Vítkovice - Plzeň: Preisinger zakončil pěknou akci se Stachem - 2:4

Z Ostravy je to pro dnešek už vše, mějte příjemný zbytek večera a u dalších onlajnů se budu těšit na počtenou.
První lednový zápas je za námi. Plzeň pokazila vítkovickým jejich výroční zápas a bodovou sérii. I když domácí svého soupeře přestříleli, tři body putují na západ Čech do daleké Plzně, protože hokej je hra o gólech a v této činnosti byli hosté přece jen úspěšnější. Před domácím celkem jsou další zápasy a výzvy, proto není třeba házet flintu do žita.

59:53
Kotouč zašlápnut u mantinelu v útočném pásmu Vítkovic.
59:34
Lev se dostával rychle k prázdné brance, ale Urbanec mu skočil do cesty.
59:25
Také další pokus končí na Machovském.
59:08
Barankovu ránu od modré Machovský neudržel, musel po puku skočit a rychle ho přikrýt.
58:55
Domácí se usazují u Machovského v šesti.
58:29
Za pukem sprintuje Kubalík, ale nestihne jej včas.
58:19
Vítkovický Bartošák zůstává na střídačce.
58:19
Oddechový čas pro domácí.
57:59
Vítkovičtí se i nadále snaží o zvrat tohoto zápasu.
57:39
Hostující gólman vyrazil puk jen před sebe, ještě to zkoušel Tybor, ale nahrávka na Kucseru před brankou byla příliš prudká.
Plzeň právě vstřelila branku!
Hosté ujeli v situaci dva na dva, Stach stihl přihrát pod padajícím obráncem a MIROSLAVU PREISINGEROVI se otevřela vítkovická klec – 2:4. Asistence: David Stach, Miroslav Indrák.
55:37
Machovský zabránil skórovat Oleszovi, následuje komerční přestávka.
55:30
Květoň puk do branky neprotlačil, Kolouchovi se vedlo podobně.
55:13
Vítkovičtí se natlačili před Machovského.
54:42
Plzeň se dostala do pásma, před brankou ale úřadoval Výtisk.
54:17
Domácí se snaží vyrovnat, tlačí se do pásma.
53:29
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí také využívají svou přesilovku! Po nahrávce Romana před branku tečoval kotouč za Machovského záda RADOSLAV TYBOR – 2:3. Asistence: Ondřej Roman, Lukáš Kucsera.
52:12
Za hru vysokou holí bude pykat hostující Kadlec.
51:54
Dvě přesilovky, dva góly – taková je dnešní bilance hostující Plzně. V závaru u domácí klece se nejrychleji zorientoval JAKUB LEV a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení – 1:3. Asistence: Dominik Kubalík, Miroslav Indrák.
51:45
Za držení protihráče bude pykat domácí Urbanec.
51:41
Kubalíkovo zrychlení na pár metrech je opravdu neuvěřitelné.
51:14
Hra v obranném pásmu domácích, ti mají puk pod kontrolou.
50:48
Vítkovice znovu před Machovským, ale puk do branky ne a ne zapadnout.
50:16
Bartošák přikrývá puk lapačkou, bude se vhazovat po jeho levici.
50:05
Němec poslal puk za plzeňskou branku.
49:23
Hned po vhazování odpálil Bartošák kotouč vyrážečkou do rohu.
49:19
Hosté se protáhli až k Bartošákovi, ten už ale na puk číhal. Probíhá komerční přestávka.
48:39
Perné chvilky pro Machovského, vítkovičtí střílejí ze všech stran, nejblíže ke gólu byl znovu Květoň, ale gólmanova lapačka puk vyrazila mimo tři tyče.
47:59
Vandas s Kolouchem u hostující branky, ale nepřesně.
47:27
Vítkovičtí před brankou, Stastny poslal puk na Olesze, ale ten jej do branky nedopravil, stejně jako v dalším pokusu znovu Stastny.
46:56
Vítkovickým se nepodařilo rozehrát, na branku zamířil Kratěna, ale nezakončil podle představ.
46:32
Hra je přerušena, kotouč skončil pod hráčem, který se ocitl na ledě.
45:58
Balán se asi nadvakrát snažil protlačit puk mezi Machovského betony, ale marně.
45:33
Balán našel za brankou Němce, ale ten byl obtěžován hostujícími hráči.
45:03
Hra ve středním pásmu, Plzeň má puk pod kontrolou.
44:39
Kolouch ztratil ve středním pásmu puk, čehož okamžitě využil Kubalík, ale nemířil přesně.
44:07
Zakázané uvolnění hostujících borců.
43:52
Szturc se dostal až před plzeňskou branku, ale jeho pokus byl zblokován do rohu.
43:40
Domácí rozjíždějí útok.
43:09
Plzeň se propracovala k Bartošákovi, ale puk odevzdala vítkovickým.
42:36
Vítkovičtí v pásmu, ale přišli o kotouč.
42:01
Hosté v pásmu, Němeček dostal křižnou přihrávku ke kruhu, ale mířil mimo.
41:30
Vandas poslal puk do rohu, ale ke Květoňovi se nedostal.
41:10
Kotouč končí mezi diváky.
40:39
Stach bojuje v rohu o kotouč, vítkovičtí se snaží dostat puk do bezpečí.
40:15
Hosté vyhráli vhazování, Kubalík dostal do pásma nepřesnou přihrávku.
40:01
Druhá třetina je za námi, vítkovičtí snížili gólem Květoně a i v této části svého soupeře o něco přestříleli. Vyrovnat se jim ale zatím nepodařilo. Hosté ohrožovali vítkovickou branku především agilním Kubalíkem, ale v cestě jim stál pozorný Bartošák. Uvidíme, jak se vyvrbí třetí část dnešního utkání.
1/3 – 15:14
2/3 – 12:8
Další třetina začne přibližně v 18:43.
40:00
39:57
Dalekonosnou střelu jednoho z plzeňských hráčů Bartošák vyrazil do rohu.
39:48
Zakázané uvolnění Plzně.
39:42
Další pokus vítkovického kapitána se nesetkal s odezvou, je pískán ofsajd.
39:23
Oleszova rána se do branky nedostala.
38:55
Vítkovičtí zavezli puk do pásma, kde jej záhy ztratili.
38:26
Vondráček se dostal až k Bartošákovi, ale střela mu nesedla.
38:12
Hosté musejí rozehrát ze svého obranného pásma.
36:33
Na opačné straně to zkusil sám Stach, ale Bartošák byl na místě.
36:21
Vítkovičtí se na chvíli usadili v pásmu a ostřelovali Machovského, puky ser ale od něj odrážely zpět do hry.
35:53
Až příliš dlouho byl puk u mantinelu zašlápnut, hra je přerušena.
35:31
Tybor kouzlí u mantinelu v útočném pásmu.
35:04
Kubalík na opačné straně pálil přes obránce, ale nepřesně.
34:33
Domácí při chuti, ale jejich snažení končí na zadním mantinelu.
33:49
Vítkovičtí fanoušci se dočkali! Po nahrávce Koloucha našel horní odkrytý prostor u vzdálenější tyče DAVID KVĚTOŇ – 1:2. Asistence: Petr Kolouch, Michael Vandas.
33:38
Kubalík v rychlosti nahrál na Vondráčka, ale ten kotouč v kruhu nezachytil.
33:27
Zmatky ve středním pásmu vedly plzeňské až k zakázanému uvolnění.
32:49
Hosté nahodili puk do pásma, Olesz si jej sebral.
32:30
Druhá lajna hostů se valila do pásma, Stach ale zamířil jen do Bartošáka. Následuje komerční přestávka.
32:00
Zakázané uvolnění plzeňských.
31:54
Stach v prostoru mezi kruhy zapomněl kotouč.
31:10
Střelu aktivního Kubalíka srazil Sloboda do ochranné sítě za brankou.
30:49
Třetí vítkovická lajna vtrhla před hostující klec, Vandas puk mezi Machovského betony puk neprotlačil.
30:33
Spolupráce Stacha s Preisingerem končí na pozorném Bartošákovi.
30:08
Domácí se dostali do pásma, vhazuje se u Machovského.
29:57
Svoboda v rohu narazil do Výtiska, ten se jen otřepal a hraje dál.
29:40
Vítkovice uklidňují hru a rozehrávají od své klece.
29:06
Na opačnou stranu se řítí červená lavina, ale Machovský je ostražitý.
28:49
Plzeňští se protáhli do pásma, ale jejich akce končí v rohu.
28:25
Domácí Hrbas sprintoval za pukem do pásma, ale hosté se jej ujali dříve.
28:02
Probíhá komerční přestávka.
27:45
Kratěna od kruhu vypálil tvrdě, ale puk se za Bartošákova záda nedostal.
27:40
Kubalík si chytře počkal ve středním pásmu u mantinelu, dva domácí hráči měli problém jej v pásmu zkrotit.
27:08
Urbanec se vrací pro kotouč a rozehrává.
26:50
Hosté zbrkle posílají puk na zakázané uvolnění.
25:59
Hrbas to zkusil od kruhu, puk se od hráče před brankou odrazil a ujel do středního pásma.
25:40
Tybor se dostal do pásma, ale před Kodýtkem puk neubránil.
25:27
25:09
Švarcova střela končí v Bartošákově lapačce.
24:49
Kubalík se znovu dral před vítkovickou klec, přišel ale o puk.
24:25
Domácí se drží u branky, ale nestřílejí přesně.
24:07
Výtisk nahodil od modré puk na branku, Machovský jej chytá a přerušuje hru.
23:47
23:37
Vhazování u Dolejše.
23:18
Kubalík si najel na branku, přes tři stíhající hráče stačil i vystřelit, Bartošák reagoval přesně.
22:03
Lev zavezl kotouč až do pásma před Bartošáka.
21:47
Za hru vysokou holí je potrestán hostující Vondráček.
21:33
Hosté se kombinací dostali do pásma.
21:12
Olesz vyzval Stastneho k výpadu na branku, ale Machovský si jej pohlídal.
20:43
Sloboda nastřelil puk na branku, ale vítkovičtí se za ním do pásma neprotáhli.
20:23
Plzeň v pásmu jen odevzdala kotouč.
20:05
Úvodní vhazování i tentokrát dopadlo lépe pro hosty.
20:01
Vítkovičtí po první třetině prohrávají o dvě branky a zdá se, že přestávku už nutně potřebovali, aby načerpali psychické síly. Plzeň začala dobře, své vedení pak potvrdila využitou přesilovkou. Vítkovický gólman během komerční přestávky zůstal na střídačce a uvolnil tak místo pro Bartošáka. Uvidíme, zda to domácím pomůže k lepšímu výsledku.
1/3 – 15:14
Další třetina začne přibližně v 17:50.
20:00
19:53
Kratěna to myslel dobře, ale Bartošák jeho úmysl vystihl.
19:40
Plzeň využívá chvilky, kdy vítkovičtí střídali a řítí se do pásma.
19:18
Vítkovice se drží u Machovského, ale ten je pozorný.
18:54
Tomi se dostal nečekaně až k plzeňské brance, ale Machovský měl dobrý výhled.
18:38
Indrák byl ve výhodném postavení u vítkovické branky, ale netrefil nahrávku.
18:11
Vítkovice vyhazují kotouč do bezpečí a urychleně střídají.
17:48
Hosté se i přesto i nadále drží v pásmu a dorážejí na vítkovickou klec.
17:21
Baranka v rohu odstavil Kubalíka od puku.
16:50
Plzeň se drží v pásmu a točí vítkovickou pětici.
16:20
Kolouch se protáhl do pásma, puk chtěl zavézt až do branky, ale podařilo se, Vandasův pokus také nic neřešil, od modré to ještě zkusil Hrbas, ale to už Machovský kotouč raději přikryl.
15:59
Preisinger poslal jedovku na domácího gólmana, ten puk na své výstroji nakonec udržel.
15:46
Vítkovickým výpad do pásma nevyšel, musejí se rychle vrátit.
15:00
Hosté se drží v pásmu, tlačí se k brance.
14:42
Puk nahozený Kodýtkem proskočil až do Bartošákovy lapačky.
14:25
Jeden z hostujících beků zlomil v rohu u své klece hůl, hosté v nouzi odehrávají puk na zakázané uvolnění.
14:00
Vítkovičtí se propracovali do pásma, Machovský vyráží pokus Vandase ramenem.
13:23
Machovský musel být pozorný proti střele Květoně.
13:14
Stastny s Oleszem také nebyli úspěšní, Machovský přikrývá kotouč lapačkou. Následuje komerční přestávka.
12:38
Hudeček vystrašil hostujícího gólmana, skóre se ale nemění.
12:19
Kovář si sjel až k plzeňské brance, ale Machovský byl ve střehu.
11:50
Sloboda s Kucserou bojovali v pásmu u mantinelu o puk s Němečkem a Kubalíkem, ostatní spoluhráči jejich snahu nezužitkovali.
11:27
Kucserova střela mířila přímo do gólmana Plzně.
10:55
Přetahovaná o puk končí zakázaným uvolněním Vítkovic.
10:31
Kolouch s Květoněm u Machovského, ten zakročil dobře lapačkou.
10:04
Moravčík vyzval Přikryla k útoku, ale ten se zdržel u modré.
09:34
Domácí se drží u plzeňské branky, ale cestičku do klece ne a ne najít.
08:54
Machovský je ve střehu, vítkovičtí ale nemíří přesně.
08:23
Domácí rozehrávají od své branky.
07:58
Plzeň v pásmu, ale vítkovičtí jí nechtějí půjčit kotouč.
07:25
Hra se přelévá ze strany na stranu.
06:36
Szturc se dostal do pásma, najetého Němce na opačné straně nehledal a vypálil, nastřelil Machovského výstroj.
06:05
Daniel Dolejš opustil své místo v brankovišti, do vítkovické klece se staví Patrik Bartošák.
06:05
Machovský si připsal dobrý zákrok, následuje komerční přestávka.
05:48
Domácí na skok v pásmu, ale hosté přenášejí hru dál od své klece.
05:24
Hosté se zdržují před vítkovickou brankou, domácí ale mají puk pod kontrolou.
04:58
04:22
To byla rychlovka – Kadlec poslal od modré kotouč na DOMINIKA KUBALÍKA, který se mohutně napřáhl a zvyšuje plzeňské vedení – 0:2. Asistence: Petrl Kadlec, David Stach.
03:59
Hosté mohou zvýšit, za hru vysokou holí je potrestán domácí Stastny.
03:21
Hosté otevírají dnešní gólový účet, po nahrávce Preisingera si puk uchránil MIROSLAV INDRÁK a vcelku klidně prostřelil Dolejše – 0:1. Asistence: Miroslav Preisinger, Petr Kadlec.
02:57
Tomi s Němcem před brankou, hledal je Szturc, ale puk zamířil jinam.
02:43
02:42
Vhazování ve středním pásmu.
02:33
Tybor vyslal na Machovského jen lehčí střelu, hosté posílají puk znovu do bezpečí.
02:19
Vítkovicím se přesilová hra příliš nedaří.
02:01
Plzeňští posílají puk k Dolejšovi.
01:48
Až teď se vítkovičtí znovu dostali do pásma a usazují se.
01:20
Olesz si sjel před branku se Stastnym, ale Machovský byl připraven.
01:10
Vítkovičtí rozehrávají od své klece.
00:58
Vítkovičtí kombinovali na zakázané uvolnění, bude se vhazovat u Dolejše.
00:43
Za podražení je potrestán hostující kapitán Kratěna.
00:22
Kadlec stíhá kotouč za svou brankou a proti Romanovi jej odpaluje do bezpečí.
00:04
Úvodní vhazování vyhráli hosté.
00:01
Plzeňští jsou na ledě a za nimi vítkovičtí v netradičně červených dresech.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Bartošák) – Sloboda (A), Urbanec, Hrbas, Baranka, L. Kovář, Výtisk (A), Sedlák – Tybor, O. Roman, Kucsera – Hudeček, Stastny, Olesz (C) – Vandas, Kolouch, D. Květoň – Tomi, E. Němec, Szturc – Balán

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – P. Kadlec (A), Němeček, Čerešňák, Moravčík, D. Sklenička, Pulpán (A), L. Kaňák – T. Svoboda, Kratěna (C), D. Kubalík – Indrák, Preisinger, Stach – Vondráček, R. Přikryl, Lev – M. Chalupa, Kodýtek, Švarc

Rozhodčí: Hradil, Bejček – Barvíř, Blümel
V loňské sezóně se dařilo více plzeňským, vyhráli všechna čtyři vzájemná utkání, v tom posledním si na domácím ledě natolik na vítkovické vyšlápli, že vyhráli vysoko 9:3! Všech dvanáct bodů padlo tedy na konto Plzně při skóre 20:8. V letošní sezóně se daří naopak vítkovickým, ti oba předešlé vzájemné zápasy vyhráli a připsali si celkové skóre 9:4.
Hosté v letošní sezóně již sáhli ke změně trenérů a od té doby se jim začalo přece jen dařit. Z osmi prosincových utkání bodovali v pěti, cenná je výhra v posledním kole na ledě Mladé Boleslavi 4:2. Od desítky, která zaručuje jistější boj o play-off dělí Škodovku jen jeden bod, a to už je důvod bojovat. Vítkovičtí nemají v plánu ve slavností atmosféře a retro dresech, kdy na sebe obléknou netypickou červenou barvu, polevit, naopak chtějí svou úspěšnou sérii a vzrůstající úspěšnou tendenci prodloužit o další zápas.
Lídrem kanadského bodování Plzně je se sedmadvaceti body útočník Dominik Kubalík (17+10). Nejlepším nahrávačem je s patnácti asistencemi útočník Jaroslav Kracík (4+15). S jedenácti body je nejlepším bekem Lukáš Pulpán. Nejvíce trestných minut – jednačtyřicet – si od sudích vykoledoval útočník Tomáš Svoboda. Radegast indexu v týmu hostů vévodí se sto třinácti body obránce David Sklenička. Do plzeňské klece se postavila již čtveřice gólmanů, nejvytíženějším z nich je však Matěj Machovský s průměrem 2,38 gólů na zápas a úspěšností 92,08%.
Bodování domácího týmu i nadále vede se sedmnácti kanadskými body útočník Ondřej Roman (9+8). Nejlepším nahrávačem a zároveň obráncem je stále se třinácti přesnými příhrami Karol Sloboda (0+13). Nejtrestanějším hráčem je s jednašedesáti trestnými minutami obránce Lukáš Klok. V Radegast indexu je bezesporu nejlepším hráčem Vítkovic s třista pěti body obránce Jan Výtisk. Z vyrovnané dvojice gólmanů je momentálně o něco lepším Daniel Dolejš s průměrem 2,00 obdržené branky na zápas a úspěšností 94,10%.
Vítkovice se svými výkony v posledním měsíci dostaly už na 7. místo v tabulce, bilance 12-7-2-12 a vyrovnané skóre 74:74 jim vynesla 52 bodů. Západočeši z Plzně jsou na tom v tabulce o něco hůř, za bilanci 10-3-4-17 a pasivní skóre si vybojovali 40 bodů, což stačí na 10. místo v tabulce.
Vítkovičtí byli právě ti, na jejichž ledě se 3. ledna 1937 odehrál první ligový zápas a jejichž hráč v 6. minutě zápasu proti Spartě vstřelil první ligovou branku.
V prvním letošním zápase si vítkovičtí na svůj led přizvali Plzeň. Česká hokejová soutěž si připomíná 80. jubileum a Vítkovice se na svém ledě představí v historických dresech z roku 1937.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.