Tipsport Extraliga - Základní část - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Vítkovice - 28. prosince 2017   17:30

Jihlava
Jihlava
21:56' M. Hlinka (T. Kubalík, Kajínek)
1:2
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Vítkovice
13:10' Klok  (Sloboda, O. Roman) • 63:28' Olesz  (Szturc)
Jihlava
Hodek, Mrkva – Bláha, Špůr
Horácký zimní stadion, Jihlava
5254 diváků
Vítkovice

Jihlava - Vítkovice: To je rána kapitána! Olesz vystřelil hostům v prodloužení druhý bod - 1:2

Konec dnešního špílu, domácí se nemusí stydět za dnešní výkon, opět neproměnili přesilovky a i možná to je stálo lepší výsledek. Utkání rozhodl v 64. minutě Olesz bekhendovou střelou na bližší vingl. Vítkovice vyhrály podeváté v řadě. Po konci utkání přilil olej do ohně hostující gólman Bartošák, který provokoval domácí fanoušky svoji oslavou po utkání. Dnes je to ode mě vše, z HZS se s vámi loučí a úspěšný nový rok přeje Tomáš Kalas.
63:28'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Je to škoda pro domácí, Ridera dnes byla k poražení. Početný kotel hostů slaví a domácí fanoušci nesmyslně hází plastové kelímky na led. Zpět k gólové akci. ROSTISLAV OLESZ si vzal kotouč, projel před brankovištěm a bekhendovou střelou nedal Voldenovi šanci. Asistence: Roman Szturc
62:16'
Chyba ve střídání. Žálčík sice hezky přesprintoval Kloka, v pásmu neměl nikoho v bílém a jeho snaha přišla vniveč.
61:55'
Hlinka se nepohodl s Kubalíkem a Kubalík si mírným hákováním pomohl, jen co je pravda, avšak hra plyne dál. Dukla nyní spáchala icing a bude se tak vhazovat v jejím pásmu.
61:32'
Ledař vše spravil a vychutnává si ovace kotle.
61:28'
Čachotský si objel jednoho obránce a střílel, pokus mu letěl kousek od pravé tyče. Sudí signalizuje vyhozenou branku na úplně druhé straně kluziště u domácí branky.
60:12'
Hamill podklouzl a o puk musel tvrdě bojovat, povedlo se a Jihlava vyjíždí do útoku. Zde krouží Hamill s Rabbitem, nic ale nevymysleli a musí se vracet rychle zpátky. Vše ale hasí jistý Volden.
60:01'
A je to tak! Jihlava dokázala obrat hosty minimálně o bod. Čeká nás tříminutová pauza, poté prodloužení 3 na 3. Zůstaňte s námi!
60:00'
59:35'
Skořepova střela byla zblokována Hrbasem, který obětavě zalehl. Vypadá to opravdu na prodloužení.
59:12'
Hráči cíti, že bodík s Ostravany je nesmírně cenný a nikam se neženou.
58:36'
Bojovnost se v Dukle nezapře. Výborně odbráněná přesilovka hostí a jedeme stále za stavu 1:1.
57:44'
Hamill výborně vylehl střelu Romana z pravého kruhu a Čachotský vyvezl kotouč ven z pásma. Tohle Jihlava potřebuje. A další vyhození!
57:03'
Odkrytá jihlavská klec se nabídla Romanovi po polostřele Kloka, stav je stále 1:1!
56:49'
Oddechový čas pro hosty.
56:49'
Ridera má skvělou možnost na rozhodnutí utkání. Byl vyloučen domácí Anděl za vysokou hůl v obličeji Lva, která tam opravdu byla, jenže faul předtím se netrestá a to vadí domácím nejvíce.
56:33'
Diviš nouzovým nahozením na branku pocuchal nervy hostujícím fanouškům, puk skončil Bartošákovi kdesi pod betonem.
55:40'
Vypadá to, jako by oba týmy chtěly jít na prodloužení, hra je nemastná, neslaná, Ridera vyhodila na icing. Dnešní utkání sleduje 5254 diváků, poměrně vysoká návštěva na jihlavský standard.
53:56'
Sledujeme nezáživnou pasáž ve středním pásmu, oba týmy přejíždí přes celou šířku kluziště, ale žádné šance.
53:18'
Hosté stále v tlaku, neuvěřitelné. Dukla se ale s vypětím všech sil ubránila a přichází vítaná komerční pauza.
53:03'
51:59'
Rychlý ťukes na hostující straně, zakončoval Olesz, Volden puk ukryl ve výstroji. Z ostrého úhlu pokoušel štěstí Klok, nepovedlo se, hosté stále v útočném pásmu. Hrají kombinace na jeden dotek, domácí obrana zatím drží.
51:14'
Puk šel ven z útočného pásma hned, co domácí vyhráli buly.
51:03'
Hubáček si v souboji u pravého mantinelu počínal poměrně ostře a je vyloučen za nedovolené bránění.
50:52'
50:47'
Bryhnisveen dvakrát polechtal puk střelou od modré, dvakrát donutil Bartošáka zakročit. Další střela, byl ale pískán ofsajd a veškerý vzruch na stadionu je tak zbytečný. Do konce utkání 9 minut, bude to zřejmě ještě boj.
50:39'
Kotouč navíc opustil led, domácí v útočném pásmu zůstanou.
50:20'
Nepřesnosti shazují přesilovku Jihlavy, Vítkovice nemají mnoho práce.
49:00'
Rabbit tečoval před Bartošákem střelu Hamilla, Bartošák zanechal v cestě beton. Střílet pak mohl Suchánek a taky vypálil, ale nad.
48:52'
Jednak ofsajd, ale také vyloučení na straně Vítkovic. Olesz držel hůl jako valašku a trefil Zdráhala do obličeje, je vyloučen za vysokou hůl.
47:42'
Šidlík namazal na hůl Kucserovi, který byl sám před Voldenem, trefil jeho beton. Ani následná dorážka se neujala a domácí obránce si mohl vyžehlit chybu svojí bombou od modré, která Bartošáka pěkně natáhla.
47:02'
De La Rose zavezl puk do pásma, odkud se zase rychle pakoval, nikdo z jeho spoluhráčů tam totiž nebyl.
46:47'
Lev střílel skryt za obránci a domácího maskovaného muže prověřil, vše se ale vyřešilo ke spokojenosti Jihlavy, která je opět v útoku. Hosté hrají na brejky, zakončení nenachází cíl v podobě brankové sítě. Navíc se dostali do ofsajdu, následuje komerční přestávka.
45:03'
Klok si neporozuměl s kolegy a puk poslal na čistý icing. Trenér Petr není rozhodně spokojen, protějšek Vlk spokojenější být může, ale nehraje se na herní projev, nýbrž na góly a ty zatím chybí.
44:18'
Hraje se vyrovnaná partie. Více tlačí Jihlava, která se rozhodně nezalekla a hraje zatím skvělé utkání. Volden si nyní vychutnává ovace po výborném zákroku lapačkou.
43:18'
Hosté v plném počtu. Navíc se snadno dostali k puku, Čachotskému se přihrávka nepovedla.
42:44'
Anděl dostal po návratu kotouč, obkroužil s ním středový kruh, přenechal Hubáčkovi a jel střídat.
42:34'
41:57'
Hamill předvedl výbornou individuální akci, povodil si dva obránce a z bekhendu střílel, hostující gólman musel vyvinout hodně úsilí k držení puku.
41:15'
Úprava ukotvení branky a bude se vhazovat v útočném pásmu Ridery. Vypálil Zdráhal, Bartošák vyrazil vyrážečkou, Dukla se opět žene do útoku.
41:15'
Jihlava vyhodila ven z pásma a Rabbit si najížděl do útoku, síly na ledě se srovnají. Klok jde ven za nedovolené bránění.
40:32'
Anděl jde ven za nesportovní chování, těžko říci, za co, nikdo na komentátorském stanovišti nic nepostřehl.
40:20'
Hosté zahájili třetí část tlakem, Dukla vyhodila na icing a nebude moci tak vystřídat.
40:08'
Volden ihned musel do akce, podržel kotouč a bude se vhazovat v jeho pásmu.
40:01'
I druhá třetina je za námi a Jihlava ji sehrála rozhodně lépe, hned v 22. minutě srovnala a po zbytek třetiny byla mírně nebezpečnější, než Ridera. Další třetina začne cca v 19:18.
40:00'
39:54'
Stříteský nevyjel proti kotouči, ale couval před Kucserou a hostující útočník vypálil, Volden kotouč odrazil a Bartovič mohl dorazit, nepřesně.
38:43'
Kajínek ledabyle nahrál kotouč přímo na hůl hostí, tato přesilovka je jedna z těch horších pro Jihlavu.
38:19'
Olesz vyvezl puk až na druhou stranu kluziště, kde stál v brankovišti Volden a bude se vhazovat po jeho pravici.
37:53'
Vyloučení za vysokou hůl se nevyhne ani Vítkovicím, ven jde Trška.
37:28'
Kotouč vlétl na hostující střídačku a Rys opět nabízel výměnu adresy s kapitánem Oleszem, ten na jeho návrh nepřistoupil. Čtveřice pruhovaných nakonec ukončila celou burzu, vše zůstane bez trestu.
36:45'
Je to vyhrocené utkání, není přerušení, kde by si hráči nechtěli posílat vášnivé polibky. Na ledě vytváření šancí opadlo, oba celky mají na vstřelení gólů určitě možnosti.
36:10'
Hlinka se pokusil z levého kruhu střílet, puk přelétl díky hokejce hostujícího plejera ve střele ochrannou síť a skončil až na tribuně na stání.
34:43'
Až nyní se Ridera dostala do hloubi pole, veškeré dohady ukončil Šidlík razantním vyhozením z pásma. Zanedlouho následovalo další vyhození a Jihlava se ubránila.
33:50'
Domácí, zejména Hubáček brání skvěle a přesilovka to pro hosty spíše není, než je. A když už se dostanou ke střele, tak je v brance jistý Volden.
33:29'
Domácí s tím hrubě nesouhlasí, ale seznam s čísly je dán jasně, na trestnou jde Anděl.
32:47'
Jihlava se spoléhá na střely od modré a zatím jich dost bylo nebezpečných. Šidlíkova mířila kousek od levé tyče. Jihlava ale hrála v šesti, ač si myslí hráči opak a upřímně, také jsem tam žádný prohřešek neviděl.
31:10'
Hamill plní funkci centra první lajny svědomitě, dokázal rozehrát puk a nabít na střelu Suchánkovi, odražené kotouče před brankou ale Jihlava nesbírá a to byla chyba. Lev byl s Bartovičem v přečíslení, první jmenovaný poslal pokus vysoko nad.
30:22'
Rys si našel cestu k puku po buly a ostře vypálil, Bartošák musel vytáhnout nahoru svoji vyrážečku. Vítkovice podruhé za krátkou dobu vyhodily na icing.
29:21'
Rabbit se štěstím vyrazil puk z pásma a Skořepa si hledal pozici na únik, Krenželok byl u puku rychleji a nic se nekonalo. Jihlava je v pěti, Kubalík ihned dostal kotouč, nepovedlo se mu ho zpracovat. Zápas dostal každopádně další náboj a málokdo by po první třetině věřil v otevřený souboj.
28:52'
Tradičně střílel od modré Klok, Ridera se nemohla dostat do lepší pozice v přesilovce. Navíc jde hra ven z útočného pásma, kotouč opustil hrací plochu.
28:00'
Lev z nápřahu prověřil pružnost své hole, ta vydržela. Ridera drtí domácí v pásmu, Lev byl opět na puku, na hraně ofsajdu. Následná střela ale byla sražena do ochranné sítě nad ledem a Klok mírně provokuje Šidlíka, který si nic líbit nenechá.
27:47'
Bývá to tak, faul, který je oplacením toho předchozího je mnohem více vidět, než ten předtím. Bylo tomu tak i nyní, podražení Kubalíka sudí přehlédl, vysokou hůl v obličeji jednoho z hostujících obránců ale sudí viděl přesně a Kubalíka posílá na dvě minuty. Komerční pauza.
27:11'
Vítkovice vyhodily z pásma, jednoduché to nyní rozhodně nemají. Z nejhoršího jsou ale venku a zanedlouho se Lev vrátí do hry.
25:59'
Dukla měla slušný pokus na druhou trefu. Na modré propadl vítkovický obránce a Jihlava byla ve výhodě 5 na 3, Suchánkovi se kotouč dostal na dlouhou hůl.
25:44'
Lev se dopustil faulu kolenem a dostává dvě minuty.
25:12'
Vhazování v obranném pásmu Jihlavy paradoxně domácí využili k útoku, Čachotský nechal kotouč za sebou Hamillovi, jeho pokus vyrazil Bartošák. Vítkovice navíc jdou do oslabení.
24:46'
Kucsera střelou na delší štangli z levého kruhu donutil protáhnout Voldenovu lapačku a norský gólman si užívá ovace publika.
23:41'
Domácí publikum ožilo a máme tu decibely navíc. Tak to má být, aktivita vítkovického kotle mírně opadla. Jihlava je navíc o něco více napumpovaná, chtěla vyloučení za faul na Hlinku, nebylo však vyhověno.
21:56'
Dukla právě vstřelila branku!
Hlinka – postrach Vítkovic. Stejně jako v prvním domácím utkání skóroval první, tak i v tom druhém. Kubalík přistrčil po zisku puku v tandemu na MICHALA HLINKU a ten ranou do levého vinglu z pravého kruhu nedal Bartošákovi šanci. Asistence: Tomáš Kubalík
21:17'
Žálčík zachytil nepřesnou přihrávku Krenželoka, kotouč se mu odrazil na druhou stranu hřiště a pro puk si tak dojet nemohl. Fanouškům vpálil další vztek do očí čárový sudí, který pískal ofsajd, zde bych si soud netroufal dělat.
20:35'
Závar po střele Kloka od modré, domácí obrana nedokázala odklidit puk a Volden se v brankovišti musel hodně motat, aby neinkasoval.
20:01'
První třetina je za námi, Ridera ukázala právem, že 8 zápasů v řadě nevyhrála jen tak a je rozhodně aktivnější. Hosté vedou od 14. minuty, když Klok využil přesilovku. Další třetina začne cca v 18:23.
20:00'
19:11'
Ridera se nikam moc hnát nechce a spíše vyhazuje puky ven z pásma.
18:02'
Kajínek opět střílel, trefil Zdráhalovy brusle a od nich se puk odrazil za modrou. Následně vybojoval kotouč Skořepa a z pravé strany střílel, bylo to zase jenom do plexi a domácí fanoušci nejsou moc spokojeni. Zvlášt nyní, když Suchánek hrubě nepovedeným pasem poslal puk na zakázané uvolnění.
17:53'
Skořepa nahodil puk na Bartošáka, ten ho radši ukryl ve svých zákoutích výstroje.
17:03'
Trška vybídl přesnou přihrávkou na modré Bartoviče, jeho bekhendovou střelu vyrazil Volden. Obrana zároveň pokryla i dorážku z dílny Olesze a Jihlava se na delší dobu vydala obsadit útočné pásmo.
15:33'
Domácí ztratili tempo, Vítkovice jsou velmi aktivní vepředu a svoji formu potvrzují naplno. Jak jsem již psal, Dukla může hrozit z brejků, o jeden takový se pokusil Žálčík, netrefil přesně.
14:20'
Suchánek zarazil nájezd Kloka do útočného pásma svými bruslemi. Dukla se snaží zatlačit v útoku, čtvrtá formace bojovala, nic ale nedokázala vytěžit a na druhou stranu se vydal Szturc, jeho pokus byl opět sražen do ochranné sítě.
13:10'
Šidlík to nyní pořádně schytává z domácích tribun, jeho horší forma se táhne delší dobu a nyní fanoušci dostanou vodu na mlýn. Nedokázal totiž vyhodit z pásma, jeho nepřesnost využil Roman, posunul na Slobodu a kotouč se nakonec dostal na hokejku LUKÁŠE KLOKA, který to od modré prostřelil všechno a dává hostům vedení. Asistence: Karol Sloboda, Ondřej Roman.
12:42'
Výborný Volden! Roman dostal nabito od Kucsery přesnou křižnou přihrávkou na pravý kruh a domácí gólman ji zkrotil ve své výstroji, přemístil se včas.
12:27'
Po komerční pauze bude vyloučen Kubalík, ujížděl mu Stránský a Kubalík si ho přitáhl hokejkou blíže k sobě. Jasné dvě minuty.
11:44'
Chyba obrany domácích, Bartovič nahrával před branku Lvovi a Voldenovi puk vyskočil z výstroje, obránci mu pomohli a puk pod jeho lapačku strčili.
10:56'
Zase jsou hosté nastěhovaní v útočném pásmu, Krenželok vystřelil od modré, Volden mu pokus vyrazil. Dukla na chvíli vyjela do útoku, pobyla tam zhruba 5 sekund a vrací se zase zpět. Volden navíc musel předvést další zákrok, bude se vhazovat po jeho pravici.
10:20'
Diviš dlouhou přihrávkou pokoušel njít Ryse, nenašel absolutně nikoho a výrazy některých diváků by se daly popsat slovy: „Co blázníš?“
09:52'
Hosté v plném počtu. Szturc se tak s veselým výrazem může vrátit na led.
09:40'
Sudí zadul do píšťalky a signalizuje hru vysokou holí, které spáchala Dukla. 12 sekund do konce přesilovky domácích.
08:44'
Žálčík dlouho držel puk, poslední obránce v cestě, Krenželok ho o něj připravil. Ostrava zatím hraje přesilovku v pohodě a nemusí se vůbec bránit.
08:07'
Zdráhal vypálil první střelu a mířil kvalitně, na rameno Bartošáka a hostující brankář nepředvedl nejlepší zákrok. Jenže se Ridera dokázala osvobodit a Jihlava vracela puk zpátky, je to ale jenom icing.
07:52'
Rabbit si uzmul puk a po levé straně unikal, v útočném pásmu ho zastavil Szturc nekompromisní hrazdou a je vyloučen. Jihlava má tak v utkání první přesilovku.
07:36'
Roman zadovkou nechal puk na hranici brankoviště, obrana ho odklidila včas.
07:30'
Hosté se zlobí, sudí Hodek přerušil hru, ač byl puk stále hratelný. Komerční přestávka.
06:51'
Z brejků může Jihlava hrozit. Jeden takový zakončil Kajínek a hostujícímu gólmanovi puk vyskočil z náruče, dorážka Žálčíka si našla cíl v podobě těla jednoho z obránců Ridery.
05:50'
Rys výborně urval kotouč v obranném pásmu a dovolil své formaci vystřídat, dokonce se Rys dostal ke střele, Bartošák mnoho práce neměl. Vítkovice udávají směr utkání a Jihlava se chtě nechtě musí bránit.
04:46'
Icing hostí, Dukla si pobyt v útočném pásmu prodlouží. Ne nadlouho, na zteč vyjel Kucsera a z levého křídla vypálil, kotouč byl sražen. Jenže Suchánek ho neodklidil přesvědčivě a Kucsera střílel z první, i nyní byla sražena jeho střela.
04:05'
Kajínka zradilo periferní vidění a kotouč, podobně jako míč brankář z fotbalové Mohuče (doporučuji zhlédnout video), zanechal za sebou. Z toho vytěžily Vítkovice další střelu a následný únik, který ale zastavila píšťalka čárového, byl to ofsajd.
03:45'
Květoň za bránou vybojoval puk a nahrál před kasu Szturcovi, puk mu uskočil a Volden tak neměl mnoho práce ve svém teritoriu.
03:18'
Zámořská souhra Rabbit – Hamill nabídla povedený pas Rabbita Hamillovi na levý kruh, ze střely ale nic kanadský forvard nevytěžil. Vítkovice ihned otočily hru a bude se vhazovat po pravici Voldena.
02:33'
Kajínek to vzal na sebe od modré čáry a vypálil takový projektil, že odstřelil Hubáčkovi hokejku. Jihlava se ale taktéž nenechává zahanbit a dokáže hosty zatlačit.
01:23'
Kubalík vyjel z útočného pásma a nahrál a Žálčíka, daleko však nedojel. Utkání se hraje ve špičkové atmosféře, oba kotle fandí příkladně. Na ledě jsou aktivnější, dle předpokladu hosté. Volden musel použít svoji lapačku na zachycení střely Květoně.
00:48'
Szturc se na druhé straně dostal ke střele, umístění mu změnila hokejka Zdráhala. Vítkovice se následně dostaly do ofsajdu a hra se z pásma stěhuje do středního pásma.
00:08'
První puk protečovaný do pásma měl na starosti Hamill. A Hamill se ukázal opět, neboť dokázal získat puk a pozlobit obránce hostí.
00:01'
Stadion se nám plní pěkně, do začátku zbývá zhruba 20 minut, početně zaplněn je i sektor Ostravanů, mnohé bližší tábory by si mohly z naplněnosti sektoru vzít příklad.

HC Dukla Jihlava: Volden (Vejmelka) – Suchánek, de la Rose, J. Zdráhal, Stříteský, Kajínek, Šidlík, Bryhnisveen – Rabbit, Hamill, Čachotský (C) – F. Seman, Skořepa (A), Žálčík – Anděl, M. Hlinka, T. Kubalík – Diviš (A), R. Hubáček, Rys.
trenér: Petr Vlk

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), D. Krenželok, Hrbas, Urbanec, Trška – Bartovič, Lev, Olesz (C) – Szturc, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Š. Stránský, T. Jáchym, Hudeček.
trenér: Jakub Petr

Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Bláha, Špůr.
HC Dukla Jihlava

Jihlavu k suterénu tabulky přibily především několik zápasů trvající série, kterých bylo hned několik. Tu nejhorší prožili Dukláci v druhé polovině listopadu, kdy neutrhli bod čtyřikrát za sebou. Napravili to však poměrně záhy, bodovat dokázali čtyřikrát za sebou. Jenže následovala další série v důležitých utkáních, na výhru Jihlava čeká již čtyři zápasy. Těšit ji může alespoň obrání Komety na jejím ledě o jeden bod.

K tahounům Jihlavy patří matador Čachotský (6+13), který je tak i nejproduktivnějším hráčem týmu. Ostrými pálí útočníci Žálčík s Hlinkou, na jejich gólovém kontě se skví šťastná sedmička.Obranu táhne Švéd de la Rose (4+9), v bráně se střídá Lars Volden a Karel Vejmelka, který přišel z Brna jako dočasná náhrada za reprezentanta Škarka. Vejmelka ihned po svém příchodu odchytal poslední tři utkání.
HC Vítkovice Ridera

Ridera v poslední době válí. Od 26. listopadu neztratila jediný bod a vyhrála osm utkání v řadě, čímž stanovila nový rekord extraligy. Díky tomu se dostala na třetí místo v extraligové tabulce s devítibodovou ztrátou na první Plzeň. Vítkovice také zaznamenaly ve své čtyřiadvacetibodové sérii velmi vysoké výhry. Namátkou 5:0 proti Zlínu, 7:3 proti Spartě doma a 7:1 v posledním kole proti Mladé Boleslavi.

Kdo táhne Vítkovice? Kostru týmu tvoří několik zkušených plejerů, nejproduktivnějším hráčem je útočník Lev (15+9). Přesně obrácený počet gólů a asistencí má další forvard Roman (9+15). V bráně je velmi zkušený Patrik Bartošák a i díky tomu jsou Vítkovice velmi vysoko.
Dobré odpoledne všem příznivcům Tipsport Extraligy ledního hokeje. V jízdním řádu základní části se zastavíme v 34. kole. HC Dukla Jihlava sehraje poslední domácí utkání v roce 2017, jednak ve speciálních bílých dresech a také přivítá v poslední době stoprocentní HC Vítkovice Ridera. Začínáme v 17:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.