Tipsport Extraliga - Základní část - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Třinec - 7. ledna 2018   15:00

Pardubice
54:09' Perret  • 55:08' P. Sýkora (Trončinský, T. Svoboda)

Třinec

Pardubice - Třinec: O vítězství hostů rozhodl v samostatných nájezdech Martin Růžička, 2:3

Dynamo sice v dnešním utkání prohrává 2:3 po samostatných nájezdech, ale získaný bod pro něj musí být zlatý. Ještě pět minut před koncem domácí prohrávali 0:2, ale během minuty dokázali utkání zásluhou Perreta a Petra Sýkory srovnat a dovést až do samostatných nájezdů. V nich se za Pardubice prosadil pouze Rostislav Marosz, naopak za Třinec se prosadili Polanský a Martin Růžička. Z Pardubic se s Vámi pro dnešek loučí Marek Votke.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.

Sacha Treille svůj nájezd a šanci na vyrovnání neproměnil a dva body v dnešním utkání berou hokejisté Třince díky MARTINU RŮŽIČKOVI.
Sacha TREILLE neproměňuje.
Ani Erik Hrňa v dalším nájezdu Třince nebyl úspěšný.
Za Dynamo se rozjel obránce Josef Hrabal, ale neprocpal kotouč přes Hrubcův beton.
Trefuje se také Martin Růžička a Třinec znovu vede – 1:2.
Rostislav Marosz srovnává na 1:1!
Polanský vymíchal Kacetla a Třinec vede 1:0!
Za Dynamo ve druhé sérii Tomáš Svoboda trefuje beton Hrubce.
Za Třinec to byl Roman Vlach, ten vůbec netrefil branku a taktéž neskóruje.
Jako první se k trestnému střílení rozjel domácí Petr Sýkora a svoji šanci neproměnil.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení jsme gól neviděli, budeme sledovat samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:21'
Ke střele se dostal Rostislav Marosz, měl dost času na zamíření, ale Hrubec přesto jeho pokus zneškodnil.
63:43'
Milan Mikulík dostává dvě za hákování a je tu zajímavá šance pro domácí.
63:42'
Do samostatného úniku se hnal bývalý hráč Třince v barvách Dynama JOSEF HRABAL, ale byl faulovaný a nedokázal zakončit.
63:03'
Trončinského pokus po Čáslavově přihrávce Hrubec vyráží pravým betonem.
62:23'
Jordann Perret rychlou jízdou takřka přes celé hřiště vybojoval útočné pásmo pro Dynamo, ale Hrubec byl nakonec bez práce.
61:28'
Další pokus Ocelářů od pravého mantinelu, kotouč ale netrefil branku a odrazil se pomalu až ke Hrubcovi.
61:04'
Třinecká střela končí v ochranné síti nad Kacetlem.
60:31'
Trojce kolem Petra Sýkory se drží v útočném pásmu, střelec vyrovnávací branky se dostával do zajímavé pozice, ale nedokázal zakončit.
60:01'
Už se zdálo, že Třinec dnes v Pardubicích vybojuje všechny tři body. V pětapadesáté minutě ovšem z trestného střílení snížil Jordann Perret a přesilovku pět na tři využil a vyrovnal o minutu a čtyři vteřiny později Petr Sýkora. Budeme tedy sledovat prodloužení.
60:00'
59:38'
V poslední minutě ani jeden tým nechce udělat chybu, budeme nejspíš svědky prodloužení.
58:44'
Ofsajd Třince.
58:38'
Teď už ale domácí vyhazují tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a posílají na led čerstvé síly.
58:23'
Třinec ovšem stále nebezpečně kombinuje v útočném pásmu.
58:08'
Dynamo je v plném počtu.
57:21'
Po další Trončinského přihrávce se před Hrubce probíjel Tomáš Rolinek, ale do zakončení se nedostal.
57:07'
Další útok Třince zastavuje ofsajd.
56:58'
Trončinský zablokoval přihrávku a posílá ktoouč do středního pásma.
56:31'
56:21'
Poulíček zkusil vystřelit od mantinelu, ale jeho pokus neprošel přes obránce.
56:08'
Na trestnou lavici navíc na dvě minuty za vysokou hůl odjíždí Ján Sýkora a bude se hrát čtyři na čtyři.
56:02'
Dynamo má stále k dispozici přesilovku, ale nemůže se dostat do útočného pásma.
55:08'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubice za pět minut dvanáct vyrovnávají skóre dnešního utkání! Po dlouhé kombinaci v útočném pásmu nakonec všechno před sebou včetně Hrubce nepropálil nikdo jiný než PETR SÝKORA. Asistence: Marek Trončinský a Tomáš Svoboda.
54:31'
Oddechový čas pro Pardubice.
54:31'
Dynamo bude hrát minutu a devět vteřin pět na tři! Bohumil Jank totiž z obranného pásma vyhodil kotouč mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
54:16'
Domácí v plném počtu. Začíná přesilovka Dynama.
54:09'
Po faulu na JORDANNA PERRETA při útočné akci rozhodčí nařídili trestné střílení a francouzský útočník se jej zhostil na výbornou. Překonal Hrubce střelou nad lapačku. Bez asistence.
54:09'
Nařízeno trestné střílení pro Dynamo Pardubice.
53:40'
Síly na ledě se vyrovnají. Třinecký Tomáš Marcinko dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
53:37'
Marek Trončinský vyvezl kotouč až před Hrubce a bekhendem ještě hledal Duška, třinecký brankář ale sáhl do přihrávky a přerušil hru.
52:44'
Z první pálil v útočném pásmu Erik Hrňa, Kacetl jeho pokus kontroluje betonem.
Dnešní utkání sleduje 8 639 diváků.
52:16'
Přesilovka pro Třinec. Tomáš Svoboda inkasuje dvě minuty za hákování.
51:31'
Oceláři si vyžádali oddechový čas.
51:31'
Třinec vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
50:55'
Treille na modré čáře nabil Mojžíšovi, jeho střelu z první ale kryje Hrubec.
49:39'
Marosz dobrou zadovkou našel v útočném pásmu našel dobře rozjetého Rolinka, ten ale bekhendem mířil přímo doprostřed brány a Hrubec kotouč drží na hrudi.
49:03'
Z levé strany pálil Vladimír Dravecký, Kacetl ale s jeho pokusem neměl problém.
48:18'
Dynamo operuje v útočném pásmu, Tomášek měl dvě zajímavé přiležitosti. Vážnější byla ta druhá, ale domácí útočník před Hrubcem nedokázal tečovat kotouč za jeho záda.
47:03'
Do slibné pozice si v útočném pásmu najížděl Tomáš Marcinko, dostal ovšem přihrávku na paty a z útočné akce nakonec nic nebylo.
46:28'
Po ofsajdu Třince následuje komerční přestávka.
45:34'
Tečovaná střela Hrabala po vhazování skončila za třineckou brankou.
45:25'
Další icing Slezanů.
44:57'
Kotouč na branku nahazoval David Musil, ale kus černé gumy ke Kacetlovi přes obránce neprošel.
44:31'
Zakázané uvolnění Ocelářů.
44:09'
Třinec právě vstřelil branku!
A dočkal se! Nenápadnou přízemní střelou k tyči se po přihrávce v útočném pásmu prosazuje VLADIMÍR DRAVECKÝ. Asistence: Lukáš Krajíček.
43:22'
Třinec se zatím ve třetí třetině do útoku nehrne a spíše vyčkává.
42:49'
Zakázané uvolnění Třince.
42:22'
Jordann Perret z dobré pozice trefuje břevno Hrubcovy branky!
41:16'
Mojžíš ze střední třetiny nahodil kotouč do útočného pásma a z ostrého úhlu střílel Svoboda, Hrubec ale jeho pokus vyrazil.
40:21'
Na úvod třetí třetiny Marosz proklouzl do útočného pásma, ale jeho přihrávka do strany nikoho nenašla.
40:01'
Po druhé třetině platí stále jednobrankové vedení Třince. Dynamo mělo několik šancí, nedokázalo ale odpovědět, a to ani ve třech přesilovkách ve druhé třetině. Celkově dnes měly Pardubice zatím možnost šesti přesilových her. Třetí třetina začne zhruba v 16:49.
40:00'
39:54'
39:42'
Dynamu se dnes přesilovky vůbec, ale vůbec nedaří.
38:45'
Tomáš Linhart v oslabení dostal přihrávku před poloodkrytou branku, ale nezasáhl kotouč!
38:16'
Rolinek dostal další přihrávku do jízdy před Hrubce, ale nezpracoval.
38:01'
Hosté ihned po vhazování vyhazují kotouč.
37:54'
Pardubice si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za podražení inkasuje Vladimír Svačina.
37:52'
Petr Sýkora za Hrubcovou brankou vybojoval kotouč a poslal dobrou přihrávku Tomáši Rolinkovi, který ovšem dlouho mířil a Hrubec si jeho pokus v klidu pohlídal.
37:09'
Domácí v plném počtu. Rolinek ihned po výjezdu z trestné lavice dostal přihrávku do jízdy, ale kotouč nezpracoval.
36:51'
Dynamo vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
36:31'
35:40'
Mojžíš dostal na modré nabito od Hrabala, jeho tvrdá střela ale netrefila branku.
35:22'
Ke střele se dostal Josef Hrabal, Kacetl ale kotouč kontroluje a přerušuje hru.
35:09'
Třinecký útočník byl totiž faulovaný. Dvě minuty za hákování dostává Tomáš Rolinek.
35:09'
Vladimír Dravecký teď ujel sám na Kacetla, jeho střela ale netrefila branku!
34:46'
Třinec se v oslabení dostal ke střele, Kacetl ale výráží.
34:31'
Domácí si znovu zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení inkasuje Tomáš Linhart.
33:43'
Rozjetý Roman Vlach se protáhl mezi dvěma pardubickými obránci, okroužil branku a chtěl ještě přihrávat mezi kruhy, nikdo ze spoluhráčů ale jeho nabídu nezpracoval.
33:03'
Další ofsajd Třince, po kterém následuje komerční přestávka.
33:01'
32:48'
Konečně se to podařilo, ale rozhodčí Ocelářům píská ofsajd.
32:23'
Dynamo se stále snaží držet kotouč v útočném pásmu a Třinci se nedaří dostat se do útoku.
31:51'
Tomáš Mojžíš vyhazuje kotouč až za Šimona Hrubce.
31:01'
Přešilovka také pro Třinec. Marek Trončinský dostává dvě minuty za hákování.
30:22'
Rostislav Martynek tečoval nahození od modré čáry, ale kotouč netrefil branku.
29:23'
Nebezpečnou přihrávku před Kacetla dostal Martin Růžička, střelou z první ale orazítkoval pouze Kacetlovu lapačku, od které se kotouč odráží do rohu!
28:26'
27:41'
Po Sýkorově střele od modré se o dorážku v dobré pozici pokoušel Tomáš Rolinek, kotouč ale nezasáhl.
26:26'
Dynamo si zahraje znovu přesilovku. Třinecký Tomáš Marcinko dostává dvě minuty za podražení.
26:23'
Beranovu střelu přes obránce zkrotil na své hrudi Šimon Hrubec.
25:38'
Ján Sýkora mířil nad lapačku Šimona Hrubce, třinecký gólman je ale zatím stoprocentní.
24:23'
Ze středního pásma vypálil Vladimír Roth, Kacetl jeho pokus kontroloval vyrážečkou.
23:32'
Marian Adámek se dostal do útočného pásma a bekhendem posílal dobrou přihrávku před Kacetla, zpracoval ji ale domácí hráč.
22:34'
Holland se dostal ke kotouči ve středním pásmu a dlouhou přihrávkou hledal Berana, ten ale na kotouč nedosáhl.
22:03'
Poulíček se Perretem dobře vybojovali kotouč v útočném pásmu, přihrávka před branku ale nenašla svého příjemce.
21:13'
Zakázané uvolnění Dynama, vhazovat se bude před Kacetlem.
20:47'
Petr Sýkora dostával před Hrubce dobrou přihrávku, ale kotouč mu odskočil na branku.
20:16'
20:01'
Po první třetině vede Třinec v Pardubicích 1:0, když se v osmé minutě při dvojnásobné přesilovce bombou pod víko prosadil Vladimír Roth. Dynamo mělo několik šancí na vyrovnání, ale puk ani jednou neskočnil za Hrubcem. Do druhé třetiny vstoupí Oceláři s šestnáctivteřinovou přesilovou hrou, protože Rostislav Marosz odpykává dvě minuty pro Dynamo za špatné střídání. Druhá třetina začne zhruba v 15:55.
20:00'
19:50'
19:20'
Bohumil Jank nepřesně před Kacetlem tečoval nahození od modré čáry.
18:57'
Začíná přesilovka Ocelářů.
18:16'
Další špatné střídání domácích a je po přesilovce. Dvě minuty pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Rostislav Marosz.
18:04'
Petr Čáslava vypálil tvrdě od modré čáry. Bolestivě ji ale zablokoval hostující bek.
17:38'
Ofsajd domácích.
17:29'
Domácím se ale vůbec nedaří dostat se do útočného pásma.
16:57'
Další přesilovka pro Dynamo. Milan Doudera poslal nepříjemně na mantinel domácího Jáná Sýkoru a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
16:36'
Perret byl před Hrubcem v dobré pozici, ale místo střely volil přihrávku na Poulíčka, který v rychlosti nestihl zpracovat kotouč.
15:11'
Trončinský s Rolinkem se vydali na útočný výlet a domácí kapitán dostal dobrou přihrávku přímo před Hrubce. Snažil se tečovat kotouč nad ruku třineckého brankáře, trefil ovšem pouze jeho beton.
14:16'
Od modré čáry střílel Marian Adámek a jeho pokus někdo z třineckých nepříjemně tečoval těsně před Kacetlem, kotouč ale nakonec skončil v ochranné síti.
13:19'
Poulíček se protáhl do útočného pásma a svou šikovnou přihrávkou před branku se snažil najít Perreta, ten se ale k puku nedostal.
12:50'
Na Hrubce se hnali Perret s Poulíčkem, první jmenovaný vzal celou akci na sebe, ale branku střelou z mezikruží vůbec netrefil.
12:26'
Hrabal se v útočném pásmu prodíral mezi dvěma obránci, nebyl ale úspěšný.
12:13'
11:38'
Roline se natahoval po kotouči těsně před Hrubcem, nedokázal ale zakončit.
10:52'
Třinečtí ve dvou ujeli při oslabení, ale nedostali se ke střele.
10:42'
Hrabal posílal od modré čáry směrem na Hrubce střílenou přihrávku, třinecký brankář si ale našel kotouč jako první a přerušil hru svým zákrokem.
10:15'
Třinec ovšem ihned po vhazování vyhazuje kotouč.
10:13'
Dynamo si ovšem aktivní hrou došlo pro faul a zahraje si další přesilovku. Dvě minuty za hákování si vysloužil David Cienciala.
09:44'
Tomáš Rolinek si položil Šimona Hrubce a ještě posílal kotouč před prázdnou branku, kde se pohyboval Marosz, ten ale nedokázal zakončit.
09:00'
08:29'
Dynamo vyhazuje kotouč až za Hrubce.
07:43'
Oceláři nabídnutou možnost využívají! Erik Hrňa si chvíli vyměňoval kotouč s VLADIMÍREM ROTHEM, který nakonec tvrdým příklepem nedal Kacetlovi nejmenší šanci. Asistence: Erik Hrňa.
07:00'
Dynamo bude hrát minutu a půl dokonce ve třech! Tomáš Mojžíš ve snaze vyhodit poslal kotouč mimo hrací plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku.
06:44'
Přesilovku si vyzkouší také Třinec. Domácí střídačka totiž inkasuje dvě minuty za špatné střídání, tedy za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Ján Sýkora.
06:25'
Zakázané uvolnění domácího Dynama.
06:16'
Sacha Treille dostal krásnou přihrávku do jízdy, jeho příklep ale netrefil branku.
05:06'
Matěj Beran stál úplně sám před Hrubcem, když se k němu odrazil kotouč, domácí útočník ale nedokázal třineckého brankáře překonat!
04:56'
Od mantinelu zkusil vystřelit rozjetý Jordann Perret, Hrubec ale neměl se zákrokem problém.
04:29'
Na modré čáře napřáhl Vladimír Roth, puk ale skončil v lapačce Ondřeje Kacetla.
04:18'
04:10'
V oslabení se k puku v útočném pásmu dostal Michal Kovařčík, ale jeho střela neprošla.
03:51'
Z první pálil Sacha Treille, ale jeho pokus se od bruslí bránícího hráče odrazil až do středního pásma.
03:29'
Od pravého mantinelu si vybruslil Tomáš Svoboda, Hrubec ale jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
03:05'
Po Sovobodově přihrávce pálil mimo Petr Sýkora a Třinec znovu vyhazuje.
02:41'
Po třinecém vyhození se středem hřiště do útočného pásma vrátil Rostislav Marosz a zkusil překvapit Hrubce střelou přes obránce, ten se ale rozhodit nenechal.
02:18'
Dynamo si dnes jako první zahraje přesilovku. Kapitán Ocelářů Lukáš Krajíček dostává dvě minuty za podražení.
02:07'
Ostře pálil z levé strany Ján Sýkora, ale i jeho pokus Šimon Hrubec vyrazil.
01:18'
Treille dorážel střelu Tomáše Svobody, ale Hrubec byl pozorný.
00:42'
00:35'
Na druhé straně si první zákrok v dnešním utkání připisuje Ondřej Kacetl a hra je přerušena.
00:17'
Čáslavovo nahození od modré se snažil tečovat Marosz, ale kotouč končí za třineckou brankou.
00:01'
Ještě než začneme, obdrží domácí útočník Patrik Poulíček zelenou přilbu na znamení vítězství v ankete Radegast index v prosinci roku 2017.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Trončinský, Čáslava, Hrabal, Mojžíš, Cardwell, Ščotka, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, Jank, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, M. Kovařčík – Hrňa, R. Vlach, Dravecký – Martynek, Polanský, Adamský – Cienciala, Mikulík, Svačina.

Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Brejcha, Jelínek.
Vzájemné zápasy

Ve vzájemných partiích je to v letošním ročníku nerozhodně 1:1. Jako první uspělo Dynamo, když dokázalo v říjnu doma vydřít výhru 2:1. Třinec odpověděl taktéž na domácím ledě, kde vybojoval výhru 3:2 po samostatných nájezdech.
HC Dynamo Pardubice

Také Východočeši v posledních čtyřech utkáních dvakrát prohráli a dvakrát vyhráli. Po neúspěších s Libercem a Kometou dokázali doma porazit Olomouc a v pátek Dynamo vybojovalo těsnou výhru 2:1 na ledě Litvínova, o které rozhodl čtvrt hodiny před koncem Tomáš Rolinek. Do zápasu v pardubickém dresu naskočil taktéž jeden novic. Tomáš Svoboda z Komety si připsal jeden gól a asistenci. Pardubice jsou opět na předkolových pozicích, drží deváté místo s 50bodovým ziskem.
HC Oceláři Třinec

Semifinalista letošního ročníku Ligy mistrů je na tom, co se formy týče, podobně jako jeho dnešní soupeř. Po dvou prohrách v řadě s Olomoucí a Zlínem zapsali Oceláři dvě výhry za sebou, když nejprve venku porazili pražskou Spartu a poté před vlastním publikem uspěli proti Chomutovu. Proti Pirátům se dvakrát prosadila čerstvá posila Třineckých Roman Vlach. Slezané mají na kontě aktuálně 65 bodů a drží čtvrté místo.
Na závěr prvního týdne roku 2018 si Tipsport extraliga připravila své 38. kolo, HC Dynamo Pardubice v něm na domácím ledě změří síly s celkem Ocelářů Třinec. Začínáme velmi brzy, již v 15:00!