Sparta - Kometa Brno: Klimek využil příležitosti a zvýšil na 4:0

Statistika střelby po konci zápasu: 27:22.
A je hotovo! Sparta vyhrává nad Kometou Brno potřetí v této sezoně, přičemž tentokrát si její tradiční soupeř doslova ani neškrtl. Filip Novotný dokázal uhlídat nulu, ke které v první polovině zápasu přispěl i Tomáš Pöpperle.

Nejlepší hráči utkání:
Filip Král (KOM)
Miroslav Forman (SPA)
59:32
Přesilovka se Kometě nedaří. Hraje se před Vejmelkou.
58:53
Nyní si situaci pro změnu komplikuje Sparta. Její soupeř už ale na svém verdiktu těžko něco změní.
58:17
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Klimek – 2 min., vysoká hůl).
58:17
Probíhají poslední dvě minuty utkání.
57:57
Hlinka se pokouší puk vyhodit, ten se ale zastaví o jednoho z protihráčů ve středním pásmu.
57:10
Hosté se pokouší udržet kotouč před Novotným a zatím se jim to daří.
56:41
Hostující tým je v plném počtu.
55:58
Kumstát se pokoušel opakovaně dorazit kotouč za betony Vejmelky, ale ty nepovolily.
54:59
Hosté zhoršují svoji už tak dost komplikovanou situaci další hrou v oslabení. Snaží se osvobodit.
54:36
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Malec – 2 min., držení protihráče).
54:19
A s nepořízenou skončil i Ihnačák na protější straně, na kterého byl Vejmelka podobně připravený.
53:31
Erat nahrál zpoza branky domácích na Kvapila, který se trefil přímo do Novotného lapačky.
53:10
Sudí přerušuje hru. Novotného branka je uvolněna.
52:56
Fanoušci Komety Brno se nevzdávají a fandí s odhodláním dál a to i navzdory zhoršující se situace svého týmu.
52:41
Čermákova střela končí ve výstroji brankáře Novotného. Proběhne další komerční přestávka.
52:22
Zakázané uvolnění Sparty.
50:54
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta utvrzuje svůj nárok na vítězství čtvrtou brankou! Řepíkova střela skončila doražena LUKÁŠEM KLIMKEM, který zakončil nad napřaženou Vejmelkovu lapačku. Asistence: Michal Řepík, Jaroslav Hlinka.
50:29
Kudrna nyní prověřil gólmana Komety střelou z mezikruží. Ta skončila ve Vejmelkově náruči.
50:06
Další návrat hostujících hráčů před Novotného se nekoná, Mikuš pacifikuje jednoho z nich u mantinelu a kotouč se vrací před Vejmelku.
49:29
Štěstěnu pokusil Vojtěch Němec, ale přestřelil.
48:04
Nečasova dělovka mohla Novotného ohrozit, sparťanský brankář měl ve výhledu hned několik hráčů. Ti ale naopak posloužili jako efektivní ochrana, kotouč skončil kdesi mezi nimi.
47:12
Po vhazování ve středním pásmu jsou úspěšnější opět hosté, tentokrát to ale nemají tak lehké. Sparťané je nemíní pustit příliš daleko.
47:12
Komerční přestávka.
45:59
Hostující Kometa Brno inkasuje další šrám poté, co se MIROSLAV FORMAN z bezprostřední blízkosti prosazuje po Kalinově nahrávce zpoza kruhů mezi Vejmelkovy betony. Asistence: Petr Kalina, Jan Piskáček.
45:27
Kometu čeká vhazování před vlastním brankářem. Dopustila se dalšího zakázaného uvolnění.
45:12
Hosté se pokouší znovu kombinovat, Buchtele ale vyváží puk ze třetiny ven.
44:33
Novotný se pokusil svoji lapačkou pokrýt Čermákovu střelu, puk se ale odrazil zpátky na hokejky hráčů Komety.
43:53
Ve vhazování ve středním pásmu jsou úspěšnější hokejisté Komety, kteří okamžitě pokračují směrem vpřed.
43:25
Hynek Zohorna pálil z prostoru mezikruží, jeho pumelice ale nenašla svůj cíl.
42:30
Vondráček nahrával zpoza levé boční tyčky sparťanského brankoviště na Nečase, ten ale situaci špatně přečetl a puk nezachytil.
41:53
Pětiminutový trest pro Pöpperleho vypršel. Sparta je opět v plném počtu.
41:22
Hokejisté Komety to poprvé zkouší na ještě nerozchytaného Novotného střelou z úhlu. Brankář odolává.
40:20
Po vhazování je u puku jako první Ondřej Němec. Kometa postupuje dopředu.
40:01
Statistika střelby po druhé třetině: 17:14.
Prostřední část zápasu nepřinesla žádnou větší změnu. Alespoň ne na signalizační tabuli, kde stále září dvoubrankové vedení domácí Sparty. Její brankoviště ale před druhou přestávkou změnilo svého strážce, když rozhodčí udělili k pětiminutovému vyloučení i osobní trest do konce utkání pro Tomáše Pöpperleho. Filip Novotný teď musí uhlídat zatím příznivý výsledek svého týmu.

Situace pro brněnskou Kometu se mezitím zase o něco zhoršila. Její hráči se sice derou kupředu a téměř srovnali tempo s domácími co se střelecké statistiky týče, zatím ale bez gólového úspěchu.
40:00
39:20
Směrem před Novotného se vydal Martin Erat, kotouč ale ve sparťanské třetině dlouho nezůstává. Je opět vyhozeno a druhá třetina končí.
38:33
Po delším tlaku se Sparta ke své úlevě osvobozuje a další návrat hostující Komety už brzdí ofsajd.
37:18
Hosté se pokouší vymyslet něco záludného na Novotného, spoluhráči mu ale šetří práci vyhozením.
36:30
Střídání v týmu HC Sparta Praha: ze hřiště odchází Tomáš Pöpperle, přichází Filip Novotný.
36:30
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Pöpperle – 5 min., bodnutí koncem hole + osobní trest do konce utkání, bodnutí koncem hole).
36:15
Kvapil to na Pöpperleho zkusil přízemní střelou, ale marně.
35:32
Haščák stál ve výhledu sparťanského gólmana, na jehož branku nahazoval Martin Erat. Bez úspěchu.
34:54
Malec vyhazuje a žádá o střídání. Puk ale končí až na zakázaném uvolnění a tak bude muset na ledě ještě chvíli zůstat.
33:57
Oba týmy mají trochu problém usadit se v obranné třetině toho druhého. Na další velkou šanci si budeme muset počkat.
33:22
Sparta je v plném počtu.
32:21
Sparta vyhazuje před Vejmelku a za kotoučem se žene Klimek. Vejmelka ale rozehrává a sparťan nemá šanci se k puku dostat.
31:13
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Martin Gernát – 2 min., držení protihráče).
30:06
Další vhazování před Pöpperlem. Kumstát se snaží udržet puk na sparťanských hokejkách, ale na dojíždějícího soupeře je sám. Raději vyhazuje.
29:52
Tak jestlipak si Vejmelka ve zbytku prostřední části odpočine. Buchtele drží kotouč před jeho brankovištěm, schytává za to ale ostrou ránu od jednoho z protihráčů.
29:34
29:10
Gulaši vyhazuje zpoza vlastního brankoviště až k modrobílé střídačce.
28:14
Vhazování před Vejmelkou se prodlužuje. Namísto odvolaného Kvapila nastupuje k buly Čermák.
27:54
Icing Komety Brno.
27:03
Pech to zkusil z ostrého úhlu na Vejmelku, ale jeho pozemní střela minula uvolněný prostor.
26:15
Pöpperle si musel pořádně ohlídat oba růžky své klece, jeho tým je ale na ledě opět v pěti.
25:56
Ke smůle brněnských hokejistů je ale opět vyhozeno.
25:12
Káňa poslal dlouhou přihrávku do třetiny domácích a společně se zbytek své formace staví nový útok.
24:28
Sparta si koleduje o ztrátu dvoubrankového vedení dalším vyloučením. Reaguje ale tím nejlepším možným způsobem a okamžitě vyhazuje.
24:12
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vladimír Eminger – 2 min., nedovolené bránění).
23:52
Buchtele se pokusil ubruslit za ujíždějícím pukem, než se k němu ale stačil přiblížit, puk už se schovával ve Vejmelkově lapačce. Hra je přerušena.
23:36
Nyní jsou v plném počtu i hosté.
23:20
Mikuš se snažil zakončit z otočky, vše ale skončilo potyčkou ve Vejmelkově brankovišti a atmosféra na ledě začíná poměrně houstnout.
22:47
Hlinka promyšleně protančil kolem bránících hráčů s pukem na holi a Sparta opět útočí.
22:11
Sparťané jsou v plném počtu.
22:07
Dopředu postupuje Kvapil, jeho akce ale končí úspěšným Pöpperleho zákrokem.
21:33
Přesilovka Kometě nevydržela dlouho. Oba týmy zkusí hru čtyři na čtyři.
21:33
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jozef Kováčik – 2 min., podražení).
21:10
Kováčik čeká za vlastním brankářem na pomoc od spoluhráčů, nezbývá mu ale nic jiného než rozehrát.
20:46
Kometa je okamžitě před Pöpperlem, jeden z jejích hráčů ale omylem přihrává dozadu na Smejkala, který vyhazuje.
20:19
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Martin Gernát – 2 min., vysoká hůl).
20:19
První buly ve druhé třetině vyhrávají hosté a Ondřej Němec nahazuje na zadní mantinel.
20:01
Statistika střelby po první třetině: 9:2.
Lukáš Pech se musel cítit před hostujícím brankářem Vejmelkou v průběhu první třetiny jako ryba ve vodě. Mladého gólmana proškolil dvěma pěknými střelami, které Spartu, útočící na třetí místo tabulky TELH, vystřelily do vedení dvou branek. V obou případech vyčkával sparťanský střelec u pravé boční tyčky. Nejprve zakončil nad lapačku, když Kometa po faulech na jeho tým skončila se třemi hráči v poli. Pak využil pomalého Vejmelkova přesunu. Šesté Kometě se tak situace zkomplikovala hned v samotném začátku, stále má ale šanci situaci změnit. Podaří se jí to?
20:00
19:59
Na samotný závěr první třetiny ještě jedno zakázané uvolnění Sparty.
18:58
Vondráček mohl inkasovat přihrávku v levém kruhu, ta byla ale špatně mířená a tak se mu pouze odrazila od jeho výzbroje.
18:28
Kometa přežila další oslabení bez třetího šrámu. Nyní je už v plném počtu.
17:34
Mikuš s kotoučem za Pöpperlem, ale nerozehrává. Místo toho se zpoza vlastní branky řítí Pech a obzvlášť před ním musí mít Vejmelka oči na stopkách.
16:51
Hosté se pokouší vyhodit, ale u kotouče je první Mikuš a černá pryž se tak daleko nevzdálí.
16:24
Hosté si to před první přestávkou pěkně komplikují. Sparťanská přesilovka ale začíná úspěšným zákrokem hostujícího brankáře, tak uvidíme, zdali se Kometa ubrání i v dalších vteřinách.
16:20
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Malec – 2 min., podražení).
16:13
A jsme zase tam, kde jsme byli. Za Vejmelkovou klecí.
15:07
Hosté opatrně rozehrávají z vlastní třetiny, Nečas ale na obranné modré čáře Sparty kotouč ztrácí.
14:36
Oba týmy střídají za čerstvé síly.
14:04
Probíhá boj o puk za Vejmelkovým brankovištěm. Mladý brankář je stále v ohrožení.
12:22
LUKÁŠ PECH navyšuje na dvoubrankové vedení svého týmu poté, co si opět trpělivě počkal na přihrávku u pravé boční tyčky Vejmelkovy brány. Kumstát nejprve ubruslil podél bočního mantinelu, nahrál do levého kruhu na Formana a ten kotouč přenechal sparťanskému střelci, který využil pomalého přesunu hostujícího brankáře. Asistence: Miroslav Forman, Petr Kumstát.
12:01
11:26
Je pískán ofsajd a následné vhazování vyhrávají domácí. Kalina nemá komu přihrát, a tak volí nahození na zadní mantinel.
10:33
Uvolněný kotouč si to z vhazování zamířil přímo před Vejmelku, k jeho štěstí se k černé pryži dostali jako první hráči Komety.
09:59
Hosté se úspěšně dostali před Pöpperleho. Puk se ale na jejich hokejkách dlouho neohřeje, pokaždé totiž zakročí jeden z pohotových obránců domácího týmu.
09:04
Dočekal tečoval vyhození jednoho ze sparťanů, Pöpperle byl ale i tentokrát na správném místě ve správný čas.
08:53
Proběhne rychlá úprava ledu během komerční přestávky.
08:34
V vhazování před domácím brankářem se puk dostal na hokejku Vondráčka, který se dvakrát nerozmýšlel a pořádně se rozmáchl na vrcholu levého kruhu. Pöpperle s ním ale neměl sebemenší problém.
08:23
Sparta pochybila a je z toho další icing. A pak ještě jeden.
08:11
Pöpperle zatím na svůj první zákrok čeká, veškeré dění se odehrává před jeho kolegou z protějšího brankoviště.
07:10
Kometě se už už podařilo vyhodit černou pryž ze třetiny ven, Buchtele ji ale usměrňuje zpátky za modrou čáru.
05:51
Sparťané jsou opět před Vejmelkou, na kterého to zkouší z různých úhlů. Tentokrát jsou ale o poznání méně nebezpeční.
03:55
Sparta neponechává nic náhodě a okamžitě využívá obrovskou šanci v podání přesilové hry pěti na tři! LUKÁŠ PECH čekal připravený na Hlinkovu přihrávku u pravé paty Vejmelkovy klece, odkud pohotově usměrnil kotouč nad brankářovu lapačku. Asistence: Jaroslav Hlinka, Juraj Mikuš.
03:55
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Erat – 2 min., vysoká hůl).
03:50
Potyčka mezi Kumstátem a Martinem Eratem u obranné modré čáry Komety. Bude se vylučovat.
03:41
První přesilová hra pro Spartu začíná přeletem domácího týmu před Vejmelku. V čele kapitán Hlinka.
03:23
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Vondráček – 2 min., nedovolené bránění).
03:21
Zakázané uvolnění pro změnu domácího týmu.
02:43
Vojtěchu Němcovi se nyní podařilo prodrat se do třetiny Sparty, jeho tým se tu ale dlouho neohřál.
02:23
Další vhazování před gólmanem Komety Brno. Nyní po jeho pravé ruce.
02:01
Kováčik se osvobozuje a nahazuje na mantinel, kde se okamžitě strhává souboj o uvolněný kotouč.
01:33
Hosté se osvobozují za cenu icingu. Vhazování po levé Vejmelkově ruce.
01:26
Smejkalově dorážce z prostoru mezi kruhy chyběl požadovaný důraz.
00:32
Řepík vyrazil zpoza obranné třetiny Sparty a prověřil Vejmelku střelou příklepem. Brankář byl ale připraven.
00:04
Úvodní buly v režii hostující Komety.
00:01
Pozdrav hráčů zpoza modrých čar a můžeme začít!
Rozbruslení obou týmů skončilo, led je upraven. Utkání 48. kola mezi Spartou a Kometou Brno zanedlouho začne. Buďto u toho.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Gernát, Kalina, Piskáček, Nedomlel, Eminger, Barinka – Řepík, J. Hlinka, Klimek – Ihnačák, Smejkal, Buchtele – Forman, Pech, Kumstát – Kudrna, Cingel, Uher.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Trška, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Bartejs, F. Král – M. Erat, Hruška, M. Kvapil – H. Zohorna, Čermák, J. Káňa – V. Němec, Nečas, Brabenec – Vondráček, Dočekal, Haščák.

Rozhodčí: Hejduk, Bulanov – Špůr, Lhotský..

Pohled do kabiny HC KOMETA BRNO

Nejproduktivnější útočník: Marek Kvapil 38 bodů (15+23).
Nejproduktivnější obránce: Ondřej Němec 23 bodů (6+17).
Nejlepší střelec: Marek Kvapil, Martin Zaťovič (oba 15 branek).
Nejlepší nahrávač: Marek Kvapil, Martin Erat (oba 23 asistencí).
Využití přesilových her: 18,36 %.
Ubráněná oslabení: 81,61 %.
Vstřelené góly v oslabení: 7.
Trestné minuty celkem: 636.
Nejtrestanější hráč: Michal Gulaši 81 TS.
Brankáři (úspěšnost zákroků): Karel Vejmelka (90,90 %), Marek Čiliak (88,92 %), Pavel Jekel (92,68 %).
Průměr diváků na domácích zápasech: 7592.

Zatím poslední odehraný zápas
Hokejisté brněnské Komety čekali téměř měsíc a půl na svůj další tříbodový přísun. Po lednové výhře nad Libercem se z dalšího vítězství v základní hrací době mohli radovat až v domácím zápase s Pardubicemi. Kometa tentokrát oproti předchozím zápasům nepromrhala povedený začátek duelu a v prvním vystoupením po reprezentační přestávce urvala výhru 4:1.
Vzájemné zápasy v aktuální sezoně

6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

9., neděle 2. 10. 2016
Branky a nahrávky: 5. M. Erat (M. Kvapil, O. Němec), 20. O. Němec (M. Kvapil, Štencel), 21. Nečas (M. Erat), 37. V. Němec (M. Kvapil), 41. M. Erat (O. Němec), 55. M. Kvapil – 27. Pech (Eminger, Safin), 34. Černoch (Ihnačák, Kumstát).

3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

22., úterý 29. 11. 2016
Branky a nahrávky: 9. Kudrna (Hlinka), 15. Mikuš (Vrána), 55. Uher (Cingel, Kudrna) – 27. Kováčik (Štencel), 32. Němec.

2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

35., úterý 3. 1. 2017
Branky a nahrávky: 15. Zohorna, 47. O. Němec – 2. Řepík (Pech, Eminger), 5. Ihnačák (Forman), 28. Netík (Forman, Řepík), 33. Cingel, 55. Uher (Forman). Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Polonyi, Zíka. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 700. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5. Nejlepší hráči utkání: Martin Erat – Tomáš Netík.

HC Kometa Brno: Jekel (33. Čiliak) – Trška, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Štencel, Král – Kvapil, Zohorna, M. Erat – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – R. Erat, Čermák (C), Vincour – Dočekal, Dvořák, Dymáček – Novák. Trenér: Libor Zábranský.

HC Sparta Praha: Pöpperle – Mikuš, Piskáček, Švrček, Gernát, Nedomlel, Eminger – Hlinka (C), Vrána, Klimek – Forman, Ihnačák, Netík (A) – Kumstát, Pech, Řepík – Uher, Cingel, Kudrna. Trenér: Jiří Kalous.

Základ k tříbodovému zisku položili už během prvních šesti minut Michal Řepík s Brianem Ihnačákem, na brněnské snížení odpověděli ve druhé třetině Tomáš Netík s Lukášem Cingelem. Definitivní gólovou tečku za zápasem a potvrzení výhry přidal v závěru povedeného zápasu Dominik Uher.

Pohled do kabiny HC SPARTA PRAHA

Nejproduktivnější útočník: Petr Vrána 47 bodů (21+26).
Nejproduktivnější obránce: Juraj Mikuš 21 bodů (3+18).
Nejlepší střelec: Petr Vrána 21 branek.
Nejlepší nahrávač: Lukáš Pech 27 asistencí.
Využití přesilových her: 21,89 %.
Ubráněná oslabení: 84,26 %.
Vstřelené góly v oslabení: 6.
Trestné minuty celkem: 678.
Nejtrestanější hráč: Jan Švrček 55 TS.
Brankáři (úspěšnost zákroků): Tomáš Pöpperle (91,07 %), Filip Novotný (90,71 %), Jakub Škarek (94,64 %).
Průměr diváků na domácích zápasech: 7789.

Sparta před pár dny udělila lekci z produktivity ve Zlíně, kde vyhrála jednoznačně 5:0. Berani se lopotili za vstřelením úvodní branky, poté za vyrovnáním, po druhé přestávce za úpravou nelichotivého skóre, později už jen za čestnou brankou a samotný závěr přinesl pouhou rezignaci ze strany žluto modrého týmu. Tomu se tak zkomplikovala cesta do elitní šestky a sparťané upevnili svoji pozici na čtvrtém místě. Spokojení však nejsou. Lační po návratu na druhou příčku, kterou nyní opět obývá Hradec Králové a rádi by ještě výš.
Dobrý večer všem hokejovým fandům! Play-off nám už klepe na dveře a Spartu čeká další důležité utkání. Její poslední střet proti Kometě Brno v základní části aktuální sezony bude pochopitelně i šlágrem 48. kola TELH a i díky nám můžete být u toho.

Pojďme se nyní společně podívat, jaká je aktuální fazóna jednotlivých soupeřů!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.