Tipsport Extraliga - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : Třinec - 21. října 2018   15:30

Chomutov
Chomutov
16:34' V. Růžička (Flemming) • 25:50' Marjamäki (Mrázek, Vantuch)
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)
Třinec
05:14' Werek  (Gernát, Polanský) • 29:17' Chmielewski  (Hrňa, Werek) • 59:16' Hrňa  (Krajíček, Martin Růžička)
Chomutov
Petružálek, Bejček – Gerát, Hynek
ROCKNET ARÉNA Chomutov
3497 diváků
Třinec
Hrubec (L. Daneček) – Krajíček, Gernát, D. Musil, Galvinš, Adámek, M. Doudera – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Werek, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala – Chmielewski.

Chomutov - Třinec: Vítězný gól hostů vstřelil Erik Hrňa, 2:3

Já se s vámi dnes loučím, a někdy u zápasů Chomutova opět na počtenou.
Chomutovští zásobovali hráče hostů celý zápas velkým počtem střeleckých pokusů. Ani to jim ovšem nestačilo na vítězství. Od padesáté minuty začali hosté také tlačit. O svém vítězství však rozhodli až v poslední minutě, kdy měli možnost hrát přesilovou hru. V té se přesně trefil od pravého mantinelu Erik Hrňa. Piráti se v závěru ještě snažili srovnat zápas, ale to se jim nepovedlo. Oceláři, tak berou všechny body.
59:59'
V samotném závěru pálil od modré čáry Ronald Knot. Puk však trefil jen bránícího hráče.
59:53'
Domácí to zkoušejí bez gólmana.
59:53'
Oddechový čas pro domácí.
59:53'
Dravecký v samotném závěru vyhazuje puk mimo hřiště. Za to si jde sednout na dvě minuty.
59:16'
Za vhození lahve na led po inkasované brance dostává domácí lavička dvou minutový trest. Ten odpyká Jan Havel.
59:16'
Třinec právě vstřelil branku!
Tak to je těžká rána pro domácí. Po křižné přihrávce na pravý kruh pálí přesně k bližší tyči ERIK HRŇA. Třinečtí tak v samotném závěru. otáčí stav utkání. Asistence: Lukáš Krajíček, Martin Růžička.
59:06'
Oddechový čas pro hosty.
59:06'
Z závěru utkání oslabí svůj tým Lukáš Vantuch. Za sekání si půjde sednout na trestnou lavici.
58:50'
Oba celky hrají velmi opatrně. Ani jeden z týmů nechce přijít o bod.
57:10'
Puk u modré čáry našel najetý Milan Doudera. Jeho dělovka prosvištěla jen těsně mimo tyče Lukeše.
56:34'
Nahrávka naražená o mantinel končí až za zády Hrubce. Icing Chomutova.
56:03'
Sudí nyní přerušuje hru. U mantinelu zůstal po tvrdém souboji ležet totiž Tomáš Marcinko.
54:10'
Ethan Werek z mezikruží pálil do odkryté klece, ale gólman se parádně vrátil do brány ramenem vyrazil kotouč.
53:56'
David Štich po buly pohotově pálil. Šimon Hrubec vytrčil beton, a vyrazil tak kotouč.
53:37'
Tomáš Marcinko nyní velmi nenápadně pálil od levého mantinelu. Jeho pokus viděl gólman na poslední chvíli a dokázal zakročit betony.
53:25'
Radek Duda nyní otálel z rozehrávkou. Jeho spoluhráč už to nevydržel a vjel do útoku – ofsajd.
52:23'
Po střele od jednoho z Třineckých zůstal ležet puk u betonu Lukeše. Ten nejrychleji našel Aron Chmielewski, ale nedokázal jej uklidit do branky.
51:43'
Domácím se nyní nedaří usadit v útočném pásmu.
50:20'
Zpoza pravého kruhu pálil Ronald Knot. Jeho bomba Hrubcovi vypadla, ale tu si hned našel a přikryl lapačkou.
50:08'
Ivan Huml jel sám do dvou obránců. Zpoza obrany zkoušel překonat Hrubce, ale ten zakročil betony.
49:32'
Ihned po buly střílel od modré čáry Ondřej Buchtela. Jeho přízemní rána mířila mimo tři tyče.
Dnešní utkání sleduje 3497 diváků.
49:20'
Po zásahu Jakuba Sklenáře končí puk na střídačce hostů. Vhazuje se ve středním pásmu.
48:15'
Pokračovat se bude po komerční přestávce. Vhazovat se bude u Štěpána Lukeše.
47:53'
Radek Duda nyní nepřevzal kotouč, a sudí tak píská icing.
47:03'
Od modré čáry napálil puk Brett Flemming. Ten se od spojnice branky odrazil mimo.
46:48'
Ránu z pravé strany od Jana Havla. Tečoval těsně před gólmanem Jakub Sklenář. Hrubec však podržel svůj tým.
46:03'
Chybnou rozehrávku domácích zachytil na modré Erik Hrňa. Jeho tvrdá bomba zpoza kruhů však šla nad bránu.
45:51'
Rychlá rozehrávka v závěru přesilovky domácím nevyšla. Sudí píská icing.
44:55'
Na levé křídlo dostal puk Tomáš Svoboda. Puk se zastavil až o tyč. Domácí se snažili dorazit kotouč, ale to se jim nepovedlo.
44:42'
Od modré čáry vyslal tvrdou ránu Stanislav Dietz. Jeho pokus se snažil tečovat ještě Radek Duda, ale neuspěl.
44:00'
Vyhodit se nyní vůbec nepovedlo Martinu Gernátovi. Puk skončil v hledišti.
42:46'
Z levého kruhu zakončoval Jiří Polanský. Jeho pokus zlikvidoval pohotový Štěpán Lukeš.
42:25'
Třinečtí si nyní osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazuje se po levici Hrubce.
41:51'
U levého mantinelu nečekaně vypálil Petr Koblasa. Brankáři puk propadl, ale ke smůle domácích se odkutálel mimo branku.
41:30'
Další ofsajd mohli vidět diváci v Chomutově. Tentokrát na straně domácích.
41:14'
O nervozitě obou týmů v poslední třetině svědčí nyní ofsajd Třince.
40:25'
Pirátům se nepovedla rozehrávka. Puk skončil až za Hrubcem. Píská se icing.
40:08'
Ihned po vyhraném buly se domácí dostali do postavení mimo hru.
40:01'
Piráti i Oceláři už bruslí na ledě v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ. Třetí třetina za malou chvíli začne.
Druhá perioda se Pirátům povedla znatelně lépe než v pátek v Karlových Varech. Už v dvacáté šesté minutě poslal domácí do vedení Masi Marjamäki. Poté domácí útočili na navýšení náskoku. Místo toho však přišla nečekaná rána. Za hosty se zprava prosadil Aron Chmielewski. Dále probíhala bitva o každý puk. Třetí třetina začne přibližně v 17:21.
40:00'
39:49'
Ronald Knot se protáhl kolem obránce a natlačil se před gólmana. Ten však nepustil puk za sebe.
39:13'
Chomutovští unikali v převaze na Hrubce. Ivan Huml hledal z levé strany místečko ve výstroji, ale Hrubec zasáhl.
38:02'
Na pravou stranu dostal přihrávku najetý Tomáš Svoboda. K zakončení se však neodhodlal. Puk zatáhl až za branku.
36:56'
Z levé strany pálil nad bránu Aron Chmielewski. Hosté nyní musí pro puk až do svého obranného pásma.
36:21'
Ránu Musila od modré čáry tečoval těsně před Lukešem jeden z Ocelářů. Puk poté však zamířil mimo branku.
35:28'
34:44'
Z pravé straně pálil Martin Adamský. Vyražený puk se snažil doťuknout jeden z hostů, ale Lukeš jej včas přikryl.
34:06'
Tentokrát chomutovský Růžička byl v akci. Tomu se povedlo vyhodit puk až za Hrubce.
33:38'
Od modré čáry z pravé strany pálil vedle Martin Růžička. Pokračuje tlak hostů.
33:28'
Po kličce Petr Koblasa povalil gólmana hostů. Za tento zákrok si půjde sednout na dvě minuty.
33:15'
Ivan Huml dostal přihrávku za obranu. Jeden z obránců mu však znesnadnil zakončení.
32:57'
Erik Hrňa na dvakrát pálil od modré čáry. Štěpán Lukeš si připsal dva zákroky. Nejprve pohotově vyrážečkou, poté lapačkou skryl černou gumu pod sebou. Probíhá komerční přestávka.
32:17'
Puk na modré čáře našel připravený Vladimír Svačina. Jeho rána však gól nepřinesla.
31:13'
Milan Doudera pálil z levého kruhu. Lukeš jeho ránu, která směřovala nad branku, zastavil lapačkou.
30'
Je vyrovnáno, prosadil se Chmielewski, 2:2
30:51'
Zpoza branky poslal kotouč do brankoviště Pavel Klhůfek. Doufal, že se někomu z domácích povede ho tečovat do brány. Ale černá guma jen proletěla.
30:08'
Střela Dietze byla sražena až nad ochrannou síť. Vhazuje se před Hrubcem.
29:17'
Po nahrávce na pravý kruh zkoušel z voleje prostřelil Lukeše ARON CHMIELEWSKI. To se mu také povedlo. Asistence: Erik Hrňa, Ethan Werek.
28:31'
Chybnou rozehrávku hostů zachytili Piráti u pravého mantinelu. Po rychlé přihrávce se ocitl před Hrubcem Pavel Klhůfek, jenž však bekhendem neuspěl.
27:59'
Od levého mantinelu pálil mezi betony Jaroslav Mrázek. Šimon Hrubec však pohotově zasáhl.
27:49'
David Musil nahodil kotouč od modré čáry. Poté ho našel za brankou jeden z jeho spoluhráčů, ale netroufl si na objezd branky. Místo toho nepřesně přihrál. Píská se ofsajd.
26'
První gól v novém angažmá, prosadil se Marjamaki, 2:1
26:56'
Jakub Sklenář dostal puk do rychlosti ve středním pásmu. Objel si obránce, aby následně pálil z mezikruží. Střele ovšem chyběla razance, a tak si s ní brankář poradil.
25:50'
Piráti právě vstřelili branku!
Tvrdou bombu od modré čáry dokázal Šimon Hrubec vyrazil jen před sebe. Na levé straně si kotouč našel MASI MARJAMÄKI, jenž uklidil puk do odkryté klece. Asistence: Jaroslav Mrázek, Lukáš Vantuch.
25:31'
Z pravé strany našel mezi kruhy Vladimír Růžička volného Ronalda Knota, jenž z otočky vyprášil vestu gólmana hostů.
25:02'
Vladimír Růžička pálil z pravého kruhu tvrdě na Hrubce. Ten jeho ránu vytěsnil se štěstím do ochranné sítě.
24:40'
Radek Duda měl nabito na levé straně, ale do rány mu padl Milan Doudera, který tak za pád pod nohy půjde na trestnou lavici.
23:48'
Přihrávku na levý kruh dostal Marian Adámek. Nakonec se střelou dlouho otálel až nakonec vyjel za slibné pozice.
23:18'
22:52'
Pirátům se podařilo vyhodit potřetí v řadě. Hosté to zkoušejí znovu od Hrubce.
21:55'
Po křižné přihrávce pálil z vrcholu pravého kruhu Erik Hrňa. Jeho ránu zastavil David Štich a následně vyhodil.
21:24'
Třinečtí nyní s kotoučem hráli až za modrou čárou a rozhodčí vše viděl – ofsajd.
21:18'
A opět domácí faulují v útoku. Za zbytečný krosček si jde sednout Tomáš Svoboda.
20'
Komplicace před vhazováním, rozhodčí se vrtal v ledové ploše
20:21'
Ocelářům utekl kotouč z útočného pásma až k Hrubcovi. Domácí napadají.
20:01'
Tak očividně ještě vše připravené není. Rozhodčímu se nelíbí stav ledové plochy. Probíhá úprava ledu.
Oba celky už krouží po hřišti. Vše je připraveno na začátek druhého dějství.
Ani tentokrát nevstoupili Piráti do zápasu nejlépe. Již ve čtvrté minutě hráli hosté v početní výhodě, kterou dokázali využít. Rychlou dorážkou se blýskl Ethan Werek . Poté se oba týmy hledaly. Nedařilo se jim příliš udržet v útoku. Ani přes dvě přesilovky se domácím nepodařilo vyrovnat až do sedmnácté minuty. To napravo získal kotouč Vladimír Růžička a po parádní kličce rozvlnil síť v brance Hrubce. Druhá třetina začíná zhruba v 16:25.
20'
20:00'
19:45'
Další chybné rozehrání Štěpána Lukeš, který nahrál puk volnému protihráči za brankou. Ten nedokázal najít spoluhráče před bránou.
18:59'
Petr Koblasa z levé strany vjížděl do útoku a snažil se překvapil Hrubce rychlou střelou. Jeho pokus proletěl jen centimetry od tyče.
18:40'
Třinečtí nyní dlouho drželi kotouč v útoku. Žádnou střelu z toho ovšem nevykřesali.
17'
Skvělá akce! Vladimír Růžička nedal Hrubcovi šanci a vyrovnal, 1:1
17:40'
Aron Chmielewski unikal po pravé straně. Dobře se však vrátil Stanislav Dietz, a znepříjemnil tak Oceláři zakončení.
16:34'
Je srovnáno! Od pravého mantinelu si najel až před branku VLADIMÍR RŮŽIČKA. Během své cesty si obhodil obránce a následně pálil ke vzdálenější tyči. Asistence: Brett Flemming.
15:52'
Do mezikruží si nabruslil Martin Růžička, který pálil na branku. Jeho pokus Lukeš jen se štěstím vyrazil.
15:23'
14:54'
Masi Marjamäki unikal podél pravého mantinelu. Jeho bombu však jeden z obránců vyrazil do ochranné sítě.
14:27'
Mezi kruhy dostal nahrávku Ronald Knot. Jeho zakončení z otočky skončilo těsně nad břevnem.
14:05'
Od modré čáry nastřelil beton Hrubce Stanislav Dietz.
13:52'
Křižnou přihrávkou hledal na levé straně Vladimír Růžička Tomáše Svobodu. Ten však nepálil z první a Hrubec se tak stihl přesunout.
13:23'
Za vysokou hůl si nyní půjde sednout Tomáš Marcinko na dvě minuty na trestnou lavici.
12:48'
Střelu Bretta Flemminga od modré čáry se snažil tečovat Lukáš Vantuch. Puk však nakonec skončil na betonu Hrubce.
12:41'
Sudí posílá oba celky před Šimona Hrubce za úmyslný ofsajd Ocelářů.
11:59'
Ethan Werek zkoušel najít z levé strany před brankou Davida Ciencialu. Mladík však nedokázal usměrnit kotouč do branky.
11:51'
11:36'
Třinci se podařilo vyhodit kotouč ven z obranného pásma.
10:53'
K nevoli domácích fanoušků píská sudí ofsajd Radku Dudovi.
10:17'
Střelu Ivana Humla ještě ztečoval Lukáš Vantuch. Hrubec ale zasáhl betonem. Následně unikal na druhé straně Ethan Werek. Ani on však recept na Lukeše nenašel.
09:50'
Za faul na Radka Dudu si půjde sednout na lavici hanby David Musil. Dvě minuty za sekání.
09:13'
Od modré čáry pálil David Štich. Jeho ránu našel Vladimír Růžička , který chtěl zasunout puk za beton Hrubce, ale neuspěl.
08:45'
Lukáš Vantuch unikal ve dvou na Hrubce. Celou akci vzal na sebe, ale trefil jen vestu Hrubce. Poté dorážel Masi Marjamäki z otočky,ale puk neskončil v brance.
08:06'
Ránu Mrázka srazil jeden z hráčů do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.
07:50'
Od modré čáry pálil Jaroslav Mrázek. Následně po jeho ráně zkoušel obkroužit branku Tomáš Svoboda, ale to se mu nepovedlo.
07:16'
Jan Havel nabral rychlost ve střední třetině a pelášil na brankáře, který ovšem nemusel zasahovat. Zastavil ho obránce.
6'
Střelu Gernáta dorazil za Lukeše Werek, 0:1
06:13'
Řada nepřesností na obou stranách. Ani Chomutov ani Třinec se nemůžou dostat do útočné třetiny.
05:14'
Po střele od modré čáry se kotouč odrazil na pravou stranu k volnému ETHANOVI WEREKOVI. Ten neměl problém uklidit puk do prázdné klece. Asistence: Martin Gernát, Jiří Polanský
04:40'
Velký tlak Třince. Od modré čáry pálil Martin Gernát, ale Lukeš měl připravený betony.
03:45'
Marek Tomica podrazil hostujícího hráče v útočné třetině. Za to putuje na trestnou lavici.
02:50'
Tomáš Marcinko nabral rychlost po pravé straně a zkoušel pozornost Lukeše. Ten vyrazil puk do rohu.
02:05'
Od levého mantinelu střílel Erik Hrňa. Jeho pokus však byl ztečovaný do ochranné sítě.
01:07'
Z pravého kruhu na bližší tyč pálil Martin Adamský, ale Lukeš si připsal zákrok.
00:49'
Z levého kruhu střílel do betonů Hrubce Vladimír Růžička.
00:22'
V rohu získal kotouč Radek Duda a zkoušel najít volného Růžičku před brankou, ale ten nedokázal zakončit.
00:01'
Nafukovací hlavou maskota Pirátů už vjíždějí do ledového ringu i Chomutovští. Zápas za nedlouho začne.
Na ledovou plochu již vstupují hosté z Třince.

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Stezka) – Knot, Dietz, Valach, Mrázek, Flemming, Štich, Buchtela – Duda, V. Růžička, Tomica – T. Svoboda, Klhůfek, Sklenář – J. Stránský, Vantuch, Marjamäki – J. Havel, Huml, Koblasa.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Daneček) – Krajíček, Gernát, D. Musil, Galvinš, Adámek, M. Doudera – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Werek, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala – Chmielewski.

Rozhodčí: Petružálek, Bejček – Gerát, Hynek.
Utkání dvanáctého kola se odehraje na severu Čech, kde se startuje v 15 hodin 30 minut. Srdečně vás zveme k podrobnému přenosu, kterým vás provede Michal Luxa. Zvítězí Oceláři nebo si Piráti připíšou třetí domácí vítězství v řadě? To budeme vědět někdy po sedmnácté hodině.
Vzájemné zápasy:

V loňské sezóně se oba týmy střetly čtyřikrát a úspěšnější byli Oceláři, kteří proti Chomutovu získali devět bodů. Dva zápasy skončily v základní hrací době, jeden došel do prodloužení a další do samostatných nájezdů. Podaří se konečně Pirátům na soupeře vyzrát a vyhrají za tři?

Chomutov – Třinec 3:2 po prodloužení
Třinec – Chomutov 4:2
Chomutov – Třinec 3:5
Třinec – Chomutov 4:3 po nájezdech
PIRÁTI CHOMUTOV

Hra Chomutova se stále zlepšuje, ale po dvou vítězstvích si Severočeši vybrali slabší chvilku ve druhé třetině v Karlových Varech. Po dvou skvělých výkonech, přišel v posledním zápase rozpačitý výkon Štěpána Lukeše, jenž byl na západě Čech střídán. Domácí publikum tak jistě netrpělivě očekává, kdy se do hry zapojí nejčerstvější posila Hannu Toivonen. Zdá se, že ostatní nové akvizice se výborně zapracovali. Radek Duda bodově tým táhne k lepším zítřkům, Tomáš Svoboda se ve druhém zápase už střelecky prosadil a Masi Marjamäki hraje dobře do obrany a dává hře přehled. Ovšem i přesto jsou Piráti stále poslední, když mají pouhých šest bodů a na předposlední Mladou Boleslav ztrácí tři. Pokud chtějí svěřenci Vladimíra Růžičky splnit předsezónní cíle, potřebují se dotáhnou až právě na Třinec.

HC OCELÁŘI TŘINEC

Před začátkem sezóny se čekalo, že Třinec bude hrát o nejvyšší příčky. Jenže start hostujícího celku byl špatný, a tak mu patří až třináctá pozice se třinácti body. Oceláři ale v posledních pěti zápasech třikrát vyhráli, a tak se zdá, že se jejich hra zvedá. Ovšem ve venkovních utkáních se jim moc nedaří, v šesti případech získal jen šest bodů. Oceláři totiž vyhráli pouze v Litvínově a Karlových Varech. Před sezónou do Třince přišel ze Zlína střelec Roberts Bukarts, jemuž se podařilo vsítit pouhé dva góly. Příznivci hostů od něj čekali daleko více, trápí se i další skvělý zakončovatel Erik Hrňa.

Martin Adamský 7 bodů (5+2)
Vítám všechny nadšence extraligového hokeje a také fanoušky obou táborů u dalšího zápase, v němž se představí poslední Piráti Chomutov a trápící se HC Oceláři Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.