Tipsport Extraliga - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Jihlava - 3. prosince 2017   15:00

Sparta
00:56' Pech (Kudrna, Mikuš) • 11:54' Kudrna (Tomáš Dvořák, Pech) • 23:37' Pech (Tomáš Dvořák) • 26:20' P. Vrána (Říčka) • 58:23' Říčka (P. Vrána, Jarůšek) • 60:23' Jarůšek
6:5
(2:1, 2:3, 1:1 - 1:0)
Jihlava
Jihlava
15:04' Rys  (Ulrych) • 26:59' Dostálek  (Skořepa) • 33:19' Žálčík  (Kajínek, F. Seman) • 35:35' de la Rose  (Zeman, Šidlík) • 46:29' de la Rose  (Čachotský)
Sparta
Aittokallio (34. Honzík) – Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Mikuš, Tomáš Dvořák, Švrček – Jarůšek, P. Vrána (A), Říčka – Kudrna, Pech, Smejkal – Forman, J. Hlinka (C), Kumstát (A) – Uher, Černoch, Reichenberg – Rousek.
Hodek, R. Svoboda – Blümel, Pešek
O2 arena, Praha
8041 diváků
Jihlava
Volden (Škarek) – Suchánek, de la Rose, Šidlík, Stříteský, Ulrych, Kajínek, J. Zdráhal, D. Váňa – Jiránek, Skořepa (A), Dostálek – L. Květoň, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, F. Seman, Žálčík – Diviš (A), Rys.

Sparta - Jihlava: Je hotovo! Jarůšek v prodloužení rozhodl o bodu navíc pro domácí, 6:5

Kdo dnes přišel na hokej přímo do O2 areny, rozhodně nelituje. K vidění byl velice atraktivní duel, při kterém padlo hned jedenáct branek. Hlavním tématem zápasu byl senzační obrat Jihlavy z 1:4 na 5:4. Sparta se však nakonec dokázala znovu postavit na nohy a krátce před koncem základní hrací doby vyrovnat. Po pouhých 23 sekundách prodloužení dal gól Richard Jarůšek, který rozhodl utkání pro Spartu!
Nejlepší hráči utkání:
Jihlava: Erik de la Rose
Sparta: Tomáš Dvořák
60:23'
Sparta právě vstřelila branku!
Tak to bylo rychlé! RICHARD JARŮŠEK využil chybné rozehrávky Jihlavy a ocitl se sám před Voldenem, jehož prostřelil ranou mezi vyrážečku a beton. Sparta nakonec vítězí! Bez asistence.
60:01'
Začalo prodloužení.
V O2 areně mohou dnes fanoušci vidět neobyčejně atraktivní duel. Jihlavě se povedl senzační obrat z 1:4 na 5:4, v závěrečných minutách však inkasovala vyrovnávací gól, když hrála Sparta bez brankáře. Uvidíme prodloužení!
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:27'
Zakázané uvolnění Sparty. Vhazovat se bude před Honzíkem.
58:23'
V O2 areně zní známá píseň "pátá, právě teď odbila", v tomto momentě však nejde ani tak o radost zrovna z páté branky, ale z vyrovnání. Spartě se vyplatila hra bez brankáře, před Voldenem si vytvořila tlak a ROBERT ŘÍČKA poté propálil všechno, co mu stálo v cestě. Brankáři Dukly proklouzl kotouč mezi betony, nutno však dodat, že nemohl vůbec nic vidět. Asistence: Petr Vrána a Richard Jarůšek.
57:38'
Sparta to zkouší bez brankáře v šesti bruslařích!
57:38'
Volden drží nahozený puk a domácí mají alespoň pásmo. Svůj oddechový čas už si dnes ale vyčerpali, a tak musí poslední chvíle zápasu zvládnout bez porady.
57:10'
Svěřenci trenérů Výborného a Nedvěda už šlapou na pedál v útočném pásmu. Zatím ale bezvýsledně.
56:20'
Sparta trochu polevila ze svého tlaku a nedaří se jí. Nyní dokonce vyhazuje puk na icing.
55:21'
Dnešní utkání sleduje v O2 areně 8041 diváků.
54:38'
Sparťané dali příliš prostoru Tomáši Čachotskému a málem se jim to nemstilo. Kapitán Dukly vybruslil před branku hladce, nikým neatakován a měl nebezpečnou střelu na Honzíka.
53:12'
Pražané se dostávají čím dál více do střeleckých příležitostí. Na vyrovnání jim zbývá už jen necelých sedm minut.
52:20'
Střely na branku ve třetí třetině: 6 – 10
51:31'
Obránce Petr Kalina vypálil od modré čáry, ale Lars Volden zasáhl úspěšně i přesto, že měl zakrytý výhled.
50:13'
Jihlava dvojnásobnou přesilovou hru nevyužila a Sparta už je v plném počtu.
49:16'
Dvořák se vrací z trestné lavice a domácí už jsou alespoň ve čtyřech.
48:13'
Miroslav Forman je vyloučený za krosček a Sparta se bude 1:03 bránit ve třech!
48:13'
Skutečně neuvěřitelný závar před sparťanskou brankou! Puk už ležel za Honzíkem a stačilo, aby se došoural za brankovou čáru. Pohotově se však vrhl uchránit brankoviště obránce Michálek, který zřejmě rukavicí zabránil dalšímu jihlavskému hráči v zakončení do odkryté klece.
47:16'
Pražané navíc budou hrát v oslabení. Obránce Tomáš Dvořák dostává menší trest za hákování.
46:29'
Dukla právě vstřelila branku!
Sparta si znovu koledovala a obrat je dokonán! Kapitán Jihlavy Čachotský poslal puk k modré čáře, kde byl nabruslený obránce ERIK DE LA ROSE, jehož dělovka mířila přesně do pravého horního růžku nad Honzíkovu vyrážečku. Dukle se tak povedl senzační obrat z 1:4 na 5:4 a její fanoušci jsou v extázi! Asistence: Tomáš Čachotský.
45:40'
Tomáš Jiránek vypálil z kruhů a jeho důrazná střela se prudce odrazila od vzdálenější tyče!
44:56'
Do hry se dostává i třináctý útočník Sparty Lukáš Rousek, který nyní prověřil Voldena střelou přes beka.
44:10'
Střely na branku ve třetí třetině: 4 – 4
43:20'
Pražané drželi útočné pásmo po celou početní výhodu, ale nebylo jim to nic platné. Zeman už se vrací na led.
42:50'
Sparta sice rozhýbala jihlavskou obranu, ale v pěkné střelecký příležitosti poté Andrej Kudrna trefil přímo doprostřed branky presouvajícího se Voldena.
41:20'
Sparta si zahraje přesilovou hru. Dnes podruhé vyloučený Adam Zeman odchází na trestnou lavici za hákování.
41:10'
Petr Šidlík vypálil od modré čáry a Honzík snadno chytil puk do lapačky.
40:22'
Vlastimil Dostálek se dostal hned zkraje třetiny k zajímavé střele. David Honzík ji však vyrazil ramenem.
40:01'
Druhá třetina přinesla hokej úplně z jiného soudku. Zatímco po první třetině mnozí Jihlavu odepisovali, ve druhé části došlo ke zkratu domácího mužstva a Dukla má najednou navrch! Sparťané si přitom v utkání vypracovali už zdánlivě bezpečné vedení 4:1, jenže hosté dvě ze svých ojedinělých šancí proměnili v gól. Sparta vystřídala gólmana, ale ani to nepomohlo.

Domácí po třetím gólu Dukly jakoby přestali hrát a hra se odehrávala téměř výhradně v obranném pásmu Sparty. Jihlava poté vstřelila i vyrovnávací branku a před koncem třetiny měla dokonce šance na vedoucí branku. Inu, nechtěl bych být po druhé třetině ve sparťanské kabině.
40:00'
39:19'
Jihlava bujuje o vedoucí branku! Nyní zaměstnal Honzíka útočník Josef Skořepa.
38:38'
Střely na branku ve druhé třetině: 7 – 12
37:44'
Sparťané už se trochu vymanili z tlaku Dukly, nadále však nejsou schopni vlastní útočné akce.
36:37'
Ale Dukla pokračuje nadále v tlaku. Sparta jakoby najednou přestala hrát.
35:35'
Sparta si celkem pochopitelně bere oddechový čas. Trenéři Výborný a Nedvěd budou chtít uklidnil své mužstvo.
35:35'
Jihlavě se podařilo ze stavu 4:1 pro Spartu nejen dostat zpět do zápasu, ale dokonce vyrovnat! Sparťané už dlouho hořeli v obranném pásmu a o branku si koledovali. Obránce ERIK DE LA ROSE si vzal puk, nikým neatakován projel kolem mantinelu za branku domácího týmu a obránci ho nechali také vyjet přímo před ni. Zadák Jihlavy pak ve stoprocentní šanci jednoduše poslal puk za Honzíkova záda. Tak to je studená sprcha pro Spartu! Asistence: Adam Zeman a Petr Šidlík.
34:59'
Jihlava pokračuje v tlaku, Sparta je v problémech!
33:19'
Střídání v týmu HC Sparta Praha: ze hřiště odchází Sami Aittokallio, přichází David Honzík.
33:19'
Jihlava sice za dvě minuty přesilové hry nevymyslela nic, čím by Spartu překvapila, nyní si to však vynahradila. Obránce Kajínek nahazoval puk od modré čáry na Aittokallia, kde další parádní teč předvedl LUKÁŠ ŽÁLČÍK. I s tímto mohl finský brankář jen těžko něco dělat, přesto Sparta střídá gólmany. Asistence: David Kajínek a Filip Seman.
32:59'
Domácí už jsou v pěti a přesilovka Dukly končí.
32:45'
Ke střele se odhodlal Petr Šidlík, ale z modré čáry mířil vedle branky.
32:10'
Jihlava se usadila v útočném pásmu a vymýšlí kombinaci, která by překvapila Spartu.
31:58'
Střely na branku ve druhé třetině: 7 – 5
30:59'
Domácí obránce Jan Švrček si připíše dvě minuty do statistiky trestů. Krosčekem počastoval protihráče a jde sedět.
29:55'
Robert Říčka se dostával do šance, ale Richard Diviš mu v poslední chvíli zmařil zakončení.
29:12'
Jakub Suchánek předvedl výbornou defenzivní práci, když narazil na mantinel pronikajícího Jiřího Černocha.
28:20'
Věž sparťanského útoku Petr Kumstát se pustil do rozmíšky před brankou Jihlavy. Sudí už ale situaci uklidnili.
26:59'
Videorozhodčí posvětil druhý gól Jihlavy, která tak opět udeřila zčistajasna. Tentokrát dobře napadala Dukla, která díky důraznému pressingu získala puk, a ke střele se dostal Skořepa. Jeho střelecký pokus pak šikovně tečoval VLASTIMIL DOSTÁLEK a Aittokallio už nemohl na změnu směru reagovat. Asistence: Josef Skořepa.
26:20'
Domácí měli znovu velký tlak a vytěžili z něj další gól! Velkou zásluhu na čtvrté brance pražského celku má Říčka, který dostal pod tlak obránce Stříteského, jenž trestuhodně ztratil puk před vlastní brankou. Kotouč se poté dostal do mezikruží k PETRU VRÁNOVI, a ten mazácky zavěsil pod horní tyč! Střílí tak svou druhou branku v sezoně. Asistence: Robert Říčka.
26:00'
Obránce Petr Kalina si sjel mezi kruhy, dostal přesnou přihrávku a vypálil do horní tyčky!
23:37'
Domácí jdou znovu do dvoubrankového vedení! Obránce Dvořák našel krásnou přihrávkou z vlastního pásma LUKÁŠE PECHA nabrusleného na druhé modré čáře. Zkušený šikula se poté řítil sám na brankáře, kterého překonal střelou mezi beton a vyrážečku. Pech se tak dnes podílel zatím na všech brankách Sparty! Asistence: Tomáš Dvořák.
22:47'
Jihlava je v pěti.
22:41'
Alexander Reichenberg pálil z pravého kruhu, ale Lars Volden máchl lapačkou a chytil kotouč.
21:21'
Petr Vrána dostal kotouč na pravý kruh a z první střílel! Jeho nebezpečnou střelu však Volden vyrazil mimo tři tyče.
20:47'
Richard Jarůšek už se dostával do zajímavé šance, ale na poslední chvíli byl podražen Adamem Zemanem, který odchází na trestnou lavici.
20:01'
První třetina nabídla poměrně jednoznačný obraz hry. Pražané měli od začátku navrch a Lukáš Pech hned po pár sekundách otevřel skóre. Sparta poté své vedení ještě navýšila, ale Jihlava dokázala po chybě Aittokallia snížit.
20:00'
19:28'
Hraje se ve středním pásmu, stav se do konce první třetiny zřejmě měnit nebude.
18:59'
Matěj Stříteský pálil ihned po vyhrané buly v útočné třetině a Sami Aittokallio musel předvést pohotovou lapačku.
18:18'
Pavelka se vrací do hry a Pražané jsou tedy v pěti.
18:01'
Dukla už se ale usadila před Aittokalliem a ten byl chvíli dezorientovaný. Teď měla Sparta štěstí.
17:37'
Jihlava zatím v přesilové hře nic nepředvedla, Sparta drží puk daleko od svého brankáře.
16:18'
Přesilová hra pro hostující tým. Obránce Tomáš Pavelka se provinil držením protihráče a půjde pykat.
15:04'
Ze své čtvrté střely Jihlava z nenadání skóruje! Útočník JIŘÍ RYS vjel s pukem po pravém mantinelu do útočného pásma a v nouzi zkusil vystrašit Aittokallia střelou k první tyči. Finský gólman si prostor nepohlídal a Sparta poprvé inkasuje. Asistence: Petr Ulrych.
14:04'
Tomáš Čachotský se po delší době dostal ke střele, ale Aittokallio neměl s jeho pokusem žádný problém.
13:50'
Střely na branku: 11 – 2
12:59'
Sparťané hrají ve velkém klidu a nepouštějí Jihlavu naprosto k ničemu.
11:54'
Už se k tomu nějakou chvíli schylovalo a nyní skutečně Sparta zvyšuje na 2:0. Pech nahrál na modrou čáru obránci Dvořákovi, jenž počkal na vhodný okamžik a vypálil švihem. Puk z jeho hole pak ideálně tečoval v parádní formě hrající ANDREJ KUDRNA a Volden neměl šanci zareagovat. Asistence: Tomáš Dvořák a Lukáš Pech.
11:09'
Sparta je stále v tlaku v pásmu Dukly. Jihlava má s aktivnímu útočníky domácího týmu problémy.
09:51'
Sparta měla velkou šanci navýšit vedení! Nor Alexander Reichenberg se prokličkoval mezi jihlavskými hráči až do mezikruží a odtud poslal Voldenovi střelu do protipohybu. Brankář Dukly však skvěle zakročil lapačkou.
08:23'
Obránce Petr Šidlík vypálil od modré čáry a jen těsně minul levou tyč branky Samiho Aittokallia.
07:25'
Petr Ulrych si nerozuměl s najíždějícím Vlastimilem Dostálkem a puk letí na zakázané uvolnění.
07:05'
Richard Diviš ve středním pásmu doslova zahodil Petra Kalinu, který spadl na led. Už jsme nějakou chvíli neviděli větší šanci.
06:17'
Tomáš Pavelka zkusil nahodil na branku hostů od modré čáry a Volden lehce puk nasměroval na své obránce.
05:40'
Jihlavský obránce Matěj Stříteský vyčkává hodně dlouho s rozehrávkou za vlastní brankou...
04:30'
Dominik Uher pálil z dálky, ale netrefil jihlavskou branku.
03:39'
Sparťané jsou dnes při chuti a zdá se, že první gól je naladil. Lars Volden se musí mít neustále napozoru.
02:01'
Sparta pokračuje v útočném pásmu, Jihlava se z tlaku nemůže vymanit.
00:56'
Domácí se nakonec opravdu mohou radovat z první branky zápasu! Nejproduktivnější sparťan LUKÁŠ PECH pálil na Voldena z levého kruhu, který puk betonem utěsnil k tyči. Videozáznam však odhalil, že puk již byl za brankovou čarou. Asistence: Andrej Kudrna a Juraj Mikuš.
00:56'
Hra se ovšem znovu přelila před branku Dukly a Sparta už se radovala z gólu! Rozhodčí však domácí uklidňují a jdou zkontrolovat situaci na videu.
00:45'
Vzápětí se však hosté dostali do přečíslení a Vlastimil Dostálek zapůjčený z prvoligového Motoru měl velkou šanci, když pálil z mezikruží!
00:18'
Sparta se hned po úvodní buly dostala do útočné třetiny a dosud se v ní drží.
00:01'

HC Sparta Praha: Aittokallio (Honzík) – Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Mikuš, Tomáš Dvořák, Švrček – Říčka, P. Vrána (A), Jarůšek – Smejkal, Pech, Kudrna – Kumstát (A), J. Hlinka (C), Forman – Reichenberg, Černoch, Uher – Rousek.

HC Dukla Jihlava: Volden (Škarek) – Suchánek, de la Rose, Šidlík, Stříteský, Ulrych, Kajínek, J. Zdráhal – Jiránek, Skořepa (A), Dostálek – L. Květoň, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, F. Seman, Žálčík – Váňa, Diviš (A), Rys.

Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda – Blümel, Pešek.
HC SPARTA PRAHA
Výkony Sparty jsou jako na houpačce a její fanoušci si nemohou být jistí v podstatě ničím. Před minulým extraligovým kolem byli Pražané až na desátém místě, díky tříbodovému vítězství v Pardubicích se ale vyhoupli alespoň na sedmou pozici. Ani to však není místo, kde by Sparta chtěla být. Její ambice jsou mnohem vyšší a tři body v domácím prostředí by měly být pro svěřence Františka Výborného povinností.

Díky úspěchu v Pardubicích by sebedůvěra hráčů měla narůst. Především pak Jaroslavu Hlinkovi, který se dočkal první trefy v této sezoně. Sparta po delší době dala v brance prostor Samimu Aittokalliovi, který se s výzvou popasoval skvěle. Daří se také posile Richardu Jarůškovi, který má v šesti zápasech za Spartu sedm bodů (4+3).

Poslední tři utkání:
Mladá Boleslav – Sparta 1:4
Chomutov – Sparta 4:3p
Pardubice – Sparta 1:4
HC DUKLA JIHLAVA
Jihlava je na samém dně extraligové tabulky. Nováček soutěže si v této sezoně nevede dobře, ale zatím je brzo dělat ukvapené závěry – odehraná je teprve polovina základní části. Dukla v posledních dvou zápasech stáhla svou ztrátu na předposlední tým, protože dvakrát využila výhody domácího prostředí. Na vítěznou vlnu se Jihlava naladila proti Olomouci, kterou porazila 3:2 v prodloužení, v pátek pak zdolala hladce Mladou Boleslav 3:0.

Vedení mužstva reaguje na postavení týmu v tabulce změnami v hráčském kádru. V poslední době Duklu posílili obránce Matěj Stříteský či útočník Wacey Rabbit. Pravidelně posílá své hráče na Vysočinu prvoligový Motor – hráčem, který by měl pomoci tentokrát, je Lukáš Květoň.

Hradec Králové – Jihlava 5:2
Jihlava – Olomouc 3:2p
Jihlava – Mladá Boleslav 3:0
Vítáme vás u on-line přenosu z 28. kola Tipsport extraligy. Pro domácí Spartu půjde o výjimečné utkání, protože ho odehraje ve speciálních výročních dresech k oslavám 114 let od založení klubu. Hosty budou při nedělním duelu hokejisté Jihlavy. Průběh sledujte prostřednictvím našeho online textového přenosu od 15.00 hodin!