Vítkovice - Sparta: Patrik Urbanec dorazil Spartu, 3:1

Na vedlejší hale si připsali tři body také vítkovičtí junioři, když vyhráli nad Libercem 4:2, v Ostravě je tedy dnes co slavit. Mějte příjemný zbytek večera, užijte si právě začínající víkend a já se budu těšit opět někdy na počtenou.
Utkání 14. kola Tipsport extraligy je za námi, a historie zaznamená už jen tři body pro domácí celek Vítkovic. Domácí se ujali vedení po polovině první třetiny, hosté ale ještě před jejím koncem dokázali srovnat. Ve druhé třetině začala Sparta kupit chyby, domácí je mohl trestat, ale Pöpperle za svá záda pustil jen jednu branku z běžné situace. Před koncem druhé části se hosté začali do branky tlačit a v tomto pokračovali i ve třetí třetině. Dvě minuty před koncem odvolali po poradě brankáře a s vítkovickými to nevypadalo nejlépe. Svěřenci trenéra Petra se ale u své branky semkli a bránili ji zuby nehty, za to jim odměnou byl gól do prázdné branky Sparty, když výhru Vítkovic pečetil jen devatenáct vteřin před třetí sirenou Urbanec.

59:51
Vítkovičtí kontrolují puk a nikam už se neženou.
59:41
Pöpperle je zpět ve své brance.
59:41
Vítkovice právě vstřelily branku!
Stastny se dostal k puku, poslal jej na PATRIKA URBANCE, který poslal puk do opuštěné branky – 3:1. Asistence: Yan Stastny.
59:36
Puk se dostal na modrou k jedinému sparťanskému hráči, Gernát vypálil tvrdě, ale puk byl bránící mi hokejkami tečován do sítě za brankou.
59:08
Střela Vrány zblízka se odrazla od Bartošáka do bezpečí.
58:59
Mikuš neudržel puk na modré, Zdráhal vystartoval, ale Mikuš svou chybu napravil včas.
58:38
Sparta kombinuje před Bartošákem.
58:08
Čajkovský tvrdě nastřelil vítkovického hráče před sebou.
58:01
Pöpperle podle předpokladů zůstává na lavičce.
58:01
Sparta má více ze hry, ale nedaří se jí vyzrát na Bartošáka. Její trenéři si berou oddechový čas.
57:47
Vítkovice se mohly dostat do přečíslení v čele se Stastny, ale Čajkovský skočil na led a změnil dráhu puku.
57:20
Stastny vystřelil za pukem, ale Pöpperle byl u něj dříve.
57:01
Klok bojuje v útočném pásmu o puk, ale byl osamocen.
56:36
Bartošák nepovolil skórovat Barinkovi.
56:05
Barinka drží puk a čeká na dostřídání spoluhráčů.
55:42
Vítkovice se semkly u své branky a nepustí puk a nepustí.
55:11
Domácí se brání seč jim síly stačí, ale Sparta je odhodlaná skórovat.
54:25
Čajkovský si dobře vybruslil až k tyči, nahrál před branku, ale puk nikdo nedokázal umístit.
53:27
Pöpperle si vyjel pro puk a proti najíždějícímu Zdráhalovi jej poslal spoluhráčům.
53:17
Vítkovice vyhodili kotouč k Pöpperlemu.
53:06
Hra je přerušena pro hostujícího hráče v brankovišti.
53:01
Sparta je usazena v pásmu, rozjéíždí kolotoč.
52:32
Snaha hostujícího mužstva končí ofsajdem.
52:13
Probíhá komerční přestávka.
51:38
Sparta se snaží dostat puk do branky, ale Bartošák je rozchytaný a má přehled.
51:00
Vítkovický brankář je stále ve střehu, hraje se hlavně u jeho klece.
50:14
Dnešní utkání sleduje 5 467 diváků.
49:28
Na opačné straně mohla Sparta srovnat, Bartošákova lapačka byla ale bbleskurychlá.
48:46
Vandas se dostal k puku sjížděl si s ním Balán, dostávali se dos přečíslení dva na jednoho, Vandas stačil nahrát ještě před zákrokem vracejícího se obránce Sparty, Balán ale jeho slibou přihrávku minul.
48:27
Kolouch byl v pásmu obrán o puk a útočící strana se mění.
47:36
Sparta se drží u Bartošákovy klece, ten se má na pozoru, ale příliš pokusů na něj nejde, více se bojuje o kotouč u mantinelu.
46:07
45:42
Hra nebo spíše boj o puk probíhá v obranném pásmu Sparty.
44:55
Sparťanské nahrávky jsou velmi nepřesné, vítkovičtí míří do útoku.
44:22
Vítkovice vybojovaly puk, ale Sparta se i tak dere do pásma.
43:48
Od modré to zkusil Kalina, ale Bartošák si poradil.
43:02
Boj o kotouč se přesnul na opačnou stranu k vítkovické brance.
42:15
Domácí teď bojují v pásmu, Pöpperle moc jistě v brance nepůsobí.
41:57
Ofsajd pro Vítkovice.
41:18
Sparta je proti a vrací hru k Bartošákovi.
41:10
Vítkovice zahajují od své branky.
40:21
Illéš sprintoval do pásma za pukem, ale Nedomlel jej odpálil zpět.
40:01
Ve druhé třetině byli taky střelecky mírně aktivnější domácí, k čemuž mohlo dopomoci také několik přesilovek, které jim chybující Sparta nabídla. Domácí vedou nejtěsnějším možným skóre, hosté ale vypadají, jako by vypadli ze systému. Náznaky zlepšení měli až ke konci této části, kdy dokázali vítkovické sevřít, neudrželi však kotouč zcela pod kontrolou a proto se neprosadili. Uvidíme, zda ve zlepšení budou pokračovat a jak si s tím vítkovičtí poradí.
Další třetina začne přibližně v 18:47.
1/3 – 18:16
2/3 – 13:11
40:00
39:55
Domácí míří k Pöpperlemu, ale spíše jen šetří vteřinky.
39:44
Vítkovičtí se snaží udržet kotouč pod kontrolou.
39:24
Hraje se rychle nahoru dolů.
38:57
Na opačné straně v šanci Stastny, vítkovické aréna jen vydechla.
38:28
Pech postupoval na branku, bránil jej Klok, takže sparťanský útočník nemohl vystřelit podle představ.
38:00
Hostující fanoušci se dožadují gólu.
37:38
Domácí vyhazují kotouč do bezpečí, ve středním pásmu se k němu ale dostali hosté.
37:17
Kumstát projel brankovištěm s pukem, ale nedokázal jej umístit.
36:35
Série přihrávek poslala vítkovické do pásma, ale tam neudrželi puk pod kontrolou a tak se musejí urychleně vrátit.
36:01
Sparta znovu v pásmu, Ihnacak tečoval puk těsně před Bartošákem, ale vítkovický gólman jej dokázal chytit.
35:49
Vítkovičtí přenesli hru k Pöpperlemu.
35:18
Hosté stále v pásmu, ale velmi nepřesní.
34:52
Sparta se drží u domácí branky, Kudrna se nadvakrát netrefil, Cinger nezachytil přihrávku ideálně.
34:20
Kolouchovi se podařilo překazit rozehrávku Sparty u její klece.
34:00
Sparta u puku ve středním pásmu.
33:35
Květoň se dostal i s pukem ke sparťanskéí brance, ale Pöpperleho lapačka byla na místě. Probíhá komerční přestávka.
33:08
V rohu útočného pásma hostů se zašlápl kotouč, po delší době jej vydoloval Roman s zaváží jej k Pöpperlemu.
32:44
Hosté nechtěně posílají puk na zakázané uvolnění.
32:19
Sparta se ubránila, Barinka se zapojuje do hry.
32:00
Vandas si slejl před branku, ale Pöpperleho betony se scvakly včas.
31:48
Puk míří znovu k Bartošákovi.
31:30
Pöpperle čelil pokusům Szturce, Roman i Vandase.
30:43
Sparta se uvolňuje vyhozením, vítkovičtí jsou ale trpěliví.
30:19
Za držení odjíždí za katr hostující Barinka.
30:19
Zajímavá situace se udála na vítkovickém ledě, při signalizovaném vyloučení hostů se Bartošák vydal na střídačku, o několik chvil později zamířil kotouč do prázdné vítkovické branky, Výtisk jej nestihl dojet. Sparťanští fanoušci se radují, ale gól není uznán.
29:43
Tomi ujel po levém křídle, ale jěště před jeho pokusem jej dojel Gernát.
29:20
Sparta se dává dohromady, zamkla vítkovické u jejich branky.
28:58
DO branky se tlačil Pech, ale neúspěšně.
28:52
Sparta stále v pásmu, vítkovický gólman je ve střehu.
28:27
Procházka prověřil Bartošákovy betony.
27:56
Vítkovičtí se na skok dostali do pásma, ale přišli o puk.
27:24
Sparťané se snaží udržet puk v pásmu, ale nedaří se jim mít ho pod kontrolou.
26:45
26:23
26:23
Sparta se brání dobře, vítkovičtí zkoušejí své možnosti.
25:57
Vítkovice u kotouče.
25:41
Hosté posílají puk do bezpečí.
25:16
Szturc měl volný prostor od mantinelu, ale Pöpperle měl dobrý výhled.
25:00
Vítkovice krouží pásmem, od morré to zkusil Klok.
24:23
Další hráč hostů míří na trestnou lavici, za vysokou hůl je vyloučen Mikuš.
24:16
V přerušení se bude moci na střídačku přesunout Barinka.
23:57
Vítkovice mají puk pod kontrolou a přesunují se zpět k Pöpperlemu.
23:40
Sparta vyhazuje kotouč a míří do pásma.
23:18
Domácí se usazují v pásmu.
22:40
Vzájemné vyloučení, hostující Čajkovský bude pykat za krosček, domácí Bartošák je vyloučen za zdržování hry. Vítkovice hrají přesilovku 5 na 4.
22:40
22:25
Domácí jsou usazeni v pásmu a roztáčejí kolotoč.
22:16
Za hru vysokou holí je potrestán hostující Barinka.
21:39
21:20
Vítkovičtí si sjeli před branku, Vandas našel nalevo volného PETRA KOLOUCHA, Pöpperle se přesunoval a vítkovický útočník muještě stačil k tyči prohodit puk a využít tak pár vteřin před koncem přesilovku – 2:1. Asistence: Michael Vandas.
21:03
Forman s Klimkem u Bartošákovy branky, ale bez puku.
20:49
Květoň bojoval před brankou, puk ale neumístil ani Kolouch.
20:30
Domácí jsou usazeni v pásmu a točí sparťanskou čtveřici.
20:01
Vítkovice mají k dispozici ještě 1:16 dlouhou přesilovku.
20:01
Sparta začala o něco lépe, vítkovičtí ji ale donutili dělat chyby, čehož se pak snažili využívat. Pöpperle v brance ale tyto aktivity dokázal ustát. Ve 14. minutě se vítkovická snaha vyplatila a zásluhou Kloka se mohli domácí radovat. Radost jim trochu skazil necelou minutu a půl před koncem první třetiny Ružička, který dokázal využít nabídnutou přesilovku. Stav je nerozhodný a stát se dnes může cokoliv.
Další třetina začne přibližně v 17:53.
1/3 – 18:16
20:00
19:56
Sparta se do konce třetiny jistě ubrání.
19:47
Vítkovičtí zpět v pásmu.
19:33
Sparta posílá puk až za Bartošáka.
19:18
První přesilovka pro vítkovické, Květoň se probíjel k brance, Nedomlel zakročil rázněji než zamýšlel a bude pykat za podražení.
18:33
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta využívá přesilovou hru! Po nahrávce Pecha zprava srovnává ŠTEFAN RUŽIČKA, který trefil odkryté místo u již přesunutého Bartošáka – 1:1. Asistence: Lukáš Pech, Petr Vrána.
18:04
Vítkovice vyhodily puk do středního pásma, pokračovat mohl Vandas, ale pak jel střídat.
17:43
Sparta si zahraje další přesilovku, za hákování je potrestán domácí Szturc.
17:03
Sparta se usazuje v pásmu, ale domácí hrají u své branky na jedničku.
16:38
Roman netrefil v pásmu puk ideálně, Květoň číhající před brankou se tak k ničemu nedostal.
16:21
Čtvrtá vítkovická formace zle dotírala na branku Sparty, Pöpperle nevěděl, kde mu hlava stojí a hala se dostává do varu.
15:44
Zakázané uvolnění pro domácí.
15:06
Na sparťanskou branku se řítil Stastny, jeho střela ze střední vzdálenosti se odrazila od gólmanových betonů, puk se dostal k Oleszovi, který na gólmanovu lapačku nevyzrál, proti pokusu Szturce se již Pöpperle pojistil a lapil kotouč.
14:44
Hosté se drží u domácí branky, ale jejich přihrávky i střely jsou nepřené.
13:52
Vítkovický Roman ujel podél levého mantinelu, ale ze střelecké pozice jej stačil vytěsnit Nedomlel, Pöpperle neměl s Romanovou střelou téměř práci.
13:29
Ofsajd pro domácí, probíhá komerční přestávka.
13:17
Vítkovičtí otevírají skóre dnešního utkání! Olezs si objel Pöpperleho branku, nahrál na modrou LUKÁŠI KLOKOVI, jehož náhřah končí až v brance – 1:0. Asistence: Rostislav Olesz, Roman Szturc.
12:19
Další chyba hostujících borců v útočném pásmu, na branku ujížděl Vandas s Balánem, dojel je i Kolouch, ale s gólmanem Sparty před sebou si poradit nedokázali.
11:20
Roman si objel Pöpperleho klec, nahrál do chumlu před brankou, ale ani Květoň ani Zdráhal puk nezachytili.
10:53
Sparta se rychle a účelně rozestavěla po pásmu, ale na Bartošáka to dojem neudělalo.
10:17
Hosté nahodili puk do pásma a urychleně střídají.
09:46
Po chybě hostů se do situace jeden na nikoho dostal Stastny, na první pokus mířil jen do gólmana, na vyražený puk ale v rychlosti už nedosáhl.
09:26
Hra je přerušena, Ihnacak se až příliš natlačil do branky.
09:09
Od kruhu prudce vypálil Š. Růžička, Bartošák toho moc neviděl, ale puk zpacifikoval.
08:23
Krenželok nezkrotil skákavý puk, ujíždí za ním do rohu k Bartošákovi, ale na záda mu už dýchá Forman.
08:00
Další dobrý zásah pro sparťanského gólmana.
07:41
Vítkovičtí se chvíli bránili u své klece, Hudeček se ale dostal k puku a poslal jej na Tomiho, který se bleskově přesunul až ke kruhu, odkud dobře vypálil – Pöpperle byla ale na místě.
07:20
Vítkovice v ofsajdu.
07:04
Klimek byl bolestivě zasažen pukem, po chvíli se zvedá a může pokračovat ve hře.
06:59
Hned po vhazování se puk řítil na branku, Pöpperle jej svírá v náruči.
06:56
Špatná kombinace hostů poslala puk na zakázané uvolnění.
06:44
Oba týmy bojují o puk, vše se odehrává v útočném pásmu Sparty.
06:16
Vhazování u Bartošáka vyhráli domácí.
06:07
Vítkovičtí si najížděli do pásma, nahozený kotouč mizí mezi diváky. Probíhá komerční přestávka.
05:24
Kumstát podržel puk, následně nahrál do středního pásma, ale tam byli jen domácí.
05:02
Vítkovice rozehrávají od své branky.
04:43
Stastny našel mezi kruhy Szturce, ten ale vystřelil do bránící hokejky.
04:22
Ofsajd pro hráče v rudých dresech.
03:53
Roman nezpracoval přihrávku ideálně.
03:35
Domácí se vymanili z pásma, Zdráhalova pouť ale byla ukončena v rohu u Pöpperleho branky.
03:19
Sparta pokračuje v ataku vítkovické klece.
02:56
02:26
Forman i Hlinka prověřovali domácího gólmana, ten v testech uspěl.
02:01
Sparta usazena v pásmu.
01:50
Vítkovičtí poslali puk těsně kolem sparťanské branky.
01:27
Domácím se podařilo vyhodit kotouč, teď brání výborně střední pásmo.
00:56
Za podražení bude pykat Výtisk.
00:50
Vrána s Ihnacakem si počínali dobře, Bartošák lépe.
00:23
Hosté se usazují před Bartošákem.
00:05
Vhazování pro Spartu, ta ale přišla záhy o puk.
00:01
Zajímavý náboj bude mít dnešní utkání pro třiadvacetiletého beka Marka Hrbase, který přichází do Vítkovic právě ze Sparty, za kterou odehrál v letošní sezóně devět zápasů a dnes poprvé po dlouhé době obléká dres Vítkovic.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Urbanec, Výtisk, Hrbas, Klok, Sedlák, D. Krenželok, L. Kovář – Olesz (C), Stastny, Szturc – D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – Vandas, Balán, Kolouch – Tomi, Hudeček, Illéš.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Čajkovský, Nedomlel, Kalina, Mikuš, Eminger, Gernát, Barinka – Ihnačák, P. Vrána, Ružička – Forman, J. Hlinka (C), Klimek – Martin Procházka, Pech, Kumstát – Kudrna, Cingel, Uher.

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Lederer, Kotlík.
Jestli Vítkovičtí zopakují úspěch z prvního kola a potvrdí zlepšenou střeleckou formu, na to si musíme ještě počkat. Vy u toho můžete být s námi formou textového onlajnu. Neváhejte.
V prvním kole letošní sezóny vedly Vítkovice nad Spartou po první třetině 2:1 a tento stav udržely až do třetí části, ve které v oslabení 3 na 4 srovnával Netík. Do konce třetí třetiny ale ani v prodloužení se nenašel jediný střelec, a tak se o dělbě bodů muselo rozhodnout až v samostatných nájezdech. Za domácí se trefil Szturc a Roman, za Spartu "jen" Netík, a proto bylo rozhodnuto. Dva body zůstaly po výhře 3:2 po samostatných nájezdech v Ostravě.
Nejlepším hráčem Sparty je se šestnácti body Lukáš Pech (4+12), nejlepším střelcem je však se sedmi góly ex-vítkovický Petr Vrána (7+4). Nejlepším obráncem je se šesti body Michal Čajkovský (3+3). Ve statistice "+/-" se daří Petru Kumstátovi, který má plus 6 bodů. Nejtrestanějším hráčem je útočník Brian Ihnacak se sedmatřiceti trestnými minutami. Vytíženějším z dvojice gólmanů je Tomáš Pöpperle s průměrem 2,72 a úspěšností 89,26%.
Lídrem kanadského bodování Vítkovic je stále s devíti body Ondřej Roman (5+4). Nejlepším obráncem je se třemi body Lukáš Klok (3+0), tři body mají také Baranka, Urbanec a Sloboda. V tabulce "+/-" bodů si nejlépe vedou útočníci Yan Stastny a Patrik Zdráhal s dvěma plusovými body. Nejvíce trestných minut nastřádal obránce Lukáš Klok s pětatřiceti trestnými minutami. Patrik Bartošák v brance Vítkovic exceluje, jeho průměr se neustále vylepšuje a momentálně je na čísle 2,05 gólů na zápas a úspěšnost 92,74%.
V minulém zápase dohrávali vítkovičtí zápas devátého kola, ve kterém získali tři bodu, když si poradili s Plzní, která se v této sezóně stále ještě hledá. Díky této výhře se domácí vyšvihli na 9. místo neúplné tabulky při pasivním skóre 25:29, s bilancí 4-3-0-6 a 18 body. V minulém zápase dohrávali vítkovičtí zápas devátého kola, ve kterém získali tři bodu, když si poradili s Plzní, která se v této sezóně stále ještě hledá. Díky této výhře se domácí vyšvihli na 9. místo neúplné tabulky při pasivním skóre 25:29, s bilancí 4-3-0-6 a 18 body. Se stejným soupeřem jako Vítkovice (tedy Plzní) hrála svůj minulý zápas také Sparta. Ta je na tom co se umístění týče dobře, patří ji 4. místo s bilancí 7-0-3-3, aktivním skóre 44:33 a na svém kontě má 24 bodů.
Tipsport extraliga pokračuje svým pravidelným rytmem, soutěž vstupuje do své druhé čtvrtiny a Vítkovice na svém ledě přivítají ve 14. kolem pražskou Spartu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.