Tipsport Extraliga - Základní část - 51. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Vítkovice - 5. března 2019   17:30

Liberec
24:25' T. Hanousek (Birner) • 57:45' P. Jelínek (J. Vlach, Ševc) • 59:36' J. Vlach
Vítkovice

SESTŘIH: Liberec - Vítkovice 3:1. Hosté padli kvůli neuvěřitelné smůle Bartošáka

Z mojí strany je to pro dnešek vše. Přeji vám pěkný zbytek úterního večera.
Nejlepšími hráči zápasu byli určeni Patrik Bartošák (VIT) a Roman Will (LIB).
Je dobojováno! Tygři v dramatické koncovce zápasu vstřelili dva góly v oslabení a berou důležité tři body!
59:36'
Liberec právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! JAROSLAV VLACH vybojoval ve středním pásmu puk a poslal jej do opuštěné klece. Tygři tak střílí druhý gól ve vlastním oslabení, což se jim povedlo i před dvěma týdny s Hradcem Králové. Bez asistence.
59:25'
Domácí vyhazují.
58'
Tohle bude Bartošáka dlouho mrzet. Jelinek poslal domácí do vedení. 2:1
58:58'
Patrik Bartošák zůstává na střídačce. Hosté to zkusí v šesti.
58:58'
Petr Kolmann (LIB) poslal touš do hlediště a odsedí si dvě minuty za zdržování hry.
58:49'
Severočeši jsou kompletní.
57:45'
Aréna se otřásá v základech! PETR JELÍNK zavezl kotouč do útočného pásma a zakončením z ostrého úhlu zaskočil Patrika Bartošáka, kterému puk propadl za brankovou čáru. Asistence: Jaroslav Vlach, Martin Ševc.
57:31'
Birner s Dejem opustili trestnou lavici. Hosté jsou kompletní a pokračují v přesilovce pět na čtyři.
57:02'
Střela Blaže Gregorce zblokována.
56:48'
Tygři dostávají trest na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
56:26'
Libor Hudáček přihrál přes celou šíři pásma Tomáši Hanouskovi, který si popojel a tvrdě vystřelil. Jeho projektil zamířil těsně vedle tyče.
55:27'
Rastislav Dej (VIT) si odsedí dvě minuty za hrubost a Michal Birner (LIB) za držení hole. Dnešní zápas je opravdu hodně vyhrocený.
54:49'
Tygři se nehodlají smířit s remízou a snaží se o skórování. Ridera však velmi dobře brání.
54:03'
Icing moravskoslezského celku.
53:33'
Liberec je v plném počtu.
52'
Hosté využili přesilovku, trefil se Lev, 1:1
52:54'
Peter Trška zkoušel využít clony před Romanem Willem, jenže ten si našel výhled a jeho střelu ukryl do své rukavice.
52:19'
Tygři opět vyhazují. Vítkovice musí začít od začátku.
51:53'
Následně se Ridera provinila ofsajdem.
51:43'
Domácí se osvobozují.
51:33'
Martin Ševc (LIB) ne ledě moc dlouho nepobyl. Tentokrát je vyloučen za nedovolené bránění.
51:05'
Vítkovice právě vstřelily branku!
A je vyrovnáno! JAKUB LEV se chvíli na kruhu pro vhazování rozmýšlel, co s pukem, a poté jej nádhernou ranou poslal do horního rohu. Asistence: Jan Schleiss, Blaž Gregorc.
50:41'
Pokus Blaže Gregorce od modré Roman Will vyrazil.
50:11'
Tygři vyhráli vhazování a vyhazují.
50:05'
Martin Ševc (LIB) putuje na trestnou lavici za podrážení.
49:31'
Bude se vylučovat. Vítkovice mají zatím výhodu.
47:43'
O chvíli později se do rychlého protiútoku dostali pro změnu Vítkovičtí. Pokus Lukáše Kucsery ovšem Roman Will lapil do své lapačky.
47:30'
Libor Hudáček přihrával při přečíslení dva na jednoho Jakubu Valskému, jenže tomu lehce ujela brusle a jeho střela z krkolomné pozice tak neměla žádný účinek.
47:03'
Ridera je kompletní.
46:13'
Nakonec vypálil od modré Libor Hudáček. Patrik Bartošák měl však velmi dobrý výhled a s Hudáčkovým projektilem neměl žádné potíže.
45:49'
Liberci se zatím přesilovka moc nedaří.
45:15'
Domácí se nepřesnou přihrávkou sami připravili o útočné pásmo.
44:58'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ondřej Roman – 2 min., podrážení).
44:33'
Šimon Stránský ujížděl sám na Romana Willa, jenže jej stihl dobruslit Ladislav Šmíd, který mu odebral kotouč. O chvíli později přihrál na druhé straně Lukáš Krenželok před bránu Marku Zacharovi, který ale Bartošáka z bezprostřední blízkosti nepřekonal.
44:17'
Zakázané uvolnění Ridery. Vhazovat se bude po Bartošákově levici.
44:01'
Hra se začíná přiostřovat.
43:02'
Lukáš Kucsera prošel pěknou kličkou přes Petra Kolmanna chtěl přihrát svému najíždějícímu spoluhráči. Tomáš Hanousek ale svým obranným zákrokem zachránil situaci.
42'
Kočkovaná na ledě! Šmíd se pustil do Schleisse, ten se prát nechtěl
42:24'
Slibně se rozvíjející akci domácích zastavil hvizd čárového rozhodčího, který signalizuje ofsajd.
41:59'
Martin Ševc obdržel přihrávku na modrou čáru a dovolil si velmi drzou kličku na napadajícího hráče Vítkovic. Ta mu však vyšla a hned na to přihrál Tomáši Hanouskovi, jehož pokus ukryl Patrik Bartošák do své lapačky.
41:16'
V rohu kluziště se do sebe pustili Ladislav Šmíd (LIB) a Jan Schleiss (VIT). Oba si odsedí dvě minuty za hrubost, uvidíme hru ve čtyřech.
40:57'
Severočeši zatlačili svého soupeře v jeho obranné třetině. Patrik Bartošák ale zasahovat nemusel.
40:01'
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 9 (19)
HC Vítkovice Ridera: 8 (13)
Třetí třetina začne přibližně v 19:16.
Máme za sebou druhou dvacetiminutovku, ve které Liberečtí zužitkovali svou herní převahu a dostali se zásluhou Tomáše Hanouska do vedení. Vítkovičtí si následně zahráli dvě přesilovky, jenže ty se jim moc nepovedly, a tak budou muset ve třetí třetině dohánět jednobrankový náskok domácích.
40:00'
39:10'
Radan Lenc se hned po opuštění trestné levice zapojil do přečíslení dva na jednoho. Nakonec se rozhodl pro střelu a neudělal dobře, neboť trefil Bartošákův beton. Vítkovický maskovaný muž si následně poradil i s Lencovou dorážkou.
38:36'
38:27'
Peter Trška nabil na levém kruhu číhajícímu Lukáši Kucserovi, který ovšem z nápřahu minul bránu tak nešťastně, že poté puk vyjel pryč z útočné třetiny.
37:44'
Tygři vyhazují kotouč až za Bartošákovu svatyni.
37:36'
Radan Lenc (LIB) obdržel menší trest za hákování. Vítkovice si zahrají přesilovku.
37:22'
Po sérii nepřesností na obou stranách následuje zakázané uvolnění Ridery.
35:22'
Ladislav Šmíd přihrál ve středním pásmu Marku Zacharovi, který nabral svou typickou raketovou rychlost a po levé straně se natlačil až před Bartošáka. Ten ale jeho kličku mezi betony vystihl.
33:14'
Fanoušci už se radovali po tvrdé střele Tomáše Havlína od modré čáry. Jeho projektil však rozvlnil pouze boční síť.
32:36'
Tyler Redenbach pronikl po pravém křídle do útočné třetiny a prověřil Bartošákovu pozornost. Ten chvíli nevěděl, kde touš skončil, nakonec jej ale našel ve své výstroji.
32:12'
Tým z města pod Ještědem se bez větších problémů ubránil.
31:40'
Liberečtí mají kotouč ve své moci a šetří čas.
31:02'
Pokus Ondřeje Romana vyrazil Roman Will do rohu. Vzápětí se Petr Jelínek dostal k puku a vyhodil jej do středního pásma.
30:10'
Jaroslav Vlach (LIB) obdržel trest na 2+2 minuty a to znamená, že si hosté zahrají přesilovku.
30:10'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Petr Šidlík – 2 min., hrubost).
30:10'
Po další nebezpečné střele Tomáše Hanouska se před Bartošákem už strhla větší bitka. Tentokrát už se to bez trestu neobejde.
29:57'
Daniel Krenželok vypálil z levého křídla, jenže zamířil přímo do připraveného Romana Willa.
29:52'
V rohu obranného pásma Liberce se strhla menší potyčka mezi Lukášem Dernerem a Davidem Květoněm. Vylučovat se ale nebude.
28:58'
Odpískáno zakázané uvolnění Ridery.
27:10'
Tvrdou střelu Jakuba Lva obětavě zblokoval Jaroslav Vlach, od nějž se puk odrazil do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Willem.
25'
Puk za Bartošákem! Trefil se Hanousek, 1:0
25:54'
Severočechy vedoucí branka viditelně nabudila, je jich nyní plný led.
24:25'
Tygři jdou do vedení! Michal Birner přihrál na modrou čáru TOMÁŠI HANOUSKOVI, který vystřelil a Patrik Bartošák jeho dělovku vyrazil vysoko nad sebe, načež se kotouč jako padáček snesl za záda dezorientovaného gólmana hostů. Asistence: Michal Birner.
23:12'
Jakub Valský posílal při situaci dva na dva kotouč do brankoviště, kam si sjížděl Tyler Redenbach. Tomu ale vítkovický obránce zakončit nedovolil.
22:41'
Z neznámých důvodů zůstal na ledě ležet Lukáš Kucsera. Po chvíli se ale nakonec sám zvedl a odjel na střídačku, kde je nyní v péči doktora.
22:12'
Až nyní se to povedlo Romanu Szturcovi, jehož dělovku vyrazil Roman Will pravým betonem.
21:30'
Vítkovice se na chvíli usadily v útočném pásmu, jenže k přímému ohrožení Romana Willa se nedostaly.
20:40'
Druhá třetina začala sérií nepřesností na obou stranách.
20:01'
Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 10
HC Vítkovice Ridera: 5
Druhá třetina začne přibližně v 18:22.
Skončila první třetina. Výrazně aktivnější byli Bílí Tygři, kterým se však nedaří prostřelit Patrika Bartošáka, jenž podává opět skvělý výkon. Čisté konto ale zatím drží i Roman Will, a tak je stav po první třetině 0:0. Uvidíme, zda se ve druhé periodě dočkáme branek.
20:00'
19:28'
Ridera zvládla i druhé oslabení. Ondřej Roman je na ledě.
18:34'
Hosté vyhazují. Liberec musí začít ve svém obranném pásmu.
18:18'
Martin Ševc naznačil na modré střelu a poté přihrál napřahujícímu se Tomáši Filippimu. Patrik Bartošák se ale proti jeho zakončení stihl přesunout.
17:28'
Ondřej Roman (VIT) zatáhl za záchrannou brzdu, když podrazil Jana Ordoše, který by se jinak dostal do samostatného úniku. Roman si odsedí dvě minuty za podrážení.
16:44'
16:30'
Domácí pálí opravdu z každé pozice. Patrik Bartošák je však zatím neprůstřelný.
16:00'
Vítkovice vyhazují.
15:30'
Po tvrdé ráně Martina Ševce od modré dorážel Tomáš Filippi do odkryté klece. Trefil ale pouze břevno.
15:14'
Marek Kvapil zkusil vypálit z levého kruhu, jenže střela mu vůbec nesedla.
14:55'
Tygři vyhráli buly a začínají kombinovat.
14:44'
Uvidíme první přesilovku. David Květoň (VIT) je vyloučen za hákování.
14:17'
Icing hostů. Hra se přesune před Patrika Bartošáka.
13:11'
Jakub Lev vyhrál vhazování přímo na Rostislava Olesze, jenž vypálil z voleje. Roman Will na poslední chvíli vyrazil jeho střelu svým levým betonem a skvělým zákrokem podržel svůj tým.
12:28'
Patrik Bartošák si následně poradil i s jedovatým projektilem Jakuba Valského zpoza obránce. Následuje komerční přestávka.
11:02'
Nyní Marek Kvapil povedenou zadovkou zpoza brány našel Tomáše Filippiho, jehož pokus z voleje vyrazil Patrik Bartošák do rohu.
10:36'
Hned po buly se skvělou kličkou uvolnil Marek Kvapil, jenž zkusil Patrika Bartošáka překvapit střelou po ledě. Hostující brankář bez větších problémů zasahuje.
10:31'
Po nepřesné rozehrávce Ridery je odpískáno zakázané uvolnění.
09:04'
Nyní to z levé strany zkoušel Šimon Stránský, jenže zamířil nad břevno a Roman Will tak nemusel zasahovat.
08:00'
Roman Will nyní neudržel dělovku Romana Szturce z pravého kruhu a měl co dělat, aby ukryl touš před dorážejícími hráči Vítkovic. Nakonec situaci za pomoci svých spoluhráčů zvládl.
06:58'
Petr Jelínek vybojoval na modré čáře kotouč a přenechal jej rozjetému Marku Zacharovi, který následně parádním křížným pasem vybídl k zakončení Lukáše Krenželoka. Tomu ale ani nezakončil.
05:50'
Přečíslení čtyři na dva v podání moravskoslezského celku opět zastavil ofsajd.
04:26'
Patrik Bartošák pouze vyrazil nahození Lukáše Krenželoka, načež se kotouč snažil do sítě ze vzduchu poslat Marek Zachar. Puk však baseballovým způsobem netrefil.
03:56'
Vítkovice se po delší době dostaly do útoku, jenže jejich postup vpřed zastavilo postavení mimo hru.
03:29'
Severočeši začali klasicky aktivní hrou. Hokejisté Ridery se mají ve svém obranném pásmu co ohánět.
02:30'
Marek Kvapil se ocitl sám před bránou a zkoušel Patrika Bartošáka překonat kličkou do bekhendu. Jeho záměr ale na poslední chvíli překazil jeden z hostujících beků.
02:10'
O chvíli později dostal od vítkovických hráčů trochu více prostoru Tomáš Havlín, i on však trefil jednoho z protihráčů.
01:57'
Na druhé straně to z vrcholu kruhu zkoušel Radan Lenc, jeho pokus byl ale zblokován.
00:46'
Po chybě v rozehrávce Tomáš Hanouska se ale puku zmocnil Ondřej Roman, který se při rychlém přečíslení rozhodl pro individuální zakončení. Roman Will však jeho střelu mezi betony zlikvidoval.
00:09'
Úvodní buly ovládli hosté, jenže ke kotouči se rychle dostali Liberečtí, kteří zakládají útok.
00:01'
Obě mužstva jsou na ledě, zazní státní hymna.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Valský, Redenbach, J. Vlach – Lakatoš.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Trška, Hrabal, D. Krenželok, Šidlík, Mrázek, Výtisk (A), Gregorc – Dej, Lev, Olesz (C) – Tybor, O. Roman, Schleiss – D. Květoň, Poletín, Szturc (A) – Guman, Š. Stránský, Kucsera.

Rozhodčí: Mrkva, Kika – Hlavatý, Tošenovjan.
HC Vítkovice Ridera

Umístění v tabulce: 7.
Počet bodů: 80
Skóre: 136:127
Poslední utkání: Vítkovice vs. Hradec Králové 3:2nn
Nejproduktivnější hráč: Radoslav Tybor (11+28)

Těžký závěr základní části samozřejmě čeká i moravskoslezský celek. Ridera je aktuálně sedmá a usiluje o posunutí na šestou pozici, která zaručuje přímý postup do vyřazovacích bojů. Tu momentálně okupuje Olomouc, na níž Vítkovice ztrácí dva body. Ohlížet se ale musí i za sebe, neboť se na ně z osmé pozice tlačí Mladá Boleslav.

Svěřenci trenéra Jakuba Petra nezažívají zcela ideální období, neboť z posledních deseti zápasů vyhráli pouhé čtyři. V minulém kole ovšem skolili silný Hradec Králové, který na domácím ledě porazili po samostatných nájezdech. V souboji Liberce s Vítkovicemi tak ani jeden tým nebude bez motivace!
Bílí Tygři Liberec

Umístění v tabulce: 1.
Počet bodů: 98
Skóre: 165:119
Poslední utkání: Liberec vs. Brno 2:3pp
Nejproduktivnější hráč: Marek Kvapil (24+32)

Boj o čelo tabulky se stupňuje a rozhodně není nic rozhodnuto. Bílí Tygři aktuálně stále okupují vedoucí příčku, na druhý Třinec mají však náskok pouhých dvou bodů. O první místo se navíc uchází také Plzeň, která je na tom jen o bod hůře než Oceláři.

Severočeši mají tak stále vše ve svých rukou. Proti Vítkovicím budou chtít získat velmi důležitou výhru a napravit zaváhání s Brnem, kterému v neděli na domácím ledě podlehli po prodloužení. Bodem ze zápasu s Kometou si šelmy mimochodem zajistily účast v hokejové Lize mistrů, do které se vrátí po roční pauze.
Přeji pěkné úterní odpoledne a vítám u textového přenosu z hokejové extraligy. Základní část dnes napíše svou předposlední kapitolu, tedy jednapadesáté kolo. O co nejlepší pozici v tabulce budou mimo jiné bojovat týmy Bílí Tygři Liberec a HC Vítkovice Ridera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.