Tipsport Extraliga - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Zlín - 12. září 2017   18:00

Liberec
46:53' J. Stránský (Šmíd, Bartovič) • 56:00' Bulíř (Ševc, P. Jelínek) • 59:03' Lakatoš (Pyrochta, Ševc)
3:2
(0:2, 0:0, 3:0)
Zlín
07:34' Žižka  (Rihards Bukarts, Roberts Bukarts) • 10:44' Okál  (Freibergs, Řezníček)
Liberec
Will (Stezka) – Pyrochta, Ševc (C), Plutnar, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Mojžíš – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, Ordoš – J. Stránský, Jašek, Bartovič – Hrabík, Vantuch, D. Špaček.
Bejček, Úlehla – Gerát, Hynek
Home Credit Arena
3 840 diváků
Zlín

Liberec - Zlín: Obrat byl dokonán, Lakatoš vstřelil vítězný gól zápasu, 3:2

Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů.
Nejlepší hráči utkání:
Lukáš Jašek (LIB) a Libor Kašík (ZLN)
Tak to byl závěr! Dlouho to vypadalo, že se Bílí Tygři proti Zlínu neprosadí. Jan Stránský však ve 47. minutě chytře tečoval Šmídovu ránu a snížil na 1:2. Liberečtí se nadechli k náporu, čtyři minuty před koncem srovnali a po přesné trefě Dominika Lakatoše v poslední minutě dokonali obrat. Po divokém závěru se tak nakonec Zlínští vracejí domů bez jediného bodu.
59:48'
Liberec si vyžádal oddechový čas.
59:48'
A je nejspíš rozhodnuto! Pavel Kubiš (ZLN) dostává dvouminutový trest za hrubost.
59:19'
Kašík je na střídačce, hosté to zkusí v šesti.
59:03'
Liberec právě vstřelil branku!
Tohle zlínští snad ani nemohli ustát! Kolem jejich pásma se postupně svírala smyčka, až se po Pyrochtově střele puk odrazil k DOMINIKU LAKATOŠOVI a ten bezchybně trefil odkrytou branku!
Asistence: Filip Pyrochta, Martin Ševc.
58:36'
Pyrochtovu ránu od modré Kašík vyrazil.
58:18'
Zlín pod tlakem vyhazuje na zakázané uvolnění.
57:28'
Puk létá zlínským pásmem z jedné strany na druhou, Berani jsou pod velkým tlakem!
56:59'
Bulířova rána byla sražena mimo prostor branky.
56:29'
Liberečtí jsou znovu u puku a chtějí dokonat obrat.
56:00'
To byla blesková odpověď! První ránu Martina Ševce sice zlínský obranný blok zlikvidoval, puk se ale odrazil k MICHALU BULÍŘOVI, jehož dělovka skončila až v síti!
Asistence: Martin Ševc, Petr Jelínek.
55:54'
Oldřich Horák (ZLN) vyhodil puk mimo kluziště, dostane za to dvouminutový trest.
55:29'
Liberecké obléhání pokračuje, stále bez úspěchu.
54:44'
Aukro Berani Zlín si vyžádali oddechový čas.
54:44'
Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění.
54:19'
Oba celky hrají v plném počtu.
54:18'
Zlín se provinil ofsajdem, hra je přerušena.
53:56'
Hosté vyhazují, Tygři se snaží projít kupředu. Ani tentokrát se jim to ale nepovedlo.
53:25'
Další liberecký útok přerušil ofsajd.
52:57'
Bakoš si sjel pro puk a z úhlu vypálil, Kašík však puk vyrazil.
52:19'
Ladislav Šmíd (LIB) a Oldřich Horák (ZLN) míří na trestnou lavici za hrubost.
52:19'
Zlínští hrají velmi pasivně a poněkolikáté v řadě pouze drželi puk ve skrumáži v rohu kluziště. Ladislav Šmíd neudržel nervy a došlo k menší potyčce, která jistě bude mít dohru u rozhodčích.
52:06'
Berani hrají v plném počtu.
51:47'
Jánošíkovo nahození se odrazilo na brankoviště, kde se ho snažil dorazit Krenželok, ale Kašíka nepropálil.
51:10'
Puk je znovu až u Willa.
50:52'
Zlínští vyhazují.
50:32'
Liberecké obléhání obranného pásma Zlína je zatím marné.
49:54'
A přesilovku si nyní zahrají Tygři. Roberts Bukarts (ZLN) dostává dvouminutový trest za sekání.
49:29'
Liberec hraje v plném počtu.
49:27'
A bude se vylučovat. Pavel Kubiš (ZLN) dostává menší trest za krosček, Lukáš Derner (LIB) za hrubost.
49:27'
Will vychytal Kubiše, následuje strkanice v libereckém brankovišti.
49:08'
Dernerovo nahození srazila obrana do ochranné sítě, bude se vhazovat před Kašíkem.
49:04'
I ve vlastní přesilovce vyhazuje Zlín pouze na zakázané uvolnění.
48:47'
Domácí vyhazují puk do bezpečí.
48:22'
Další Willův zákrok znamená další přerušení hry, bude se vhazovat v libereckém pásmu.
47:46'
Jiří Ondráček orazítkoval svou dělovkou spojnici Willovy branky!
47:29'
Ale pozor, Liberec si svou snahu o vyrovnání komplikuje. Za držení protihráče míří na trestnou lavici Dominik Lakatoš (LIB).
47:21'
Pyrochtova rána od modré skončila těsně nad.
46:53'
A zničehonic máme sníženo! Ladislav Šmíd nahodil puk od modré čáry, JAN STRÁNSKÝ ho těsně před Kašíkem tečoval a puk propadl brankářovou výstrojí až do branky!
Asistence: Ladislav Šmíd, Milan Bartovič.
46:27'
Derner při pokusu vypálit zlomil svou hůl.
45:44'
Na libereckého brankáře nevyzrál ani Michal Popelka, jehož pokus Will vykopl betonem.
45:18'
Zdeněk Okál pláchl obraně a ujížděl sám na brankáře, Will však jeho ránu vyrazil ramenem!
44:51'
Berani následně vyhazují na zakázané uvolnění.
44:47'
Jánošíkova rána minula zlínskou klec.
44:12'
Hosté vyvážejí kotouč z vlastního pásma.
43:31'
Šmídova dělovka od modré skončila těsně vedle.
42:56'
Na druhé straně vyrazil Zlín do přečíslení dva na jednoho. Vše vzal na sebe Popelka, který tvrdě vypálil, ale orazítkoval pouze břevno!
Dnešní utkání sleduje 3 840 diváků.
42:32'
Martin Bakoš dostal puk do jízdy a svou jedovatou ranou protáhl Kašíka, ten však chytil touš do lapačky.
41:51'
Zlín pokračuje v napadání a nepouští Tygry kupředu.
41:30'
Kotouč skončil na liberecké střídačce, bude se vhazovat ve středním pásmu.
41:09'
Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
40:29'
Pyrochta nezvládl zakončit, puk je ve středním pásmu.
40:01'
Hráči obou týmů jsou zpět na ledě, brzy začne třetí dějství.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem): 4:6 (15:16)
Je za námi čtyřicet minut, skóre však zůstává shodné, jako před druhou třetinou. Liberečtí se i nadále tlačí kupředu, ale Zlín se stoprocentně zaměřil na defenzivu a zamkl své pásmo. Tygrům se sice několikrát podařilo protlačit před Kašíka, gólman Beranů ale i nadále drží konto. Bude to platit také na konci utkání? Třetí třetina začne přibližně v 19:50.
40:00'
39:50'
V plném počtu je už i Zlín.
39:17'
38:49'
38:35'
Pyrochta si sjel k brankovišti, jeho rána ale těsně minula zlínskou klec!
37:51'
Poměr sil na ledě se vyrovná. Rihards Bukarts (ZLN) odpyká dvě minuty za hrubost.
37:39'
Jánošík je na ledě, Tygři hrají ve čtyřech.
37:26'
Špaček vypíchl puk a opět Tygry osvobozuje.
36:57'
Domácí okamžitě vyhazují.
36:49'
A Liberec jde opět do tří! Lukáš Derner (LIB) dostává dvě minuty za podražení.
36:27'
Stránský napadá rozehrávku a nepouští Berany kupředu.
35:43'
Lakatoš je na ledě, Liberec hraje ve čtyřech.
35:33'
Adam Jánošík (LIB) vyhodil puk mimo kluziště z obranného pásma a posílá svůj tým na osm sekund do tří.
34:46'
Zlínští se touše teprve teď zmocnili, ale do útočného pásma jako by se jim příliš nechtělo.
34:07'
Liberečtí jsou u puku a šetří čas.
33:41'
Uvidíme první zlínskou přesilovku. Dominik Lakatoš (LIB) dostává dvouminutový trest za vražení na hrazení.
32:38'
Kubiš překonal Mojžíše a ujížděl sám na Willa, ten ale jeho blafák přečetl a puk vyrazil betonem!
32:18'
Illo vyhodil puk mimo kluziště, hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.
31:48'
Bartovič se neprotlačil až před branku a přišel o puk.
31:10'
Hosté hrají v plném počtu.
30:38'
A začíná se nám přiostřovat. Dalibor Řezníček (ZLN) a Petr Jelínek (LIB) míří po vzájemné potyčce na trestnou lavici za hrubost. Jelínek si navíc velmi hlasitě postěžoval směrem k rozhodčímu, za což dostává také osobní desetiminutový trest.
30:17'
Bakošova rána neprošla obranným blokem.
29:37'
Puk je opět až u Willa, Tygři se nedokáží dostat do útočného pásma.
29:10'
Ondřej Horák (ZLN) podrazil Špačka a míří si oddychnou na trestnou lavici.
28:34'
Nyní přerušil liberecké snažení ofsajd, následuje komerční přestávka.
28:13'
Liberečtí sice obléhají zlínské pásmo, Kašík ale zůstává bez práce.
27:21'
26:41'
Bílí Tygři v této přesilovce Kašíka zatím neohrozili.
26:10'
Puk je opět až u Willa.
25:43'
Zlínští rychle vyhazují.
25:21'
Bulíř byl hákován Pavlem Kubišem (ZLN), zlínský hráč tak míří na trestnou lavici.
25:04'
Kubiš vyrazil s pukem kupředu, obehrál dva protihráče a ušetřil tak Zlínu čas.
24:01'
Ševc zaváhal v rozehrávce a vyslal kupředu Ference, ten ale trefil pouze dobře postaveného Willa.
23:17'
Vantuch přihrával před branku, puk ale na čepel žádného ze spoluhráčů nedoputoval.
22:55'
Po rychlém protiútoku pálil Jašek a do odkryté klece se snažil dorazit kotouč Špaček, obrana Zlína však nakonec puk srazila za branku!
22:29'
Berani se osmělili k ofenzivnímu vpadu, za brankou ale o puk přišli.
21:41'
Po skrumáži v rohu kluziště je hra přerušena.
21:06'
20:56'
Tentokrát stejný hráč mířil pro změnu vedle.
20:27'
Bulíř se uvolnil s pukem, ale těsně přestřelil zlínskou klec.
20:01'
Hráči jsou zpět na ledě, brzy budeme připraveni pokračovat ve hře.
Střely na branku v první třetině: 11:10
První dějství je minulostí. Hosté se v osmé minutě po ráně Tomáše Žižky dostali do vedení, o tři minuty později to bylo již o dvě branky a pro domácí to znamenalo pořádně studenou sprchu. Tygři sice vzápětí své soupeře zatlačili a vytvořili si celou řadu zajímavých šancí, ale v největší příležitosti trefil Krenželok pouze tyč. Berani tak pod Ještědem zatím vedou 2:0. Další třetina začne přibližně v 18:56.
20:00'
19:58'
Bulíř si sjel před branku, ale ranou zblízka zlínského gólmana nepropálil.
19:29'
Ani Jánošík Kašíka nijak nenachytal.
19:17'
Bakošova rána od modré skončila v náručí brankáře Kašíka.
19:05'
A máme tu druhou přesilovou hru pro Liberec. Martin Matějíček (ZLN) dostává dvouminutový trest za držení protihráče.
18:36'
Liberečtí si ofsajdem překazili útočné snažení.
18:05'
Will vyrazil z branky a vypíchl puk včas před Rihardsem Bukartsem.
17:41'
Zlínská branka byla posunuta, hra je tedy přerušena.
17:12'
Ondráčkova střela byla tečována, Will lehký puk bez potíží chytil.
16:43'
Hosté na chvíli zatlačili Tygry v obranném pásmu, domácí však vyhazují.
16:04'
Individuálně se nyní před Kašíka prosmýkl Bulíř, který ale zakončoval vysoko nad!
15:41'
Berani se soustředí především na defenzivu a nepouštějí Tygry do pásma.
14:49'
Nyní hosté vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
14:32'
Zlín hraje v plném počtu.
14:13'
Zlín opět vyhazuje do bezpečí.
13:50'
Krenželokovu ránu z pravého kruhu vykopl Kašík betonem.
13:27'
Ševc přibrzdil libereckou akci a vzápětí přišel o puk.
12:50'
To byla šance! Krenželok vypálil z mezikruží a trefil břevno, od nějž se puk odrazil Kašíkovi do hokejky a ven z branky!
12:32'
Michal Popelka (ZLN) je dnes prvním potrestaným hráčem, míří na dvě minuty na trestnou lavici za napadení.
12:14'
Šmídova dělovka od modré neprošla obranným blokem.
12:05'
Ordoš se prosmýkl obranou a i v tísni zvládl zakončit, ale Kašík jeho ránu vyrazil do bezpečí. Následně byl Ordošem sražen k zemi.
11:45'
Tygři se sami nepřesnou rozehrávkou vyhnali z útočného pásma.
11:13'
Ševcova rána od modré skončila na Kašíkově betonu.
10:51'
Tygři mohli vzápětí snížit! Bakoš se prodral k puku před brankou, ale jeho ránu Kašík pohotově zlikvidoval.
10:44'
Zlín právě vstřelil branku!
A rázem je to již o dvě branky! Po ráně od modré se kotouč odrazil k hraně brankoviště, kde si ho našel ZDENĚK OKÁL a pohotově ho dorazil do odkryté sítě.
Asistence: Ralfs Freibergs, Dalibor Řezníček.
10:18'
Ani Popelka svou ranou z mezikruží na Will nevyzrál.
09:55'
David Štastný se uvolnil v mezikruží a pálil, ale pouze do prostoru, kde byl připraven Roman Will.
09:15'
Ševcova rána od modré k brankáři neprošla.
08:32'
Bartovič rychle zavezl puk do pásma, narazil si s Jaškem a vypálil, ale jeho ránu srazila obrana nad branku.
08:01'
Hra je znovu přerušena, Roman Will skryl kotouč v lapačce. Následuje komerční přestávka.
07:34'
TOMÁŠ ŽIŽKA napřáhl od modré ke střele a jeho pokus nejspíš ještě tečoval někdo z clonících hráčů. Kotouč tak nakonec proskákal až za Romana Willa!
Asistence: Rihards Bukarts, Roberts Bukarts.
06:36'
Následuje zakázané uvolnění Zlína.
05:44'
Jašek si najel do pásma, byl však v klíčovém momentě atakován obranou a kotouč mu sjel z hokejky.
05:19'
Puk skončil mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
04:32'
Pyrochtovo nahození od modré Kašíka nevystrašilo.
04:02'
Tygři vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
03:37'
Roberts Bukarts tečoval nahozený puk těsně před Willem, ovšem minul pravou tyč.
03:23'
Jelínek se parádně prokličkoval až před Kašíka, zde ale o puk přišel.
02:59'
Krenželok pálil z pravého kruhu, těsně však minul zlínskou svatyni!
02:31'
Liberečtí napadají, Zlínu se nedaří znovu proniknout do pásma.
01:55'
Liberecký brankář byl připraven i proti Žižkově pokusu.
01:31'
Štastný se puku chopil v mezikruží a bekhendem vypálil, Will však byl připraven.
00:43'
Berani vyhazují puk do bezpečí.
00:25'
Domácí hned vyrazili kupředu, Jelínkovo narození však Kašík vyrazil.
00:01'
Vše je připraveno k úvodnímu buly.
Hráči již nastupují na ledovou plochu!

Bílí Tygři Liberec: Will (Stezka) – Pyrochta, Ševc (C), Plutnar, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Mojžíš – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, Ordoš – J. Stránský, Jašek, Bartovič – Hrabík, Vantuch, Špaček.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, O. Horák, Žižka (A), Padrnos – J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý (C) – Roberts Bukarts, Šťastný, Rihards Bukarts – Okál, Popelka, Kubiš (A) – Fryšara, M. Kratochvíl, Illo.

Rozhodčí: Bejček, Úlehla – Gerát, Hynek.
Vzájemné zápasy obou soupeřů v minulém ročníku vyzněly mnohem lépe pro Liberec, který ovládl všechny čtyři střetnutí. V prvních dvou zápasech navíc svěřenci trenéra Filipa Pešána nepovolili Ševcům ani jednu branku, když zvítězili 4:0 a 5:0. Obě dvě čistá konta vychytal Roman Will. Nula z úvodního zápasu byla navíc jeho první v extralize.

Nejtěsnější bylo utkání číslo tři, v němž Zlínští Tygrům na domácím ledě dlouho vzdorovali, nakonec ale padli poměrem 2:3. Liberecké mužstvo ovládlo i závěrečný duel a proti Zlínu tak v sezóně 2016/17 neztratilo ani bod. Naváží Liberečané na tuto úspěšnou sérii, nebo se naopak Beranům podaří svou bilanci vylepšit? To se dozvíme v úterý od 18 hodin.
Aukro Berani Zlín

Zlínu se minulý ročník nepovedl úplně podle představ, když nepostoupil ani do předkola play-off a kádr tak přes léto prošel řadou změn. Mezi nejvýraznější posily se řadí nejspíše David Nosek, či lotyšské duo Ralfs Freibergs – Roberts Bukarts.

Do nové sezóny vstoupili Berani s novým názvem a novým generálním manažerem. Moravané začali vítězstvím na ledě Vítkovic, kde ještě dvě minuty před koncem prohrávali o jednu branku. Ševci ovšem srovnali a v prodloužení poté vybojovali druhý bod.

Ve druhém střetnutí dopadli Zlínští stejně jako Bílí Tygři – prohráli 0:2 s pardubickým Dynamem. Berani byli sice po celý zápas aktivnějším týmem, jenže Pardubice vsadily na rychlé protiútoky a tento tah se jim vyplatil. Aktuálně tedy Zlínu patří 11. příčka tabulky s dvěma body.
Bílí Tygři Liberec

První kolo letošního ročníku extraligy zvládli Liberečtí na jedničku, když si na domácím ledě připsali vítězství nad hradeckým Mountfieldem. Tygři svého soupeře v prvních dvou třetinách v podstatě k ničemu nepustili a v závěrečném dějství je podržel brankář Roman Will, jenž za svá záda nepustil jedinou střelu a výrazně se tak podílel na vítězství našeho mužstva 3:0.

Ve druhém utkání si Severočeši připsali nelichotivých osmadvacet trestných minut a na svou nedisciplinovanost proti Litvínovu doplatili. Verva vsítila dvě přesilovkové branky a zaslouženě duel ovládla. I přes mnohá vyloučení se Liberečtí dostali do slibných šancí, jenže výborně chytajícího Petráska nepřekonali. O to víc budou ovšem Tygři na domácí půdě hladoví a své zaváhání ze druhého kola budou chtít proti Zlínu odčinit.
Ve třetím kole Tipsport extraligy ledního hokeje zamíří do liberecké Home Credit Areny Berani ze Zlína.