Tipsport Extraliga - Základní část - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Litvínov - 18. ledna 2019   18:00

Liberec
13:00' Stříteský (Ševc) • 15:25' Redenbach (Birner, M. Zachar)
2:3
(2:1, 0:1, 0:1)
Litvínov
02:41' Jícha  (F. Lukeš) • 22:34' Petružálek   • 43:34' Kašpar  (Helt)
Liberec
Lacina, Pražák – Kajínek, Zavřel
Home Credit Arena, Liberec
Litvínov
Janus (Petrásek) – Trončinský, Ščotka, Graborenko, Piché, Suchánek, Baránek, L. Doudera – Válek (A), V. Hübl, F. Lukeš – Kašpar, J. Mikúš, Helt (A) – Petružálek, M. Hanzl (C), Trávníček – Jícha, M. Havelka, Jurčík.

Liberec - Litvínov: Kašpar parádní ranou k bližší tyči překonal Romana Willa, 2:3

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek večera.
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni František Lukeš (LIT) a Tyler Redenbach (LIB).
Utkání je u konce. Tygři poprvé od 27. října prohráli na domácím ledě a i přes obrovský tlak v závěru se musí spokojit s porážkou. Litvínov byl dnes o něco lepším týmem a zaslouženě bere tři body.
59:46'
Rychlostní souboj po vyhození vyhráli Liberečtí. Po zakázaném uvolnění Litvínova se bude čtrnáct vteřin před koncem vhazovat před Janusem.
59:31'
Po dalším icingu se berou oddechový čas hosté.
59:29'
Jaroslav Janus neudržel střelu Libora Hudáčka, naštěstí pro něj ale jeho spoluhráči odpálili kotouč do bezpečí.
58:49'
Litvínov vyhodil do středního pásma a rychle střídá.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Tygři jsou usazení v útočném pásmu.
58:00'
Další zakázané uvolnění Vervy.
57:42'
Jaroslav Janus pokryl střelu domácích a pro jistotu přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.
57:42'
Maskovaný muž libereckého celku opět spěchá na střídačku.
57:35'
Vhazovat se bude ve středním pásmu. Roman Will se vrací do brány.
57:06'
Hosté se osvobozují.
56:25'
Roman Will zůstává na střídačce. Liberečtí to zkouší v šesti.
56:25'
Domácí si vyžádali time-out.
56:25'
Zakázané uvolnění Vervy.
55:30'
Střelu Michala Birnera z úhlu vyrazil Jaroslav Janus přímo k Martinu Ševcovi, jenž však trefil pouze betony přesouvajícího se gólmana Litvínova. Janus dnes chytá opravdu skvěle.
52:52'
Dělovku Taylora Dohertyho od modré čáry pokryl Jaroslav Janus, načež se icingem pro změnu provinili hosté.
52:12'
Po nepřesné přihrávce Taylora Dohertyho doputoval puk až na zakázané uvolnění.
51:26'
Jen pro zrekapitulování, máme za sebou neuvěřitelnou pasáž, kdy Tygři téměř dvě minuty obléhali obranné pásmo Litvínova, nicméně branku nevstřelili a hosté nadále drží těsné vedení.
51:26'
Jeden z hráčů Vervy zůstal ležet na ledě. Hra je přerušena.
50:42'
Po enormním náporu Tygrů ještě hosté sebrali zbytek sil a jeli dva na jednoho. Přečíslení soupeře však zlikvidoval Martin Ševc.
49:29'
Zdá se, že Liberec chytil druhá dech! Litvínov se nemůže vymanit ze tlaku.
48:00'
Po křížném pasu Marka Kvapila zakončoval do odkryté brány Michal Birner, který ovšem mezi tři tyče nezamířil.
47:12'
Před bránou se nyní zjevil osamocen Jakub Petružálek, který okamžitě vypálil. Roman Will ale bleskově vytasil svůj beton a udržel naděje svého týmu.
46:49'
Domácí už jsou v pěti.
46:18'
Domácí vybojovali kotouč a šetří čas.
45:30'
Liberečtí vyhazují. Verva musí začít ve svém obranném pásmu.
45:04'
Lukáš Krenželok vyslal do útoku Jaroslava Vlacha, jenž se protlačil před bránu. Bekhendem však mířil těsně vedle.
44'
Kašpar parádní ranou k bližší tyči překonal Romana Willa, 2:3
44:46'
A přichází další komplikace. Za podrážení je vyloučen Tyler Redenbach.
44:06'
Domácí se jen těžko dostávají do hry. Nyní se navíc provinili zakázaným uvolněním.
43:34'
Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté jdou podruhé v zápase do vedení! Filip Helt objel bránu a přihrál na kruh pro vhazování LUKÁŠI KAŠPAROVI, jenž parádní ranou k bližší tyči překonal Romana Willa. Asistence: Filip Helt.
43:03'
Tygři se nyní na chvíli usadili v útočném pásmu, všechny jejich pokusy o skórování ale Jaroslav Januse bez větších problémů pochytal.
42:20'
Jan Ordoš vystřelil zpoza obránce, jenže zamířil přímo do rukavice Jaroslava Januse.
40:59'
Během první minuty třetí třetiny se nic podstatného nestalo.
40:01'
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 8 (17)
HC VERVA Litvínov: 11 (18)
Dnes je to zatím spíše boj, nijak pohledný hokej se nehraje. Hru navíc kouskují mnohá vyloučení, přičemž ve třetině využili jednu přesilovku hosté, kteří tak vyrovnali na 2:2. Tento stav vydržel až do druhé sirény a v závěrečném dějství tak bude situace zcela otevřená.
40:00'
38:54'
František Lukeš nejdříve nevyužil samostatný únik, když jeho kličku do forhendu Roman Will skvěle vystihl. O několik okamžiků později se po parádní nahrávce zkušeného Marka Kvapila ocitl sám před bránou Libor Hudáček, jehož zázračně vychytal Jaroslav Janus.
38:08'
Dělovku Martina Ševce od modré vyrazil Jaroslav Janus do rohu.
37:54'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Martin Havelka – 2 min., držení hole).
37:23'
Po dlouhé době se dostali k zakončení Litvínovští. Roman Will si však s jedovatým pokusem Jakuba Petružálka z vrcholu kruhu poradil.
35:27'
35:25'
Lukáš Krenželok našel před bránou Petra Jelínka, jenž však svým zakončením z první netrefil bránu. Následně měl před sebou opět poloprázdnou bránu Libor Hudáček, kterého ale vychytal parádním zákrokem Janus.
35:19'
Libor Hudáček mohl po sražené střele Matěje Stříteského dorážet do odkryté kelce, jenže do dorážky si klekl jeden z obránců.
34:50'
Domácím dnes přesilovky moc nejdou. Nyní si nerozuměli při rozehrávce a dopustili se icingu.
34:34'
Verva vyhazuje přes všechny čáry.
33:27'
Jaroslav Janus (LIT) přikryl kotouč mimo brankoviště a jelikož měl dost času na rozehrávku, obdržel trest za zdržování hry.
32:31'
Tygři se ubránili, Filippi je na ledě.
31:55'
Až nyní vypálil Sébastian Piché, jenže Roman Will si s jeho zakončením i přes vydatný provoz v brankovišti poradil.
31:37'
Domácí se zatím úspěšně brání, Verva se zatím v podstatě k ničemu nedostala.
30:28'
Tomáš Filippi (LIB) obdržel druhý trest v zápase. Tentokrát za vysokou hůl.
30:16'
O chvíli později našel Michal Birner před bránou Libora Hudáčka, kterému se však díky zásahu hostujícího beka nepodařilo ani zakončit. Vzápětí se do přečíslení dva na jednoho dostali Litvínovští, situaci ale zachránil Tomáš Hanousek.
29:00'
Marek Zachar zavezl v plné rychlosti kotouč do útočné třetiny a poté jej přihrál Jaroslavu Vlachovi, jenž si sjel až před bránu. Na Jaroslava Januse si ale nepřišel.
27:30'
Radan Lenc nebezpečně tečoval nahození Tomáše Hanouska, puk se ale odrazil do betonu Jaroslava Januse, který se štěstím zasáhl.
26:39'
Aktuálně jsme svědky další nevýrazné části utkání.
25:32'
Jakub Petružálek ujížděl sám na Romana Willa, jenže jej dobruslil Martin Ševc, který mu skvělým obranným zákrokem odebral touš.
23'
Petružálek zblízka překonal domácího brankáře, 2:2
23:38'
Nahození hostujícího celku ukryl Roman Will do své lapačky.
22:34'
A je vyrovnáno! Roman Graborenko poslal puk do skrumáže před bránou, kde se nejlépe zorientoval JAKUB PETRUŽÁLEK, jenž z bezprostřední blízkosti prostřelil domácího gólmana. Bez asistence.
22:28'
Martin Ševc (LIB) si odsedí trest za podrážení.
22:00'
Další zakázané uvolnění, tentokrát v podání týmu z města pod Ještědem.
21:37'
Verva se mohla dostat do rychlého přečíslení, její postup však zastavilo postavení mimo hru.
20:46'
Litvínovští zahájili prostřední dvacetiminutovku icingem.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:46.
Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 9
HC VERVA Litvínov: 7
Máme za sebou velmi zajímavou první třetinu. V ní šli bleskově do vedení Litvínovští a to hned díky své první střele. Tygři však srovnali hru a pomohli si, jak mají ve zvyku, přesilovou hrou, díky níž srovnali a vzápětí se dostali do vedení. Po úvodním dějství tak platí stav 2:1 z pohledu Liberce.
20:00'
19:15'
Tým z Podkrušnohoří se následně osvobozuje.
18:44'
Libor Hudáček přihrál zpoza bránu Lukáši Krenželokovi, jehož dělovka byla však sražena vysoko nad břevno.
18:19'
Tygři ale přichází o útočnou třetinu kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
18:01'
A již rozestavují přesilovkový vzorec.
17:44'
Domácí jsou kompletní.
17:32'
Za nedovolené bránění je tentokrát potrestán Josef Jícha (LIT). Po osmi vteřinách hry ve čtyřech začne přesilovka Liberce.
16'
Tyler Redenbach zařídil druhý gól domácích a Tygři obrátili skóre, 2:1
16:55'
Šelmy se již poněkolikáté osvobozují, Vervě se zatím početní výhoda vůbec nedaří.
15:40'
Radan Lenc (LIB) zachraňoval situaci po chybě Romana Willa v rozehrávce a putuje na trestnou lavici za sekání.
15:25'
Liberec právě vstřelil branku!
Liberečtí otáčí skóre! Michal Birner našel svým pasem od modré před bránu sjíždějícího TYLERA REDENBACHA, který svou tečí sice Januse nepřekonal, jenže kotouč se k němu odrazil zpět a dorážka už byla úspěšná! Asistence: Michal Birner, Marek Zachar.
14:34'
Na druhé straně musel zasahovat Roman Will, jenž přerušil hru. Následuje druhá komerční pauza této periody.
14:31'
A už to mohlo být 2:1 pro domácí! Marek Kvapil nejdříve šikovně obešel jednoho z obránců a poté přihrál najíždějícímu Radanu Lencovi, kterému však parádním zákrokem zkazil radost Jaroslav Janus, jenž se stihl přesunout ke své druhé tyči.
14:03'
13'
Střela Stříteského propadla do sítě a bylo vyrovnáno, 1:1
13:00'
A je vyrovnáno! MATĚJ STŘÍTESKÝ si na modré několikrát vyměnil puk s Martinem Ševcem a poté poslal kotouč směrem na bránu. Jaroslav Janus sice neměl zakrytý výhled, střela Stříteského mu ale propadla do sítě. Asistence: Martin Ševc.
12:52'
Marek Kvapil přihrál před bránu Michalu Birnerovi, jehož střelu z voleje vychytal Jaroslav Janus.
12:03'
Hned po buly zahákoval protihráče Marek Baránek (LIT) a domácí budou hrát téměř dvě minuty přesilovku pět na tři!
12:01'
Filip Helt (LIT) zbytečně fauloval v útočném pásmu a obdržel menší trest za hákování.
10:57'
Aktuálně nesledujeme moc pohledný hokej, ani jeden tým není schopen se dostat do šance.
09:38'
Slibně se rozvíjející akci domácích zastavil ofsajd. Následuje komerční přestávka.
09:26'
Vše vrcholí zakázaným uvolněním svěřencům trenéra Filipa Pešána.
08:34'
Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.
07:42'
Verva je kompletní. Liberečtí toho v početní výhodě moc nevymysleli.
06:06'
Tomáš Filippi je na ledě. Začíná zkrácená přesilovka Liberce.
05:42'
Vzápětí se v rohu strhla menší potyčka a za hrubost inkasovali trest Taylor Doherty (LIB) a Roman Graborenko (LIT).
05:42'
Po tvrdém ataku na Michala Birnera si odsedí trest Sébastian Piché (LIT), jenž obdržel navíc i deset minut za vražení na hrazení.
05:02'
Další vyhození Tygrů zachytil na modré Marek Trončinský, který vzápětí vypálil kotouč na bránu. Roman Will ale parádním reflexivním mávnutím lapačky jeho pokus zlikvidoval.
04:46'
Šelmy se osvobozují.
04:13'
Hned po buly se dostal k zakončení Lukáš Kašpar, Roman Will ovšem stačil zareagovat.
04:06'
Uvidíme první přesilovku. Tomáš Filippi (LIB) putuje na trestnou lavici za podrážení.
02:41'
Do vedení jde ale překvapivě Litvínov! František Lukeš využil zmatků v rozehrávce domácích, zmocnil se puku a přihrál jej JOSEFU JÍCHOVI, jenž z pravého kruhu pro vhazování zamířil přesně do horního rohu! Asistence: František Lukeš.
02:17'
V úvodu zápasu jsou Liberečtí zatím viditelně aktivnější.
01:58'
Petr Jelínek se na levém kruhu dostal ke střele, jenže ta byla tečována mimo tři tyče.
00:57'
Lukáš Kašpar se málem dostal do samostatného úniku, těsně před ale na poslední chvíli vložil do dalekonosné přihrávky hůl Ladislav Šmíd.
00:22'
Tygři vybojovali kotouč a nastěhovali se do útočného pásma. Zmohli se však pouze na nahození, které Jaroslav Janus bez problémů vyrazil.
00:01'
Utkání co nevidět začne!
Obě mužstva jsou na ledě, zazní státní hymna.
Tygři dnes ctí svou barvu a nastoupí v bílých dresech, Litvínov se oblékl do černého.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Maier – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Trončinský, Ščotka, Graborenko, Piché, Suchánek, Baránek, L. Doudera – Válek, V. Hübl (A), F. Lukeš – Kašpar, J. Mikúš, Helt – Petružálek (A), M. Hanzl, Trávníček (C) – Jícha, M. Havelka, Jurčík.

Rozhodčí: Lacina, Pražák – Kajínek, Zavřel.
Liberec vs. Litvínov

Počet vzájemných zápasů: 66

Bilance: 28 – 6 – 2 – 10 – 20

Skóre: 186:171

Když se v této sezóně setkaly šelmy s Litvínovem, vždy z toho byla jasná výhra domácího mužstva. Liberečtí hokejisté v polovině října rozstříleli svého soka jednoznačně 5:0. Základ k úspěchu položili již v úvodní dvacetiminutovce, ve které rozvlnili síť v brance hostů hned čtyřikrát. Roman Will 26 zásahy vychytal čisté konto, Libor Hudáček si pak připsal skvělou bilanci 2+1!

V Podkrušnohoří se duel ubíral zcela opačným směrem. Už během prostřední třetiny prohrávali svěřenci Filipa Pešána vysoko 0:5. Ačkoliv postupně získávali na ledě optickou převahu, na žádnou větší korekci to nestačilo. Při prohře 2:6 se v modrobílé kleci objevili oba liberečtí gólmani. O góly se postarali Michal Birner s Markem Kvapilem. Pro prvního jmenovaného se jednalo o premiérový zásah po návratu pod Ještěd, zatímco Kvapil se trefil hned po vyléčení lehčího zranění, které se objevilo uvnitř jeho fenomenální bodové série.

Oba fanouškovské tábory spolu drží dobré vztahy, a skvělou atmosféru by mělo mít i páteční střetnutí, v Home Credit Areně se totiž očekává další vysoká návštěva! Kdo uspěje v severočeském derby?
Bílí Tygři Liberec

Umístění v tabulce: 2.
Počet bodů: 66
Skóre: 117:87
Poslední utkání: Hradec Králové vs. Liberec 3:1
Nejproduktivnější hráč: Marek Kvapil (17+29)

Minulou neděli čekal liberecké hokejisty duel v Hradci Králové, se kterým jsou to stále více vyhrocená setkání. Vstoupili do něj velmi dobře a úvodní dvě třetiny si, co se herního hlediska týče, jasně podmanili. Výborně bruslili a dostávali domácí mužstvo pod tlak. K dispozici měli velké množství přesilových her, avšak zúročili pouze jednu. Poté, co se útočníci zastřelovali, si vzal kotouč Ladislav Šmíd a parádní ranou zpoza levého kruhu poslal svůj tým do vedení.

Mountfield se ve třetím dějství zmátořil. Postupně vyrovnával hru, leč Tygrům se ho stále dařilo držet na pomyslné uzdě. Zlom v utkání přinesla až trošku šťastná dorážka v 50. minutě, kterou Východočeši srovnali stav. O chvíli později šelmy chybovaly ve vlastním pásmu a Hradečtí, opět na dva pokusy, dostali za Romana Willa další puk. Svoji výhru ještě pojistili trefou do opuštěné branky při power-play Tygrů. Právě hru bez gólmana svěřenci Filipa Pešána v předchozích vzájemných utkáních pokaždé využili k vyrovnání, tentokráte už se to však zopakovat nepodařilo.

Právě hokejisté se lvem na prsou se tedy na modrobílé bodově dotáhli. Třinec v úterý porazil Karlovy Vary po prodloužení, čímž oběma rivalům odskočil o dva body. Hradec nicméně odehrál z vedoucí trojice nejvíce zápasů. V pátek se Liberečtí s trochou štěstí budou opět moci posunout na první příčku!
Přeji pěkný páteční večer, vítám vás u textového přenosu z hokejové Extraligy. Dnes se proti sobě v rámci šestatřicátého kola postaví týmy Bílí Tygři Liberec a HC VERVA Litvínov.
HC VERVA Litvínov

Umístění v tabulce: 10.
Počet bodů: 50
Skóre: 84:88
Poslední utkání: Brno vs. Litvínov 3:5
Nejproduktivnější hráč: František Lukeš (13+15)

Zatímco Tygři nedokázali prodloužit šestizápasovou šňůru vítězství, Litvínov po třech nezdarech konečně zabral. A stálo to za to! Vyloupil totiž brněnský led, kde vyhrál po přestřelce 5:3. Základ k překvapení položil už v úvodní periodě, ve které třemi zásahy vyhnal z branky juniora Lukáše Dostála. V protější kleci se naopak velmi dobrým výkonem blýskl Petrásek.

V ofenzivě byl nejvíce vidět Lukáš Kašpar, jenž do Litvínova přestoupil právě z Brna. Proti svému bývalému celku zaznamenal gól a asistenci, přičemž na klíčový zásah Hanzla přihrál ve vlastním oslabení!

Verva se tak konečně zmátořila z trápení, které ji provázelo zejména v útočné fázi. Se ziskem 50 bodů se stále drží na desáté pozici v tabulce, avšak musí se mít na pozoru před nevyzpytatelným Zlínem, jenž se drží v závěsu. Litvínovské hokejisty tedy bude zřejmě čekat ještě napínavý boj o předkolo play-off a dnes nutně potřebují bodovat. Podaří se jim uspět v Home Credit Aréně, která zažila porážku Liberce na konci října?