Tipsport Extraliga - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Mountfield - 5. listopadu 2017   18:00

Sparta
33:36' Kudrna
1:2
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Mountfield
16:46' Látal  (F. Pavlík) • 64:59' Červený  (Pláněk)
Sparta
Hribik, Pešina – Lederer, Hynek
O2 aréna - Praha
8465 diváků
Mountfield

Sparta - Mountfield HK: Červený rozhodl v poslední sekundě prodloužení! Hradec bere bod navíc

Já děkuji za pozornost, loučím se s Vámi a příště znovu na počtenou. Mějte dobrý start do nového týdne.
Statistiky utkání:

Střely na branku: 29 – 38

Hity: 16 – 18

Vhazování: 39 – 24

Trestné minuty: 0 – 4

Zblokované střely: 2 – 5
Dnešní utkání sledovalo pěkných 8465 diváků.
Spartu provází malá efektivita a už podruhé za sebou prohrála v prodloužení. Nejdříve nestačila v pátek na Brno v DRFG aréně. Nyní prohrála doma s Hradcem. Zato Hradec hraje výborně, dnes nebyl tak výrazný, ale stejně veze z Prahy dva body.
Hráči utkání:

Sparta Praha: David Honzík

Mountfield Hradec Králové: Patrik Rybár
64:59'
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec to neuvěřitelným způsobem stihl. Do konce zbývala sekunda či dvě a hradecký důraz byl rozhodující. Honzík se sice roztáhl na brankovišti, ale na dorážku nedosáhl. Mountfield vítězí 2:1. Autorem gólu RUDOLF ČERVENÝ. Asistence: Martin Pláněk.
63:29'
V prodloužení je lepší Sparta. Pěkně kombinuje, pěkně vodí kotouč, ukazuje individuální schopnosti.
61:50'
Michálek vyslal dopředu spoluhráče, ten si nabruslil a z pravého křídla zakončoval z úhlu na Rybára, ten jistým zákrokem zneškodnil jeho pokus.
61:15'
Sparťané potěšili oko fanouška, krásně povozili puk křížem krážem útočným pásmem, ale neskórovali. Dopředu můžou Východočeši.
60:25'
První šel do útoku Hradec neproměnil, domácí z protiútoku též neudeřili.
60:01'
Utkání je nerozhodnuté. Po 60 minutách je stav 1:1 a tak uvidíme pětiminutové prodloužení 3 na 3.
Další třetina začne přibližně v 20:20.
60:00'
58:23'
Hradec mohl rozhodnout. Jenže to by musel trefil poloopuštěnou klec. Střelu mu ale zblokovali pražští obětaví hoši.
56:31'
Dobrý pokus zpoza brány najít spoluhráče před brankou, hradečtí ale úmysl přečetli a přihrávku před brankoviště nepustili.
55:31'
Východočeši v obrovské šanci, tam ještě plynuly dorážky z toho tlaku, ale Honzík to vyřešil bravurně.
54:47'
Hradečtí měli náznaky šancí, neprosadili se a pak se hra odehrávala všude, jen ne před brankami.
52:44'
Opatrnost převažuje na hřišti v těchto momentech. Kdo dá gól, bude mít k výhře zatraceně blizoučko.
51:34'
Sparta v náporu, ale moc slibných šancí tam nebylo, je to přehuštěné, není kudy.
50:59'
Další z úspěšných zákroků Honzíka.
50:12'
Pěkná rána zápěstím jednhoo z Východočechů, Honzík jí lapil přesně do lapačky. Ovšem rána to byla výstavní.
48:27'
48:27'
Sparta zahrála přesilovku dobře, ale ten kýžený gól nedala. Efektivita je dnes na špatné úrovni.
47:24'
Další obehrávání rozestoupené bránící čtveřice, následná střela od modré a Rybár v rozkleku chytá.
47:00'
Střela od modré, dorážka a skvělý Rybár. Pak se před brankou ještě odehrála šarvátka. Vylučovat se nebude.
46:27'
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Mislav Rosandić – 2 min., hákování).
46:27'
Vrána si výtečně nabruslil, jednoho beka vyřadil kličkou, druhého přebruslil a zakončoval. Rybár jeho střelu bekhendem vystihl. Obrovská šance domácích. To může mrzet.
44:13'
Říčka nahodil zprava, ale byl hodně v úhlu, Rybár neměl potíže puk chytit. Sparta pak trochu zatopila soupeři v jeho pásmu, ale ne dostatečně.
43:19'
Špatná rozehrávka Honzíka, ale stačil se vrátit zpět a puk vyrazil, sice daleko před brankou, ale ano.
42:24'
Velká šance Sparty zprava dva metry od brány vystřelil jeden z domácích, ale trefil jen boční síť. V hale to jen zahučelo.
41:39'
Nahození hostů až na zadní mantinel, u puku dříve sparťané.
40:01'
Třetí úvodní buly vyhrál Hradec. Sparta – Hradec v úvodních buly dnes: 2:1.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:45.
Další třetina skončila. Tentokráte jí vyhrála Sparta skórem 1:0. Zápas je tak vyrovnaný 1:1. Výsledek odpovídá předvedené hře. Toto utkání může dopadnout jakkoliv, vyloučené není ani prodloužení nebo nájezdy. Kdo vyhraje? Sledujte další pokračování přenosu.
40:00'
39:38'
Pražané končí třetinu ve velkém tempu. Soupeře lehce přehráli poslední dvě minutky druhé třetiny.
38:48'
Přečíslení Sparty dva na jednoho, špatně vyřešené. Hráč táhl puk sám a při lehnutí soupeře na led o puk přišel. Sparta se ani teď neprosadila.
37:29'
Hraje se více vpoli než před brankami. Nyní ovšem Hradec zahrozil, ale nic světoborného. Na řadě je Sparta, která ale defenzivní val také nepřekonala.
35:20'
Situace 3 na 3 před Rybárem, příhra na střed, nepovedené zakončení, ještě šance po objetí branky. Nic z toho ale gólem neskončilo.
34:59'
Honzík vyrazil střelu zápěstím do jeho pravého betonu z levého křídla soupeře. Následuje vhazování.
33:36'
Sparta právě vstřelila branku!
Domácí hala jásá! Obránce Mountfieldu ztratil ve středním pásmu puk, toho se ujal ANDREJ KUDRNA a tvrdou dělovkou ze středu hřiště vymetl levý růžek branky. Rybár byl proti této tvrdé střele bez šance. Bez asistence.
33:02'
Rybár kryje střelu bekhendem z ostrého úhlu.
32:15'
Na hřišti se odehrává hodně soubojů, hra je hodně ubojovaná.
30:18'
Dzerinšovi nevyšla přihrávka, jeho tým se však přecejen dostal do šance. Honzík vyrazil střelu z rohu, ale jen před sebe a tam ho málem uklízeli hosté do sítě. Jeden z hradeckých tváří v tvář Honzíkovi selhal. Stále 1:0 pro Hradec.
29:14'
Michálek na Pavelku, ten do útoku na levé křídlo. Sparta útok nezakončila dobře, do brejku ujel Hradec, který ale nebyl blízko gólu, sparťanská defenzíva ho nepustila.
27:24'
Hra je rozkouskovaná. Oba týmy v těcht ochvílích spíš bojují, chtějí výsledek urvat na svou stranu. Opatrný, taktický hokej, s důrazem na obranu.
26:19'
Mezitím se Bednář dostal do brejku, natlačil se před jediného beka, ten ho ale tak lehce nepustil, Bednář zakončil až z otočky. Honzík střelu bekhendem zpacifikoval.
25:46'
Sparťané zavřeli hosty v jejich třetině a snaží si hledat volné prostory pro střelu. Dobrá finální přihrávka zatím nepřišla.
23:57'
Na Kudrnu zívala poloprázdná branka, on jí však minul. Rybár jí stačil vyrazit přesně na hokejku Kudrny, ten ale zápas nevyrovnal.
23:07'
Další střela Mountfieldu, ten je teď hodně aktivní.
23:01'
Honzík kryje nepříjemnou střelu, ta mířila mezi tyčku a beton, Honzík to však zvládl chytit.
22:12'
Hosté prodloužili trajektorii puku až na zadní mantinel v útoku. Do příležitosti však nebyli vpuštěni.
20:58'
Hosté v náporu. lepší šanci už nevybojovali, hra se přesouvá do jejich obranného pásma.
20:28'
Köhler střílel přes beka, Honzík vykopl puk špičkou betonu za branku.
20:01'
Úvodní buly pro Spartu. Zase úspěšná na první buly v třetině.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:54.
Třetina je u konce. Hradec jí vyhrál 1:0, a tak má pražský klub o pauze v kabině o čem hovořit, musí zlepšit hodně věcí, více zatlačit na soupeře. Hradec patří mezi nejlepší kluby Extraligy a pokud mu dáte prostor může okamžitě udeřit. Co přinese další třetina? Buďte u toho.
20:00'
19:57'
Rybár měl zakrytý výhled, ale puk jeho směrem nakonec nešel, takže může být v klidu.
19:49'
Opět Hradec postavil blok na své modré, kotouč převzal od soupeře.
19:17'
Hradec kontroluje hru, puk vyhodil pryč, Sparta je v útoku bezradná.
18:04'
Rybár pod palbou střel, které přestál bez úhony. Zase skvělé zákroky.
17:32'
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Oskars Cibulskis – 2 min., hákování).
16:46'
Nahozený kotouč do středu útočného pásma dojel rychlonohý Martin Látal, beka přebruslil a Honzíkovi udělal kličku do bekendnu a puk přehodil přes beton. Autorem branky je MARTIN LÁTAL. Asistecne: Filip Pavlík.
16:34'
Další zákrok Honzíka z kategorie povinných.
15:39'
Domácí rotují v rohu a snaží se rozhýbat pevnou defenzívu soupeře. Po chvilce se ocitl v šanci jeden ze sparťanů, Rybár nam ístě.
14:16'
Pavelka vyslal ránu na teč, teč se nepovedla puk doklouzal až k Rybárovi. Hradečtí rychle rozjeli protiútok.
13:27'
Sparta napadá akce soupeře už v zárodku, rychle ho presuje, aby neměl čas na rozehru.
13:18'
Smejkal inkasoval úder od soupeře a nebylo mu zrovna do řeči, rozuměnj do vstávání. Hra se po nějaké době přerušila a rozhodčí se rozhodli nevylučovat.
13:10'
Honzík zneškodnil nepříjemnou ránu od soupeře, vyrazil jí ranemen a pkaj í přikryl lapačkou.
12:57'
Kotle obou fanouškovských táborů se předhánějí v povzbuzování. Skvělá atmosféra dnes v O2 aréně.
12:26'
Rybár a další spolehlivý zákrok na jeho kontě.
11:37'
Sparta lehce pomotala hlavy obráncům Hradce, ti však následný důležitý souboj zvládli. Navíc málem udeřili z brejku, Honzík zachraňoval akci zákrokem betony.
10:52'
Hradečtí v útoku dlouho nepobyli a místo nich zakládá útok soupeř.
07:36'
Mountfield zatlačil Spartu hluboko. Nejdříve se pokoušel překvapit brankáře po objetí branky u první tyče, Honzík se štěstím nekapituloval. Pak Mountfield vytvořil ještě několik slibných šancí, které neproměnil, velká škoda z jeho pohledu. Fanoušků Hradce přijelo hodně a při těchto šancích to v jejich sektoru jen zahučelo.
06:40'
Sparta trcohu v problémech ve vlastní třetině při rozehrávce. Pak ale vše dobře dopadlo, alespoň z jejího pohledu.
06:11'
Sparta nepolevuej v tlaku, další střela po ledě těsně vedle.
05:47'
Forman nejdříve posílal přihrávku u první tyče, z toho ještě takové nebezpečí nebylo, avšak o chvíli později měla první formsace Sparty obrovskou šanci, kterou zlikvidoval Rybár, který opět potvrdil, proč patří mezi vážené gólmany Extraligy.
05:29'
Sparta tuto akci nesehrála dobře, Icing.
04:21'
Mikuš nepustil soupeře do brejku, dobře vystihl směr přihrávky a přerušil akci hostích.
03:46'
Michálek nahodil od modré, Rybár s tím neměl problém, lapl puk jako pavouk hmyz do své sítě.
03:26'
Tvrdá střela po tandemu, Honzík si poradil. Z následné akce ještě hrozili hosté, ale Honzík pozorný. Nepovolil jim skórovat. V rozkleku chytl kotouč do náruče.
02:39'
Kalina prodloužil do středního pásma, pak se kotouč dostal až do útočného pásma Sparty, tam ale dlouho nevydržel, hradečtí s ním pohli opět směrem vpřed.
01:54'
Pavlík nahodil na Honzíka, ten v pohodě nastavil lapačku a přerušil hru.
00:56'
Říčka posunul pro spoluhráče na vlastní modré, puk prohodil až k bekovi Hradce, ti pak rozehráli další svůj útok.
00:26'
Pech vyhrál souboj pro Kumstáta a Sparta se podívala do útočné třetiny, další souboj ovšem prohrála a dopředu šel Hardec.
00:01'
Úvodní buly pro domácí Spartu.
00:01'

HC Sparta Praha: Honzík (Aittokallio) – T. Pavelka, Z. Michálek, Mikuš, Kalina, Švrček, Tomáš Dvořák, Piskáček – Kumstát, Pech, Forman – Rousek, P. Vrána, Kudrna – Říčka, Klimek, Reichenberg – Smejkal, Černoch, Uher.

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Gregorc, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandić, Pláněk, Čáp – Jarůšek, Dragoun, Köhler – Látal, Džerinš, Jaroslav Bednář – Červený, Koukal, Cingel – R. Pavlík, Kukumberg, Vopelka.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Lederer, Hynek.
Mountfield Hradec Králové

Hradec se po špatném začátku pustil do stíhání nejlepší trojky Extraligy. Nyní je čtvrtý a na první Plzeň ztrácí jen tři body. Odveze si Hradec z O2 arény tři body, nebo naopak Pražané zaberou porazí Hradec i podruhé v sezóně?

Z posledních pěti vzájemných utkání vyhrál Mountfield třikrát. Jeho forma je letos proměnlivá, nejdříve třikrát za sebou prohrál, pak vyhrál 3 z dalších pěti uktání. Od 1.10. do 20.10. nepoznal v Extralize hořkost porážky, vyhrál 7 střetnutí za sebou. Nyní ovšem zas prohrál tři ze čtyř posledních měření sil.

Nejproduktivnějším hráčem je Petr Koukal s 12 body (5+7). Druhý je velezkušený Jaroslav Bednář s 12 body (4+8). Celý tým drží svou vynikající formou a perfektními zákroky slovenský brankář Patrik Rybár. Ten letos patří mezi nejlepší gólmany ligy.
HC Sparta Praha

Sparta má za sebou zápas s novým koučem a s velkou posilou zadních řad Zbyňkem Michálkem. František Výborný je staronový kouč, který přichází zvednout Spartu tam, kam patří, tedy do horních částí tabulky. V prvním utkání s novým koučem se nebodovalo naplno, avšak Výborného parta získala 1 bod když prohrála 2:3 po prodloužení na ledě obhájce z Brna. To jsou velmi důležité body. Výborný asi přecejen s sebou přinesl nějaký impuls. Vyhraje Sparta ve druhém utkání pod zkušeným lodivodem, či nepozná opojný pocit vítězství?
Hezký den vážení fanoušci, dnes je neděle a s ní i další kolo hokejové Tipsport Extraligy, konkrétně nás čeká 20. kolo. Já, Jan Volf, Vás provedu utkáním nezi desátou Spartou Praha a čtvrtým Hradcem Králové. Zápas začíná v 18 hodin a hraje se v pražské O2 aréně.