Tipsport Extraliga - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : K. Vary - 14. září 2018   18:00

Olomouc
10:39' Irgl (Kolouch, Ondrušek) • 24:56' Irgl  • 50:38' Kolouch (Burian, Ondrušek) • 51:46' J. Knotek (Vyrůbalík)
K. Vary

SESTŘIH: HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 4:1. Domácí výhru vystřelil Hanákům Irgl

To je ode mě pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u onlajnů z olomoucké Plecharény, na viděnou!
Dnešní utkání je u konce. V poslední části už si Olomouc vedení pohlídala a naopak je podpořila dalšími dvěma rychlými brankami. V 51. minutě se dostal sám před Novotného Petr Kolouch, který zamířil pod horní tyč, a jen o minutu později přidal čtvrtou branku Jan Knotek. Olomouc tak vstoupila do letošní sezóny úspěšněji, Karlovy Vary porazila 4:1.
Nejlepší hráči:
Olomouc – Zbyněk Irgl
Karlovy Vary – Ondřej Beránek
59:58'
Mráz se dostal na puk, ale vystřelit už zřejmě nestihne.
59:40'
Stloukal vystřelil jen do bloku domácích hráčů.
59:37'
Po zakázaném uvolnění se bude ještě jednou vhazovat po Konrádově pravici.
59:25'
Mráz nahodil puk do útočného pásma. Pro Ostřížka šla ale přihrávka příliš daleko.
59:00'
Stejně tak Vágner neuspěl ani na dvakrát proti Skladanému.
58:35'
Skladaný střílel z vrcholu kruhů, ale jeho pokus zblokoval hostující hráč.
58:19'
Holec má puk, ale musí začít od své branky.
58:02'
Šenkeřík spěchá za pukem do obranného pásma.
57:54'
Kovačevič nahodil do útočného pásma. Puk ale skončil v ochranné síti a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
57:38'
Knotek bekhendem poslal vysoký oblouček na Novotného. Ten raději přikryje puk lapačkou.
57:03'
Karlovým Varům se protiútok nezdařil. Při přechodu do útočného pásma se puku zmocnil Švrček.
56:47'
Jaroměřského střela mířila příliš vysoko.
55:59'
Vágner neprošel přes střední pásmo. Na puku jsou opět domácí.
55:28'
Škůrek poslal kotouč před branku, ale Skladaný k němu měl daleko.
55:14'
Irgl našel krásnou přihrávkou přes šířku kluziště najetého Galvase, který zavezl puk do pásma.
54:47'
Ondrušek rozehrává od své branky.
Dnešní utkání sleduje 4723 diváků.
54:24'
Gorčík se snažil nahrávat před branku na Lapšanského, ale Ondrušek přihrávku zastavil.
53:56'
Káňa provezl puk přes celé kluziště až do útočného pásma, ale tam o něj přišel.
53:43'
Střela Vágnera se po teči jednoho z domácích hráčů odrazila do ochranné sítě.
53:21'
Mráz hledal před brankou Tomečka, ale ten byl dobře pokrytý a nedostal se ke střele.
53:04'
Další pokus Mory srazil Novotný do ochranné sítě.
51'
Posila Petr Kolouch se uvedl gólem 3:1
51:46'
Olomouc právě vstřelila branku!
Přichází další úder Kohoutů! Vyrůbalík zpoza branky přihrál JANU KNOTKOVI, který z první poslal puk za záda Novotného. Asistence: Martin Vyrůbalík.
51:40'
Tomeček se v útočném pásmu zmocnil puku. Na středu se mu ještě nabízel Mráz, ale Tomeček vzal akci na sebe a vystřelil na bližší tyč. Novotný má puk v lapačce.
51:21'
Švrček o mantinel vyhazuje puk k Novotnému.
50:38'
Domácí jdou do dvoubrankového trháku, poté co Ondrušek předložil puk na střed PETRU KOLOUCHOVI, ten si objel obránce a zavěsil pod horní tyč! Asistence: Vilém Burian, Jiří Ondrušek.
50:23'
Vyrůbalík tak dlouho vyhlížel kudy by přihrál Mrázovi, až se před ním otevřela cesta, aby si sám vyjel před branku. Novotný byl ale dobře nalepený na tyčce a puk za svá záda nepropustil.
49:50'
Karlovy Vary vyhazují puk na zakázané uvolnění.
48:58'
Střílel i Stloukal, ale Konrád byl připravený a teď už mohou útočit domácí.
48:54'
Beránek se teď dostal ke střele, ale puk zastavila brusle jednoho z domácích.
48:26'
Beránkovu přihrávku zastavil před modrou čárou Vyrůbalík.
47:54'
Irgl předložil puk na druhou stranu Kolouchovi, který ihned střílel, ale v obrovské šanci minul branku!
47:08'
Knotkovi puk sjel po holi a přihrávka na Káňu tak nenašla svého adresáta.
46:42'
Laš ještě udržel útočné pásmo, ale odehrál puk jen k Vágnerovi.
46:26'
45:54'
Tomeček vybojoval puk v útočném pásmu a vybídl ke střele Ostřížka. Novotný jeho ránu vyrazil.
45:19'
Domácí šli do přečíslení tři na dva, které Galvas zakončil střelou. Novotný byl připravený.
45:10'
Beránek se pokusil o přihrávku zpoza branky, ale Konrád mu nastavil hůl.
44:39'
Beránek zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho ke střele Lapšanskému. Konrád má puk ve své moci.
44:14'
Kovačevič minul branku a Olomouc může opět vyhodit.
43:45'
Karlovy Vary mají potíže dostat se přes střední pásmo. Kohouti výborně brání.
43:30'
Mora opět vyhazuje až k Novotnému.
42:59'
Gríger u mantinelu nezpracoval přihrávku a na puk se dostal Jakub Galvas, který ho ihned poslal do bezpečí.
42:38'
Karlovy Vary čeká další přesilovka. Dvě minuty za hákování si odsedí Marek Laš (OLO).
42:20'
Rachůnek neprošel přes olomouckou obranu.
42:02'
Ani další pokus Kohoutům nevyšel. Opět se bude vhazovat před Konrádem.
41:41'
Olomoucká rozehrávka končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Konrádem.
41:31'
Kovačevič poslal prudké nahození od mantinelu. Konrád byl pozorný.
40:50'
Beránek se protlačil do útočného pásma, ale tam ztratil puk.
40:17'
Knotek Škůrkovu prudkou přihrávku pouze protečoval do pásma.
40:11'
Karlovarskou přihrávku tečovali domácí vysoko do ochranné sítě.
40:01'
Hráči jsou nachystaní a třetí třetina může začít!
Třetí třetina začne přibližně v 19:37.
Také po druhé části trvá těsný náskok domácích, ačkoliv skóre se dvakrát měnilo. Už po minutě a půl vyrovnal z brejku Ondřej Beránek, ale vzápětí vzal opět otěže zápasu do svých rukou Zbyněk Irgl, jenž se prokličkoval obranou soupeře a poslal puk mezi betony Novotného. Obě strany si pak především v závěru třetiny připsaly ještě řadu šancí, ovšem skóre už se neměnilo. Do poslední části tak jdou Kohouti za vedení 2:1.
40:00'
39:54'
Podlipnik si sjížděl mezi kruhy pro střelu, ale puk nedostal přesně.
39:48'
Mora posouvá puk alespoň do středního pásma.
39:35'
Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat po pravici olomouckého brankáře.
39:27'
Laš se natahoval po rozehrávce soupeře, ale byl příliš krátký. Puk skončil až u Konráda.
39:01'
Tomáš Rachůnek prověřil Konráda tvrdou střelou od modré čáry.
38:32'
Za brejkem se hnal Mráz, ale Novotný měl k puku blíže.
38:20'
Kohouti nakonec posouvají puk až k Novotnému.
38:06'
Švrček zastavil nebezpečnou přihrávku před branku.
37:41'
Kovačevič vystřelil jen do obětavého olomouckého obránce.
36:28'
Irgl s Burianem šli do přečíslení, ale druhý jmenovaný se svou střelou neuspěl. Burian poté dostal ještě druhou nabídku na střelu z první, ale pokus mu úplně nesedl.
36:05'
Kolouchova střela se o brusle odrazila přímo na hole Karlových Varů, které mohou založit protiútok.
35:13'
Gríger vyvezl puk do útočného pásma a nabídl ho před branku Vágnerovi. Ten tváří v tvář odkryté brance promáchl.
34:58'
Tomeček se prokličkoval na střed útočného pásma a prověřil Novotného bekhendovou střelou pod horní tyč.
34:32'
Kovačevič neudržel skákavý puk před modrou čárou a Karlovy Vary ztrácejí pásmo.
34:21'
Podlipnik zakládá akci z obranného pásma.
33:52'
Rohan nahodil ke Konrádovi. U puku bude první Škůrek.
33:27'
Škůrek udržel útočné pásmo, ale jeho střela se zastavila o chrániče Skladaného.
33:22'
Olomoucký útočník byl úspěšný a nabil na modrou čáru Vyrůbalíkovi, jehož střelu Novotný ukryl do lapačky.
33:15'
Burian nahodil puk do útočného pásma, kde o něj zkusí zabojovat Laš.
32:45'
Švrček si ale vedl úspěšněji.
32:22'
Skuhravý nahodil ke Konrádovi, který se pokusil vyhodit, ale neúspěšně.
31:45'
Podlipnik nezpracoval přihrávku a Karlovy Vary se samy připravily o útočné pásmo.
31:13'
Kverka se dostal ke střele z pravého kruhu, ale našel jen připraveného Konráda.
30:57'
Knotek posílá puk přes všechny čáry.
30:53'
Přesilovku si teď pro změnu zahraje Energie. Dvě minuty za držení si odpyká Vilém Burian (OLO).
30:27'
Gorčík protečoval do útočného pásma.
30:11'
Irgl se dostal ke střele mezi kruhy a mířil do teploměru Novotného. Ten ale včas nastavil střele vyrážečku.
29:56'
Gríger zamířil těsně mimo šibenici.
29:23'
Energie ale pokračovala v útoku a Konrád se musel v brance ohánět.
29:01'
Flek neprošel přes Švrčka.
28:26'
Ostřížkovu střelu zblokoval útočník Energie.
28:19'
Holec už mířil přesněji, ale Novotný se proti jeho střele včas přesunul.
28:12'
Jaroměřský vystřelil jen do zadního mantinelu.
27:36'
Irgl hledal před brankou Buriana, ale ten nečekal, že puk proskočí pod betonem Novotného.
26:56'
Škůrkovu střelu ale zblokoval útočník hostů a Energie opět vyhazuje.
26:45'
Knotek v leže udržel útočné pásmo.
26:29'
Energeticky ihned vyhazují ke Konrádovi.
26:18'
Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Daniel Krejčí (KVA).
26:03'
Škůrek hledal střílenou přihrávkou Tomečka, který čekal u vzdálenější tyčky. Puk však na olomouckého útočníka neprošel.
25'
Irgl září, proti Energii přidal druhý gól, 2:1
25:58'
Tomeček v útočném pásmu vybojoval puk.
24:56'
ZBYNĚK IRGL má svůj den. Kohoutům se podařilo na útočné modré čáře zastavit protiútok Energie, olomoucká pětadvacítka si sebrala puk, prokličkovala se před Novotného a mezi jeho betony poslala kotouč do branky. Bez asistence.
24:25'
Kovačevič prostřelil dav hráčů, ale Konrád byl na místě.
24:11'
Laš se hnal do útoku, ale Káňa přejel přes modrou čáru dříve a píská se ofsajd.
23:39'
Energie ihned vyrazila vpřed, ale ve středním pásmu ji zastavil Knotek, který opět nahodil do útočného pásma.
23:29'
Karlovarští se provinili přihrávkou rukou. Vhazovat se bude před Novotným.
23:22'
Teď už se Tomeček ke střele dostal, ale trefil jen boční síť.
22'
Beránek v samostatném úniku přelstil Konráda 1:1
22:50'
Mráz hledal u protějšího mantinelu Tomečka, ale přihrávku mu poslal příliš dopředu.
22:25'
Jergl vyváží puk do útočného pásma.
22:05'
Karlovy Vary se opět vrhly do útočného pásma a chtějí z branky vytěžit maximum.
21:32'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
ONDŘEJ BERÁNEK ujížděl na Konráda sám, kličkou si ho rozhýbal a zasunul kolem jeho pravého betonu do branky. Bez asistence.
20:40'
Flek zachytil rozehrávku a s Rachůnkem se hnal do přečíslení. Konrád ale střelu Rachůnka zastavil betonem.
20:04'
Úvodní buly vyhrála Olomouc a puk poslala až ke Konrádovi.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:48.
První třetina je za námi a větší důvod k radosti mají domácí, kteří vedou o jednu branku a spokojenější mohou být i díky většímu počtu šancí, které si dokázali vypracovat. V jedenácté minutě jednu takovou využil Zbyněk Irgl, který si zavezl puk do útočného pásma, přenechal puk spoluhráčům a po ose Ondrušek – Kolouch jej dostal na střelu mezi kruhy. Další branky už třetina nepřinesla a do druhé části tak půjdou hráči za stavu 1:0.
20:00'
19:58'
Holec vyrazil vstříc poslednímu útoku třetiny. Pokusil se prokličkovat kolem obránce Energie, ale puk se na zničeném ledě zastavil a připletl se mu pod brusle.
19:51'
Ve středním pásmu ale olomouckou snahu zastavily Karlovy Vary.
19:37'
Konrád zastavil prudké nahození za svou brankou.
18:52'
Kolouch dostal dvakrát nabídku mezi kruhy. Poprvé netrefil prudkou přihrávku, podruhé mu nesedla střela.
18:11'
Podlipnik vystřelil do prvního hráče.
17:47'
Krejčího střela našla jen Škůrkovo rameno.
17:07'
Nahrávku na Holce, jenž by jel sám na branku zachytil Šenkeřík.
16:34'
Jergl dostal mezi kruhy nabídku na střelu z první, ale Novotný mu postavil do cesty betony!
16:08'
Do protiútoku se vyřítil Gorčík, ale Staněk měl k puku blíž a navíc mu pomohl Konrád.
15:56'
Hosté vyhráli vhazování, ale poté jim nevyšla rozehrávka a vhazovat se bude po levici Novotného.
15:44'
Puk se po střetu hokejek ocitl mimo hrací plochu a vhazovat se bude na hranici útočného pásma Karlových Varů.
15:05'
Laš přisunul puk do jízdy Knotkovi, ale nebyl dostatečně důrazný a kotouče se zmocnil Gríger.
14:55'
Rachůnkova střela se otřela o hokejku Škůrka a skončila vysoko v ochranné síti.
14:33'
Flek prodloužil do útočného pásma, kde se puku ujal Konrád.
14:06'
Skladaný s Holcem jeli do přečíslení, ale vracející se obránce Skladanému klepl do hokejky a znemožnil mu přihrávku.
13:55'
Lapšanský poslepu hledal spoluhráče před brankou, ale našel jen Konráda, který puk ukryl pod lapačkou.
13:21'
Irgl si najížděl z úhlu a mířil opět do šibenice. O kousek ale přestřelil.
13:02'
Gorčík zachytil rozehrávku Olomouce, ale v útoku byl sám a proti čtyřem hráčům domácích neuspěl.
12:20'
Teď to zkusil Škůrek od modré a poté i Laš zpoza branky. Novotný si oba pokusy pohlídal.
12:12'
Olomouc se stále drží v útočném pásmu, ale zatím bez střelby.
11'
Veterán Irgl poslal Moru do vedení 1:0
11:51'
Káňa zachytil oblouček Karlových Varů a ihned vyrazil do protiútoku. Novotný vyrazil jeho střelu pravým ramenem.
11:36'
Ostřížek jen tak přiťukl puk Švrčkovi, který ihned pálil na branku. Novotný ale našel jeho střelu v lapačce.
11:01'
Přihrávku na Jergla zpomalila jedna z hokejek hostů a Skladaný tak mezitím najel do ofsajdu.
10:39'
ZBYNĚK IRGL se prokličkoval do útočného pásma a přenechal puk Ondruškovi, který přihrál Kolouchovi a ten vrátil puk mezi kruhy právě Irglovi, jenž puk poslal do pravé šibenice Novotného branky! Asistence: Petr Kolouch, Jiří Ondrušek.
10:07'
Olomouc vyhazuje, ale Rohan stihne puk ještě před brankovou čárou.
09:58'
Gríger provezl puk přes střední pásmo a vystřelil doprostřed Konrádovy hrudi.
09:50'
Obrovský závar před brankou Novotného! Tři olomoučtí útočníci se tlačili za dorážkou, ale karlovarský brankář našel puk jako první.
09:23'
Švrček nastřelil tyč.
08:52'
Staňkovu střelu zblokoval obránce.
08:40'
Stloukal hledal před brankou Kverku, ale jeho přihrávka neprošla.
08:21'
Mráz vypíchl hostům kotouč, který putuje až do jejich obranného pásma.
07:50'
Gorčík v situaci dva na dva narazil na Vyrůbalíka, který ho o kotouč připravil.
07:20'
Domácí nyní nemohou do útočného pásma kvůli signalizovanému ofsajdu, Energie toho využívá ke střídání.
06:46'
Beránek zkusil překvapit Konráda střelou z velkého úhlu, ale neúspěšně.
06:32'
První vážnější zákrok Konráda! Flek pláchl do samostatného úniku, zkusil vystřelit z mezikruží, Konrád si hodně povyjel a kotouč zachytil.
06:10'
Po Knotkově ráně Novotný rychle vyklepal puk z lapačky a rozehrál.
05:56'
Rodící se přečíslení Hanáků zastavuje ofsajd.
05:32'
Další střelu od modré čáry si na druhé straně připisuje Kolouch, mířil ale vedle.
05:03'
Energie v útočném pásmu přišla o kotouč, ale Gorčík ho ve střední třetině zvládl znovu vybojovat.
04:29'
Jergl prošel s pukem přes střední pásmo a vystřelil, avšak hodně nepřesně.
03:58'
Kohout čekal na útočné modré na dlouhou přihrávku, kterou dostal, následně sklepl kotouč Grígerovi, kterému se však nepodařilo projít mezi dvěma protihráči.
03:33'
Rohan posílal kotouč z vlastní třetiny, po teči skončil puk na střídačce hostů.
03:21'
Branku netrefil ani Laš, po Káňově nebídce.
02:49'
Ostřížek projel s pukem přes celé kluziště, ale bekhendový pokus namířil mimo branku.
02:24'
Ze souboje čtyř hráčů u mantinelu vyšli vítězně domácí a mohou vyrazit dopředu.
02:00'
Přechod Energie do útočného pásma zastavuje ofsajd.
01:43'
Staňkova střela od modré čáry prosvištěla jen centimetry od Novotného pravé tyčky.
01:09'
Kohout dostával dlouhou přihrávku, ale za Konrádovou brankou k němu ihned přistoupil jeden z obránců a o kotouč ho připravil.
00:42'
Irgl se prosmýkl mezi dvěma protihráči, ale u mantinelu o kotouč přišel.
00:23'
První střelu utkání si připisuje Knotek, puk ale po Novotného zákroku končí v ochranné síti.
00:05'
Úvodní vhazování vyhrál Knotek dozadu a Vyrůbalík spěchá pro kotouč.
00:01'
Aktéři dnešního utkání se již připravují na ledové ploše. Zápas za malou chvíli začne!

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), J. Galvas, Staněk, Jaroměřský, Švrček – Laš, J. Knotek (A), J. Káňa – Burian, Kolouch, Irgl – Holec, Skladaný, Jergl – Ostřížek, Mráz, V. Tomeček.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – L. Vágner, Krejčí, Podlipnik, M. Rohan (A), Kovačevič, Šenkeřík, Šafář – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Lapšanský, Skuhravý (C), Gorčík – T. Mikúš, Kverka, Stloukal.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Jindra, Zika.
Uhájí Olomouc domácí prostředí? Nebo Karlovy Vary naváží na úspěšný závěr přípravy? To se ukáže v 18:00.
Nejproduktivnější hráči uplynulé sezóny:
Jan Knotek (OLO) – 30b (17+13)
Jakub Flek (KVA) – 42b (22+20)
Úspěšnost brankářské jedničky v uplynulé sezóně:
Branislav Konrád (OLO) – 90,53 % (48 zápasů)
Filip Novotný (KVA) – 94,90 (38 zápasů)
HC Energie Karlovy Vary (1. místo v uplynulé sezóně WSM ligy, postup do Tipsport extraligy)
Karlovy Vary strávily uplynulou sezónu ve WSM lize, které ale jasně dominovali. Základní skupinu vyhráli s pohodlným náskokem osmi bodů a v play-off prošli hravě přes Vsetín i přes Slavii. Obě série vyhráli jednoznačně 4:0. V baráži potom skončili na druhém místě a se stejným počtem bodů jako Litvínov. Energie tak mohla slavit návrat mezi hokejovou elitu.

V letošní přípravě Karlovy Vary sehrály celkem jedenáct utkání, z toho šestkrát se radovaly z výhry. Hned tři z těchto vítězství přitom přišly v posledních zápasech a Energie se tak do nové sezóny poveze na vítězné vlně.
HC Olomouc (8. místo v loňské sezóně Tipsport Extraligy)
Olomouc v loňské sezóně měla jasný cíl, probojovat se do play-off, a to se jí také podařilo. Chvíli dokonce sahala také po přímém postupu z šestého místa, nakonec to však stačilo jen na místo osmé a předkolo, v němž změřila síly se zlínskými Berany. S těmi si úspěšně poradila ve čtyřech zápasech a postoupila do čtvrtfinále proti Plzni. S tou však podobně jako před dvěma lety prohrála 1:4 na zápasy.

V přípravě Mora sehrála osm utkání s vyrovnanou bilancí čtyř výher a čtyři porážky. Především zápasy na domácím ledě Hanákům vycházely dobře a čtyři z pěti vyhráli. Pouze v tom posledním podlehli Zlínu v prodloužení.
V prvním kole spolu změří síly HC Olomouc a HC Energie Karlovy Vary.
Příjemný páteční večer z olomoucké Plecharény. Ať už jste dnes večer měli jakékoliv plány, nechte je plavat a pojďte spolu s námi sledovat hokej, neboť právě dnes začíná nový ročník Tipsport extraligy!