Tipsport Extraliga - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Vítkovice - 29. září 2017   17:20

Jihlava
Jihlava
24:56' Hlinka  • 47:23' J. Skořepa (Suchánek) • 57:50' F. Seman (Žálčík) • 59:32' R. Hubáček (Jiránek, Bryhnisveen)
4:2
(0:0, 1:2, 3:0)
Vítkovice
36:32' Olesz  (Š. Stránský) • 39:07' Olesz  (D. Květoň)
Jihlava
Pražák, Souček – Flegl, Polonyi
Horácký zimní stadion, Jihlava
3944 diváků
Vítkovice

Jihlava - Vítkovice: Je rozhodnuto! Radek Hubáček vstřelil vítězný gól, 4:2

Děkovačka, která má opravdu decibely, je v plném proudu a z HZS se s vámi loučí Tomáš Kalas.
Viděli jsme naprosto famózní utkání, kterému vůbec nic nechybělo. Ač domácí po druhé třetině prohrávali o gól. dokázali díky výborné hře otočit vývoj utkání a vyhrát 4:2.
59:32'
Dukla právě vstřelila branku!
Je to naprosto neskutečný příběh. Domácí v druhé třetině ztratil vedení a teď dokázali rozhodnout o výhře! Rozhodčí signalizoval trest, ale Jiránek dokázal puk odehrát na RADKA HUBÁČKA, který puk poslal do prázdné branky! Asistence: Tomáš Jiránek, Nicolai Bryhnisveen
59:20'
Bude to ještě drama, hosté v šesti proti čtyřem ještě 18 sekund.
59:20'
Oddechový čas pro hosty.
59:16'
Hosté v šesti! Škarek nyní podržel puk po střele Romana v lapačce.
58:43'
Domácí nyní hrají suprově, Kubalík zajel do útočného pásma a tahá čas.
57:50'
No tak to je bomba! Žálčík přenechal puk FILIPU SEMANOVI, který si puk potáhl a nad Bartošákovu masku otáčí utkání! Asistence: Lukáš Žálčík.
57:39'
S dovolením, toto rozhodčí dost nezvládají. Čachotský dostal dvě minuty za to, že stál v cestě hostujícímu hráči, který o něj zavadil.
57:01'
Klokova hokejka byla moc vysoko, dokonce přímo ve Skořepově obličeji a domácí mají dobrou příležitost na to, rozhodnout.
56:05'
Tybor se v pádu pokoušel odehrát puk na své spoluhráče, odehrál ho ale jenom na Bryhnisveena, který měl málo času na střelu nebo přihrávku.
55:54'
Vhazovat se bude po pravici Bartošáka, který se rozchytal k dobrému výkonu.
55:01'
Škarek rozehrál na Váňu, který vyhodil. Puk si však našel Skořepa, ani ten na svého protějška nevyzrál!
54:47'
Vhazování se přemisťuje do útočného pásma domácích. Tak ne, nakonec zpět...
54:07'
Jihlava opět hraje odzadu a hledá cestu, jak se dostat k slezské brance.
53:50'
Ulrych dostal nabito na střed, kde byl osamocen, Bartošák dnes ale chytá famózně a puk skryl semaforem do své lapačky a vystavil tak jasnou červenou Ulrychově bombě! Následuje komerční přestávka.
Dnešní utkání sleduje 3944 diváků.
52:54'
Domácí teď absolutně kralují a hraje se naprosto famózní zápas, kterému už opravdu vůbec nic nechybí.
52:13'
Hlinka přenechával nalevo na Anděla, který pouze trefil připraveného gólmana hostí!
51:49'
Protasenja se dostal taktéž do dobré střelecké pozice, nechal však vyniknout Bartošáka!
50:23'
Na stadionu jsou problémy s internetem, tak teď shrnutí: Vítkovice dokázaly využít přesilovku, jenže Květoňův gól od modré nebyl uznán kvůli postavení útočicího hráče v brankovišti. Následný Květoňův stahovák na střed Škarek vykryl a domácí se v pohodě ubránili. Před chvílí dostal Čachotský tvrdý direkt na branku, hraje se ale v plném počtu i nadále.
49:41'
Hosté jsou opět nastěhovaní v pásmu a hrají s pukem.
48:34'
Domácí obránce Ulrych to nyní přehnal s tvrdostí a poslal Květoně na hrazení, sudí ho tak vylučuje na 2 minuty. Domácí fanoušci si opět přisadili pár peprných poznámek k rozhodčím samotným.
48:05'
Hosté naprosto vypadli z tempa a domácí je zasypávají střelami. Nyní byl v hlavní roli Šidlík a trefil Bartošákovi vyrážečku.
47:23'
Zimní stadion doslova expolodoval! Suchánek se nadvakrát dostal ke střele, hostující obrana bohorovně nechala volného JOSEFA SKOŘEPU mezi kruhy, a ten už si s dorážkou poradil. Asistence: Jakub Suchánek.
47:01'
Ofsajd domácích.
46:21'
Kubalík pouze trefil bránícího Kloka. Hosté navíc v plném počtu, ale Výtisk se asi musel hodně bát.
45:44'
Myslím si, že Výtisk se musí hodně potit na trestné! Domácí neskutečně zatápí hostům a nyní se střela z klubka těl otřela o pravou tyč!
44:49'
Suchánkovu zblokovanou střelu si našel Jiránek a hned střílel. U Bartošáka to vypadalo, že puk sice má, ale neměl.
44:31'
Další závar na jihlavském ledě! Gól byl sice dosažen, ale Výtisk stihl předtím posunout branku a zamezit tak druhému zásahu domácích.
44:21'
Slušný závar v brankovišti, Bartošák si dokázal puk zkrotit.
43:56'
Hlinka po vyjetí ze střídačky si vzal puk a napravo viděl Suchánka, jeho pokus nepřidělal mnoho práce hostujícímu gólmanovi.
43:00'
Skořepa dobrou prací udržel puk na modré, pomohl tak svým kolegům se zkoncentrovat na další momenty.
42:28'
Vítkovice tlačí a zlepšili svůj projev v útoku, domácí se musí hodně ohánět.
42:09'
Nyní trma vrma na druhé straně, kdy se domácí brankář hodně natahoval v brankovišti, následnou střelu Koloucha zblokoval Hubáček a zůstal ležet na ledě. Sudí přerušují hru a Hubáček se sám zvedá, což je dobré.
41:15'
Ohromná šance od Kubalíka, který si už obhazoval Bartošáka, jenže puk ve finální fázi do brány nezasunul!
40:39'
Ofsajd pro domácí hráče.
40:06'
Jiránek protečoval puk do útočného pásma a vyjel za ním.
40:01'
Na rozhodčí se snáší hněv všech na stadionu, obávám se, že pokuta domácí nemine, neboť disciplinární komise je opravdu háklivá na tyto výlevy. Bohužel, Dukla ztratila vedení z 25. minuty díky Michalu Hlinkovi. V 37. minutě srovnával kapitán Rostislav Olesz a ten samý hráč otočil skóre v přesilovce minutu před koncem. Další třetina začne cca v 19:10.
40:00'
39:07'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Není to dobré. Jednak kvůli předmětům na ledové ploše, ale také kvůli tomu, že Ostravané otáčí vývoj hry. Květoň střílel od modré a jeho střelu tečoval opět ROSTISLAV OLESZ mimo dosah Škarka. Asistence: David Květoň
38:26'
Skořepa dal tvrdý hit Klokovi, dle mého názoru čistý. Jinak to ale viděl rozhodčí a posílá Skořepu na dvě minuty ven. Klok však evidentně s trestem také úplně nesouhlasil a kroutil hlavou. Nikoli kvůli pouhým dvou minutám, ale oprávněnosti vyloučení. Čachotský vyjel za rozhodčím a dost emotivně si stěžoval, sudí mu ale vše vysvětlil.
37:44'
Domácí jsou trochu opařeni, to platí i o fanoušcích, kteří jsou evidentně zaskočeni. Je ale pravdou, že hosté přidali na tempu hry a místy jsou nebezpečnější.
36:32'
Povedená kombinace od hostí. Stránský se obtočil s pukem okolo obránce a donutil povyjet Škarka mimo brankoviště. Pak mu nedělalo žádný problém předložit puk před brankou ROSTISLAVU OLESZOVI, který srovnává stav. Asistence: Šimon Stránský.
35:55'
Nahození Kloka tečoval Szturc těsně vedle pravé tyčky!
35:38'
Kolouch využil zaváhání Šidlíka, jeho střela zamířila dosti vedle od pravé tyče.
35:27'
Ulrych obloučkem obstřelil helmu obránce a donutil slezského muže v masce vytáhnout lapačku.
34:59'
Suchánek tak dlouho hrál s pukem, až nemohl nikam nahrávat, protože nebylo komu.
34:10'
Žálčík dosti nenápadnou střelou trochu zvýšil srdeční tep hostujícím fanouškům, Bartošák prokázal svoje zkušenosti. Stejně tomu bylo i v případě Suchánkovy střely.
33:30'
Šidlík třikrát střílel, poprvé vyklepl Bartošákovy betony, podruhé nezamířil ideálně a naposledy napálil puk do hostujícího brankáře. Pro domácí zároveň skončila přesilovka 5 na 3, pokračuje klasika 5 na 4.
33:20'
20 sekund 5 na 3 pro domácí. V Klokovi bouchly nervy a to dost, když po odpískání napadl domácího Ulrycha. Naprosto zbytečný dvouminutový trest.
32:09'
Šidlík vystavil stopku letícímu puku rukavicí a jal se projet středem hřiště, bohužel ale jeho cesta nedopadla tak, jak by si asi představoval on sám.
31:56'
Střela De La Roseho zaplachtila do náruče Bartošáka.
31:40'
Sudí Pražák nyní prokázal obdivuhodný přehled, když dokázal sledovat jak situaci v brankovišti, tak i na pravém kruhu a vylučuje Tršku za podražení.
31:23'
Hubáček měl při střele blokovanou hokejku hned od dvou hráčů.
30:54'
Žálčík přenechával puk Andělovi, k jeho smůle kotouč zalétl přesně pod Andělovy brusle.
30:43'
Na druhé straně ofsajd od Zdráhala, který dostal ještě na cestu od obrany domácích, neboť střelil po odpískání.
30:38'
Jihlava hraje v útočném pásmu již dobrou minutu a snaží se vsítit druhou branku.
30:08'
Jiránek spíše takovou žabkou pozlobil Bartošáka, opět se bude vhazovat na levém kruhu.
29:55'
Bartošák nyní o mantinel vyhodil puk mimo led, bude se vhazovat po jeho levici.
29:29'
De La Rose nyní takovým poloskluzem zabránil přihrávce před branku od hostí.
28:31'
Rys dostal puk od Bryhnisveena a domácí vyjeli do útočného pásma oddálit rozestavení hostí v útočném pásmu.
27:44'
Lev pokoušel Škarka z pravého kruhu, jeho střela skončila v mantinelu a Ostravané se vyhodili z pásma sami.
27:34'
Domácím fanouškům se to hodně nelíbí, i trenér Vlk nezůstává pozadu, ale nic už na tom nezmění. Suchánek, 2 minuty, podražení.
27:07'
A další ofsajd. Nyní se Macík zamotal v pásmu.
26:56'
Ofsajd domácích, Kubalíkovi se nepovedlo opustit včas pásmo před Skořepovým útokem.
26:26'
Vítkovice přidaly a zle zatápí domácím, kteří musí být v obraně velmi pozorní.
24:56'
Ač sudí nejprve rozpažil, tak gól platí! Neskutečná euforie na stadionu. MICHAL HLINKA si po obranném intermezzu vzal puk a na levé straně s ním putoval k opačné brance. Z levého kruhu zkusil vystřelit do levého horního rohu Bartošákovy brány. A povedlo se to. Puk orazítkoval levou tyčku a zapadl do sítě. Asistence: bez asistence.
24:56'
Bude využito video! Hlinka si za brankou vzal puk a vyjel na výlet. Střelu umístil k břevnu a sudí jde volat.
24:05'
Kubalík přenesl hru na druhou stranu přihrávkou na Rysa, která byla ale dost prudká a Rys si ji nezpracoval.
23:37'
Domácí se teď brání, hosté hrají lépe a vytváří si prostor pro střelu.
23:10'
Macík poslal puk pouze do Barankovy brusle.
22:00'
Před hostujícím brankařem se otevřela dálnice, po které se svezl Žalčík a nejdřív naznačoval střelu, pak si puk stáhl nalevo a střílel. Bartošák zatím dobře drží.
21:17'
Čachotský se obtočil okolo obránce a přihrával před branku, střela postrádala razanci a Bartošák si to pohlídal.
21:02'
Rozhodčí hru přerušili, neboť Škarek si musel vyspravit masku.
20:48'
Od modré střílel tvrdě Baranka, vyrážečka Škarka byla připravena.
20:10'
Macík se nedohodl s Jiránkem a hosté dostali šanci na útok.
20:01'
Skončila první třetina utkání, které nabídlo dost vyrovnanou hru z obou stran. Šance si vytvářeli domácí plejeři, kteří měli problém s produktivitou a žádnou z nabízených neproměnili. Další třetina začne cca v 18:10.
20:00'
19:18'
Anděl a Půža. První jmenovaný vybojoval puk a znovu zleva najížděl na hostující klec, před brankou našel Půžu, který bohužel nevyužil šanci.
18:59'
Macík opět zleva střílel těsně vedle pravé tyče!
18:43'
Protasenja z rohu nahrával na levý kruh Hubáčkovi, který střílel z voleje a hostující brankář musel vynaložit hodně snahy na zákrok.
18:16'
Přihrávka na Lva byla od Olesze dlouhá, kotouč si vzal Půža a se zvednutou hlavou hledal někoho s podobnou barvou dresu, jako má on.
17:53'
Macík zahnal Szturce až za svoji branku, hosté museli začínat svoji kombinaci, za což nebyli úplně rádi hostující trenéři.
17:18'
Anděl měl podobnou možnost na skórování jako kapitán Čachotský, Bartošák si střelu pohlídal.
16:50'
Szturc neměl kam nahrávat, a tak nahodil za branku, kde se nikdo z jeho kolegů nenacházel.
16:18'
Čachotský najížděl na svatyni po levé straně a zkusil vystřelit, nesedlo mu to ideálně a kotouč skončil vysoko nad brankou. Škoda, tohle byla ideální akce na gól.
15:59'
Domácí se dost zlobí, neboť čárový neodpískal ofsajd dle jejich přání.
14:56'
Skořepa trochu naslepo hledal navrátilce Jiránka a puk se vrátil zpátky Vítkovicím.
14:26'
Ulrych na nic nečekal, vzal volný puk a vyhodil ho přes celé kluziště.
13:48'
Seman dvakrát dobře zastavil rozjíždějící se hráče a pozdržel nájezd hostů do pásma.
13:08'
Dukla vyjíždí aktivně napadat, toto činí hostům problémy s rozehrávkou.
12:58'
Ofsajd z hostující strany. Komerční přestávka.
12:52'
Jenže domácí byli chvíli v šesti, což je problém a hosté tak po 23 sekundách hry 4 na 4 dostanou přesilovku.
12:32'
Domácí dusí hosty v pásmu, až teď mohli hosté vystřídat.
12:03'
Suchánkův pokus od modré změnil nepatrně směr, střela by ale mířila stejně mimo.
11:15'
Trška v souboji Hubáčka moc nešetřil, toto neuniklo rozhodčím, kteří ho posílají ven za podražení.
11:03'
Kolouch prošustroval puk na středovém kruhu a Hubáček jenom tak propagačně střílel na Bartošáka.
10:25'
Anděl měl dobrou pozici na střelu, puk si stáhl na pravý kruh a trefil jenom boční síť.
09:53'
V souboji dvou devadesátek byl povalen Čachotský na zem, nepíská se.
09:10'
Domácí opět vyhazují, zatím jim to šlape, co se obranné fáze týče.
08:25'
Domácím se povedlo dvakrát vyhodit a navíc dokáží šetřit vteřinky v hostujícím útočném pásmu.
08:07'
Hlinka byl moc aktivní v souboji s Lvem a jde za držení na trestnou.
07:45'
Signalizovaný trest pro domácí, hosté hrají dobrou půlminutu ve výhodě.
07:03'
Nepřesnosti hostí v obraně mohl využít Žálčík, jemu samotnému však v mezikruží puk odskočil!
06:25'
Čachotský nezvládl souboj v rohu a hosté obraceli hru. Bez efektu, toho využili domácí, kteří donutili Bartošáka připsat jeden zákrok do statistik.
06:10'
Kucsera, zmiňovaný před chvílí, nakonec během pauzy opustil led a zamířil do kabin. Bude to tedy asi něco vážnějšího.
06:10'
Komerční přestávka.
05:56'
Macík rozjel útočnou trojici a puk nalevo přenechal Jiránkovi, jehož střelu blokovala hostující hokejka. Slovenský forvard pak ještě zkoušel nahrávat před branku, ostravská obrana zatím funguje dobře.
05:26'
Kucsera se nyní drží za rameno a jede střídat, zřejmě šrám z nějakého souboje.
04:55'
Atmosféra na stadionu je velmi dobrá, i hosté dorazili a přispívají k fandění.
04:16'
Mladému obránci Váňovi puk uskočil na modré a pak se musel rychle vracet, aby pokryl útočícího hráče, na kterého se díval Lev a chtěl nahrát.
04:03'
Puk v ochranné síti, vhazovat se bude po levici Škarka.
03:51'
Rys si od mantinelu vybruslil na levý kruh a střílel, jeho pokus nedoletěl ani k Bartošákově brance, který se musel sice soustředit, práce však moc neměl.
03:29'
Jedeme od znova, domácí začínají od Škarkovy branky.
02:51'
Dukla je zpočátku velmi aktivní, Vítkovice se pouze brání. Chybí tomu ale střely, obraně se tak stačí jenom posunovat s pukem.
02:10'
Hromadný souboj o puk v rohu kluziště, jako vítěz z něj vyšel Protasenja a zakládá další akci.
01:30'
Od modré střílel po nahrávce Žálčíka De La Rose, Bartošák mu vystavil stopku.
01:05'
Domácí nepustili hosty z pásma, až teď se to částečně daří.
00:37'
Čachotský si na středovém kruhu zpracoval puk a vystřelil, Bartošák jeho pokus vyrazil.
00:05'
Domácí vyhráli úvodní buly a Jiránek dostal puk do rohu v útočném pásmu.
00:01'
Nyní probíhá rozloučení s dlouholetými hráči Dukly, brankářem Lukášem Sáblíkem a obráncem Jiřím Dobrovolným. Oba hráči dostanou dres s číslem odehraných utkání a nějaké ty dárky a dárkový koš.
Domácí na ledě, hosté na ledě, rozhodčí na ledě. Za chvíli začínáme!
Na led vyjeli sudí pro dnešní utkání, hlavní pánové Pražák a Souček, čároví pak pánové Flegl a Polonyi. Návštěvu osobně odhaduji na 4500 diváků, utkání začíná za 3 minuty. Pojďte utkání sledovat s námi!

HC Dukla Jihlava: Škarek (Volden) – Suchánek, E. de la Rose, Půža, Šidlík, Ulrych, Bryhnisveen, Váňa – Jiránek, J. Skořepa (A), Macík – Rys, Čachotský (C), T. Kubalík – Anděl, Hlinka, Žálčík – F. Seman (A), R. Hubáček, Protasenja.
trenéři: Petr Vlk, František Zeman

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda (A), Výtisk (A), Trška, Puzič – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Lev, Dej – Kucsera, Š. Stránský, Szturc – Kurovský, Kolouch, P. Zdráhal.
trenér: Jakub Petr

Rozhodčí: Pražák, Souček – Flegl, Polonyi.
HC Vítkovice Ridera

Ostravský klub vstoupil do letošního ročníku dobře. Ze sedmi zápasů prohrál pouze dva, jeden navíc v prodloužení. Největší výsledek si připsal ve 3. kole, neboť si vyšlápl na pražskou Spartu a nadělil jí v domácím prostředí šest gólů. Ridera ukázala i bojovnost, když dokázala v posledním kole srovnat výsledek proti Mladé Boleslavi v poslední minutě, ač rozdílový gól dostala v 55. minutě. Zápas došel až do nájezdů, kde rozhodl Květoň a Vítkovice vyhrály 3:2 po nájezdech.

Ostravanům zatím dobře šlape útok. V pěti utkáních vsítili 22 gólů, což je řadí ke špičce v ofenzivě. Útok táhne především zkušený David Květoň, který zapsal v sedmi zápasech šest gólů a jednu asistenci, drží si tak v průměru bod na utkání. Zdatně mu sekunduje jeho kolega Radoslav Tybor. Slovenskému forvardovi na jeho kontě visí čtyři góly a dvě asistence.

HC Dukla Jihlava

Jihlava, ač nováček soutěže, zatím nedala svoji kůži ani v jednom utkání lacino. Bohužel, ve většině případů nechytla ideálně začátek utkání a poté už manko nedohnala. Jinak tomu ani nebylo v posledním venkovním dvojzápase, kdy nejprve v Pardubicích po první třetině prohrávala 4:2 a ač utkání srovnala, domácí Dynamo si hru pohlídalo a vyhrálo 7:5. Druhé utkání sehrála Jihlava v Brně a i zde prohrávala po první třetině rozdílem dvou branek a nakonec prohrála 2:4. Bilance domácích je po sedmi kolech 1-1-1-4.

Nejproduktivnějším hráčem Dukly je Lukáš Žálčík, který připsal tři góly a jednu asistenci, patří mu celková 21. příčka v bodování. Domácí mohou taktéž spoléhat na vyrovnanou brankařskou dvojici Lars Volden a Jakub Škarek. Mladší z dvojice, Škarek má odchytáno o jeden zápas více a také o něco málo lepší procento úspěšnosti zákroků, 85,96 %. Volden má odchytána tři utkání a procento úspěšnosti zákroků 85,94 %.

Dobrý podvečer všem příznivcům hokejové extraligy, v pátek je na programu 8. kolo Tipsport Extraligy 2017/2018. Druhé utkání v tomto kole bude od 17:20 mezi HC Dukla Jihlava a HC Vítkovice Ridera. Utkání, které bude mimojiné vysílat i ČT Sport od 18:25, budeme pro vás přenášet tradičně i v textové podobě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.