Zlín - Vítkovice: Petr Holík poslal Zlín do vedení 2:0

Je dobojováno. Zlínští v dnešním utkání porazili celek z Vítkovic 2:0. Brankář Kašík si připisuje první čisté konto v sezoně. Skvělým výkonem se prezentoval i brankář Bartošák, ale ten nestačil na dva pokusy z hokejek domácích a hosté jedou domů bez bodu.
59:44
Bartošák zpátky v kleci, buly ve středním pásmu.
59:23
Szturce vychytala hbitá lapačka zlínského brankáře. Opět buly u branky PSG.
59:17
Vítkovice to zkusí v šesti, Bartošák je na střídačce.
59:17
Ještě jeden výpad Vítkovic. Brankář Kašík si s ním poradil bez problému a míří za čistým kontem.
58:53
Střídačka Vítkovic si v závěru vyžádala oddechový čas.
58:53
Zakázané uvolnění Vítkovic.
58:35
Kotvan je zpátky na ledě a domácí hrají v plném počtu.
58:02
Balánovo nahození bylo sraženo do ochranné sítě.
57:41
57:34
Ondráček byl dalším, komu se povedlo osvobodit zlínský celek v oslabení.
57:08
Barankovy dvě střely domácí zblokovali a kotouč míří za branku Vítkovic.
56:27
Možná jedna z posledních šancí pro hosty ke snížení stavu. Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty hákování.
55:28
Zlín pozorně brání a Vítkovicím nic nedovoluje.
54:26
Ostravané se usazují v útočné třetině a chtějí se ještě dostat do zápasu.
53:34
Zpětná nahrávka na Honejska byla ofsajdová.
52:53
Zakázané uvolnění Zlína. Hra se stěhuje před Kašíka, kde se bude vhazovat.
52:41
Komerční přestávka. Oba celky mají čas na krátkou poradu.
51:51
Berani jsou lepším celkem i za pohodlného stavu 2:0. To ovšem nic neznamená, že by tento výsledek nebyl pro Vítkovice hratelný.
50:38
Chytil chtěl střelou zpoza branky překvapit Bartošáka, ale neuspěl.
49:50
Tragická přesilovka v podání Vítkovic. Kašík nemusel ani jednou zasahovat.
48:16
Bořuta poslal kotouč podél hrazení a osvobodil svůj celek při hře ve čtyřech.
47:41
Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za faul loktem.
47:22
Kubiš se z otočky snažil překvapit Bartošáka zakončením mezi betony. Brankář Vítkovic rychle sevřel betony k sobě a žádné drama nedovolil.
46:58
Beranům se nezdařila přesilovka pět na tři, ani na čtyři. Hosté hrají v plném počtu.
45:32
Vítkovičtí už hrají ve čtyřech. Zdráhal se hned vrátil do hry.
45:27
Kotvanova střela příklepem byla sražena do ochranné sítě.
44:48
Dvojnásobná přesilová hra pro Zlín. Lukáš Kovář (VIT) vyfasoval dvouminutový trest za podražení.
43:54
Puk byl ztečován do hlediště. Další buly před brankou Vítkovic.
43:18
Vítkovice hráli v šesti. Trest odsedí Patrik Zdráhal (VIT)
41:35
Kotvanovu bombu srazil jeden z obránců Vítkovic, dorážku už maskou vyrážel Bartošák.
40:49
Chytil vybídl do jízdy kotouč Ondráčkovi. Ten udělal tři kroky, nachystal si kotouč a vypálil ho přímo na hrudník Bartošáka.
40:31
Pohlednou kombinaci předvedli hokejisté Zlína. Bartošák byl opět na svém místě.
40:01
Druhá perioda nám nabídla několik mnoho šancí, ale o něco pomalejší tempo a žádný gól jsme ji neviděli. Zásluhu na tom má především Patrik Bartošák, který opět vychytal několik tutovek domácích. Třetina číslo tři začna cca v 19:18.
40:00
39:33
Bartošák skvělě vynuloval v zakončení střelce Vlacha s Honejskem.
39:19
Poslední minuta druhé třetiny.
38:48
Honejsek ještě vracel kotouč na modrou čáru na čepel Matějíčka, ale tomu puk přeskočil hokejku a akci zakládá brankář Kašík.
38:18
Marušák při střele na modré upadl, ale Olesz raději na jistotu vyhodil kotouč do bezpečných prostor.
37:28
Erik Němec (VIT) 2 minuty za vražení na hrazení.
36:32
Domácí se velmi dobře brání v oslabení. Vítkovice se sice chvíli udržely v pásmu, ale nic převratného nedokázaly vymyslet.
35:55
Výtisk je na ledě a Vítkovice kompletní. Při začínající přesilovce hostí, byl Zlínu odpískán ofsajd.
35:15
Jiří Marušák (ZLN) 2 minuty za držení protihráče. Počet hráčů na ledě se vyrovnává.
35:10
Holík našel zcela osamoceného Bukartse u pravé tyče, který dnes promrhal další šanci a sám se na sebe hodně zlobil.
34:28
Bukartsovu střelu i dorážku Říčky dokázal Bartošák pokrýt.
33:52
Jan Výtisk (VIT) poslal kotouč do hlediště a bude za to pykat. Další šance pro Zlín, jak soupeři odskočit na rozdíl tří branek.
33:26
Tentokrát vyhazují kotouč na icing hráči z Vítkovic. Vhazuje se po levé ruce Bartošáka.
32:20
Zakázané uvolnění Zlína, vhazuje se před Kašíkem.
32:04
Vítkovice jsou kompletní a zároveň tu máme komerční přestávku.
31:43
Bartošák se dvakrát v oslabení vyznamenal. Nejprve vychytal Matějíčka a vzápětí Ondřeje Veselého.
31:19
Výtiskovi se povedlo v oslabení poslat kotouč až za branku Libora Kašíka.
30:45
Kotvan je zpátky ve hře a nyní začíná zkrácená přesilovka domácích.
30:17
Zakázané uvolnění Zlína, buly se opakuje.
29:56
Počet hráčů na ledové ploše se vyrovnává. Karol Sloboda (VIT) 2 minuty za sekání.
29:40
Vítkovická přesilovka není zatím příliš účinná. Na kotouči jsou více domácí, kteří hrají ve čtyřech.
28:43
První přesilová hra pro celek z Vítkovic. Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty za držení protihráče.
27:35
Sprintující Erik Němec to zkoušel na Kašíka střelou přes obránce, která nebyla úspěšná.
26:29
Další krásná kombinace domácích. Blaťák vybojoval kotouč pro Vlacha, který našel rozehrávkou najetého Veselého a bravurní zákrok předvedl Patrik Bartošák.
25:35
Čtvrtá zlínská formace uzamkla hosty v jejich pásmu a obránci byli jako na kolotoči. Šťastný několika kličkami po vzoru Čajánka se postupně zbavoval protihráčů a následně pálil těsně vedle osamocený Chytil.
24:54
Vítkovicím se dnes v kombinaci příliš nedaří. Kašík první zásah hostí vyrazil a druhý mířil mimo branku Zlína.
24:06
Ostravané obsadili zlínskou branku a začínají kombinovat.
23:17
Bartošák lapačkou vychytal jasný gól lotyšského útočníka Robertse Bukartse.Útočník PSG střílel zcela do prázdné branky.
22:51
Oleszova rána se od holení Marušáka odrazila před Szturce, kterého vychytal výborný Kašík.
22:19
Žižka protečoval kotouč na osamoceného Filipa Chytila, který byl v zakončení sražen k ledu. Bartošák má puk v lapačce a bude se pokračovat nadále bez vyloučení.
21:44
Matějíčkovu dělovku se snažili rychle dorážek Okál s Kubišem. Bartošák se parádně roztáhl na brankovišti a sérii dorážek domácích zneškodnil.
20:41
Hra se ze začátku druhého dějství hodně kouskuje. Již podruhé se vhazuje v obranném pásmu Zlína.
20:01
Úvodních dvacet minut mezi Zlínem a Vítkovicemi je již minulostí. Berani vstoupili velmi dobře do tohoto utkání a do kabin si nesou zaslouženě dvoubrankové vedení. O první trefu se postaral po parádní nahrávce Kubiše, střílející Zdeněk Okál. Podruhé rozvnil síťku za Bartošákem v přesilovce Holík. Vítkovičtí si vytvořili jen několik kombinací, které obrana domácích společně s Kašíkem dokázala odvrátit. Druhá část startuje v 18:25.
20:00
19:34
Probíhá poslední minuta první třetiny.
19:08
Kašík dobře zareagoval na jedovatou střelu zápěstím v podání Patrika Zdráhala. Po přerušení se bude vhazovat u branky PSG.
18:34
Bartošák opět musel čelit menšímu tlaku ze strany domácích. Brankář Vítkovic byl opět úspěšný.
17:18
Kubiš čistě u hrazení sundal rozjetého Kurovského. Domácí opět zakládají akci zpoza vlastní branky.
16:34
Kašík srazil do bezpečí jedovku Iléše. Buly v obranném pásmu Beranů.
15:39
Bartošák úspěšně zneškodnil rychlý průnik domácích a bude se vhazovat po jeho levé ruce.
14:19
Chytil dostal obloučkem nahrávku do jízdy, ale puk odskočil a z nadějné kombinace domácích sešlo.
13:52
Po delší odmlce se Vítkovice usadily v útočném pásmu, kde opět nic převratného nedokázaly vymyslet.
13:18
Hráčům z Vítkovic se nepovedlo zachytit začátek zápasu a stále se nemohou dostat do tempa. Nutno podotknout, že domácí si velmi dobře střeží své pásmo.
12:41
Zlínští mleli Vítkovice v jejich třetině a vysloužili si od diváků bouřlivou odměnu v podobě potlesku.
12:00
Zlín právě vstřelil branku!
Tak tohle byla hokejová parádá, kterou předvedli žlutomodří doslova rozebrali obranu Vítkovic a třešnička na dortu zbyla na střílejícího PETRA HOLÍKA, který rozjásal zlínské publikum dnes podruhé. Asistence: Roberts Bukarts, Oldrich Kotvan.
11:17
Kašík výborně zasáhl proti jedovce Krenželoka. Brankář Beranů na poslední moment vytasil svůj hbitý levý beton.
11:06
Bude se trestat a opět na straně Vítkovic. Daniel Krenželok (VIT) 2 minuty za podražení.
10:40
Kurovský je zpátky ve hře. Vítkovice se dokázaly ubránit i této přesilovce domácích.
10:10
Poprvé se do přesilovky domácích zapojil také Miroslav Blaťák. Jeho křižná nahrávka měla smysl, ale Holík ji nedokázal zachytit. Po přerušení se bude vhazovat u Bartošáka.
9:19
Zdráhal zblokoval přesilovkovou dělovku Marušáka, ale zlínský obránce ještě chvíli udržel puk ve třetině, který mu naoplátku sebral bránící Olesz.
8:36
Daniel Kurovský (VIT) 2 minuty za podražení.
7:39
Vítkovičtí se usadili v útočné třetině, kde ovšem nedokázali vyprodukovat ani jeden střelecký pokus. Kašík zatím vážněji zasahovat nemusel.
6:49
Roman Szturc to zkoušel chytře zpoza branky na povyjetého Kašíka, ale neuspěl.
6:15
Máme tu odpískaný ofsajd na straně Zlína a zároveň komerční přestávku.
5:41
Vandas hledal žabičkou osamoceného Koloucha, který kotouč nezpracoval a na řadě jsou domácí.
5:19
Potrestaný Sedlák je zpátky ve hře a hráči z Vítkovic jsou zase v plném počtu. Berani si v přesilovce vytvořili několik zajímavých šancí, ale brankář Bartošák byl pozorný.
4:29
Podešva nezpracoval nahrávku od Kubiše a Vítkovicím se podařilo nahodit kotouč do středního pásma.
3:50
Bartošák musel řešit veliké zmatky na vlastním brankovišti. Brankář se zkušenostmi ze zámoří všechno dokázal včas a dobře vyřešit. Vhazuje se v obranném pásmu Vítkovic.
3:31
Berani se usadili v útočné třetině a začínají kombinovat.
2:44
Adam Sedlák (VIT) je potrestán dvěma minutami za podražení. První vyloučení v dnešním utkání.
2:00
Zlínským se ta veliká aktivita od úvodních minut vyplatila. Pavel Kubiš našel v přečíslení dvou proti jednomu parádním pasem osamoceného ZDEŇKA OKÁLA, který střelou z první propálil Bartošáka. Asistence: Pavel Kubiš, Martin Matějíček.
1:26
Až teď se Vítkovice dostaly na kotouč a je z toho buly před Kašíkem.
0:56
Vítkovický brankář vyrazil jedovku Říčky. Berani jsou hodně aktivní, hosté se zatím nedostali před branku Kašíka.
0:24
Ševci vlétli do utkání hodně aktivně. Bartošák se musel lapačkou natahovat proti svižné střele Petra Holíka.
00:01
Před začátkem utkání uctíme minutou ticha zesnulého rozhodčího Laiku, který podlehl na následky zranění, kdy byl v utkání mladšího dorostu zasažen do oblasti hlavy.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Blaťák, Bořuta, Horák, Kotvan, Marušák, Matějíček, Žižka – Bukarts, P. Holík, Honejsek – Chytil, Kubiš, Okál – J. Ondráček, Podešva, Říčka – Šťastný, O. Veselý, Vlach.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Baranka, L. Kovář, Sloboda, Klok, Výtisk, Urbanec, D. Krenželok – Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – Kurovský, Kolouch, Vandas – Szturc, Illéš, Olesz – E. Němec, Balán, Tomi..
Hezké úterní odpoledne ze Zlína. Nový ročník Tipsport extraligy se rozjel poněkud rychle a před námi je již třetí kolo. Na Zimním Stadionu Luďka Čajky se dnes představí v roli hostujícího celku tým z Vítkovic. Ostravský celek přes léto také obměnil kádr jako zlínští Ševci a v modrobílém dresu najdeme několik noviců. Do extraligy se vrátil Ondřej Roman, z Chomutova přišel David Květoň, Jan Výtisk, Ivan Baranka také jistí prostor v defenzívě a pikantní duel to bude především pro obránce Patrika Urbance, který přišel do Vítkovic právě ze Zlína. Svěřenci Rostislava Vlacha se po prohře s Kometou vydali na led Litvínova, kde si žlutomodří zastříleli a zvítězili 6:3 a po druhém kole jsou nejofenzivnějším týmem v extralize. Dvěma trefami se prezentovali Antonín Honejsek a Roman Vlach. Vítkovičtí mají na svém kontě také jednu výhru a prohru, ale body za vítězství ukořistil celek z Vítkovic pouze po nájezdech, kdy o výhře nad Spartou rozhodl Roman Szturc. Zlínští by rádi navázali na vítězné utkání s Litvínovem a v cestě jim budou stát bojovné Vítkovice. Duel startuje v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.