Tipsport Extraliga - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Brno - 30. října 2018   17:30

Plzeň
13:25' Čerešňák (V. Němec, Kodýtek) • 19:11' Stach (Straka, Nedorost)
2:4
(2:3, 0:0, 0:1)
Brno
11:57' L. Čermák  (Vejmelka) • 12:40' Zaťovič   • 19:32' Kašpar  (O. Němec) • 59:40' Kašpar  (Köhler, Mikuš)
Plzeň
Miltchakov (A) (21. Frodl) – J. Kindl (A), Jones, Allen, Čerešňák, Vráblík, L. Kaňák, Pulpán – Eberle, Kracík, Gulaš (C) – Stach, Nedorost, Straka – Indrák (A), Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kodýtek, V. Němec.
Hodek, Klouček – Lhotský, Kika
Home Monitoring Aréna
5015 diváků
Brno

Plzeň - Brno: Kašpar potvrdil vítězství Komety trefou do prázdné branky, 2:4

Je dobojováno!

Kometa vítězí na západě Čech za plný počet bodů! Domácí sice byli v utkání aktivnější, soupeře jasně přestříleli a přidali i tři tyče, jenže se hraje na góly a Brno dnes prokázalo velkou chladnokrevnost v zakončení a perfektní efektivitu.

Nejlepší hráči utkání: Peter Čerešňák – Leoš Čermák.

Střely na branku: 33:20 (9:11, 12:5, 12:4).

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek týdne!
59:40'
Kometa právě vstřelila branku!
Jenže sudí dráze puku neuhnul, ten se dostal na čepel LUKÁŠI KAŠPAROVI, který jej pohodlně doklepl do prázdné klece Plzně. Asistence: Bedřich Köhler a Juraj Mikuš.
58:58'
Gulaš se vymotal zpoza branky před ní, Vejmelka zasahuje betonem.
58:49'
Ránu Čerešňáka od modré vytěsnil gólman Komety vyrážečkou nad.
58:34'
Buly před Vejmelkou, před ním ale následuje oddechový čas pro Západočechy.
58:10'
Domácí hrají v šesti!
58:01'
Hrají se poslední dvě minuty třetí části.
57:40'
Allen vypálil z levého kruhu, Vejmelka nic neviděl, puk ale prosvištěl těsně mimo.
57:18'
56:58'
Domácí mají stále puk v moci, ale jsou na své polovině hřiště.
56:36'
Jakub Kindl si sjel od modré až na vrchol levého kruhu, rána byla nakonec zablokována.
55:57'
Kometa drží Západočechy daleko od své branky.
55:28'
Puk mimo mantinely, buly ve středním pásmu.
55:01'
Zbývá posledních pět minut základní hrací doby.
54:18'
Eberlemu neprošla příhra zpoza branky před ní na Indráka.
53:39'
Gulaš měl dostatek času na pravém kruhu, Vejmelka skvěle zakročil hřbetem lapačky!
Dnešní utkání sleduje 5015 diváků.
53:14'
Brňané již hrají na hranici pravidel, sudí zatím zůstávají klidní.
52:28'
Zaťovič to zkusil z hodně ostrého úhlu, zákony fyziky nepopřel.
51:58'
Domácí stupňují svůj tlak, vyložená šance ale chybí.
51:21'
Čerešňákova pobídka na teč od modré zablokována.
50:37'
Pokus plzeňského Němce z mezikruží zablokovaný.
49:56'
Eberle se dostal k ráně z levého kruhu a je z toho pravá tyč!

Třetí indiánská dnes!
49:14'
Jihomoravané svírají svého soupeře, ale nestřílejí...
48:51'
Zakázané uvolněná indiánů.
48:27'
Bartejs je od modré svou ranou nepřesný.
46:29'
Kašpar najížděl na Frodla sám z pravé strany, plzeňský gólman odolal pohotovým betonem!
46:08'
Západočeši vyhazují.
45:57'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Miroslav Indrák – 2 min., podrážení).
45:44'
Rána Indráka od modré končí po teči vysoko nad.
43:45'
Gulaš nabral rychlost ve středním pásmu a protáhl se až před Vejmelku, na lepší zakončení byl však příliš blízko!
43:25'
Tečovaný pokus Jakuba Kindla končí až v ochranné síti.
43:13'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Juraj Mikuš – 2 min., vysoká hůl).
40:22'
První pokusy o útok zůstaly jen... pokusy.
40:01'
Čtyřicet minut hry je minulostí!

Po skvělé podívané z první části se nám hokej změnil ve velkou bitvu, která nenabídla žádný gól a jen minimum šancí. Indiáni byli výrazně střelecky aktivnější, ani to jim však nepomohlo.

Nechme se překvapit, jak duel rozetne poslední dvacetiminutovka.

Střely na branku: 21:16 (9:11, 12:5).

Třetí perioda začíná přibližně v 19:17.
40:00'
39:56'
Puk je ve středním pásmu, tato perioda končí...
39:41'
Plzeň se vymanila ze sevření a ještě to zkouší...
39:24'
Západočeši jsou kompletní, ale pod tlakem...
39:01'
Ofsajd Brna.
38:42'
A opět.
38:21'
37:59'
Holík tvrdě vypálil z první z pravé strany, Frodl kryje.
37:36'
Kometa rozestavěná v útočném pásmu...
37:24'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Stach – 2 min., hákování).
36:41'
Kracík hledal před brankou Gulaše, ten byl dobře bráněný.
35:50'
Domácí se vymanili z pod tlaku, Kometa nyní tlačí.
35:19'
Frodl nyní musel před dvěma dotírajícími protihráči přikrýt kotouč.
34:46'
34:19'
Oba celky hrají v plném počtu.
34:05'
Jones našel z levého kruhu pouze vyrážečku Vejmelky.
33:43'
Špatná přihrávka ale všechny plány zhatila.
32:19'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Alexandre Mallet – 2 min., hrubost + 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Miroslav Preisinger – 2 min., hrubost).
31:58'
Ofsajd indiánů.
31:37'
Mueller vypálil u levé tyče, Frodl zasahuje ramenem.
30:57'
Hosté nyní zatlačili Plzeň, střela však nepřišla.
30:02'
29:48'
Domácí drží kotouč, ale daleko od branky Brna.
29:22'
A znovu.
28:59'
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
28:47'
Jakub Kindl našel od modré jen náruč Vejmelky.
28:31'
Plzeň ztrácí pásmo.
28:15'
Gulašova rána z levého kruhu protečována nad.
28:02'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Bedřich Köhler – 2 min., držení).
27:44'
Zakázané uvolnění Plzně.
27:08'
Puk opustil prostor mezi mantinely, buly ve středním pásmu.
26:16'
Kracík táhl přečíslení dva na jednoho, nakonec i vypálil, Vejmelka sklapl betony včas!
25:56'
Bartejs od modré pobízel spoluhráče k teči, Frodl má puk v náruči.
25:21'
25:09'
Kometa se osvobozuje.
24:53'
Jakub Kindl si pár kroků za modrou na lapačku gólmana soupeře nepřišel.
24:31'
Domácí svírají svého soupeře...
24:01'
Gulaš se dostal k puku na brankovišti, dlouhá klička od tyče k tyči ale na Vejmelku neplatila!
23:41'
Plzeň se utrácí pásmo.
23:21'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Zaťovič – 2 min., hákování).
23:19'
22:57'
Indiáni je vytlačili do středního pásma.
22:38'
Hosté se opět usadili v útočné třetině...
22:10'
Situace byla vykombinována pro osamoceného Pláška na levém kruhu, ten však puk napálil až do ochranné sítě.
21:41'
Kometa kombinuje a kombinuje...
21:19'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Petr Straka – 2 min., podrážení).
20'
Hosté opět skórují! Lukáš Kašpar nádhernou střelou vystřelil vedení, 2:3
20'
Domácí srovnávají. David Stach z první propálil Vejmelku, 2:2
20:43'
Plzeň se nastěhovala před Vejmelku, ten zatím zasahovat nemusel.
20:01'
Střídání v týmu HC Škoda Plzeň: ze hřiště odchází Dmitri Mitja Miltchakov, přichází Dominik Frodl.
20:01'
První třetina je minulostí!

K vidění je na západě Čech velmi kvalitní hokej, který byl navíc okořeněn hned pěti góly! Domácí byli po většinu periody sice lepší, dokonce přidali i dvě tyčky, hosté ovšem prokazují dokonale smrtící produktivitu.

Nechme se překvapit, jak parádní hokejové představení bude pokračovat.

Střely na branku: 9:11.

Druhá perioda začíná přibližně v 18:24.
20'
20'
20:00'
19:57'
Puk je nalepen na mantinelu, již se nic nestane...
19:42'
Hosté to ještě zkoušejí...
19:32'
Krásné branky Brna dnes! LUKÁŠ KAŠPAR napřáhl na levém kruhu a nemohl vzdálenější horní růžek trefit lépe. Asistence: Ondřej Němec.
19:11'
Plzeň právě vstřelila branku!
Strakovi už ale ano! Puk si našel DAVID STACH a z první u levé tyče propálil Vejmelku na "teploměr". Asistence: Petr Straka a Václav Nedorost.
18:49'
Kodýtkovi neprošla příhra zpoza branky před ní.
18:18'
Rána Indráka od levého mantinelu zablokována.
18:02'
Pokus Allena od modré ztečován mimo.
17:47'
Icing Brna.
17:30'
17:10'
Na brankovišti se k puku dostal Zaťovič, Miltchakov udržel černý nesmysl před čarou lapačkobetonem.
16:46'
Až nyní byli domácí vytlačeni do středního pásma, oba celky střídají.
16:08'
Hraje se stále v pásmu Komety, kotouč však putuje spíše po mantinelech.
15:29'
Západočeši jsou usazení před Vejmelkou, ten však příliš práce nemá.
14'
Indiáni snižují! Čerešňák čistým průstřelem propálil vše, 1:2
14:49'
Pokus Jakuba Kindla od modré zablokován.
14:16'
Plzeň pokračuje v tlaku...
13'
Trestné střílení pro Kometu! Krásnou střelou vymetl pavučinky Zaťovič, 0:2
13:25'
Domácí jsou zpět ve hře! PETER ČEREŠŇÁK dostal pobídku na modrou a dělovou ranou div neprotrhl síť. Asistence: Vojtěch Němec a Petr Kodýtek.
13:18'
12'
Hosté jdou do vedení! Kotouč do sítě doklepl Čermák
12:40'
MARTIN ZAŤOVIČ to udělal náramně! Krásnou střelou vymetl pavučinky v pravém horním růžku. Bez asistence.
12:40'
Trestné střílení pro Kometu Brno!
11:57'
LEOŠ ČERMÁK vlétl do pásma a vypálil přes obránce. Miltchakov jeho pokus jen vyrazil zpět k brněnskému útočníkovi, který touš snadno doklepl do sítě. Asistence: Karel Vejmelka.
11:29'
Jihomoravané kombinují v útočné třetině...
10:55'
Kotouč opět letí až k Vejmelkovi.
10:39'
Brnu se nedaří usadit se v pásmu.
10:08'
09:57'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Vojtěch Němec – 2 min., nedovolené bránění).
09:51'
Jakub Kindl svou ranou od modré rozezvučel pravou tyč!

Indiáni tak dnes již podruhé zamířili až příliš přesně!
09:12'
Eberle vypálil z levého kruhu, gólman Komety sráží na zadní mantinel.
8'
Stachovu střelu odrazila zvonící branková konstrukce
08:48'
Hráči i onlajnista si na chvilku mohou oddechnout – komerční přestávka.
08:28'
Vejmelka nedal šanci dorážejícímu Gulašovi po ráně Pulpána od modré.
07:37'
David Stach se dnes podruhé v utkání dostal k ráně z mezikruží a je z toho ještě nyní zvonící branková konstrukce!
07:02'
Podobně k brance nedolétl pokus Holíka od modré.
06:21'
Indrákova rána přes obránce z pravé strany zablokována.
05:49'
Plzeň začíná být mnohem aktivnější, hosté ale dobře drží palebné pozice.
05:14'
Domácí kombinaci zastavil Vejmelka zalehnutím kotouče, buly po jeho levici.
04:43'
Čermák hledal naslepo před brankou spoluhráče, ale bylo to opravdu naslepo, žádní tam nebyli.
04:08'
Západočeši se provinili postavením mimo hru.
03:46'
03:09'
A znovu.
02:49'
Plzeň se osvobozuje.
02:26'
Na druhé straně vystřelil Němec pár kroků za modrou, i on měl špatně seřízená mířidla.
02:06'
Kodýtek vyvezl kotouč a vypálil z pravého kruhu, avšak nepřesně.
01:46'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Ondřej Kratěna – 2 min., hákování).
01:22'
00:51'
Ale pozor! Stach nyní vlétl do pásma, nabruslil mezi kruhy a vypálil, Vejmelka měl plnou lapačku práce!
00:24'
Pokus o první útok nevyšel ani jednomu mužstvu.
00:01'
Oba celky jsou již na ledě.

Pohodlně se usaďte, za chvilku začínáme...

HC Škoda Plzeň: Miltchakov (Frodl) – J. Kindl (A), Jones, Allen, Čerešňák, Vráblík, L. Kaňák, Pulpán – Eberle, Kracík, Gulaš (C) – Stach, Nedorost, Straka – Indrák (A), Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kodýtek, V. Němec.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Langhamer) – Mikuš, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Kučeřík – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Kašpar, L. Čermák (C), L. Horký – Plášek ml., Hruška, Mallet – Dočekal, R. Zohorna, Köhler.

Rozhodčí: Hodek, Klouček – Lhotský, Kika.
Hezký den při sledování Tipsport extraligy!

Základní část soutěže se nám již přehoupla do své druhé čtvrtiny a my se společně budeme věnovat duelu 15.kola, ve kterém indiáni na svém ledě přivítají Kometu.

Lépe první čtvrtinu zvládli Západočeši, když pouze třikrát nebodovali, Brňané čtyřikrát. V poměru získaných bodů se jednalo o 24:22. Modrobílí vyšli bodově naprázdno 2:3 právě na jihu Moravy a poté v Olomouci a Karlových Varech. Brňané 0:2 s Bruslaři, 2:5 s Libercem a shodně 2:4 na ledě Mountfieldu a Sparty.

Aktuálně je na tom lépe úřadující mistr, který nashromáždil po čtrnácti duelech pětadvacet bodů, naposledy doma přehrál Chomutov 3:1. O bod a příčku zpět je Plzeň, která druhou čtvrtinu načala porážkou 0:3 v Liberci.

Co se týče vzájemných utkání, tak ty načali předloni lépe Jihomoravané, kterým vyšel vstup do utkání a nakonec dokráčeli k vítězství 6:3 na plzeňském ledě a v odvetě před svými fanoušky zvládli další přestřelku – 8:5, Západočechům nestačily ani čtyři branky Kubalíka. Do třetice to již indiánům vyšlo, před svými fanoušky uspěli v šachové partii 2:1 v prodloužení a dva bodíky si nakonec odvezli i následně z DRFG Arény. Úvodní duel loňské sezóny přinesl devítigólovou přestřelku, po které se v prodloužení radovali v Home Monitoring Aréně hosté. Výsledkem 5:4 skončil i druhý zápas, to ale již uspěli Západočeši. V Brně vše musely rozetnou až samostatné nájezdy, ty lépe zvládli domácí, ve druhém indiáni, kteří tím i vybojovali Prezidentský pohár. Semifinálovou sérii načali lépe Jihomoravané, kteří na západě Čech zvítězili 3:2 a 4:1. Před svými fanoušky získali mečbol gólem v poslední minutě utkání 3:2, ten Západočeši odvrátili opět těsně – 2:1, avšak poslední duel pozdější mistr ukořistil 2:6. První střetnutí sezóny 2018/19 bylo opět velkou přetahovanou, kterou nakonec pro sebe domácí Kometa ukořistila brankou v předposlední minutě na 3:2.

V TOP 5 bodování extraligy nalezneme indiána Milana Gulaše (5+9), stejně bodů má i konkurent Peter Mueller (8+6). V brankovišti si lépe vede plzeňský Dominik Frodl s procentuální úspěšností 93,36 před Karlem Vejmelkou 92,18.

Dámy a pánové, duel patnáctého kola Tipsport extraligy začíná v tradičních 17:30 a já vás všechny srdečně vítám při jeho sledování!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.