Vítkovice - Liberec: Závěr utkání okořenil pěstí souboj Kloka se Stránským

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek dne a následující víkend. Budu se těšit opět někdy na počtenou.
Vítkovičtí fanoušci odcházejí do svých domovů zcela nadšeni, takový zápas nebyl v Ostravar aréně k vidění už nějakou dobu. Liberečtí se snažili, chvílemi tlačili, ale vyzrát na Bartošáka v kleci domácích se jim dnes nepodařilo. Vítkovice naopak dokázaly využít hrubky či zaváhání soupeře a přetavit je ve vlastní prospěch.

59:58
Hala hlasitě odpočítává poslední vteřiny hry.
59:53
Vhazování po pravici Bartošáka.
59:44
Hraje se ve středním pásmu.
59:28
Liberec to ještě zkouší, ale Bartošák je rozhodnut tento stav již udržet za každou cenu.
59:07
Dnešní utkání sleduje 5 219 diváků.
58:41
Vítkovičtí kontrolují puk.
58:12
U vítkovické branky se dostali do křížku Klok se Stránským a rozdali si to opravdu tvrdě. Ke spokojenosti domácích Klok srazil svého soupeře k zemi a vyhrál nejen na body. Oba hráči jsou vyloučeni na 2+2 minuty za hrubost + 10 minut za nesportovní chování.
58:12
58:12
58:12
57:52
57:51
Kolouch dostal dlouhou dobrou přihrávku, ve svém sólu byl trochu přistrčen, ale vylučovat se tentokrát nebude.
57:32
Domácím se nepodařilo vyhodit puk, Ševc pálí na branku.
57:19
Ševc zaváží kotouč do pásma.
56:47
Domácí v přečíslení tři na jednoho, ale Hrbas s Květoněm svou akci nakonec nezvládli.
56:18
Domácím se podařilo vyhodit puk daleko do bezpečí.
55:52
Hosté si zahrají přesilovku, za podražení odjíždí za katr Baranka.
55:47
Svačina si sjíždí za branku Bartošáka pro puk, ale Baranka u něj bude rychleji.
53:24
Tresty jsou uděleny, za domácí si 2+2 minuty odpyká Zdráhal za hrubost, totéž pak na straně Liberce Jánošík. Za dvě minuty jsou za hrubost vyloučeni domácí Hrbas a hostující Vitásek. Hraje se v pěti na obou stranách.
53:24
53:24
53:24
53:24
Valná hromada u Bartošákovy klece, puk je někde pod hradbou těl, ale sudí ještě vyčkávali, zda kotouč odněkud nevypadne. Probíhá komerční přestávka a do bitky se pustil domácí Zdráhal s libereckým Jánošíkem.
53:14
52:47
Kolouch posílá puk ze středního pásma za Lašákovu klec.
52:28
Vítkovice právě vstřelily branku!
ONDŘEJ ROMAN využil hrubky hostujících hráčů v pásmu, ujel a v samostatném nájezdu propálil ve vlastním oslabení Lašáka – 4:0. Bez asistence.
52:12
Až nyní zahajují Tygři přesilovkový kolotoč.
51:55
Liberečtí v pásmu, ale nemají puk pod kontrolou.
51:25
Vítkovice vyhazují, Tomi s Němcem zdatně narušují hostující rozehrávku.
51:16
Za nedovolenou výstroj je vyloučen domácí kapitán Olesz.
51:13
Olesz sám, zavezl puk do branky, čekal na spoluhráče, Zdráhal se dostal až k Lašákovi, ale puk se k němu nedostal.
50:30
Vítkovice si u Lašáka šanci nepřipravily, musejí se vrátit.
49:57
Bulíř si u branky sklepl puk, ale mířil mimo tři tyče.
49:35
Hudeček s Němcem se natlačili do branky, Lašák kryje kotouč a hra je přerušena.
49:09
Tomimu se mezi kruhy otevřel volný prostor, ale jím vyslaný puk končí na zadním plexiskle.
48:32
Bartošák raději přikryl kotouč před dotírajícím Valským.
48:23
Domácí gólman vytáhl jeden ze svých excelentních zákroků, a tak se skóre nemění. Probíhá komerční přestávka.
48:00
Útočící strany se mění v rychlém a pravidelném tempu.
47:20
Bulířova jedovka byla vytěsněna Bartošákovou lapačkou do rohu.
46:51
Vítkovickým se podařilo rozestavět u Lašákovy klece, ale puky cílili mimo.
46:16
Kotouč na hokejkách domácího týmu, hosté úspěšně brání obrannou modrou.
45:50
Mojžíš musel rychle zpracovat kotouč před dotírajícím Němcem.
44:58
Přečíslení dva na jednoho domácí využili beze zbytku, po nahrávce Romana zamířil přesně k tyči PATRIK ZDRÁHAL – 3:0. Asistence: Ondřej Roman, Rostislav Olesz.
44:51
Roman se Zdráhalem vpuli do pásma jako nůž máslem.
44:36
44:25
Zakázané uvolnění Vítkovic.
44:12
Od modré pálil Sloboda, Stastny byl připraven sklepnout puk do branky, ale byl přistrčen.
43:50
Vítkovice se usadily v pásmu.
43:23
43:00
Liberec vytěsnil puk do střední části.
42:45
Dělovka Baranky označila zadní mantinel.
42:36
Síly na ledě srovnány, za podražení bude pykat Radivojevič.
42:08
Liberečtí se usazují v pásmu, Radivojevičovi ale střela nesedla.
41:51
Další vyhození Vítkovic.
41:28
Po krátké tahanici o puk za Bartošákovou klecí se domácím přece jen podařilo vyhodit kotouč až k Lašákovi.
40:44
Domácí vyhazují kotouč do středního pásma.
40:12
Vhazování pro vítkovické, kteří hrají začátek třetí třetiny v oslabení.
40:01
Střelecky i tuto třetinu vyhráli hosté, ve druhé části předčili vítkovické téměř o deset střel, ale přesto byli gólově úspěšní domácí, kteří využili přesilovku, když Lašáka překonával opět Stastny. Vítkovičtí se mohou spolehnout na výborného Bartošáka, který se dnes některými zákroky doslova překonává a tím eliminuje liberecké střelce. Dva góly nejsou v hokeji mnoho, uvidíme, co nám přinese část třetí.
Další třetina začne přibližně v 18:52.
1/3 – 7:8
2/3 – 4:13
40:00
39:54
Vítkovičtí drží puk daleko od své klece.
39:42
Puk je vyhozen do útočného pásma Vítkovic a Szturc o něj bojuje v rohu u Lašáka.
39:23
Po delší debatě sudích je na trestnou lavici odvelen domácí Zdráhal na 2+2 minuty za hru vysokou holí.
39:23
U mantinelu zůstal ležet Derner, hra je přerušena.
39:18
Vítkovičtí bojují ve středním pásmu o puk.
38:55
Radivojevič si vodí domácího Hrbase v rohu svého útočného pásma, nakonec ale kapitán Liberce končí až ve středním pásmu.
38:30
Hudeček v nouzi odpaluje puk na zakázané uvolnění.
37:41
Obrovský Vantuch zastínil celou vítkovickou klec, ale Bartošák přesto včas přikrývá kotouč.
37:29
Hra v útočném pásmu Tygrů, Bartošák je ale v pohotovosti.
36:47
Zakázané uvolnění Tygrů.
36:44
Roman bojoval o prostor, Zdráhal si už najížděl před branku, ale liberečtí přesunují hru zpět.
36:35
Asi třetí opakované vhazování po pravici Bartošáka.
36:26
Hosté se na opačné straně natlačili k brankovišti, Šimek pálil od kruhu, Bartošák kotouč neudržel, ale střelhbitě jej na ledě přikryl.
36:00
Hudeček poslal puk na Stastneho, ale ten jej nezachytil.
35:40
Kotouč mezi diváky, bude se vhazovat ve středním pásmu.
35:00
Šimek se Svačinou se dostávali do přečíslení, ale kotouč se odrazil od bruslí urychleně se vracejícího Tomiho.
34:48
Tomi se propracoval až těsně před Lašáka, ale zamířil jen do betonů.
34:26
Kombinace hostů strašila Bartošáka ve vítkovické kleci, nakonec pokus Vantucha zlikvidoval v náručí.
33:22
Liberečtí se dostali jen do středního pásma.
33:00
Vítkovičtí krouží po ledové ploše, čekají na další příležitost k úniku.
32:33
Jeden ze sudích byl bolestivě nastřelen do paže, hra je přerušena a probíhá komerční přestávka.
32:29
Vítkovičtí využívají po delší době přesilovku, zpoza branky poslal puk před Lašáka liberecký obránce a YAN STASTNY v pozici klečícího střelce zvyšuje na 2:0. Asistence: Roman Szturc,.
31:34
Za podražení míří na trestnou lavici hostující Ševc.
31:25
Signalizované vyloučené pro hosty, Bartošák sprintuje na střídačku.
30:53
Po sérii nepřesností se domácí Vandas dostal až k brance, střela zápěstím ale neprošla, vyražený puk se dostal ke Kolouchovi, ale ani on neuspěl, Lašák vyjetý z branky urputně držel puk v náručí.
30:33
Vítkovičtí se propracovali do pásma, ale nic v něm nevymysleli.
30:08
Zakázané uvolnění pro hráče v bílém.
29:58
Domácí bojovali v pásmu o prostor, vše nakonec končí v rohu u hostující klece zašlápnutím kotouče.
28:41
Zakázané uvolnění pro Vítkovice.
28:24
Vítkovičtí mají více chuti, okupují libereckou klec.
27:49
Domácí Tomi se rozjel na branku, Lašák ale jeho kličku očekával, a puku do cesty vložil k tyči beton!!
27:49
Za Lašákovo podražení Tomiho je nařízeno trestné střílení.
27:49
Szturc práskl do puku, ten se dostal k volnému Tomimu, jenž ujížděl sám na branku, ale byl v jasné šanci podražen!! Je nařízeno trestné střílení.
27:22
Zakázané uvolnění odpískáno Tygrům.
27:08
Klokovu další rozehrávku narušoval Svačina, ale domácí obránce si poradil.
26:40
Vítkovičtí v pásmu, ale Lašák jen monitoroval kotouč.
26:13
Klok vyzrál na Valského, rozehrál na opačnou stranu.
26:09
Valského pokus z nulového úhlu skončil před brankou, ale nikdo ze spoluhráčů jej nedokázal umístit. Následuje komerční přestávka.
25:39
Domácí bek nešťastně nahrál přímo na hůl Šimka, ale ten toho nedokázal využít.
25:15
Nahozený puk z hole libereckých končí na zadním mantinelu.
25:11
Liberečtí usazeni v pásmu, nejprve to zkusil Bartovič, vyražený puk chtěl umístit Stránský, ale Bartošák byl proti a situaci ustál.
24:44
Vantuch u branky přidržel Výtiska, ale ten zasahovat nemusel.
24:19
Bartošák vyjel z branky a pomalý puk Svačiny raději přikryl.
24:12
Kotouč zůstal pod hromadou těl u mantinelu. Hra je přerušena.
23:51
Rozehrávku Tygrů narušil Vandas, ti se musejí vrátit.
23:25
Bulíř se dere za pukem, ale Baranka jej odpálil mimo jeho dosah.
23:02
Ordoš se lehce dostal do pásma, nahrával na Valského, ale jeho spoluhráč přihrávku minul.
22:38
Němec posunul puk do pásma, vítkovičtí se derou za ním.
22:24
Ofsajd Liberce.
22:04
Liberečtí se vymanili od své branky a míří k Bartošákovi.
21:38
Domácí se usazují před Lašákem.
20:53
U Bartošáka se objevil osamocený Radivojevič, ale domácí gólman nakonec zasahovat nemusel.
20:36
Zdráhal se propracoval až do rohu, ale tam o kotouč přišel.
20:05
Vítkovičtí zahajují od své klece.
20:01
Že vítkovičtí po první třetině povedou, to asi čekal málokdo. Ve třetí minutě otevřel přesnou střelou gólový účet utkání Stastny a fanoušci se nestačili divit. Domácí zatím sehrávají velice vyrovnanou partii s lídrem tabulky, jak se bude utkání vyvíjet, se dozvíme už po této přestávce.
Další třetina začne přibližně v 17:51.
1/3 – 7:8
20:00
19:58
Bude se vhazovat po Lašákově pravici.
19:41
Vandasova střela zblízka nastřelila Lašáka, který ještě včas přikryl kotouč.
19:33
Druhá vítkovická formace řádí před Lašákovou klecí, ale ten jejich tlaku zatím odolává.
19:06
Hosté posílají kotouč do pásma.
18:34
Roman viděl neobsazeného Kloka, který mířil k brance, ale poslal mu nepřesnou přihrávku.
17:50
Stastny si nerozuměl s Němcem, domácí musejí z pásma vycouvat.
17:19
Domácí míří do pásma.
16:40
Tygři si v pásmu šanci nevypracovali, musejí rozehrát znovu.
16:20
Šimek se v pásmu před Lašákem ujal puku a bude rozehrávat.
16:09
Květoň s Kolouchem příliš spěchali do pásma, je z toho vítkovický ofsajd.
15:45
Jánošík našel hůl Krenželoka, který tečoval kotouč do pásma.
15:19
Hosté omylem posílají puk na zakázané uvolnění.
14:28
Liberečtí ovládli útočné pásmo, ale Bartošák byl připraven.
13:50
Hrbas se vydal na zteč Lašákovy klece, společnost mu dělal Květoň, ale vítkovický bek zakončoval sám, ale jen do gólmana.
13:17
Liberečtí se nahrnuli před vítkovickou klec, ale Bartošák si se sprškou střel dokázal poradit. Následuje komerční přestávka.
13:01
Stránský našel před brankou Krenželoka, ale ten tváří v tvář vítkovickému gólmanovi neuspěl.
12:49
Vítkovičtí se museli urychleně vrátit, Valský zahrozil, ale šanci nevyužil.
12:05
Klok od modré nastřelil jen Hudečkovy brusle.
11:50
Liberečtí posílají kotouč na zakázané uvolnění.
11:12
Liberečtí se nemohli dohodnout na postupu v útočném pásmu, toho využili domácí a míří k Lašákovi.
10:32
Květoň pálil přes bránícího hráče, Lašák zasahoval jen instinktivně.
10:00
Jánošík chtěl vyslat do šance Jelínka, ale nepodařilo se.
09:33
Hraje se ve střední části kluziště.
09:13
Vítkovičtí se dostali k Lašákovi, ale nic nevymysleli.
08:33
Další zakázané uvolnění pro domácí.
07:52
Valský se dobíjel do branky, ale Bartošák byl proti.
06:59
Vandas vystřelil na libereckou klec, Kolouch chtěl dorážet, ale Lašák byl připraven.
06:47
Od modré to zkusil Šimek, ale Bartošák viděl.
06:42
Menší závar u své branky vyřešil Bartošák sevřením puku v lapačce. Následuje komerční přestávka.
06:27
Špatná rozehrávka Vítkovic mizí na zakázaném uvolnění.
06:20
Bartošák ve střehu, z rohu se ale puk k jeho brance nedostal.
05:59
Zdráhal postupoval vpřed, nakonec mu ale Mojžíš plány překazil.
04:58
Vítkovičtí před hostující klecí, Hudeček od tyče poslal puk z otočky na branku, odražený puk se dostal ke Stastnemu, ale ten z první nastřelil jen bránící hráče.
04:27
Dobrá šance pro jednoho z libereckých hráčů, který si dokázal udělat prostor, ale Bartošák měl čas se připravit.
04:09
Kolouch s Vandasem Lašáka nepřekonali, vhazuje se po jeho pravici.
03:57
Bartovič za vítkovickou klecí nedosáhl na puk.
03:36
Domácí střídají, drží kotouč za vlastní brankou.
03:09
Olesz bojuje s Dernerem o prostor u hostující klece.
02:43
Domácí jako první překonávají gólmana v brance, YAN STASTNY sebral svému soupeři kotouč, střelou z kruhu čistě prostřelil Lašáka – 1:0. Bez asistence,
02:25
Hudeček se s Němcem rozjel do pásma, ale liberečtí je zahnali až za branku.
02:08
Kotouč mizí mezi fanoušky.
01:51
Hosté bojují o puk v rohu u Bartošáka.
01:37
Bartovič nedokázal dostat puk z pásma, povedlo se to až Mojžíšovi, hosté se ale do pásma nedostali pro ofsajd.
01:15
Vítkovičtí rozehrávají od své klece.
00:44
Kolouchovi se nedařilo u levé Lašákovi tyče, gólman Liberce ji uhlídal.
00:31
První zákrok pro Bartošáka, Lakatoš mířil na jeho beton.
00:08
Vhazování vybojovali hosté, puk mířil za Lašákovu klec, ale Zdráhal jej netrefil ideálně.
00:01
Oba týmy vjely na led s bojovností sobě vlastní, za pár okamžiků budeme moci zahájit dnešní utkání.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Klok, Urbanec, Výtisk (A), D. Krenželok – P. Zdráhal, O. Roman, Olesz (C) – Vandas, Kolouch, D. Květoň – Tomi, Balán, Szturc – Hudeček, Stastny, E. Němec.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Vitásek, Jánošík, Mojžíš (A), Derner, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Valský, Bulíř, Radivojevič (C) – Svačina, Vantuch, Bartovič – J. Stránský, Bližňák, Ordoš.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Tošenovjan, Hlavatý.
Bilance vzájemných zápasů těchto týmů je jednoznačná pro Liberec, který si po třech výhrách připsal devět bodů při skóre 7:2.
Domácím patří v tabulce stále 9. místo, s bilancí 17-8-2-21 a pasivním skóre 110:120 vytěžili 69 bodů. To Liberci patří s náskokem devíti bodů 1. příčka v tabulce, 99 bodů si připsali po bilanci 30-2-5-11 se skóre 130:93.
Kanadskému bodování Liberce vévodí se šestatřiceti body útočník Petr Jelínek (16+20), nejlepším nahrávačem je ale s třiadvaceti gólovými přihrávkami Branko Radivojevič (9+23). Nejlepším obráncem týmu je se čtyřiadvaceti body Radim Šimek (11+13). Už sto deset trestných minut udělili sudí obránci Martinu Ševcovi a je tak druhým nejtrestanějším hráčem Tipsport extraligy. Tygři dost sázejí na mladého gólmana Romana Willa, se kterým prodloužili smlouvu až do roku 2019, jehož statistiky jsou 1,71 obdržených branek na zápas a úspěšnost 93,43%.
Lídrem Vítkovic je se sedmadvaceti kanadskými body útočník Ondřej Roman (12+15), nejlepším střelcem je stále se třinácti góly útočník David Květoň (13+9). Karol Sloboda kraluje mezi vítkovickými obránci se šestnácti body (0+16). Sedmašedesát trestných minut má na svém kontě obránce Lukáš Klok. Z dvojice gólmanů je vytíženější Patrik Bartošák s průměrem 2,30 a úspěšnost 92,21%.
Vítkovičtí v úterý dohrávali utkání se Zlínem, ale v tom se jim vůbec nedařilo. Na svém kontě tak mají třízápasovou šňůru bez bodu a ani dnes to nebudou mít jednoduché. Liberečtí mají na svém kontě také třízápasovou šňůru, ta jejich je však výherní.
Tipsport extraliga pomalu ale jistě finišuje, v devětačtyřicátém kole přivítají Vítkovice na svém ledě tým Liberce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.