Tipsport Extraliga - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Chomutov - 21. prosince 2018   18:00

Mountfield
04:01' Dragoun (Rosandić, F. Pavlík) • 21:24' Vincour (Cibulskis, R. Pavlík) • 27:37' Koukal (Smoleňák) • 43:35' M. Chalupa (Smoleňák, Koukal) • 47:11' Vincour (Smoleňák, Koukal)
Chomutov

Hradec Králové - Chomutov: Domácí střílí pověstného "bůra"! Neomylnou dělovkou se trefuje podruhé Vincour, 5:0

S pohledem na zhasnutý hradecký stadion, kterým zní koleda Vánoce přicházejí doprovázená prskavkami, které pokryly celý kotel, se s vámi loučím. Přeji příjemně prožité vánoční svátky a u pokračování Tipsport extraligy se těším na počtenou!
Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášení chomutovský Petr Koblasa a hradecký Petr Koukal.
Třetí siréna zazněla, výsledek zápasu už je tedy zcela oficiální! Hradečtí hokejisté vykročili ve vánočních svetrových dresech za výhrou už v první třetině, kdy skóre otevřel Michal Dragoun. K němu se v následujících čtyřiceti minutách přidali další tři střelci, kteří dohromady vyprodukovali čtyři branky. Východočeši si poté výhru 5:0 pohlídali až do konce a mohou slavit předvánoční výhru s čistým štítem. Jaroslav Pavelka je dnes jediný brankář v rámci celé extraligy, jenž udržel čisté konto.
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec – 14 (36)
Chomutov – 9 (20)
59:50'
Kotouč míří na chomutovskou bránu a zdá se, že je už definitivně rozhodnuto.
59:30'
A další rána, která nadělal Pavelkovy problémy. Naštěstí pro něj ji ale dokázal vyrazit před sebe, i když moc nevěděl jak.
59:14'
V poslední minutě se Piráti ještě probudili! Od modré nebezpečně střílel Ronald Knot, po dorážce z pravé strany se zase halou rozlehl zvuk nastřeleného kovu.
58:44'
Teď Dominik Graňák poslal k ledu chomutovského protihráče, ale vše v rámci pravidel.
58:12'
Hra se odehrává ve středním pásmu nebo v chomutovském obranném, žádné větší střely ale nepřicházejí.
56:41'
Lukáš Cingel minul na ose hřiště si sjíždějícího Marise Bičevskise, a tak mohl být Peters v bráně v klidu.
56:15'
Chomutov vyhodil ze svého pásma na zakázané uvolnění. Závěr třetí části budí dojem, že utkání už se spíše jen dohrává. Tomu také napovídá stav 5:0 pro Lvy.
55:19'
Jaroslav Pavelka se teď nalepil ke své pravé tyči a udělal dobře. Hned dva pokusy se od něj totiž odrazily k mantinelu.
54:19'
Petr Zámorský vypálil od modré lajny, na jeho pokus však Peters dobře viděl.
53:29'
Vladimír Růžička mířil svou křižnou střelu do teploměru, Jaroslav Pavelka ale včas přitiskl ruku k tělu.
52:59'
Masi Marjamäki střílel z mezikruží, jeho rána byla zastavena o brusle prvního bránícího hráče.
52:25'
Radovan Pavlík z levého kruhu tečoval nahrávku od modré do prostoru brankoviště, kde ze všech hráčů předvedl nejrychlejší postřeh Justin Peters.
52:07'
A po dalším zákroku domácího muže v masce je tu komerční přestávka, poslední v zápase.
52:05'
Jaroslav Pavelka musel zasahovat i nyní, když na hrudi přikryl Svobodovu ránu z mezikruží.
51:39'
A Mountfield teď zažil horké chvilky. Nejprve totiž Pavelkovi vypadla rána z vrcholu kruhů, poté musel ještě likvidovat dorážky.
50:55'
Hosté už jsou v plném počtu, ještě když ale byli v oslabení, jeli dopředu ve dvou na jednoho. Vše ale obětavým skluzem vyřešil bek Filip Pavlík.
50:16'
Chomutovští se dostali ke kotouči a povedlo se jim vyhodit z obranné třetiny.
49:50'
A další šanci teď měl Tomáš Vincour, u levé tyče ale nestihl tečovat rychlou střílenou nahrávku.
49:19'
Hradec kombinoval v pásmu, nakonec z toho byla střela od modré lajny.
48'
48:47'
A je tu další početní výhoda pro domácí. Tentokrát poté, co si Jan Havel jde odpočinout za faul kolenem.
48:26'
Zákrok si nyní připsal Jaroslav Pavelka a po této situaci je na řadě komerční pauza.
47:11'
Hradec právě vstřelil branku!
Východočeši využívají přesilovku, završují bůro a nadělují svým fanouškům dnes už pátý vánoční dárek! Dnešní dvorní nahrávač Radek Smoleňák našel na vrcholu mezikruží TOMÁŠE VINCOURA, který chladnokrevně zamířil a neomylnou dělovkou vymetl levý horní růžek – 5:0. Asistence: Radek Smoleňák, Petr Koukal.
46:47'
Radek Smoleňák zkoušel kličkou obejít protihráče a dostat se sám před gólmana, kotouč mu ale při tomto manévru ujel.
46:21'
Severočeši vyhodili přes všechny čáry a bylo jim dopřáno střídání.
45:54'
Východočeši dvakrát vystřelili, první pokus ale vyrazil Peters a ten druhý byl přibržděn ještě před gólmanem.
45:25'
Piráti teď předvedli dva zákroky minimálně na hranici pravidel, potrestaný je ale až ten druhý. Za nedovolené bránění jde pykat Stanislav Dietz a Mountfield má početní výhodu.
45:07'
Marek Tomica zkoušel dorážet volný puk, Pavelka měl ale betony secvaknuté.
44'
Hradec válec! Zcela do prázdné klece doklepl kotouč Chalupa, 4:0
44:48'
Krátce po buly musel Jaroslav Pavelka řešit nepříjemnou střelu, která ale nakonec skončila v jeho lapačce.
44:45'
Východočeši sebrali puk před svým brankářem a pro jistotu ho poslali až na zakázané uvolnění.
44:25'
Dnešnímu utkání přihlíží v ČPP Aréně 5165 diváků.
44:25'
Justin Peters si teď vůbec nebyl jistý svým zákrokem, a tak svou lapačkou raději jistil prostor za betony, kdyby touš náhodou vypadl.
43:35'
Teď už je ale puk za brankovou lajnou a Lvi skórují dnes počtvrté! Radek Smoleňák už mohl z osy hřiště střílet, ale neunáhlil se a našel u pravé tyče úplně volného MATĚJE CHALUPU. Ten měl jednoduchou práci s doklepnutím do zcela prázdné klece a při oslavě svého gólu několikrát děkovně smekl pomyslný klobouk před nahrávačem Smoleňákem – 4:0. Asistence: Radek Smoleňák, Petr Koukal.
43:20'
Filip Pavlík našel pěkným prostrčením Matěje Chalupu, ten byl ale tísněn obráncem a nestihl lépe zakončit.
42:43'
Piráti nestihli zachytit před modrou lajnou kotouč a místo střely se tak vyhnali z pásma.
42:20'
Tomáš Svoboda chtěl překvapit Pavelkou střelou na bližší tyč z těsné blízkosti, hradecký gólman ale ucpal všechny mezírky ve své výstroji.
41:53'
Hradečtí se dostali do pásma, nicméně už nějakou dobu se o kotouč bojuje v prostoru mantinelů.
41:31'
Poslední třetina začala pozvolněji, ani jeden z brankářů zatím příliš práce neměl.
40:30'
Prudká rána Bretta Fleminga prolétla vedle tyče a narazila na zadní mantinel.
40:25'
A je tu další přerušení hry, tentokrát po zakázaném uvolnění Hradce Králové.
40:17'
Nahození Vladimíra Růžičky vyrazil Jaroslav Pavelka svou výstrojí do ochranné sítě.
40:01'
Hradečtí oproti první části zdvojnásobili výrobu gólů a po čtyřiceti minutách už vedou 3:0, když se k Dragounovi přidali Tomáš Vincour a Petr Koukal. Piráti stejně jako v první periodě i tentokrát nastřelili tyčku, branky ale pořád ne a ne dosáhnout. Jako jednou z příčin může být také malé množství střel – Chomutov má totiž po dvou třetinách na kontě tolik střel, co Hradec za každou dvacetiminutovku zvlášť.
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec – 11 (22)
Chomutov – 6 (11)

Další třetina začne přibližně v 19:50.
40:00'
39:51'
Piráti protečovali po vhazování kotouč do střední zóny a vypadá to, že druhá část skončí beze změny.
39:41'
Vladimír Růžička neodhadl prudkost nahrávky a vhazovat se po zakázaném uvolnění bude před Petersem.
39:14'
Ronald Knot měl chvíli prostoru nad pravým kruhem, a tak se rozhodl vystřelit. Pavelka však na kotouč viděl, neboť domácí beci mu vyčistili dráhu letu puku.
38:48'
Tenhle útok se domácím nepovedl, skončil totiž icingem a vhazovat se bude před Jaroslavem Pavelkou.
38:36'
Michal Dragoun zavezl puk do útočné třetiny, výsledkem ale nebyla nebezpečnější střela a Chomutov vyhodil.
37:30'
Chomutov je na ledě v plném počtu.
37:21'
A Hradečtí se blýskli další sérií slušných pokusů, jenže tentokrát byl rovněž proti Justin Peters.
36:30'
Východočechům se až teď povedlo přejít útočné pásmo, výsledkem ale byla hodně nebezpečná situace! Petr Zámorský vystřelil od modré a tečovat se snažil před bránou Radek Smoleňák, puk ale skončil mimo.
36:10'
Piráti se zatím brání dobře, už podruhé odpálili kotouč přes všechny čáry.
35:28'
Početní výhoda pro domácí Mountfield, dvě minuty za držení hole si odpyká Jakub Trefný.
35:17'
Po střele z levé strany zůstal puk ležet volně v brankovišti za Jaroslavem Pavelkou, jako první u něj ale byl hradecký Oskars Cibulskis, jenž jej odpálil pryč.
35:00'
Kotouč sice k Jaroslavu Pavelkovi putoval pomalu po ledě, domácí gólman se ale rozhodl jej pro jistotu přikrýt. A pokračovat ve hře se bude po komerční přestávce.
34:30'
Maris Bičevskis projel pásmem jako nůž máslem a zakončoval osamocen z levé strany, kotouč však otřel jen o boční síť.
33:54'
Matěj Chalupa ujížděl po levém mantinelu, ale ve chvíli, kdy chtěl nahrát, byl hodně tvrdě přišpendlen na mantinel.
33:27'
Nedomlel je na ledě a Hradec bruslí v plném počtu.
33:11'
Ronald Knot střílel od modré čáry, jeho pokus ale zastavil první bránící hráč. Po následném souboji vylétl kotouč až mimo kluziště.
32:23'
Piráti v útočné třetině moc dlouho nepobyli, Hradečtí totiž rychle vyhodili.
31:49'
Lvi dobře forčekovali a poté, co získali puk, se dostali do útoku. Na teč nahazoval Matěj Chalupa, kotouč se ale odrazil jenom mimo bránu.
31:25'
První přesilovku v duelu si teď zahrají Piráti, sudí totiž za pískotu domácího publika udělil trest za nedovolené Richardu Nedomlelovi.
30:57'
Jeden z chomutovských hráčů nyní vystihl rozehrávku a z pravého kruhu nastřelil vzdálenější tyčku, Pavelka už podruhé v zápase může děkovat brankové konstrukci!
30:22'
Další rozehrávka Hradce skončila icingem, takže tentokrát mohou být Chomutovští v klidu.
30:16'
Až teď se Pirátům povedlo vyhodit a mohou jít vystřídat.
29:57'
Hosté jsou v plném počtu, Hradečtí ale stále nebezpečně krouží v pásmu.
29:30'
Radek Smoleňák zkusil zpoza brány nahodit na náhodný odraz a málem mu jeho úmysl vyšel. Od bránícího beka se totiž puk odrazil těsně vedle tyče.
28'
Východočeši opět skórují! Z první vymetl prostor horní tyčky Koukal, 3:0
28:50'
Chomutovští vyhodili a nyní se jim daří držet domácí daleko od své svatyně.
28:18'
Filip Pavlík si sjel od modré čáry na slušnou pumelici, Justin Peters se ale proti ní přesunul a betonem puk vyrazil.
27:53'
A po komerční přestávce si Mountfield ještě zahraje přesilovou hru, protože Juraj Valach byl vyloučen za nedovolené bránění.
27:37'
Piráti sice nepříjemně doráželi, jsou to ale Východočeši kdo nyní skóruje! Radek Smoleňák za bránou udržel puk před protihráčem a předložil ho na pravý kruh PETRU KOUKALOVI, který z první vymetl prostor u bližší tyčky. Chvíli poté byl protihráčem přišpendlen k ledu, to ale hradeckému útočníkovi zcela jistě nyní nevadí – 3:0. Asistence: Radek Smoleňák.
25:58'
Radek Duda střílel z mezikruží, jeho pokus vyrazil Pavelka do rohu.
25:39'
Hradečtí se museli mít na pozoru, neplechu totiž před jejich bránou nadělal série chomutovských střel a dorážek!
24:58'
Radovan Pavlík chtěl změnit směr svého útoku tak důrazně, až místo lehkého přibrždění ztratil rovnováhu a skončil na ledě.
24:23'
Lukáš Vantuch nabral v obranném pásmu puk na hůl a pro jistotu ho odpálil co nejdál od své brány.
23:55'
Teď už zasahoval Justin Peters, když zpomalený pokus Michala Dragouna přikryl lapačkou.
23:11'
Radek Smoleňák parádně vystihl rozehrávku a štrádoval si to úplně sám na pirátskou bránu, jenže jeho jedovaté střela zápěstím jenom zazvonila o bližší tyčku!
22'
Tomáš Vincour usměrnil touš do odkryté části hostující klece, 2:0
22:26'
Lukáš Cingel si nenápadně najel středem hřiště a dostal nahrávku od levého mantinelu, jeho pokus vyrazil Peters pravým betonem.
21:35'
Maris Bičevskis skoro vyskočil na záda Juraj Valachovi, když se snažil proklouznout do útočné třetiny, ale chomutovský bek postavil do cesty své tělo.
21:24'
Už je led vyčištěn a bude se znovu pokračovat ve hře.
21:24'
V ČPP Aréně se řeší drobná úprava ledu, kterou řeší ledaři se svým náčiním. Hráči se zatím udržují v pohybu kroužením po kluzišti.
21:24'
A nejenže ho vybojovali, dokonce ho vzápětí umístili do chomutovské sítě! Oskars Cibulskis na sebe u levé tyče stáhl pozornost bránícího hráče i brankáře, střílet se ale nerozhodl. Místo toho bravurně poslal žabku na druhý konec brankoviště přesně na hůl TOMÁŠE VINCOURA, jenž už měl vcelku lehkou práci. Jen nastavil hokejku a usměrnil touš do odkryté části hostující klece – 2:0. Asistence: Oskars Cibulskis, Radovan Pavlík.
21:08'
Teď už se Hradeckým povedlo přejít modrou čáru a u mantinelu bojují o kotouč.
20:29'
Východočechům byl signalizován ofsajd, a tak museli nechat puk pukem a stáhnout se do neutrální zóny.
20:01'
Úvodní část přinesla několik zajímavých střeleckých příležitostí, branku ale jen jednu. A to v podání Michala Dragouna, jenž se trefil ze samostatného úniku. Díky němu tak Hradec po dvaceti minutách vede 1:0 a do prostřední části tak bude vstupovat o něco spokojeněji. Ani Piráti se ale v dosavadním průběhu nenechali zahanbit a přestože mají na kontě jen pět střel, několikrát byli gólu blízko.
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec – 11
Chomutov – 5

Další třetina začne přibližně v 18:53.
20:00'
19:54'
Vypadá to, že zbytek třetiny se dohraje už za chomutovskou svatyní.
19:22'
Radovan Pavlík protečoval do útočného pásma, poté ale odjel střídat a Hradečtí o puk v útočném pásmu přišli.
18:23'
Hosté už jsou v plném počtu.
18:20'
To byla série! Dvě dorážky měl na starosti Radek Smoleňák, další pak jeho spoluhráči. Ale ani jedna neprošla do odkrytého kousku brány.
17:44'
Petr Zámorský se o puk hlásil tak dlouho, až ho na modrou čáru dostal a lehce tečovaná střela skončila vedle tyčky.
17:05'
Chomutovu se povedlo dvakrát vyhodit, Mountfield už je ale zase v útoku.
16:30'
Hned zkraje se musel Peters ohánět proti střele zprava a sérii dorážek.
16:22'
Několik minut před první sirénou tu máme také první přesilovku. Lukáš Vantuch vyfasoval dvě minuty za podrážení a Hradec hraje v početní výhodě.
16:03'
Lukáš Cingel se snažil bekhendem nahrnout puk na bránu, kotouč se ale zastavil o hostující hokejku.
15:37'
Tomáš Vincour neoklamal couvajícího beka a jako trest musel přijmout ztrátu kotouče.
14:54'
Rychlonohý forvard se poté vydal stíhat puk na hybridní icing, jenže sudí odpískal technický přestupek, takže sprint Pavlíka přišel vniveč.
14:49'
Radovan Pavlík se dobře vrátil a vložil do křižné nahrávky hůl tak, že nedošla na připraveného Pavla Klhůfka.
14:27'
Chvilku po buly vypálil od modré lajny Petr Zámorský, Justin Peters ale na jeho ránu viděl a skryl ji v náručí.
14:16'
Piráti vyhodili na icing a mezičas před dalším vhazováním vyplňuje nespokojený pískot fanoušků.
13:13'
Sudí dnes zřejmě nastavili laťku pro udílení trestů o něco výše než obvykle, ani z jednoho hráče ležícího na ledové ploše se zatím totiž nevyklubala přesilová hra.
12:43'
Jaroslav Pavelka dával pozor a chvíli po buly zneškodnil pokus od pravé tyčky.
12:33'
Petr Zámorský zkusil prudkou nahrávku, ta se ale minula účinkem. A protože ji hradecký bek vyslal z vlastní poloviny hřiště, je z toho zakázané uvolnění.
12:20'
Zatímco se branková konstrukce vrací do své pozice, přichází čas pro druhou komerční přestávku.
12:11'
Matěj Chalupa nabral rychlost, projet s pukem mezi dvěma beky se mu ale nepovedlo. A rozhodčímu pak notnou chvíli trvalo, než přerušil hru pro posunutí chomutovské brány, když hra přitom už byla na druhé straně.
11:36'
Tentokrát chomutovský brankář sklapl rychle betony poté, co Filip Pavlík pálil ze středu hřiště.
11:12'
Mislav Rosandič vyslal od modré lajny střílenou nahrávku, jejíž směr změnil těsně před gólmanem lehkou tečí Daniel Rákos. Justin Peters však zareagoval rychle a našel kotouč v lapačce.
10:36'
Tenhle pokus od modré v podání hostů daleko nedoletěl, postarala se o něj totiž dvojce domácích obránců.
09:46'
Jaroslav Pavelka vyjel z brankoviště a odehrál kotouč tak, aby se k němu nedostal Marek Tomica, jenž měl k hracímu předmětu v tu chvíli nejblíž ze všech hráčů v poli.
08:56'
Radek Smoleňák si vyzkoušel střelu od modré čáry, Justin Peters projektil vyrazil před sebe. A pohlídal si také následnou dorážku u levé tyčky.
08:16'
Juraj Bezúch ukázal rychlé brusle a dojel v rohu útočné třetiny puk, než však stihl namazat spoluhráčům na střelu, byl přistrčen na mantinel jedním z Pirátů.
07:44'
Kevin Klíma projel celé kluziště a v prostoru mezi kruhy předal kotouč Janu Stránskému. Ten prověřil Jaroslava Pavelku přiklepnutím z hrany brankoviště.
06:58'
Michal Dragoun hledal nahrávkou přes ležícího beka spoluhráče ujíždějícího po levé straně, přihrávka byla ale příliš dlouhá.
06:29'
Sérii gólu a šancí na obou stranách přerušil chomutovský ofsajd a komerční přestávka. Během ní vytáhli domácí fanoušci nad hlavu vánoční choreo, v němž přejí příjemné Vánoce a šťastný nový rok.
06:10'
A na druhém konci hřiště mířil z levého kruhu k bližší tyči Matěj Chalupa, Peters stihl zasáhnout vyrážečkou.
5'
Hradečtí otevírají gólový účet! V samostatném nájezdu se proosazuje Dragoun, 1:0
05:14'
Chomutov se snaží rychle odpovědět, z těsné blízkosti nastřelil Pavelkův beton Pavel Klhůfek.
04:01'
Piráti si nedali pozor na obranná vrátka a Hradečtí tuto příležitost k otevření skóre! Mislav Rosandič z obranné modré krásně našel MICHALA DRAGOUNA, který nenápadně proklouzl středem hřiště mezi všemi chomutovskými hráči. Díky rychlosti se dostal do samostatného nájezdu, který proměnil nekompromisní ranou mezi betony – 1:0. Asistence: Mislav Rosandič, Filip Pavlík.
03:28'
Na druhé straně Jaroslav Pavelka betonem zkontroloval střelu, která byla zbržděna domácím bekem.
03:03'
Dominik Graňák střílel pro změnu od modré čáry, jeho pokus vykryl chomutovský gólman.
02:41'
Petr Koukal obdržel puk na levém kruhu, kde měl dostatek prostoru ke střele. Ten využil k ráně nad bránu.
02:31'
Z vhazování ve vlastním obranném pásmu vyhodili Piráti puk rovnou až na druhý konec hřiště, jednalo se tedy o icing.
02:28'
Na druhé straně se proti pokuse zblízka blýskl zákrokem Justin Peters.
01:43'
Stanislav Dietz tvrdě vypálil od modré a jeho ránu zblokoval jeden z hradeckých bránících hráčů. Jenže změnil její směr tak, že za Pavelkou zacinkala horní tyč domácímu brankáři tak pomohla porce štěstí!
01:10'
Východočeši několikrát stihli zachytit puk těsně před modrou lajnou a nejednalo se o ofsajd, z jejich aktivity ale díky dobrému forčekinku hostí vznikla jen nahození na mantinel.
00:39'
Na druhou stranu se zatím Piráti nedostali. Hradečtí totiž všechny jejich nepřesné nahrávky zneškodnili.
00:14'
Jako první se do útočné třetiny dostali domácí, přišli ale o kotouč dříve, než vůbec stihli vystřelit.
00:01'
Ještě před zápasem se dostalo oficiálnímu poděkování Martinu Stehnovi, jenž se již dlouhých let stará v hradeckém klubu především o mládež. Po jeho ocenění má ještě krátký vánoční proslov prezident klubu Miroslav Schön.
Dnešní mač se ponese v duchu hned několika charitativních akcí. Na dobré účely půjde výtěžek z dražby speciálních zelených vánočních dresů, v nichž dnes hradečtí hokejisté nastoupí. Dále také probíhá již několikátým rokem východočeská charitativní akce Skóruj pro... a také fanoušci si na dnešní večer připravili tradiční akci Fanoušci dětem. Kromě klasického extraligového duelu tak má ten dnešní ještě zcela jiný rozměr.

Mountfield HK: J. Pavelka (D. Dvořák) – Zámorský, Linhart (A), Graňák (C), Cibulskis, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Dragoun, R. Pavlík – Miškář, Bičevskis, Rákos (A) – Vopelka, Cingel, Bezúch.

Piráti Chomutov: Peters (Stezka) – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Trefný – T. Svoboda, V. Růžička (A), Koblasa – J. Stránský, Klima, Sklenář – Duda, Vantuch, Tomica (C) – J. Havel, Klhůfek, Marjamäki..
Piráti Chomutov – 13. místo, 23 bodů, skóre 62:85

V letošní sezóně trápící se Chomutov se v poslední době začal zvedat. Částečně za to může i výsledková mizerie pardubického Dynama, nicméně fakt že Piráti svá poslední dvě klání ovládli, také významně pomáhá. Naposledy si v úterý dokonce vyšlápli na silnou Kometu! Přestože ztratili pohodlný čtyřgólový náskok, dokázali v posledních minutách zachovat chladné nervy a zvítězit 6:4. Hodně Chomutovským pomáhá brankář Justin Peters, který přišel do kádru v průběhu sezóny a měl na starosti čtyři ze sedmi severočeských výher.
Mountfield HK – 3. místo, 49 bodů, skóre 78:68

Reprezentační pauza je minulostí a mezidobí mezi ní a vánočními svátky vyplní Hradci jediný duel. Bude proto těžké se na něj koncentrovat, Východočeši do něj ale půjdou v dobré náladě. Před repre přestávkou totiž v derby srazili Pardubice 4:1 a dnes tak mají na co navazovat. Třetí příčka navíc nepatří Mountfieldu jen v klasické tabulce, nýbrž také v té, která vyhodnocuje nejúspěšnější týmy na domácím ledě. Naopak Chomutov, dnešní soupeř Hradce, je nejhorším extraligovým sběratelem venkovních bodů.
Milé fanynky a milí fanoušci ledního hokeje, vítám vás u limitované edice předvánočního vydání Tipsport extraligy! Domácí Mountfield HK nastoupí do utkání ve speciálních vánočních dresech inspirovaných norským vzorovaným svetrem, hostující Piráti Chomutov zase přivezou ze severních Čech sváteční náladu. V minulém klání totiž porazili Brno a opustili poslední místo tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.