Plzeň - Liberec: Johnson neunesl dohrání u mantinelu od Vlacha a ohnal se po něm

A máme hotovo, tři body z Plzně si veze Liberec!

Plzeňská poprava začala v poslední minutě první dvacetiminutovky, kdy otevřel skóre zápasu Milan Bartovič. Tygři po první části zápasu vedli 1:0, což ještě ale nic nezaručovalo.

Druhá třetina však Liberci vyšla naprosto parádně. Ve 26. minutě po pasu od Petra Jelínka skóroval Branko Radivojevič a o 61 sekund později upravil již na 3:0 pro tým Filipa Pešána Jan Stránský. Další hřebíček do plzeňské rakve zasadil Milan Bartovič, jenž tak druhým gólem v zápase poslal Bílé Tygry již do čtyřgólového vedení!

Ve čtyřicáté deváté minutě se puk dostal na modrou čáru, kde se ho ujal bek Lukáš Derner, který si šikovně vyjel do ideální pozice a přesnou ranou pod břevno zvýšil na 5:0 pro Liberec. Zápas už se poté pouze dohrával, skóre se nezměnilo.

Nejlepší hráči zápasu: Peter Čerešňák – Milan Bartovič

Střely: 21:27 (5:9, 9:12, 7:6)

Z Plzně to pro dnešek bude vše, děkuji za pozornost a u příštího přenosu se na Vás opět budu těšit. Na počtenou!
59:14
Poslední minuta už se samozřejmě nese v duchu poklidného nahrávání, někteří diváci již začínají odcházet, jiní ale i tak nadále pozvbuzují Plzeň. Velká radost samozřejmě vládne v hostujícím kotli!
58:29
Lukáš Vantuch bekhendem přihrál Radimu Šimkovi, před něj se ale postavil Tomáš Vondráček, a tak se hostující bek nedostal k ničemu.
57:49
Vladimír Svačina se bekhendem pokusil poslat kotouč do předbrankového prostoru, Čerešňák se ale do dráhy puku dobře postavil a nebezpečí zamezil.
56:52
Bílí Tygři se pochopitelně již nikam neženou. Když jsou u puku, snaží se ho co nejdéle držet od branky Lašáka a v poklidu kombinovat v útoku
56:09
Zakázané uvolnění Liberce, nadále se tedy Škoda bude držet v útočném pásmu.
55:55
David Kvasnička dlouho váhal se střelou, až ho nakonec o puk stihl obrat napadající Jan Ordoš. Velká škoda pro mladého zadáka Škody.
55:35
Další pokus o akci domácího mužstva zastavil ofsajd, buly před útočným pásmem Plzně.
55:09
Indiáni jsou ve třetí třetině daleko více na kotouči, ne a ne se ale prosadit. Fanoušci přesto neúnavně fandí a dávají svému celku najevo věrnost.
54:35
Tomáš Vondráček se pokusil prokličkovat skrze tři hráče Liberce, zakončit se mu již nepovedlo a akce tedy přišla vniveč.
53:49
Nahození Ondřeje Kratěny poměrně v klidu vyrazil Ján Lašák do rohu kluziště. Slovenský gólman dělá vše pro to, aby uhájil čisté konto.
53:40
Liberec se při pokusu o další akci provinil zakázaným uvolněním.
Dnešní utkání sleduje 3743 diváků.
53:32
Dominik Kubalík se velice šikovně protlačil ke střele, kterou ale kvůli tomu, že ho tísnil obránce, branku vůbec netrefil. Poté padl k ledu a chvíli se z toho vzpamatovával, sudí tedy pro jistotu přerušili hru a na řadě je komerční přestávka.
52:53
Filip Pyrochta se vydal na útočný výlet. Liberecký obránce ale při kličkované zanechal kotouč za sebou, takže z toho nebylo vůbec nic.
52:23
52:10
Indiánům se nedaří usadit v útočném pásmu a hosté několikrát za sebou vyhazují.
51:43
Po dobré ráně Davida Skleničky se o dorážku na brankovišti snažili Tomáš Svoboda s Jaroslavem Kracíkem, ale Ján Lašák nakonec zkrotil neposedný kotouč!
51:12
Do přihrávané mezi hráči Plzně byl neplánovaně zapojen i Radim Šimek, který posílá puk do bezpečí.
50:45
50:23
Dominik Kubalík mířil v oslabení do útočné akce, ale Lukáš Derner (LIB) ho zahákoval a putuje na trestnou. Po 22 sekundách budou hrát domácí přesilovou hru.
49:29
Liberec se hned třikrát pokusil o kombinaci velice dobrým způsobem, naštěstí pro Škodovku z toho ale ani jednou nic nebylo.
49:05
Michal Bulíř byl neuvěřitelně rychlý a po levém křídle se dostal až sám před Lukáše Sochůrka, kterého ale bekhendovým blafákem nepřekonal!
48:45
Po menší strkanici u liberecké střídačky přichází vyloučení Nicholase Johnsona (PLZ), který inkasuje dvě trestné minuty za hrubost.
48:16
Liberec právě vstřelil branku!
Plzeň podruhé v řadě inkasuje doma pět branek, přičemž sama nevstřelila žádnou! Petr Jelínek přihrávkou z pravého křídla našel LUKÁŠE DERNERA (2+2), který parádní střelou do protějšího rohu Sochůrkovy brány dává již na 5:0 pro Tygry! Asistence: Petr Jelínek (3+7).
47:57
Lukáš Derner sice v pohodě zachytil přihrávku Ondřeje Kratěny, následně ale rozehrál pouze na zakázané uvolnění.
47:15
Kodýtek s Yellow Hornem dobře napadali rozehrávku Liberce a získali puk pro Petera Čerešňáka, jehož nahození v poklidu vyrazil Ján Lašák.
46:43
Tomáš Hrnka se s Miroslavem Indrákem snažili prosadit u branky, ovšem Ján Lašák podržel puk a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
46:19
Branko Radivojevič přihrál na modrou čáru Filipu Pyrochtovi, který ale nenahazoval vůbec přesně. Nikdo navíc ani puk netečoval.
45:58
Filip Pyrochta se v poklidu probojoval k puku, krátce poté Liberečtí nahazovali kupředu a sudí pískal icing. Ten však posléze odvolal, následuje buly ve středním pásmu.
45:15
Přihrávku Petra Jelínka z prostoru mezi střídačkami zachytili jen domácí hokejisté, kteří tedy opět míří na zteč.
44:32
Nyní se Slovák dokonce zapojil do útočné akce, ale ke kotouči se nedostal vůbec ideálně. Domácí se snaží alespoň skórovat a nadechnout k obratu.
43:47
Nahození Tomáše Slováka tečoval před brankou číhající Tomáš Vracovský, bohužel pro Plzeňany ale nad branku.
43:36
Tohle byla velká šance pro Miroslava Indráka! Z pravého křídla mu pěkně přihrál Colton Yellow Horn, ale domácí útočník s číslem 95 na zádech zcela selhal v zakončení.
43:27
43:00
Pas Ondřeje Kratěny na modrou čáru přesný nebyl a skončil až u gólmana Lukáše Sochůrka, kde ho Bílí Tygři vidí velice rádi.
42:38
Podél mantinelu se neprosmýkl ani David Sklenička, indiáni se zatím poměrně trápí.
42:07
Mário Bližňák dobře vystihl přihrávku Kubalíka a vyvezl puk z obranného pásma Liberce, ten tak může několik sekund odpočívat od bránění.
41:57
Po několika přihrávkách se ke střele z pravého kruhu pro vhazování dostal Dominik Kubalík, Lašák byl ovšem připraven.
41:27
Vladimír Svačina (LIB) byl velice rychlý a pustil se do útočné akce. Dostal se až před Sochůrka, kterého zboural. Dostává tedy dvě minuty za napadení, přesilovka pro Plzeň!
41:02
Branko Radivojevič zachytil ve středním pásmu puk a řítil se do velice dobré šance, kterou ale zakončil střelou vedle brány. Posléze ještě zakončoval z menší skrumáže před Sochůrkem, ovšem ani zde neuspěl!
40:26
Lukáš Sochůrek špatně rozehrál a puk zachytil napadající Dominik Lakatoš, který založil útočnou akci. Tu zakončoval Petr Jelínek střelou přímo do domácího brankáře.
40:01
Hráči už nastupují na led. Stav zápasu 4:0 je pochopitelně daleko lepší pro Liberec, ale velké zvraty už jsme v hokeji několikrát viděli. Otázkou ovšem zůstává, jestli ho bude schopna i trápící se Plzeň...
Západočechům tahle třetina vůbec nevyšla a jejich trápení pokračuje. Bílí Tygři se po brankách Branka Radivojeviče, Jana Stránského a Milana Bartoviče dostali již do čtyřbrankového vedení a kráčí za tříbodovým ziskem. Karlovy Vary navíc momentálně vedou nad Chomutovem 3:1, v současné situaci by tak indiáni padli na poslední místo!

Střely: 14:21 (5:9, 9:12)
Další třetina začne přibližně v 19:16.
40:00
39:37
Dobře nyní ale střílel Miroslav Indrák, spoluhráči se pak ovšem neúspěšně snažili protlačit k dorážce.
39:36
39:12
Tomáš Vondrášek se prohnal do útoku po pravém křídle, ale trefil jen připraveného Jána Lašáka. Domácím se prostě nedaří.
39:05
38:49
Lukáš Derner přizvedl střelu Michala Moravčíka do ochranné sítě nad bránou Lašáka, domácí mají alespoň buly v útočném pásmu.
38:12
Napadající Jan Ordoš využil zmatků plzeňské obrany a dostal se k zakončení, trefil však jen dobře postaveného Sochůrka!
38:00
Branko Radivojevič se šikovně uvolnil ke střele, Lukáš Sochůrek byl ale přímo tam, kde měl. Puk zachytil a akce svěřenců kouče Pešána úspěch neoslavila.
37:36
Poměr sil na ledě se vyrovná, jelikož Mário Bližňák (LIB) za brankou Sochůrka zahrál vysokou holí. 89 sekund se tedy bude hrát 4 na 4, pak začne 31 sekund trvající přesilovka Plzně.
37:05
Po neproměněné šanci Miroslava Indráka přichází pro domácí další rána, David Sklenička (PLZ) se provinil nedovoleným bráněním a usedá na trestnou lavici.
36:43
Dopředu se vydal i domácí tým, konkrétně David Němeček, úspěšně ale nestihl přihrát.
35:59
Nádherně sehraná akce Bílých Tygrů! Petr Jelínek přenechal kotouč v mezikruží Dominiku Lakatošovi, který ale třešničku na dort nepoložil, jelikož přestřelil bránu Sochůrka.
35:17
Na pas Michala Bulíře si před bránu najížděl Branko Radivojevič, puk ale byl o něco rychlejší, než hostující útočník potřeboval.
34:52
Pokus Tomáše Mojžíše schoval do své lapačky Lukáš Sochůrek, vhazovat se bude po levé straně domácího brankáře.
34:42
Po nahození Radima Šimka zůstal před bránou naprosto nepokrytý Jan Stránský, ke smůle Liberce ale nestihl nic vymyslet!
34:16
33:36
To vše potvrzuje i ofsajdové postavení.
33:30
A další Vantuchův výhoz, zatím je to v podání Plzně bída a zmar.
33:15
Vracející se Lukáš Vantuch zabránil Skleničkovi v založení akce, hosté se tedy znovu osvobodili.
32:40
Domácím se prostě vůbec nedaří. Jan Stránský se nyní v poklidu dostal k puku a za asistence spoluhráčů ho vyvezl až do útoku.
32:16
Po konci komerční přestávky si Škoda Plzeň zahraje přesilovku, Adam Jánošík (LIB) inkasuje dvě minuty za držení protihráče.
32:00
Colton Yellow Horn se protlačoval k zakončení, nakonec ho ale stihli obránci Liberce odstavit od puku.
31:30
V domácí brance dochází ke změně, Alexandra Hyláka nahrazuje Lukáš Sochůrek, pro kterého je to extraligová premiéra!
31:30
Tak tady se opět rodí velký debakl a z řad domácích fanoušků se již ozývá pískot. MILAN BARTOVIČ (2+4) si několikrát vyměnil puk s Lukášem Dernerem a posléze nahodil na branku. Hylák měl zakrytý výhled a propustil kotouč za svá záda, je to již 4:0! Asistence: Lukáš Derner (1+2).
31:15
Michal Moravčík (PLZ) podruhé za sebou míří na trestnou lavici, nyní inkasuje dvouminutový trest za podražení. Indiáni se tedy budou muset opět bránit.
31:02
Tomáš Vracovský nebyl daleko od své premiérové trefy za áčko Plzně, jeho pokus z levého křídla ovšem dokázal Ján Lašák vyrazit!
30:40
Po pasu od Ondřeje Kratěny stihl David Kvasnička jen nahodit puk do útočného pásma, jelikož už potřeboval vystřídat.
30:12
Na druhé straně domácího gólmana prověřil Jaroslav Vlach – Hylák obstál a podržel puk ve své výstroji.
29:55
Ondřej Vitásek zajel až za domácí bránu a před ní hledal Lukáše Vantucha, to už se ale nepodařilo uskutečnit.
29:32
Před bránu šikovně nahazoval Adam Jánošík, puk byl hned několikrát tečovaný, ale nakonec skončil vedle branky Alexandra Hyláka.
29:04
Milan Bartovič střílel z levého kruhu pro vhazování, ale trefil jen Jaroslava Kracíka. Liberec ovšem ihned míří do další akce, pochopitelně je na koni.
28:33
Mário Bližňák neměl moc šancí zachytit prudké nahození Tomáše Mojžíše, je z toho tedy icing Bílých Tygrů. Buly po levici Lašáka.
27:51
David Kvasnička nahrál na levé křídlo Tomáši Vracovskému, jenž ale nestihl nic kloudného vymyslet. Indiáni se tedy nadále trápí.
27:10
Na druhé straně se po zajímavé akci snažil vykřesat naději Ondřej Kratěna, jeho tvrdou ránu ale Ján Lašák vyrazil nad bránu!
26:40
A už je to o tři góly, tak tohle je naprostá paráda pro Bílé Tygry z Liberce! Plzeň je zrála na ručník. Po nahození od modré čáry se na brankovišti dostal k dorážce agilní JAN STRÁNSKÝ (2+1), jenž tak dokázak dopravit kotouč do odkryté části Hylákovy brány! 3:0 pro Liberec! Asistence: Jaroslav Vlach (1+1) a Lukáš Vantuch (0+3).
26:12
Hosté chtěli zamířit do další akce, tentokráte bylo jejich nahození ale ztečováno mimo ledovou plochu a následuje komerční přestávka.
25:39
Tygři si vytvářeli postupně větší a větší šance a nakonec se ujali dvoubrankového vedení! A byla to vskutku pěkně sehraná kombinace – z pravého křídla přihrál Petr Jelínek přímo na BRANKA RADIVOJEVIČE (2+5), jenž z voleje překonal bezmocného Alexandra Hyláka a poslal Liberec do vedení 2:0! Asistence: Petr Jelínek (3+6) a Michal Bulíř (4+5).
25:09
Adam Jánošík se nadvakrát snažil dostat ke střele, během toho se před něj položil Michal Moravčík (PLZ), který je nakonec potrestán za podražení. Liberecký bek totiž zakopnul přímo přes něj. Liberec čeká přesilovka!
24:55
Přes vracejícího se Lukáše Dernera zkusil nahodit David Kvasnička. Mládežnický reprezentant z Plzně se ale neprosadil, vybojoval aspoň vhazování v útočném pásmu.
24:25
A další pokus mezi betony Hyláka, nyní se o něj postaral Mário Bližňák. Domácí brankář však dolní část výstroje sklapl včas a přerušil hru.
23:49
Filip Pyrochta střílel na pravém křídle po přihrávce od Lukáše Krenželoka, Alexandr Hylák stál ale ve správný čas na správném místě a puk vyrazil.
23:15
Hokejisté Liberce se při pokusu o rychlý protiútok vystavili ofsajdu, takže ani zde se nic nekonalo.
22:54
Tomáš Vondráček nadějně přihrával na dobře postaveného Jaroslava Kracíka, bohužel pro domácí ale zamířil pouze do jeho bruslí. Nakonec z toho tedy nebylo vůbec nic.
22:34
22:08
Pas Dominika Kubalíka neprošel až do míst, kde operoval Tomáš Vondráček. Tygři se tedy zásluhou Šimka opět osvobodili.
21:40
Radim Šimek zachytil kotouč po nahození Petra Kodýtka a dokázal ho vyhodit do bezpečí.
21:20
Zblokovaný pokus Ondřeje Kratěny z pravé strany byl zblokovaný za hranici mantinelu, následuje další buly po levici Jána Lašáka.
21:00
Po nahození Jakuba Lva, které Lašák vyrazil betonem, dobře vyšťoural kotouč Petr Kodýtek. Hrací předmět ale zamířil vysoko nad.
20:34
A následuje dokonce i přesilová hra! Lukáš Derner (LIB) se provinil podražením a už pyká na trestné lavici.
20:28
Petr Jelínek zamířil do útočného pásma, pěkným hitem mu ale stopku vystavil Dominik Kubalík a je tu protiútok.
20:01
Druhá třetina za pár okamžiků započne, hráči už nastupují na led Home Monitoring Arény!
První dvacetiminutovka tedy končí za příznivějšího stavu pro hostující Liberec. Průběh utkání příliš šancí nenabízel, mírně aktivnější ale byli právě Tygři. No a ti po zásluze byli odměněni brankou, 56 sekund před koncem první třetiny otevřel skóre utkání Milan Bartovič.

Střely: 5:9
Další třetina začne přibližně v 18:21.
20:00
19:04
Hostující tým se z nenápadné akce ujímá v Plzni vedení 1:0! MILAN BARTOVIČ (1+4) se dočkal své první branky v letošním ročníku, když byl daleko rychlejší než Tomáš Slovák a přízemní střelou z levého křídla překonal Alexandra Hyláka! Asistence: Vladimír Svačina (2+3) a Mário Bližňák (2+1).
18:45
Mário Bližňák nabíral rychlost a toho si dobře všiml Tomáš Mojžíš, přes vracejícího se Lva ale neprocpal puk.
18:17
Miroslav Indrák se z pravé strany pokusil přihrát skrze tři protihráče na Jakuba Lva – neuspěl. Liberec tak zamířil do protiútoku, který ale neproměnil ani v zakončení.
17:34
Po neúspěšné kombinaci Bílých Tygrů z Liberce se protiútok snažil rozjet Jaroslav Kracík, jeho přihrávka ale přesná nebyla.
17:08
David Sklenička chtěl nahodit puk do útočného pásma tak, aby jeho spoluhráči stihli vystřídat. Místo toho je ale pískán icing, takhle si to domácí bek zcela jistě nepředstavoval.
16:30
Plzeňská defenziva trochu pozapomněla na Petra Jelínka, který se ocitl v zajímavé střelecké pozici. Na jeho zakončení si ale smlsnul gólman Alexandr Hylák, jenž tento pokus perfektně lapil!
16:15
A nyní sám dokázal ohrozit domácí bránu, kde byl však pozorný Alexandr Hylák.
15:44
Čtvrtá formace Škodovky se pohybovala na ledě a hned dvakrát se snažila založit akci, neprošla však ani skrze střední pásmo. Liberec si počínal dobře.
15:14
Z levé strany dobře nahodil Lukáš Vantuch, Hylák byl ale pozorný a v poklidu přerušil hru. Tygři jsou o něco aktivnější, zatím se ale stav neměnil. Vydrží to po zbytek třetiny?
14:34
Šimek operoval i na druhé straně. Po jeho zblokovaném pokusu se ke kotouči probojoval Michal Bulíř, napálil jej ale vedle branky Plzně.
14:16
Ondřej Kratěna se skrze bránícího Radima Šimka snažil přihrát Petru Kodýtkovi, ale to se nepovedlo.
13:54
Liberečtí spolu s Plzeňskými přidrželi puk u mantinelu a sudí přerušili hru. Poté došlo k menší strkanici, ta ovšem byla velice rychle ukončena.
13:29
Domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění. Buly tedy následuje po levé straně Alexandra Hyláka.
13:19
Z levého křídla nahazoval kotouč před Hylákovu bránu Michal Bulíř, ale nikdo ho nezachytil. Krátce nato se Tygři ocitli v brankovišti a máme tu komerční přestávku.
12:31
Milan Bartovič nahrál na modrou čáru Pyrochotiv, který měl problémy se zpracováváním puku. Přesto to nakonec zvládnul a napadajícímu Kubalíkovi ho nepřenechal.
11:44
Vladimír Svačina dobře projel středním pásmem a dostal se do toho útočného, tam už si ale s plzeňskými zadáky nedokázal poradit.
11:21
Zakázané uvolnění Liberce, bránící se hráči tedy nemohou vystřídat. A to je pro některé z nich jistě velmi nemilé...
11:01
10:55
A proto to musí zkoušet pálit ze všech pozic! Jakub Lev velice dobře vystřelil a před bránou ještě dorážel Nicholas Johnson, puk ale zamířil mimo tři tyče.
10:26
Ondřej Vitásek je dalším hráčem, který osvobozuje svůj tým. Plzni se moc nedaří rozvinout nějakou kombinaci v útočném pásmu.
10:06
A nyní to Liberci dopřáli i sami Západočeši, které v postupu do akce zastavilo odpískání ofsajdu. V něm se ocitl kapitán Ondřej Kratěna.
09:54
Radim Šimek podél mantinelu vyhazuje a dopřává svému týmu chvilku oddychu od bránění.
09:49
Dělovou ránu Petera Čerešňáka ihned po vhazování schoval Lašák do své lapačky, znovu se tedy vhazuje po jeho pravé straně.
09:45
Ján Lašák nyní i přes aktivní napadání soupeřů skočil pro puk a podržel ho pod lapačkou. Pro dorážku se snažil dostat Johnson, to už ale sudí přerušil hru.
09:30
Bývalý plzeňský útočník Jan Stránský zachytil puk v obranném pásmu Liberce a poslal ho přes všechny čáry.
09:07
David Sklenička krátce po vhazování nabil na volej Tomáši Svobodovi, který ovšem nedokázal prostřelit obranný val hostujícího celku.
09:01
A odměnou budiž první přesilová hra pro Západočechy! Brankář Ján Lašák (LIB) podrazil u své svatyně Nicholase Johnsona a dostává dvě minuty. Trest odpyká Vladimír Svačina.
08:50
Druhá formace Plzně odvádí velice dobrou práci a operuje v útočném pásmu, má poměrně solidní tlak.
08:24
Urostlý útočník Lukáš Vantuch vyčkával na modré čáře a posléze nahazoval před bránu, nicméně puk byl opět sražen do ochranné sítě. Tygři tak alespoň zůstanou v útočném pásmu i nadále.
08:04
Pokus Radima Šimka svoji vyrážečkou poslal do ochranné sítě Alexandr Hylák, vhazovat se bude po jeho pravé straně.
08:01
07:43
Bílí Tygři hrají v útočném pásmu velice silovně a mají mírně navrch v soubojích, plzeňská obrana je ale nepouští do akcí.
07:03
Lukáš Derner neměl s tímto nahozením vůbec špatný nápad. Před bránou Alexandra Hyláka stálo totiž hned několik jeho spoluhráčů, nikdo však nestihl dorazit a domácí vyhodili.
06:35
Při dalším pokusu o akci se hosté dostali do ofsajdu.
06:28
Pěkný pokus Radima Šimka byl zblokovaný a Jakub Lev dokázal poslat kotouč přes všechny čáry až za bránu Jána Lašáka.
06:07
Po nahození Radivojeviče před brankou operoval Lukáš Krenželok, k dorážce se mu ale nepodařilo dostat dle přestav.
06:01
Domácí celek se po komerční přestávce bude bránit v oslabení, hrál totiž v šesti. Trest na lavici míří odpykat Miroslav Indrák (PLZ).
05:45
Nyní si dobře počínal Tomáš Mojžíš, jenž hokejkou vypíchnul puk Tomáši Hrnkovi. Centr čtvrté plzeňské formace tak nemohl v akci pokračovat.
05:10
Reprezentační obránce Radim Šimek si dobře počínal ve středním pásmu a zastavil vznikající akci Plzně, libereckou však již nestihl založit.
04:39
Mário Bližňák se od pravého mantinelu pokusil nahrát do předbrankového prostoru, ale jeho pas nebyl úplně přesný.
04:17
Po nahození Petra Kodýtka z pravé strany byl Ján Lašák donucen podržet kotouč pod lapačkou. Vhazovat se nyní bude v útočném pásmu indiánů.
03:26
David Sklenička po levém křídle poslal Miroslava Indráka kupředu, který byl ovšem tísněný obráncem. Rozhodl se pro střelu z dálky, jež ale postrádala razanci a přesnost.
03:11
Na levé straně měl mnoho volného prostoru Tomáš Mojžíš. Dobrý výhled už ale neměl Hylák, přesto domácí brankář stačil zakročit a podržel puk v lapačce.
02:45
Tygři se znovu dostali do pásma, kde se snažili něco vymyslet podél mantinelů. Najíždějící hráči se střídali před brankou, ale k ani jednomu z nich se nedostal touš.
02:09
Tomáš Svoboda při odpalu puku od mantinelu zůstal ležet na hrací ploše, rozhodčí raději přerušili hru. Po chvilce se domácí útočník zvednul a v předklonu míří na střídačku.
01:23
Na druhé straně se šťastně odražený puk pokusil napálit Tomáš Vondráček, hrací předmět však jeho hokejku přeskočil a nic z toho nebylo.
00:54
Liberec se nadále drží v útočném pásmu. Okolo domácí branky dobře kroužil Jan Ordoš, k zakončení se mu ale nepodařilo probojovat.
00:27
Před Petra Jelínka se odrazil v mezikruží kotouč, hostující útočník do něj jen lehce plácnul a Hylák v pohodě zasahuje.
00:02
Domácí tým získal úvodní vhazování na své hokejky, puk je ale v jeho obranném pásmu.
00:01
Hráči obou týmů už nastupují na hrací plochu Home Monitoring Arény, za pár minut tedy započne dnešní duel!

HC Škoda Plzeň: Hylák (Sochůrek) – Kvasnička, Čerešňák, Moravčík, D. Sklenička, Němeček, Slovák, M. Špaček – D. Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Kodýtek, Kratěna (C) – T. Svoboda, Lev, Vondráček – Vracovský, Hrnka, Yellow Horn.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – Derner, R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Pyrochta, Mojžíš – L. Krenželok, P. Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Ordoš – Bartovič, Bližňák, Svačina – Vlach, Vantuch, J. Stránský – D. Špaček.

Rozhodčí: Polák, Svoboda – D. Jelínek, Komárek.
Vzájemný zápas
První vzájemný zápas v této sezoně byl naplánován na 1. kolo, kvůli účastí Západočechů v Lize mistrů se ale odložil až na 20. září. Škodovka se v něm dostala do vedení ve druhé minutě zásluhou Dominika Kubalíka, domácí však po gólech Filipa Pyrochty a ex-Plzeňana Mária Bližňáka otočili duel ve svůj prospěch a zvítězili 2:1.

Liberec 2:1 Plzeň
19. Pyrochta (Stránský, Jelínek), 27. Bližňák (Bartovič, Špaček) – 2. Kubalík (Indrák, Čerešňák)

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Ondráček, Gerát. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. Diváci: 3690. Střely na branku: 44:26. Zblokované střely: 8:12. Hity: 12:10. Vhazování: 29:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Statistické okénko

vs.

Nejproduktivnější hráči: Ondřej Kratěna (4+5) – Michal Bulíř (4+4)
Nejlepší střelci: Dominik Kubalík (5) – Michal Bulíř (4)
Nejlepší nahrávači: Jaroslav Kracík (6) – Petr Jelínek a Branko Radivojevič (5)
Nejlepší +/-: Petr Kadlec (+2) – Radim Šimek (+5)
Nejhorší +/-: Tomáš Svoboda (-10) – Michal Bulíř (-2)
Nejtrestanější hráč: Nicholas Johnson (26) – Martin Ševc (54)

Brankáři: Matěj Machovský (12 zápasů, 90,42%), Patrik Polívka (2 zápasy, 89,47%) a Alexandr Hylák (2 zápasy, 83,33%) – Roman Will (5 zápasů, 92,74%) a Ján Lašák (8 zápasů, 91,21%)
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Obhájce titulu také nehraje úplně dle svých představ. Ve 12 zápasech získal na konto dohromady 19 bodů, k tomu má skóre 28:29. Je ale na osmém místě s tím, že ztrácí tři body na páté (a má nejméně zápasů z celé soutěže).

Posledně se jim navíc podařilo přivézt tři body z horkého ledu v Mladé Boleslavi. Velkou zásluhu na tom měl brankář Ján Lašák, který si připsal čisté konto. O gól se pak postarali Bulíř, Lakatoš a Svačina. Tygři tak zvítězili 3:0 a mohli být spokojeni.
HC ŠKODA PLZEŇ

V minulé sezoně bronzoví a nyní zatím předposlední. Takhle velký propad plzeňských hokejistů čekal málokdo. Indiáni ze 13 kol získali jen 8 bodů a mají skóre 30:47. Právě v tomto ohledu jsou poslední Karlovy Vary, které jinak mají stejný počet bodů. Na západě Čech prozatím tedy rozhodně veselo není...

V důsledku toho došlo ke změně na trenérské lavici. Michal Straka skončil a tým přebral jeho bratr Martin společně s Jiřím Hanzlíkem a Tomášem Vlasákem, čtvrtým do party zůstal stávající asistent Ladislav Čihák. Pod novým trenérským kvartetem ale Plzeň podala znovu prachbídný výkon a v Ostravě padla s Vítkovicemi 1:4, když jedinou branku vstřelil Jaroslav Kracík (tehdy srovnával na 1:1).
Krásný hokejový podvečer z plzeňské Home Monitoring Arény dámy a pánové! Tisport extraliga je v plném proudu a nás dnes čeká zápas HC Škody Plzeň proti Bílým Tygrům Liberec! Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.