Tipsport Extraliga - Základní část - 50. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Brno - 3. března 2019   16:00

Liberec
47:21' J. Vlach (Lenc, Doherty) • 56:00' M. Kvapil
2:3
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Brno
14:51' Dočekal  (L. Čermák, Vondráček) • 49:08' Barinka  (Orsava, P. Holík) • 62:40' P. Holík
Liberec
Bejček, Pražák – Svoboda, Lhotský
Home Credit Aréna, Liberec
7 500 (vyprodáno) diváků
Brno

SESTŘIH: Liberec - Kometa Brno 2:3pp. Přetahovanou rozsekl pro hosty Holík

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
Brno nakonec získává dva důležité body za výhru v prodloužení. Liberec dnes bere pouze jeden a zkomplikoval si situaci v boji o prezidentský pohár.
Nejlepšími hráči zápasu byli určeni Michal Barinka (KOM) a Jaroslav Vlach (KOM).
62:40'
Kometa právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto! Roman Will sice ještě stačil parádním zákrokem zlikvidovat přečíslení Komety, jenže PETR HOLÍK se dostal k dorážce a zasunul kotouč za bezmocného gólmana Liberce. Bez asistence.
61:51'
Michal Gulaši zakončoval po nahrávce Jakuba Orsavy do prázdné brány, jenže zamířil do břevna! Jeho střelu možná ještě přizvedl Roman Will.
61:19'
Slibně se rozvíjející akci Brna zastavil hvizd čárového rozhodčího, jenž signalizuje ofsajd.
61:00'
Leoš Čermák mířil z vrcholu kruhu nad břevno.
60'
Souboj Barinky s Vlachem v závěru třetí třetiny
60:29'
Tygři vyhráli buly a nastěhovali se do obranné třetiny Komety. Ta se však po chvíli dostala ke kotouči a zakládá vlastní útok.
60:01'
Začalo prodloužení.
Po odpískání konce této periody se do sebe pustili Jaroslav Vlach a Michal Barinka. Férový souboj nakonec ovládl k velké radosti domácích fanoušků liberecký bijec.
Liberci se ve třetí třetině podařilo dvakrát srovnat stav utkání a stav je tak 2:2. Uvidíme prodloužení.
60'
60:00'
Třetí třetina skončila.
60:00'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Barinka – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
58:55'
Tomáš Filippi zachytil rozehrávku Brna a přihrál před bránu volnému Radanu Lencovi. Ten se však nenacházel v zcela ideálním postoji a jeho zakončení nenadělalo Karlu Vejmelkovi moc velké potíže.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57'
Kvapil z trestného střílení vyrovnal na 2:2
57:42'
Ofsajd v podání Komety.
56:00'
Liberec právě vstřelil branku!
Tak tohle byl nájezd za zlatého bludišťáka! MAREK KVAPIL si chvíli pohrával s kotoučem a poté jej zkušeně poslal k pravé tyči! Je opět vyrovnáno!
55:58'
K puku se staví Marek Kvapil.
55:58'
Marek Zachar se prohnal po levé straně a jel sám na Vejmelku. Byl však faulován a uvidíme trestné střílení!
55:37'
V pěti hraje už i Liberec.
55:19'
55:01'
Brno se dostalo k puku a nikam se nežene. Šetří čas.
54:16'
Po chvíli kombinování v útočném pásmu vypálil Petr Kolmann, kterého vychytal Karel Vejmelka. Hry čtyři na čtyři zatím lépe svědčí Severočechům.
53:37'
A navíc je Michal Birner (LIB) potrestán za podrážení.
53:24'
Kometa se ale hned v úvodu oslabení osvobozuje.
53:19'
Jan Hruška (KOM) je vyloučen za krosček. Tygři mají obrovskou šanci na srovnání.
53:06'
Na druhé straně si pro změnu poradil Karel Vejmelka s pokusem Matěje Stránského od modré.
52:36'
V přečíslení dva na jednoho se Martin Zaťovič rozhodl pro střelu, která rozhodně neměla špatné parametry. Roman Will ovšem stihl zasáhnout svým ramenem a drží naděje tygří smečky.
51:13'
Romanu Willovi nyní propadla střela Tomáše Bartejse, kotouč se ale naštěstí pro Liberec odkutálel těsně vedle tyče.
51:05'
Do konce třetí třetiny zbývá necelých devět minut a Tygři jsou tam, kde byli na začátku. Musí dotahovat jednobrankové manko.
51:05'
Liberec se provinil zakázaným uvolněním.
50'
Barinka zakončil protiútok hostů, 1:2
50:06'
Dělovka Lukáše Dernera byla tečována do ochranné sítě.
49:08'
Moravané si berou zpět vedení! Petr Holík vyslal do útoku Jakuba Orsavu, jenž vjel do útočného pásma a naservíroval kotouč MICHALU BARINKOVI, který jej poslal za marně se přesouvajícího Romana Willa. Asistence: Jakub Orsava, Petr Holík.
48'
Vlach tečoval nahození Lence, 1:1
48:55'
Karel Vejmelka měl nyní trochu problémy se střelou Jakuba Valského z ostrého úhlu. Nakonec ale situaci zvládl a přerušil hru.
48:41'
Icing Komety Brno. Hra se přesune před Karlem Vejmelkou.
47:21'
Domácí se dočkali! Radan Lenc nahodil od modré kotouč na bránu a těsně před Karlem Vejmelkou jej do sítě tečoval JAROSLAV VLACH! Asistence: Radan Lenc, Taylor Doherty.
46:16'
Leoš Čermák nyní pořádně vystrašil Romana Willa, když se napřáhl na modré a trefil tyč.
45:36'
Hosté jsou kompletní. Liberec i přes velké množství střel neskóroval.
44:55'
Kometa se osvobozuje.
43:54'
Marek Kvapil poslal puk do brankoviště, kde operoval Radan Lenc. Ten ale ani natřikrát touš za Vejmelkova záda nepropasíroval.
43:34'
Tomáš Malec (KOM) poslal kotouč přímo do ochranné sítě a to znamená jediné. Trest na dvě minuty za zdržování hry.
43:06'
Domácí zjednodušili hru a pálí ze všech možných pozic.
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků, Home Credit Aréna je vyprodaná.
42:03'
Libor Hudáček zavezl kotouč do útočného pásma a parádní kličkou obešel brněnského obránce. Následně ale zamířil přímo doprostřed brány.
41:56'
Hosté hrají v plném počtu.
41:38'
Kometa vyhazuje. Tygři musí začít ve svém útočném pásmu.
40:38'
Po tvrdé střele Michala Birnera se kotouč vznášel nad bránou. Brněnští jej odpálili do bezpečí, avšak byla jim odpískána vysoká hůl.
40:01'
Střely na bránu v druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 11 (20)
HC Kometa Brno: 9 (17)
Třetí třetina začne přibližně v 18:00.
Druhá část je minulostí. Nic zvláštního se nestalo, Liberečtí sice buší, jenže Kometa hraje v obraně velmi dobře a svého soupeře k ničemu nepouští. Uvidíme, zda se Tygrům povede v závěrečném dějství utkání zvrátit.
40:00'
39:51'
Liberec si svou aktivitou vysloužil přesilovku. Držením se provinil Karel Plášek (KOM).
38:17'
Tygři se v rychlosti dostali do útočného pásma, jenže Karel Vejmelka si poradil i se zakončením Jana Ordoše z pravého kruhu.
37:09'
Jakub Valský objel v plné rychlosti bránu a chtěl zasunout puk za brankovou čáru. Karel Vejmelka se ale stihl ke své druhé tyči přesunout.
35:51'
Následuje další úspěšný zákrok Karla Vejmelky, jenž lapil pokus Petra Kolmanna od modré.
35:20'
Severočeši začínají přitvrzovat hru.
34:19'
Tygři jsou v plném počtu, Jaroslav Vlach opustil trestnou lavici.
33:59'
Liberečtí vyrazili v oslabení do útoku. Střelu Lukáše Dernera mohl vzápětí dorážet Tomáš Filippi, jenže trefil ležící Vejmelku.
33:23'
Šelmy se zatím úspěšně brání.
32:15'
Jaroslav Vlach (LIB) si odsedí menší trest za pozdní dohrání.
31:43'
Petr Kolmann byl natlačen na bránu, která tak opustila své působiště. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Vejmelkou.
30:48'
Hosté si berou oddechový čas.
30:45'
Tygři nyní zamkli Kometu v její obranné třetině, jenže Karel Vejmelka je neprůstřelný. Brno se nakonec osvobodilo pouze za cenu zakázaného uvolnění.
28:48'
Icing v podání Liberce. Hra je nyní plná nepřesností.
26:57'
Tým z města pod Ještědem je zatím o něco častěji na kotouči, jenže přes důslednou obranu Komety se jen těžko prosazuje.
25:16'
Brno se bez větších potíží ubránilo.
25:08'
Nakonec vypálil Tomáš Filippi, jenže zamířil přesně do Vejmelkovy lapačky.
24:30'
Severočeši to překombinovali a vlastní nepřesnou přihrávkou se připravili o pásmo.
23:23'
Jedovatý projektil Martina Ševce od modré čáry vyrazil Karel Vejmelka svým levým betonem. Následně Moravané vyhazují.
23:13'
Martin Zaťovič (KOM) je vyloučen za krosček. Tygři si zahrají přesilovku.
22:32'
Taylor Doherty se rozjel na vlastní polovině a zavezl kotouč až do útočného pásma, kde posílal puk do brankoviště. Tam se ale Jan Ordoš neprosadil. Poté se kanadský obránce dostal ještě ke střele od modré, tu však zlikvidoval Karel Vejmelka.
21:13'
O chvíli později se dostal od domácí obrany trochu více prostoru Martin Dočekal, jenže trefil pouze hrudník Romana Willa.
20:58'
Tygři se následně dostali do přečíslení dva na jednoho, při kterém zkoušel Petr Jelínek přihrát Lukáši Krenželokovi. Jeho pas však zlikvidoval brněnský obránce.

Druhá třetina začne přibližně v 17:04.
Máme za sebou první třetinu, ve které si mnohem více vyložených šancí připsali liberečtí Bílí Tygři. Karla Vejmelku však ani jednou nepřekonali, a tak přišel trest v podobě trefy Martina Dočekala, jenž poslal Kometu do vedení.
20:00'
19:37'
Tygři vybojovali kotouč a šetří čas.
18:57'
Ladislav Šmíd vystihl záměr Komety, zmocnil se puku a vyhodil jej z obranného pásma.
18:37'
Přesilovku si vyzkouší i Brno. Martin Ševc (KOM) je vyloučen za podrážení.
18:23'
Tomáš Hanousek při rozehrávce přímo namazal kotouč Janu Hruškovi, jehož dělovku ukryl Roman Will do své lapačky.
16:48'
Po střele Matěje Stříteského mohl dorážet Radan Lenc, jenže trefil pouze Vejmelkův beton.
15'
Dočekal dorazil puk za Willa, 0:1
15:22'
Po nepřesné rozehrávce Severočechů doputoval touš až na zakázané uvolnění.
14:51'
Hosté jdou z ničeho nic do vedení! Leoš Čermák se natlačil do brankoviště, kde ještě Romana Willa nepřekonal, puk se však odrazil k MARTINU DOČEKALOVI, který jej poslal do sítě. Asistence: Leoš Čermák, Tomáš Vondráček.
13:21'
V rámci akce tři na dva se Petr Jelínek rozhodl pro individuální zakončení, jenže trefil pouze blokujícího hráče. Vzápětí se dostal k dorážce, kterou pokryl Karel Vejmelka.
12:04'
Po dalším vyhození Komety vyhrál Martin Zaťovič bruslařský souboj nad Tomášem Hanouskem a z ostrého úhlu zkusil překvapit Romana Willa. Ten byl pozorný.
11:51'
Kotouč mimo hřiště. Vhazovat se bude po levici Karla Vejmelky.
11:27'
Petr Jelínek vyhrál buly přímo na Martina Ševce, jenž od modré poslal okamžitě kotouč na bránu. Karel Vejmelka měl ale velmi dobrý výhled a jeho střelu vyrazil.
11:10'
Hra se začíná vyrovnávat. Zdá se, že Brno se probouzí.
08:53'
Moravané se po dlouhé době dostali ke slovu. V útočné třetině ale nic nevymysleli a následně se o ni připravili nepřesnou přihrávkou.
08:07'
Tygři jsou zatím výrazně lepší a svému soupeři v podstatě nepůjčili kotouč. Karel Vejmelka ovšem zatím drží bezbrankový stav.
06:46'
Jan Ordoš nyní vybojoval puk pro Jaroslava Vlacha, který stanul sám před Vejmelkou. Hostující brankář ale předvedl další skvělý zásah, když Vlachům pokus vyrazil do rohu.
06:12'
06:12'
Tygři nyní předvedli v útočném pásmu luxusní ťukec, na jehož konci přihrál Marek Kvapil přes celou šíři kluziště Tomáši Filippimu. Toho ovšem parádním zákrokem vychytal Karel Vejmelka, jenže se stihl přesunout.
5'
Po geniální přihrávce Kvapila zkusil Valský bekhendový blafák
05:00'
Po chybě v rozehrávce Liberce se k zakončení dostal Martin Zaťovič, jenže trefil pouze boční síť.
04:35'
Petr Jelínek překvapil všechny protihráče zadovkou zpoza brány, která našla Radana Lence. Ten ale Vejmelku z bezprostřední blízkosti nepřekonal.
04:28'
Po dělovce Martina Ševce se před Karlem Vejmelkou strhla tlačenice o puk, ze které nakonec vyšli vítězně Brněnští.
04:07'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Bartejs – 2 min., hákování).
04:02'
Michal Birner vybídl k zakončení Jakuba Valského, který se po jeho parádním pasu ocitl sám před bránou. Svou kličku do bekhendu však nedotáhl do úspěšného konce, byl totiž zahákován.
03:34'
Vzápětí hosté vyhazují na icing. Buly v obranném pásmu Moravanů se tak bude opakovat.
03:27'
Tvrdá rána Radana Lence z levé strany byla tečována až do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Karlem Vejmelkou.
02:30'
Jan Ordoš zavezl v plné rychlosti puk do za modrou čáru a protlačil se až do zakončení. Jeho projektil však prosvištěl těsně vedle tyče.
01:59'
Brno se na chvíli usadilo v útočné třetině, k přímému ohrožení Romana Willa se ale nedostalo.
01:03'
Bedřich Köhler zkusil vypálit zpoza obránce, jenže zamířil mimo tři tyče.
00:52'
Ke kotouči se ale následně dostala Kometa.
00:04'
Tygři vyhráli úvodní buly a zakládají první útok.
00:01'
Obě mužstva už jsou na ledě. Zazní státní hymna a jdeme na to!
Před utkáním jsme svědky ceremoniálu na oslavu 25. výročí spolupráce Bílých Tygrů Liberec se společností Syner. Start zápasu se tak chvíli pozdrží.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Stříteský – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, J. Vlach.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Jekel) – O. Němec (A), Štencel, Z. Michálek, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Orsava, P. Holík, Zaťovič (A) – Köhler, Hruška, Mallet – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – P. Kratochvíl, Süss, Plášek ml..

Rozhodčí: Bejček, Pražák – Svoboda, Lhotský.
Liberec vs. Kometa

Počet vzájemných zápasů: 39

Bilance: 17 – 2 – 0 – 2 – 18

Skóre: 93:111

Vzájemným soubojům v této sezóně zatím jednoznačně vládnou Liberečtí. Ti nejdříve v 11. kole porazili Brňany na jejich kluzišti 5:2, poté v Home Credit Aréně zvítězili domácí 5:2 a v posledním utkání těchto soupeřů zvítězili opět Tygři, tentokrát 2:1. Připíšou si svěřenci trenéra Filipa Pešána čtvrtou výhru proti Kometě v této sezóně nebo se budou radovat Moravané? To se dozvíme v následujících okamžicích.
HC Kometa Brno

Umístění v tabulce: 5.
Počet bodů: 83
Skóre: 138:125
Poslední utkání: Kometa vs. Vítkovice 3:1
Nejproduktivnější hráč: Petr Holík (15+36)

Brněnští v poslední době předvádí dobré výkony, vždyť si z posledních tří zápasů připsali všech devět bodů! V posledním kole zavítali do Vítkovic, kde díky třem gólům v poslední dvacetiminutovce zvrátili nepříznivý vývoj zápasu a vyhráli 3:1. Kometa se aktuálně nachází na pátém místě s 83 body s pětibodovým náskokem na sedmé Vítkovice. Šestku tedy Moravané nemají ještě jistou.

Obrana Tygrů si bude muset dát velký pozor na první brněnskou lajnu, ve které hrají kanadský kanonýr Peter Mueller a zkušení forvardi Petr Holík a Martin Zaťovič. Tato řada je dokonce nejproduktivnější v extralize, při společném působení na ledě už nastřádali skvělých 60 kanadských bodů v 42 zápasech. Mezi obránci vyčnívají Ondřej Němec a Jan Štencel, kteří patří mezi nejlepší zadáky celé soutěže. Skvělé výkony od svého návratu z KHL předvádí brankář Marek Čiliak, jenž si drží úspěšnost zákroků nad 94 %.
Bílí Tygři Liberec

Umístění v tabulce: 1.
Počet bodů: 97
Skóre: 163:116
Poslední utkání: Litvínov vs. Liberec 6:3
Nejproduktivnější hráč: Marek Kvapil (23+32)

Výsledky libereckých hokejistů jsou v poslední době jako na houpačce. Po prohře s Olomoucí si Tygři minulou neděli spravili náladu v utkání s Hradcem, které po krásném obratu vyhráli 6:3. V posledním kole však šelmy narazily na svého neoblíbeného soupeře, Vervu Litvínov. V první třetině si svěřenci trenéra Filipa Pešána vypracovali nadějný náskok, jenže během druhé dvacetiminutovky o něj přišli a nakonec domácím podlehli 3:6.

Tygři stále okupují první příčku extraligové tabulky, na druhou Plzeň už ale mají náskok pouhých dvou bodů! V boji o Prezidentský pohár je i třetí Třinec, jenž na celek z města pod Ještědem ztrácí čtyři body. Do konce základní části zbývají tři zápasy a každý bod tak bude pro libereckou skvadru klíčový.
Přeji pěkné nedělní odpoledne a vítám vás u textového přenosu z hokejové extraligy. Základní část se rychle chýlí ke svému konci a boje o pozice vrcholí. Dnes se proti sobě v rámci padesátého kola utkají týmy Bílí Tygři Liberec a HC Kometa Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.