Tipsport Extraliga - Základní část - 39. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : M. Boleslav - 12. ledna 2018   17:00

Třinec
26:17' R. Vlach (Linhart) • 34:38' O. Kovařčík (Chmielewski) • 36:58' Svačina (Linhart, Martin Růžička) • 53:44' Martin Růžička (M. Kovařčík) • 58:11' Dravecký (Hrňa, Linhart)
5:1
(0:1, 3:0, 2:0)
M. Boleslav
02:59' Urban  (Klepiš)
Třinec
Hrubec (3. Hamerlík) – Krajíček (C), Adámek, Linhart, Roth, L. Kovář, D. Musil – Svačina, Marcinko, Martin Růžička (A) – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský (A), Polanský, Cienciala – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.
Robin Šír, Alexander Pavlovič – David Klouček, Vít Komárek
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků)
M. Boleslav

Třinec - Mladá Boleslav: Frustrovaný Maxwell rozmlátil hokejku, na 5:1 se trefil Dravecký

Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký víkend. Na shledanou!
Nejlepší hráči zápasu

Martin Růžička (1+1) – Jakub Klepiš (0+1).
Utkání třicátého osmého kola mezi Oceláři a Mladou Boleslaví je u konce, z vítězství 5:1 se radují domácí hráči s drakem na hrudi. Slezané v závěrečné dvacetiminutovce potvrdili své vedení a dvěma brankami Martina Růžičky a Vladimíra Draveckého stanovili konečnou podobu výsledku zápasu.
59:16'
Pabiška na hraně brankoviště nepříjemně dotíral na brankáře Hrubce, třinecký gólman si ale s touto situací dokázal poradit.
58:45'
Icing Bruslařů.
58:38'
Dnešní utkání sleduje 4 061 diváků.
58:38'
Bratři Kovařčíkové se chtěli dostat do útočné třetiny, Ondřej Kovařčík pak ale v dobré pozici nedokázal zakončit.
58:11'
Třinec právě vstřelil branku!
Pátá branka Ocelářů! VLADIMÍR DRAVECKÝ se ukryl za hostujícími obránci, přesným pasem jej pak do sóla vyslal Erik Hrňa. Dravecký střílel na lapačku, Maxwell první střelu dokázal vyrazit. Dravecký ale zachoval klidnou hlavu a ze vzduchu poslal kotouč do sítě hostující branky! Asistence: Erik Hrňa, Tomáš Linhart.
57:38'
Ondřej Kovařčík mohl podruhé skórovat, z mezikruží ale trefil jen Maxwellův beton
56:55'
Roth na jedné, Pacovský na druhé straně se marně pokoušeli o vyslání svého spoluhráče do rychlého brejku. Kotouč drží Oceláři ve vlastním pásmu.
56:21'
Oceláři drží kotouč na svých holích, hosté se nemohou dostat k žádé kombinaci.
55:41'
Polanský zavezl kotouč do útočné třetiny, přesným pasem pak našel rozjetého Martina Růžičku. Třinecký útočník se to namířil přímo na hostující branku, bekhendovou kličkou ale Maxwella nepřekonal.
54:42'
David Musil pálil těsně vedle Maxwellovy branky, podobně se pak v zakončení vedlo Eriku Hrňovi. Oceláři jsou aktivnějším týmem.
53:44'
Hráči s drakem na hrudi ubránili oslabení, po návratu MARTINA RŮŽIČKY na led se dokázali prosadit! Třinecký kanonýr ve vlastním pásmu vybojoval kotouč, spolu s Michalem Kovařčíkem a Marianem Adámkem se pak vydal do protiakce. Michal Kovařčík posílal žabku na Adámka, ten ale přenechal kotouč právě pro MARTINA RŮŽIČKU, který bekhendem poslal puk mezi Maxwellovy betony! Asistence: Michal Kovařčík.
53:14'
Přesilovka hostí je u konce, Oceláři hrají v plném počtu.
52:51'
Adamský s Marcinkem dostali kotouč do soupeřova pásma, hosté musí začít od vlastní branky.
52:25'
Mladoboleslavští pokračují v kanonádě na třineckou branku, Musil ani Pacovský ale Hrubce překonat nedokázali.
52:05'
Orsava dostal přihrávku do předbrankového prostoru, prudce letící puk ale nedokázal trefit. Poté navíc zboural brankáře Hrubce, hra se proto přesune do středního pásma.
51:48'
Hosté drží kotouč v útočném pásmu, Hrubec ale zatím nemusel zasahovat.
51:14'
Orsava dostal kotouč do mezikruží, vystřelit ale kvůli faulu Martina Růžičky nedokázal. Třinecký kanonýr oslabuje svůj tým, provinil se sekáním.
50:49'
Dlapa zachytil Rothovu rozehrávku, s Pacovským se pak vydal do protiakce. Hostující obránce se nakonec dostal ke střele od modré čáry, kterou ale do ochranné sítě srazil Ondřej Kovařčík.
50:37'
Zakázané uvolnění hostujícího celku, hra se stěhuje k Maxwellově brance.
50:20'
Hosté se snaží dostat k souvislejšímu tlaku, Bruslařům se ale po průniku do útočné třetiny nedaří získat kotouč.
49:33'
Kotouč se ze středního pásma dostal mimo vymezené území, vhazování ve středovém kruhu.
49:07'
Jakub Orsava měl na holi druhou branku svého celku, když mohl do odkryté části Hrubcovy branky usměrnit pobídku Žejdla. Orsava ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi!
48:57'
Hra se přesunula na opačný konec ledové plochy, třineckého brankáře Hrubce od levého mantinelu ohrožoval Lenc. Hrubec drží kotouč v lapačce.
48:10'
Adamský s Růžičkou udělali menší rozruch v hostujícím pásmu, po přihrávce druhého jmenovaného mohl od modré pálit Linhart. Maxwell ukryl puk v lapačce.
47:45'
Bruslaři se s kotoučem dostali do svého vlastního pásma, jejich následná rozehrávka ale skončila mezi střídačkami.
47:30'
Žejdl zpoza branky hledal volného Klepiše, ten si to ale namířil na opačnou stranu, než na kterou šla přihrávka.
47:10'
Bruslaři drží hru v třinecké třetině, zatím se ale o kotouč bojuje v rohu kluziště.
46:25'
Obrovské štěstí pro domácí tým! Petr Holík s Radanem Lencem se dostali do vyložených příležitostí, brankáře Hrubce dvakrát v krátkém časovém období zachránila konstrukce branky!
46:01'
Hrubec opět v permanenci, od modré jeho pozornost testoval Hanzlík. Třinecký brankář drží puk v lapačce, komerční přestávka.
45:39'
Bruslaři dostali hru do svého útočného pásma, útočné snažení hostujícího celku vyvrcholilo střelou Kotvana do připravené Hrubcovy lapačky.
44:54'
Hrňa tečoval Draveckého pokus mimo branku, na druhé straně pak z velmi ostrého úhlu neuspěl Orsava.
44:21'
Několik nepřesných přihrávek na obou stranách trochu oslabilo úroveň hry. Ocelářům se nepodařilo dostat do útočného pásma, hosty pak zastavil ofsajd.
43:27'
Lukáš Krajíček s Ondřejem Kovařčíkem mohli jít do přečíslení, první jmenovaný ale nedokázal zpracovat Chmielewského pas. Hosté poté odpálili kotouč na icing.
42:33'
Pacovský si chtěl nabrusli do útočné třetiny, zastavil ho však ofsajd. Domácí pak trochu rozčílila Pacovského střela po odpískání, hostující útočník se ale Hrubcovi přijel omluvit.
42:01'
Dravecký se nejprve dostal do dobré šance, ze které ale netrefil branku, pak připravil pozici pro Linharta. Třinecký bek mohl pálit z mezikruží, trefil ale pouze připraveného Maxwella.
41:24'
Adámek získal kotouč u vlastní modré čáry a vydal se do soupeřova pásma. Třinecký obránce si nabruslil do střelecké pozice, jeho pokus ale Maxwell vyrazil do ochranné sítě.
41:00'
Úvodní minuta třetí třetiny patřila Bruslařům. Hosté se dostali do útočné třetiny, Orsava ale v dobré pozici promáchl. Od modré pak pálil Hanzlík, trefil ale pouze Marcinkovy brusle.

v oslabení: 0:0 (0:1).
Druhá třetina je za námi, prostřední dvacetiminutovka jednoznačně patřila domácím Ocelářům. Hráči s drakem na hrudi sice do druhé periody vstupovali s jednobrankovým mankem, do kabiny ale jdou s dvougólovým vedením. Maxwella poprvé v sedmadvacáté minutě překonal Roman Vlach, za dalších osm minut se pak prosadil Ondřej Kovařčík. Tři minuty před druhou sirénou na stávajících 3:1 upravil Vladimír Svačina.

Třetí třetina začne přibližně v 18:52.
40:00'
39:27'
Polanský poslal kotouč Adamskému, ten ale v plné rychlosti nedokázal přihrávku zpracovat. Puk mířil přímo na Maxwella, který jej chtěl ukrýt v lapačce. To se ale hostujícímu brankáři nepovedlo a Adamský dostal druhou šanci, trefil však jen nataženou hůl hostujícího brankáře!
38:46'
Dravecký se pak na druhé straně dostal ke střele, kotouč se ale za Maxwellova záda nedostal.
38:19'
Procházka zavezl kotouč do útočné třetiny, poté namazal na modré strojícímu Emingerovi. Hostující obránce trefil jen bránícího Draveckého.
37:38'
Petr Holík se v útočném pásmu dostal ke dvěma pokusům, v obou případech ale trefil nohy bránícího Davida Musila.
36:58'
Oceláři odskakují do dvoubrankového vedení! Martin Růžička v útočném pásmu vybojoval kotouč pro Tomáše Linharta, třinecký obránce pak znovu poslal ideální pobídku k teči! Kotouč mimo Maxwellův dosah usměrnil VLADIMÍR SVAČINA! Asistence: Tomáš Linhart, Martin Růžička.
36:47'
Polanský namazal na modré stojícímu Rothovi, ten ale netrefil branku. Hostující rozehrávka poté skončila mezi střídačkami, vhazovat se bude před Maxwellem.
36:13'
Vlach zastavil Lencovu rozehrávku, se svými spoluhráči se poté vydal do protiakce. Vlach ale před modrou čárou udělal kličku, čímž do ofsajdového postavení vystavil Hrňu.
35:49'
Oceláři přenesli hru do útočné třetiny, Kovářovo tečované nahození ale mířilo vedle branky. Puk se poté v souboji Draveckého s Lencem dostal mezi diváky, vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:27'
Hosté zastavili třinecký přechod do útočné třetiny, do samostatného úniku se pak dostal Jakub Orsava! Hostující útočník zkusil rozhodit třineckého brankáře a poslat mu puk mezi betony, Hrubec si ale toto místo pohlídal!
35:01'
Hosté se po vhazování ve středovém kruhu chtěli probojovat do útočné třetiny, zastavil je však ofsajd.
34:38'
Oceláři se po buly dostali do útočné třetiny a získávají vedení na svou stranu! Aron Chmielewski zastavil Maxwellovu rozehrávku, z brankové čáry pak poslal kotouč před brankoviště, odkud z první pálil ONDŘEJ KOVAŘČÍK! Hostující brankář byl bezmocný! Asistence: Aron Chmielewski.
34:28'
Roth se snažil středem kluziště probít do útočné třetiny, u modré čáry pak třinecký bek přenechával kotouč Marcinkovi. Puk se ale celým objemem nedostal do útočného pásma, sudí proto pískají ofsajd. Komerční přestávka.
34:07'
Oceláři jsou kompletní. Martin Růžička se ihned zapojil do útočné akce svého týmu, spolu s Adamským ale nedokázali ohrozit hostujícího brankáře.
33:36'
Linhart zablokoval Pacovského střelu, poté spolu s Vlachem odpálil kotouč do soupeřovy třetiny.
33:10'
Cienciala získal puk ve vlastním pásmu a zavezl jej až za hostující branku.
32:38'
Oceláři znovu získali puk a vydali se do útočné třetiny. Maxwella ze střední vzdálenosti otestoval Cienciala, hostující brankář drží puk v lapačce.
32:17'
Oceláři po buly získali kotouč a ušetřili několik cenných vteřin. Po návratu do útočné třetiny se do dobré šance dostal Orsava, Hrubce ale nepřekonal.
31:47'
Musil dostal puk do hostující sítě, radost třineckého publika ale byla předčasná. Sudí totiž píská faul Martina Růžičky, který v předbrankovém prostoru krosčekoval Říhu. Přesilovka pro Bruslaře.
31:15'
Po kratší pasáži hry s nepřesnými přihrávkami se do dobré šance dostali domácí. Marcinko se Svačinou si pohráli s hostující obranou, ani jeden z třineckých útočníků ale následně nedokázal poslat kotouč za Maxwellova záda.
30:22'
Bruslaři se s menšími trablemi dostali do útočného pásma, Hrubce poté pořádně protáhl Pacovský. Skóre se nemění.
29:52'
Krajíček poslal kotouč rozjetému Vlachovi, ten si ale v rohu kluziště nerozuměl s Draveckým a pouze odevzdal puk hostujícím hráčům.
29:16'
Čtvrtá formace domácích držela kotouč v útočném pásmu, ke střele se ale nedostala. Na druhé straně pak Hrubec zlikvidoval pokus Urbana.
28:08'
Hráčům s drakem na hrudi se nepovedla rozehrávka, do protiakce tak mohl jít Valský. Ten si ale nepohlídal postavení na modré čáře, rozhodčí pískají úmyslný ofsajd.
27:52'
Oba týmy hrají v plném počtu. U kotouče jsou Oceláři, kteří se znovu vydávají do útočného pásma.
27:29'
Na jedné straně se nepovedla kombinace Vlacha s Rothem, na druhé pak Hrubce nedokázal překonat Klepiš.
26:54'
Oceláři rázem dostali novou chuť do zápasu a přidali na obrátkách. Kombinace Adamského s Draveckým umožnila střelu Rothovi, jeho pokus ale byl sražen do ochranné sítě.
26:17'
Další akce domácích už končí v hostující síti! ROMAN VLACH vyhrál buly v útočném pásmu, poté poslal kotouč Tomáši Linhartovi. Třinecký obránce poslal pobídku k teči, Vlach toho dokázal naplno využít a usměrnil kotouč mezi Maxwellovy betony! Asistence: Tomáš Linhart.
26:08'
Martin Růžička dostal přihrávku za hostující obrannou linii, třinecký snajpr se proto mohl sám vydat na brankáře Maxwella! Růžička zkusil střelu mezi nohy, gólman Bruslařů si toto místo dokázal pohlídat! Komerční přestávka.
25:47'
Z výhody Ocelářů uplynuly jen čtyři vteřiny, počet hráčů na obou stranách se po faulu Tomáše Marcinka srovná. Třinecký útočník svou holí zasáhl obličej hostujícího Urbana.
25:43'
Další přesilovka pro domácí celek, na trestnou lavici za podražení usedá Ondřej Dlapa.
25:07'
Bratři Kovařčíkové dokázali vyšachovat hostující defenzívu, Maxwella ale znovu nepřekonali! Michal zpoza branky hledal svého bratra Ondřeje, ten ale z první trefil jen Maxwellův beton!
24:38'
Bruslaři hrají v plném počtu. V závěru početní výhody ještě nepřesně pálil Cienciala.
24:18'
Adamský snadno projel do soupeřova pásma, Maxwella ale ohrozit nedokázal. Hosté se znovu osvobodili.
23:30'
Roth chtěl středem kluziště zavézt kotouč do útočné třetiny, jeho přihrávka ale našla jen Lencovu hůl. Hosté odpalují kotouč k Hrubcovi.
23:04'
Po Růžičkově pasu z první pálil Hrňa, o chvíli později se pak z hrany brankoviště snažil prosadit Marcinko. Hostující brankář si v obou situacích věděl rady, Marcinkovi navíc sudí odpískali postavení v brankovišti.
22:34'
Třetí přesilovka pro Oceláře. Ondřej Kovařčík se chtěl mezi dvojicí bránících hráčů protáhnout před hostujícího brankáře, v tom mu ale nedovoleným způsobem zabránil Jiří Říha. Dvě minuty, podražení.
22:18'
Chmielewski se z kotoučem dostal do útočné třetiny, jeho následná střela z mezikruží ale Maxwella nijak neohrozila. Na druhé straně se v protiakci nevedlo Orsavovi.
21:55'
Hra se přesunula do pásma Třince a Hrubec musel likvidovat atak Žejdla.
21:48'
Hosté hrají v plném počtu. Adamský v závěru přesilovky hledal na modré stojícího Krajíčka, přihrávka ale vůbec nebyla přesná.
21:03'
Ocelářům se v početní výhodě zatím vůbec nedaří, hosté se znovu osvobodili.
20:24'
Vlach zavezl kotouč do útočné třetiny, poté ale prohrál souboj v rohu kluziště. Hosté se osvobodili.
20:01'
Druhá třetina začne za necelou minutu, Oceláři začnou prostřední periody v početní výhodě. Do konce trestu Jiřího Hanzlíka zbývá ještě minuta a čtyřicet sedm vteřin.

v oslabení: 0:1.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí, do kabiny s jednobrankovým vedením jdou hostující Bruslaři. Mladá Boleslav se do vedení dostala již ve třetí minutě, kdy Tomáš Urban dokázal skórovat při vlastním oslabení. Oceláři mohli v dalším průběhu třetiny srovnat krok, při svým šancích ale Slezané zatím narážejí na hráz jménem Brandon Maxwell. V závěru třetiny pak stoprocentní šanci nevyužil Adamský, který netrefil prázdnou branku.

Druhá třetina začne přibližně v 17:53.
20:00'
19:48'
V samotném závěru třetiny si Oceláři ještě zahrají početní výhodu. Na trestnou lavici usedá Jiří Hanzlík, který nedovoleně zastavil rozjetého Růžičku.
18:54'
Obrovská šance Ocelářů! Polanského lajna totálně rozebrala bránící pětici, Martin Adamský pak mohl z bezprostřední blízkosti střílet do odkryté branky! Adamský ale netrefil hostující branku!
18:22'
Chmielewski získal kotouč v útočném pásmu, z jeho práce pak mohl těžit Roth. Třinecký obránce si nabruslil před Maxwella, ani nadvakrát ale hostujícího brankáře nepřekonal.
17:35'
Hrňa získal kotouč ve středím pásmu, po zajetí do soupeřovy třetiny nachystal pozici pro Chmielewského. Střela polského útočníka však byla sražena do ochranné sítě.
17:08'
Nevedlo se ani Ocelářům, Marcinko nedosáhl na prudký Draveckého pas.
16:51'
Růžička ztratil kotouč u útočné modré čáry, následná protiakce Bruslařů ale úspěch nepřinesla.
15:57'
Ani další rozehrávka se hostujícímu týmu nepovedla, Orsava protečoval kotouč jen do ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.
15:33'
Pokus Bruslařů o přechod do útočné třetiny hatí nepřesná rozehrávka, pískáno je zakázané uvolnění.
14:58'
Čtvrtá formace Ocelářů chvíli kombinovala v útočném pásmu, k zakončení se ale domácí nedostali. Z protiútoku pak na druhé straně nepřesně pálil Procházka.
14:31'
Michal Kovařčík dostal kotouč od Růžičky, následně se třinecký mladík prokličkoval až před Maxwella. Kovařčík ale při svém snažení ztratil rovnováhu a doslova zboural hostujícího brankáře. Buly ve středním pásmu.
13:32'
Jakub Klepiš dostal puk do jízdy, kousek za útočnou modrou čárou pak napřáhl k tvrdé střele. Hrubec vyrazil puk do ochranné sítě.
13:00'
Krajíček s Ciencialou připravili dobrou pozici pro Polanského, třinecký útočník ale z bezprostřední blízkosti nedokázal bekhendem trefit hostující branku.
12:03'
Kovář si sebral puk ve středním pásmu a vydal se do útočné třetiny. Jeho následná střela ale byla sražena do ochranné sítě. Komerční přestávka.
11:28'
Ve WERK ARENĚ momentálně sledujeme hokej plný nepřesných rozehrávek. Ani jednomu z celků se nedaří dostat do útočné třetiny, natož ohrozit soupeřova brankáře.
10:22'
Hra se velmi rychle přesunula na druhou stranu kluziště, Hrubec vyrazil Pacovského pokus mimo hrací plochu.
10:10'
Lenc se chtěl prokličkovat mezi dvojicí bránících hráčů, třinečtí obránci ale Lence nikam nepustili. Na druhé straně Maxwell ukryl kotouč před dojíždějícím Adamským.
09:34'
Vlach chtěl žabičkou najít rozjetého Ciencialu, přihrávku si ale dobře pohlídal Hanzlík. Hosté rozehrávají z vlastního pásma.
09:08'
Icing Ocelářů, hra se stěhuje před Hrubce.
08:33'
Jakubu Valskému se ve středním pásmu povedlo vypíchnout kotouč rozehrávajícímu Krajíčkovi, hostující útočník se tak dostal do samostatného úniku! Krajíček se však stihl vrátit a Valskému nezbylo nic jiného, než na Hrubce vyslat jednoduchou střelu bekhendem.
07:54'
Práce pro Šimona Hrubce, kterého z mezikruží ohrožoval Lukáš Žejdl. Hostující útočník mířil do levého horního rohu Hrubcovy branky, třinecký brankář si však toto místo dokázal pohlídat. Komerční přestávka.
07:21'
Kovář nedokázal u útočné modré správně zpracovat puk, to hostům umožnilo další rychlou protiakci. Kombinace Bruslařů ale ztroskotala v samotném zárodku, když Urbna poslal nepřesný pas.
06:38'
Maxwell vyrazil Adámkovo nahození od modré, do protiakce se poté mohl vydat Holík. Hostující útočník ale nedokázal v jízdě zpracovat těžkou přihrávku.
05:52'
Oceláři dostali svého soka pod tlak, první třinecká formace ale zatím nedokáže najít recept na výborně chytajícího Maxwella. Mladoboleslavský brankář si poradil s pokusy Linharta a Rotha.
05:24'
Růžička vystihl hostující rozehrávku a poslal kotouč Vlachovi, ten ale nedokázal z těžké pozice vystřelit. O chvíli později pak Maxwell zlikvidoval Kovářův pokus.
04:48'
Hrubec má vše v pořádku, vrací se tak do branky. Hamerlík jde na střídačku.
04:48'
Bruslaři jsou kompletní. Maxwella v závěru přesilovky ještě ohrožoval Chmielewski, jeho střela ale letěla nad branku.
04:32'
Oceláři kombinovali v útočném pásmu, akce domácího týmu vyvrcholila Rothovou střelou od modré. Maxwell byl připraven.
04:07'
Martin Růžička si u modré čáry vyměnil kotouč s Tomášem Marcinkem, po zpětné přihrávce pak Růžička pálil z první! Maxwell vyrazil puk nataženou holí.
03:30'
Oceláři pokračují v početní výhodě. Adamský křížným pasem hledal Svačinu, ten ale pálil jen do připraveného Maxwella. Hosté se osvobozují.
02:59'
Šimon Hrubec má problém s výstroji, jeho místo v brankovišti prozatím zaujímá Peter Hamerlík.
02:59'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Oceláři hrají svou první přesilovku, její úvod si ale představovali zcela jinak! Bruslaři se ve vlastním pásmu zmocnili kotouče a šli do přečíslení dvou proti jednomu! Střelu Jakuba Klepiše brankář Hrubec vyrazil pouze do strany, odkud do odkryté branky střílel TOMÁŠ URBAN! Asistence: Jakub Klepiš.
02:40'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Orsava – 2 min., vysoká hůl).
02:27'
Bratrům Kovařčíkovým se nepovedl přechod do útočné třetiny, hosté poté zahodili stoprocentní přílěžitost! Jakub Valský objel Hrubcovu branky a zpětným pasem hledal zcela volného Jakuba Orsavu! Hostující útočník střílel do odkryté branky, Hrubec ale zázračným způsobem vykopl puk z brankové čáry!
01:28'
Další akce domácích už hostujícího brankáře zaměstnala, Maxwell musel likvidovat Polanského pokus z bezprostřední blízkosti.
01:07'
Klepišovi se nepovedl přechod do útočné třetiny, na druhé straně nebezpečně pálil Vlach. Kotouč ale minul branku.
00:28'
První formace Ocelářů se držela v útočné třetině, na mladoboleslavskou branku ale vystřelit nedokázala. Kotouč se po teči jednoho z hostujících hráčů dostal mimo ledovou plochu.
00:08'
Úvodní buly pro Oceláře. Marcinko se ve středním pásmu dostal ke kotouči a okamžitě jej nahodil na hostující branku. Maxwell drží puk v lapačce, buly po jeho pravé ruce.
00:01'
Hráči obou týmů jsou na ledě, utkání začne za pár okamžiků.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), Adámek, Linhart, Roth, L. Kovář, D. Musil – Svačina, Marcinko, Martin Růžička (A) – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský (A), Polanský, Cienciala – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – Hanzlík (C), J. Říha, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Hrdinka – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš (A), P. Musil, P. Kousal – Pacovský, P. Holík, Lenc (A) – Pabiška, Urban, Martin Procházka.

Rozhodčí: Robin Šír, Alexander Pavlovič – David Klouček, Vít Komárek.
Poslední vzájemný zápas

Poslední měření sil pátečních soupeřů proběhlo na konci listopadu minulého roku. Oceláři ve WERK ARENĚ přivítali Mladou Boleslav, duel se ale nevyvedl dle představ hráčů s drakem na hrudi. Bruslaři si v první periodě vypracovali jednobrankové vedení, které následně drželi po zbytek zápasu. Pět minut před koncem pak výhru Středočechů definitivně potvrdil Jakub Klepiš.

26. listopadu 2017: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav3:5 (0:3, 1:2, 2:0).

Branky a nahrávky: 15. Marcinko (Martin Růžička, Mikulík), 31. Jank (Chmielewski, Marcinko) – 7. Klepiš (Jan Hanzlík), 9. V. Němec (Klepiš, Pacovský), 22. Orsava (Jan Hanzlík), 55. Klepiš (Pacovský, P. Holík).

BK Mladá Boleslav

Mladé Boleslavi se v letošní sezóně zatím příliš nedaří. Bruslaři se nemohou dostat do herní pohody, v uplynulých osmatřiceti kolech Středočeši zapsali více prohraných zápasů než vítězství. V posledním kole se však svěřencům trenéra Vladimíra Kýhose povedlo utnout sérii čtyř proher v řadě a na domácím ledě přetlačil pražskou Spartu. Mladoboleslavští se třemi body udrželi na dohled pozicím pro postup do předkola play-off, na dvanáctém místě na desáté Pardubice ztrácejí čtyři body. Třináctý Litvínov však má manko jen dvou bodů.

Kanadské bodování Mladé Boleslavi táhne trojice bývalých hráčů Ocelářů. Nejvíce bodů v dosavadním průběhu Tipsport extraligy posbíral Jakub Orsava, který vsítil šestnáct branek a dalších osm připravil. O dva body pozadu je Jakub Klepiš (9+13), sedmnáct bodů pak na kontě má Lukáš Žejdl (6+11). Nejproduktivnějším obráncem Bruslařů je Oldrich Kotvan, který zatím posbíral osmnáct kanadských bodů (3+15). V brankovišti více prostoru dostává Brandon Maxwell, americký brankář naskočil do dvaceti osmi klání, jeho úspěšnost se drží u hranice devadesáti dvou procent.

Poslední zápas Mladé Boleslavi

7. ledna 2018: BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 3:1 (1:0, 1:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 15. Eminger (Žejdl, Musil), 21. Holík (Kotvan, Klepiš), 60. Musil – 40. Ďaloga.

Sestava Mladé Boleslavi v posledním zápase: Maxwell – Hanzlík (C), Říha, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš (A), Musil, Kousal – Pacovský, Holík, Lenc (A) – Volf, Urban, Samuels.

HC Oceláři Třinec

Oceláři v úterý absolvovali první duel semifinále hokejové Ligy mistrů, hráči s drakem na hrudi si z Finska přivezli dvoubrankové manko. Svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny do zápasu vstoupili aktivně, brankou Martina Adamského se dostali do vedení. Na druhou třetinu by ale Slezané nejraději zapomněli. JYP vsítilo čtyři branky, tříbrankovou ztrátu v závěrečné periodě pak korigoval Tomáš Marcinko.

Odvetný duel je na programu v úterý 16. ledna, o víkendu ale Oceláře čeká dvojice domácích duelů Tipsport extraligy. V pátek do WERK ARENY přijede Mladá Boleslav, v neděli pak hráči s drakem na hrudi započnou závěrečnou čtvrtinu základní části soubojem s úřadujícím mistrem z Brna. Duel proti Kometě bude přímým soubojem o čtvrté místo tabulky, rozdíl mezi oběma kluby činí pouhé dva body.

Poslední zápas Ocelářů

9. ledna 2018 (CHL): JYP Jyväskylä – HC Oceláři Třinec 4:2 (0:1, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Rooba (Jokinen, Turkulainen), 33. Meänpää (Puustinen, Tuppurainen), 34. Meänpää (Immonen), 35. Kolehmainen (Vainio, Saari) – 12. Adamský (Polanský, Krajíček), 43. Marcinko (Svačina, Růžička).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hamerlík – Adámek, Krajíček, Roth, Linhart, Musil, Jank, Kovář – Růžička, Marcinko, Svačina – Cienciala, Vlach, Dravecký – Martynek, Polanský, Adamský – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

Dobrý den z Třince! Tipsport extraliga pokračuje třicátým devátým kolem, Oceláři Třinec na svém ledě vyzvou Mladou Boleslav. Duel čtvrtého celku tabulky s dvanáctým začíná ve WERK ARENĚ v pátek v sedmnáct hodin, k jeho sledování jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.