Tipsport Extraliga - Základní část - 39. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Chomutov - 27. ledna 2019   17:00

Olomouc
14:33' Ostřížek (Jaroměřský) • 49:48' Jergl  • 57:43' J. Knotek (Jaroměřský, Jergl)
3:1
(1:1, 0:0, 2:0)
Chomutov
Chomutov
10:35' A. Dlouhý  (Duda, Knot)
Olomouc
Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas, Švrček, Rutar – Ostřížek, J. Knotek, Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Skladaný, Mráz – Handl, V. Tomeček.
Hradil, Kubičík – Kis, Rampír
Zimní stadion Olomouc
Chomutov
Pavlát (Š. Lukeš) – L. Kovář, Valach, Dietz, Knot, Jank, Buchtela, Trefný – Marjamäki, Sklenář, T. Svoboda – Koblasa, Huml, J. Stránský – A. Dlouhý, Raška, Duda – Chrpa, Gut, J. Havel.

Olomouc - Chomutov: Jan Knotek dorazil puk za Pavláta, 3:1

Po zápase:

3:1

Na Olomouckém zimním stadionu právě skončilo utkání 39. kola hokejové extraligy a domácí tribuny spolu se svými hráči slaví důležité vítězství 3:1 na chomutovskými Piráty. Hanákům se utkání podařilo rozseknout ve třetí části, ve které po gólech Aleše Jergla a Jana Knotka odskočili do rozhodujícího trháku.

Ode mne je to dnes vše a těším se s vámi u dalších sportovně-kulturních akcí.
59:27'
Piráti jsou s pukem v hloubi svého obraného pásma a brankář Pavlát nejspíše ani neopustí hrací plochu.
57:43'
Olomouc právě vstřelila branku!
JAN KNOTEK se dokázal dobře zorientovat v předbrankovém prostoru a mezi betony brankáře Pavláta posunul kotouč do sítě! Gólů předcházela ostrá střela Jana Jaroměřského od modré čáry. Olomoucký bek si tak společně s Alešem Jerglem připisuje asistenci! Asistence: Jan Jaroměřsý, Aleš Jergl.
57:43'
57:27'
Střela Jaroměřského skončila v náručí brankáře Pavláta.
Dnešní utkání sleduje 3864 diváků.
56:31'
Domácí se prvních dvacet sekund své přesilové hry drželi v útočném pásmu. Její prozatímní zbytek však odehráli před Konrádem a mají problémy dostat se skrze střední pásmo.
55:43'
Peter Koblasa ve velké šanci v předbrankovém prostoru zatáhl svého soupeře a čtyř minuty před koncem základní hrací doby mají domácí k dispozici další přesilovou hru.
54:57'
Strapáč nahodil puk za branku Chomutova a domácí spěchají za nahozeným kotoučem.
52:53'
Olomoučtí mohli pojistit své vedení! Irgl s Burianem jeli dva na jednoho a první jmenovaný nejprve neúspěšně přihrál, ovšem puk se mu od brusle hostujícího obránce vrátil přesně na hůl. Irgl se pak rozhodl vzít celou akci na sebe a Pavlát si připsal další úspěšný zákrok.
52:21'
Poněkud zvláštní zakázané uvolnění Pirátů, které rozhodčí odpískali i přesto, že byl Duda u puku jako jediný hráč. Aby těch zvláštností nebylo málo zahlásil následně hlasatel na Olomoucké zimním stadionu ofsajd.
51:39'
Mráz se obtočil okolo chomutovské branky a z otočky vypálil – jeho střela jen o pár centimetrů netrefila vzdálenější tyč.
51:19'
Tomeček byl natlačen pod Pavláta a rozhodčí přerušuje hru.
50'
Aleš Jergl z téměř nulového úhlu překonal Pavláta, 2:1
50:58'
Pavlát si počíhal na střelu Galvase a schoval puk do lapačky.
49:48'
Neuvěřitelná trefa domácího ALEŠE JERGLA, který si dlouho vozil puk na hokejce a nakonec z téměř nulového úhlu zavěsil kotouč na vzdálenější tyč! Bez asistence.
49:22'
Svoboda dostal ideální přihrávku do předbrankového prostoru, v zakončení mu však zabránila dvojice domácích hokejek.
47:39'
Domácí teď dlouho točili svého soupeře v jeho obraném pásmu, k jedinému zakončení se však dostal Ostřížek. A s jeho bekhendovým nahozením neměl mladičký Pavlát mnoho práce.
46:35'
Galvas nepřesnou střelou nastřelil pouze mantinel za Pavlátem.
46:24'
Zakázané uvolnění hostujících Pirátů.
45:54'
Ondrušek přizvedl přihrávku chomutovských ve středním pásmu a puk velkou rychlostí vletěl mezi diváky. Vše se naštěstí obešlo bez zranění.
44:38'
Handl od své střídačky nahodil kotouč obloukem a oba týmy střídají své unavené formace.
44:05'
Havlova střela jen o kousek minula horní tyč domácí branky.
43:04'
Domácí si nerozuměli při přihrávce přes střední pásmo a zahrávají puk na zakázané uvolnění.
42:48'
Hanáci dál točí svého soupeře v pásmu a vytvářejí si na začátku třetí třetiny velký tlak.
41:24'
Hosté už jsou v plném počtu.
41:15'
Strapáč z vrcholu kruhu nastřeluje tyč!
40:35'
Teď se Jergl znovu dostal do akce po střele od modré, proti té musel Pavlát zakročit betonem.
40:09'
Jergl dostal ve středním pásmu přihrávku na brusle, od kterých se touš odrazil. Chomutovští sbírají puk za svou brankou.
40:01'
Po druhé třetině:

Ve druhé periodě dnešního zápasu se hrál pro oko diváka zajímavější hokej plný šancí na obou stranách. Na rozdíl od třetiny první se však osazenstvo Olomouckého zimního stadionu nedočkalo vstřelené branky ani na jedné straně.

Třetí třetina začne v 18:46. A na jejím začátku si Kohouti ponesou početní výhodu za faul Humla.
40:00'
39:44'
Ivan Huml odchází na trestnou lavici po souboji u mantinelu, ve kterém se dopustil podrážení.
39:38'
Hanáci kontrolují kotouč za svou brankou.
38:30'
Piráti dokázali Hanáky pořádně zatlačit a začali ostřelovat brankáře Konráda. V tlaku nejaktivněji působil Duda, který vyslal směrem na branku hned tři střely.
37:32'
Koblasa v přečíslení vybídl k zakončení Kováře! Ten ale v naprosto ideální pozici promáchl puk!
36:18'
Sklenář zavezl kotouč do pásma a jeho tým se tak mohl alespoň na malou chvíli usadit před Konrádem. Domácí však rychle otočili hru a nyní operují před Pavlátem.
34:39'
Lašova střela z vrcholu kruhu mířila mimo tři tyče a olomoucký forward následně jen zklamaně mávl hokejkou a řekl si tak o střídání.
33:30'
Po pádu Irgla v útočném pásmu se Piráti dokázali dostat do přečíslení a následně dostali puk až pod brankáře domácích. Stav však zůstává i po přetlačované v brankovišti domácích nezměněn.
32:35'
Sklenářova střela zmizela v lapačce Konráda.
32:26'
Po souboji u mantinelu zmizel rozhodčím puk z dohledu a pískají další přerušení. Následuje komerční přestávka a čištění ledu.
31:32'
Ofsajd domácích při přechodu modré čáry znamená další přerušení.
31:07'
30:15'
Chomutov se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
30:03'
Kohoutům se daří ze všech sil držet v pásmu. Nejprve Irgl a následně Burian dokázali udržet kotouč na modré čáře a poté dál rozvinout útočnou kombinaci.
29:07'
Olomoučtí dostávají další přesilovkou příležitost . Dvě minuty dostává za svůj nedovolený zákrok Stránský.
28:30'
Jergl zkušeně naložil s nepřesnou přihrávkou a kotouč se mu po přebruslení soupeře odrazil od mantinelu přímo na hůl.
27:50'
Chomutovští po delší době vytvořili velký závar před brankářem Konrádem! Ten však dokázal v pravou chvíli podržet svůj tým!
26:52'
Kohouti teď pokračovali ve svém tlaku směrem do chomutovské branky. Sérií nepřesností se však sami připravili o pásmo.
25:30'
Neuvěřitelný zákrok Pavláta! Ten dokázal vychytat Irgla, který po přihrávce od Strapáče zakončoval do prázdné branky! Chomutovský fantom brankoviště vytáhl kotouč z brankové čáry svým pravým betonem!
24:17'
Obrovské šance na obou stranách! Nejprve za domácí zaútočil Mráz, který po přebrání kotouče vletěl do útočného pásma ostrou střelou prověřil Pavláta! Na druhé straně se pak o pár chvil později dostali do šance Koblasa a Stránský, kteří ale své přečíslení 2 na 1 překombinovali a obrana v čele s Konrádem dokázala odolat!
22:50'
Jergl se dostal do obrovské šance, když dokázal v plné rychlosti v mezikruží zpracovat přihrávku a vyjel si až před Pavláta! Tam však místo zakončení přihrál bekhendem za sebe a z celé akce se tak nic neurodilo!
22:44'
Hra se od začátku druhé třetiny přelévá ze strany na stranu.
22:04'
Druhá formace Moravanů se po počátečních obtížích svého střídání dostala z hloubi svého obraného pásma a následně dokázala Piráty zatlačit. Výsledkem útočné kombinace byla střela z hole Švrčka, který ale mířila mimo tři tyče.
21:10'
Piráti se na krátkou chvíli usadili v pásmu, pak však nedokázali udržet puk na modré a hra se stěhuje do středního pásma.
20:28'
Galvasova střela od modré byla sražena do rohu za branku Pavláta.
20:15'
Piráti zahrávají na zakázané uvolnění.
20:04'
Domácí hned po vhazování vyrazili do pásma a Pavlát si připisuje první zákrok druhé třetiny.
20:01'
Po první třetině:

V první části dnešního utkání bylo k vidění mnoho zajímavých momentů, mezi ty nejpodstatnější patřily dvě vstřelené branky. O tu první se postaral v jedenácté minutě Adam Dlouhý, který po přihrávce zpoza branky dokázal zvednout kotouč pod horní tyč. Za čtyři minuty po úvodním gólu se však brankové radosti dočkali i domácí, za ty se po bezchybném přechodu hřiště prosadil bekhendovým blafákem David Ostřížek. Stav po dvaceti minutách je tedy 1:1.

Další třetina startuje v 17:51.
20:00'
19:48'
Ondrušek v souboji s Dudou zahrál vysokou holí a hraje se postěhuje před Konráda.
19:00'
Piráti se na začátku poslední minuty dostávají z tlaku a vyvážejí kotouč do středního pásma.
18:22'
Svoboda střela z mezikruží skončila za brankou Konráda.
17:52'
Pavlát si připisuje další zákrok tentokrát proti nebezpečné střele Mráze z prostoru kruhu.
17:30'
Kohouti příliš uspěchali přechod do útočného pásma a dopouštějí se ofsajdu.
16:00'
Svrček dostal přesnou přihrávku na modrou a z první vypálil směrem na branku. Velmi nešťastně však zasáhl jednoho ze svých spoluhráčů, který v předklonu odjíždí na střídačku.
15'
David Ostřížek po pěkné kličce bekhendovým blafákem vyrovnal na 1:1
15:31'
Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Pirátů.
14:33'
Olomoucký zimní stadion propuká dnes poprvé v nadšení, poté co si DAVID OSTŘÍŽEK pohrál s obranou hostí a bekhendovým blafákem vykoupal brankáře Pavláta! Asistence: Jan Jaroměřský
13:15'
Krátce poté co se z trestné lavice navrátil Dietz dostal se k puku domácí Jergl, který pronikl po straně a z napřahu vyslal bombu směrem na Pavláta!
13:12'
13:09'
Piráti mají puk na svých hokejkách a kontrolují hru.
12:23'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Zbyněk Irgl – 2 min., sekání).
11'
Adam Dlouhý dostal přihrávku zpoza brány a poslal hosty do vedení, 0:1
11:12'
Stanislav Dietz odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.
10:35'
Piráti právě vstřelili branku!
Chomutovští se ujímají vedení v dnešní zápase! Po střele Knota od modré, vybojoval puk Radek Duda, který jej poslal přesně na hůl ADAMA DLOUHÉHO. Ten z bezprostřední blízkosti dokázal poslat kotouč pod horní víko olomoucké branky!. Asistence: Radek Duda.
10:25'
Knotova střela od modré pouze orazítkovala mantinel za brankou domácích.
10:11'
10:10'
Trefný si nabruslil do pásma a vyzkoušel pozornost Konráda.
10:00'
Knotek z úhlu zakončoval bekhendem a málem poslal kotouč do branky střelou na vzdálenější tyč!
08:55'
Olomoučtí se pevně usadili před Pavlátem a na několikrát ohrozili hostující branku. V největší šanci se ocitl Strapáč, který ale z kruhu pouze napálil výstroj chomutovského brankáře.
08:18'
08:11'
Stav hráčů se na sedm vteřin srovná. Na trestnou lavici odchází Bohumil Jank za držení protihráče.
07:57'
Kohouti po chybě Marjamäkiho dostávají znovu kotouč až k červené čáře.
07:26'
Ne-souhra v chomutovské přesilovce graduje zakázaným uvolněním.
07:09'
Severočeskému celku se zatím v první přesilové hře zápasu nepodařilo nic konstruktivního vymyslet a Olomouc se zatím bez větších problémů brání.
06:18'
Chomutovští dostávají příležitost vymanit se z tlaku domácích. Na trestnou lavici odchází Jiří Ondrušek za podrážení.
05:38'
Moravané dál drží svého soupeře v pásmu a vytvářejí na Chomutov od začátku zápasu tlak.
04:59'
Druhá olomoucká formace díky zavezení Irgla dostala hosty pod tlak. Výsledek útočného snažení domácích byla nebezpečná střela Mráze, kterou Pavlát zlikvidoval betonem.
03:37'
Kohouti se dokázali i přes prohrané buly v útočném pásmu udržet na puku v obrané třetině hostí.
03:04'
Severočeši jeli v přečíslení dva na jednoho! Finální přihrávku Guta směrem na Havla však dokonale vystihl Jaroměřský! Ten dokázal natáhnout svou hůl, od které se puk odrazil do rohu za branku Konráda!
02:23'
Hanáci vyhráli tlačenici v rohu za vlastní brankou a mohou jít do útoku.
02:08'
Radek Duda zavezl kotouč do útočeného pásma, ale dopustil se ofsajdu. Bude se vhazovat u olomoucké střídačky.
01:27'
Pavlát znovu v akci. Nejprve měl chomutovský gólman plné ruce práce se střelou od modré čáry a následně ještě musel vykrýt dorážku z prostoru kruhu.
00:44'
Domácí hned ze startu rozehřívají brankáře Pavláta. Od modré nebezpečně pálil Aleš Jergl, jehož střelu si musel brankář Severočechů najít v tlačenici před brankou.
00:02'
Domácí vyhrávají úvodní vhazování dnešního utkání.
00:01'
Hosté už nastupují na led a jsou následováni domácími hráči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
Před zápasem:
17:00

Extraliga svým nezadržitelným tempem míří ke konci základní části. Na programu je tentokrát nekompletních šest zápasů 39. kola. V tom domácí celek HC Olomouc vyzve Piráty z Chomutova. Utkání startuje v 17:00.

Z kabiny domácích:

Hanáci začínají po sérií neúspěchů, které vyvrcholili porážkou na ledě Pardubic 6:2, nabírat nových dech. V posledních dvou duelech se podařilo Kohoutům nasbírat dohromady čtyři body. Ten první přišel po přestřelce a následné nájezdové prohře na ledě Vítkovice (7:6 sn). Zbylé tři body se pak Moravanům podařilo urvat na ledě Zlína. Ve vyhrocené třetí třetině zvládli Hanáci obrat a zvítězili 1:2. Nyní moravský celek čeká neoblíbený Chomutov, na ten Kohouti v letošní sezóně ještě nenašli recept.

Sestava v posledním utkání:

Lukáš (Konrád) – Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Ondrušek (A), J. Galvas, Švrček, Rutar – Ostřížek, J. Knotek (A), Jergl – Strapáč, Kolouch, Irgl – Laš, Skladaný, Mráz – Burian, Handl, V. Tomeček.

Výsledek posledního utkání:

1:2

Z kabiny hostí:

Chomutov se po špatném startu do letošní extraligové sezóny pomalu začíná zvedat. Růžičkova parta od začátku prosince začala sbírat body a dokázala trápit favority z předních příček tabulky. Poslední čtyři zápasy dozadu se však i malá a těžko získaná forma vytratila. Severočeši prohráli 4 z 5 posledních utkání. Jedinou ale velmi důležitou výhru urvali Piráti na ledě Karlových Varů.