Tipsport Extraliga - Základní část - 47. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Brno - 22. února 2019   17:30

0:3
(0:1, 0:2, 0:0)
Brno
14:38' Zaťovič  (M. Erat, P. Holík) • 23:26' P. Holík  (Štencel, M. Erat) • 33:51' Gulaši  (Hruška)
K. Vary
Pražák, Petružálek – Lhotský, Ganger
KV Arena, Karlovy Vary
3410 diváků
Brno

SESTŘIH: Karlovy Vary - Kometa Brno 0:3. Hosté vyhráli i bez Erata, který dostal trest do konce zápasu

Duel mezi Energií a Kometou nakonec končí lépe pro brněnský tým. V poslední třetině nepadla ani jedna branka, Kometa si tak ubránila tříbrankové vedení a odvezla si domů tři body. Z tohoto onlajnu je to ode mne již vše, děkuji, že jste jej sledovali a u dalších se budu těšit. Jakub Mahr
59:49'
Kometa zavezla puk za vlastní bránu a hraje o poslední sekundy.
58:58'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vladimír Eminger – 2 min., nedovolené bránění).
58:38'
Před koncem zápasu je tu ještě vyloučení, Martin Dočekal (KOM) odpyká dvouminutový trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů.
58:26'
Energie se snaží dostat před Čiliaka, díky dobré ofenzivě Brna se jí to ale nedaří.
Dnešní utkání sleduje 3410 diváků.
56:35'
Šik ujížděl za nahozeným pukem, následné zasunutí k tyčce ale do brněnské klece neprošlo.
55:40'
Hra je nestálá, puk se přesouvá z jedné strany ledové plochy na druhou.
53:47'
Ačkoliv jsou energetici v početní výhodě, nedaří se jim udržet útočné pásmo a střílet.
52:07'
Ve třetí třetině dostávají domácí další příležitost, Michal Gulaši (KOM) si odjíždí sednout na dvě minuty na trestnou lavici za vysokou hůl.
50:52'
Ze souboje o puk u mantinelu nevzešel vítěz, hlavní arbitr tak přikázal vhazování před Bednářem.
49:55'
Dočekal čekal přihrávku do levého kruhu, do nahrávky se ale vložila Energie a kombinaci zastavila.
48:53'
Bartejs to zkusil od modré, Bednářovu klec ale minul.
47:58'
Bednář zastavil špičkou betonu brněnskou střelu zprava, dává tak Energii ještě naději.
45:23'
Malec pálil od mantinelu, trefil však jen boční síť karlovarské branky.
44:04'
Kohout ukořistil puk z předbrankového prostoru, Rohan ale následnou přihrávku nedokázal zpracovat.
43:26'
Domácí se dopouštějí ofsajdu, vhazovat se bude za modrou.
42:13'
Na druhé straně zasahoval Bednář, střelu od modré ale skryl pod lapačku.
41:53'
Nahození západočechů zachytili Čiliak a rozehrál.
41:39'
Martin Rohan zůstal na ledě poté, co inkasoval zásah do obličeje po chvíli se ale zvedl a sám odjel na střídačku.
40:57'
Michálek nahodil puk od modré, Bednářovu branku ale vysoko přestřelil.
40:25'
Rachůnek zkusil zakončit bekhendem z pravého kruhu, Čiliak si ale jeho pokus pohlídal.
40:01'
Energie se ani po čtyřiceti minutách neprosadila. Ve čtyřiadvacáté minutě navýšil vedení Komety na 2:0 Holík. Domácí měli pětiminutovou přesilovku poté, co Martin Erat trefil Ramenem Havránka, využít se ji ale nepodařilo. Na 3:0 zvýšil Gulaši ve čtyřiatřicáté minutě svou střelou od modré. Poslední třetina začne v 19:15.
40:00'
39:18'
Brno se tlačí před Bednáře, karlovarští hráči jí ale brání ve střelbě.
37:11'
Köhler se snažil zasunout kotouč za Bednářův beton, to se mu ale nepodařilo.
36:28'
Rohan pálil zleva, Čiliak ale zachytil puk do lapačky.
35:26'
Otakar Šik inkasoval tvrdý hit u mantinelu, na střídačku odjel za doprovodu spoluhráčů.
33:51'
Kometa právě vstřelila branku!
Nedáš, dostaneš. Kometě naskočil na led pátý hráč a hra se přesunula před Bednáře, MICHALU GULAŠIMU pak nabil Hruška doleva k modré, odkud Gulaši prostřelil vše co mu stálo v cestě včetně Bednáře. Asistence: Jan Hruška.
33:47'
Střelu z úhlu schoval Bednář pod lapačku, bude se vhazovat.
32:58'
Domácím se nedaří v dlouhé přesilovce vytvářet tlak, nedaří se jim ani střílet.
31:44'
Ve vlastním oslabení se dostal ke střele Orsava, karlovarští obránci ale jeho střelu tečovali do ochranné sítě.
30:30'
Karlovarští se drží v útočném pásma, Kometa je ale nepouští ke střele.
28:27'
Tomáš Havránek inkasoval tvrdou ránu do obličeje ramenem od Martina Erata (KOM), který byl potrestán pětiminutovým plus osobním trestem do konce utkání za napadení. Pětiminutový trest odpyká Süss.
27:11'
Energetici mají možnost snížit, Jan Hruška (KOM) je sudími poslán na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.
26:50'
Vlach po obdržené přihrávce poslal rychlý puk od modré, Čiliak ale zasáhl betonem.
25:48'
Hosté vyrážejí z vlastního pásma k Bednářovi, ke střele se však zatím nedostali.
24'
Pěknou kombinaci hostů zakončil Holík, 0:2
24:55'
Köhlerův pokus na karlovarskou branku nedošel, díky jednomu z karlovarských obránců.
24:08'
Dočekalovo nahození od modré nasměroval Bednář betonem za svou klec.
23:26'
Štencel přihrál PETRU HOLÍKOVI z pravého kruhu k levé tyčce, odkud Holík bez problému trefil prázdnou branku. Asistence: Jan Štencel, Martin Erat.
22:34'
Dočekal nahrával do mezikruží zpoza branky, svou nahrávkou ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
21:51'
Vlach se snažil udržet kotouč v útočné třetině bruslí, to se mu ale nepodařilo, domácí jsou tak nuceni dobruslit za modrou.
20:53'
Po Rohanově nahození je Energie v útočném pásmu, brněnští hráči ale ihned napadají.
20:01'
V prvních dvaceti minutách se radovala jen Kometa. Energie vstoupila o utkání bojovně a první polovinu první třetiny odehrála hlavně v útočném pásmu,v patnácté minutě se ale podařilo hostům obsadit pásmo u Bednáře a skórovat, pálil Zaťovič, jehož střelu nasměroval do brankoviště blokující Rohan. Druhá třetina začne v 18:17.
20:00'
19:56'
Gorčík dobruslil kotouč, u mantinelu ale inkasoval hit od jednoho z brněnských hráčů, skóre se už nezmění.
18:41'
Černý sjel s kotoučem před Čiliaka a snažil se jej propasírovat za hostujícího brankáře, bezúspěšně.
17:23'
Gorčík vystřelil od levého mantinelu, Čiliakovu klec ale vysoko přestřelil.
16:24'
Hruška vystřelil z pravého kruhu, na poslední chvíli ale do jeho střely nastavil jeden z obránců hokejku a zabránil nebezpečí.
14:38'
Martin Rohan se snažil zablokovat střelu MARTINA ZAŤOVIČE, bohužel pro Energii jej nasměroval přesně do Bednářovy klece. Martin Erat, Petr Holík.
14:05'
Vondráček se obtočil kolem karlovarské klece a vystřelil z úhlu, Bednář ale zachytil puk do lapačky.
13:52'
Dočekal chtěl pálil od modré, karlovarská obrana jej však včas o puk obrala.
12:39'
Skuhravý poslal tvrdý puk na bránu Komety, Čiliak ale bravurně vyrazil ramenem.
11:50'
Domácí vyráží zpoza vlastní brány před brněnskou klec.
10:42'
Energetici znovu najeli do útočné třetiny a tlačí se na Čiliaka.
09:40'
Hruška to zkusil zprava, Bednářovu klec ale netrefil.
08:55'
Brno nahazuje kotouč do útočného pásma, jako první se k němu ale dostali domácí hráči.
07:13'
Dočekal ujel s kotoučem až před Bednáře, bekhendovým blafákem ho ale nepřekonal.
06:48'
Energie bojuje v útočném pásmu, Kometa se ale solidně brání.
05:31'
Plutnar nabil Šenkeříkovi doprava, následná střela ale našla svůj cíl na Čiliakově betonu.
04:48'
Je tu první vyloučení, Martin Dočekal (KOM) si jede odpykat dvouminutový trest za hákování.
03:49'
Plutnar přispěchal přes modrou k levému mantinelu a po obdržené přihrávce tvrdě vypálil, brněnský gólman ale puku nastavil vyrážečku.
03:10'
Nahození ze střední třetiny zastavil Čiliak holí a rozehrál.
02:30'
Karlovarští se drží v útočném pásmu a snaží se kombinovat.
01:25'
Černý vystřelil od levého kruhu, brankář Komety ale i tuto šanci zastavil.
00:13'
Hned po úvodním buly se dostali domácí ke střele, Čiliak ale první šanci Energie zastavil lapačkou.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) – Plutnar, Šenkeřík, Eminger, Kozák, Podlipnik, M. Rohan (A), Šafář – T. Rachůnek (A), Gríger, T. Havránek – J. Černý, R. Vlach, Kohout – T. Mikúš, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Kverka, Šik.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Z. Michálek, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, M. Erat – Orsava, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček – Süss, Kusko, Köhler.

Rozhodčí: Pražák, Petružálek – Lhotský, Ganger.
HC Kometa Brno Šestá Kometa je se čtyřiasedmdesáti body na dosah Vítkovicím, tři body na ní však schází Mladé Boleslavi. Poslední utkání s Hradcem brněnští hráči překvapivě prohráli 0:3, budou si proto chtít spravit chuť v Karlových Varech.

„Sezóna se pomalu chýlí k závěru, každý bod je pro všechny týmy hrozně důležitý. Věřím, že se mančaft po prohře s Hradcem nastartuje a v dvojutkání předvede více než stoprocentní výkon. Z tripu bychom rádi přivezli maximální bodový zisk,“ říká Kamil Pokorný.
HC Energie Karlovy Vary Domácí Energie má problémy s početnou marodkou, mimo dva chybějící brankáře postrádají Karlovy Vary i Jakuba Fleka nebo Ondřeje Beránka. Zelenobílý tým je se 46 body na dvanácté příčce a na Litvínov mu chybí devatenáct bodů, na dosah se dotáhl Chomutov, který potřebuje již jen tři body. V posledním utkání se energetici postavili Liberci, s ním však prohráli 1:3.

„Čeká nás zase další velmi kvalitní soupeř z vrcholu tabulky, který bojuje o nejpřednější příčky. Teď se nám dva zápasy dařilo držet s takovými celky krok. Pokud se nám bude dařit více v koncovce, v proměňování šancí, které si připravíme a budeme disciplinovaní, tak můžeme bodovat s každým. Uděláme vše proto, abychom se v těch domácích zápasech porvali o body a udělali naším fanouškům radost,“ doufá asistent trenéra Tomáš Mariška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.