Tipsport Extraliga - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Chomutov - 15. října 2017   15:00

Sparta
05:04' Uher (P. Vrána) • 31:07' Reichenberg (Kudrna) • 52:21' Smejkal (P. Vrána, Říčka)
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)
Chomutov
Chomutov
04:30' Vondrka  (Mrázek) • 23:34' Vondrka  (Huml, Tomica)
Sparta
Hradil, Kika – Brejcha, Jelínek
O2 arena, Praha
6582 diváků
Chomutov
J. Laco (Š. Lukeš) – Mrázek, Flemming, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, V. Tomeček – Poletín, Chlouba, Skokan – Chrpa, Lauko, Koblasa.

Sparta - Chomutov: Honzík předvedl pěkný zákrok lapačkou

Dnešní utkání v O2 areně sledovalo 6582 diváků.
Sparta poprvé v sezoně vyhrála třikrát v řadě, navíc všechny tři duely hrála v domácím prostředí. Piráti naopak počtvrté v řadě prohrávají, přestože v utkání dvakrát vedli. Ve třetí třetině ale byla zkrátka lepší Sparta, která soupeře tlačila a výrazně přestřílela.

Nejlepším hráčem Chomutova byl zvolen dvougólový Michal Vondrka. Z kádru Spartu nejvíce zaujal Petr Vrána, a to především svou první krásnou přihrávkou na gól. Navíc přidal asistenci i na rozhodující branku.
59:59'
Famózní konec utkání! Už to vypadalo, že se Chomutov v závěrečném tlaku nezmůže ani na střelu, avšak v poslední sekundě vypálil Juraj Valach. Rána to byla obrovská, ale David Honzík ji zneškodnil nádherným semaforem!
59:47'
Se šesti muži jdou Piráti do boje. Zbývá 13 sekund, to je ještě dostatek času na jeden gól.
59:47'
Ivan Huml taktak procedil puk alespoň k Honzíkovi. Opět to ale nebyla žádná střela. Chomutovští si pravděpodobně vezmou time-out a zkusí hrát bez brankáře.
59:10'
Probíhá poslední minuta základní hrací doby, ale k žádnému tlaku ze strany hostujícího celku se neschyluje.
58:00'
Poslední dvě minuty do konce třetí třetiny a Chomutovští mají stále na kontě jen dvě střely v této části hry.
57:23'
Piráti vyhazují na icing a vhazovat se bude po pravici Jána Laca. Pro Spartu ideální situace.
56:43'
Piráti ne a ne se dostat do zakončení. Času už přitom nemají mnoho.
56:00'
Sparta znovu zahrozila! Dominik Uher zatáhl puk po pravém křídle a poslal ho na střed, kde najížděl Andrej Kudrna. Jeho následná rána byla slušná, ale trefila Laca jen do přilby.
54:58'
Chomutovští se už dostali do pásma Sparty, ale žádné velké šance zatím neměli.
53:55'
Piráti teď musejí zapnout na vyšší obrátky, na vyrovnání mají šest minut. Ve třetím dějství ale zatím ohrozili Honzíka jen dvakrát.
52:21'
Sparta právě vstřelila branku!
Skvělý Ján Laco už nemohl dále odolávat. Sparta měla ve třetí třetině převahu, kterou nyní přetavila v gól. Vrána našel přihrávkou od levého mantinelu JIŘÍHO SMEJKALA, který vypálil bekhendem téměř z vrcholu kruhů, a trefil škvírku mezi betony brankáře Pirátů. Asistence: Petr Vrána a Robert Říčka.
51:31'
Hned dvě velké šance měl Lukáš Klimek! Domácí forvard nejprve dostal kotouč na první tyč a pohotově pálil, o chvíli později byl dokonce sám před brankou. V obou případech ho vychytal Ján Laco.
50:59'
Střely na branku ve třetí třetině: 7 – 1
49:57'
Hraje vyrovnaná, Sparta je dravější, ale do zakončení se příliš nedostává.
48:57'
Ivan Huml tak dlouho váhal se střelou, až mu obránci soupeře odstřelili puk z hokejky.
47:59'
Domácí jsou stále v útočné třetině a snaží se překonat Laca. Ten svůj tým drží, stejně jako David Honzík na druhé straně.
46:38'
Piráti už hrají v pěti, Flemmingův trest skončil.
46:19'
Domácí už jsou znovu před Lacem, ale nedaří se jim přidat další branku. Nyní neuspěl Petr Kalina se svou střelou.
45:58'
Sparta se na chvíli dostala do útočného pásma, ale vzápětí z něj vypadla.
45:40'
Střely na branku ve třetí třetině: 4 – 1
45:33'
Chomutovští vyhodili z vlastního pásma až na Honzíka, který raději přikryl puk před dotírajícím Dávidem Skokanem.
44:38'
Sparta si zahraje přesilovou hru. Obránce Brett Flemming podrazil protihráče a míří za to na trestnou lavici.
44:20'
Hraje se na druhé straně. Chomutovští ale Honzíka ještě neohrozili.
43:47'
Robert Říčka pálil z otočky, ale netrefil klec. Sparťanský tlak pokračuje.
43:39'
Sparta byla v útoku, ale Petr Zámorský při útočné akci tvrdě narazil do zadního mantinelu a těžce se zvedá.
42:44'
Ivan Huml vypálil přes obránce Mikuše na vzdálenější tyč a Honzík si musel připsat zákrok.
42:11'
Bekhendový pokus Andreje Kudrny – navíc z úhlu – si cestu za záda Jána Laca nenašel.
41:46'
Hra se přelává ze strany na stranu, nejsou k vidění žádné šance.
40:54'
Naopak zahrozili Chomutovští, kteří nahazovali na Honzíka. Gólman puk neudržel, ale alespoň jej hokejkou posunul do bezpečí.
40:15'
Sparta začala aktivněji, Laco však zatím žádné střele čelit nemusel.

Trestné minuty: 6 – 4
Druhá dvacetiminutovka nabídla opět vyrovnaný hokej, čemuž stále odpovídá také skóre. I tentokrát šli do vedení hosté, když sparťané znovu nepokryli šikovného Michala Vondrku. Sparta vyrovnala krátce po polovině utkání zásluhou Alexandra Reichenberga, který stanovil současné skóre 2:2. Střelecky aktivnější je Chomutov, před třetí třetinou je ale vše otevřené.
40:00'
39:23'
Jan Piskáček dostal puk na modrou čáru a z jízdy prudce vypálil. Ján Laco vytasil pravý beton.
38:34'
Jiří Smejkal mohl jít do úniku, ale hezky myšlenou přihrávku nedokázal zpracovat.
37:30'
Petr Vrána nahazoval puk od levého mantinelu na tečování před branku. Laco ale neměl zakrytý výhled, tím pádem pro něj bylo snazší situaci vyřešit.
37:20'
Sparta se ubránila a Petr Kalina se může jako pátý hráč domácích zapojit do hry.
36:48'
Lukáš Klimek měl pěknou myšlenku, když ve vlastním oslabení zatáhl puk za soupeřovu branku a kulišácky se pokoušel najít spoluhráče. Bohužel pro Spartu byl Klimkův parťák zablokován.
36:10'
Piráti se zatím nedostali v přesilovce k zakončení. Sparta už podruhé vyhodila puk přes všechny čáry.
35:20'
Petr Kalina vyhodil puk z vlastního pásma mimo hřiště, a to znamená jediné. Dvě minuty za zdržování hry.
35:02'
Nejvytěžovanější hráč hostů Brett Flemming vypálil od modré čáry. Před Honzíkem bylo několik hráčů Chomutova, ale pro brankáře to stejně neznamenalo problém.
34:04'
Piráti se pokoušeli v útočném pásmu o zakončení, ale sparťané obětavě blokují střely.
33:14'
Juraj Valach nevěděl co s pukem ve vlastním pásmu, a tak ho raději poslal na zakázané uvolnění. Buly před Lacem.
32:47'
Střely na branku: 11 – 15
32:01'
A Chomutov si mohl vzít vedení zpět! Sám na Honzíka se totiž řítil Roman Chlouba, který si brankáře dokázal rameny rozhýbat a položit. V klíčové chvíli nicméně nezvedl kotouč a trefil pouze položení Honzíkův beton.
31:07'
Domácí z protiútoku vyrovnávají! Skvělou práci odvedl zejména Kudrna, který zatáhl kotouč do třetiny po levém mantinelu, a v pravou chvíli adresoval přihrávku pod sebe. Tam už na puk čekal ALEXANDER REICHENBERG, který pohotovou střelou na bližší tyč překonal slovenského brankáře. Asistence: Andrej Kudrna.
30:52'
Teď už ano. Juraj Valach pálil z pravého kruhu, ale Honzíka neprostřelil.
30:32'
Znovu probíhá spíše boj o střední pásmo. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do příležitosti.
29:27'
Jsme těsně za polovinou utkání a Sparta musí dotahovat jednogólovou ztrátu. V dnešním zápase se zatím více bojuje než střílí na bránu.
28:51'
Tak už se to Spartě podařilo. Tomáš Dvořák vypálil od modré čáry, ale přímo do klína Jána Laca.
28:17'
Sparta se nemůže dostat z vlastní třetiny, Piráti jsou více na puku a jdou do brány.
28:01'
Střely na branku: 9 – 11
27:10'
Chomutov je útočně naladěn a snaží se o pojišťující branku. Sparťané ale kvalitně brání a Honzík zatím nemá moc práce.
25:53'
Pavelka se vrací na led a Sparta už je kompletní.
25:00'
Andrej Kudrna odvedl při oslabení Sparty velice dobrou práci. Vybojoval puk a s přehledem ho vyhodil z nebezpečné zóny.
23:53'
Navíc bude Sparta hrát v oslabení. Tomáš Pavelka dostává dvě minuty za vystřelení puku mimo hřiště.
23:34'
Piráti právě vstřelili branku!
Sparta se nepoučila a znovu nechala MICHALU VONDRKOVI spoustu místa. Jeho gólovému úniku předcházela nádherná vzdušná přihrávka Humla z obranného pásma. Kapitán Pirátů měl dostatek rychlosti, jel sám na Honzíka a prostřelil ho znovu ranou na vzdálenější tyč. Asistence: Ivan Huml a Marek Tomica.
23:13'
Jána Laco raději přikryl jednoduchý kotouč před dotírajícími sparťany. Buly v pásmu Pirátů.
21:45'
Nenápadná akce Sparty málem skončila gólem! Lukáš Klimek poslal puk od zadního mantinelu před branku, kde se od brusle Dominika Uhera odrazil do brankoviště Jána Laca. Ten ale se štěstím udržel puk před brankovou čarou.
20:40'
Sparta teď točí hosty v jejich pásmu. Chomutov má problémy a nemůže dostat puk ze své třetiny.
20:08'
Chomutov vyhrál buly a dlouhá přihrávka Mrázka na druhou modrou čáru byla natolik důrazná, že ji jeho spoluhráč nestačil ani protečovat do pásma.

Trestné minuty: 2 – 4
Po první třetině máme v O2 areně nerozhodné skóre. V utkání se na první střelu čekalo přesně do času 4:30, pak napřáhl Michal Vondrka a jeho rána napnula síťku branky Davida Honzíka. Po 34 sekundách skórovala ze své první střely i Sparta, když do odkryté klece pohodlně zakončil Dominik Uher. Úvodní část byla herně vyrovnaná.
20:00'
19:09'
Do konce první periody zbývá necelá minuta a Chomutov právě zastavil ofsajd. V posledních minutách jsou hosté mírně aktivnější.
18:07'
Juraj Valach má nebezpečnou ránu. Sparťané to o něm vědí, a tak k němu raději rychle přispěchali, když na modré čáře napřahoval ke střele. Puk byl zblokován do ochranné sítě.
17:53'
17:18'
Dominik Uher se snažil překvapit ranou přes obránce, ale puk z jeho hole si nakonec cestu až na Laca nenašel.
16:43'
Hosté přečkali oslabení a už hrají v pěti.
16:10'
Michal Vondrka mohl jít v oslabení do úniku, pokusil se o střelu, ale puk mu sjel z hole.
15:41'
Pražané se drželi dlouho v útočné třetině a jejich početní výhoda vypadala nadějně. Nyní ale Piráti vyhazují.
15:06'
Závar před brankou Jána Laca neskočil gólem. Zejména Lukáš Pech byl hodně aktivní a snažil se procpat puk za brankáře, ale nebyl úspěšný.
14:43'
Přesilovka pro domácí celek. Vladimír Růžička si půjde odpykat trest za sekání.
13:50'
Chomutov měl na hokejkách vedoucí branku! Střelou nejprve trefili Piráti nejspíše tyč, vzápětí zakončovali do odkryté brány, ale David Honzík předvedl neuvěřitelný rozklek, kterým v poslední chvíli zmařil šanci!
13:22'
Pěkná akce Sparty. Vinny Saponari našel přihrávkou zpoza branky Lukáše Pecha, který ale nedokázal procedit puk za záda Jána Laca.
12:51'
Reichenberg vybídl k zakončení Saponariho, ale ten trefil jen prvního bránícího hráče Chomutova.
11:49'
Ani Spartě se první početní výhoda příliš nepovedla. Mrázkův trest právě skončil.
11:37'
Petr Kalina jedovatě vypálil a podařilo se mu dokonce obstřelit clonícího hráče. Laco na puk neviděl, ale kotouč ho zřejmě trefil.
10:43'
Pražané se zatím nemohou usadit v útočné třetině. Piráti brání agresivně.
09:49'
První vyloučený hráč také na straně Chomutova. Zadák Jaroslav Mrázek obdržel menší trest za podražení. Domácí si vyzkouší přesilovou hru.
09:36'
Jakub Lauko se snažil ze strany natlačit před branku domácího celku, ale obránce Sparty jej zastavil. Chomutovským fanouškům se jeho zákrok nezdál, ale pokračuje se bez vyloučení.
09:09'
Zámorský v obranném pásmu Sparty zblokoval pokus Poletína. Piráti jsou v tlaku před Honzíkem.
08:50'
Domácí dotírali na Chomutov, jenže byli v ofsajdu. Hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
07:37'
Chomutov zahrozil ihned po vyhrané buly v útočné třetině. Obránce Jaroslav Mrázek vypálil a Honzík nevěděl, kde má kotouč. Okamžitě se k němu sjelo několik Pirátů, ale Sparta za pomoci beků udržela kotouč před čarou.
06:43'
Sparta měla další šanci a Laco chvíli nevěděl, kde je puk. Naštěstí pro Chomutov se ke kotouči nedostal nikdo z domácích hráčů.
05:04'
Také Sparta skóruje z první střely! Domácím stačilo 34 sekund na vyrovnání! Vrána se v útočném pásmu díky své šikovnosti prodral až před Laca, kterého si v brankovišti roztáhl a kolem betonu poslal mazáckou přihrávku přímo před odkrytou branku. Jako první byl u puku DOMINIK UHER, na kterého už nečekalo nic těžkého. Asistence: Petr Vrána.
04:30'
První střela, první gól! Hostující Mrázek našel ideálním pasem na druhé modré čáře MICHALA VONDRKU, který našlápl do útočné třetíny a tvrdou ranou na vzdálenější tyč mezi beton a lapačku překonal Honzíka. Asistence: Jaroslav Mrázek.
04:16'
Sparta chtěla jít do akce, ale zastavil ji ofsajd.
03:33'
Uběhly tři a půl minuty z utkání, ale stále jsme neviděli jedinou střelu na branku.
03:27'
Chomutov v přesilovce nic nepředvedl a Zámorský už se vrací na led. Sparta je kompletní.
02:49'
Petr Kalina se nerozpakoval a ometl kotouč o mantinel tak, aby skončil až v obranném pásmu Pirátů.
01:59'
Hostujcího Juraje Valacha už unavovali přihrávky v útočném pásmu, a tak z modré tvrdě vypálil. Rána to byla slušná, ale letěla vedle Honzíkovy klece.
01:27'
Teď už zřejmě ke střele dojde. Obránce Sparty Petr Zámorský dostal dvě minuty za krosček a Piráti budou hrát v početní výhodě.
01:27'
Zatím jsme neviděli ani jednu střelu, probíhá boj o puk u mantinelu.
00:55'
Chomutov pochopil, že přes obrannou hráz Sparty se do pásma nedostane, a tak raději nahodil...
00:15'
Sparta se dostala nakrátko do útočné třetiny. Chomutov ale rychle získal puk a nepřesnou přihrávkou ho poslal na zakázané uvolnění.
00:01'
Ještě před začátkem utkání probíhá v O2 areně křest nové sparťanské knihy "Souhvězdí Sparta". Jejím autorem je známý sportovní novinář Franišek Suchan.
Do sestavy Sparty se dnes nevešel paradoxně jeden z největších tvrďáků extraligy – Richard Nedomlel. Jeho místo ve třetí obraně zaujme Jan Piskáček.

HC Sparta Praha: Honzík (Aittokallio) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Mikuš, Kalina, Piskáček, Zámorský – Saponari, Pech, Smejkal – Klimek, J. Hlinka (C), Forman – Říčka, P. Vrána (A), Uher – Kumstát (A), Reichenberg, Kudrna – Rousek.

Piráti Chomutov: J. Laco (Š. Lukeš) – Mrázek, Flemming, Rašner, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, V. Tomeček – Poletín, Chlouba, Skokan – Chrpa, Lauko, Koblasa.

Rozhodčí: Hradil, Kika – Brejcha, Jelínek.
HC SPARTA PRAHA
Sparťané jsou v tabulce o jediný bod za Chomutovem, ale mají zápas k dobru. Utkání v O2 areně jsou zatím pro sparťany něčím, o co se mohou opřít. Z pěti domácích utkání vyhrál pražský klub čtyři v základní hrací době a jen jednou odešel poražen. Navíc se Sparta v poslední době naladila na vítěznou vlnu – poslední dvě utkání vyhrála a vůbec poprvé v sezoně může vyhrát potřetí v řadě. Největší sparťanskou hrozbou by měl být pro soupeře Lukáš Pech, který vede týmovou produktivitu s devíti body (3+6) ze 13 utkání.

Poslední tři utkání:
Zlín – Sparta 4:2
Sparta – Litvínov 3:1
Sparta – Mladá Boleslav 3:2
PIRÁTI CHOMUTOV
Svěřenci Vladimíra Růžička mají neuvěřitelný kontrast mezi výkony na domácím hřišti a na ledě soupeřů. Zatímco v domácím stánku zvítězili za tři body jedinkrát z šesti pokusů (2. nejhorší bilance), venku zatím vždy bodovali a z šesti utkání hned pět vyhráli (nejlepší v lize). Chomutovu naopak nehraje do karet současná forma – třikrát v řadě totiž odešel poražen. Sparta si bude muset dát pozor zejména na Michala Vondrku, který je díky 12 bodům (3+9) z 12 utkání nejnebezpečnějším hráčem Pirátů.

Chomutov – Hradec Králové 2:3
Třinec – Chomutov 4:3p
Chomutov – Zlín 1:4
Vítáme vás u on-line přenosu z 13. kola Tipsport extraligy! V námi sledovaném utkání změří síly domácí HC Sparta Praha s hostujícím celkem Piráti Chomutov. Tabulkové postavení i výkonnost na kluzištích soupeřů hraje do karet týmu ze severu Čech. Chomutovští jsou dokonce aktuálně jasně nejlepším mužstvem extraligy na venkovních kluzištích. Potvrdí svou úspěšnost i v 02 areně? Sledujte společně s námi atraktivní duel od 15 hodin!