Zlín - Brno: Zaťovič definitivně stvrzuje výhru Komety gólem do prázdné

Po celou dobu vyrovnané utkání nakonec končí výhrou Brna. Kometa přitom ze začátku byla hodně nervózní a povolila domácímu celku jít do vedení. Dva přesné zásahy přidal do zlínské branky Marek Kvapil. Výhru Komety pečetil trefou do prázdné branky Martin Zaťovič. Kometa tedy vítězí 5:3 a připisuje si do tabulky první tři body.
59:14
Kometa právě vstřelila branku!
O výhře Brna je nejspíše rozhodnuto. Trefou do opuštěné klece se prosazuje MARTIN ZAŤOVIČ. Bez asistence.
58:49
Ještě se bude v závěru zápasu vylučovat. Zlínští si zahrají přesilovou hru pěti proti čtyřem. Leoš Čermák (KOM) je potrestán na dvě minuty za nedovolené bránění.
58:29
Eratovi se povedlo vyhodit puk pouze do středního pásma. Zlínští mají stále naději na vyrovnání.
58:06
Icing Komety a vhazování v obranném pásmu Brna.
58:01
Puk skončil v hledišti a hra se vrací do středního pásma, kde se bude vhazovat.
57:54
Kašík zůstává na střídačce, vhazuje se před brankou Brna.
57:54
Zlínští cítí, že je poslední šance na vyrovnání a lavička PSG si vyžádala oddechový čas.
57:54
Čiliak raději svižný pokus od Veselého nechal ukrytý v lapačce.
57:23
Rozjetého Bukartse zastavila píšťalka sudího, která signalizovala ofsajd.
56:36
Zakázané uvolnění na straně Komety. Vhazovat se bude před brankou Čiliaka.
56:22
Dnešní utkání sleduje 6 169 diváků.
54:51
Čermák vyhodil kotouč do hlediště, ale rozhodčí to posoudili, že byl puk tečován.
54:16
Kometa raději vyhodila kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
54:09
Čiliak neudržel pumelici od Kubiše. K dorážce se již nikdo z domácích nedostal.
53:28
Bořutova střela byla odvrácena do ochranné sítě a následuje buly před brankou Čiliaka.
52:29
Sprintující Podešva se šikovnou kličkou zbavil dvou protihráčů, ale k zakončení se nedostal, protože mu kotouč vzápětí utekl.
51:37
Kometa se tlačila do zakončení. Zohornovu střelu včas zblokoval bránící Bořuta.
51:28
Erat svižnou střelou protáhl Kašíkův pravý beton.
50:39
Ke střele se propracoval Marcel Haščák. Jeho pokus srazil jeden z obránců domácích do ochranné sítě.
50:08
MAREK KVAPIL si vymíchal oba protihráče a následně chladnokrevně překonal Kašíka mezi betony. Brněnský útočník se prosazuje střelecky v zápase již podruhé a vrací Brnu těsné vedení. Asistence: Martin Erat.
49:10
Obránci Brna dokázali zblokovat nahození Vlacha i prudkou střelu od Marušáka.
48:23
Dalši skrumáž před brankou Brna. Čiliak společně s obránci tuhle situaci zvládli.
47:10
Debutující junior Chytil si hokejkou vymíchal dva protihráče a nabídl puk Horákovi. Ten se střely zalekl a poté domácí hráči o kotouč přišli.
46:18
Teď rozhodčí naopak nesmyslně icing odpískali, ale přitom se mělo hrát dále.
46:08
Rozhodčí odpustili Kometě icing, hosté ale kotouč nakonec nevybojovali.
45:36
Kašík výborně ramenem vytěsnil bekhendový pokus Hynka Zohorny.
44:28
Kotvan čistě zastavil u hrazení rozjetého Nečase. Zlín je na kotouči a kombinuje.
43:39
Zakázané uvolnění Komety. Buly před Markem Čiliakem.
42:35
Veliké zmatky vznikly před brankou Čiliaka. Brankář Komety nakonec vše i s notnou dávkou štěstí dokázal ustát.
41:46
Zlín právě vstřelil branku!
Berani okamžitě využívají přesilovou hru a máme stav zase nerozhodný. OLDRICH KOTVAN svojí dělovkou od modré čáry překonává brankáře Čiliaka a zajišťuje utkání remízový stav. Bez asistence.
41:41
Šance přesilové hry pro Zlín. Martin Dočekal (KOM) je potrestán dvěma minutami za hru vysokou holí.
40:48
Brno si vybojovalo buly před brankou Kašíka.
40:29
Zaťovič nachystal kotouč před odkrytou branku Martinu Dočekalovi, který ve stoprocentní šanci selhal a branku přestřelil.
40:01
Prostřední dvacetiminutovku vyhráli i díky štěstíčku hokejisté Brna a do poslední třetiny si ponesou jednobrankový náskok. Nejprve se za domácí trefil po hrubce obránce Němce pozorný Petr Holík. Poté ale přišly dvě šťastnější situace na straně Komety. Na obou gólech se významně podílel slovenský útočník Marcel Hasčák, který na první nahrál a druhou sám vsítil. Berani mají do poslední třetiny o motivaci postaráno. Třetí třetina startuje v 19:24.
40:00
39:35
Vhazuje se v obranném pásmu Zlína.
39:06
Trškova střela se odrazila před odkrytou branku, kde stál osamocený Hynek Zohorna, kterého vychytal lapačkou Kašík.
38:42
Ofsajd na straně Komety. Hra se vrací do středního pásma, kde se bude vhazovat.
37:58
Zlín byl chvíli v šesti a rozhodčím to neuniklo. Trest odsedí Antonín Honejsek (ZLN)
36:40
MARCEL HAŠČÁK byl dostatečně důrazný na brankovišti Kašíka a na poslední chvíli ze všech sil dotlačil ve skrumáži kotouč za jeho záda. Asistence: Vojtěch Němec, Jan Káňa.
35:29
Kometa po vyrovnání nabrala na aktivitě a drží se v útočném pásmu.
34:48
Brno srovnává díky šťastné trefě VOJTĚCHA NĚMCE. Kotouč se po nahození Haščáka odrazil od ledu vysoko nad branku, kde poté nastavil svoji hůl útočník Komety a vyrovnává stav zápasu na 2:2. Asistence: Marcel Haščák.
34:03
Trška vyhazuje opět kotouč před branku domácích. Těm se tato početní výhoda moc nedaří.
33:36
Kubiš je po tvrdém ataku od Káni naštěstí v pořádku a může se zapojit do hry.
33:36
Čiliak zvládl menší ošemetnou situaci na vlastním brankovišti a hra je přerušena.
32:56
Brnu se povedlo vyhodit kotouč až před Libora Kašíka.
32:22
Jan Káňa (KOM) 2 minuty za faul kolenem. Zlínské publikum odchovance místního klubu hluboce vypískalo.
32:22
Kubiš inkasoval tvrdý hit od jednoho z brněnských hráčů. Ten rychle uskočil na svoji střídačku, aby nedošlo k pomstě od spoluhráčů. Uvidíme, zda se bude vylučovat, nebo ne.
31:26
Kometě se povedlo dostat puk z vlastní třetiny. Zlínští opět zakládají protiútok.
30:56
Dočekalova rána se odrazila od lapačky Kašíka přímo před osamoceného Vondráčka, který ale na poskakující kotouč nedosáhl.
30:28
Kometa vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Vhazuje se po levici Marka Čiliaka.
29:46
Matějíček vybídl puk do jízdy Filipu Chytilovi, který ho ovšem nedokázal zpracovat. Na druhé straně se tak otevřela střelecká pozice pro Zaťoviče. Jeho projektil skončil ve výstroji Kašíka.
28:31
Zápas probíhá ve velmi rychlém tempu. Na to, že sledujeme první kolo extraligy je návštěva slušná i výkony obou celků.
27:46
Brno se dokázalo ubránit proti tlaku Zlína a Němec se může vrátit do hry.
27:35
Domácí hráči předvedli parádní kombinaci, kdy ještě Říčka hledal hokejku osamoceného Holíka, ale na druhého jmenovaného již kotouč nedorazil.
26:31
Kometa obstála drtivému tlaku domácích. Zlín je v přesilovce hodně aktivní.
25:41
Ondřej Němec (KOM) 2 minuty za nedovolené bránění.
25:22
Erat nabral rychlost a zkusil se protlačit přes obranu Zlína. To se mu ovšem nepovedlo a vhazuje se před Liborem Kašíkem.
24:28
Nejprve fantasticky zasáhl na brankovišti Kašík a vzápětí jasný gól chytil obránce Žižka.
23:56
Matějíček opouští vrátka trestné lavice a domácí jsou v plném počtu. Brno se nedokázali při této přesilové hře prosadit.
23:25
Kašík byl pozorný a střelu Kováčika stihl vyrazit.
22:50
Ondráček odstavil Erata a následně poslal i kotouč za branku Marka Čiliaka.
22:29
Zlínu se povedlo díky Marušákovi dostat puk do bezpečí. Kometa opět začíná zpoza vlastní branky.
21:54
Tohle vyloučení bylo možná voleno přísnějším meřítkem, ale s tím nic potrestaný Martin Matějíček (ZLN) nezmůže. Kometa bude hrát přesilovou hru pět na čtyři.
20:49
Kometa se dostala do útočné třetiny a kombinuje.
20:25
Němec předvedl v rozehrávce velikou minelu a Zlín se opět ujímá vedení! PETR HOLÍK nezazmatkoval, položil si brankáře Čiliaka a s notnou dávkou štěstíčka ho překonal. Bez asistence.
20:01
Po první třetině je stav mezi Zlínem a Kometou nerozhodný 1:1. Zlín byl od začátku zápasu aktivnější a díky Bukartsovi šel do vedení. Hosté poté srovnali také v přesilovce z hokejky Kvapila. Druhá část začne cca v 18:27.
20:00
19:50
Útočící hráč v brankovišti na straně Komety a hra je přesunuta do středního pásma.
19:15
Holík nahodil kotouč za branku Čiliaka a Zlín je kompletní. Kometa nedokázala využít druhou přesilovku pěti proti třem.
18:51
Matějíček čistě tělem odstavil Nečase a vzápětí osvobozuje svůj celek v oslabení.
18:28
Říčkovi se povedlo sprintem upláchnout z trestné lavice, ale Čiliak byl na místě.
17:50
Kašík v sedě lapí dělovku Kováčika a Zlín je ve čtyřech.
17:08
Opět si Kometa zahraje přesilovou hru pět na tři. Tentokrát bude trvat minimálně 42 vteřin. Tomáš Žižka (ZLN) dostal dvě minuty za hru vysokou holí.
17:08
Brno vyrovnává v signalizované výhodě a přesilové hře pěti proti třem. MAREK KVAPIL se prosadil střelou z první téměř z nulového úhlu. Asistence: Martin Erat, Jan Štencel.
16:28
Žižkova hůl zasáhla Nečase do přilby a bude se opět vylučovat.
15:50
Kometa si vynutila přesilovou hru. Potrestán je Robert Říčka (ZLN) na dvě minuty za sekání a k tomu Petr Holík (ZLN) na dvě minuty za hru vysokou holí. Kometu čeká luxusní přesilovka dvě minuty pět na tři.
15:00
Kašík s ledovým klidem chytá do lapačky prudší nahození z čepele Tršky. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou domácích.
14:21
Čermák opouští trestnou lavici a Kometa je v plném počtu.
13:45
Čilaik úspěšně kryje střelu Petra Holíka, který se do šance natlačil z levého křídla.
13:27
Zaťovič žabičkou nahazuje puk za branku Kašíka. Zlínu se konec přesilovky blíží.
12:36
Vondráčkovi se povedlo zachytit kotouč a Brno se na chvíli osvobozuje.
12:13
V oslabení se dostal k odraženému puku Martin Zaťovič. Jeho pokus srazil do ochranné sítě Marušák. Vhazuje se v obranné třetině Zlína.
11:48
Leoš Čermák (KOM) 2 minuty za hru vysokou holí. Další možnost pro žlutomodrý celek k navýšení skóré.
11:25
Zakázané uvolnění na straně domácích. Bořutovu nahrávku Kubiš nedostihl a bude se vhazovat před Kašíkem.
11:20
Ondráček se vrací zpátky do hry, Zlín je kompletní. Kometa v přesilovce zahrozila, ale Kašík se s kotoučem nesetkal ani jednou.
10:28
Nečasovu rozehrávku na Kvapila zachytil pozorný Říčka a domácí se osvobozují.
9:50
Erat vyslal prudký pokus, který zamířil mimo Kašíkovu klec. Brno stále kombinuje.
9:18
Erat zahrál na vhazování bruslí a vhazování si zopakujeme.
9:17
Teď si přesilovou hru zahraje Brno. Jiří Ondráček (ZLN) si odpyká dvě minuty za držení protihráče.
8:38
Kvapil našel pěknou nahrávku zpoza branky osamoceného Nečase, který ovšem Kašíka nepřekvapil.
7:55
Kometa je opět v plném počtu. Kováčik je zpátky na ledě.
6:58
Zlín hraje přesilovku výborně. Kometa se nemůže dostat ke kotouči, ani se jí nedaří vyhodit puk do bezpečí.
6:36
Malec je zpátky ve hře, Kometa je ve čtyřech. Vhazovat se bude po levé ruce Marka Čiliaka.
6:29
Holík si šikovně pohrál s obránci Brna, ale Čiliak zasahovat nemusel.
5:48
Brno je od začátku zápasu hodně nedisciplinované. Je tu další přesilovka pro Zlín pět na tři. Tentokrát na lavici za Malcem usedne kolega Jozef Kováčik (KOM)
5:31
Přesně minutu od vyloučení Malce se domácí prosazují! V početní převaze pěti proti třem se z dorážky úspěšně prosazuje ROBERTS BUKARTS. Asistence: Petr Holík, Robert Říčka.
4:31
Kometa bude zažívat hodně perné chvilky. Hosté jdou do tří. Za katr už míří Tomáš Malec (KOM), který vyfasoval dvě minuty za hrubost.
4:00
Rychlý průnik Romana Vlacha musel řešit faulem Jan Hruška (KOM) a Zlínu se nabízí přesilová hra.
3:19
Domácí velmi dobře brání své pásmo a Kometa se těžko dostává před branku Libora Kašíka.
2:28
Zatím je to přetahovaná o každičký centimetr ledu. Zlínští měli menší tlak, ale Čiliak pouze jedinkrát zasahoval.
1:54
Brno má zatím nepřesné rozehrávky, nejspíše jsou hosté pod menším tlakem.
1:28
Druhá formace Brna se nedokázala usadit před Kašíkem a do útoku míří domácí.
0:58
Bořutova střela byla tečovaná těsně vedle branky Čiliaka. Mezi diváky to jenom zahučelo.
0:34
Brnu se nic vymyslet nepovedlo a teď jsou na řadě domácí.
0:15
Kometa prohrála úvodní buly, ale Erat zatáhl puk do útočné třetiny a hosté kombinují.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Horák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Holomek – Říčka, P. Holík, Bukarts – O. Veselý, Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Okál – J. Ondráček, Chytil, Šťastný.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Gulaši, Kováčik, Malec, D. Mikyska, O. Němec, Štencel, Trška – Čermák, Dočekal, M. Erat – Hruška, J. Káňa, Haščák – M. Kvapil, Nečas, V. Němec – Vincour, T. Vondráček, Zaťovič – H. Zohorna..
Hezké hokejové odpoledne ze Zlína. Nový ročník Tipsport extraligy 2016/2017 je již za dveřmi. Právě dnešním dnem odstartuje další sezona nejvyšší české hokejové soutěže. Hokejisté z Baťova města přivítají na domácí půdě posílený celek Komety Brno. Kometa posílila asi nejvíce za celou dobu, co se pohybuje v extralize. V kádru brněnského celku najdeme mnoho zajímavých jmen. Ondřej Němec , Martin Zaťovič , Martin Erat , Marek Kvapil , Tomáš Vincour a další. Branku by měl střežit slovenský gólman Marek Čiliak . Brno je před tímto duelem favoritem, ale to by mohlo hrát do karet domácím Beranům, kteří také před novým ročníkem značně obměnili svůj kádr. Po deseti letech se vrátil z KHL Miroslav Blaťák . Ze Znojma přišla dvojice Podešva , Bořuta , které doplnil navrátilec Antonín Honejsek . Šanci by měl dostat ve čtvrté útočné formaci nadějný junior Filip Chytil .

Duel mezi Zlínem a Kometou Brno, kdy se očekává vyprodané hlediště, startuje již v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.