Tipsport Extraliga - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Jihlava - 22. října 2017   15:20

Třinec
12:54' Marcinko (D. Musil, Dravecký) • 22:42' Martin Růžička (Chmielewski, Marcinko) • 52:10' Cienciala (M. Doudera, Krajíček)

Třinec - Jihlava: David Cienciala vsítil gól na 3:0

Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký zbytek neděle. Na shledanou!
Utkání končí, z vítězství se radují domácí Oceláři Třinec. Slezané dnes nemohli použít svou největší zbraň, tedy přesilovou hru, Jihlava hrála velmi disciplinovaně. Hráči s drakem na hrudi ale v rovnovážném stavu hráčů na ledě skórovali třikrát, čistým kontem se v třinecké brance blýskl Šimon Hrubec, který v závěrečných vteřinách utkání zlikvidoval dvě velké šance hostujícího celku.
59:52'
Hrubec mohl v závěru zápasu přijít o čisté konto, třinecký brankář ale zázračným zákrokem zastavil přečíslení hostí dvou proti jednomu!
59:28'
Oceláři drží kotouč v pásmu Jihlavy, do zakončení se ale nijak netlačí.
58:49'
O čestný úspěch se ještě pokoušel Čachotský, jeho střela od levého hrazení ale Hrubce nepřekvapila.
57:44'
Polanský sebral kotouč Skořepovi a hnal se do šance. Střela třineckého útočníka ale netrefila branku.
57:10'
Do útočného pásma se dral Macík, hostující útočník ale na kotouč nedosáhl, Hrubec jej proto mohl odpálit do bezpečí. Třinecký brankář ale poslal puk jen na svou střídačku.
56:56'
Oceláři kontrolují hru ve středním pásmu, Jihlava se nemůže dostat na puk a vytvořit si nějaký pořádný tlak.
56:08'
Slezané jsou kompletní. V závěru přesilovky to ještě od modré zkoušel Suchánek, ten ale netrefil branku.
55:24'
Platí to také po pokus Bryhnisveena, jehož ránu zablokoval Hrňa. Útočník Ocelářů poté odpálil kotouč za Voldenovu branku.
55:00'
Dukle se početní výhoda zatím nedaří. Oceláři drží kotouč v bezpečné vzdálenosti od vlastní branky, Hrubec ještě nemusel zasahovat.
54:32'
Cienciala vybojoval kotouč pro Rákose, ten mohl jít do protiakce. Rákos pálil od modré čáry, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
54:07'
Tlak Ocelářů bude utišen, na trestnou lavici totiž usedá Tomáš Marcinko.
53:56'
Dnešní utkání sleduje 3 725 diváků.
53:56'
Snažení domácích končí dalším pokusem Doudery, Volden tentokráte byl připraven.
53:26'
Polanský vybojoval kotouč pro Douderu, jeho prudká střela ale trefila jen jednoho z bránících hráčů. Oceláři pokračují v tlaku.
52:49'
Volden si připsal další zákrok, vhazovat se bude po komerční přestávce v pásmu Jihlavy.
52:10'
Třinec právě vstřelil branku!
Tak tohle si brankář Volden za rámeček zcela jistě nedá! Oceláři skórují s nenápadně vypadající akce. DAVID CIENCIALA si vzal kotouč ve středním pásmu, nabruslil si na vrchol kruhu pro vhazování a střelou ze zápěstí překonal hostujícího gólmana! Volden proti kotouči šel lapačkou, puk se přes ni převalil a skončil v síti! Asistence: Milan Doudera, Lukáš Krajíček.
52:01'
Oceláři zastavují tlak Jihlavy zakázaným uvolněním, trenér Varaďa si vybral oddechový čas.
51:47'
Obrovská šance pro hostující celek! Filip Seman dostal z rohu kluziště přihrávku do mezikruží, tváří v tvář brankáři Hrubcovi ale nechal pouze vyniknout domácího gólmana!
51:29'
Ten skončil nepřesným pasem na Marcinka, po kterém se Dukla dostala do protiakce. Střela Skořepy ale trefila jen Hrubcovu hruď.
51:08'
Musilova dělovka od modré letěla nad branku, Oceláři se ale jako první dostali k odraženému kotouči a pokračují v tlaku.
50:33'
Adamský šikovně tečoval Douderovu pobídku, kotouč ale trefil jen záda clonícího Svačiny. Polanský následně trefil jen Voldenovu lapačku.
50:05'
Jank nahodil puk na hostujícího brankáře, Jihlavští pak sebrali vyražený puk a poslali jej do středního pásma.
49:27'
Oceláři drží kotouč v útočném pásmu. Volden musel vyrážet střelu Linharta, v rohu kluziště pak kombinovali Chmielewski s Irglem. Domácí útočníci se ale k dalšímu zakončení nedostali.
48:34'
Martin Růžička se snažil v rohu jihlavské třetiny získat kotouč, v jeho cestě mu ale trochu překážel hlavní sudí. Růžička si to po přerušení, které způsobilo další zakázané uvolnění Jihlavy, vyříkává.
47:55'
Dukla se dlouho snažila o přechod do útočné třetiny, nakonec ale nepřesným pasem poslala kotouč na icing.
46:49'
Cienciala sebral kotouč Zdráhalovi, poté se s Kvasnicou hnal do protiakce. Cienciala se nakonec rozhodl pro individuální zakončení, Volden vyrazil puk do rohu kluziště.
46:09'
První formace Ocelářů přenesla hru na druhou stranu, Marcinko v předbrankovém prostoru ale nedokázal trefit Růžičkův pas. Následná Linhartova střela skončila ve Voldenově lapačce.
45:33'
De la Rose se dostal ke kotouči u útočné modré čáry, svou prudkou střelou z první ale pouze vyprášil Hrubcovy betony. Rákos poté odpálil kotouč na další zakázané uvolnění.
44:44'
Krajíček s Douderou s menšími obtíží zvládli situaci za Hrubcovou brankou, Chmielewski ale poté pouze odpálil kotouč na další icing.
44:11'
Ani akce Dukly ale nebyla úspěšná, hostům je pískán ofsajd. Situaci po buly ve středním pásmu pak lépe zvládli Oceláři, nepřesný pas ale doputoval jen na zakázané uvolnění. Buly před Hrubcem.
43:56'
Adamský poslal kotouč do jízdy Svačinovi, ten za útočnou modrou přenechával puk Polanskému. Třineckému útočníkovi ale v souboji se Suchánkem chyběl jeden krok, hosté se zmocnili puku.
43:03'
Nevedlo se ani jihlavskému Kubalíkovi, ani na druhé straně Růžičkovi. Úvodní mnuty poslední periody nabízejí několik nepřesností na obou stranách.
42:29'
Kovařčík s Kvasnicou dostali kotouč do útočné třetiny, u modré čáry ale nedokázali projít kolem tří bránících hráčů.
41:55'
Hosté se po chybě Doudery dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Hlinka to ale nevyřešil ideálně. Hostující útočník chtěl najít najíždějícího Žálčíka, svou přihrávkou ale trefil jen Krajíčkovu hůl, od které se kotouč odrazil do ochranné sítě.
41:13'
Jihlavě se nepovedl přechod střední třetiny, těžit z toho mohl Svačina. Ten si podél pravé strany nabruslil do střelecké pozice, jeho střela ale šla těsně vedle Voldenovy branky.
40:41'
Marcinko protečoval kotouč do útočného pásma, rozjetý Martin Růžička ale k němu měl dál, než bránící hráči.

trestné minuty: 4:0 (4:0).
Druhá třetina je minulostí, domácí Oceláři v ní přidali druhou brankou a upevnili své vedení. Druhá trefa slezského celku přišla přesně deset minut po úvodní brance, Voldena po bekhendovém zakončení překonal Martin Růžička. Hosté mohli na třineckou trefu odpovědět ve dvou početních výhodách, především Žálčík byl velmi blízko ke snížení. K jeho smůle ale kotouč z brankové čáry odpálil Doudera. Oceláři v závěru ještě zmáčkli svého soupeře, další trefu na své konto ale zatím nepřidali.

Třetí třetina začne přibližně v 17:05.
40:00'
39:45'
Oceláři mohli navýšit své vedení! Vladimír Svačina si po objetí branky připravil kotouč na forhend, pasem skrz brankoviště pak hledal Lukáše Krajíčka! Třinecký kapitán mohl dorážet do prázdné branky, Volden se ale stihl přesunout a zastavit hrozící pohromu!
39:33'
Volden si na nedostatek práce v závěru třetiny jistě stěžovat nemůže, další střelou jeho pozornost otestoval Adamský.
39:27'
Oceláři pokračovali ve své útočné akci, ta vyústila v dělovku Rotha. Volden byl připraven.
39:01'
Poslední minuta třetiny. Dravecký s Růžičkou vybojovali kotouč pro Musila, ten ale pálil jen do Voldenovy lapačky.
38:05'
Další situaci po buly již Jihlavští zvládli a vydali se do protiakce. Ta ale skončila u modré čáry, hostům je pískán ofsajd.
37:41'
Dvě vhazování v pásmu Jihlavy, dvě střely Milana Doudery. S první si poradil Volden, druhou hosté srazili do ochranné sítě.
37:33'
Jiří Polanský je zpátky na ledě a hned se zapojil do útočné akce Ocelářů! Polanský dostal pas mezi dva bránící hráče, chyběla mu ale rychlost, proto přenechal puk pro najíždějícího Hrňu! Ten pálil z levé strany, Volden zasáhl betonem.
37:02'
Semanovi nesedla střela u modré čáry, to umožnilo Ciencialovi vyvézt kotouč do pásma Jihlavy.
36:16'
Dravecký zachytil výpad Čachotského a odpálil kotouč za Voldenovu branku. Jihlavě se přesilovka zatím vůbec nedaří.
35:47'
Hrubec zlikvidoval střelu Ulrycha, domácí se poté osvobodili.
35:22'
Oceláři si poté nepohlídali střídání a hráli v šesti. Trest pro hráčskou lavici odpyká Jiří Polanský.
35:19'
Obrovská šance Lukáše Žálčíka! Hostující útočník se kolem Linharta dostal až před Hrubce, jeho střela pak propadla domácímu brankáři a kotouč se kutálel za brankovou čáru! Na brankovišti ale dobře zapracoval vracející se Milan Doudera, který odpálil puk do bezpečí!
34:52'
Oceláři jsou kompletní, Jihlavě se závěr početní výhodu vůbec nepovedl.
34:16'
Další Zdráhalův pokus byl několikrát tečován, kotouč nakonec těsně minul Hrubcovu klec. Rákos poté vyvezl puk do středního pásma.
33:51'
Hosté se vrátili do útočné třetiny, střelu Zdráhala od modré čáry do rohu kluziště srazil Rákos. Jihlava pokračuje v kotoučem na holi.
33:17'
Další kombinace se Dukle nepovedla, puk do bezpečné vzdálenosti odpálil Marcinko.
33:00'
Přesilovku tvrdou střelou od modré otevřel de la Rose, Hrubec zasáhl lapačkou.
32:51'
Macík dostal pas za hostující obranu, za ruční brzdu proto musel zatáhnout Lukáš Krajíček. Třinecký kapitán je prvním vyloučeným hráčem v tomto zápase, Jihlava má k dispozici první početní výhodu.
32:19'
Nepřesný pas Rotha pro Růžičku umožnil hostům přečíslení dvou proti jednomu, Diviš ale nedokázal přesně přihrát skrz bránícího Musila. Kotouč se odrazil do hlediště, vhazovat se bude ve středním pásmu po komerční přestávce.
31:30'
Nepříjemný odraz kotouče od zadního hrazení přidělal několik starostí Jankovi, třinecký bek ale nakonec ve spolupráci s Hrubcem udržel kotouč na síti domácí branky, hra je přerušena.
30:58'
Jihlavští přenesli hru na druhou stranu, nahození Suchánka skončilo u Hrubce, který raději přerušil hru.
30:29'
Kvasnica kontroloval kotouč v útočném pásmu, po několika kličkách jej nabídl na modré stojícímu Douderovi. Třinecký bek pálil z první, puk ale letěl nad Voldenovu branku.
29:45'
Rákos s Irglem nezvládli situaci za hostující brankou a přišli o kotouč. Protiakce Jihlavy ale také žádný úspěch nepřinesla.
28:57'
Icing Jihlavy, hra se stěhuje k Voldenovi.
28:42'
Jihlavští drželi kotouč v útočné pásmu, k zakončení se ale nedostali. Na druhé straně pak za hostující brankou neuspěl Dravecký.
27:42'
Polanský nedokázal zpoza hostující branky dobře rozehrát, na druhé straně pak na Krajíčkovi ztroskotal Žálčík. U kotouče jsou domácí hráči.
27:07'
Neuspěli ani Kvasnica s Ciencialou, jejichž snažení skončilo za jihlavskou brankou. Hosté poté nahodili puk na Hrubce, třinecký brankář jej raději ukryl v lapačce a přerušil tak hru. Komerční přestávka.
26:28'
Oceláři to zkusili rychlou kombinací na rozjetého Chmielewského, ten ale dostal kotouč na paty a nedokázal proto zakončit.
25:54'
Oceláři se špatnými přihrávkami u modré čáry vyhnali do středního pásma, Slezané ale drží kotouč ve své moci a vymýšlejí, jak se vrátit do blízkosti Voldenovy branky.
25:04'
Na ledě je opět nejúdernější formace domácího týmu a Jihlava je opět pod tlakem. Doudera pálil od modré, před brankou se o teč pokoušeli Marcinko s Růžičkou. Volden byl tentokráte úspěšný.
24:30'
Adamský k zakončení nepustil Anděla, později také Hlinku. Druhý jmenovaný se ale dostal k odraženému kotouči a svou druhou střelou již Hrubce zaměstnal. Třinecký brankář ukryl kotouč v lapačce.
24:15'
Slezané se dostali pod menší tlak ze strany Jihlavy, Doudera vše vyřešil vyhozením přes všechny čáry. Buly před Hrubcem.
23:40'
Dukla se po inkasované brance vrhla do útočné třetiny, akce Ryse a Semana ale hosty k úspěchu nedovedla.
22:42'
Oceláři zvládli buly ve středním pásmu na výbornou a skórují podruhé v dnešním zápase! Tomáš Marcinko důrazně odstavil od kotouče Macíka, k puku se pak dostal Aron Chmielewski. Polský útočník v třineckých službách posunul kotouč rozjetému MARTINOVI RŮŽIČKOVI, který bekhendovou kličkou vyzrál na brankáře Voldena! Asistence: Aron Chmielewski, Tomáš Marcinko.
22:21'
Dukla ale velmi rychle získala puk zpět do své moci, Hlinkova střela ale Hrubce nijak nepřekvapila. Další akci Jihlavy pak zastavil ofsajd.
21:50'
Jihlavští se dostali před Hrubcovu branku, Ulrychova střela od modré čáry ale k třineckému brankáři nedoputovala. Oceláři poté poslali kotouč do středního pásma.
21:17'
Také Polanského formace pokračuje v aktivním napadání, Adamský ale u modré čáry nezastavil přihrávku Svačiny a vykázal tak svůj tým do středního pásma.
20:39'
Oceláři zahájili druhou dvacetiminutovku náporem, z práce Draveckého a Růžičky v útočném pásmu mohl těžit Krajíček, třinecký kapitán ale netrefil Růžičkův pas.

vhazování 12:8.
První třetina je za námi, do kabin jdou s lepším pocitem hráči domácího Třince. Oceláři měli v první dvacetiminutovce více ze hry, proměnit ale dokázali jen jednu střelu. Nahození Musila před Voldenem šikovně tečoval Tomáš Marcinko. Hosty v první třetině jednou zachránila tyč, a to po střele Linharta. Na druhé straně se pak při úniku Žálčíka zaskvěl brankář Hrubec.

Druhá třetina začne přibližně v 16:12.
20:00'
19:57'
Ještě jeden zákrok pro Hrubce, brankář Ocelářů musel likvidovat střelu Semana.
19:31'
Hosté měli dostatek času k rozehrávce, po chybě ale málem nabídli Ocelářům další šanci. Adamský toho ale nedokázal využít.
18:36'
Po chybě domácích hráčů v útočném pásmu se do samostatného úniku dostal Lukáš Žálčík! Hostující útočník byl křižován vracejícím se Rothem, zvolil proto střelu ze zápěstí. Kotouč trefil rameno domácího brankáře!
17:41'
Polanskému s Adamským se nepovedl přechod přes útočnou modrou čáru, na druhé straně se pak z rohu kluziště až do zakončení chtěl protlačit Bryhnisveen. Hrubec byl připraven.
16:43'
Kvasnica s Michalem Kovařčíkem odvedli dobrou práci před Voldenovým brankovištěm, kotouč se po několika kuriózních odrazech málem dostal za záda hostujícího brankáře. Volden nakonec našel kotouč v lapačce.
16:17'
Dravecký, Jank ani dvakrát Růžička nenašli skulinku ve Voldenově postoji, brankář Jihlavy teď podržel svůj celek.
15:20'
V dobré střelecké pozici se po přihrávce Bryhnisveena ocitl Hlinka, jeho tvrdá rána ale trefila jen Hrubcovu vyrážečku. Oceláři otáčejí hru na druhou stranu.
14:45'
Marcinko s Růžičkou neuspěli v přechodu do střední třetiny, hosté otáčejí hru.
13:54'
Oceláři svůj další pobyt v útočném pásmu k žádnému střeleckému pokusu nedovedli, nevedlo se ani hostům na druhé straně. Hrubec zachytil nahození jednoho z hostujících hráčů, jeho následná rozehrávka se ale od tvrzeného skla odrazila mimo hrací plochu.
13:29'
Icing Jihlavy, hra se vrací před Voldena.
12:54'
Oceláři pokračovali v tlaku, odměnou jim je úvodní branka duelu! Dobrou práci v útočném pásmu odvedl Vladimír Dravecký, který nejprve rozpohyboval hostující defenzívu a poté poslal kotouč na modré stojícímu Davidu Musilovi! Třinecký obránce se opřel do puku, před Voldenem ještě dráhu letu kotouče lehce pozměnil TOMÁŠ MARCINKO, který šikovnou tečí zapsal svou devátou branku této sezóny! Asistence: David Musil, Vladimír Dravecký.
12:33'
Svačina ze vzduchu tečoval střelu Doudery, kotouč ale zamířil přímo do Voldenovy lapačky.
12:22'
Oceláři rychle přenesli hru před Voldenovu branku, Polanský ale nedokázal dojet Svačinovo nahození. Hostující brankář kryje kotouč, vhazovat se bude po komerční přestávce v pásmu Dukly.
11:58'
Na druhé straně chtěl Hrubcovu pozornost otestovat Bryhnisveen, jeho pokus kousek za modrou čarou ale trefil jen Linhartovy chrániče.
11:34'
Oceláři chtěli u útočné modré čáry vybojovat kotouč, to se jim nakonec povedlo, sudí ale odpískal ofsajd.
10:51'
Diviš u útočné modré čáry protečoval nahození Čachotského, kotouč se obloučkem snesl přímo do Hrubcovy lapačky. Buly po levé ruce třineckého brankáře.
10:19'
Obrovské štěstí Dukly, Oceláři měli na holi úvodní branku zápasu! Z výhodně pozice u modré čáry tvrdě vypálil Tomáš Linhart, kotouč ale trefil jen pravou tyč hostující branky!
09:46'
Ta skončila u útočné modré čáry, hosté se ale dostanou do třineckého pásma. Oceláři odpálili kotouč na zakázané uvolnění.
09:28'
Na Voldenovu branku od modré mířil také Adamský, tomu ale střela vůbec nesedla. Jihlavští jdou do protiakce.
08:44'
Krajíček do útočného pásma nepustil Jiránka, z práce třineckého kapitána pak mohl těžit Hrňa. Ten si sebral kotouč ve vlastním pásmu, projel skrz střední třetinu a kousek za modrou zakončil. Jeho pokus ale byl sražen do rohu kluziště.
07:51'
Marcinko s Draveckým chtěli vybojovat kotouč u útočné modré čáry, proti přesile jihlavských hráčů ale uspět nemohli. Hosté však poté špatně vyhodnotili situaci a poslali kotouč na icing.
07:08'
Oceláři se nemohou vymanit z vlastní třetiny, Dukla dobře napadá rozehrávku domácího celku. Hrubec si musel dávat pozor proti pokusu Žálčíka, třinecký brankář zatím zůstává nepřekonán. Komerční přestávka.
06:16'
Doudera chtěl rychle rozehrát, ve středním pásmu na přihrávku čekal Kvasnica. Obránce Ocelářů ale poslal prudší pas, než by bylo potřeba, a Kvasnica jej nedokázal zpracovat. Zakázané uvolnění Ocelářů.
05:44'
Slezané se ale daleko nedostali, ve středním pásmu se k puku vrátili Jihlavští a znovu se vydali na Hrubcovu branku. Akce skončila střelou Skořepy a pohodovým zákrokem třineckého brankáře.
05:30'
Diviš se chtěl dostat do útočné třetiny, kousek za modrou čarou ale narazil na dobře bránícího Růžičku, který uzmul puk do své moci.
04:46'
Rákos vybojoval kotouč u útočné modré čáry, poté se ale trochu zamotal do svých vlastních kliček a o puk přišel.
04:06'
Polanského formace pokračovala v aktivním napadání, výsledkem byla další střela z hole Milana Doudery. Volden ale na kotouč celou dobu viděl, proto pro něj bylo snadné vyrazit puk do ochranné sítě.
03:39'
Chybu hostujícího Petra Ulrycha na modré čáře mohl využít Martin Adamský, který se řítil sám na Voldena! Adamský zvolil střelu příklepem, kotouč ale netrefil branku!
02:56'
Podobně se nedařilo Rothovi s Draveckým, jejichž kombinaci vystihl obránce Šidlík a poslal kotouč do středního pásma.
02:22'
Čtvrtá formace domácích držela kotouč v útočném pásmu, velmi aktivní byli především Doudera s Ciencialou. Spolupráce těchto dvou hráčů Třince ale k žádné střele nevedla.
01:46'
Irgl nedokázal v jízdě zpracovat těžký pas na útočnou modrou čáru, to umožnilo hostům přechod do protiakce. Kousek za modrou čárou ke střele napřáhl Anděl, jeho pokus ale do ochranné sítě srazil Jank. Buly před Hrubcem.
01:11'
Oceláři pokračují v aktivním nástupu do zápasu. Od modré čáry mohl pálit Musil, kotouč trefil betony Voldena. Hosté poté dostali kotouč do středního pásma.
00:31'
Úvodní buly pro Oceláře. Martin Růžička od vlastní modré čáry vyslal do akce dvojici Dravecký – Marcinko, první útok domácích se ale k zakončení neprobojoval.
00:01'
Hráči jsou na ledě, ještě před úvodním vhazování ve WERK ARENĚ proběhl ceremoniál, při kterém sportovní manažer Ocelářů Jan Peterek předal dres Martinovi Adamskému, který ve dvanáctém kole zapsal čtyřstý duel v dresu třineckého klubu.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – M. Doudera, Krajíček (C), D. Musil, Roth, Linhart, Jank – Dravecký, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Hrňa, Rákos, Irgl – Cienciala, M. Kovařčík, Kvasnica – Chmielewski.

HC Dukla Jihlava: Volden (Škarek) – Suchánek, de la Rose, J. Zdráhal, Bryhnisveen, Ulrych, Šidlík, Váňa – Jiránek, Skořepa (A), T. Kubalík – Rys, F. Seman, Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Diviš (A), R. Hubáček, Macík.

Rozhodčí: Jan Hribik, Daniel Pražák – Jiří Gebauer, Vít Lederer.
Poslední vzájemný zápas

Třetí kolo letošního ročníku Tipsport extraligy proti sobě postavilo mimo jiné týmy z Jihlavy a Třince. Oceláři potvrdili roli favorita a na ledě nováčka soutěže zásluhou kompaktního výkonu celého týmu dokázali zvítězit fotbalovým poměrem 2:0. První trefu zaznamenal Martin Adamský, druhou branku vsítil Bohumil Jank. Spolehlivý Šimon Hrubec se prezentoval prvním čistým kontem sezony.

12. září 2017: HC Dukla Jihlava – HC Oceláři Třinec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0).

Branky a nahrávky: 4. Adamský (Polanský, M. Doudera), 26. Jank (Rákos, Martin Růžička).

HC Oceláři Třinec

Hráči s drakem na hrudi v posledních dvou zápasech hostili týmy z čela extraligové tabulky, svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny v duelech s Kometou a Plzní získali pět velmi cenných bodů. Oceláři se těmito body dotáhli na čelo tabulky, za vedoucí Plzní momentálně Slezané zaostávají pouze o jediný bod.

”Začali jsme čtyřmi přesilovými hrami v první třetině, které se nám ale nepovedly a ubraly na tempu. Plzeň odehrála parádní zápas. Ve druhé třetině jsme přidali v nasazení, měli nějaké šance, ale stálo nás to spoustu sil. Ve třetí třetině jsme to odehráli parádně. Bylo tam nasazení, vůle po gólech. Hosté si sice vytvořili velké šance, nás ale podržel Šimon Hrubec,“ řekl Václav Varaďa po páteční bitvě.

Velkou oporou Ocelářů znovu byl Šimon Hrubec. Reprezentační gólman zlikvidoval několik tutovek, především pak přečíslení Plzně dvou proti nikomu v prodloužení. „Hodně nás podržel Šimon Hrubec, hlavně v prodloužení, kdy chytil jasný gól. To byl jeden z klíčových momentů, stejně jako ubráněné oslabení tří proti pěti,“ chválil Tomáš Marcinko brankáře Ocelářů .

Poslední zápas Ocelářů

20. října 2017: HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 3:2 pp. (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Polanský (Jank, Cienciala), 47. Martin Růžička (Marcinko, Musil), 65. Marcinko (Martin Růžička, Roth) – 18. D. Kubalík (Schleiss, M. Svoboda), 34. Stach (Indrák).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Roth, D. Musil, Jank, Linhart – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Cienciala – Irgl, Rákos, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

HC Dukla Jihlava

Dukle se po návratu do české nejvyšší hokejové soutěže zatím příliš nedaří. Družina trenérů Petra Vlka a Františka Zemana zvítězila jen v pěti zápasech, se šestnácti získanými body zatím Jihlavě patří třináctá příčka tabulky. Tým z Vyšočiny v posledním kole, které předehrával již ve čtvrtek, zlomil sérii tří proher, když na svém ledě zdolal pražskou Spartu.

“První třetina nebyla z naší strany dobrá. Zaprvé jsme dostali branku po nedorozumění mezi obránce a zadruhé nám chyběl pohyb a takové návaznosti ve hře. Vyrovnávací gól nám trošku pomohl, byť jsem po hrozné individuální chybě pustili Spartu znovu do vedení, ale poté byl zápas z naší strany velice dobře odehrán. Hráči si za předvedený výkon vítězství zasloužil,“ hodnotil Petr Vlk poslední duel.

V dosavadním průběhu extraligy se zatím ani jeden z jihlavských hráčů nedostal nad hranici deseti kanadských bodů. Nejproduktivnějším hráčem Dukly zatím je útočník Tomáš Jiránek, který třikrát skórovat a zapsal pět asistencí. V brankovišti větší důvěru dostává mladý gólman Jakub Škarek. Ten nastoupil do deseti zápasech s úspěšností 89%.

Poslední zápas Jihlavy

19. října 2017: HC Dukla Jihlava – HC Sparta Praha 4:2 (0:1, 3:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 34. M. Hlinka (Anděl), 38. de la Rose (Jiránek), 40. Skořepa (Suchánek), 45. Jiránek (Kubalík) – 5. Klimek, 38. Smejkal (Reichenberg).

Sestava Jihlavy v posledním zápase: Škarek – Suchánek, de la Rose, Zdráhal, Ulrych, Šidlík, Váňa – Jiránek, Skořepa, Kubalík – Rys, Seman, Čachotský – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Diviš, Hubáček, Macík.

Hezké nedělní odpoledne z třinecké WERK ARENY! Tipsport extraliga pokračuje šestnáctým kolem, Oceláři Třinec na svém ledě přivítají nováčka extraligy – Duklu Jihlava. Utkání třetího celku tabulky se třináctým začíná v 15:20!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:20.