Tipsport Extraliga - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : Sparta - 27. října 2017   17:30

Litvínov
05:44' Jánský (F. Lukeš) • 28:01' Ihnačák  • 32:13' Kubát (Sörvik, V. Hübl) • 59:03' V. Hübl
4:3
(1:1, 2:2, 1:0)
Sparta
09:15' Saponari  (Smejkal) • 30:08' Klimek  (Reichenberg) • 36:11' Forman  (Pech, Švrček)
Litvínov
Hodek, Kika – Pešek, Špůr
ZS Ivana Hlinky, Litvínov
5748 diváků
Sparta

Litvínov - Sparta: Konflikt Pecha s Petráskem! Útočník brankáře srazil, ten do něj strčil

Litvínov získává veledůležité tři body! Sedmigólové utkání bylo definicí pěkného hokeje, ze kterého odchází domácí jako vítězové. Sparta prodloužila neúspěšnou sérii na tři porážky v řadě.
59:52'
Sparta v šesti.
59:24'
Oddechový čas Sparty.
59:24'
Ofenzivní snahy Sparty zmařil Sorvik. Další střela hostujícího celku skončila velkou rozmíškou před Petráskovou brankou.
59:03'
Litvínov právě vstřelil branku!
Tlak litvínovských vyvrcholil brankou VIKTORA HÜBLA, který se náramně prosmýkl před Honzíka a minutu před koncem dává Litvínovu důležité vedení. Bez asistence.
58:43'
Ke gólu nevedla ani rána Trávníčka. Domácí fanoušci jsou nespokojeni s výkonem rozhodčích a v ochozech se ozývá hlasitý pískot.
57:59'
Sorvikova rána doletěla až k bráně, po teči navíc lízla jednu z tyček.
56:35'
Tlak Litvínova se stupňuje, po Gerhátově sklepnutí pálil Pilař. Mimo.
55:57'
Honzík vyráží další střelu.
55:10'
Gulova teč pro Jánského vytvořila rozruch před Honzíkem, tlačící Litvínov ani tentokrát neskóruje.
54:59'
Gula pálil od modré, Honzík opět chytá do výstroje.
54:45'
Ihnačák se zaťatými zuby vybojoval kotouč pro Trávníčka, jehož střelu kryje Honzík.
54:00'
Pilař po obranném zákroku vyvezl puk k Jánskému, ten pouze nahazuje a jde střídat.
53:31'
Mikuš vypíchl nebezpečnou přihrávku mířící na Hübla.
53:03'
Hra se po sérii nebezpečných šancí na obou stranách uklidnila. Vhazovat se nyní bude před Petráskem.
52:23'
Říčka vymyslel nebezpečnou příležitost pro Klimka, Petrásek famózním zákrokem hasí požár na střeše litvínovské defenzivy. Jedna z hokejek skončila na tribuně.
51:36'
Jánský si hlasitě poklepal v mezikruží, z pár metrů před Honzíkem však netrefuje prostor mezi třemi tyčemi.
51:00'
Trávníček chtěl posunout kotouč Gerhátovi, Sparta se i nyní ubránila.
50:03'
Reichenbergův průnik napříč hřištěm byl obranou Litvínova zastaven až v rohu hřiště.
49:24'
Lukešova rána byla dvakrát tečována, ze strany na stranu letící kotouč však končí pouze na plexiskle.
48:46'
Pilař nenašel žádného ze spoluhráčů a je z toho zakázané uvolnění Litvínova.
48:07'
Další menší roztržka před Honzíkem, vhazovat se bude v útočném pásmu Litvínova.
47:59'
Sám před Honzíkem se ocitl Jurčík, jeho střelu sparťanský brankář kryje.
47:22'
Pohledná akce domácích skončila nepřesností Jánského ve středním pásmu.
46:40'
Přesilovka Sparty zůstala nevyužita, následná akce však končí u Petráska. Bude následovat vhazování v obranném pásmu Litvínova, ale nejprve je čas na další komerční přestávku.
44:40'
Do průniku se v oslabení vydal Černý, Pavelka ho zastavil.
43:56'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Daniel Sörvik – 2 min., sekání).
43:56'
Jeden z útočících hráčů Sparty byl složen k zemi a rozhodčí vylučuje.
43:27'
Další dva hráči skončili v objetí na ledě, ani tentokrát se však nevylučuje.
42:38'
42:20'
Pasivní litvínovská přesilovka vedla pouze k dalšímu vyhození Sparty.
41:40'
Klimek wrestlingovým chvatem uzemnil Jánského, rozhodčí nepíská.
40:48'
Střela Jánského našla pouze Honzíkovu náruč.
40:38'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Alexander Reichenberg – 2 min., nedovolené bránění).
40:27'
Třetí třetina začala poklidnou kombinací hostujícího celku.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Můžeme sledovat velmi produktivní utkání, ve kterém nemá výrazně navrch ani jeden z celků. Závěrečná třetina začne cca v 19:17.
40:00'
39:49'
Další vyhození oslabené Sparty.
39:27'
Kubát netrefil puk a Sparta se osvobozuje.
38:42'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vinny Saponari – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
38:42'
Vyhozený puk hostujícího celku ohrozil organizační tým na trestné, včetně onlajnisty.
37:56'
Litvínovští ostřelují sparťanskou svatyni, bez úspěchu.
37:10'
Jurčíkovu nadýchanou střelu tečoval jeden z obránců. Zmatek před Honzíkem však k sedmému gólu utkání nevedl.
36:39'
Další útočné snahy Sparty zastavuje postavení mimo hru.
36:11'
Sparta právě vstřelila branku!
Srovnáno. První akce Formana s Pechem nevyšla, ta druhá však už byla úspěšná. Gól vstřelil MIROSLAV FORMAN! 3:3. Asistence: Lukáš Pech, Jan Švrček.
36:08'
Forman našel Pecha, Petrásek opět chytá.
35:26'
Švrčkovu ránu vyráží Petrásek do sítě za brankou.
35:20'
Další střela sparťanských. Tentokrát Nedomlel našel lapačku Petráska.
34:45'
Kalinova přízemní střela našla pouze brusle jednoho z obránců.
33:50'
Trávníčkova dorážka a seknutí do hostujícího golmana vyvolala šarvátku před Honzíkovou brankou.
33:40'
Šimeček se prosmýkl do útočného pásma a postrašil Honzíka, hosté vyhazují.
32:52'
Domácí kotel se probudil a stařičký stadion Ivana Hlinky se otřásá v základech.
32:30'
A opět mohlo být vyrovnáno. V obrovské šanci však selhal Říčka.
32:13'
Litvínov velmi rychle využil svou přesilovku! Sörvik připravil střelu KARLU KUBÁTOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě. 3:2! Asistence: Daniel Sörvik, Viktor Hübl.
32:02'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Pech – 2 min., hákování).
32:01'
Vandasovi byl odebrán puk, ke střele se však dostal František Gerhát. Jeho rána ale opět nekončí mezi třemi tyčemi.
31:36'
Nabuzená Sparta tlačí domácí.
30:45'
Další závar před Petráskem vyvrcholil střelou Šimka, další gól z toho však není.
30:08'
Další srovnání skóre! Po vyhrané buly se ke střele dostal LUKÁŠ KLIMEK, který donutil Petráska kapitulovat podruhé. Asistence: Alexander Reichenberg.
30:04'
Petrásek kryje dorážku jednoho z útočících hráčů. Hosté se mohou těšit na výhodu vhazování v útočném pásmu.
29:31'
Nápor Sparty ukončil Gula vyhozením po mantinelu.
28:01'
Litvínov právě vstřelil branku! Po zmatku před brankou Sparty se k dorážce dostal Brian Ihnačák, který posílá domácí do vedení!
28:01'
Druhý (ne)gól domácích bude zkoumat videorozhodčí.
27:45'
Petrásek prokázal ledový klid na holi a založil protiútok, na jehož konči stál Ondřej Jurčík. Neúspěšně.
27:11'
Ihnačák vyhrál buly pro Sorvika, jeho střela končí na plexiskle za brankou.
26:52'
Nedomlel odevzdává kotouč litvínovské obraně.
26:21'
Tvrdá Baránkova pumelice končí v náručí Honzíka.
26:02'
Z bíločerného chumlu u mantinelu se puk dostal až k Honzíkovi, následnou dorážku brankář hostí kryje. Komerční přestávka.
25:39'
Zakázané uvolnění Litvínova. Vhazovat se bude před Petráskem.
25:01'
Dietz pocítil ofenzivní choutky, jeho zblokovaná střela však našla pouze Honzíkovy betony.
24:20'
Říčka důrazně udržel pásmo, pozorný Litvínov se puku zbavuje.
22:52'
Trávníček zkusil hokejovou obdobu kličky Zinedina Zidana, po tvrdém nárazu do obránce však skončil na ledě.
21:48'
Reichenberg v souboji 1 na 1 nevyzrál na Dietze, Litvínov může rozehrát.
21:09'
Hübl s Lukešem vyrazili k protiútoku, vše zmařil Nedomlel.
20:30'
Mikuš pohotově udržel pásmo a tlak Sparty pokračuje.
20:01'
Máme k možnosti sledovat velmi vyrovnaný hokej, směrem dopředu však byli aktivnější domácí. Skóre je po první třetině vyrovnané. Druhé dějství začne přibližně v 18:25.
20:00'
19:17'
Jurčík nestihl dobruslit kotouč, Petrásek raději kryje. Po ledové sprše od jednoho ze Sparťanů je z toho další menší potyčka.
18:47'
Hra je nyní poklidnější a oba týmy se přetahují o střední pásmo.
17:57'
Petráskova práce s holí zavařila nejen útočícím hráčům, ale také domácím obráncům. Litvínov se však účinně osvobozuje.
16:52'
Ofenzivní akce jsou k vidění i v obranném pásmu Litvínova, Kalinovu střelu Petrásek vyráží.
16:20'
Rychlý průnik Vandase a následná střela backhandem končí v Honzíkově výstroji.
15:59'
15:34'
Nenápadná střela Guly mířila mezi tři tyče, Honzík vyráží betonem.
14:59'
Konstatní tlak domácích přerušil skvělý obranný zákrok jednoho z hostí, který vypíchl puk Lukešovi.
14:10'
Sorvikova rána končí na betonech Honzíka.
13:59'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Dvořák – 2 min., sekání).
13:04'
Švrček při bránění upadl, Litvínov toho však nevyužil.
12:48'
Litvínov prokázal skvělé bránění a nepustil Spartu v první přesilovce dnešního zápasu vůbec k ničemu. Následuje komerční přestávka.
12:43'
Domácí v plném v počtu.
11:24'
Forčekink Gerháta zahnal sparťanské až za Honzíkovu branku.
10:53'
První přesilovkové snahy vyústily střelou Pavelky, jeho střela však byla zblokována.
10:43'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Gula – 2 min., krosček).
09:59'
Jánský vystřelil, ale místo puku končí v Honzíkově brance pouze on. Hra je přerušena.
09:44'
Utkání se přiostřuje.
09:15'
Domácí váhali s rozehrávkou, Smejkal vybojoval puk, který předložil VINNYMU SAPONARIMU. Ten už tváří v tvář Petráskovi nezaváhal a srovnal průběh utkání. Asistence: Jiří Smejkal.
08:55'
Dvořákovo nahození tečoval Černoch, Petrásek schoval puk ve výstroji.
08:14'
Ihnačák vyhrál buly pro Gulu, který získal pro domácí pásmo. Hanzl však kotouč ztrácí a do útoku se ženou hosté.
07:52'
Série soubojů u trestné lavice končí vhazování ve středním pásmu.
07:08'
Rozruch před Petráskem způsobil Petr Kumstát, litvínovský golman i tentokrát odmítl kapitulovat a chytá.
06:50'
Baránek hledal najíždějící spoluhráče, ale je z toho pouze zakázané uvolnění.
06:33'
Petrásek laxně rozehrál, Uherovu střelu však vzápětí lapil.
06:10'
Komerční přestávka.
05:44'
A je to gól! Litvínov patřil k aktivnějšímu celku a po zásluze se dočkal branky. František Lukeš pohotově našel PETERA JÁNSKÉHO, který otevírá skóre dnešního zápasu! Asistence: František Lukeš.
05:21'
Akce byla k vidění i na druhé straně, Hüblova střela však byla sražena mimo kluziště.
04:52'
Černoch našel Saponariho, který přízemní ranou postrašil Petráska.
04:30'
Gulova tvrdá rána po odpískaném ofsajdu akorát vyprovokovala první menší rozmíšku mezi hráči.
03:47'
Při první nebezpečné akci hostícího celku se obětavý Trávníček položil do střely jednoho z útočících hráčů, puk mají opět domácí.
03:34'
Hanzl uvolnil Černého, jeho střela však pouze míjí Honzíkovu bránu.
03:16'
Dvořák tvrdě narazil Jánského na mantinel, rozhodčí hru nepřerušuje.
02:29'
Ochozy se neslo hlasité zahučení, když Gula ve výhodné střelecké pozici pouze trefil bránícího hráče.
01:39'
Domácí v úvodních minutách zamkli sparťánské v jejich obranném pásmu, nahození pohotově kryje připravený Honzík.
01:05'
Po akci Černého si Honzík připisuje první zákrok.
00:01'

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Sörvik, Kubát, Gula, Dietz, K. Pilař, Baránek, L. Doudera – Jánský, V. Hübl, F. Lukeš – M. Hanzl, Ihnačák, J. Černý – Vandas, Gerhát, Trávníček – Jurčík, J. Šimeček, Matoušek.

HC Sparta Praha: Honzík (Aittokallio) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Mikuš, Kalina, Švrček, Nedomlel – Kumstát, Pech, Forman – Uher, P. Vrána, Kudrna – Říčka, Klimek, Reichenberg – Smejkal, Černoch, Saponari – Rousek.

Rozhodčí: Hodek, Kika – Pešek, Špůr.
Páteční souboj Sparty s Litvínovem slibuje zajímavou podívanou. Zatímco poslední domácí dokázali v posledním zápase heroicky otočit výsledek v Hradci a vyhrát na nájezdy, Sparta prohrála poslední dvě utkání s Plzní a Jihlavou. Litvínovští navíc čekají na domácí výhru za všechny tři body dlouhých šest kol.

HC SPARTA PRAHA – 9. místo, 40:44, 23 bodů
Aktuální forma: P, P, V, V, V
Aktuální sezóna sparťanských může být pro jejich fanoušky poměrně vělkým zklamáním. Pražský celek se nachází až na devátém místě, kde s osmi prohrami a osmi výhrami těsně stíhá Mladou Boleslav, Olomouc a Vítkovice. Nejlepším střelcem hostí je v tuto chvíli Robert Říčka (4 branky), nejlepším nahrávačem Lukáš Pech (6).

HC VERVA LITVÍNOV – 14. místo, 29:47, 14 bodů
Aktuální forma: V, P, V, V, P
Litvínov se po úvodním trápením alespoň trochu zvedl po vítězstvích v těžkých duelech s Brnem, Plzní a již zmíněným Hradcem. Ani to však svěřencům Radima Rulíka nestačilo k opuštění poslední příčky extraligové tabulky. Domácí v duelu se Spartou potáhne hlavně František Lukeš, který je jak nejlepším střelcem (4), tak nejlepším nahrávačem (7).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.