Sparta - Liberec: Au! Šimek při zakončení upadl a trefil hlavou mantinel

Já Vám děkuji za pozornost a těším se příště na počtenou! Mějte pěkný zbytek večera.

Střely: 26 – 31

Vyloučení: 7 – 3

bodyčeky: 25 – 13

Vyhraná vhazování: 28 – 32
Vyrovnané utkání rozhodla druhá třetina, kdy se hráči z Podještědí trefili dvakrát do sítě Pöpperleho. Ve třetí třetině pak stačilo bránit střední pásmo a chodit do brejků. Sparta poprvé rozvlnila síť v čase 55:38. Autorem branky byl centr první formace Petr Vrána. Když už to vypadalo na závěrečný tlak Pražanů, vstřelil 4. gól hostů Petr Jelínek. Tato rychlá odpověď dala razítko na dnešní výhru Severočechů. Poslední tři minuty se dohrávaly z povinnosti.
58:37
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Klimek – 2 min., hákování).
56:10
Liberec právě vstřelil branku!
Rychlá odpověď Liberce. Autorem branky je PETR JELÍNEK. Jelínek „pověsil" puk pod břevno poté, co Sparta chybovala v obranném pásmu, to se nesmí stávat. Asistence: Dominik Lakatoš.
55:38
Sparta právě vstřelila branku!
Tak konečně! Sparťané se poprvé v zápase radují. Přesilovkovou kombinaci ukončil od modré pěknou ranou PETR VRÁNA. Asistence Juraj Mikuš.
54:50
Liberec se osvobodil vyhozením přes všechny čáry.
54:10
Brejk Špačka, ke střele se nedostal.
53:40
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., sekání).
52:48
Výpad Severočechů vedený přes levé křídlo. Poté zvolil útočník hostů střelu zápěstím. Novotný si vyjel a pokryl všechny úhly bezvadně.
51:05
Pěkný pas přes šířku kluziště sparťanských. Will ale předvedl výborné přemístění a vyrazil střelu svými betony.
49:48
pěkná přihrávka na střed a střela domácích! Ta mířila ovšem přímo do hrudi Willa. Skóre se nemění.
49:20
Ofsajd hostů.
46:30
Výborně Novotný! Poradil si s rychlou akcí Bílých Tygrů. Pas na střed mezi kruhy a rána. Zákrok vyrážečkou a poté ještě problémy v jeho území. Liberečtí objížděli branku, ale Novotný se rychle přesunul.
45:58
Kumstát vypálil z levého křídla pěknou ránu. Will jí však viděl a proto mu nenadělala starosti.
44:16
Se střelou Petra Vrány z pravého kruhu si Will poradil bez problému. Puk skončil v jeho lapačce.
43:55
První větší nebezpečí před Willem. Gól ale Sparta dnes ne a ne vstřelit.
43:48
Pražané se usídlili v pásmu svého dnešního soka.
43:15
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Vantuch – 2 min., hrubost).
43:00
Severočeši pokračují v nátlakové hře. Spartu přehrávají i v rovnoměrném počtu hráčů na ledě.
42:20
42:00
Liberec pobyl v pásmu soupeře, ale nic závratného nevymyslel.
40:20
Sparta nabídla Liberci další početní výhodu.
40:20
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min.).
40:01
Střídání brankářů. V brance Sparty nahradí Tomáše Pöpperleho, Filip Novotný.
40:01
Liberec úspěšnější na buly.
40:01
Ve druhé části se skóre pohnulo výrazněji. Liberečtí nejprve poslala do dvoubrankového vedení spolupráce Vantucha se Stránským. Poté když domácí Ihnačák a Hlinka neproměnili své šance, přišel třetí trest. V 37. minutě po střele beka, liberečtí šli důrazně do branky Pöpperleho a nejlépe se před brankou zorientoval Bartovič. Liberec vede po dvou periodách nad Spartou 3:0.
40:00
39:30
Třetina se jen dohrává.
38:20
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Juraj Mikuš – 2 min., vysoká hůl).
36:12
Autorem branky je MILAN BARTOVIČ. Bartovič v přesilovce posílá svůj tým do pohodlného vedení 3:0. Akci předcházela rutinní kombinace v přesilové hře. Sparta nepřežila dorážky a důraz libereckých.Hra 5 na 4 pokračuje, jelikož byla pětiminutová. Asistence Jan Ordoš, Vladimír Svačina.
35:55
Liberec v početní výhodě obehrává oslabenou čtveřici domácích. Rotuje, honí puk po mantinelech a přihrává do lepších pozic.
34:46
32:46
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Štefan Ružička – 5 min. + osobní trest do konce utkání).
32:46
32:16
Další nepovedený protiútok domácích. Nevyužité přečíslení 2 na 1.
31:58
Liberečtí zavřeli soupeře v jeho pásmu a nechtějí ho nechat vydechnout.
30:23
30:13
Domácím se koncovka nedaří. Nyní byl v dobré pozici Ihnačák, v šanci ale selhal.
29:29
Sparta zahrozila v přesilovce. Liberec však poté touš vyhodil a má chvíli čas na zotavení.
29:06
28:23
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Milan Bartovič – 2 min., napadení).
28:23
Liberečtí doráželi na branku Pöpperleho a strkali do něj i když měl puk pod kontrolou.
28:15
Severočeši navezení v útočné třetině, hledají prostor pro střelu.
27:06
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Štefan Ružička – 2 min., podražení).
26:24
Akce sparťanů, která postrádala přesnou finální přihrávku.
24:36
Hlinka jel sám na branku stráženou Willem. Zvolil zakončení střelou. Střela ale minula branku. Letěla nad.
23:55
Hráči klubu z Podještědí si vytvořili tlak, který ale nepřetavil v branku.
22:22
Autorem branky je JAN STRÁNSKÝ. Vantuch si nabruslil na vrchol pravého kruhu, vyslal střelu zápěstím, kterou tečoval Jan Stránský. Pöpperle byl bezmocný. Asistence: Lukáš Vantuch, Jaroslav Vlach.
21:28
Úspěšný forčeking Hlinkovy lajny. Vhazování v pásmu Liberce.
20:26
Vrána a spol. neudrželi pásmo a musejí znovu zakládat novou akci.
20:01
Úvodní buly pro Spartu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:21.
Repríza loňského finále zatím nabízí kvalitní a koukatelný hokej. Jedinou trefu zápasu obstaral reprezentační bek Radim Šimek. Jeho rána od modré čáry prošla až za brankovou čáru. Zápas je vyrovnaný. Nebýt dvojnásobné početní výhody Bílých Tygrů, mohlo být skóre z pohledu domácích příznivější. Doufáme, že ve druhé třetině uvidíme opět líbivý hokej.
20:00
19:52
Ještě jedna nebezpečná situace před Willem. Will byl pozorný a puk mířící do spodní poloviny branky vyrazil.
18:51
Sparta si na konci prvního dějství vytvořila velký nápor, který zatím nevyvrcholil brankou.
17:49
Domácí hráč zakončoval bekhendem z relativní blízkosti proti Willovi. Úspěšný zásah liberecké šelmy.
16:50
Will zasáhl spolehlivě vyrážečkou. Sparta ale dál útočí.
15:29
Domácí zastavili rozvíjející se atak Severočechů, avšak poté se nedostali do útočné třetiny, jelikož je zastavil ofsajd.
14:58
Oběma týmům se nedaří přejít střední pásmo. Protiútok Liberce skončil u levého beka Sparty, Útok Sparty naopak zastavili Severočeši také na své modré.
13:28
Hlinka zrychlil založení útoku pěkným prodloužením pasu od beka.
12:14
Mela o puk u levého mantinelu útočného pásma z pohledu Sparty.
11:55
Pěkný tandem domácích a střela z dálky od modré. Will vyrazil za bránu.
10:20
Ihnačák se natahoval do slibné šance. Při zakončení byl však moc v úhlu a tak jeho akce neskončila gólem.
09:54
Sparta řešila přečíslení špatně. Will chytil puk sevřením obou betonů.
09:22
Mojžíš ukázal, že umí tvrdě vystřelit i zápěstím. Pöpperle vyrazil vyrážečkou touš za branku.
07:50
Liberec využívá dvojnásobnou přesilovku. Od modré zacílil přesně RADIM ŠIMEK. Pöpperle měl zakrytý výhled a střela šla přesně k jeho levé tyči. Asistence: Branko Radivojevič.
07:42
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Vrána – 2 min., sekání).
06:48
Sparta začala oslabení útočným výpadem.
06:36
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Barinka – 2 min., podražení).
06:36
Hra nabrala tempo a oba týmy ukazují své ofenzivní dovednosti.
05:08
Šance 2 na 1. Do brejku ujeli sparťanští Pech s Kumstátem, Will je ale vychytal. Stačilo mu nastavit dobře vyrážečku a bylo po šanci.
04:13
Svačina s Vantuchem se podíleli na první velké šanci. Pöpperle jejich snažení ukončil zákrokem lapačkou.
03:58
Puk je držen u mantinelu a žádný tým ho nechce pustit do hry.
03:29
Oběma týmům zatím funguje defenzíva na jedničku. Nyní Spartu v postupu do útoku zastavil další ofsajd.
02:18
Hra se odehrávala především ve středním pásmu. Pak jí zastavil ofsajd Sparty.
01:12
Sparta si zapisuje první větší šanci. Will si s přispěním defenzívy poradil.
00:55
Severočeši opatrně rozehrávali ze své třetiny. Akci zastavil ofsajd.
00:01
Úvodní buly pro Liberec.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Čajkovský, Gernát, Kalina, Nedomlel, Piskáček, Barinka – Ružička, P. Vrána, Uher – Klimek, J. Hlinka, Ihnačák – Kumstát, Pech, Forman – Martin Procházka, Cingel, Kudrna.

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – Ševc, R. Šimek, Derner, Mojžíš, Vitásek, Jánošík, Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek, Lakatoš – Radivojevič, J. Mikyska, Ordoš – Bartovič, Vantuch, Svačina – J. Vlach, D. Špaček, J. Stránský.

Rozhodčí: Hradil, Šír – Flegl, Polonyi
První měření sil v aktuální sezoně vyznělo lépe pro Spartu

Poté, co Liberec uspěl ve finále v uplynulém ročníku extraligy, se ve 3. kole TELH 2016/17 jednalo o první vzájemné měření sil Bílých Tygrů a Sparty od šestého finálového utkání. Šťastnější byli hosté z Prahy, kteří i přes první inkasování, když úvodem zápasu skóroval liberecký Bulíř, dokázali vývoj otočit trefami Čajkovského, Kumstáta a Klimka. Ve třetím dějství už jen korigoval skóre Jánošík a sparťané si odvezli z Podještědí všechny tři body za vítězství 3:2.
HC Bílí Tygři Liberec

Šelmy ze severu Čech jsou na šestém místě díky 25 bodům ze 14 odehraných zápasů. Liberečtí v posledních třech duelech nedovolili svému soupeři ani jednou skórovat, gólman Ján Lašák tak zaznamenal tři nuly v řadě. Přesilové hry nejsou dvakrát doménou Tygrů (14,93%), avšak oslabení zvládají s úspěšností nad 86%, i když patří mezi týmy s vysokým počtem trestných minut. Nejvíce kanadských bodů doposud nasbíral Petr Jelínek (3+8) a nejvíce branek nastříleli hned dva útočníci (ve stejném počtu odehraných utkání) – pětkrát se trefil jak Michal Bulíř, tak Dominik Lakatoš.
HC Sparta Praha

Týmu z hlavního města aktuálně patří čtvrtá příčka s 27 body po 15 odehraných zápasech. V posledním duelu na domácím ledě přehráli Pardubice výsledkem 4:1. Sparta zároveň doma vždy bodovala a kromě prvního domácího utkání proti Třinci (3:4sn) pokaždé zvítězila. Přes 22% úspěšných přesilovek vyznívá jasně pro nebezpečnost Pražanů v početních výhodách. Naopak jsou zároveň nejtrestanějším mužstvem a úspěšnost oslabení drží těsně pod 83%, nicméně již čtyřikrát skórovali s nižším počtem hráčů na ledě. Nejproduktivnějším útočníkem je Lukáš Pech (5+13) a nejlepším střelcem se sedmi góly Petr Vrána.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.