Třinec - Zlín: Kane se dělovkou trefil přesně k tyči a rozhodl utkání, 2:1

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Nejlepší hráči utkání:

Vladimír Dravecký – TRI (0+1)
Martin Matějíček – ZLN (0+1)
Oceláři zvládli vyrovnané utkání proti Zlínu v prodloužení zvrátit na svou stranu a získali dva body. Berani ale domácí mužstvo pořádně potrápili.
61:23
Třinec právě vstřelil branku!
Je hotovo, Oceláři vítězí v prodloužení! Třinec byl od začátku nastaveného času aktivnější a brzy se prosadil. CORY KANE si s pukem nabruslil mezi kruhy a trefil se přesně k tyči – 2:1 pp! Asistence: Rostislav Marosz, Tomáš Linhart.
60:50
Petružálek musel otočit a počkat na své spoluhráče. Oceláři udrželi útočné pásmo, právě Petružálkova střela byla později zablokována.
60:21
Roth na začátku prodloužení zavezl puk až za Kašíkovu branku, ale tam o něj přišel. Zlínskou akci rozjíždí Kotvan.
60:01
Ve třetí třetině byl aktivnějším týmem Třinec, který chtěl z domácího duelu vytěžit tři body. Zlín se podvědomě spokojil s remízou a soustředil se hlavně na bránění. Přečíslení Rotha s Draveckým dopadlo pro Zlín dobře díky Blaťákovi, v závěru třetiny ubránili ševci i oslabení, v němž stříleli nebezpečně Kreps nebo Marosz. O vítězi rozhodne buď prodloužení, anebo nájezdy.
Prodloužení začne přibližně v 17:29.
60:00
59:50
Hosté jsou v plném počtu, ale třetí třetina ještě úplně nekončí. Třinec je v pásmu, Hrabalovu střelu tečoval Kane těsně vedle.
59:33
Hrabal z mezikruží přihrál do skvělé pozice Maroszovi, jenže tomu puk trošku poskočil. Kašík poté jeho střelu dokázal vyrazit.
58:48
Zlínu se povedlo vyhodit a po nepřesné rozehrávce Třince drží hru daleko od Kašíka. Okál sbírá drahocenné vteřinky.
58:13
Kombinace třineckých hráčů skončila u Krepse, který měl před sebou odkrytou klec! Jenomže ji nedokázal trefit, Třinec pokračuje v tlaku.
57:56
Oceláři uspěli na vhazování a drží se v útočné třetině. Redenbachova střela od modré čáry na Kašíka neprošla.
57:44
Tomáš Žižka (ZLN) je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění, což je další velká šance pro Oceláře. Ti si také před startem přesilovky berou oddechový čas.
56:56
To byla po delší době obrovská šance! Roth ujel s Dravecký do přečíslení a přihrával svému spoluhráči před odkrytou bránu. Přihrávku srazil Blaťák.
56:32
Říčka se tlačil před branku a chystal se zakončovat z otočky. Adamský si ale před něho dal tělo a odstavil ho od puku.
55:50
Po přihrávce od Marušáka střílel z pravého kruhu Popelka. Hrubec byl připraven a vytěsnil puk vyrážečkou.
55:12
Hrabalova tvrdá rána z mezikruží byla sražena vedle, o chvilku později tečoval třinecký bek nahození Janka. Také mimo.
54:47
Hrabal si vyčítá zakázané uvolnění a nepřesnou rozehrávku. Hra zůstává před Hrubcem, vhazuje se po jeho pravé ruce.
54:23
Dravecký uklouzl v útočné třetině a do brejku spěchal po pravé straně Řezníček. Po jeho přihrávce střílel Říčka a zasahoval Hrubec.
53:47
Irgl udržel po těsném přechodu do pásma puk na modré čáře a poté se spokojil s nahozením po mantinelu. Za kotoučem jede Marosz.
53:20
Třineckou akci znovu zastavilo postavení mimo hru. Zbytek třetí třetiny bude dohrán po komerční přestávce, stav je stále nerozhodný.
52:56
Ševci se snaží zahrozit z občasných protiútoků, ty ale Třinečtí zvládají bránit. Hrabalova rána byla sražena vedle branky.
52:18
Zlín je více zatažený a zdá se, že remízový výsledek mu není proti srsti. Redenbach přihrával Petružálkovi, ten ale na puk dobře nedosáhl.
51:53
Marosz byl v útočné třetině dříve než puk, a tak je Třinci odpískán ofsajd. Dnešní utkání sleduje ve WERK ARENĚ 4 686 diváků.
50:53
Třinečtí nepustil přihrávku od mantinelu na Ondráčka, který si sjížděl mezi kruhy. Jank poté odkopl kotouč za modrou čáru.
50:13
Adamský protečoval nahození od obránců do útočného pásma, Kašík poslal puk zpět do prostřední zóny. Další akci rozjíždí Linhart.
49:45
Redenbach se uvolnil ve středním pásmu, nabruslil si na levé křídlo a vypálil. Střela letěla přímo na Kašíka, jenž bez potíží přerušil hru.
48:56
Jankova střela byla přizvednuta na tvrzené sklo za brankou, zlínští hokejisté na druhé straně Hrubce rovněž nezaměstnali.
48:09
Hra je přerušena kvůli přihrávce rukou v podání zlínských hokejistů. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
47:46
Netík se na modré čáře vyhnul Matějíčkovi, který v souboji přišel o hůl. Třinecký útočník přenechal puk za sebou, ale dalšímu Oceláři překážela právě Matějíčkova hůl.
46:56
Zlínští obránci a útočníci pomáhají Kašíkovi velkým množstvím blokací střel. Na branku neprošel ani Irglův pokus.
46:21
Po Noskově střele dorážel Redenbach, ale neprocpal puk přes chumel těl před Kašíkem. Třinečtí jsou teď o něco aktivnější.
45:45
Ondráček neměl šanci předjet Galvase, a tak bylo odpískáno zakázané uvolnění. Po vhazování si Kašík pošmákl na střele od modré čáry a efektně lapil kotouč.
45:17
Hrubec neměl problém s nahozením od Matějíčka, další střelu zlínského beka tečoval Chytil. Ale kotouč výrazně zpomalil.
44:44
Hrabal uvolnil dlouhou přihrávkou Krepse, a ten přenechal Rákosovi. Třinecký útočník pak ještě hledal Netíka, avšak další přihrávku už nepřipustil Matějíček.
44:21
Kašík chytil nahození Ocelářů z dálky a přerušil hru. Vhazuje se po pravici zlínského brankáře, hole zkříží Kreps a Popelka.
43:55
Honejsek se hned po návratu z trestné lavice zapojil do hry, jeho žabičku ale včas přečetl vracející se Kane a zmocnil se puku.
43:34
Matějíček nepustil na Kašíka Rothovu střelu od modré čáry a pak přidali berani další vyhození. Zlín zvládá oslabení na jedničku.
42:52
Dravecký nedokázal zachytit puk na modré čáře a musel opustit středního pásmo. Tahle přesilovka není pro Třinec vydařená.
42:26
Trochu kostrbatě, ale přece. Linhart zavezl puk do útočné třetiny a Třinec se tam zatím udržel. Jenže nemá puk úplně pod kontrolou.
41:52
Zlín hrál v šesti a dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě si odsedí Antonín Honejsek (ZLN). Třinec si zahraje přesilovou hru.
41:11
Netík nabil na modrou čáru Jankovi a jeho střelu tečoval před Kašíkem Kreps. Kotouč vylétl nad zlínskou bránu.
40:58
Zlín vyhodil puk po mantinelu, kotouč ale skončil v prostoru mezi střídačkami. Na vhazování před Kašíkem jdou Kreps a Popelka.
40:27
Třetí byla odstartována. Rozhodčí odpískali zakázané uvolnění Třince, ale nakonec výrok poopravili a vhazovalo se ve středovém kruhu.
40:01
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 23 (11, 12) – 19 (12, 7)
Střely mimo: 7 (3, 4) – 6 (3, 3)
Hity: 11 (7, 4) – 2 (2, 0)
Vhazování: 35/54 (20, 15) – 19/54 (11, 8)
Úspěšnost na vhazování: 65 % – 35 %
Trestné minuty: 8 (6, 2) – 18 (4, 14)
Po druhé třetině je skóre bezbrankové, oba týmy pokračují ve velkém nasazení a je cítit, že se blíží play off, že jde o hodně. Zlín mohl udeřit na začátku druhé třetiny v oslabení, ale Šťastný v dobré pozici minul branku. Zlín se následně v pohodě ubránil a v pětadvacáté minutě vyrovnal. Matějíčkovu střelu usměrni ze vzduchu do branky Ostřížek. Oceláři pak nepotrestali ani vyloučení Kubiše.

Po průniku Kane dorážel Irgl, ale puk se od Adamského odrazil jen ke gólmanu Kašíkovi. Hra se v dalších minutách vyrovnala a svázala tíhou výsledku. K vidění už nebylo příliš mnoho šancí, přesto se oba brankáři nenudili. Kašík musel zasahovat proti Rákosovi, Hrubec si poradil s několika tečovanými pokusy. Třetí třetina může skončit jakkoliv.
Další třetina začne přibližně v 16:52.
40:00
39:38
Adamský se otáčel okolo Kotvana, čehož si všiml Kašík a včas vypíchl puk dopředu. Linhart poté modrou čáru neudržel.
39:13
Kašík vytěsnil Rothovu střelu holí do ochranné sítě. Rozběhla se poslední minuta druhé třetiny vyrovnaného zápasu.
38:46
Kubiš s Popelkou se postavili před bránu a Hrubec další nahození od Šťastného neviděl. Pomohlo mu štěstí, když našel kotouč u betonu a zakryl jej lapačkou.
38:11
Oceláři pokazili rozehrávku a Šťastný tečoval Matějíčkovu ránu od modré čáry. Hrubec dokázal zareagovat a vyrazit puk.
37:49
Petružálek nastartoval Klimentu, který se se štěstím prodral přes Marušáka, ale rozhodně nebyl v dobré střelecké pozici. Kašík puk odrazil za bránu.
37:20
Hra byla přerušena ve středním pásmu, rozhodčí ztratili v chumlu těl u mantinelu přehled o puku. Vhazuje se ve středovém kruhu.
36:57
Hrňa přihrál na modrou čáru Draveckému, a ten nabil Rothovi. Dvě rány třineckého obránce v řadě schytal obětavý Veselý.
36:25
Dravecký si neporozuměl s Linhartem, ale o kotouč nepřišel. Naopak, Oceláři se usazují v útočném pásmu.
35:53
Hrňova rána byla sražena do tvrzeného skla za brankou, zlínské vyhození po mantinelu se proměnilo na zakázané uvolnění.
35:18
Kane si nabruslil na pravém křídle do dobré střelecké pozice, jenomže netrefil Kašíkovu branku. Hra je teď velmi vyrovnaná.
34:35
Kubiš donutil k těžkému zákroku Hrubce, jenž vykopl kotouč pravým betonem. Poté bylo Ocelářům odpískáno zakázané uvolnění.
34:11
Rákos se dostal po buly k puku a po nedorozumění zlínských obránců byl sám před Kašíkem. Nedokázal ho ale prostřelit a gólem neskončila ani následná skrumáž.
33:52
Kašík si nebyl úplně jisté, kde má puk po nahození Rotha, ale měl jej v bezpečí pod betonem. Hra je přerušena, komerční pauza.
33:22
Petružálek se ve středním pásmu srazil s Jankem a Okál se dostal zadarmo ke kotouči. Hrabal ale jeho přihrávku srazil.
32:26
Dravecký nepřesnou přihrávkou zahnal Noska, avšak Třinec získal puk zpět. Slezané rozjíždějí vzadu novou kombinaci.
31:50
Adamský zablokoval Ostřížkovu ránu, Hrubec zase vyrazil pokus od Kotvany. Ocelářům potom protiútok ideálně nevyšel.
31:14
Kreps nemohl ve hře pokračovat kvůli ofsajdu, Zlín ale s pukem nenaložil dobře. Z nepřesné rozehrávky vzešlo další zakázané uvolnění.
30:42
Noskova tečovaná střela nenadělala Kašíkovi příliš mnoho problémů, chvilku nato ale Zlín vyhodil přes všechny čáry. Oceláři se po povedeném oslabení snaží o vstřelení rozdílové branky.
30:01
Marosz se dobře uvolnil hned po vhazování, natlačil se před Kašíka a chtěl puk zasunout bekhendem za jeho beton. Zlínský gólman se nenachytal.
29:50
Třinec je v plném počtu a hned vrhl své síly do útočení. Hrňa vypálil přes obránce z levého křídla, Kašík pohotově zasáhl lapačkou.
29:27
Třinec znovu vyhodil a Zlínu se čas krátí. Ve druhé části přesilovky se ševci trápí a nemohou se dostat do útočného pásma.
28:56
Zlínští hokejisté se načas nastěhovali do pásma, kombinovali, ale nevystřelili. Nyní už se hraje uprostřed, rozehrávají Blaťák s Kotvanem.
28:26
Kotvanova střela na branku neprošla, zastavil ji dvojblok hráčů mezi kruhy. Poté se Třinec osvobodil a nyní se znovu brání v obranné třetině.
27:44
Přesilovku si pro změnu vyzkouší zase Zlín. Cory Kane (TRI) je potrestán dvěma minutami za hákování, přesilovka začne po komerční přestávce.
27:33
Hosté jsou v plném počtu, ale Třinec měl velkou šanci. Kane pronikl okolo Matějíčka a Kašík vyrazil jeho střelu na Irgla. Jeho dorážka se odrazila ještě od Adamského, ale potom zase zpět do zlínského gólmana.
26:55
Kašík zvládl vyrazit Petružálkovu prudkou střelu od modré čáry, Krepse zablokoval mezi kruhy Říčka. Potom už Zlín dokázal vyhodit.
26:06
Marosz nabil Linhartovi na modrou čáru, ale třinecký obránce netrefil puk dobře. Okál dal přednost uklidnění hry před rychlým protiútokem.
25:29
Pavel Kubiš (ZLN) fauloval v obranné třetině u mantinelu Redenbacha a odsedí si dvě minuty za podražení. Druhá přesilovka pro Třinec.
25:10
Šťastný se natlačil před Redenbacha a stáhl se s pukem mezi kruhy. Jenže po celou dobu byl zády k brance a nemohl vystřelit.
24:42
Kašík se roztáhl na brankové čáře, ale přesto nedosáhl na Rothovu ránu. Mrzet ho to nemuselo, mířila totiž těsně vedle. Kotvan poté vyhodil na zakázané uvolnění.
24:07
Zlín právě vstřelil branku!
Berani na začátku druhé třetiny vyrovnávají stav utkání! Zlín zavřel Oceláře v jejich obranném pásmu a dostal puk na modrou čáru. Matějíčkovo nahození se stalo ideální nabídkou na teč pro DAVIDA OSTŘÍŽKA, bývalého hráče Třince. Ostřížek šikovně usměrnil puk za Hrubcova záda – 1:1! Asistence: Martin Matějíček.
23:45
Jank dokázal vybruslit z nepříjemné situace, kdy byl pod tlakem Chytila a Ondráčka. Ale jen částečně, hra zůstává u Hrubce.
23:20
Adamský zavezl puk do útočného pásma a předal jej Rothovi. Ten hledal mezi kruhy Irgla, kterému se nepovedlo z těžké pozice vypálit.
22:58
Roth nahodil puk z obranné třetiny přesně na Kašíkovu branku. Ten váhal s rozehrávkou a nakonec musel před Klimentou kotouč pokrýt.
22:26
Ševci přečkali oslabení a teď už sami hrozí. Po akci na pravé straně se dostal puk nalevo na Kotvana, jenž střílel těsně vedle.
21:54
Dravecký si u mantinelu neporadil se skákavým pukem a Třinec musel vyklidit útočnou třetinu. Za chvíli už bude Zlín kompletní.
21:31
Kašík si poradil s Linhartovou střelou od modré čáry a betonem vykopl puk před sebe. Následovalo vyhození od jednoho z obránců.
20:56
Přesilová hra se zatím Třinci nedaří podle představ, Zlín vyhodil až k Hrubcově brance. Do útočného pásma se snaží vrátit Dravecký.
20:25
Domácí sice zahajují druhou třetinu přesilovkou, ale skórovat mohl Zlín. Šťastný získal puk po nepřesné rozehrávce Třince, sám před Hrubcem však nezakončil přesně!

Trestné minuty: 6 – 4
Skončila první perioda zápasu mezi Třincem a Zlínem, Oceláři mají na své straně nepatrný náskok. Ve třetí minutě měl první dobrou šanci Honejsek, ale střílel do tyčky. O tři minuty později otevřeli skóre Oceláři po krásné kombinaci. Dravecký přihrával před prázdnou branku Maroszovi. Jedinou přesilovku si v první třetině zahrál Zlín a Okálová tvrdá rána trefila Hrubce do masky. Ševci si vytvořili převahu, větší šance už ale ne.

Hrálo se docela svižně s příležitostmi na obou stranách a tvrdými souboji u mantinelu. Na konci první třetiny se nepovedla střela z nadějné pozice Noskovi, v poslední minutě pak Jank z otočky nastřelil tyčku. Se závěrečnou sirénou fauloval Bukarts jednoho z domácích hráčů a obdržel trest dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku.
Další třetina začne přibližně v 15:49.
20:00
20:00
Roberts Bukarts (ZLN) na konci první třetiny dohrál jednoho z třineckých hráčů u mantinelu a následně se ještě strhla menší šarvátka. Lotyšský útočník obdržel trest dvě plus deset minut za zásah do oblasti hlavy a krku.
19:52
Hrubec nejprve vytěsnil Bukartsovu střelu od mantinelu a posléze zastavil hru úspěšným zákrokem proti pokusu Marušáka od modré čáry.
19:14
Jank se vydal na útočný výlet a po výměně puk s Irglem zakončoval z otočky do levé tyčky! Při Kašíkovi stálo štěstí.
18:57
Po zakázaném uvolnění Ocelářů zbývá do konce první třetiny už jen něco přes minutu. Na vhazování u Hrubce jdou Kane a Honejsek.
18:32
Redenbach šikovně uvolnil Klimentu, kterému ovšem sjel puk z hole. Pak si kanadský útočník vypracoval příležitost sám pro sebe, ale puk za Kašíka neprotlačil.
17:53
Lotyšský útočník je v pořádku a bude pokračovat ve hře.
17:53
Hrňa připravil Noskovi během tohoto střídání ještě jednu šanci, ale třinecký bek se zlínskou minulostí nastřelil Chytila. Hra je přerušena, Bukarts zůstal po souboji ležet ve středním pásmu u mantinelu.
17:05
Znovu se puk po ose Dravecký a Hrňa dostal do velké šance Ocelářů. Na konci akce byl Nosek, kterému ale střela nesedla a už ležícího Kašíka tak nepřekonal.
16:55
Zlínští útočníci schytali pár ran, ale získali pro tým útočnou třetinu. Hrubec byl nucen po střele od hrazení přerušit hru.
16:34
Jank potvrdil pověst řízného beka a srazil Veselého u mantinelu. Roth svého parťáka z obrany napodobil ve střetu s Holíkem.
15:58
Veselý ubránil Netíka a nepustil ho ke střele. Dvojice poté skončila na ledě, zatímco se hra rychle přesouvá před Hrubce.
15:33
Kubiš zachytil nepřesnost v třinecké rozehrávce, ale nenaložil se získaným pukem dobře. Třinec se tlačí do útočného pásma.
14:41
Adamského vysoký oblouček spadl do jízdy Irglovi, ale blíže k puku měl obránce Kotvan. Se skákavým pukem si nakonec poradil a zbavil se Irgla.
14:15
Kašík vyrazil vyrážečkou Hrňovu střelu, třinecký útočník pak zastavil dravý průnik zlínského mladíčka Chytila.
13:40
Petružálek přihrál před bránu Redenbachovi, kterého zablokoval Honejsek. Hrubec se zase musel otáčet po nebezpečné, leč nepřesné střele Okála.
13:15
Kotvan srazil Rákose na led způsobem, který byl na hranici pravidel, ale rozhodčí se rozhodli nevylučovat. Po ofsajdu Netíka je tu druhá komerční přestávka.
12:53
To Jank už Kašíka v brance Zlína prověřil a Třinec se dostal do menšího náporu. Ševci řeší situaci vyhozením na zakázané uvolnění.
12:19
Popelka si před brankou nedokázal zpracovat Šťastného přihrávku, puk se mu odrazil od brusle. Ke střele se na druhé straně nedostal ani Irgl.
11:46
Marosz neuspěl v boji se zlínskou přesilou v krkolomné pozici před Kašíkem, na opačné straně zablokoval Roth Holíkovu střelu.
11:24
Možná trochu navzdory očekáváním sledujeme v Třinci velmi pohledný hokej. Kašík přerušil hru, Marosz jde na buly proti Říčkovi.
10:46
Hrubec si poradil s nepříjemným pokusem Zlína, Šťastný měl po chvilce na hokejce gólovou dorážku. Na poslední chvíli mu kotouč sebral Rákos.
10:25
Zlínu přesilovka, zdá se, pomohla a ševci se drží v útočné třetině. Linhart u mantinelu neprocedil puk přes Veselého.
09:56
Domácí už jsou v plném počtu, při oslabení neinkasovali. Pěknou individuální akcí se prezentoval Netík, jenže v závěru střílel mimo.
09:23
Kotvan přihrál křížem útočné třetiny Bukartsovi, jehož pokus Hrubec opět zvládl. Záhy se Třinečtí dokázali osvobodit.
08:46
V polovině oslabení se Třinci povedlo vyhodit a berani se zatím nemohou do útočného pásma vrátit. Při přechodu modré čáry došlo k ofsajdu.
08:21
Znovu bylo před třineckou bránou pořádně horko. Ocelářům se nevyplatilo vysunuté napadání a Bukarts se vlevo octl v ideální střelecké pozici. Hrubec puk nejdříve vyrazil a pak pohotově polapil ve vzduchu.
08:10
Holík nabil na levý kruh Okálovi, jehož tvrdá rána trefila Hrubce do masky! Třinecký brankář se otřepal, nepožádal o přerušení hry a o něco později zasáhl i proti nahození od Kotvana.
07:43
Lukáš Galvas (TRI) nastřelil na modré čáře Okála a následně fauloval, aby přerušil nebezpečný protiútok Zlína. Dvě minuty za nedovolené bránění.
07:11
Teď zase zajímavá příležitost pro Oceláře. Kane získal puk za brankou, vyjel do mezikruží a vystřelil. Zlínští beci srazili kotouč do ochranné sítě.
06:26
Roth si nezpracoval skákavý puk a nabídl střeleckou možnost Ondráčkovi. Hrubec zasáhl betonem, tečovaná dělovka z hole Ostřížka pak skončila vedle.
06:14
Kašík chytil nahození ze středního pásma a přerušil hru. Je tady komerční přestávka, Třinec vede po šesti minutách nad Zlínem 1:0.
05:18
Tak tohle byla akce jako z partesu, Oceláři jsou v šesté minutě po nádherné kombinaci do vedení! Hrňa obral při napadání o puk Blaťáka a přenechal jej Draveckému. Ten se kličkou uvolnil a přihrál před prázdnou branku ROSTISLAVU MAROSZOVI, kterému zbývalo lehce zakončit – 1:0! Asistence: Vladimír Dravecký, Erik Hrňa.
05:05
Hra je teď rozkouskovaná a často se přerušuje. Po zakázaném uvolnění Zlína pokryl Kašík několikrát tečované nahození Hrabala.
04:33
Adamský se šikovně uvolnil okolo Marušáka, jenže si puk píchl příliš daleko. Kašík udělal jediný pohyb a byl u kotouče dříve.
04:00
Hrubec chytil Holíkovu střelu do lapačky, ale pak se před jeho bránou strhla potyčka mezi Danielem Rákosem (TRI) a Robertem Říčkou (ZLN), ve které obstál lépe třinecký útočník. Oba byli shodně potrestáni čtyřmi minutami za hrubost. Pokračuje se v pěti na obou stranách.
04:00
03:28
Hra se stěhuje před třineckou branku. Hrubec neměl žádný problém s bekhendovým nahozením Bukartse, ale rozehrát by nestihl.
03:09
Kašík si poradil s Hrabalovým pokusem od modré čáry a také s nahozením Adamského, které bylo nepříjemně tečováno Blaťákem.
02:29
Klimenta přejel Rothovu přihrávku a zasahovat musel Hrubec. Před třineckou bránu vznikly velké zmatky, na jejichž konci střílel Honejsek do tyče!
02:07
Galvas rychle po vhazování nabil Noskovi, jehož ránu Kašík vyrazil. O chvilku později pokryl Kašík Hrňovu střelu, přestože toho přes clonícího Draveckého moc neviděl.
01:38
Netík přebruslil zlínské obránce po pravém křídle, ale ke střele se nakonec nedostal. Jank nahazoval později od mantinelu vedle.
01:14
Hrubec pokryl odražený kotouč a nepustil Šťastného k dorážce. Na buly po jeho levici už se rovnají Kreps s Popelkou.
00:49
Linhart si obhodil Matějíčka a pokračoval do útočného pásma, ale tam byl u puku rychleji Blaťák. Hrabal už modrou čáru nezachránil.
00:25
Třinečtí nasadili na první střídání třetí útočnou formaci a Redenbach na vhazování přehrál Holíka. Zlínský útočník o něco později zabrzdil výpad Klimenty.
00:01
Zlín už je na ledě, teď nastupují domácí Oceláři. Utkání za pár okamžiků začne.
Utkání začne zhruba za deset minut, Oceláři budou hrát v bílých dresech, Zlín v modrém. Zatímco třinečtí fanoušci se ve větší počtu teprve scházejí, hostující sektor už je nějakou tu dobu zaplněn.
Ani ševci na postu gólmana nic neměnili. Důvěru dostává Libor Kašík, záda mu kryje Tomáš Štůrala. V obranné řadě už ke změně došlo. Na soupisku se vrátil Oldrich Kotvan, vyškrtnut byl naopak Daniel Gazda. Kotvan bude hrát v první lajně s Marušákem, se Žižkou dnes nastoupí ve třetí obraně Řezníček a Horák zastane pozici sedmého obránce.

Trenér Svoboda nasazuje do elitní útočné formace k Holíkovi s Říčkou nejproduktivnějšího hráče týmu Bukartse. Druhou řadu vytvoří nově Kubiš s Popelkou a Šťastným. Veselý si zahraje s Honejskem a Okálem, ve čtvrtém útoku se k Ostřížkovi s Ondráčkem přidává Chytil. Co se týče jmen, hrají v útoku Zlína ti samí hráči jako minule, jen složení je kompletně jiné.
Třinečtí nasazují do branky znovu Šimona Hrubce, brankářem číslo dvě je Slovák Peter Hamerlík. Oproti zápasu s Chomutovem se do sestavy vrátil David Nosek a zahraje si ve třetí obraně s Galvasem. Linhart se posunul do prvního obranného dua k Rothovi, na L. Douderu zbyl post sedmého beka. Jeho starší bratr Milan Doudera a také Lukáš Krajíček trenéru Kýhosovi podruhé za sebou scházejí. Útočné formace Ocelářů jsou ponechány bez jediné změny. Stále platí, že se ještě Martin Růžička po otřesu mozku zcela nezotavil.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, Jank, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Rákos, Kreps, Netík – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Klimenta, Redenbach, Petružálek (A) – Dravecký, Marosz, Hrňa. Trenér: Vladimír Kýhos.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák (A), Blaťák, Matějíček, Řezníček, Žižka (A), Horák – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Popelka, Šťastný – Veselý (C), Honejsek, Okál – Ostřížek, Chytil, Ondráček.
Trenér: Robert Svoboda.

Rozhodčí: Daniel Pražák, Zbyněk Kubičík – David Polonyi, Michal Zíka.

ABSENCE

Třinec postrádal při zápase v Chomutově obránce Milana Douderu, Lukáše Krajíčka a Davida Noska. Útočná síla se znovu musela obejít bez Martina Růžičky, který se stále zotavuje po otřesu mozku. Dvojice Marek Růžička a Jašek pomáhá Frýdku-Místku v play off WSM Ligy, v Chomutově hráli místo nich Hrňa s Maroszem. Zlín nastoupil doma proti Spartě bez slovenského zadáka Oldricha Kotvana, ale jinak hrál v kompletním složení.

TÝMOVÉ STATISTIKY

Třinec se stále drží na prvním místě ve statistice oslabení. Oceláři ubránili 88,44 % přesilovek soupeřů. Na vhazování má Třinec 53% úspěšnost, což jej řadí na druhou příčku za Liberec.

Dále jsou Slezané druhým nejméně trestaným týmem soutěže, a to s počtem 482 trestných minut. V týmovém Radegast indexu je Třinec s 1 674 body druhý za Vítkovicemi. V Radegast indexu jednotlivců mají Oceláři Josefa Hrabala na osmém místě.

Právě Zlín předskočil Oceláře a nově je nejméně trestaným celkem extraligy. Ševci nasbírali v dosavadním průběhu 476 trestných minut. Jenže co naplat, když má Zlín po Chomutovu druhé nejhorší oslabení v soutěži.

PSG ZLÍN
11. místo, 60 bodů, skóre 111:142

Zlín neprožívá povedenou sezonu a postup do play off zachraňuje v základní části na poslední chvíli. Na dně se ševci octli koncem listopadu, kdy po šesti porážkách v řadě odvolali trenéry Vlacha s Juríkem, které u kormidla nahradili Robert Svoboda a Martin Hamrlík. Pod touto dvojicí mužstvo zabralo, dostalo se do solidní formy a v roce 2017 zvítězilo v sedmi z dvanácti duelů. Aktuální forma už ale tak příznivá není. Z posledních pěti zápasů mají berani pouze čtyři body a před výletem do Třince doma jednoznačně nestačili na Spartu. Na desátou Plzeň ztrácí jedenáctý Zlín dva body a má vůči indiánům utkání k dobru.

Poslední utkání Zlína:

47. kola, pátek 17. února, 17:30, Zlín:
PSG Zlín – HC Sparta Praha 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)
Branky a asistence: 33. Řepík (Vrána), 40. Buchtele (Klimek), 44. Uher, 50. Kumstát (Pech), 52. Forman (Kumstát). Diváci: 5 204 (74 % celkové kapacity).

Sestava Zlína: Kašík (Štůrala) – Marušák (A), Řezníček, Matějíček, Blaťák, Žižka (A), Horák, Gazda – Šťastný, Holík, Říčka – Bukarts, Popelka, Veselý (C) – Okál, Chytil, Kubiš – Ondráček, Ostřížek, Honejsek. Trenér: Svoboda.