Zlín - Plzeň: Skvělý Kašík! Blýskl se parádním zákrokem

Hokejisté Zlína dnes nestačili na celek z Plzně, které podlehli těsně 1:2. Duel byl plný nepřesností a příliš hokejové krásy nám nenabídl. To ovšem Škodovce stačilo k tomu, aby si připsala první body v letošním ročníku. Zlínští dnes nepodali zrovna ideální výkon. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek neděle.
59:40
Kašík už se chystal na střídačku, ale všiml si, že kotouč mají hosté a rychle se vrátil. Hosté tlačí Zlín v jejich pásmu.
59:12
Icing Zlína, tudíž se vhazuje u branky domácích, kam míří opět brankář Kašík.
58:58
Kašík je na střídačce, Zlín hraje power-play.
58:50
Zlín si bere oddechový čas.
58:15
Čas Zlínu na zdramatizování zápasu se krátí. Plzeň ještě bude muset vydržet a pozorně bránít, pokud si chce udržet těsné vedení.
56:25
Plzeň se velmi dobře brání a chce si uhlídat těsný náskok a zároveň připsat první body v sezoně. Zlín to ale ještě nevzdává.
55:25
Blaťák to vzal v zakončení na sebe, ale Machovský byl úspěšnější. Škoda Plzeň hraje opět v plném počtu.
54:15
Bořutovi se střela vůbec nepovedla. Naštěstí pro zlínského obránce jeho spoluhráči ještě udrželi puk ve třetině a hráč s číslem 95 si ještě jednou vystřelil. Tentokrát již kotouč doplachtil do výstroje Machovského.
53:03
Další přesilovka pro PSG Zlín. Colton Yellow Horn (PLZ) je potrestán dvěma minutami za zdržování hry.
52:18
Vlach hledal osamoceného Honejska, kterému přeskočil kotouč přes čepel.
50:34
Kotouč se po dorážce Indráka odrazil na brankovou čaru, kde ho odpálil vracející se Bořuta.
49:41
Indiánům se dvakrát podařilo dostat kotouč do bezpečí.
48:34
Marušák střílel z palebné pozice vysoko nad Machovského branku.
47:59
Nicholas Johnson (PLZ) si usedá na trestnou lavici a Zlín má k dispozici přesilovou hru pět na čtyři.
47:37
Vhazuje se v oblasti plzeňské branky.
45:39
Zlínští pozlobili hosty v jeijch třetině. Veškeré pokusy brankář Machovský dokázal zneškodnit.
44:27
Kotvanovo prudké nahození končí na vyrážečce Machovského.
43:44
Plzeň právě vstřelila branku!
Hodně rychle byla využita přesilovka Plzně. ONDŘEJ KRATĚNA napřáhl na levém kruhu, odkud zamířil nechytatelně do horního růžku. Asistence: Jakub Lev, Petr Kadlec.
43:29
Antonín Honejsek (ZLN) oslabuje svůj tým na dvě minuty, protože se provinil nedovoleného přestupku.
42:56
Libor Kašík předvedl fantastický zákrok, když v leže chytil do lapačky tutovou střelu Tomáše Svobody.
41:45
V přečíslení dvou proti jednomu nahrával Holík Robertu Říčkovi, který z první napálil tyčku Machovského klece.
40:31
Ondřej Kratěna se prokličkoval až před Kašíka, kde mu těsně před zakončením kotouč uskočil a z nadějné šance plzeňského útočníka sešlo.
40:01
Druhá perioda se nesla ve stejném duchu jako ta předchozí. Šancí jsme viděli hodně málo a gól opět jen jeden. Oba celky se soustředí hodně na defenzívu a z toho pramení i málo chyb a dalších faktorů. Hra je ale plná nepřesností hlavně v rozehrávce. Vyrovnání zajistil domácím v závěru druhé části Robert Říčka, který prostřelil do té doby nepřekonatelného Machovského. Poslední třetina odstartuje v 18:42.
40:00
39:25
Poslední minuta druhé třetiny.
38:37
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští hokejisté se pro svoje fanoušky možná konečně probrali. ROBERT ŘÍČKA upláchl obráncům Plzně a poté chladnokrevně překonal i brankáře Machovského. Bez asistence.
38:20
Icing Plzně, buly před Machovským.
38:12
Kašík betonem vykopl střelu jednoho z plzeňských útočníků.
37:24
Další icing, tentokrát na straně domácích. Hra se hodně kouskuje.
36:36
Zakázané uvolnění na straně Plzně. Buly u Machovského.
35:31
Kašík se předvedl rychlou lapačkou proti střele Petra Kadlece. Po delší době alespoň něco co zvedlo diváky ze sedadel.
34:34
Chytil předložil parádní pas Matějíčkovi, který zaspal střelbu a byl okamžitě obrán o kotouč.
33:20
Tragická přesilovka v podání Zlína. Tempo hry nám nabízí podprůměrný hokej.
32:18
V oslabení byl blízko druhé trefě hostí Ondřej Kratěna. Kašík jeho pokus vyrazil jen těsně vedle branky.
31:35
Zlínskou zdlouhavou kombinaci přerušil až dobrý obranný zákrok Petra Kadlece.
31:14
Zlínští si vybojovali přesilovou hru a mají šanci na vyrovnání. Vyloučen je Miroslav Indrák (PLZ) na dvě minuty za hákování.
29:25
Ani nepřesná rozehrávka nepomohla domácím k vyrovnání. Na místě byl opět skělý Machovský.
29:19
Přizemní střela Bukartse našla pouze lapačku plzeňského brankáře.
29:03
Ondráček vybídl zadovkou Šťastného, který si na pozorného brankáře Škodovky nepřišel.
28:59
Chytil nabral rychlost a poté se povedenou kličkou zbavil protihráče. Finální nahrávka na spoluhráče již byla zblokována a z nadějné šance domácích sešlo.
28:21
Hra je přerušena a následuje vhazování před brankou PSG Zlín.
Kotvan nechtěně poslal žabičkou puk na střídačku Plzně. Hra je tedy přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:38
Zdlouhavý souboj o kotouč, který svedli hokejisté u mantinelu za Machovským je u konce. Musela ho přerušit až sudího píšťalka.
25:41
Kašíkovi propadla Schleissova dorážka, ale kotouč si to nasměroval mimo branku.
24:09
Tempo hry je opět stejné jako v předešlé třetině. Oba týmy se neustále přetahují o kotouč, ale pohledný hokej to zatím není.
23:18
Ke střele se dostal David Šťastný. Jeho projektil končí v lapačce Machovského. Buly u branky Plzně.
22:25
Kotouč se po Kadlecově střele z otočky odrazil od hokejky Kašíka do břevna.
21:39
Opět je hra přerušena a zase se vhazuje v blízkosti Matěje Machovského.
21:08
Honejsek se šikovně natlačil z rohu kluziště před Machovského, který ho vychytal lapačkou.
20:41
Bukarts tečoval Honejskovo nahození pouze do výstroje Matěje Machovského.
20:01
Úvodních dvacet minut nám nabídlo hodně pomalé tempo a viděli jsme jednu jednou trefu, kterou obstaral za Plzeň Colton Yellow Horn. Také domácí se dokázali dostat do šancí, ale Machovský je dnes zatím stoprocentní. Uvidíme jestli se nám tempo hry trošku zvedne ve třetině číslo dva. Ta by měla začít cca v 17:52.
20:00
19:23
Svoboda opouští trestnou lavici a Plzeň je v plném počtu.
18:51
Plzeň velmi dobře střeží své pásmo a Zlín se nemůže na trvalo usadit u Machovského.
18:12
Do palebné pozice se dostal obránce Kotvan, který místo střely naznačil kličku a poté kotouč ztratil.
17:17
Je tu výhoda přesilové hry pro hráče Zlína. Nervy na uzdě neudržel Tomáš Svoboda (PLZ), který vyfasoval dvě minuty za hrubost.
16:54
Vhazuje se před brankou Matěje Machovského.
16:23
Nahozený kotouč od Jakuba Lva končí v náručí pozorného Kašíka.
14:49
Hosté si vypracovali rychlou kombinaci, kterou zakončila nová posila Plzně s indiánskými kořeny, COLTON YELLOW HORN. Útočník Plzně zakončoval do odkryté branky. Asistence: Nicholas Johnson, Petr Kadlec.
14:34
Vlach předvedl několik kliček s kotoučem a poté našel osamoceného Matějíčka, který tváří v tvář nedokázal prostřelit brankáře Machovského.
13:49
Zakázané uvolnění Plzně. Buly před brankářem Machovským.
13:31
Komerční přestávka je před námi a po jejím konci budeme pokračovat.
12:41
Bukarts se šikovně proháčkoval přes defenzínu Plzně. Do zakončení se již lotyšský střelec nepropracoval.
11:58
Plzni se přesilovka také nevydařila, ale domácí hosty doslova k ničemu nepustili.
10:58
Holíkova lajna výborně zapracovala při oslabení.
10:34
Kombinaci Škodovky se snažil dokončit Indrák, ale jeho pokus byl zblokován. Vzápětí se domácímu celku podařilo osvobodit.
9:54
Zdeněk Okál (ZLN) je potrestán dvěma minutami za sekání.
9:40
Plzeň se ubránila a je kompletní.
9:28
Ve vlastním oslabení ujel domácím obráncům slovenský útočník Hrnka. Ohrozit Kašíka se mu sice nepodařilo, ale našetřit čas v oslabení již ano.
8:42
Zatím hodně chabá přesilovka ze strany domácích.
7:37
Škodovka hrála v šesti a bude se vylučovat. Miroslav Indrák (PLZ) 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
7:28
Holík přenechal puk za sebou Bukartsovi, jehož střela, která letěla těsně nad ledem, skončila těsně vedle levé tyčky Machovského klece.
6:37
Kotouč se dostal na útočnou modrou, kde ho zpracoval Peter Čerešňák a jedovkou prověřil Kašíkovu pozornost. Po komerční přestávce se bude opět vhazovat u branky PSG.
6:02
Zakázané uvolnění Zlína. Vhazovat se bude po levé ruce Libora Kašíka.
5:39
Okál byl za brankou Machovského atakován. Po menší odmlce se útočník Zlína zvedl z ledu a bude v pořádku.
5:31
Dvě spálené tutovky na straně hostí. Nejprve střílel do Kašíka Kubalík, kterého vzápětí napodobil Kracík, ale ten dokonce branku minul. Oba útočníci stříleli na zlínského brankáře z hranice brankoviště.
4:26
Machovský se poprvé vyznamenal. Brankář Plzně ukryl do lapačky prudkou střelu z první v podání Petra Holíka.
3:39
Zakázané uvolnění na straně Plzně. Následuje buly po levé straně Machovského.
3:24
Veselý v souboji ztratil helmu. Hraje se nadále bez přerušení.
2:39
Plzni se vůbec nedaří pořádně rozehrát kotouč z vlastního pásma. Na hostech jde vidět ta herní nepřesnost.
1:58
Na straně domácích dobře zafungovala spolupráce Kubiš, Chytil. Druhý jmenovaný ale střílel pouze do bránícího Kadlece.
1:29
Škodovka se usadila před Kašíkem, který byl obstřelován ze všech pozic. Vedoucí trefu se hostům vsítit nepovedlo, ale párkrát byli hodně blízko.
0:56
Blaťák nepřesnou rozehrávkou namazal puk na čepel Kubalíka. Nejlepší loňský střelec nastřelil spojnici zlínské klece.
0:25
Kotouč končí mimo hrací plochu a hra je přerušena.
00:01
Hezkou hokejovou neděli ze Zlína. Domácí Berani budou hostit v pátém kole trápící se celek Plzně. Zatímco Zlínu se v celku daří, tak hosté jsou na posledním místě v tabulce a nedokázali v předchozích zápasech ani jednou bodovat. Zlínští jsou narozdíl od Plzně na šesté pozici a na svém kontě mají šest bodů. V posledním duelu se žlutomodrým málem povedlo srovnat, ale nakonec si Mladá Boleslav náskok uhlídala. Plzeňští inkasovali od Komety porážku 3:6. Indiáni navíc museli střídat brankáře, duel tedy dochytával Patrik Polívka. Dnes je tedy možné, že se druhý jmenovaný představí mezi tyčemi. Zlínu chyběl v posledním kole zraněný Podešva. Duel mezi Zlínem a Plzní startuje v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.