Pardubice - Vítkovice: Kaut využil zmatku ve vítkovickém brankovišti, puk za Bartošáka neprocpal

Dynamo dnes utrpělo již sedmou porážku v řadě a baráž je, zdá se, nevyhnutelná. Po zodpovědném výkonu a obratu ve druhé třetině dnes důležité tři body v boji o play off získávají Vítkovice. Jejich výhru potvrdil ve čtyřicáté páté minutě při přesilovce Patrik Zdráhal, jenž za Kloučka usměrnil přesnou přihrávku od mantinelu. Z pardubické Tipsport areny se s Vámi loučí Marek Votke.
Nejlepší hráči: Lukáš Nahodil – Patrik Zdráhal.
59:57
Dynamo ještě vyhazuje přes všechny čáry, ale už se nic nestane.
59:34
Barankův příklep od modré Klouček vyráží do rohu hřiště.
58:53
Závěr zápasu mohou Vítkovice dohrát v klidu. Menší trest za podražení inkasuje Josef Zajíc a posílá svůj tým do čtyř.
58:33
Ctirad Ovčačík se pokusil na modré čáře o střelu z první, ale kotouč vůbec netrefil.
57:24
V dalším útoku Dynamo zastavuje ofsajd.
56:04
55:47
Teď navíc domácím v oslabení pláchl jeden z vítkovických a hnal se sám na Kloučka, naštěstí pro něj však stihl včas zasáhnout dojíždějící obránce.
55:21
Krenželokův trest je za půlkou a Dynamo si ještě nepřipravilo žádnou vážnější šanci.
54:40
Vítkovice se ovšem brání a vyhazují až za Kloučka.
54:04
Teď ale jejich myšlenka dostává drobnou trhlinku. Dvě minuty za napadení totiž dostává Daniel Krenželok a je tu přesilovka pro Dynamo.
53:20
Vítkovice začínají v zádech cítit možné tři body a zabezpečují svou obranu.
52:13
Volný Filip Zadina dostával přihrávku na pravé křídlo, ale nedosáhl na kotouč.
50:26
Matěj Beran už se chystal ke střele, ale ještě předtím jej zastavil ofsajd.
50:09
48:58
Špirko vypálil z pravé strany, ale místo brankové sítě za Bartošákem se rozvlnila pouze ta ochranná nad ní, puk byl totiž tečovaný.
48:09
Byl přitom navíc faulován a vybojoval přesilovku pro Dynamo. Marek Hrbas dostává dvě minuty za napadení.
48:09
Martin Kaut využil zmatku v brankovišti, vzal puk, rychle obkroužil branku a snažil se zakončit bekhendem za ležícího Bartošáka, ovšem neúspěšně!
47:57
Dynamo opět pálí ihned po vhazování, tentokráte Bartošák protáhl svou lapačku.
47:54
Po střele od modré čáry si pohodový zákrok připisuje Patrik Bartošák a hra je znovu přerušena.
47:47
Po přerušení následuje další komerční přestávka.
47:39
47:14
Sýkora hledal mezi kruhy postaveného Nahodila, ten ale o kotouč přišel.
46:33
Schausova dělovka letí mimo.
46:08
Dnes ale Dynamu přesilovky nejdou. Vítkovice vyhazují přes všechny čáry.
45:39
Přesilovku si teď pro změnu zahraje Dynamo. Dvě minuty za hákování si odpyká Stanislav Balán.
44:57
Vítkovice právě vstřelily branku!
Za dvacet sedm vteřin je přesilovka využita! Pro přihrávku od mantinelu si před branku sjel PATRIK ZDRÁHAL a usměrnil kotouč do pardubické klece. Asistence: Ondřej Roman a Rostislav Olesz.
44:30
Petr Hubáček inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a Vítkovice dostávají výhodu přesilové hry.
43:20
Michael Vandas tečoval přímo před Kloučkem přihrávku od mantinelu a kotouč proletěl jen těsně mimo pardubickou branku!
42:46
Zajíc hledal rozjetého Zadinu, ten ale u mantinelu o kotouč přišel.
42:07
Zakázané uvolnění Vítkovic.
41:08
Patrik Zdráhal pálil od mantinelu, ale Milan Klouček byl pozorný.
40:24
Rozehrávka domácích byla ve středním pásmu tečována a kotouč opustil hřiště.
40:01
Končí i druhá třetina, na jejímž konci Vítkovice drží jednobrankové vedení. Vývoj zápasu totiž otočil ve dvacáté třetí minutě Ivan Baranka, jenž si vybruslil od mantinelu a překonal Kloučka. Třetí třetina začne zhruba v 18:53.
40:00
39:42
Rostislav Olesz se pokoušel prokličkovat přes domácí obránce, ale do práce s kotoučem se sám zamotal a do zakončení se vůbec nedostal.
38:56
Dynamo drží útočné pásmo, ale prakticky všechny střely kryjí obránci Vítkovic.
37:58
37:43
Vítkovice se v pokračující přesilovce hnali do dalšího útoku, ale je pískán ofsajd.
37:17
36:49
Patrik Urbanec vypálil od modré, ale Klouček ukryl kotouč ve své lapačce.
35:58
A Vítkovice si hned na to zahrají přesilovku čtyři na tři. Dvě minuty za hákování totiž inkasuje Lukáš Nahodil.
35:17
Současně vyloučení domácí Marek Trončinský s vítkovickým Davidem Květoněm na dvě minuty za krosček.
35:17
35:17
34:28
Tomáš Kaut pláchl podél mantinelu a hnal se na Bartošáka, střelou nad beton jej ale nepřekvapil!
33:25
32:44
Milan Klouček schoval do lapačky skákavou střelu ze středního pásma a hra je přerušena.
32:17
Špirko zatáhl kotouč do rohu hřiště, zde ale rozhodčí po nepřehledném souboji raději přerušili hru.
31:25
Další přesilovka pro Dynamo. Dvě minuty za podražení si odjíždí na trestnou lavici odsedět Jan Výtisk.
30:42
29:56
A vzápětí hosté znovu vyhazují.
29:53
Schausova střela letí mimo.
29:21
Vítkovice již podruhé vyhazují přes všechny čáry a nenechávají Dynamo usadit se v útočném pásmu.
28:42
Stanislav Balán dostává dvě minuty za sekání a Dynamo má před sebou další přesilovku.
26:43
Lukáš Nahodil pálil od mantinelu, ale vůbec netrefil branku.
26:20
Po ofsajdu Vítkovic následuje komerční přestávka.
24:28
Lukáš Klok si připravil další nebezpečnou střelu od modré čáry, tentokráte ale Klouček jeho pokus vyrazil.
23:07
Bárta číhal na přihrávku na útočné modré, ale než se k němu kotouč dostal, stihl jej sebrat dojíždějící obránce Vítkovic.
22:09
Ostravský celek otáčí vývoj zápasu a dostává se do vedení! Roman Szturc posunul kotouč po mantinelu na IVANA BARANKU, jenž si vybruslil na kruh pro vhazování a překvapil Kloučka! Asistence: Roman Szturc a Stanislav Balán.
21:07
Roman Szturc vypálil z mezikruží, ale Klouček vše dobře viděl a nepřipustil větší rozruch.
20:25
Zakázané uvolnění Dynama.
20:01
První třetina končí, nabídla dva góly, ale jinak toho příliš mnoho k vidění nebylo. Domácí šli do vedení hned v první minutě, když se prosadil Lukáš Nahodil, na 1:1 potom vyrovnal v osmé minutě střelou od modré čáry. Lukáš Klok. Největší šanci na druhý gól měl domácí Rastislav Špirko, když mu v osmnácté minutě stačilo trefit prázdnou branku, ale šikovný útočník z velkého úhlu nedokázal kotouč dostatečně zakroutit. Další část hry začne zhruba v 17:56.
20:00
19:47
Domácí se opravdu snaží a z každé pozice se snaží vypálit, hostující obrana ale odolává.
19:22
Dynamo se drží v útočném pásmu, ale žádná střela zatím Bartošáka nijak výrazně neohrozila.
19:01
Rozběhla se poslední minuta první třetiny.
17:38
17:22
Petr Sýkora dokonale uvolnil Rastislava Špirka, jenž si ještě najel obloukem do skvělé pozice, dostal Bartošáka ze hry a stačilo mu zakončit do odkryté branky, pardubický útočník ale nedokázal kotouč z poměrně velkého úhlu dostatečně zakroutit!
16:51
Trončinský dostal nabito na modré, ale jeho střelu z první vyráží Bartošák.
16:24
Zatím ale přesilovka Dynamu vůbec nesedí. Teď je domácím dokonce pískáno zakázané uvolnění.
15:38
Yan Stastny dostává dvě minuty za podražení a domácí si zahrají další přesilovku.
15:29
Jan Hudeček posílal z rohu hřiště přihrávku do dobré pozice před branku, ale nic z toho nebylo.
14:22
Filip Zadina ve středním pásmu sahal po přihrávce do jízdy, ale kotouč měl příliš daleko a hrají Vítkovice.
13:45
Po Schausově střele se rozvlnila ochranná síť nad vítkovickou brankou a hra je přerušena.
13:22
Vítkovice se dostávají do zakázaného uvolnění, vhazovat se bude před Bartošákem.
13:09
12:05
Nebezpečně pálil Roman Szturc, ale Klouček byl pozorný a vyrazil.
11:44
Vítkovice se ihned usadily v útočném pásmu, Klouček přerušuje hru svým zákrokem.
11:32
11:09
A domácí mají po přesilovce. Jan Ščotka se provinil proti pravidlům a dostává dvě minuty za podražení.
10:52
Z levého kruhu pro vhazování zamířil Michal Bárta, ale trefil pouze brusle bránícího hráče.
10:16
Dynamo v útočném pásmu, Ščotkův příklep letí mimo.
09:32
Dynamo si jako první zahraje přesilovku. Vítkovice špatně vystřídaly a inkasují dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Michael Vandas.
09:18
Po přihrávce od Marka Trončinského z rohu hřiště byl v dobré příležitosti Petr Sýkora, ale nadvakrát nedokázal Bartošáka překonat!
08:50
Dynamo znovu dostává kotouč pouze na zakázané uvolnění.
07:13
Po dalším úspěšném vhazování se už ale Ostravané mohou radovat! Na modré čáře kotouč přijal LUKÁŠ KLOK a přízemní tečovanou střelou přes beton Kloučka rozvlnil pardubickou síť. Asistence: David Květon a Petr Kolouch.
07:07
Vhazování v útočném pásmu získaly Vítkovice, ale po jejich střele Milan Klouček svým zákrokem znovu přerušuje hru.
06:59
Dynamo vyhazuje na zakázané uvolnění.
06:43
Po odrazu kotouče od mantinelu z první vypálil Jan Výtisk, ale Klouček byl připraven.
05:23
Marek Hrbas vyzkoušel ze středního pásma pozornost Milana Kloučka a hra je přerušena.
04:13
Patrik Urbanec pálil od modré čáry, ale jeho pokus zablokoval bránící hráč Dynama.
03:09
Ondřej Roman z mezikruží hledal lépe postaveného spoluhráče, ale puk pouze zapadl do rohu hřiště.
02:30
Josef Zajíc pálil volný v mezikruží, ale trefil Bartošáka přímo do hrudi! Takhle góly nepadají.
02:12
Na druhé straně hru svou lapačkou přerušuje Milan Klouček.
01:54
Patrik Poulíček to zkoušel příklepem od mantinelu, ale Bartošák vyráží.
00:42
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hned v první minutě dnešního zápasu se domácí dostávají po krásné akci do vedení! Petr Sýkora zavezl puk do útočného pásma a přihrál Michalu Bártovi, který ještě našel úplně volného LUKÁŠE NAHODILA, a ten neměl problém – 1:0. Asistence: Michal Bárta a Petr Sýkora.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Klouček (J. Hübl) – Trončinský, Havlík, Schaus, Ščotka, Nedbal, Chaloupka, Ovčačík, Zajíc – P. Sýkora, Nahodil, Bárta – J. Sýkora, Špirko, Hubáček – M. Kaut, Poulíček, Beran – Zadina, T. Kaut, Starý.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Baranka, Klok, D. Krenželok, Hrbas, Urbanec, Výtisk, L. Kovář – P. Zdráhal, O. Roman, Olesz – Vandas, Kolouch, D. Květoň – Tomi, Balán, Szturc – Hudeček, Stastny, Kurovský – Illéš.

Rozhodčí: Čech, Pavlovič – Komárek, Ondráček.
Vzájemné zápasy

V dosavadních třech střetnutích vždy vyhrál domácí celek. Vítkovice vyhrály před vlastním publikem dvakrát – 2:0 a 4:1, Dynamo se v Tipsport areně radovalo taktéž s nulou po výsledku 3:0.
HC Vítkovice Ridera.

Dnešní soupeř Dynama ze všech sil bojuje o účast minimálně v předkole play off. Aktuálně drží osmou pozici s šestibodovým náskokem na desáté a pětibodovou ztrátou na šesté místo, které by Vítkovicím zajistilo postup přímo do čtvrtfinále.

Ostravané bezpochyby přijíždějí do Pardubic hodně nabuzení. V posledním kole, po předchozích třech porážkách v řadě, totiž dokázali na domácím ledě vynulovat první Liberec a připsali si do tabulky velecenné tři body za výhru 4:0.
HC Dynamo Pardubice

Je to už skoro měsíc, co se Východočeši naposledy radovali z vítězství. Od 29. ledna letošního roku dokázalo Dynamo v šesti zápasech získat pouze jeden bod za prohru po samostatných nájezdech na ledě Zlína.

V posledním kole, v souboji dvou nejhorších týmů soutěže, nestačili svěřenci hlavního trenéra Miloše Holaně na Karlovy Vary, kterým podlehli 1:4 a propadli se na poslední místo s dvacetibodovou ztrátou na dvanáctou Olomouc.
Do konce základní části Tipsport extraligy zbývají každému odehrát tři utkání. V rámci padesátého kola přijíždí do Pardubic ostravský celek HC Vítkovice Ridera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.