Vítkovice - Pardubice: Bartošák bez šance! Petr Sýkora propálil vše, co mu stálo v cestě, 4:1

Mějte příjemný zbytek odpoledne, z Ostravy je to pro dnešek už vše, budu se těšit někdy příště na počtenou.
Vítkovičtí po dvou prohrách berou plné tři body, a to zcela zaslouženě. Svého soupeře vysoce přestříleli a měli lepší pohyb. Pardubičtí se zvedli až v závěrečné třetině, při pře bez brankáře pak dokázali být u Bartošáka nebezpeční, ale branka Sýkory v bleskově využité přesilovce už padla příliš pozdě.

59:57
Domácí s pukem míří na branku, Zdráhal ale puk netrefil ideálně.
59:37
Pardubičtí s pukem v pásmu, Hübl znovu ujíždí na střídačku!!
59:28
U levé tyče číhal na přihrávku Tomi, při obranné akci jej Schaus zřejmě trefil holí, hra je přerušena.
59:00
Sudí přerušují hru pro vysokou hůl, Hübl musí tedy zpátky do klece.
58:40
Pardubičtí usazeni v pásmu a snaží se dostat puk do branky za každou cenu.
58:18
Sýkora si sjel k brance pro puk a nedal vítkovickým šanci skórovat do stále prázdné klece.
57:49
Bartošák je ve střehu, nevyzrál na něj ani Rolinek.
57:19
Dělovka z hole vítkovického hráče označila zadní mantinel, hosté rozehrávají znovu útočnou akci.
57:02
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, ale puk míjí opuštěnou klec Pardubic.
56:29
Tvrdá střela Čáslavy od modré, puk míjí vítkovickou klec.
56:21
Bude se vhazovat u domácí klece, Hübl se znovu přesunuje na střídačku.
56:12
Hübl opět v brance.
56:12
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté snižují na rozdíl tří branek, čisté konto v posledních pěti minutách utkání zkazil Bartošákovi PETR SÝKORA – 4:1. Asistence: Tyler Redenbach, Petr Hubáček.
56:01
Za faul kolenem bude pykat domácí Kovář, Hübl je na střídačce, hosté zkusí přesilovku 6 na 4.
56:01
Na zemi leží v útočném pásmu další z pardubických hráčů, nebude to však nic vážného.
55:38
Hosté si v pásmu příliš nerozumí, ale vítkovičtí nemohou dostat puk do bezpečí.
55:03
Pardubičtí se chtějí usadit u Bartošáka, Čáslavova střela nebyla vidět, ale i tak končí v rohu.
54:24
Domácí se prohnali do útoku, ale Szturcova rána orazila zadní mantinel.
53:52
Tomáš Kaut prověřil Bartošákovu lapačku, probíhá komerční přestávka.
53:35
Hraje se od branky k brance, gólmani příliš práce nemají.
52:49
Od modré pálil Ščotka, ale nepřesně.
52:37
Pardubičtí se nemohou dostat přes střední pásmo.
52:05
Dnešní utkání sleduje 4 517 diváků.
51:38
Vítkovičtí míří do pásma, ale Nedbal jejich rozjezd zastavil včas.
51:17
51:08
Starý nemířil u Bartošáka přesně.
50:58
Hosté v pásmu, ale nemají puk tak úplně pod kontrolou.
50:26
Hosté znovu u Bartošáka, Rolinek puk nedokázal umístit.
50:03
Vítkovičtí jsou proti, poslílají puk do středního pásma.
49:48
Pardubičtí se pomalu usazují u Bartošáka.
49:17
Na trestné lavici domácích se tísní tři vítkovičtí, Němec je vyloučen na 2 + 10 minut za naražení zezadu, a Tomi na 2+2 minuty za hrubost. Na straně hostů je vyloučen Leduc na 2 +2 minuty za hrubost. Hosté mají k dispozici přesilovku 5 na 4.
49:17
49:17
49:17
Ščotka odjíždí na střídačku s lékařem a kapesníkem u nosu, sudí se radí o trestech.
49:17
Za svou brankou zůstává ležet hostující Ščotka, hra je přerušena a za pardubickou brankou se strhává mela, do které se zapojili všichni hráči na ledě mimo gólmany!
49:01
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí tři vteřiny po návratu Redenbacha střílí další branku! Szturc poslal puk na branku, ten se odrazil k ROSTISLAVOVI OLESZOVI, který pokračoval v jízdě od branky, ale přece jen poslal puk zpět do branky – 4:0. Asistence: Roman Szturc.
48:58
48:54
Baranka u tyče nemířil přesně.
48:21
Klok musí pro puk do svého obranného pásma, vítkovičtí musejí od Hübla vycouvat.
47:54
Květoň u branky neuspěl.
47:40
Hosté se znovu uvolňují vyhozením puku.
47:23
Domácí zpět v útočném pásmu, puk je ale v hledišti.
47:14
Pardubická čtveřice posílá puk k Bartošákovi.
46:58
Za katr usedá hostující Redenbach za krosček.
46:58
Hostující gólman třímá puk v lapačce, následuje komerční přestávka.
46:53
Tomi byl před Hüblem sražen k zemi, bude se vylučovat.
46:31
Panna sprintuje do pásma, ale vítkovičtí jsou u puku rychleji.
45:50
Z protiútoku zahrozil Kucsera, ale kotouč mu nesedl.
45:33
Havlík s Bártou založili nový útok a míří k Bartošákovi.
45:09
Pardubice se protlačily do pásma a v rohu u Bartošáka bojují o puk.
44:42
Domácí se znovu propracovali do pásma, Olesz ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
44:19
Hostující gólman měl zakrytý výhled, ale Kovář nemířil přesně.
44:04
Pardubičtí nasadili dobrou taktiku, domácí znovu museli poslal puk přes všechny čáry.
43:50
Domácí odehrávají puk na zakázané uvolnění.
43:45
Schaus za brankou vybojoval puk.
43:31
Sýkora si proskočil před Bartošáka, puk ale nedostal.
43:01
Hrbasova střela ze středního pásma se odrazila od Hüblovy vyrážečky.
42:46
Vítkovičtí rozehrávají od své branky.
42:16
Kolouchova střela byla u Hübla zblokovaná.
41:53
Vítkovice v pásmu, Kovářova nahrávka před branku neprošla.
41:15
Před vítkovickou brankou se točil Starý, ani z otočky ale Bartošáka nepřekonal.
41:00
Baranka v rohu u své branky puk nezachytil.
40:31
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou a střídají.
40:13
Vhazování opět pro hosty, kteří se derou do útoku.
40:01
I v této části byli vítkovičtí střelecky aktivnější a díky čtyřem vyloučením hostujícího týmu se také není co divit. Domácí si vypracovali po dvou třetinách slušný náskok, což ale v takové hře, jakou hokej bezesporu je, ještě nemusí nic znamenat. Pojďte do třetí části s námi.
39:39
Čáslava poslal puk do rohu, Rolinek na něj nedosáhl.
39:14
Hosté procházejí přes střední pásmo.
38:50
Tybor na přihrávku nedosáhl, pardubičtí ukořistili puk.
38:31
Vítkovičtí přesunují hru k Hüblovi, Květoň nahodil puk do rohu.
38:05
Bartošák si připisuje další zákrok, od kruhu na něj vystřelil Rolinek.
37:49
Sýkora odehrává kotouč do bezpečí.
37:21
Vítkovice si sebrali puk a míří k Hüblovi.
37:03
Hosté se vymanili od své klece, kombinují ve středním pásmu.
36:25
Puk končí v lapačce hostujícího gólmana, následuje komerční přestávka.
36:08
Pardubice v plném počtu.
35:58
Hostům se nedaří dostat puk ven z pásma.
35:39
Szturcovi střela nesedla.
35:19
Z kruhu pálil Baranka, ale těsně vedle.
34:51
Domácí pokračují v klasické přesilovce 5 na 4.
34:51
Další využitá přesilovka domácích, Klok pálil od kruhu, kotouč se odrazil od hráčů před brankou k DAVIDU KVĚTOŇOVI, číhajícím v mezikruží a ten poslal puk za Hüblova záda – 3:0. Asistence: Lukáš Klok, Radoslav Tybor.
34:45
Nahrávka stíhá nahrávku, ale Hübl drží svůj tým nad vodou.
34:26
Vítkovice jsou usazeny v pásmu, hosté se brání zuby nehty.
34:08
Pardubičtí začínají chybovat a také faulovat. Za krosček je potrestán Sýkora.
33:41
Za podražení putuje na trestnou lavici Starý.
33:39
Vítkovičtí nedokázali využít urychleného střídání Pardubic.
33:18
Domácí stále u hostující branky, pardubičtí vyhazují jen do středního pásma.
33:00
Klok se dostal až k brance, ale Hübl si tyč uhlídal.
32:38
Domácí kombinují v pásmu, Hübl neví,kam dříve skočit.
32:07
Vítkovice v plném počtu.
31:52
Oba týmy hrají znovu ve čtyřech.
31:52
Vítkovičtí využívají přesilovku 4 na 3, Roman nahrával křižně přes brankoviště, RADOSLAV TYBOR puk jen chytře umístil do branky – 2:0. Asistence: Ondřej Roman, Ivan Baranka.
31:45
Někteří z fanoušků už viděli puk v brance, ale bude se jen vylučovat. Za držení je potrestán hostující Nedbal.
31:38
Vítkovičtí kombinují u Hübla.
31:20
Domácí mají puk pod kontrolou a usazují se v pásmu.
30:50
Bude se hrát ve čtyřech, za podražení je potrestán hostující Schaus.
30:50
Při signalizovaném vyloučení Pardubic se do úniku dostal Szturc s Kovářem, ten byl ještě nedovoleně faulován..
30:25
Pardubičtí jsou usazeni v pásmu.
30:07
Za držení bude pykat domácí Kolouch.
30:00
Beran puk mezi tyč a Bartošáka neprotlačil, bude se vylučovat na straně Vítkovic.
29:41
Puk poletuje v rohu u vítkovické klece vzduchem, Bartošák v pohotovosti.
29:11
Na ledě zůstal ležet hostující Ovčačík, ale za pomoci lékaře se zvedá a jakž takž odjíždí na střídačku.
29:04
Vandas si do pásma nabruslil hodně rychle, ale v té rychlosti ztratil puk.
28:43
Ofsajd pro hráče v bílém.
28:24
Čáslava nastřelil jen Olesze, vítkovičtí se tedy mohou přesunout do útoku.
27:49
Schaus si sjížděl k útočné modré pro puk, ale Olesz jej odehrál včas na spoluhráče.
27:23
Hra se trochu kouskuje, znovu vhazování po pravici Hübla.
27:12
Útok vítkovických hráčů je přerušen, Hübl vytěsnil puk mimo hřiště.
26:42
Puk končí na vítkovické střídačce, vhazuje se ve středu kluziště.
26:26
Pardubičtí nahodili kotouč na Bartošáka, probíhá komerční přestávka.
25:52
Ještě další pokusy vítkovických hráčů, ale Hübl je na svém místě.
25:39
Od modré vypálil Výtisk, ale minul.
25:07
Vítkovice přenášejí hru do útočného pásma.
24:45
Pardubičtí se snaží dostat puk za Bartošáka, Rolinek ani Starý nebyli úspěšní.
24:01
Puk je vystřelen do ochranné sítě za brankou domácích a hosté si berou oddechový čas.
23:50
Vítkovičtí brání svou branku pozorně.
23:24
Hosté si berou puk pod svá křídla.
22:57
Tomi se dostal s pukem až k brance, ještě si chtěl stáhnout kotouč, ten ale zaplul k povyjetému Hüblovi.
22:30
Vítkovice ohrožují Hüblovo území, ten je ale ve střehu.
22:04
Pardubičtí na skok v pásmu, Bartošák ale práci neměl.
21:38
Vandas v dobré pozici, ale na Hübla si nepřišel.
21:18
Hosté se dostali k Bartošákovi, Sýkorova střela neměla potřebnou razanci.
20:50
Květoňovi střela před pardubickou brankou vůbec nesedla.
20:28
Od modré pálil Hrbas, ale jen do klubka hráčů před sebou.
20:20
Vítkovičtí je však přes střední pásmo nepustili a sami se dostali k Hüblovi.
20:10
Vhazování znovu vyšlo lépe Pardubicím.
20:01
Vítkovičtí svého soupeře v první části neuvěřitelně přestříleli 20:7, ale Hübl lovil puk ze sítě jen jednou. Pardubičtí nejsou bez šance, také několikrát ohrozili vítkovického gólmana, ten zatím tato ohrožení své branky zvládl na jedničku. Nechme se překvapit, jak se tento zápas bude vyvíjet nadále.
1/3 – 20:7
Další třetina začne přibližně v 16:21.
20:00
19:57
Puk rozezvučel mantinel za brankou hostů-
19:48
Domácí už nemají kam spěchat, mají puk pod kontrolou.
19:24
Domácí přesunují hru do bezpečí středního pásma.
19:02
Pardubičtí se rozjeli k Bartošákovi, srovnat mohl Redenbach.
18:34
Vítkovice se drží u Hübla.
18:18
Bárta v obranném pásmu minul puk, a tak se do šance může dostat Zdráhal.
18:02
Hosté rozehrávají ze svého pásma.
17:17
Hned po vhazování u pardubické branky střílel Kolouch, ale Hübl byl připraven.
16:59
Vhazování u Bartošáka, ale Kusý vhazování nevyhrál.
16:34
Klok od modré na trefil Hüblovu lapačku.
16:20
Květoň si dojel puk v rohu, ale z rohu Tybora u branky nenašel.
15:50
Ofsajd odpískán domácímu celku.
15:43
Hubáček je proti a odesílá puk do bezpečí.
15:26
Domácí se v pásmu líbí, snaží se jej udržet co nejdéle.
15:04
Hübl přikrývá kotouč po dalekonosné střele Tomiho.
14:37
Zakázané uvolnění pro vítkovické.
13:56
Domácí otevírají gólový účet! PO nahrávce Olesze se z prostoru mezi kruhy trefuje z pozice klečícího střelce ROMAN SZTURC – 1:0. Asistence: Rostislav Olesz, Patrik Urbanec.
13:28
Redenbach za svou brankou, nahrál o mantinel na Hubáčka, ale vítkovičtí jsou ve střehu, a tak hosté musejí zvolit jinou cestu k útoku.
12:57
Redenbach zavelel k útoku, ale u vítkovické klece přišel o puk.
12:49
Kotouč znovu končí u pardubického brankáře, následuje komerční přestávka.
12:15
Zdráhal se ocitl sám v dobré pozici, Hübl se neuvěřitelně roztáhl až k tyči a nedal mladému útočníkovi Vítkovic důvod k radosti.
11:23
Vítkovičtí chtějí uspět, Hübl jejich šance ale lapá, a tak se opět vhazuje po jeho levici.
10:47
Vítkovičtí se shlukli u pravé tyče pardubické branky, ale puk přesto za Hüblova záda neprotlačili.
10:45
Pardubičtí v plném počtu.
10:21
Hosté v situaci dva na dva, Tomáš Kaut se napřáhl, ale na Bartošáka nevyzrál.
10:08
Vítkovice se drží v pásmu, ale příliš nestřílejí.
09:22
Klokova rána šla těsně mimo, hosté vyhazují.
09:04
Vítkovičtí usazeni v pásmu, Hübl v pohotovosti.
08:45
Hosté špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Starý.
08:45
Probíhá komerční přestávka.
08:12
Od mantinelu u modré nahrával Olesz před branku, Stastny jen o centimetry minul pardubickou klec.
07:23
Puk konečně putuje na modrou k Nedbalovi, ten ale nastřeluje mantinel za vítkovickou brankou.
07:06
Ani Výtiskovi se nedaří vydolovat puk, když přijel na pomoc.
06:52
V rohu u Bartošáka je zašlápnut kotouč.
06:30
Redenbach nahodil puk do pásma, vítkovičtí jsou u něj jako první.
06:03
Vítkovicím se nedaří rozehrát od svého gólmana.
05:41
Pardubičtí střeží střední pásmo.
05:12
Hosté v pásmu, mezi kruhy dostal přesnou přihrávku Schaus, ale Bartošáka neprostřelil.
04:57
Pokus Hrbase od modré končí v Hüblově lapačce.
04:48
Zakázané uvolnění pro Pardubice.
04:45
Klok se přesunul ke kruhu, ale jeho rána neprošla.
04:38
Olesz se nečekaně dostal k brance, ale minul.
04:12
Boj o kotouč v útočném pásmu Vítkovic, hosté nechtějí dát domácím více prostoru než je možné.
03:36
Hosté odehrávají puk do bezpečí a střídají.
03:10
Příliš prudká přihrávka na Stastneho, pardubičtí se stihli rozestavět kolem své klece.
02:56
Tybor v pásmu, ale zakopl.
02:35
Spolupráce Starého s Rolinkem v rohu neprošla.
02:20
Ofsajd pro domácí tým.
02:02
Vítkovičtí odesílají nechtěně puk na zakázané uvolnění.
01:54
Pardubičtí se dostali ze svého pásma, Sýkora posílá puk na Hubáčka.
01:12
Druhá formace Vítkovic poslala na Hübla dobrou ránu, ten ji pro jistotu přikrývá lapačkou.
00:44
Vítkovičtí se tlačili do branky, bude se vhazovat u Hübla.
00:28
Sýkorova střela neprošla, u puku domácí.
00:15
Hosté vyhrávají úvodní vhazování a míří k Bartošákovi.
00:01
Ještě před úvodním bully se předává domácímu Janu Výtiskovi zelená helma za další výhru v Radegast indexu. Gratulujeme!

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Hrbas, Urbanec, Baranka, L. Kovář, Výtisk (A), D. Krenželok – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Szturc, Stastny, Olesz (C) – Vandas, Kolouch, Kucsera – Tomi, E. Němec, P. Zdráhal.

HC Dynamo Pardubice: J. Hübl (Martin Růžička) – Schaus, Ščotka, Čáslava (A), Nedbal, Ovčačík, Havlík, Leduc – P. Sýkora (A), Redenbach, Hubáček – Klimenta, Rolinek (C), Starý – Beran, T. Kaut, Bárta – M. Kaut, Kusý, Panna.

Rozhodčí: Šír, Kubičík – Gebauer, Lederer.
Vítkovice v letošním roce ještě nebodovaly, rády by tuto skutečnost změnily už dnes. Na střídačku se navíc v roli hlavního trenéra vrací kouč Jakub Petr. Ofenziva, to je to, co domácí stále trápí a čem se snaží i nadále pracovat. Pardubice v této sezóně změnily majitele, trenéra a změnami prošel také kádr. Jen na postu gólmana se vystřídalo už šest hráčů – vítkovickým fanouškům známý Brandon Maxwell odchytal nejvíce zápasů a jeho statistiky nebyly nejhorší, přesto se musel poroučet také. Jak tedy utkání dopadne, zda vítkovičtí uhájí svůj led nebo naopak pardubičtí nastoupí vítěznou šňůru, to nám napoví už následující chvíle.
V letošní sezóně si oba soupeři rozdělili body spravedlivě, když dokázali uhájit svá domácí prostředí. Výsledkem 2:0 vyhráli doma vítkovičtí, výhru 3:0 poté slavili před domácím publikem pardubičtí.
Lídrem kanadského bodování Pardubic je se čtyřiadvaceti body útočník Tomáš Rolinek (10+14), nejlepšími střelci ale jsou s jedenácti góly hned tři hráči, a to Petr Sýkora (11+10), Lukáš Nahodil (11+9) a David Tomášek (11+6). Nejlepším nahrávačem a zároveň nejlepším obráncem je se sedmnácti přesnými přihrávkami Nicholas Charles Schaus (4+17). Ten má také v týmu nejvíce bodů v Radegast indexu, a to 86. Dvaašedesát trestných minut má na svém kontě útočník Alexandre Mallet. Pardubickou klec v této sezóně hlídalo už hodně gólmanů, v posledních dvou zápasech hlídal branku Jaroslav Hübl, který má průměr 3,00 a úspěšnost 91,94%.
Domácí příliš gólů nedávají, kanadské bodování týmu proto i nadále vede s devatenácti body útočník Ondřej Roman (9+10). Hráčem s nejvyšším počtem asistencí a taky nejlepším obráncem je se třinácti body Karol Sloboda (0+13). Obránce Jan Výtisk je se svými 319 body Radegast indexu daleko před všemi ostatními hráči v týmu. Jednašedesát trestných minut vyfasoval obránce Lukáš Klok. Gólmanská dvojice je i nadále vyrovnaná, poslední kolo odchytal Patrik Bartošák s průměrem 2,17 a úspěšností 92,62%.
Vítkovičtí v posledních dvou kolech utrpěli prohru a přesunuli se tak na 7. místo v neúplné tabulce, za bilanci 12-7-2-14 a skóre 77:80 si vybojovali 52 bodů. To východočechům z Pardubic se i přes změny v týmu příliš nedaří s bilancí 8-4-2-22 a skóre 85:114 jim náleží 34 bodů a předposlední 13. místo v tabulce.
Tipsport extraliga se ubírá svižným tempem, v 37. kole se na ledě Vítkovic představí Pardubce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.