Tipsport Extraliga - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : Vítkovice - 24. listopadu 2017   17:30

Litvínov
42:05' V. Hübl (Kubát) • 60:24' J. Černý (Sörvik)

Litvínov - Vítkovice: Jakub Černý rozhodl v prodloužení o výhře Litvínova, 2:1

Zápas skončil v samotném začátku prodloužení, když propálil Bartošáka Jakub Černý. Jinak jsme nesledovali nikterak zajímavý duel. Domácí ale přeci jen lehce po zásluze odcházejí šťastnější.
Hvězdy zápasu: Viktor Hübl – Petr Kolouch
60:24'
Litvínov právě vstřelil branku!
Rozhodující branku střílí z dorážky z bezprostřední blízkosti JAKUB ČERNÝ! Litvínov tak bere dva body.
Asistence: Daniel Sörvik
60:01'
Po šedesáti minutách jsme se nedozvěděli jméno vítěze. Uvidíme, zda-li se tak stane v prodloužení.
60:00'
59:36'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Milan Bartovič – 2 min., příliš mnoho hráčů).
58:48'
Útočné snažení Litvínovských zastaveno posunutou bránou Bartošáka.
57:47'
Jiří Gula vyslal tvrdou pumelici, která měla mířit do pravé šibenice. Patrik Bartošák ale nemusel zasahovat.
56:55'
Oba týmy již hrají v plném počtu.
56:07'
Hosté už hrají ve čtyřech stejně jako domácí. Litvínov nabídnutou šanci využít nedokázal.
54:55'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., nedovolené bránění).
54:51'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jakub Lev – 2 min., držení protihráče).
54:20'
David Květoň si taky na trestné posedí déle. Dalších deset minut vyfasoval za zásah do oblasti hlavy a krku.
54:07'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (David Květoň – 2 min., hrubost).
53:19'
Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Ridery.
52:57'
Litvínov by mohla ubráněná přesilovka soupeře nakopnout. Budou se však muset obejít bez elitního beka Kubáta, jenž by eventuelně naskočil až v prodloužení.
51:50'
Domácí ustáli náročné oslabení a Lukáš Válek naskakuje na led.
51:10'
Jakub Černý odmázl kotouč co nejdál od branky Petráska.
50:56'
Časomíra bude pozdržena o 3 vteřiny.
50:56'
Ondřej Jurčík inkasoval velmi tvrdou ránu pukem do nechráněných míst a nehybně zůstal ležet na ledě.
50:14'
Dnešní utkání sleduje 4745 diváků.
49:50'
Karel Kubát si navíc odnese na trestnou lavici i desetiminutový osobní trest. Dvouminutový trest za něj odpyká Lukáš Válek.
49:50'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Kubát – 2 min., naražení zezadu).
49:22'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Gula – 2 min., vysoká hůl).
48:50'
Po chabém útoku domácích oba týmy střídají. Snad čerstvé síly přinesou oživení.
47:59'
Hraje teď takovým způsobem, že gólmani mohou být naprosto v klidu. Nikdo se neodhodlá ke střele.
46:23'
Petr Kolouch se z ničeho nic ocitl v obrovské šanci po fatální chybě domácího obránce. Litvínovským vychází přesilovka mizerně.
45:35'
Vervě se nedaří usadit se v útoku. Hráči Ridery mají snadnou práci s bráněním.
44:48'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jakub Lev – 2 min., nedovolené bránění).
42:52'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovice rychle srovnávají! Zvláštní situace, kde se po střele Lukáše Kucsery odrazil kotouč přes ležícího obránce do nic netušícího Patrika Zdráhala, který se rychle zorientoval a dorazil puk do brány.
Asistence: Lukáš Kucsera.
42:52'
Vítkovice vstřelily gól, ale rozhodčí si prohlédnou videozáznam.
42:05'
První branka zápasu je na světě! Hlavní zásluhu si připisuje Karel Kubát, který po prvním nezdaru připravil parádní pozici pro VIKTORA HÜBLA. Střelec Hüblova kalibru se z podobných pozic nemýlí.
Asistence: Karel Kubát
41:56'
PO obrovské skrumáži na brankové čáře zachraňuje Rideru hvizd rozhodčího.
41:12'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Karol Sloboda – 2 min., podražení).
41:11'
Formace Hanzl-Nejezchleb-Černý si teď dělala s Vítkovickými, co chtěli. Výsledkem jejich snažení je faul hostujícího borce.
40:33'
Karel Kubát po pečlivé připravě vyslal pumelici pouze na zadní mantinel. Patrik Bartošák vůbec nemusel zasahovat.

Další třetina začne přibližně v 19:15.
Nadále čekáme na první gólovou radost na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Druhé dějství bylo vyrovnané. Obě strany si připsaly nebezpečné šance. Avšak domácí přeci jen působili aktivněji a navíc si zahráli i přesilovku 5 na 3. Výsledek je ale 0:0, a tak se nechme překvapit, co si pro nás hráči připraví na třetí třetinu.
40:00'
38:35'
Kotouč opustil ledovou plochu a skončil na střídačce. Vhazování v útočném pásmu Vervy.
37:03'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jan Výtisk – 2 min., hrubost).
37:03'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Peter Jánský – 2 min., faul loktem).
36:01'
Jiří Gula dvakrát nebezpečně vypálil od modré. Tlak Litvínova pokračuje.
35:43'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jakub Lev – 2 min., krosček).
35:25'
Jakub Černý mířil svou ránu mezi betony Patrika Bartošáka. Hostující gólman předvedl parádní zákrok holí.
34:52'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Rostislav Olesz – 2 min., držení protihráče).
34:24'
Jakub Lev spálil vyloženou tutovku, když před ním už stála jen prázdná brána. Útočník hostů nepochopitelně nedal.
33:20'
Domácím se hned ze začátku oslabení podařilo vyhodit puk před všechny čáry.
32:45'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Kubát – 2 min., sekání).
32:45'
Lukáš Kucsera se po přihrávce od Petra Koloucha dostal do šance v tváří v tvář Michaelu Petráskovi. I se štěstím se podařilo domácímu brankáři akci zneškodnit.
31:12'
Richard Nejezchleb skvěle našel volného Briana Ihnačáka před bránou. Ihnačák se snažil vyzrát na Bartošáka pomocí kličky, jenže gólman Vítkovic se roztáhl kolem pravé tyčka a zamezil jakémukoli průniku puku.
30:44'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Šimon Stránský – 2 min., příliš mnoho hráčů).
30:40'
Zkažená přihrávka na modrou od Hübla pro Sörvika. Litvínov se sám dostal z útočného pásma.
29:36'
Šimon Stránský ukořistil puk v obranném pásmu a dojel si až do bekhendového zakončení na druhé straně. Michael Petrásek odmítl pustit čisté konto.
28:38'
Brian Ihnačák sestřelil u mantinelu Lukáše Kloka. Následuje komerční přestávka.
27:54'
Domácí v plném počtu. Ani druhá přesilovka v řadě nedopadla pro hosty dobře.
26:18'
Nebezpečná přízemní střela Karola Slobody jen těsně minula levou tyčku Petráskovy branky. Litvínov se o několik sekund poté osvobozuje.
25:54'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Michal Trávníček – 2 min., podražení).
25:08'
Stanislav Dietz osvobodil domácí. Oba týmy střídají.
24:13'
Střela Jakuba Lva z bezprostřední blízkosti skončila na zadním mantinelu. Vítkovice nadále okupují útočné pásmo.
23:52'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Richard Nejezchleb – 2 min., držení protihráče).
23:14'
Po souboji o kotouč mezi Kubátem a Bartovičem skončila černá guma mezi diváky. Vhazování ve střední třetině.
22:32'
Michael Vandas už neměl potřebnou sílu a rychlost, aby si zpracoval puk mířící do brejkové pozice.
21:55'
Litvínov se usadil v útočném pásmu. Vítkovice se ale po chvilkovém tlaku osvobozují.
20:53'
Brian Ihnačák po přiťuknutí od Richarda Nejezchleba vyzkoušel pozornost Patrika Bartošáka. Hostující gólman se nenechal nachytat.
20:20'
Nebezpečná střela Davida Květoně trefila Michaela Petráska do masky. Rozhodčí raději přerušili hru a jeli zkontrolovat, zda není domácí brankář otřesen.

Další třetina začne přibližně v 18:21.
Fanoušci si rozhodně v první třetině nepřišli na své, když nepadl ani jeden gól. Zároveň nesledujeme nikterak pohledné utkání. První polovina úvodního dějství patřila domácím, poté se hra otočila a hrozili i hosté. Doufejme, že další třetiny přinesou gólové šance a branky samotné.
20:00'
19:50'
Patrik Zdráhal se ještě v posledním sekundách dostal do zakončení. Michael Petrásek nemusel zasahovat proti ráně letící nad.
18:54'
Litvínovští operují v útočném pásmu, ale naprosto neefektivně. Patrik Bartošák už si dobrých pár minut nemusel připsal zákrok.
17:59'
Vítkovice se trochu probudily a nabízejí svým příznivcům pohledné akce.
16:45'
Lukáš Válek dostal přihrávku na modrou, když hosté zrovna střídali. Bohužel pro domácí nestihl litvínovský forvard zakončit a do střely mu obránce vložil svou hůl.
15:50'
Kotouč se po střetu hráčů ocitl na střídačce. Vhazování ve středním pásmu.
14:46'
V další velké šanci ztroskotal opět na Petráskovi Roman Szturc. Jeho bekhendové zakončení skončilo ve výstroji litvínovského hrdiny.
13:55'
David Květoň po fantastické individuální akci, při níž předvedl i trik známý jako ,,Spin-o-rama'', nevyzrál na dobře postaveného Michaela Petráska.
13:32'
Gólman Petrásek se vůbec nepáral s obloučkem nahozeným ze středního pásma Markem Hrbasem a schoval kotouč raději do lapačky.
12:47'
Vítkovice zahájily zápas poměrně pasivně. Ani ubráněné oslabení neoživilo její útočné choutky. Teď se navíc hráči hostů provinili zakázaným uvolněním.
11:40'
Ondřej Roman už spěchal na bránu Michaela Petráska. Přihrávka od spoluhráče mířila ovšem do ofsajdu.
10:50'
Viktor Hübl se dostat do velmi slibné pozice. Nikým neatakovaný mohl v pohodě zakončovat. Střela ale musel vzít bekhendem, a tak neměla potřebnou razanci.
10:21'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Peter Trška – 2 min., držení protihráče).
09:48'
Michaelu Patráskovi vypadl kotouč z výstroje po nenápadné střele zpoza obránce. Nikdo z hostujících hráčů se ale k dorážce nedostal.
08:20'
Domácí zamkli svého soka v obranném pásmu. Po drtivém tlaku, v němž přišlo několik zakončení, ukryl puk do lapačky Patrik Bartošák.
07:41'
Tentokrát tu máme nepohlídaný přechod přes útočnou modrou v podání Vítkovických.
07:17'
Trávníček předal skvěle kotouč do jízdy pro osamoceného spoluhráče. Puk se ale dostat ke Karlo Pilaři, který nepatří mezi vyhlášené střelce. Podle toho také šance dopadla.
06:53'
Třetí ofsajd v krátkém časovém sledu od domácích. Vhazování bude následovat ve středním pásmu.
06:18'
Litvínovští drží okovy zápasu pevně ve svých rukou. Vítkovice se nemohou dostat do útoku, natož do pořádné šance.
05:29'
Viktor Hübl se snažil zachránit puk ještě v útočném pásmu. Dostal se s ním ale za modrou čáru, a tak rozhodčí píská ofsajd.
04:10'
Kapitán Litvínova Michal Trávníček unikal sám na Patrika Bartošáka. Čistým způsobem mu znemožnil zakončit dojíždějící obránce klubu z Ostravy.
03:49'
Prudká rána Jiřího Guly našla pouze ochrannou síť po teči jednoho z útočníku Ridery.
03:23'
Karel Kubát, tak jak to umí, prokličkoval střední pásmo a pokusil se ohrozit brankáře Vítkovic. Bartošák schoval kotouč do lapačky. Vhazování v útočném pásmu domácích.
02:27'
Karel Pilař zkusil od modré nahodit puk přímo na gólmana Bartošáka. Kotouč skončil na zadním mantinelu.
01:32'
První šanci si schoval do devatenácté minuty kapitán hostů Rostislav Olesz. Michael Petrásek kotouč vyrazil levým betonem před sebe.
00:48'
Litvínov drží kotouč na holích. Patrik Bartošák v brance zatím nemusel řešit žádnou střelu.
00:01'
Úvodní buly zápasu vyhráli domácí a hned zakládají první akci.
00:01'

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Dietz, K. Pilař, Z. Sklenička – J. Černý, V. Hübl (A), Jánský – Nejezchleb, Ihnačák, M. Hanzl – Trávníček (C), Gerhát, Vandas – Matoušek, Válek, Jurčík.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda (A), Výtisk (A), Trška – D. Květoň, O. Roman, Bartovič – Olesz (C), Lev, Szturc – Kucsera, P. Zdráhal, Kurovský – T. Jáchym, Š. Stránský, Tomi.

Rozhodčí: Bulanov, Úlehla – Ondráček, Špůr.
HC VERVA Litvínov – 13. místo, 29 bodů, 51:66
Aktuální forma: P, V, V, V, P
Litvínov se vyhrabal z krize ze začátku ročníku. Sice mu patří až 13. příčka, ale směrem vzhůru jsou rozestupy minimální. Tým si více věří, vyhrává za tři body, ale i nadále sráží hráče některé zbytečné porážky s celky s podobným bodovým kontem. Také produktivita Chemiků strmě stoupla. Především Richard Nejezchleb se prezentuje výbornými výkony. V předchozích třech vyhraných zápasech to byl vždy on, kdo dal vítězný gól.
Brankářská jednička: Michael Petrásek – 21 zápasů, 92,50% úsp. zákroků
Hvězdy týmu: Viktor Hübl, František Lukeš, Michael Petrásek
HC Vítkovice Ridera – 5. místo, 37 bodů, 72:64
Aktuální forma: P, Psn, V, P, V
Vítkovice po slabším období zabraly a připsaly si solidní bilanci (7 výher z 10 utkání). Poslední dva zápasy se ale Ostravanům nepovedly (v Plzni 3:4, s Hradcem 3:6). V Litvínově určitě nebudou chtít protáhnout tuto sérii. Vítkovičtí navíc střílejí poměrně dost gólů. Gólman domácích se bude muset mít na pozoru.
Brankářská jednička: 21 zápasů
Hvězdy týmu: Ondřej Roman, Jakub Lev, Ivan Baranka
Krásné hokejové odpoledne. Extraliga je v plném proudu a dnes budeme svědky již 25. kola. Podle postavení v tabulce by se mohlo zdát, že se bude jednat o jednoznačný duel. Bodový rozestup ale není nikterak velký, a tak to jistě budou mít Vítkovičtí na Zimním stadionu Ivana Hlinky složité. Navíc Śeveročeši už našli způsob, jak porážet své soupeře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.