Tipsport Extraliga - Základní část - 45. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Třinec - 30. ledna 2018   18:00

0:4
(0:1, 0:1, 0:2)
Třinec
12:39' Martin Růžička  (O. Kovařčík, Cienciala) • 30:48' Dravecký  (Petružálek, Martin Růžička) • 43:04' Dravecký  (Linhart) • 50:29' Mikulík  (Chmielewski)
Liberec
Hribik, Pražák – Barvíř, Lhotský
Home Credit Arena Liberec
4 454 diváků
Třinec

Liberec - Třinec: Mikulík si vychutnal Willa a hosté vedou 0:4

Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů.
Nejlepší hráči utkání:
Tyler Redenbach a Martin Růžička
A je dobojováno. Oceláři uťali vítěznou sérii Bílých Tygrů a vítězí pod Ještědem 4:0. Ve třetí třetině pečetili na konečný výsledek Dravecký a Mikulík, Tygři se na žádný zásah nezmohli.
59:39'
Maierovo nahození z levého křídla Hrubec vyrazil.
59:00'
Domácím se nedaří proniknout kupředu.
58:26'
Hrubec přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.
57:52'
Tentokrát Kolmann branku sám svou střelou minul.
57:27'
Kolmannova dělovka od modré skončila tečovaná těsně vedle.
56:44'
Liberecké ofenzivní snažení přerušil ofsajd.
56:24'
Liberec hraje v plném počtu.
56:03'
Tygři znovu uklidili puk do útočného pásma.
55:26'
Liberečtí vyhazují k Hrubcovi.
55:19'
Tak to je ošklivé! Ladislav Šmíd skočil do střely a schytal ji přímo do obličeje, načež rozezleně opouští ledovou plochu a jde rovnou do kabiny.
55:02'
Třinečtí kombinují v útočném pásmu a obléhají libereckou branku.
54:24'
Stav pět na pět však netrvá dlouho. Petr Kolmann (LIB) dostává dvě minuty za faul kolenem.
54:19'
Vlach a Mikulík jsou na ledě.
53:09'
Růžička se prokličkoval až před Willa, zakončit však nedokázal.
52:19'
Jaroslav Vlach (LIB) a Milan Mikulík (TRI) se dostali do rozmíšky, která končí dvěma minutami pro oba zúčastněné.
51:38'
Jašek parádní přihrávkou našel před brankou Redenbacha, ten však nedokázal propíchnout kotouč skrz Hrubcovu výstroj.
51:13'
Pyrochtovo nahození od modré bylo spíše takovým pozdravem, než reálnou hrozbou, Hrubec vyráží.
50:29'
Třinec právě vstřelil branku!
Tak to byla paráda v podání třineckých hokejistů. MILAN MIKULÍK vyrazil do samostatného úniku, Willa si položil a uklidil kotouč do sítě.
Asistence: Aron Chmielewski.
49:45'
Jánošíkovu střelu od modré bez potíží kryl Hrubec.
49:21'
Oceláři hrají v plném počtu.
48:48'
Liberečtí jsou zkrátka v této přesilové hře bezradní, stále se jim nedaří Třinec ohrozit.
48:13'
Třinečtí znovu dopravili puk až k Willovi.
47:32'
Třinečtí vyhazují.
47:21'
David Cienciala (TRI) míří na trestnou lavici za hákování.
46:24'
Liberec je opět u puku a vyráží kupředu.
45:54'
Hrubec přikryl puk, bude se vhazovat po jeho levici.
45:23'
Bekhendem se pokusil zakončit Jašek, ale nakonec byl odtlačen od puku.
44:30'
Třinečtí jsou pod tlakem, Liberci se však stále nedaří najít recept na Šimona Hrubce.
44:11'
Dernerova střela trefila pouze nejbližšího protihráče.
43:32'
Pyrochtovo nahození od modré minulo branku.
43:04'
Po ráně z levého křídla se puk odrazil vedle pravé tyče. Vzápětí si pro něj sjel MARTIN RŮŽIČKA a nadvakrát jej dorazil do odkryté sítě.
Asistence: Tomáš Linhart, Vladimír Dravecký.
42:55'
Třinečtí nahodili puk k Willovi, ten přerušuje hru.
Dnešní utkání sleduje 4 454 diváků.
42:31'
Pyrochtovo nahození od modré vyrazil Hrubec do ochranné sítě.
42:00'
Na druhé straně pálil Chrtek, jeho rána však byla tečována vysoko nad.
41:46'
Hosté oblehli liberecké pásmo, ale Willa neohrozili.
41:33'
Třinec vyráží do protiútoku.
40:43'
Bakoš se dral do zakončení, před brankou ale přišel o puk.
40:01'
Třetí třetina brzy vypukne, hráči se vracejí na led.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem): 25:5 (33:16)
Máme za sebou druhou třetinu. Třinec zatím udělil Liberci lekci z produktivity, neboť domácí Tygři už několikrát mohli skórovat. Na Jelínka a Krenželoka zívala ve druhé třetině prázdná brána, ani jeden z nich se ovšem neprosadil. Zato v přesilové hře Ocelářů tečoval Dravecký Petružálkovu ránu od modré a usměrnil puk do sítě. Třinec tedy vede 2:0. Třetí třetina začně přibližně v 19:52.
40:00'
39:38'
Po odrazu od zadního mantinelu se puk vrátil před Hrubce, kde se snažil dorážet Ordoš, brankáře však nepřekonal.
39:27'
Třinečtí se provinili hrou vysokou holí, vhazuje se před Hrubcem.
39:02'
Obrovská šance Třince! Ciencala obral Tygry o puk a jel zcela sám na Willa. Ten však jeho zakončení mezi nohy přečetl a vytěsnil puk do bezpečí!
38:35'
Třinec opět vyhazuje.
38:18'
Tomáš Linhart (TRI) je dalším potrestaným hráčem, dostává dvě minuty za krosček.
37:53'
Lakatoš se ukvapil a vnikl do pásma příliš brzy, načež je pískán ofsajd.
37:41'
Třinec vyhazuje za cenu zakázaného uvolnění.
37:14'
Krenželokova dělovka z levého křídla skončila v boční síti.
36:52'
O puk se bojuje v libereckém pásmu, vteřiny utíkají.
36:06'
Hosté hrají v plném počtu.
35:35'
34:44'
Redenbach sotal puk na pravém křídle a okamžitě pálil, Hrubec předvedl další skvělý zákrok.
34:28'
Třinečtí se osvobozují.
34:13'
Bakošova střela od modré skončila na Hrubcově vyrážečce.
34:05'
Uvidíme libereckou přesilovku, Marian Adámek (TRI) míří na trestnou lavici za držení protihráče.
33:23'
Liberečtí zůstávají u puku a tlačí se vpřed.
32:46'
Po přihrávce Ladislava Šmída se k puku před brankou dostal Bakoš, ale jeho pokus Hrubec chytil.
31:42'
Pyrochtovu střelu od modré Hrubec bez potíží lapil.
31:26'
Bližňák poslal puk brankovištěm a ke kotouči se dostal Odroš, poloodkrytou branku ale netrefil!
31:14'
Lakatoš se tlačil vpřed, Hrubec však kotouč skryl pod lapačkou a přerušuje hru.
30:48'
A také tuto přesilovou hru Třinečtí využívají. Jakub Petružálek na modré napřáhl ke střele a jeho ránu ještě VLADIMÍR DRAVECKÝ tečoval k tyči. Roman Will nic neviděl, za ranou se pouze ohlédl.
Asistence: Jakub Petružálek a Martin Růžička.
30:31'
Růžičkova tvrdá rána minula libereckou svatyni.
29:56'
Jelínek s Bližňákem vyrazili kupředu, druhý jmenovaný ale nezpracoval přihrávku a nedokázal tedy zakončit.
29:35'
Puk proskákal k Willovi, ten okamžitě přerušuje.
29:31'
Martin Ševc (LIB) míří na trestnou lavici za podražení.
29:24'
Další rána od modré v podání Petra Kolmanna dolětěla do výstroje Šimona Hrubce. Ten zůstává neoblomný.
29:01'
Také Kolmannův pokus skončil pouze u připraveného Hrubce.
28:57'
Následuje komerční přestávka.
28:57'
Jánošíkova střela skončila v lapačce brankáře Hrubce.
28:21'
Jaškova rána švihem zápěstí prošla až na branku, Hrubec ji však vyrazil.
27:42'
Po Ševcově dělovce poskakoval puk brankovištěm, nikdo z libereckých hráčů se ho však neujal.
27:25'
Zakázané uvolnění Ocelářů.
26:45'
26:30'
Tentokrát se o vyhození osobně postaral Šimon Hrubec.
25:50'
Po přihrávce skrz brankoviště mohl pálit Jelínek, zblízka však svým pukem minul odkrytou branku!
25:15'
Liberečtí jsou opět vyhnáni až do vlastního pásma.
24:55'
24:45'
Jiří Polanský (TRI) míří na trestnou lavici za držení protihráče.
24:23'
Douderova rána od modré Willa nezaskočila.
23:40'
Třinec se provinil ofsajdem, hra je přerušena.
22:47'
To bude liberecké hokejisty mrzet! Po Pyrochtově střele se puk odrazil ke Krenželokovi, který měl kotouč na bekhendu před prázdnou brankou. Nakonec mu ale puk sklouzl a zkušený forvard minul!
22:36'
Třinec vyhazuje na zakázané uvolnění.
22:21'
Ladislav Šmíd se od modré čáry prokličkoval až před Hrubce, zblízka ho ovšem nepřekonal! Hrubec jeho ránu vykopl betonem.
22:01'
Dravecký to zkusil z levého kruhu, ale Špaček jeho pokus srazil do ochranné sítě.
21:22'
U puku už jsou Třinečtí, nedaří se jim však přejít do ofenzivy.
20:46'
Bakošova rána z pravého křídla skončila v Hrubcově výstroji.
20:22'
Bílí Tygři se ženou kupředu.
20:01'
Hráči se vracejí zpět na ledovou plochu.
Střely na branku: 8:11
Je za námi první třetina, která rozhodně příliš ofenzivní podívanou nepřinesla. Každý tým se dostal do několika zajímavějších šancí, prosadili se však zatím pouze hosté, které poslal v přesilové hře do vedení Martin Růžička. Uvidíme, jak Bílí Tygři odpoví ve druhém dějství, které začne přibližně v 18:55.
20:00'
19:22'
Po Bližňákově pasu se Ordoš snažil zakončovat před brankou, ale nakonec Hrubce vážněji neohrozil.
18:54'
Liberecký postup tentokrát zastavil ofsajd.
18:37'
Pyrochtovo nahození od modré bylo tečováno vysoko do ochranné sítě.
17:44'
Kombinace Bílých Tygrů skončila nezdarem, kupředu míří Oceláři.
16:48'
Tentokrát už nahození Ocelářů směřovalo na Willa, který byl nucen přerušit hru. Bude se vhazovat v libereckém pásmu.
16:25'
Další icing Třince.
16:16'
Třinec vyhodil puk na zakázané uvolnění.
15:58'
Jelínek už sice dostal kotouč do brankoviště, Hrubec jej ale okamžitě skryl v rukavice.
15:26'
Bližňák se snažil poslat puk před branku, ale neuspěl.
14:39'
Třinečtí se snaží proniknout do útočného pásma, zatím bez úspěchu.
14:01'
Doudera si sjel pro puk do mezikruží a vypálil, Will jeho pokus kryl.
13:34'
Třinecký přechod do útoku zastavil ofsajd.
13:15'
Puk doskákal k Romanu Willovi, ten přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
12:39'
Přesilová hra je využita. Liberečtí ztratili puk, Ondřej Kovařčík jej poslal napříč pásmem na levé křídlo a MARTIN RŮŽIČKA pálil prakticky do odkryté branky.
Asistence: Ondřej Kovařčík a David Cienciala.
12:15'
Puk je opět až za Hrubcem.
11:53'
Další liberecké vyhození, Tygři šetří čas.
11:28'
Mikulík se před brankou natahovat po skákajícím puku, ale neusměrnil jej do sítě. Tygři vyhazují.
11:08'
Willovo vyhození se o plexisklo odrazilo do ochranné sítě, bude se vhazovat v libereckém pásmu.
10:52'
Jánošík okamžitě vyhazuje.
10:45'
Jan Stránský (LIB) je třetím potrestaným hráčem tohoto utkání, míří na trestnou lavici za hákování.
10:31'
Lakatošova přihrávka zpoza branky nenašla respondenta, hra se stěhuje před Willa.
10:06'
Puk se po teči jednoho z třineckých hráčů odrazil mezi diváky, hra se tedy stěhuje před Hrubce.
10:00'
Jánošíkova rána od modré skončila pouze u nejbližšího protihráče.
09:13'
Petružálkovo nahození od modré Will kryl.
08:49'
Po Šmídově nahození od modré se puk ztratil kdesi ve výstroji některého z hráčů, hra je přerušena.
08:20'
Po bleskové kombinaci se před Willem zjevil osamocený Svačina, zblízka však mladého gólmana nepropálil.
08:01'
Liberečtí kombinují a snaží se vyrazit kupředu.
07:29'
Rothovu ránu od modré Will bez větších potíží vyrazil.
07:07'
To byla velká šance domácích! Špaček vyrazil kupředu a v mezikruží přihrál Vlachovi, jehož vychytal Hrubec. Chrtek se ještě snažil zblízka dorážet, k puku se ale přes obranu neprotlačil.
06:14'
06:02'
Třinec vyrazil do protiútoku, ten ale přerušil ofsajd.
05:37'
Ševcovu dělovku od modré Hrubec vyrazil betonem.
05:25'
Krenželok zpoza branky našel Bakoše, ten však trefil jen připraveného Hrubce.
04:52'
Puk je znovu u Willa, Tygři zatím nedokázali proniknout do útočného pásma.
04:35'
Oceláři okamžitě vyhazují.
04:13'
Milan Mikulík (TRI) dostává dvouminutový trest za hákování.
03:27'
Bílí Tygři se na chvíli usadili v útočném pásmu, Martin Ševc však ztratil u modré čáry puk. Kupředu míří Třinec.
03:00'
Šmíd obětavě skočil do Adámkovy střely a následně odchází střídat s velmi bolestivou grimasou.
02:49'
02:29'
Až teď se Růžička dostal k nebezpečné střele, ale Will puk vypíchl ramenem.
02:14'
Oceláři se stále ještě neusadili v pásmu.
01:52'
Puk je znovu až za Hrubcem.
01:16'
Třinci se nedaří oblehnout liberecké pásmo, Tygři zatím dobře brání.
00:57'
Liberečtí rychle vyhazují.
00:49'
Martin Bakoš (LIB) se však v útočném pásmu provinil podražením a míří na trestnou lavici.
00:40'
Domácí opět kombinují v útočném pásmu.
00:17'
Bílí Tygři se pokusili zaútočit, Hrubce však na úvod utkání neohrozili.
00:01'
Vše je připraveno ke startu!
Hráči již přicházejí na ledovou plochu.
Ledová procha je upravena. Vše se již schyluje ke startu utkání.

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Derner, Kolmann, Šmíd (A), Maier – Bakoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, Ordoš – Lakatoš, Redenbach, Jašek – D. Špaček, Chrtek, J. Vlach.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček (C), Roth, D. Musil, Adámek, Linhart – Petružálek, Mikulík, Chmielewski – Martin Růžička (A), R. Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík.

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Barvíř, Lhotský.
Bilance hovoří zatím v této sezoně pro Bílé Tygry. Ti vyhráli na domácím ledě a také naposledy v třinecké WERK Aréně, kde rozhodly až nájezdy. Oceláři pro změnu zvítězili hned v prvním vzájemném souboji. Kdo se bude radovat tentokrát?
HC Oceláři Třinec

Proti rozjetým Tygrům se postaví soupeř z kategorie těch nejkvalitnějších, Třinec, který se aktuálně nachází na třetí příčce. Dohnat vedoucí Plzeň by byl pro Oceláře velmi těžký úkol, na druhý Hradec Králové ovšem ztrácí pouhé tři body a mohou tak stále bojovat o výhodnější pozici do vyřazovacích bojů.

Slezskému celku se v lednu daří, z deseti zápasů prohrál pouze dvakrát a drží sérii čtyř výher za sebou. Naposledy si Třinečtí poradili ve vyrovnaném zápase s hradeckým Mountfieldem, který zdolali v samostatných nájezdech. Na své dosavadní výkony by rádi navázali i v liberecké Home Credit Areně.
Bílí Tygři Liberec

V neděli se tygří smečka představila na ledě rivala z Mladé Boleslavi a po zodpovědném výkonu se radovala z vítězství 3:0. Všechny své góly navíc Liberečtí vsítili během prvních třinácti minut a ve zbývajícím čase už jen trpělivě bránili svůj náskok. Svěřenci trenéra Filipa Pešána tak potvrdili svou skvělou formu a natáhli vítěznou šňůru na pět zápasů.

Severočeské mužstvo konečně prolomilo střeleckou smůlu a v oné vítězné sérii vstřelilo celkem čtyřiadvacet branek. Ofenzivu navíc svými skvělými výkony podpořil brankář Roman Will, jenž obdržel pouhé tři branky a třikrát udržel čisté konto. Aktuálně je liberecký gólman neprůstřelný už 160 minut!
V utkání 45. kola hokejové Tipsport extraligy změří Bílí Tygři Liberec síly s třineckými Oceláři.