Tipsport Extraliga - Základní část - 43. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : M. Boleslav - 26. ledna 2018   18:00

Pardubice
01:06' Treille (T. Svoboda, Tomášek) • 22:33' Rolinek (T. Svoboda, P. Sýkora) • 43:57' Perret (Wishart, Poulíček)
3:2
(1:0, 1:2, 1:0)
M. Boleslav
20:55' Němeček  (Valský) • 32:07' Pacovský  (Lenc)
Pardubice
Hradil, Pavlovič – Ganger, Ondráček
Tipsport arena
7 760 diváků
M. Boleslav

Pardubice - Mladá Boleslav: Domácí opět vedou, bekhendovým blafákem uspěl Jordan Perret

Východočeši nakonec ustáli závěrečný velký nápor hostů v šesti hráčích a po souboji s konkurentem o postup do předkola play off si připisují další veledůležité tři body do tabulky. Vítězný gól Dynama vstřelil ve 44. minutě Jordann Perret. Pěkný víkend Vám z Tipsport areny přeje Marek Votke. Zase někdy u onlajnu na počtenou.
59:18'
Dynamo střílí ze všech pozic, ale není schopné trefit prázdnou branku!
58:47'
Jordann Perett už si rovnal mířidla, ale nakonec střelou od mantinelu trefil pouze tyč!
58:26'
Maxwell už se do branky nevrací a Boleslav bude útočit v šesti hráčích!
58:26'
Hosté si vyžádali oddechový čas.
58:05'
Teď Poulíček hledal Kauta před boleslavskou brankou, ten ale přihrávku nezpracoval.
57:37'
Boleslav všechny síly soustředí do útoku, Dynamo pouze odpaluje kotouče tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
56:38'
Matěj Beran vybojoval kotouč a dostal jej až do útočného pásma, kde předložil Duškovi. Jeho bekhend si ale Maxwell pohlídal.
55:50'
Marosz si říkal o přihrávku, ale kotouč prolétl až na zakázané uvolnění domácích.
55:12'
55:08'
Boleslav bez střely znovu ztrácí útočné pásmo.
54:09'
Boleslavi se příliš nedaří kombinace a Dynamo znovu vyhazuje.
53:33'
Domácí dostávají kotouč až za Maxwella.
53:23'
Ihned po vhazování tvrdě vypálil Jakub Klepiš, ale Kacetl byl pozorný.
53:12'
Přesilovka také pro Mladou Boleslav. Dvě minuty si za podražení odsedí Jordann Perret.
52:24'
Do volného prostoru dostal dobrou přihrávku František Hrdinka, Kacetl ale jeho pokus vyrazil.
51:53'
Zakázané uvolnění Dynama.
51:09'
Dnešní utkáná sleduje 7 760 diváků.
50:52'
50:37'
Boleslav vyhodila kotouč až na Kacetla, ten si hodně vyjel pro puk a rozehrál na Čáslavu, domácí obránce ovšem podklouzl a otevřel se prostor pro boleslavského útočníka, ten se však do zakončení nedostal!
49:46'
Nabídku na střelu z první dostal Petr Sýkora, ale při pokusu zlomil hůl.
49:13'
Maxwell za brankou dobře rozehrál a hostům se daří dostat kotouč do středního pásma.
48:52'
Dynamo si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Tomáš Urban.
48:30'
K levému mantinelu dostal přihrávku Tomáš Rolinek, najel si do útočného pásma, ale jeho střelu Maxwell přidržel na hrudi.
48:05'
Zakázané uvolnění také na straně Mladé Boleslavi.
46:53'
Poulíček si najížděl pro další přihrávku, ale rozhodčí píská ofsajd.
45:35'
Marosz skvělou kličkou vybojoval prostor před Maxwellem, branku se ale domácím vstřelit nepodařilo.
44:41'
Další zakázané uvolnění Dynama.
43:57'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubice se po vhazování vydaly do útoku a nakonec se přece jen dostávají do vedení! Po přihrávce od Wisharta se před Maxwella propracoval JORDANN PERRET a na jeho bekhendový blafák už brankář Boleslavi nestačil! Asistence: Ty Wishart a Patrik Poulíček.
43:48'
Středem hřiště se do útočného pásma probojoval Pavel Kousal, jeho pokus byl ale tečován do ochranné sítě.
42:52'
Sýkora na Maxwella zkusil kličku do bekhendu, ale americký gólman puk vytáhl betonem.
42:52'
Po průniku Petra Sýkory a faulu na jeho osobu bylo nařízeno trestné střílení pro domácí!
42:34'
Zakázané uvolnění Dynama Pardubice.
42:12'
Patrik Poulíček dostal od Trončinského přihrávku přímo před Maxwella, ale boleslavský brankář domácího útočníka parádně vychytal svou lapačkou!
42:00'
41:11'
Puk na střelu si chystal Petr Holík, ale rozhodčí přerušil hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
40:26'
Volný Tomáš Urban dostal přihrávku přímo před branku, ale nedokázal zakončit do odkrytého prostoru domácí branky!
40:01'
Do druhé části přesilovkou vstoupilo Dynamo, ale přesto inkasovalo. Hned v první minutě ve vlastním oslabení vyrovnal David Němeček. Dynamu se poměrně rychle podařilo vrátit do vedení další a o poznání povedenější přesilovkou, kterou využil Tomáš Rolinek. Aktuálně ovšem platí stav 2:2, protože ve 33. minutě vyrovnal Dominik Pacovský. Třetí třetina začne zhruba v 19:50.
40:00'
40:00'
Pár setinek vteřiny před koncem druhé třetiny dostává dvě minuty za podražení Marek Trončinský a Mladá Boleslav bude od začátku třetí třetiny hrát přesilovku.
39:26'
Ondřej Dlapa střílel z levého kruhu pro vhazování, domácí obránce ale kotouč tečoval do ochranné sítě.
38:37'
Aktivní hrou si v útočném pásmu vypracoval místo David Němeček, kotouč ale za záda pardubického brankáře neprocpal.
37:51'
Trončinský nahazoval kotouč přes obránce směrem na branku, Maxwell se ale zorientoval nejlépe a přerušil hru.
36:57'
Přihrávku do volného prostoru inkasoval Perret, ale trefil tyčku!
36:13'
Martin Kaut se šikovně protáhl mezi obránci, jeho střelu ale Maxwell vyrazil.
35:17'
Rolinek dobře ve středním pásmu vybojoval kotouč a ihned přihrával Tomáškovi, který se ještě snažil puk domácímu kapitánovi vrátit. Přihrávka ovšem nepřišla přes ležícího obránce.
34:19'
Puk do útočného pásma přivezl Marek Trončinský a celkem dlouho se rozmýšlel, co s kotoučem. Nakonec nahodil od mantinelu, to ale Maxwelovi nemohlo nadělat potíže.
33:23'
Z pravé strany střílel opět Pacovský, tentokráte ale Kacetl jeho pokus vyrazil.
32:07'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Z nenápadné akce Středočeši vyrovnávají na 2:2! Za pardubickou brankou vybojoval kotouč Radan Lenc, který uviděl před Kacetlem DOMINIKA PACOVSKÉHO, a ten procedil puk za záda pardubického brankáře. Asistence: Radan Lenc.
31:50'
Jakub Klepiš míříl do útočného pásma, ale rozhodčí píská ofsajd.
30:47'
Tentokráte už Perret Poulíčka vyhledal, lednový vítěz Radegast indexu byl úplně volný, ale netrefil branku!
30:12'
Poulíček ujížděl středem hřiště a ještě posunul kotouč doleva na Perreta, ten ale v rychlosti nenašel vhodnou pozici pro kvalitní zakončení a Maxwell jeho pokus vytěsnil.
27:57'
Boleslav se bude muset po zbytek utkání obejít bez Jakuba Orsavy. Bývalý útočník Dynama totiž inkasoval osobní trest do konce utkání za nesportovní chování.
27:52'
Vladislav Bojko se protáhl do útočného pásma a vybruslil si až před Maxwella. Měl vedle sebe úplně volného spoluhráče, nakonec se ale rozhodl pro samostatnou práci, kterou zastavil boleslavský brankář!
26:21'
Němeček se v útočném pásmu snažil o střelu, ale zablokoval mu ji domácí obránce.
25:37'
Další šanci Středočechů kryje Ondřej Kacetl.
25:27'
Chvíli si v útočném pásmu zahrála také Boleslav, ale Treille vytěsnil kotouč až k Maxwellovi.
24:33'
Dynamo těží ze znovunabytého vedení a drží se před Maxwellem, ten ale odolává.
22:33'
Ta se domácím povedla o poznání lépe a po půl minutě se dostávají zpět do vedení, když se TOMÁŠ ROLINEK, trefil přímo do pravého růžku Maxwellovy branky. Asistence: Tomáš Svoboda a Petr Sýkora.
22:07'
Boleslavský Holík dostává dvě minuty za hákování a je tu další přesilovka pro Dynamo.
21:55'
21:50'
Úplně volný Treille z první trefuje tyč!
20:55'
A nejen, že našetřil čas, hostům se dokonce podařilo ve vlastním oslabení i vyrovnat! DAVID NĚMEČEK z levého kruhu pro vhazování propálil Ondřeje Kacetla. Asistence: Jakub Valský.
20:32'
Jakub Klepiš se s kotoučem dostal až do útočného pásma a našetřil pár vteřin pro Boleslav.
20:01'
Po vhazování domácí nic nestihli a první třetina končí. Hrál se v ní velmi aktivní hokej. Důkazem tomu je nejen vedoucí branka Dynama hned ze druhé minuty, když dobrou přihrávku do mezikruží dostal Sacha Treille a první střelou domácích na branku překonal Maxwella. Druhá třetina začne pardubickou přesilovkou zhruba v 18:55.
20:00'
19:55'
V samém závěru prvního dějství tu máme první přesilovku pro Dynamo. Dvě minuty za podražení si odpyká Lukáš Žejdl.
19:32'
Kotvan pálil od modré, kotouč ale branu netrefil.
19:01'
Rozběhla se poslední minuta první třetiny.
18:08'
Treille se znovu v mezikruží dostal ke kotouči, tentokráte ovšem jeho střela minula branku.
17:13'
Orsava nahrával před branku, po kotouči ale nikdo z boleslavských nesáhl.
16:38'
Hraje se velmi aktivní hokej. Dopředu už vyráželi Poulíček s Perretem, francouzský útočník ovšem ve snaze protečovat kotouč do útočného pásma poslal puk ven ze hřiště.
15:25'
Opakované záběry prokázaly, že kotouč se odrazil od tyče.
14:44'
Rostislav Marosz dostal přihrávku do samostatného úniku a podle všeho vstřelil gól! Kotouč se ovšem velmi rychle odrazil zpět do hřiště a hra zatím pokračuje!
13:11'
Tomáš Urbal se nakonec dostal na modré čáře ke kotouči a vyrazil dopředu. Zbavil se obránce a přihrál přímo před branku volnému Pavlu Kousalovi, kterého ovšem ve stoprocentní příležitosti skvěle vychytal Kacetl!
12:19'
Dynamo si vytváří tlak v útočném pásmu. Nabídku na střelu z první dostal Cardwell, zablokoval mu ji ale mladoboleslavský zadák.
11:40'
Další střela Hanzlíka od modré čáry, Kacetl nechal vyniknout svůj beton.
10:41'
Marosz ve středním pásmu pokazil zpětnou přihrávku a nabídl kotouč Flynnovi, který se ale zamotal do svých kliček a do zakončení se nakonec nedostal. Domácí vybojovali kotouč zpět a přihrávku do volného prostoru dostal rozjetý Treille, ten byl ovšem taktéž tísněn obráncem a ke střele se neprobojoval.
09:57'
Tomáš Rolinek vyjel zpoza branky a poslal kotouč bekhendem na Petra Sýkoru, jeho střelu z první ale Maxwell vykryl.
09:34'
Před Kotvanem se otevřel prostor a boleslavský obránce šikovně poslal před branku nabídku na teč, domácí obrana se ale ve skrumáži zorientovala a zažehnala nebezpečí.
09:00'
08:30'
Od mantinelu neprve pálil Jakub Vlaský a do Kacetlem vyraženého kotouče se potom opřel Jan Hanzlík, domácí gólman ale puk za svá záda nepustil.
07:10'
Na druhé straně útočil Tomáš Rolinek, ale rozhodčí píská ofsajd.
06:31'
Mladík Oscar Flynn kroužil za pardubickou brankou a vybruslil si až do zakončení, Kacetl pozorný.
05:47'
Vhazovalo se v útočném pásmu Dynama a Wishart ihned po buly vypálil od modré, Maxwell ovšem jeho pokus vyrazil.
05:27'
Orsava se znovu objevil před Kacetlem a chtěl přihrávku, ale kotouč nezachytil.
04:57'
Svoboda chtěl do šance, ale v útočném pásmu nezachytil přihrávku z levého křídla, Boleslav začíná od vlastní branky.
03:55'
Maxwell znovu zaúřadoval lapačkou, když chytil další nabídku na teč od modré čáry.
03:13'
A hned z toho byla pořádná šance! Jakub Orsava si podobně jako před chvílí Treille najel do mezikruží, kam dostal přihrávku a zakončoval sám před Kacetlem, pardubický brankář ovšem vychytal i následnou dorážku!
02:47'
Za boleslavskou brankou bojoval o kotouč Tomáš Rolinek, ale nebyl úspěšný a Boleslav může dopředu.
02:28'
Tentokrát už byl Maxwell jistější a schoval do lapačky nahození od modré čáry.
01:06'
Pěkná spolupráce druhé domácí formace a Pardubice vedou ve druhé minutě 1:0! David Tomášek po levém křídle přjel do útočné třetiny a nahrál na druhou stranu Tomáši Svobodovi, který ještě celou akci posunul svou přihrávkou do mezikruží, kam si najel SACHA TREILLE a překonal Maxwella první střelou na branku. Asistence: Tomáš Svoboda a David Tomášek.
00:14'
Orsava podél mantinelu zatáhl kotouč do útočné třetiny a přihrával před branku, Trončinský ale odpálil puk pryč.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – Hrdinka, Hanzlík, Eminger, Němeček, Dlapa, Kotvan, J. Říha – Valský, Žejdl, Orsava – Flynn, P. Musil, Klepiš – Lenc, P. Holík, Pacovský – L. Volf, Urban, P. Kousal.

Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Ganger, Ondráček.
Vzájemné zápasy

I proti Boleslavi se už letos domácím podařilo zastavit nepříznivou sérii vzájemných utkání, se Středočechy Dynamo prohrálo dokonce šestkrát v řadě! V prvním letošním vzájemném duelu ovšem Pardubice braly tři body za výhru 3:0. Ve druhém zápase se potom radovala Boleslav, která sice ještě pár vteřin před koncem prohrávala 1:2, ale nakonec získala dva body za výhru v prodloužení.
HC Dynamo Pardubice

Východočeši v posledním kole proti Vítkovicím utnuli nepříjemnou sérii pěti prohraných vzájemných duelů s tímto soupeřem a zároveň si po dvou nepodařených utkáních připsali velmi důležité tři body do letošní stíhací jízdy. Celkem jich mají 60 a na sedmém místě ztrácejí dva body na pozici zaručující přímý postup do čtvrtfinále. Zároveň však mají pouze dvoubodový náskok na pozice play out.
BK Mladá Boleslav

Středočeši v čele s olympionikem Brandonem Maxwellem, který donedávna působil v pardubických barvách, si sebou přivážejí herní pohodu. Dokázali totiž zvítězit ve čtyřech utkáních v řadě, a to s Jihlavou, Chomutovem, úřadujícím mistrem z Brna a rozjetým Zlínem. V neskutečně vyrovnané tabulce hájí Boleslav desáté místo se ziskem 58 bodů a na svého dnešního soupeře ztrácí pouhé dva body.
Od 18:00 budeme dnes v tomto online přenosu v rámci 43. kola Tipsport extraligy sledovat druhé domácí utkání Dynama Pardubice v řadě. Dnes na východ Čech přijel Bruslařský klub Mladá Boleslav.