Tipsport Extraliga - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Plzeň - 16. listopadu 2018   18:00

Pardubice
08:04' Holland (Trončinský, Marosz) • 17:05' Poulíček (Čáslava, Mandát)

Plzeň

Pardubice - Plzeň: O bodu navíc pro Plzeň rozhodl v samostatných nájezdech Vojtěch Němec, 2:3

Po gólově bohaté první třetině, která skončila 2:2, si diváci v pardubické ČSOB Pojišťovna ARENĚ museli na další góly počkat až do samostnaných nájezdů. Ty nakonec překlopila ve svůj prospěch Plzeň, o její výhře rozhodl v sedmé sérii nájezdů Vojtěch Němec.
Nejlepší hráči utkání:

HC Dynamo Pardubice – Patrik Poulíček
HC Škoda Plzeň – Peter Čerešňák
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
O zisku bodu navíc pro hosty rozhodl v sedmé sérii samostatných nájezdů svým blafákem VOJTĚCH NĚMEC.
Samostatné nájezdy začínají.
65'
O bodu navíc pro Plzeň rozhodl v samostatných nájezdech Vojtěch Němec, 2:3
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:53'
Kodýtek si v posledních vteřinách prodloužení vyměnil v útočném pásmu puk se Strakou, poté ale z pravé strany nastřelil brusle před sebou stojícího Treilleho.
63:51'
Ihned po vhazování byl ve výborné střelecké pozici Straka, z mezikruží ale minul levou tyčku!
63:17'
Ránu Jakuba Kindla vyrazil Kacetl batony do rohu hřiště, Plzeň pokračuje v držení puku.
62:02'
Wishart osvobozuje Dynamo vyhozením přes celé hřiště.
61:45'
Oddechový čas pro hosty.
61:45'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Dávid Skokan – 2 min., držení).
61:27'
Dušek zajel s pukem do útočné třetiny pozdě, píská se ofsajd Pardubic.
60:29'
Marosz dostal dlouhou přihrávku na útočnou modré, po zpracování byl ale od piku odstaven a Plzeň dostala kotouč do středního pásma.
60:01'
Od první třetiny, která skončila nerozhodně 2:2, už žádná branka k vidění nebyla, zápas tak půjde do prodloužení. V němu budou domácí pokračovat v přesilové hře, ze které zbývá ještě padesát vteřin.
60:00'
59:52'
Do puku se na modré čáře opřel příklepem Sýkora, nastřelil ale pouze před sebou stojícího Kodýtka.
59:18'
Straka se sám vydal do útoku a dostal se do zajímavé šance, těsně před Kacetlem přestřelil bránu.
58:49'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Milan Gulaš – 2 min., vysoká hůl).
58:09'
Mandát nahodil puk z otočky ze středu levého kruhu na Frodla, ten vyrazil kotouč svým levým betonem k mantinelu.
57'
Válek prostřelil Konráda a snížil stav utkání, 3:1
57:30'
Perret nahrál ze středu hřiště na levou stranu Duškovi, jehož zakončení tahem mířilo přímo do připraveného brankáře Frodla.
56:33'
Na ledě k vidění příliš hokejové krásy k vidění není, na obou stranách je velký počet nepřesností.
55:06'
Oba celky dobře brání, tento zápas už bude zřejmě o jediné brance.
54:32'
V předbrankovém prostoru se dostal k odraženému puku Dušek, mezi nohama bránícího hráče ho ani nadvakrát nedokázal dostat za Frodla.
52:59'
Marosz se neprotáhl při snaze proniknout do útočného pásma mezi dvěma protihráči a domácí přišli o puk.
52:04'
Poulíček nabil na vrchol levého kruhu Mandátovi, jehož rána z první příklepem byla zblokována.
51:20'
Němec se dostal s pukem před Kacetla, ale ideálně zakončit se mu už nepovedlo.
50:02'
Do Treilleho střely od modré se obětavě položil Kracík a od něho se kotouč odrazil do středního pásma.
49:23'
Po přihrávce od Kusého na vlastní modré rozjel rychlou útočnou akci po levé straně Mandát, jeho zakončení schoval do lapačky Frodl.
48:29'
Na pravé straně zůstal volný Dušek, jehož střelu z vrcholu kruhu vyrazil Frodl do ochranné sítě.
47:33'
Východočechům se zatím vůbec nedaří usadit se v útočné třetině a začít kombinovat.
46:27'
Plzeň poslala puk po vyhraném vhazování ve středním pásmu ke Kacetlovi, který ho zastavil za svou bránou.
46:12'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Conor Allen – 2 min., podrážení).
45:29'
Třetí třetina zatím příliš zajímavých šancí nepřinesla, Plzeň nyní vyčkává s pukem za vlastní brankou.
43:49'
Další útočné snažení Dynama zastavuje odpískaný ofsajd.
43:33'
Na pardubický led se sneslo z ochozů několik perníků, vhazování před Frodlem se tak ještě o chvíli odkládá.
43:01'
Z předbrankového prostoru zakončil Stach bekhendem přímo do Kacetla, který si poradil i s dalším zakončením z pravé strany.
42:26'
Z velkého úhlu z pravé strany se snažil prosadit Dušek, Frodl si svou levou tyč pohlídal.
41:40'
Rolinek zavezl puk středem hřištěm do pásma, následně ho nahrál Trončinskému, jehož střela byla sražena mimo.
40:53'
Sýkorova dělovka z pravé strany nedoputovala ani na branku, zblokoval ji obránce hostí.
40:10'
Třetí část utkání začíná zakázaným uvolněním Pardubic.
40:01'
I druhou třetinu střelecky ovládla Plzeň, která měla možnost dvou přesilových her, obě Dynamo úspěšně ubránilo. Plzeňští byli i ve druhé části mírně aktivnějším týmem, do slibných příležitostí se ale dostávali také domácí hráči. Třetí třetina začne zhruba v 19:44.
40:00'
39:49'
Bubela pronikal po levé straně hřiště, nejprve byl on podražen a následně v pádu podrazil vyjetého Frodla. Následně se strhla menší potyčka, kterou rozhodčí rychle roztrhli.
39:09'
Po nahození Plzně se puku za vlastní brankou ujalo Dynamo, které se chystá na založení útočné akce.
37:14'
Frodl špatně rozehrál, čehož nedokázal využít Skokan. Ten zvolil ještě nahrávku na Treilleho, který ani nezakončil.
35:56'
Kacetl trochu nepřesvědčivě vyrazil puk před sebe, Plzeň hned přispěchal s dorážkou, kotouč ale skončil vedle levé tyče.
34:30'
Na Kaňákovu střelu od modré Kacetl dobře viděl a neměl problém zakročit.
33:56'
Domácí už byli v plném počtu, když se mezi kruhy dostal k odraženému kotouči Eberle, po puku obětavě skočil Poulíček a srazil ho do ochranné sítě.
33:11'
Stach nastřelil pouze před sebou stojícího Wisharta, domácím se ale nepovedlo vyhodit.
32:38'
Hrabal se dostal k puku v rohu hřiště a chtěl ho poslat přes všechny čáry, jenže po odrazu od plexiskla skončil kotouč v ochranné síti.
31'
Skvělý Kacetl podržel domácí při tlaku Plzně!
31:47'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rostislav Marosz – 2 min., nesportovní chování).
31:31'
Po Maroszově nahození od modré se dostal k dvojí dorážce Perret, ale ani jednou z blízkosti Frodla neprostřelil.
30:45'
Kaňák dostal nahrávku na levou stranu před branku, ještě nahrál do předbrankového prostoru, kde se hned dvojice jeho spoluhráčů snažila dorážet kotouč, Kacetl ale parádně zasáhl lapačkou.
30:17'
Hosté předvedli povedenou souhru na jejímž konci byl Stach, který však vystřelil přímo do připraveného Kacetla.
30:06'
Plzeň už je zpět v pásmu, kde začíná kombinovat.
29:20'
Pardubičtí vybojovali puk u zadního mantinelu za svou brankou a povedlo se jim rychle vyhodit až ke Frodlovi.
28:48'
Čerešnákova tvrdá rána příklepem od modré čáry byla zblokována do ochranné sítě, vhazovat se bude po levici Kacetla.
28:31'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rostislav Marosz – 2 min., podrážení).
28:17'
Po Sýkorově zakončení z pravé strany Frodl raději podržel puk v lapačce a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
27:33'
Treille se dostal přímo před Frodla, který se ale rozložil přes celé brankoviště a nedovolil mu zakončit!
25:57'
Allen nahrával z levé strany před branku Stachovi, jenž byl dobře bráněný obráncem, který mu nedovolil zakončit.
25:05'
Škodovka vybojovala puk do své moci v útočné třetině aktivním napadáním a začíná kombinovat.
24:06'
Trončinský jen zavezl puk do pásma a vydal se střídat za svými spoluhráči, rychlý protiútok Plzně skončil odpískaným ofsajdem.
23:02'
Kusý dostal nahrávku do zajímavé pozice mezi kruhy, jenže nezamířil přesně.
22:09'
Nepřesná rozehrávka Pardubic končí zakázaným uvolněním.
21:51'
Allenova střela od modré skončila na zadním mantinelu, kde se kotouče ujali domácí.
20:59'
Začátek druhé části je plný nepřesností, Nedorostův bekhendový pokus z pravé strany skončil vedle branky.
20:01'
První třetina měla rychlý spád a diváci se v ní rozhodně nenudili, viděli totiž hned čtyři branky. Skóre otevřel v 9. minutě povedenou tečí Trončinského nástřelu Holland, s rychlou odpovědí přispěchal Preisinger. Plzeň následně otočila vývoj zápasu, když se z dorážky ze středu hřiště prosadil Allen, pardubičtí srovnali úspěšnou tečí Poulíčka.
20:00'
19:51'
V posledních vteřinách ještě prověřil Kacetla střelou ze středního pásma Straka, pardubický brankář si kotouč v pohodě pohlídal.
18'
Nahození od modré čáry tečoval Patrik Poulíček a vyrovnal na 2:2
18:47'
Kacetl si dobře pohlídal svou levou tyčku, u které se snažila dorážet hned dvojice plzeňských hráčů.
17:05'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Domácí byli v posledních chvílích horším týmem na ledě, ale z rychlého útoku se jim povedlo srovnat stav na 2:2. Čáslava zkoušel vystřeli od od modré čáry, což zužitkoval PATRIK POULÍČEK, jenž tečoval kotouč přesně do pravého horního rohu branky. Asistence: Petr Čáslava a Jan Mandát.
16:08'
Nepřesná rozehrávka Dynama končí zakázaným uvolněním.
15:46'
Rychlou útočnou akci Dynama zastavil odpískaný ofsajd.
15:37'
Pardubice chybují v rozehrávce pod tlakem Plzně, která aktivně napadá svého soupeře.
13:40'
Plzeň právě vstřelila branku!
Nikým nebráněný zůstal na středu hřiště CONOR ALLEN, jehož první střelu ještě Kacetl vyrazil, ale na dorážku už nestačil. Asistence: Jan Eberle.
11:34'
Kusého sražený střelecký pokus z pravé strany skončil v ochranné síti, vhazovat se bude po levici Frodla.
11:05'
Hra se přelévá ze strany na stranu, po rychlém protiútoku měl před sebou Perret volnou část branky, jenže netrefil kotouč ideálně.
10'
Rychlé vyrovnání zařídil Miroslav Preisinger, 1:1
10:10'
Pardubice kombinují v útočném pásmu, Marosz zkoušel hledat před brankou Rolinka, který se však k puku nedostal.
9'
Rhett Holland usměrnil puk do branky Frodla, 1:0
09:02'
Hosté ale přicházejí s rychlou odpovědí, po nahrávce od Čerešňáka se prosadil z levé strany MIROSLAV PREISINGER. Asistence: Peter Čerešňák a Vojtěch Němec.
08:04'
Domácí se ujímají vedení po rychlém útoku, kdy Trončinský nahodil puk z levé strany před branku a dojíždějící RHETT HOLLAND jen nastavil hokejku, kterou nasměroval puk za ležícího Frodla. Asistence: Marek Trončinský a Rostislav Marosz.
06:42'
Po odpískaném ofsajdu Plzně následuje komerční přestávka.
06:24'
Hrabal si počíhal u pravého mantinelu na Stacha, který byl v držení puku a poslal ho k ledu.
05:09'
Hra má zatím spád a hraje se téměř bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.
03:26'
Pardubice se zatím úspěšně brání, tentokrát vyhazoval kotouč přes celé hřiště Perret.
02:42'
Gulašova střela z levého kruhu byla zblokována, následovalo další vyhození domacích.
02:09'
Pardubičtí se rychle osvobodili, Plzeň tak musí zakládat další akci od vlastní brány.
01:40'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Josef Hrabal – 2 min., podrážení).
01:18'
Plzeňští jsou od začátku aktivnější, Trončinský osvobodil Dynamo pouze vyhozením do středního pásma.
00:24'
Kracík schytal střelu od vlastního spoluhráče do helmy a rychle míří na střídačku.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Cardwell, Wishart, Holland, Trončinský, Hrabal, Děrvuk, Čáslava – Skokan, Bubela, Treille – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Vondráček, Dušek, Perret – Mandát, Poulíček, Kusý.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Jones, J. Kindl, Čerešňák, Vráblík, L. Kaňák, Allen, Pulpán – Gulaš, Kracík, Straka – V. Němec, Nedorost, D. Kindl – Kratěna, Preisinger, Stach – Eberle, Kodýtek, Indrák.

Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Brejcha, Jelínek.
Pardubice se po téměř dvou týdnech znovu představí na domácím ledě, v ČSOB Pojišťovna ARENĚ budou v rámci 19. kola Tipsport extraligy hostit Škodu Plzeň. Pardubičtí hokejisté naposledy ve středu na ledě Komety prohráli 2:0, momentálně jim s dvaceti body patří v tabulce předposlední třinácté místo. Pro hostující celek to bude první zápas po reprezentační pauze, ukáže se tedy, zda se dokázal zmátořit ze série čtyř porážek v řadě. Plzeň má momentálně o pět bodů více než Dynamo a dva zápasy k dobru, patří jí osmá pozice. Po čtyřech výhrách Plzně ve vzájemných zápasech se karta otočila na stranu Pardubic, které vyhrály poslední tři duely, v této sezoně uspěly na plzeňském ledě 2:3 po prodloužení.