Tipsport Extraliga - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Sparta - 1. prosince 2018   15:30

K. Vary
30:32' Stloukal (Skuhravý)
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)
Sparta
05:16' Pech  (Jarůšek, Forman) • 37:42' de la Rose  (Buchtele, P. Vrána) • 58:31' Kumstát
K. Vary
Šír, Petružálek – Svoboda, Lhotský
KV Arena, Karlovy Vary
4526 diváků
Sparta

SESTŘIH: Karlovy Vary - Sparta 1:3. Kruppovi svěřenci si odvážejí další tři body z ledu soupeře

Během třetí třetiny byl k vidění jediný gól, o který se minutu před koncem postaral Petr Kumstát, střelou do prázdné brány a rozhodl tak o vítězství Sparty. Domácím se nedařilo pořádně vystřelit, přihrávky byly nepřesné.

Nejlepšími hráči zápasu se stávají Matěj Machovský (SPA) a Václav Skuhravý (KVA).

Ode mě je to vše, loučí se s vámi Kamila Ströerová.
59'
Kumstát trefou do prázdné stvrdil výhru hostů, 1:3
59:37'
Sparta mířila vysoko do ochranné sítě.
59:18'
Karlovarští se ještě snaží snížit, ale marně.
58:31'
Sparta právě vstřelila branku!
Viníkem gólu je Rachůnek, který nahrál v obranném pásmu na PETRA KUMSTÁTA, který se jednoduše trefil do prázdné brány. Bez asistence.
58:17'
Do konce třetí třetiny zbývá jedna minuta.
58:02'
Tyčka prázdné brány!
57:40'
Energie se drží na puku a snaží se přesunout do útočné třetiny.
Filip Novotný zůstává na střídačce!
Oddechový čas pro domácí.
57:22'
Další zakázané uvolnění Sparty.
56'
Video v akci potřetí! Měl gól platit, nebo ne? Rozhodčí neuznali trefu Lukáše Pecha
56:50'
Karlovarské extrémně trápí nepřesné přihrávky.
56:29'
Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.
56:02'
Karlovarský kotel ještě věří, že Energie může vyrovnat a začala aktivně povzbuzovat hráče v černo-zelených dresech.
55:59'
Gól není uznán, jelikož nepřekročil brankovou čáru!
Fanoušci Sparty zato začali aktivně podporovat svůj tým a pokouší se tak ovlivnit výrok sudího, aby gól uznal.
Tolik telefonátů během jednoho utkání zde dlouho nebylo. Fanoušci jsou naštvaní a dávají svůj nesouhlas jasně najevo.
Nyní se jedná o gól Sparty, ve kterém si rozhodčí není jistý.
55:59'
Hlavní sudí jde opět telefonovat.
55:35'
Po nepřesné přihrávce se k puku dostal Lukáš Pech, který tak vybojoval pro své hráče útočné pásmo.
55:11'
Jak nepřesná Energie je, tak přesná je naopak Sparta. Ta je všude brzy, aktivně napadá, dostává se do dobrých pozic ke střele.
55:03'
Hosté hrají v plném počtu.
54:53'
Po vhazování pálil Adam Lapšanský, který o milimetry minul.
54:35'
Karlovarští napadají rozehrávky Sparty. Hráči z hlavního města dlouho čekali, než vyjeli z vlastní třetiny a nakonec dostávají puk do útočné třetiny jen za cenu zakázaného uvolnění.
53:46'
Pavelka se pokoušel zvýšit skóre Sparty, ale nepřekonal Novotného.
53:23'
Energii se podařilo vyhodit až k Machovského. Ovšem Sparta se znovu hrne do útoku.
52:58'
Přesilová hra pro Spartu. Na trestnou lavici zamířil Stanislav Balán (KVA) za podrážení.
52:44'
Střela Matěje Berana byla zblokovaná karlovarským bekem, dělovka tak skončila v ochranné síti za Novotným. Následuje komerční přestávka.
52:27'
Lapšanský pálil, ale puk vyrazil Machovský přímo na hokejku Kovačeviče, který mohl zakončit do prázdné brány. Do jeho střel však padl obránce Sparty.
51:53'
Obecenstvo se začíná probouzet povzbuzuje své idoly.
51:38'
Rachůnkova střela byla vyražena Machovským.
51:11'
Jarůšek prověřil pozornost brankáře Karlových Varů.
50:32'
Rousek upaloval k brance Novotného, podařilo se mu zakončit, ale karlovarský brankář sklapl betony ve správnou chvíli.
Dnešní utkání sleduje 4526 diváků.
49:52'
Gríger hledal hokejku Fleka, ovšem do přihrávky vložil hokejku jeden ze sparťanských hráčů.
48:50'
Energetikům se nedaří vůbec nic. Nepřesné rozehrávky, zakopávání o ledovou plochu, nepřesné střely a pomalejší pohyb. který je u Energie nezvyklý. Sparta je zkrátka všude dřív.
47:15'
Roman Vlach zakopl o puk, hodil rybičku, následně sparťanský hráč zakopl o ležícího Vlacha. Ke štěstí Energie se nestála žádná situace, která by mohla znamenat gól Sparty.
46:47'
Spartu zastavuje až úmyslný ofsajd.
46:40'
Muži s písmenem es na prsou se neustále drží ve třetině energetiků a pokouší se přemoct Filipa Novotného.
46:10'
Kohout nabil na Matice Podlipnika, jehož střelu zastavila přesná lapačka Matěje Machovského. Přichází komerční přestávka.
45:10'
Atmosféra v karlovarské hale utichla. Tábor Karlových Varů je chvílemi slyšet, ovšem také se ozývá kotel Sparty.
45:05'
Sparta má přesné rozehrávky, které se přesto domácí snaží napadat.
44:34'
Karlovarským se nedaří opustit vlastní pásmo a přemístit se do třetiny soka.
43'
Potlesk pro Pecha! Odvolal trest za faul na svoji osobu
43:58'
Energie se ujala kotouče přesouvá se do útočné třetiny, kde nijak neohrozila branku soupeře.
43:25'
Blain trefil svého hráče před karlovarskou bránou. Sparta se stále drží v útočné třetině a hledá třetí recept na Filipa Novotného.
42:56'
Lukáš Rousek se snažil propasírovat puk Novotnému pod betonem. Karlovarský brankář měl betony nedobytné.
42:30'
Šenkeřík našel hokejku Plutnara, jehož střela orazítkovala plexisklo za hostující svatyní.
42:02'
Energie je za vlastní brankou a hledá cestu k Machovského.
41:40'
A na druhé straně je pískán ofsajd hostů.
41:10'
Když se Karlovarským konečně podařilo opustit vlastní třetinu, jsou zastaveni ofsajdem.
40:50'
Od modré čáry prověřil pozornost Novotného Blain.
40:27'
Další zakázané uvolnění energetiků.
40:15'
Hlavní sudí už chtěl vylučovat, ale Lukáš Pech uznal, že se o faul nejednalo.
40:09'
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
40:01'
Led je připravený, bude se vhazovat.
Týmy jsou na ledové ploše, na ledě jsou ale kaluže.
Energii se podařilo ve 31. minutě srovnat, díky gólu Petra Stloukala. Karlovarská radost trvala jen sedm minuté. Poté se u puku objevil Erik de la Rose, který opět poslal Spartu do jednobrankového vedení. Ve druhé třetině bylo k vidění více šancí, o trošku více jich měla rozhodně Sparta. Karlovarským shází přesnost ve střele na branku. Třetí třetina začne v 17:16.
40:00'
39:54'
Sparta se ještě v posledních vteřinách pokouší o navýšení skóre.
39:12'
Milimetrovou přihrávku dostal Rousek, který pelášil sám na Novotného. Brankář Energie střelu zastavil.
38'
De la Rose se otočil v mezikruží a vrátil hostům vedení, 1:2
38:40'
Karlovy Vary byly nabité po vstřeleném gólu. Nyní je opět aktivnější Sparta.
38:28'
Do konce druhé periody zbývá jedna minuta.
37:42'
Krásná branka od Sparty. ERIK de la ROSE se otočil v mezikruží. Trefil se mezi ruku Filipa Novotného a tyčku. Asistence: Jan Buchtele, Petr Vrána.
37:15'
Ofsajd Sparty.
35:59'
Stanislav Balán vypálil, kotouč Machovskému propadl a zůstal nepokrytý. Jeden z karlovarských hráčů puk dojel a snažil se jej zasunout za hostujícího brankáře, ovšem Machovský se bleskově přesunul.
35:08'
Sparta je rychlejší jak hráči Karlových Varů. Je téměř všude.
33'
Gríger poslal kotouč bruslí až do brány, gól nemůže platit
33:59'
Skuhravého střela mířila nad sparťanskou bránu.
33:12'
Pechův pokus vyrazil betonem Novotný.
Komerční přestávka.
33'
33:00'
Novotný vyrazil puk do ochranné sítě.
32:11'
Branka nemůže být uznána, pravděpodobně se jednalo o to, že kotouč byl do brankoviště nasměrován nohou!
Gríger zřejmě vstřelil gól, ovšem bude se zkoumat video, zda branka může být uznána.
32:11'
Bude se zkoumat video!
31'
Vyrovnáno! Skuhravý excelentně připravil palebnou pozici pro Stloukala, 1:1
31:03'
Energie zezelenala krev v žilách a ihned dostala Spartu do tlaku, který Sparta Praha ke štěstí ustála.
30:32'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Nedáš, dostaneš. Opět se potvrdilo známé pořekadlo. Do šance ujížděl Skuhravý, který se držel na puku a když byl PETR STLOUKAL těsně před Machovským, dostal přihrávku a zasadil puk, spolu s Machovským a vlastním těle do hostující brány. Asistence: Václav Skuhravý.
30:05'
Novotný se zapotil po několika pokusech ze sparťanských hokejek.
29:37'
Kotouč v ochranné síti za Machovským.
29:17'
Hladce se Sparta dostala do třetiny a hledá cestu ke střele na Novotného.
29:05'
Kovačevičova střela zamířila do ochranné sítě. Hosté hrají v plném počtu.
28:23'
Mikúš udržel Karlovy Vary v útočné třetině, přesto se domácím celku nepodařilo překvapit Machovského.
27:48'
V oslabení se dostal do šance Jan Buchtele, který orazítkoval jen mantinel za zády Novotného.
27:36'
Sparta se znovu osvobozuje. Energie nemá tolik prostoru na zakončení.
27:05'
Plutnar pálil od modré, trefil bránícího hráče, načež se hostům daří vyhodit až k brance energetiků.
27:01'
Richard Jarůšek (SPA) zamířil na trestnou lavici za podrážení.
26:31'
Jan Piskáček pálil z levého kruhu, ale brankář domácích si střelu pohlídal. Následuje komerční přestávka.
25'
Au, to bolelo! Novotný udeřil Pecha hokejkou do břicha
25:28'
Karlovarským se podařilo přežít sparťanský tlak.
25:25'
Novotný zastavil poskakující puk.
25:06'
Lapšanský mohl vyhodit, ale minul levitující puk.
24:43'
Sparta se zabydlela ve třetině energetiků a pokouší se znovu překonat Filipa Novotného.
24:02'
Forman si přibrzdil v mezikruží a poslal střelu na karlovarskou bránu. Dělovka skóre nezměnila.
23:42'
23:16'
Sparta se osvobozuje. Karlovarští se znovu vrhají do útoku.
23:03'
Podlipnik trefil prvního bránícího hráče před sebou.
22:30'
Střela Beránka od modré mířila mimo branku hostů.
21:41'
Dvě minuty za podrážení si vysloužil Dean Zachary Sill (SPA).
20:36'
Sparta ve třetině Novotného si přihrála rukou, a tak je vykázána z pásma.
20:33'
Energie se při přechodu do útočné třetiny dopustila ofsajdu.
20:08'
Kotouče se zmocnila Energie, která nahazuje k brance Machovského.
20:01'
Během první třetiny se podařilo Spartě trefit úvodní branku zápasu. V šesté minutě otevřel skóre Lukáš Pech. Více branek k vidění nebylo. Sparta nepouští Energii na tolik do hry, aby Karlovarští mohli hrát svou hru. Sparta Praha hraje hodně do těla a nenechá karlovarským hokejistům nic zadarmo. Druhá třetina začne v 16:21.
20:00'
19:37'
Na druhé straně – zakázané uvolnění Varů.
19:05'
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
18:52'
18:28'
Beránek s Piskáčkem si vyřizovali účty po přerušení, vše se obešlo bez potrestání.
17:50'
Martin Rohan trefil prvního bránícího hráče před sebou.
17:04'
Hladce se přesunuli hosté do útočné třetiny. de la Rose pálil od modré, ale karlovarský brankář měl lapačku připravenou.
16:40'
16:06'
Vlach hledal hokejku Mikúše. Ovšem Tomáš Mikúš nestačil puk zastavit.
15:25'
Vzápětí přichází opět vyhození.
14:58'
Spartě se daří dvakrát po sobě vyhodit puk do bezpečné vzdálenosti.
14:38'
Richard Jarůšek (SPA) se provinil hákováním a vysloužil si dvouminutový trest.
14:29'
Adam Lapšanský se mohl dostat do úniku, ale kotouč mu sparťanský bek vypíchl.
14:10'
Jednoduchou střelu ukryl Novotný do lapačky.
13:47'
U sparťanské střídačky se bojuje o puk. Nakonec vítězí Sparta, která směřuje k Novotnému.
12:35'
Karlovarským se momentálně nedaří projít přes dobře zabezpečené střední pásmo. Zato Novotný má plné betony práce s pražskou návštěvou.
12:15'
11:43'
Sparta hraje hodně do těla, někdy až na hranici pravidel. Její hra jí však zatím vychází. Energie nedostává prostor, který by potřebovala, aby mohla hrát svou hru.
11:20'
Dvořák se postaral o nebezpečnou střelu na Filipa Novotného. Karlovarský gólman ukryl střelu pod svá křídla.
10'
Video v akci! Machovský měl velké štěstí, kotouč se zastavil na brankové čáře
10:45'
Na druhé straně se Novotný zapotil, když proti němu jela trojice sparťanských hráčů, kteří se trefili mimo bránu Karlových Varů.
10:28'
Dosoukat puk za záda Machovského se snažil Skuhravý, ale bez úspěchu.
09:56'
Při přechodu do útočné třetině se domácí provinili ofsajdem.
09:10'
Ze záznamu ze hry a telefonátu s videorozhodčím je rozhodnuto, že gól Dávida Grígera není uznán.
09:10'
Po menší potyčce mezi karlovarskými hráči a Spartou přichází komerční přestávka.
09:02'
Od modré pálil Plutnar, který minul.
08:18'
Lapšanský nabil před bránu Kohotovi, ten nerozvlnil hostující síť.
07:15'
Do útočné třetiny přechází Sparta, která nijak nepřekvapila brankáře Karlových Varů.
6'
Pech tečoval střelu Jarůška přesně do brány, 0:1
06:48'
Střely energetiků nejsou přesné.
06:33'
Energie hledá recept na sparťanského brankáře, ale marně.
05:37'
Kozákova střela od kruhů skončila v ochranné síti za Machovským.
05:16'
Dvacet pět vteřin před koncem přesilové hry se podařilo nasměrovat puk za záda Novotného LUKÁŠI PECHOVI, který tečoval střelu Jarůška. Asistence: Richard Jarůšek, Miroslav Forman.
04:52'
Polovina přesilové hry Sparty je za námi. Energie znovu úspěšně vyhazuje.
04:28'
Plutnar posílá puk ze středního pásma do rohu obranné třetiny Sparty.
04:02'
Karlovarským se během krátké chvíle podařilo vyhodit kotouč do bezpečné vzdálenosti.
03:40'
První vyloučení v utkání. Na trestnou lavici zamířil Vladimír Sičák (KVA) za vystřelení puku mimo hrací plochu.
03:26'
Sparťané se na okamžik zdrželi ve útočné třetině, ale neohrozili karlovarské brankoviště.
02:58'
Zatím nebylo k vidění moc střel. De facto na každé straně po jedné střele.
01:42'
Jedna velká šance na hokejce Sparty, kdy se nepodařilo Piskáčovi trefil branku Novotného. Vzápětí se do akce pustili energetici. Skuhravý pelášil s Beránkem. Kapitán Karlových Varů se trefil do připravené lapačky Machovského.
01:15'
Beránek dojel kotouč za hostující bránu, Karlovy Vary se ke střele ale nedostaly.
00:35'
Karlovarským se nepodařilo projít přes důslednou obranu Sparty.
00:08'
Vhazování vyhrál Gríger, Energie se přesouvá do obranného pásma a vzápětí se pokouší přejít přes střední třetinu.
00:01'
Prvním hráčem, který vstoupil na ledovou plochu v dresu Sparty je Matěj Machovský.
Energie nastupuje na led v čele s Jakubem Flekem.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák (A), Kozák, M. Rohan – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Tomáš Dvořák, de la Rose, Piskáček, Delisle, T. Pavelka, Blain, T. Voráček – Kumstát, Pech (A), Rousek – Jarůšek, Sill, Forman (A) – Buchtele, P. Vrána (C), Kudrna – T. Jandus, Pšenička, Beran.

Rozhodčí: Šír, Petružálek – Svoboda, Lhotský.
HC Sparta Praha
Ze šesti listopadových zápasů se Spartě podařilo bodovat pouze dvou, navíc jen jednou za plný počet bodů. Ačkoli má za sebou Sparta Praha nepříznivý měsíc, tak se drží na pátém místě se šestatřiceti body na svém kontě. Na venkovních stadionech sparťané řádí ve velkém, jelikož z ledů svých soků si odvezla dohromady dvacet bodů a v tabulce venkovních zápasů jim zaslouženě patří první místo. Kanadskému bodování na Spartě kraluje Petr Vrána s 18 body za šest gólů a dvanáct asistencí. Šesti góly a deseti asistencemi se pyšní Andrej Kudrna. Třetím sparťanem je štírek Lukáš Pech, který se zasloužil o 6 branek a 9 asistencí. Vyloupí Sparta KV Arénu?
HC Energie Karlovy Vary
Před první adventní nedělá čeká energetiky těžká zkouška. Do karlovarské arény dorazí Sparta Praha. V minulém týdnu prověřily Energii Vítkovice. Ačkoli se domácím podařilo vsítit úvodní branku zápasu, Ridera rychle srovnala, následně odskočila na rozdíl jednoho gólu. Karlovy Vary vstřelili vyrovnávací branku. Ovšem ve třetí třetině rozhodla Ridera o svém vítězství, když se v 52. minutě trefil Radoslav Tybor. Karlovarské v zápase také trápila nedisciplinovanost, i když měla pouze šest trestných minut, které zasáhly do zápasu, se závěrečnou sirénou si ještě vysloužil desetiminutový trest za nesportovní chování Vladimír Sičák. I když domácí nakonec prohráli rozdílem jediné branky, měli dvojnásobný počet střel jak Vítkovice. Karlovarským se daří na domácí půdě, podařilo se jim již sedmkrát zvítězit, z toho šestkrát za plný počet bodů. Navíc dohromady 40 branek vstřelila Energie na svém ledě. Jakub Flek zasáhl do dvaceti utkání, ve kterých posbíral 14 bodů. Se stejným počtem bodů se drží Petr Šenkeřík. Třetí příčka patří Tomáši Rachůnkovi s 12 body Podaří se některému ze zmíněných energetiků překonat gólmana Sparty?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.