Sparta - Třinec: Kudrna po spolupráci s Gernátem upravil skóre na 12:3

Dvanácti góly porazila čtvrtá Sparta druhý Třinec před čtrnácti tisíci diváky! Je tedy jasné, který zápas bude šlágrem 43. kola Tipsport extraligy.

Jaká byla poslední třetina zápasu? Kdo čekal, že se utkání po v součtu jedenácti brankách uklidní, ten se mýlil. V posledním dějstvím odehrála hlavní roli domácí Sparta, která Ocelářům jejich velmi pozvolné dotahování rozdílu ve skóre pořádně zkomplikovala.

Lukáš Klimek překonal třineckého gólmana za jeho záda poté, co využil jeho protipohybu a následně rozpoutal obrovskou euforii Jaroslav Hlinka, který navýšil na vytouženou desátou branku a završil svůj hattrick.

Lukáš Klimek se pak před maskovaného Oceláře vrátil a překonal jej znovu, tentokrát si jej ideálně položil a zavěsil do prázdného prostoru. Bod za druhou branku získal i Andrej Kudrna, který usměrnil kotouč mezi tři tyče Ocelářů a zpečetil jejich osud dvanáctým finálním gólem.

Nejlepší hráči utkání:
Jaroslav Hlinka (SPA)
Jakub Petružálek (TRI)
59:54
Po úmyslném ofsajdu ještě jedno vhazování před domácím brankářem a sparťanská střídačka se může radovat.
58:50
Dole na ledové ploše se to začíná pomalu dramatizovat. Oceláři již vědí, že jejich osud je v tomto utkání zpečetěn.
58:21
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
56:17
Sparta právě vstřelila branku!
Gernát projel po hranici pravého kruhu, namísto střely ale zvolil přihrávku na ANDREJE KUDRNU, který kotouč usměrnil mezi tři tyče Ocelářů. Asistence: Martin Gernát.
52:51
Mikuš posunul puk od modré na LUKÁŠE KLIMKA, který si položil třineckého brankáře a zakončil do uvolněného brankoviště. Asistence: Juraj Mikuš a Brian Ihnačák.
52:01
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jaroslav Hlinka – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Martin Adamský – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
52:01
52:01
Velká vlna euforie zavířila celou arenou poté, co kapitán Sparty navýšil na desátou branku a sám sobě zajistil hattrick! JAROSLAV HLINKA zakončil nad beton maskovaného Oceláře poté, co k němu Vrána dopravil kotouč pronásledován jedním z dorážejících protihráčů. Asistence: Petr Vrána.
51:29
Dnešnímu utkání přihlíží 14 020 diváků.
51:17
Doudera mohl zakončovat mezi boční tyčku a brankářův beton, ale kotouč si nestačil zpracovat.
49:57
Mikuš se hrnul do akce, ale skončil sražen ramenem jednoho z obránců Třince. Na střídačku ale nemíří.
48:19
Nosek vypálil přízemní střelu, která zabrzdila až o Pöpperleho pozornou lapačku.
46:46
Deveaux vybojoval kotouč zpoza hrazení a nahrál na Formana. Na toho se ale nalepil jeden z bránících Ocelářů a sparťan se kotouče musel zbavit. O uvolněnou černou pryž se postaral LUKÁŠ KLIMEK, který využil brankářova protipohybu a proměnil za jeho záda. Asistence: Miroslav Forman, André Deveaux.
46:22
Po vhazování před hostujícím brankářem se domácí pokouší udržet ve třetině a to se jim daří.
46:02
Komerční přestávka.
46:02
Gernát vyhodil puk do třinecké poloviny a poté odjíždí střídat.
43:25
Oceláři se pokouší rozdivočelé domácí nepustit k žádné velké šanci, sparťanská mašina si ale intenzivně hledá další cestičku před třineckého brankáře.
41:59
Kumstát se snaží rozehrát, ale střední pásmo je pro jeho postup až příliš zahuštěno třineckými hokejisty.
41:05
Zakázané uvolnění Ocelářů.
40:40
Adamský to na Pöpperleho zkoušel ze spodní části levého kruhu, jeho střelu ale sparťanský gólman zneškodnil vyrážečkou.
40:01
Statistiky sparťanských borců budou po dnešním utkání opravdu našlapané! Speciální barevné dresy nosí domácím zřejmě štěstí, protože ve druhé třetině nastříleli identický počet branek jako v první třetině. Oceláři inkasovali další čtyři góly, přičemž na dva z nich dokázali zareagovat. Navzdory tomu mají ale u nohou kouli v podobě pěti neoplacených gólů a na zúčtování jim zbývá už jen třetina zápasu.

Jako první udeřil Jakub Petružálek, který vypálil do prostoru mezi boční tyčí a špičkou Pöpperleho betonu. Na to zareagoval Lukáš Cingel, po jehož střele do horního růžku zazněla arenou "Pátá!". Sparťanští fandové se ale neradovali naposledy.

Před dalšími oslavami ale museli skousnout gól, který vystřelil Cory Kane. Ten prokličkoval před Pöpperleho a z nízkého úhlu zavěsil do jeho klece.

Sparta zareagovala velmi důsledně. Jaroslav Hlinka předvedl ukázkový technický gól promyšlený do posledního puntíku. Brian Ihnačák pak využil Hamerlíkovy nepozornosti a prosadil se do jím uvolněné části brankoviště. Nakonec Michal Řepík, který navýšil na 8:3 poté, co třineckého brankáře obelstil bekhendovým blafákem.
40:00
39:55
MICHAL ŘEPÍK přiblížil Spartu k vytoužené desáté brance bekhendovým blafákem, se kterým Hamerlík neměl šanci si poradit. Rozložil se v brankovišti jak dlouhý tak široký a odkryl převážnou část své klece. Asistence: Petr Vrána, Juraj Mikuš.
39:44
Sparťané vyrazili z vhazování před vlastním brankářem a ihned se sešikovali do dalšího útoku. Pech posunul kotouč na BRIANA IHNAČÁKA. Hamerlík si situaci špatně přečetl a uvolnil kritickou část brankoviště, do které sparťan bez problémů zakončil. Asistence: Lukáš Pech, Miroslav Forman.
39:27
Oceláři operují před Pöpperlem, začátek druhé přestávky už se ale kvapem blíží.
38:45
Uher se dostal do ideální palebné pozice, jeho střela ale skončila odražena.
37:54
Po kterém sparťané staví další útok. Ani tentokrát si Hamerlík neoddychne.
37:26
Icing Ocelářů.
36:52
Cienciala rozehrával,nad pukem ale ztratil kontrolu a musel jej přenechat jednomu ze spoluhráčů, jelikož se k němu už přibližoval jeden ze sparťanů.
35:58
Hosté jsou sice v plném počtu, reagují ale zbrkle. Je pískán další icing Ocelářů.
35:12
JAROSLAV HLINKA vyrazil z prostoru pravého kruhu na vhazování, projel předbrankovým prostorem a trpělivě si vyčkal na ideální pozici. Na vteřinu přesně pak zakončil svůj promyšlený tah bekhendovou střelou do odkrytého brankoviště. Asistence: Michal Řepík.
34:53
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (David Cienciala – 2 min., hákování).
33:16
Mikuš dorážel na třineckého brankáře, který si jeho první střelou ramenem nebyl úplně jistý. Situaci ale zvládl a nakonec jej osvobozuje jeho obrana.
32:31
Vhazování před Pöpperlem vyhrávají Oceláři, kteří na něm ihned zakládají další kombinaci. Ta ale končí srážkou jednoho z třineckých hokejistů s domácím brankářem a Pöpperle v kolizi přichází o masku. Hra je přerušena.
32:24
31:11
Třinec právě vstřelil branku!
CORY KANE si bez větších obtíží probruslil sparťanskou třetinou, kde se dokázal vyhnout domácí defenzivě a střelou z nízkého úhlu zavěsil do Pöpperleho branky. Asistence: Martin Adamský.
30:26
Sparta hraje v plném počtu.
29:58
Třinec postupuje opět směrem kupředu a Galvas nahazuje na mantinel. Kotouč se ale vrací zpátky před Hamerlíka.
29:27
Polovina přesilové hry Ocelářů je pryč. Sparta se brání soustavným vyhazováním kotouče.
28:58
Marosz se už už hrnul před Pöpperleho, jeho úmysly ale zbrzdil ofsajd.
28:27
Další oslabení Sparty začíná stejně jako to předchozí – domácí vyhazují.
28:24
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jaroslav Hlinka – 2 min., sekání).
27:45
Celou arenou zní "Pátá!" poté, co Kudrna poslal puk do prostoru před třineckou branku. Tam o něj musel bojovat LUKÁŠ CINGEL, nakonec se mu ale podařilo uvolnit se ze soupeřova sevření a vystřelit vysoko do horního růžku. Hrubec se po kotouči jen bezmocně natáhl lapačkou. Asistence: Andrej Kudrna.
26:51
26:10
Kumstát posunul kotouč na Pecha, který zpoza brankoviště nabíjel Ihnačákovi. Ten si ale jeho úmysl špatně přečetl a puk se mu o čepel hokejky jen odrazil.
25:18
Hrabal nahodil na zadní mantinel sparťanské třetiny, domácí ale dávají jasně najevo, že kotouč ve své části kluziště nechtějí.
25:03
A další icing Třince.
24:40
Marosz zaváží do obranné třetiny a Třinečtí rozehrávají. Jejich akce ale končí až na zakázaném uvolnění.
23:01
První kombinace třineckých hokejistů v této třetině se vyplácí. Roth nabil zpoza modré na připraveného JAKUBA PETRUŽÁLKA, který propálil do prostoru mezi bližší tyčí a špičkou Pöpperleho betonu. K tomuto projektilu se sparťanský gólman nestačil včas přemístit. Asistence: Vladimír Roth
22:17
Puk se před Pöpperleho vrací, ale Cingel jej vyváží ze třetiny ven. Dostává se až před Hamerlíka, kde jej zastaví až betony maskovaného Oceláře.
21:34
Třinec dostává příležitost, aby se vylízal ze svého tříbrankového manka. Sparta ale okamžitě vyhazuje.
21:26
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Klimek – 2 min., držení protihráče).
20:42
Domácí se opět stěhují před Hamerlíkem, tato akce ale končí menší potyčkou před třineckým brankářem. Vylučovat se ale nebude.
20:01
Nyní se ale vraťme zpět ke Spartě a Třinci. Začátek druhé třetiny je na spadnutí.
Přestávkový program vyplnil první zápas miniturnaje složek Integrovaného záchranného systému mezi Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje a Sportovním klubem Policie LH Hradec Králové. Zápas vyhráli Hasiči v poměru 1:0.
Uběhlo teprve dvacet minut zápasu a my už byli svědky pořádného gólového kolotoče ze strany domácího týmu. Fosforeskující Sparta Ocelářům pořádně naložila, pojďme si její nebezpečné akce krátce připomenout!

Neuběhla ani minuta zápasu, když se jako první prosadil Josef Hrabal. Třinec vyrazil do rychlého protiútoku a s jeho první střelou si Pöpperle poradil, Hrabalův projektil byl ovšem nad jeho síly. Špatně čitelná střela propadla až do jeho branky.

To bylo ovšem ze strany papírově druhého nejsilnějšího týmu tabulky vše. Petr Kumstát našel pro hosty rychlou odpověď, když bekhendem zakončil ke vzdálenější tyči poté, co kotouč do jeho blízkosti dopravil Ihnačák.

O pár minut později se prosadil i jeho stálý parťák. Lukáš Pech využil Hrubcovy nejistoty, když mu černá pryž propadla výstrojí na ledovou plochu. To byla další osudná chyba, na kterou hosté doplatili.

To ale stále nebylo vše. Andrej Kudrna navýšil na 3:1 poté, co dostal přihrávku od Uhera a překonal maskovaného Oceláře bekhendovou kličkou.

Zatím poslední slovo měl ve hře Jaroslav Hlinka, který v akci dva na jednoho trefil odkrytou klec.

Střely: 16:7.
20:00
18:37
Hosté hledají chvíli oddechu, ale Gernát jejich vyhození tečuje zpátky do prostoru za Hamerlíkovým brankovištěm.
17:19
Nebezpečná byla dělovka Marosze, kterou prověřil stále pohotové Pöpperleho reakce.
14:14
Třinec střídá gólmana! Místo Šimona Hrubce jde do branky Peter Hamerlík.
14:14
Řepíkovi se podařilo okrást jednoho z třineckých obránců o kotouč a v akci dva na jednoho ujel společně s JAROSLAVEM HLINKOU, který trefil odkrytou klec. Asistence: Michal Řepík.
13:54
To je pasáž v podání domácího týmu! Na 3:1 zvýšil ANDREJ KUDRNA, který dostal od Uhera přihrávku, vystartoval do samostatného úniku, těsně před Hrubcem si přibrzdil a pak chladnokrevně poslal kotouč backhandovou kličkou do branky. Asistence: Dominik Uher, Lukáš Cingel.
13:09
Kumstát vybojoval puk v rohu mantinelu, který se následně dostal na hokejku Ihnačáka. Jeho střelu neměl Hrubec tak docela pod kontrolou, puk mu z výstroje propadl přímo ne hokejku LUKÁŠE PECHA, který dvakrát neváhal a proměnil do volného prostoru. Asistence: Brian Ihnačák, Petr Kumstát.
12:27
Oceláři na Spartu tlačí, jejich snaha je nakonec zchlazena zakázaným uvolněním. Další vhazování po pravé Hrubcově ruce.
11:12
Piskáček rozehrával zpoza vlastní branky, musel si dávat ale velký pozor, aby se trefil na tu správnou hokejku. Hosté nakonec sparťanskou třetinu opouští.
10:56
Hrabal se nyní pokoušel možná až příliš usilovně dostrkat kotouč mezi Pöpperleho beton a boční tyčku. Nakonec jej museli odradit až domácí obránci.
10:34
Dravecký se dokázal propracovat až do blízkosti sparťanského brankoviště, tam ale zůstal úplně sám.
08:51
Ihnačák vybojoval kotouč v prostoru levého kruhu na vhazování a z houfu bránících Ocelářů jej vyhodil směrem do předbrankového prostoru. Tam čekal připravený PETR KUMSTÁT, který bekhendovou střelou zakončil ke vzdálenější tyči. Asistence: Brian Ihnačák.
08:26
Pechova střela z hranice pravého kruhu končí v sevření Hrubcovy lapačky.
07:57
Domácí zakládají další kombinaci na třinecké půdě, ale hosté ji rozbíjí dalším vyhozením.
07:13
Krátké poděkování těm, kterým je dnešní utkání věnováno. Na zápas Sparty proti Třinci se přišlo podívat více než 8 000 zástupců složek Integrovaného záchranného systému.
06:54
Komerční přestávka a rychlá úprava ledové plochy.
06:54
Vrána prověřil Hrubce střelou z úhlu, kterou hostující brankář polapil do své výstroje.
06:03
Domácí se opět brání za cenu zakázaného uvolnění. Pöpperle musí zůstat ve střehu.
05:28
Rákos se po vhazování před Pöpperlem pokouší nahrát, ale končí sražen a o puk ho okrádá jeden z domácích, který se na rozdíl od Oceláře dvakrát nerozmýšlí.
04:41
Nyní jsou domácí nuceni stáhnout se do vlastní třetiny. Rozehrává Forman, ale tahle akce končí icingem Sparty.
04:04
Sparťané se pokouší založit další kombinaci ve třinecké třetině a napravit tak nevyužitou přesilovku. Jejich snažení ale končí v lapačce brankáře Ocelářů.
03:30
Oceláři hrají v plném počtu.
02:50
Roth se pokouší usnadnit nemilou situaci svému týmu, jeho vyhození je ale odraženo zpátky před Hrubce.
01:17
00:57
Třinec míří pohotově do protiútoku. První pokus je sice zneškodněn jedním z obránců Sparty, střela JOSEFA HRABALA je ale pro domácí osudná. Pöpperle neměl proti špatně čitelnému projektilu šanci. Bez asistence.
00:01
Úvodní buly vyhrávají domácí, kteří ihned chtějí postoupit směrem kupředu. Vhazování se ale bude nakonec opakovat.
00:01
Utkání 43. kola mezi Spartou a Třincem ozvláštní originální dresy domácího týmu navržené ve stylu záchranné služby v rámci akce "Sparta vzdává hold".

A jelikož jsou obsazeny i sedačky v nejvyšších patrech areny, nemusí se nikdo z fanoušků obávat, že by sparťany v jejich speciálním odění snad přehlédl! Zápas už za malou chvíli začne.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Piskáček, Gernát, Nedomlel, Švrček, Kalina, Eminger, Mikuš – Řepík, P. Vrána, J. Hlinka – Deveaux, Klimek, Forman – Ihnačák, Pech, Kumstát – Kudrna, Cingel, Uher. Trenér: Jiří Kalous.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Adámek, Jank, Nosek, M. Doudera, Krajíček, Hrabal, Roth, L. Galvas – Irgl, Kane, Adamský – Hrňa, Marosz, Petružálek – Dravecký, Cienciala, Rákos – Klimenta, Špirko, Jašek. Trenér: Vladimír Kýhos.

Rozhodčí: Pešina, Čech – Blümel, Barvíř.
Aktuální statistiky:

HC SPARTA PRAHA

Nejproduktivnější útočník: Petr Vrána 40 bodů (18+22).
Nejproduktivnější obránce: Juraj Mikuš 18 bodů (3+15).
Nejlepší střelec: Petr Vrána 18 gólů.
Nejlepší nahrávač: Petr Vrána 22 asistencí.
Využití přesilových her: 20,67 %.
Ubráněná oslabení: 84,82 %.
Vstřelené góly v oslabení: 5.
Trestné minuty celkem: 624.
Nejtrestanější hráč: Jan Švrček 53 TS.
Brankáři (úspěšnost zákroků): Tomáš Pöpperle (90,90 %), Filip Novotný (90,32 %), Jakub Škarek (94,64 %).

HC OCELÁŘI TŘINEC

Nejproduktivnější útočník: Jakub Petružálek 29 bodů (12+17).
Nejproduktivnější obránce: Vladimír Roth 20 bodů (6+14).
Nejlepší střelec: Rostislav Marosz 13 gólů.
Nejlepší nahrávač: Jakub Petružálek 17 asistencí.
Využití přesilových her: 17,20 %.
Ubráněná oslabení: 90,00 %.
Vstřelené góly v oslabení: 6.
Trestné minuty celkem: 428.
Nejtrestanější hráč: Rostislav Marosz 40 TS.
Brankáři (úspěšnost zákroků): Šimon Hrubec (93,61 %), Peter Hamerlík (90,34%).
Přehled vzájemných zápasů sezony 2016/17:

2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

30. kolo, úterý 20. 12. 2016

Branky a nahrávky: 7. Marosz (Hrabal, Hrňa), 49. Špirko (Marosz, Irgl) – 40. Pech (Forman, Kumstát). Rozhodčí: Šír, Pražák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Forman (SPA) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 064. Střely na branku: 24:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Nejlepší hráči utkání: Rostislav Marosz – Miroslav Forman.

3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

17. kolo, neděle 30. 10. 2016

Branky a nahrávky: 22. Marosz (Špirko, Hrabal), 26. Polanský (Adamský), 39. Petružálek (Marosz) – 14. Čajkovský (P. Vrána, Forman), 49. Pech (Kudrna, Kumstát). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 922. Střely na branku: 22:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2. Nejlepší hráči zápasu: Rostislav Marosz – Michal Čajkovský.

3:4sn (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0)

4. kolo, pátek 16. 9. 2016

Branky a nahrávky: 18. Ihnačák (P. Vrána, Pech), 36. P. Vrána (Ihnačák, Pech), 39. Forman (Klimek) – 10. Petružálek (Kane, Linhart), 23. Rákos (Kreps, Dravecký), 25. Roth (Hrňa), rozhodující sam. nájezd Petružálek. Vyloučení: 9:5, navíc Černoch (SPA) 10 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5206. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4. Nejlepší hráči utkání: Petr Vrána – Kamil Kreps.
Zatím poslední odehrané utkání:

1:4 (0:4, 0:0, 1:0)

42. kolo, pátek 27.1.2017
Branky a nahrávky: 52. Válek (V. Hübl) – 8. Kane (Dravecký, Irgl), 12. Petružálek, 15. Adamský (TS), 18. M. Doudera (Marosz). Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:10, navíc Sklenička (LIT) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 4 320. Střely na branku: 39:26. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3. Nejlepší hráči utkání: Viktor Hübl – Šimon Hrubec.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Nosek, L. Galvas, Krajíček, Hrabal, Jank, M. Doudera, Adámek – Dravecký, Cienciala, Rákos – Irgl (C), Kane, Adamský (A) – Hrňa, Marosz, Petružálek (A) – Klimenta, Špirko, Jašek.

Oceláři poprvé v kalendářním roce 2017 dokázali získat komplet bodů na ledě soupeře. Na litvínovském stadionu Ivana Hlinky stačily třineckým hokejistům k cennému vítězství čtyři branky v úvodní dvacetiminutovce. Postupně se prosadili Cory Kane, Jakub Petružálek, Martin Adamský a Milan Doudera.

4:3sn (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0)

42. kolo, pátek 27. 1. 2017
Branky a nahrávky: 6. Řepík (Hlinka, Eminger), 25. Deveaux (Hlinka, Vrána), 58. Kumstát (Mikuš), rozhodující sam. nájezd Vrána – 30. Svačina (Bližňák, Ordoš), 40. Vlach (Bližňák, Lakatoš), 50. Jelínek. Rozhodčí: Hribik, Souček – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 8:6, navíc Jelínek (LIB) 10 minut. Využití: 0:0. Diváci: 8 566. Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3. Nejlepší hráči utkání: Jaroslav Hlinka – Mário Bližňák.

HC Sparta Praha: Pöpperle – Mikuš, Eminger, Kalina, Švrček, Nedomlel, Gernát – Řepík, Vrána (A), Hlinka (C) – Deveaux, Klimek, Forman – Ihnačák, Pech, Kumstát (A) – Kudrna, Cingel, Uher. Trenér: Jiří Kalous.

Jedno se dá říct o vzájemných zápasech s Libercem zcela jistě, rozhodně nenudí. Sparťané šli tentokrát do vedení zásluhou Michala Řepíka, na 2:0 zvyšoval při své premiéře Kanaďan André Deveaux. Bílí Tygři se ale nedali a dokázali otočit stav třemi góly v přesných desetiminutových intervalech. Poté ale prokázali silnou vůli i Pražané, když Petr Kumstát zajistil dramatické prodloužení. V tom sparťané ubránili oslabení a nakonec se radovali z vítězství po samostatných nájezdech, ve kterých uspěl pouze Petr Vrána.

Při pátečním večeru Sparta hostila i nadále aktuálního favorita tabulky Tipsport extraligy, Bílé Tygry Liberec. Napínavé utkání skončilo až po individuální soutěži, kterou svým nájezdem rozhodl třetí nejúspěšnější nahrávač a střelec soutěže Petr Vrána. Sparta tak po domácím neúspěchu s Vítkovicemi porazila samotného lídra 4:3sn.

Na domácí led Sparty nyní míří Oceláři Třinec, kteří se v aktuální sezoně také dokázali vyšvihnout až na první místo, o které bojovali proti momentálně tápající Kometě Brno. Dost možná by jej chtěli i zpátky, ovšem rozdíly jsou mezi prvními třemi příčkami tabulky znatelné.

Sparta poskočila ze šesté příčky na čtvrtou a utkání se Slezany pro ni bude klíčové, pokud si chce toto čerstvě vydobyté postavení upevnit. Společně s Kometou má nyní shodných 70 bodů.

V rámci 43. kola tak budou důležitá i utkání Hradce Králové proti Vítkovicím a Plzně, která bude hostit aktuálně už pátou Kometu Brno. O bod méně má Litvínov, který čeká souboj ve Zlíně. Škatulata hejbejte se si o lepší umístění tak dost možná zahrají i Chemici.

Poslední čtvrtina základní části se pomalu naplňuje a play-off se blíží mílovými kroky, tak se pojďme společně podívat, jaká je aktuální forma nejen ve Spartě, ale i v Třinci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.