Tipsport Extraliga - Základní část - 50. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Jihlava - 27. února 2018   18:00

Liberec
01:07' Redenbach (M. Kvapil) • 49:44' Ševc (Šmíd, Filippi)

Liberec - Jihlava: Prosadil se kapitán, Martin Ševc vstřelil gól na 2:1

Tygři se díky tříbodové výhře posunuli na šesté místo v tabulce, jejich soupeři mají ovšem ještě jeden zápas k dobru.

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek úterního večera.
Nejlepšími hráči byli zvoleni Jakub Škarek (JIH) a Martin Ševc (LIB).
Bílí Tygři nakonec ve třetí třetině vsítili rozhodující branku a zvítězili těsným výsledkem 2:1. V závěru Liberečtí velmi dobře bránili a nepovolili Jihlavě ani závěrečný tlak.
59:39'
Hosté se konečně dostali do útoku. Jakub Škarek vyrazil na střídačku a pustil do hry šestého hráče do pole.
58:59'
Jihlava je aktuálně na kotouči, jenže se jí nedaří prodrat do útočného pásma.
58:01'
Dukla má poslední dvě minuty na vyrovnání, u puku je ale Liberec.
56:24'
Tygři se usadili v útočném pásmu, Jihlavě se nedaří vyhodit.
54:54'
Dukla hraje v plném počtu.
54:41'
Liberci se přesilovka nedaří.
54:00'
Domácí chvíli kombinovali v útočné třetině, nakonec ale přišli o kotouč a musí začít ve svém obranném pásmu.
52:54'
Jeden člen realizačního týmu Jihlavy zřejmě řekl rozhodčímu několik ostrých slov a vysloužil si dvě minuty za nesportovní chování. Trest za něj odpyká Lukáš Žalčík.
52:27'
Hned po buly zkusil vypálit Martin Bakoš, trefil ovšem pouze Davida Váňu, který následně odkulhal na střídačku.
52:16'
Zakázané uvolnění v podání týmu z Vysočiny.
51:49'
Dukla se snaží o vyrovnání, jenže Tygři zatím skvěle brání a nepouští své protihráče do šancí.
50:47'
Dominik Lakatoš obral za bránou Jihlavy o puk Matěje Stříteského, vybruslil si před Škarka a zkusil zakončit. Nezamířil ani přesně a hostující brankář nemusel zasahovat.
49:44'
Liberec právě vstřelil branku!
Liberečtí si berou zpět své vedení! Ladislav Šmíd přihrál na modrou MARTINU ŠEVCOVI, který využil clony před Škarkem a poslal puk do sítě. Asistence: Ladislav Šmíd, Tomáš Filippi.
47:41'
Jistý Roman Will si připsal další zákrok, když do své náruče ukryl střelu Davida Váni. Vzápětí se před ním strhla menší strkanice, kterou rozhodčí velmi rychle ukončili.
47:21'
Tomáš Filippi poslal do útoku Martina Bakoše, jenž vjel v plné rychlosti do útočné třetiny a svižnou ranou trefil Jakuba Škarka do masky.
46:35'
Po nepovedené rozehrávce Liberce doputoval kotouč až na zakázané uvolnění.
46:10'
Dnešní utkání sleduje 4 929 diváků.
45:04'
Sam na Romana Willa nyní jel po přihrávce Josefa Skořepy útočník Tomáš Jiránek. I on si ale na libereckém gólmanovi vylámal zuby.
44:04'
Marek Kvapil našel zpoza brány najíždějícího Tylera Redenbacha, který z bezprostřední blízkosti trefil připraveného Jakuba Škarka.
42:16'
Tomáš Jiránek přihrál za modrou čárou rozjetému Petru Strakovi, který jel sám na Romana Willa. Ten si s jeho přizemní střelou poradil.
41:00'
Z vrcholu kruhu tvrdě vypálil Marek Kvapil, jehož projektil vyrazil Jakub Škarek pouze před sebe. Michal Bulíř ale svou dorážkou puk do sítě nedostal.
40:33'
Bílí Tygři hrají v kompletním počtu hráčů.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:54.
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 9 (26)
HC Dukla Jihlava: 7 (13)
Ve druhé třetině byli liberečtí nadále aktivnější, jenže Dukla se díky dvojnásobné početní výhodě dostala do hry a vyrovnal. V závěru prostředního dějství se hra trochu přiostřila a třetí perioda bude jistě velmi zajímavá.
40:00'
39:30'
Tygři se zatím s přehledem brání.
38:38'
Hosté jsou kompletní a začíná jejich početní výhoda.
38:31'
Ve skrumáži před libereckou bránou po jihlavském přečíslení fauloval Filip Pyrochta (LIB) soupeře a obdržel dvě minuty za krosček. Následně vyfasoval i osobní trest na deset minut za protesty.
37:12'
Tomáš Filippi našel nádherným křížným pasem Marka Kvapila, proti jehož střele se stačil Jakub Škarek přesunout. O chvíli později zakončoval Marek Kvapil zblízka, ale ani tentokrát si na hostujícího brankáře nepřišel.
36:43'
Filip Pyrochta neudržel puk na modré čáře a sudí odpískal velmi těsný ofsajd.
36:38'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Adam Zeman – 2 min., vražení na hrazení).
35:52'
Radek Hubáček mohl jet sám na Romana Willa, o šanci ho ale na poslední chvíli připravil povedenou rybičkou Ladislav Šmíd.
To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
34:50'
Dukla se na chvíli usadila v útočné třetině, ke střele je ale liberecká defenziva nepustila.
33:26'
Dominik Lakatoš zavezl puk do útočného pásma, nečeš se ke kotouči dostal Marek Kvapil, který z ničeho nic vypálil z vrcholu kruhu. Jeho skrytá střela se odrazila od břevna!
32:07'
Vše vrcholí zakázaným uvolněním týmu z Vysočiny.
31:45'
Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.
30:50'
Puk se ocitl na jihlavské střídačce. Buly proběhne v neutrální zóně.
29:35'
Dukla právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! ROBERT ZACHARY HAMILL si od modré sjel až do kruhu pro vhazování odkud svižnou ranou ke vzdálenější tyči překonal Romana Willa. Asistence: Matěj Stříteský.
29:25'
Dominik Lakatoš je na ledě, Liberec je ve čtyřech.
28:50'
Z druhé strany to nyní zkoušel Matěj Stříteský, ani on ale libereckého gólmana nepropálil.
28:10'
Hosté chvíli kombinovali v útočném pásmu a nakonec z pravého kruhu vypálil Tomáš Jiránek. Romanu Will měl ovšem dobrý výhled a ukryl jeho pokus do své rukavice.
27:49'
Tygři vyhráli buly a vyhazují kotouč z obranné třetiny.
27:46'
Dukla bude hrát minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři! Filip Pyrochta putuje na trestnou lavici za hrubost.
27:19'
Dominik Lakatoš (LIB) podrazil soupeře a odsedí si za to dvě minuty. Jihlava má šanci srovnat!
26:49'
Po dalším zákroku Jakuba Škarka následuje komerční pauza.
25:34'
Dukla se mohla dostat do přečíslení tři na dva, jenže se o něj připravila nepřesnou přihrávkou.
24:05'
Domácí pokračují v náporu. Nyní dvakrát pálil Filip Pyrochta, jeho první pokus zneškodnil Jakub Škarek a napodruhé mu selhala hokejka.
22:31'
Dukla oslabení zvládla, Tomáš Čachotský je na ledě.
21:41'
Domácí se postavením útočícího hráče v brankovišti sami připravují o útočné pásmo.
21:33'
Filip Pyrochta přihrál od modré Marku Kvapilovi, jehož tvrdou ránu kdosi tečoval do ochranné sítě.
21:05'
Liberci se zatím přesilovka nedaří, opět musí začít ve vlastním obranném pásmu.
20:45'
Hosté vyhráli buly a poslali kotouč na druhou stranu kluziště.
20:31'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Čachotský – 2 min., podražení).

HC Dukla Jihlava: 6
Už po první minutě se do vedení dostal domácí celek, když se střelou z otočky prosadil Tyler Redenbach. Tygři byli i nadále aktivnějším týmem, jenže jejich zbylé pokusy zlikvidoval Jakub Škarek, a tak je stav po první třetině 1:0.
20:00'
19:11'
Mário Bližňák vybídl zpoza brány k zakončení Jana Ordoše, jenž zamířil pouze do náruče jihlavského gólmana.
18:14'
Lukáš Derner poslal od modré kotouč do brankoviště, kde se jej do sítě pokoušel dorazit Dominik Lakatoš. Jakuba Škarka ale ani nadvakrát nepřekonal.
18:00'
Tým z města pod Ještědem nadále okupuje obrannou zónu Jihlavy.
17:28'
16:55'
Jakub Škarek toho nyní moc neviděl a projektil Martina Ševce vyrazil jen se štěstím. Následně se jeho spoluhráči dostali k puku a poslali jej do střední třetiny.
16:36'
Nakonec našel Martin Bakoš povedenou zadovkou úplně volného Marka Kvapila, jenž střelou z první netrefil bránu.
16:15'
Domácí kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale zatím neodvážili.
15:36'
Martin Bakoš od modré těsně minul, vzápětí se podařilo Jihlavě vyhodit.
15:28'
Početní výhodu si vyzkouší i Tygři. Vysokou holí se provinil Tomáš Jiránek (JIH).
14:35'
Severočeši se provinili icingem, hra se přestěhuje před Romana Willa.
14:19'
Dělovku Filipa Pyrochty od modré čáry zneškodnil Jakub Škarek, jenž si poradil i přes vydatnou clonu před ním.
13:03'
Slibně se rozvíjející akci Jihlavy zastavilo postavení mimo hru.
11:49'
Ke sražené přihrávce Marka Kvapile si od modré sjel Filip Pyrochta, jenž se napřáhl a vypálil z voleje. Jakub Škarek se však stihl přesunout a povedeným zákrokem podržel svůj tým.
10:54'
Tomáš Filippi se po pravém křídle protlačil až před Škarka a z bezprostřední blízkosti trefil břevno!
10:41'
Liberec je kompletní.
09:25'
Dukla se v útočném pásmu moc dlouho neohřála, domácí se opět osvobozují.
09:03'
Liberečtí vyhazují.
08:45'
Dělovka Matěje Stříteského byla tečována do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Romana Willa.
08:38'
Uvidíme první přesilovku. Tomáš Filippi (LIB) si odsedí dvě minuty za držení.
07:10'
Po nepřesné rozehrávce Jihlavy se sám před Škarkem zjevil Lukáš Krenželok, na strážce hostující svatyně si ale bekhendovou střelou nepřišel.
06:37'
Po další střele Jihlavy ukryl Roman Will puk do své lapačky. Následuje komerční přestávka.
06:30'
Hosté se po dlouhé době dostali ke slovu a nadělali liberecké defenzivě pořádné problémy. V situaci tři na tři vybídl Adam Zeman k zakončení Tomáše Čachotského, jeho jedovatý pokus Roman Will jen tak tak stačil vyrazit.
05:55'
Jakub Škarek měl nyní dobrý výhled a s nahozením Adama Jánošíka neměl žádné problémy.
05:03'
Michal Bulíř přejel modrou čáru a přihrál Marku Kvapilovi, který už mohl střílet, ale ještě se snažil najít lépe postaveného Tylera Redenbacha. Jeho křížný pas ovšem zblokoval někdo z obránců Dukly.
04:45'
Hra je nyní plná nepřesností.
03:27'
Icing v podání Liberce, vhazovat se bude před Romanem Willem.
02:12'
Filip Pyrochta nabral ve středním pásmu rychlost, zavezl kotouč do pásma a vypálil. Jakub Škarek si však poradil jak s jeho bekhendovým pokusem, tak s jeho následující dorážkou.
01:07'
Tygři se krátce po začátku zápasu dostávají do vedení! Ke sražené střele Marka Kvapila se v pravém kruhu dostal TYLER REDENBACH, který svižnou ranou z otočky překonal Jakuba Škarka. Asistence: Marek Kvapil.
00:52'
Dukle se nepovedla rozehrávka a puk doputoval až na zakázané uvolnění.
00:40'
První střelou se prezentoval Matěj Stříteský, jehož pokus z vrcholu kruhu vyrazil Roman Will vyrážečkou.
00:10'
Úvodní buly vyhráli domácí, nyní už je ale kotouč na hokejkách Jihlavy, která zakládá první útok.
00:01'
Obě mužstva jsou na ledě, zazní státní hymna.
Bílí Tygři dnes obléknou modré dresy, Jihlava nastoupí ve žlutém.

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Kolmann, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bulíř, Redenbach, M. Kvapil – Bakoš, Filippi, Lakatoš – J. Stránský, Bližňák, Ordoš.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Kořenář) – Šidlík, Stříteský, de la Rose, Suchánek, Bryhnisveen, J. Zdráhal – Čachotský (C), Zeman, F. Seman – Straka, Skořepa (A), Jiránek – Rabbit, Hamill, Anděl – Žálčík, R. Hubáček, Diviš (A).

Rozhodčí: Šír, Pražák – Barvíř, Zavřel.
Boj o body

Základní část se chýlí ke svému konci a jak Severočeši, tak Dukla stále mají o co hrát. Liberečtí se stále mají možnost ucházet o přímý postup do play-off, na šestý Zlín totiž ztrácí pouhé dva body.

Hokejisté Jihlavy už nemůžou postoupit ani do předkola, jejich hlavní motivací je vyhnout se baráži a rádi by před play-out, které má pouhých šest kol, stáhli náskok Mladé Boleslavi, který ovšem činí jedenáct bodů.
Back-to-back

Liberec se s Jihlavou utkal již včera a dohrávku jedenáctého kola ovládl domácí tým, tedy Tygři. Ti měli prakticky celé utkání pod kontrolou a nakonec zvítězili zaslouženě 4:1. Dnes obě mužstva čeká v Home Credit aréně odveta.

Dva zápasy ve dvou dnech jsou spíše záležitostí zámořské NHL, v české extralize není tzv. back-to-back game vůbec obvyklá. Kvůli nabitému programu Tygrů, kteří se v Lize mistrů probojovali až do semifinále, muselo dojít k menší výjimce.

Bílí Tygři Liberec vs. HC Dukla Jihlava 4:1

Branky a nahrávky: 4. L. Krenželok (Jašek, Šmíd), 15. Šmíd (Lakatoš), 35. M. Kvapil, 60. Ordoš (Derner, Bližňák) – 24. Jiránek (D. Váňa, Zeman)

Bílí Tygři Liberec: Will – Pyrochta, Ševc (C), Kolmann, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bulíř, Redenbach, M. Kvapil – Bakoš, Filippi, J. Vlach – Lakatoš, Bližňák, Ordoš.

HC Dukla Jihlava: Kořenář – Šidlík, Kajínek, de la Rose, J. Zdráhal, Bryhnisveen, Suchánek, D. Váňa (C) – Čachotský, Zeman, Jiránek – Rys (A), Skořepa, F. Seman – Žálčík, Hamill, Anděl – Rabbit, R. Hubáček (A), Diviš.
Přeji pěkný úterní večer, vítám vás u online přenosu z hokejové extraligy. Dnes se proti sobě v rámci padesátého kola postaví Bílí Tygři Liberec a HC Dukla Jihlava.