Vítkovice - Třinec: Martin Růžička v derby zkompletoval hattrick, 0:5

První derby letošní sezóny je za námi. I když vítkovičtí svého soupeře v jednotlivých třetinách přestříleli, recept na výborně chytajícího Hrubce za šedesát minut čistého času dnes nenašli. Tři body tak putují do Slezska.
Mějte příjemný zbytek večera a někdy zase na počtenou.

59:28
Vítkovičtí ve středním pásmu, kontrolují puk.
59:01
Třinec právě vstřelil branku!
Po nahrávce Petružálka mířil ze strany na vítkovickou klec MARTIN RÚŽIČKA a trefil prostor nad sehlým Bartošákem – 0:5. Asistence: Jakub Petružálek.
58:38
Třinečtí nestřílejí, hledají nejlepší místo pro další branku.
58:13
Růžička zkoušel pozornost Bartošáka nadvakrát, obě tvrdé střely vítkovický gólman dokázal zneškodnit.
58:10
Klok naskakuje do hry.
57:48
Vítkovický Sedlák si pomohl podražením a odjíždí mezi trestoměřiče.
57:31
Ofsajd pro třinecké.
57:17
Domácí šetří vteřinky za Hrubcovou klecí.
56:17
Do hry se vracejí Stastny a Jank, Třince hraje v 5 proti 4.
56:15
Střela třineckého hráče od modré byla příliš vysoká.
56:10
Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Klok. Hosté mají přesilovku 4 na 3.
55:52
Třinečtí míří s pukem do pásma.
55:32
Balán si sjel za branku, nahrával za sebe, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
54:49
Květoň dostal střílenou přihrávku, jejím zpracováním se malinko zdržel, puk pak poskakoval po Hrubcových betonech, ale v brance neskončil.
54:17
Za hrubost jsou vyloučeni vítkovický Stastny a hostující Jank. Hraje se ve čtyřech.
54:17
54:08
Dnešní utkání sleduje 9 027 diváků.
54:00
Vhazovat se bude u třinecké branky.
53:27
Špirko se dostal ke kruhu, ale nikdo ze spoluhráčů nebyl na blízku.
52:54
Domácí mají puk pod kontrolou, ale budou znovu rozehrávat od Bartošáka.
52:36
Probíhá komerční přestávka.
52:36
Vítkovice se tlačí do třinecké branky, ale Hrubcovo kouzlo se nedaří zlomit.
51:53
Druhá vítkovická formace bojovala u Hrubce, p přerušení odjíždí na střídačku se svěšenými hlavami.
51:32
Nosek za svou brankou přidržel Květoně, puk se dostává k hostujícím hráčům.
51:00
Oceláři okupují útočné pásmo.
50:42
Zakázané uvolnění pro Vítkovice.
50:16
Stastny pred třineckou brankou, ale puk se odrazil jinam.
49:59
Vítkovičtí byli příliš natěšeni do pásma, jsou v ofsajdu.
49:00
ROSTISLAV MAROSZ se postavil k puku, rozjel se na Bartošáka a bez většího přemýšlení propaluje vítkovického gólmana – 0:4.
49:00
Marosz ujížděl sám na branku, Urbanec si pomohl podražením a je nařízeno trestné střílení!
48:28
Zakázané uvolnění pro Třinec.
48:21
Vítkovice bojují v pásmu o puk, Vandas nahrál zpoza branky až na modrou k Výtiskovi, ten vyslal na Hrubce dělovku, ale třinecký gólman měl výhled, poyvjel si a ztlumil puk v náručí.
47:59
47:59
Hostující bek přišel o hůl, Zdráhal vyrazil do pásma, najel si zleva, ale poslal puk jen do náruče třineckého gólmana.
47:46
Třinečtí drží pásmo, domácí se brání seč jim síly stačí.
47:06
Hrňa se prezentoval dobrou střelou, ale minul.
46:53
Vítkovice v plném počtu.
46:15
Bartošák ve střehu, třinečtí se řítí do pásma.
45:45
Hrubec přikrývá kotouč před najíždějícím Balánem.
45:38
45:18
Kovář poslal puk na Hrubcovy betony.
44:53
Síly na ledě se srovnávají, za nedovolené bránění je vyloučen Szturc.
44:52
Szturc se rozjel na branku, ale Hrubec jej vychytal!
44:20
Oceláři se osvobozují vyhozením až k Bartošákovi a střídají.
44:03
Vítkovičtí se drží v pásmu.
43:38
Sekáním se provnil Růžička a bude dvě minuty pykat.
43:06
Domácí u puku, ale nemají jej zcela pod kontrolou.
42:30
Boj o kotouč ve středním pásmu nakonec vyhrál Tomi, ale vítkovičtí toho nevyužili.
42:14
Hrubec opět musí zasahovat, hra je přerušena.
41:47
Vhazování po pravici třineckého gólmana.
40:53
Květoň jel sám na Hrubce, vystřelil přes obránce, třinecký gólman si malinkov povyjel a roztáhl se přes celou branku!!
40:33
Szturc zavezl puk do pásma, to bylo ale vše.
40:21
Pruská přihrávka vítkovických končí na zakázaném uvolnění.
40:11
Vítkovice musejí bojovat v rohu u Bartošáka o puk.
40:01
1/3 – 8:5
2/3 – 9:4
Hostující Třinec přidal v této části další dvě branky a vede už o tři góly. Vítkovičtí si dokázali několik čancí vypracovat, ale stále se jim nedaří překonat vynikajícího Hrubce. Uvidíme, s jakou taktikou přijdou vítkovičtí trenéři do další třetiny.
Další třetina začne přibližně v 20:08.
40:00
39:46
Vítkovičtí se natlačili před třineckou branku, ale hostující Hrubec je pozorný.
39:14
MARTIN RÚŽIČKA se nenechal prvnotním nezdarem odradit, znovu si najel do pásma, vyhnul se dvěma vítkovickým bekům a zavěsil – 0:3. Bez asistence.
39:06
Výtisk zasáhl proti Růžičkovi, hosté musejí z pásma vycouvat.
38:39
Domácí rozehrávají ze svého pásma.
37:57
Čtvrtá vítkovická formace u Hrubce, po střele Hudečka musel třinecký gólman zasáhnout.
37:45
Kolouch se s pomocí Kloka dostal do pásma, tam ale vítkovičtí nic nevymysleli.
36:38
Trochu rušno bylo před Bartošákem, nejprve to zkoušel Marosz, ale přihrávka mu úplně nesedla, pak se snažil Bartošáka vyděsit Růžička, ale Bartošák s pomocí Urbance schoval puk pod lapačku.
35:45
Irgl nastřelil u branky jen svého spoluhráče.
35:25
Domácí zahajují ze svého obranného pásma.
35:04
Stejná situace, jen ze strany Ocelářů.
34:51
Špatná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění pro vítkovické barvy.
34:36
Kolouch nahrával mezi kruhy, kam si sjel Sedlák, ale Hrubec lapá puk do náruče.
34:00
Výtiskovi manévr v rohu málem nevyšel, Jašek toho ale nedokázal využít.
33:25
Zdráhal vystartoval do pásma, na pomoc mu přišel Roman, ale soupeři si je rozebrali.
33:09
32:53
Olesz nahrál Klokovi a odjel střídat, nahození vítkovického obránce sklepl souvající hráč do rohu.
32:11
Puk klouže do rohu k Hrubcovi, třinečtí se pro něj vydávají.
31:50
Irgl těsně před Bartošákem, ten má puk pod kontrolou.
31:22
Zakázané uvolnění pro domácí tým.
30:53
Třinec v plném počtu.
30:43
Hosté poslali puk mimo pásmo, Hrňa se pustil za ním, s domácím Urbanecem o něj bojovali tak dlouho, až se dostali do pásma k Bartošákovi.
30:18
Domácím se přesilovka nedaří podle představ.
29:56
Hrubec se vrhnul po puku a zaklekává jej.
29:28
Vítkovice v pásmu, hosté je ale nenechají v klidu.
29:06
Bartošák ve střehu, hosté i s pukem míří do útoku.
28:53
Za podražení odjíždí za katr hostující Jank.
28:05
Závar u branky Třince, skóre se ale nemění.
27:36
Bartošák se musí koncentrovat, hosté se usadili v pásmu a zkoušejí jeho pozornost.
26:52
25:34
Roman se dostal až před třineckou branku, ale proti Hrubcovi neuspěl.
25:00
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.
24:15
Zdráhal se dostával k brance, do parády si jej ale vzali Galvas s Jankem.
23:41
Ofsajd pro vítkovické hráče.
23:03
Nosek střílel od kruhu, Bartošák si povyjel a vyrazil puk, ke kterému se ale dostal MARTIN RŮŽIČKA, který jej pohodlně umístil do odkryté klece – 0:2. Asistence: David Nosek.
22:27
Vítkovice v pásmu nic moc nevymyslely a hra se přesouvá před jejich branku.
22:10
Bartošák zvedá lapačku, hlásí zakázané uvolnění Třince.
21:46
Hrňova střela šla mimo levou tyč Bartošákovy branky.
21:30
21:05
Marozs se řítil na branku Vítkovic, ale Klok se Sedlákem si s ním poradili.
20:45
Domácí odehráli puk a následovali jej, Hrubec přerušuje hru.
20:34
Bartošák se v brance jen ohlédl, puk letěl těsně mimo jeho klec.
20:01
Třinec má před sebou minutu a půl dlouhou přesilovku.
20:01
1/3 – 8:5
První třetina byla spíše o taktice a oťukávání, s čím přijde soupeř. Až parádní branka hostujícího Irgla jako by vítkovické nakopla a začali se více tlačit do branky. V ní je ale pevně ukotven Hrubec a na toho musejí vítkovičtí najít recept, pomýšlejí-li na úspěch.
Další třetina začne přibližně v 19:11.
20:00
19:54
Odkrytá branka Bartošáka nikoho z třineckých nezlákala.
19:38
Puk míří do rohu k Hrubcovi.
19:30
První přesilovka pro hosty, za hákování bude pykat Vandas.
19:01
Vítkovičtí v situaci dva na jednoho, Hrabal stačil drbnout Oleszovi do puku a zachránit tak situaci.
18:40
Olesz se Szturcem v pásmu, ale hosté jim puk nepůjčili.
18:14
Roman se snaží narušit rozehrávku Třince.
17:43
Puk vyhráli hosté, ale nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
17:36
Květoň nezpracoval puk ideálně, musí o něj zabojovat u mantinelu.
17:22
Hra nahoru dolů, domácí se snaží více tlačit do branky, ale Hrubec je pozorný.
16:04
Balán si sjel i s pukem za branku, odtamtud nahrával, ale nikdo z jeho spoluhráčů v prostoru nebyl, puk nestihl na modré ani Urbanec, takže se vítkovičtí musejí stáhnout.
15:45
Hra ve středním pásmu,
15:10
Kotouč doklouzal až k Bartošákovi, ten vyhodnotil situaci a kotouč raději přikrývá.
14:48
Po Kolouchově pokusu se puk odráží od Hrubce zpět do hry.
14:28
Domácí střídají, hosté jsou připraveni ve středním pásmu.
14:12
13:56
Zdráhal z otočky Szturce před brankou nenašel.
13:23
Třinečtí znovu poslílají puk k Bartošákově brance.
12:12
Další přesilovka pro domácí, podražením si vypomohl Galvas.
12:12
12:12
Vítkovice podnikly na třineckou klec několik útoků, Szturc pálil těsně vedle, Stastný těsně před brankou poslal puk do Hrubcovy bleskurychlé lapačky!
11:26
Vítkovice v pásmu, Kolouch poslal puk na Hrubce, ten jen vyrazil před sebe, kde se z ničeho nic objevil Balán, ale zblízka Hrubce nedokázal překonat.
11:04
Hned po vhazování se vítkovičtí snažili prostřelit Hrubce, ten ale kotouč zachytil.
10:35
Linhart poslal puk do pásma, ZBYNĚK IRGL jej našel v pravém kruhu, ujel všem třem vítkovickým hráčům, objle si branku a zakončil do její zcela odkryté části – 0:1. Asistence: Tomáš Linhart, Jiří Polanský.
10:24
Oceláři čekají s pukem za brankou Hrubce na dostřídání spoluhráčů.
09:35
09:30
Hosté znovu vyhazují kotouč do bezpečí.
09:12
Domácí znovu usazeni před Hrubcem, ten je ale pozorný.
08:35
Třinec vyhazuje až k Bartošákovi.
08:26
Vítkovicčtí se drží v pásmu, Olesz číhal u branky, ale kloudnou přihrávku nedostal.
07:35
Prvním vyloučeným zápasu je hostující Rákos, který se provinil hákováním.
07:18
Bartošák ve střehu, před brankou měl pro hráče zakrytý výhled, následnou střelu Noska od modré také příliš neviděl.
07:05
06:45
Útoky na obě strany se pravidelně střídají, ohrožení pro gólmany je ale minimální.
06:00
Oceláři měli puk pod kontrolou a zdržovali se v útoku, Bartošák ale práci neměl.
05:18
Vítkovice si berou kotouč a střídají.
04:38
Linhart nahodil puk ze středního pásma do Bartošákovy lapačky, ten v klidu rozehrává.
04:30
Domácí se ocitají v ofsajdu.
03:51
Souboj šestnáctek v pásmu vyhrýál domácí Sedlák.
03:29
Hrubec lapá puk do náruče, hra je přerušena.
03:08
Hosté posunuli puk do středního pásma, ale vítkovičtí jsou u něj první.
02:45
Vítkovický Olesz zkusil střelu ze strany, domácí se drží před třineckou brankou.
02:30
Puk zašlápnut v rohu u branky Hrubce.
02:12
Špirko s Noskem se už už drali do pásma, ale kotouče se zmocnili domácí beci.
01:59
Zakázané uvolnění odpískáno hráčům v červených dresech.
01:52
01:38
Dlouhá přihrávka do pásma, Zdráhal sprintoval za pukem, ale dostal se ze střelecké pozice.
01:06
Dravecký v pásmu, ale na kotouč nedosáhl.
00:53
Hosté znovu zahajují od své klece.
00:27
Kotouč u Linharta, Třinec rozehrává útok.
00:03
Vhazování pro domácí, kteří budou rozehrávat ze svého obranného pásma.
00:01
V Ostravar aréně je už vše připraveno k nervydrásajícímu utkání, čekáme jen na hráče.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Urbanec, Výtisk, D. Krenželok, Klok, Sedlák, L. Kovář, Puzič – Olesz (C), Stastny, Szturc – D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – Vandas, Balán, Kolouch – Tomi, Hudeček, Illéš.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Nosek, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Jank, L. Galvas, L. Doudera – Martin Růžička, Marosz, Petružálek – Dravecký, Kreps, Rákos – Irgl (C), Polanský, Adamský – Hrňa, Špirko, Jašek – M. Kovařčík.

Rozhodčí: Polák, Čech – Lederer, Gebauer.
Vítkovice nastoupí v derby bez pěti hráčů základní sestavy, stále tak budou chybět Kucsera, Kurovský, ale i Němec, Baranka a Sloboda. Třinečtí zatím v každém utkání bodovali a tuto svou bilanci nebudou chtít přerušit. V derby nabitém emocemi, podporou a hecováním nejen mezi fanoušky se však může stát cokoliv. Proto si nenechte tento zápas v žádném případě ujít.
Domácí jsou ve spodní části tabulky, patří jim až 11. místo s bilancí 3-3-0-5, pasivním skóre 21:23 a 15 body. To dnešnímu soupeři z Třince se rozhodně daří. V tabulce má sice vůči vítkovickým zápas k dobru, ale i přesto mu patří krásná 2. příčka (a to ještě jen o skóre za první Kometou Brno) s bilancí 7-3-2-0, skóre 42:21 a 29 body.
V týmu Třince jsou hned dva lídři – s deseti body to jsou Jakub Petružálek (5+5) a Rostislav Marosz (3+7). Nejlepším bekem je se šesti body Tomáš Linhart (2+4), který také vévodí tabulce "+/-" bodů, který má hned deset kladných. Dvacet trestných minut si vykoledoval Rostislav Marosz. Z dvojice gólmanů se více daří Šimonu Hrubcovi s průměrem 1,37 a úspěšností 95,25%.
Na čele kanadského bodování Vítkovic se toho příliš nemění, s devíti body kraluje Ondřej Roman (5+4). Nejlepším obráncem je se třemi body Lukáš Klok (3+0). V tabulce "+/-" bodů si nejlépe vede útočník Patrik Zdráhal s dvěma plusovými body. Nejvíce trestných minut nastřádal obránce Lukáš Klok s jednatřiceti trestnými minutami. Patrik Bartošák v brance Vítkovic exceluje, jeho průměr se neustále vylepšuje a momentálně je na čísle 1,88 gólů na zápas a úspěšnost 93,86%.
Vítkovicím se daří na poli hokejové Ligy mistrů, pohodu z odvetného zápasu v Nitře si přetáhly i do minulého extraligového zápasu. V něm uspěly na ledě Olomouce a přivezly si do Ostravy prakticky první výhru v normální hrací době v této sezóně. Třinečtí v minulém kole vybojovali ve svém hokejovém stánku s Mladou Boleslaví výhru 4:3 po prodloužení.
První moravskoslezské derby letošní sezóny je tady! HC Vítkovice Ridera se na svém ledě postaví týmu HC Oceláři Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.