Tipsport Extraliga - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Chomutov - 18. listopadu 2018   16:00

Vítkovice
06:00' Baláž (Š. Stránský) • 36:52' O. Roman (Baranka, Schleiss) • 42:15' Baranka (Lev) • 59:34' Lev (Černý)
4:2
(1:1, 1:0, 2:1)
Chomutov
Chomutov
17:11' J. Stránský  (Vantuch, Mrázek) • 45:26' Marjamäki  (Valach)
Vítkovice
Hradil, Sýkora – Hlavatý, Tošenovjan
Ostravar aréna
5 133 diváků
Chomutov

Vítkovice - Chomutov: Jakub Lev potvrdil vítězství gólem do prázdné brány, 4:2

Z Ostravy je to už pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a brzy, třeba už v úterý při zápasu s Olomoucí, se budu těšit na počtenou.
Zápas 20. kola je pro Vítkovice už minulostí. Po přece jen upracované a vydřené výhře si připisují tři body do tabulky, a to je pro ně to podstatné. Hosté předvedli velmi dobrý výkon, ale Bartošák ve vítkovické kleci je zárukou aspoň polovičního úspěchu a na něj dnes hosté, i přes množství střel, našli recept jen dvakrát.

59:55'
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, drama už zřejmě nebude.
59:34'
Rozhodnutí se diváci nedočkali, hraje se dál, Peters je zpět v brance.
59:34'
Bude se ještě sledovat videozáznam k posouzení situace, která předcházela této brance.
59:34'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Černý se dostal k puku, přihrál JAKUBOVI LVOVI, který posílá kotouč do opuštění branky – 4:2. Asistence: Tomáš Černý.
59:16'
Piráti se usazují v pásmu a Peters sprintuje na střídačku!
59:08'
Dej se radoval, protože poslal puk těsně pod víko, kotouč se ale odrazil od břevna a vyletěl z branky, sudí rozpažuje a hraje se dál!!
58:54'
Kotouč končí v ochranné síti, o pár vteřin později úplně mimo hrací plochu, Vhazuje se před útočnou modrou Vítkovic.
58:38'
Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Pirátů.
58:30'
Domácím se daří držet puk v útočném pásmu, to je pro jejich dnešní úspěch to nejlepší, co teď mohou dělat.
58:25'
Dnešní utkání sleduje 5 133 diváků.
58:11'
Šidlíkova střela orazítkovala Petersovy betony.
58:04'
Vítkovičtí v pásmu, pokus Stránského končí na Petersovi.
57:41'
Zdráhal bojuje za chomutovskou brankou o puk s Jankem.
57:09'
Domácí se snaží bránit zuby nehty, ale Piráti nemají nejmenší problém s přechodem do útoku.
56:38'
Domácí v plném počtu, kotouč je zašlápnut v rohu u Bartošáka.
56:28'
Domácím se daří vyhazovat kotouče do bezpečí, hosté se ale rychle a neúnavně vracejí zpět do pásma.
56:07'
Puk končí za Petersovou brankou.
55:31'
Kucsera s Květoněm dostali puk do bezpečí a narušují hostující rozehru.
55:13'
Lev nezachytil Dietzovu přihrávku, domácí se musejí bránit dál.
54:53'
Kotouč končí mimo ledovou plochu, vhazuje se po pravici Bartošáka.
54:38'
Domácím se nedaří u své branky eliminovat hostující hráče, na trestnou lavici usedá Dej, který zahrál vysokou holí.
54:27'
Druhá chomutovská formace se bleskově přesunula k Bartošákovi, ten ale Klhůfkův pokus zavřel mezi betony. Následuje komerční přestávka.
54:05'
Domácí posílají kotouč za Petersovu klec a střídají.
53:48'
Zmatky u domácí branky se mohou vítkovickým vymstít.
53:28'
Domácí trenéři si vybírají oddechový čas, chtějí dostat své svěřence zpět do hry.
53:21'
53:07'
Štich nastřelil puk na Bartošáka, ten byl naštěstí pro domácí na správném místě.
52:57'
Květoň kroužil kolem útočné modré, ale nepodařilo se mu do pásma dostat.
52:33'
Piráti mohou rychle vystřídat,podařilo se jim dostat kotouč z pásma.
52:15'
Hrbas si několikrát vyměnil puk s Romanem, ale tudy cesta nevede.
51:49'
Hosté dokázali protlačit puk do středního pásma.
51:21'
Hákováním se provinil Mrázek a odjíždí za katr.
50:40'
Nepřesnou rozehrávku zachytil Štich, puk jen nastřelil do rohu k Bartošákovi.
50:08'
Přetahovanou o kotouč ve středním pásmu vyhrávají domácí, kteří posílají puk podél mantinelu do pásma.
49:16'
Fanoušci blízko mantinelů se teď drží za hlavu, Lvova střela vypadala slibně, ale těsně minula branku Peterse, navíc najíždějící Dej na ni nedosáhl, aby ji mohl umístit.
48:57'
Hra u domácí branky je přerušena pro přihrávku rukou.
48:33'
Stránský se znovu dostal lehce do pásma, jeho nahrávka na Marjamäkiho neprošla.
48:00'
Hosté se propracovali do pásma, zprava pálil Stránský, ale nepřesně.
47:30'
Domácí bojují o kotouč u mantinelu, ale úspěšní jsou jen napůl.
47:09'
Vhazovat se bude u branky Bartošáka.
46'
Masi Marjamäki v oslabení snížil z protiútoku na rozdíl jediné branky, 3:2
46:38'
Piráti mají puk pod kontrolou, okupují útočné pásmo, ale vítkovická branka zatím v přímém ohrožení není.
46:06'
45:58'
Vítkovičtí u hostující branky pokračují v přesilovce, ale Peters je pozorný.
45:26'
Piráti právě vstřelili branku!
Hosté skórují ve svém vlastním oslabení!! Piráti využili chyby domácích, Valach se rozjel do pásma, nahrál napravo na MASI JALMARI MARJAMÄKIHO a ten nedal Bartošákovi příliš šancí – 3:2. Asistence: Juraj Valach.
45:00'
Domácím se nedaří dostat do útočné třetiny.
44:34'
Piráti dostali kotouč z pásma a přesunují se do středního pásma.
44:06'
Hostujícímu Dudovi se to příliš nelíbí a polemizuje s rozhodčím, přesto ale odchází na trestnou lavici za sekání.
43'
Ivan Baranka našel skulinku Petersovi brány a zvýšil na 3:1
43:38'
Vítkovice mají puk pod kontrolou, hosté ale brání svou obrannou modrou dobře.
42:57'
Piráti se dostali k puku a útočí.
42:15'
Domácí využívají přesilovku velmi rychle!! Po vhazování se kotouč dostal do kruhu k IVANU BARANKOVI, který prostřelil Peterse nad vyrážečkou – 3:1. Asistence: Jakub Lev.
42:01'
Hosté špatně vystřídali a budou pykat. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Svoboda.
41:45'
Šidlík u chomutovské branky, Zdráhal nastřelil kovovou konstrukci.
41:28'
Zdráhal proti Mrázkovi v rohu neuspěl.
40:48'
Romanova akce končí u Peterse, který zakročil včas.
40:36'
Nepřesnosti ve vítkovické rozehrávce a puk končí na zakázaném uvolnění.
40:18'
Rozjezd Schleisse zastavili hosté ve středním pásmu.
40:03'
40:01'
Druhá třetina je za námi, chomutovští dokázali zavařit Bartošákovi, ten ale prozatím vše ustál. Jeho snahu podpořili domácí v přesilovce, kterou proměnili zásluhou Romana. Chomutovským ale síly stále nedocházejí a o body se budou rvát do poslední minuty, jednogólová ztráta není nic, co by je pro tuto chvíli mělo trápit. Uvidíme, co nám týmy ve třetí části předvedou.
1/3 – 10:14
2/3 – 8:10
Další třetina začne přibližně v 17:49.
40:00'
39:54'
Piráti se usadili u domácí klece, ale Bartošák je připraven.
39:39'
39:34'
Květoň se sám řítil na branku, jeho střela ale těsně minula pravý růžek Petersovy klece.
39:06'
Piráti u domácí branky stříleli jen do Bartošáka, vítkovičtí mají puk pod kontrolou.
38:55'
Domácí v pásmu, Zdráhal si snad napočtvrté zpracoval puk, rychle ho přihrál na střed na Stránského, který zareagoval okamžitě, puk ale poslal do hráče před sebou.
38:03'
Vše je jinak, za nedovolené bránění bude pykat domácí Schleiss, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
37'
Ondřej Roman uklidil puk do brány Peterse, 2:1
37:39'
Za držení je potrestán hostující Sklenář, domácí mají opět početní výhodu.
36:52'
Domácí využívají přesilovku, po střele Baranky se těsně k brance dostal ONDŘEJ ROMAN , který umístil puk do protipohybu Peterse – 2:1. Asistence: Ivan Baranka, Jan Schleiss.
36:42'
Vítkovičtí se i nadále drží v pásmu a hledají místečko v chomutovské brance.
36:21'
Od modré střílel do nepřehledné situace před brankou Hrbas, ale Peters byl připraven.
35:59'
Vítkovice krouží pásmem, ale zatím bez většího efektu.
35:29'
Piráti posílají kotouč do bezpečí k Bartošákovi.
35:12'
Domácí mají k dispozici přesilovku, Jank je potrestán an 2+10 minut za vražení na hrazení. Dvouminutový trest odpyká Hanták.
34:53'
Vhazování ve středním pásmu vyhrávají domácí.
34:26'
Piráti v útočném pásmu, od branky putoval puk na modrou k Dietzovi, který nastřelil Bartošákovu vyrážečku.
34:11'
Domácí Stránský zamířil k Petersovi, ten byl však připraven.
33:53'
Další nebezpečné chvíle u domácí klece, Bartošák se roztáhl v brance, nikdo z chomutovských nedokázal zvednout puk, sudí uklidňují i narůstající emoce.
33:18'
Klhůfek si sjel za domácí branku pro puk, rychle se dostal před ní, ale zavěsit se mu nepodařilo, následný závar dostal Bartošáka mimo branku, ale puk si pohlídal, sudí přerušuje hru.
32:52'
Vantuch bojoval u mantinelu o kotouč, hra je však přerušena, protože Marjamäki se pohyboval v brankovišti. Následuje komerční přestávka.
32:19'
Žádná šance pro Piráty se z toho nevyklubala, štěstí zkusí na opačné straně domácí.
31:53'
Sklenář školí vítkovické u mantinelu, ti jej nedokáží obrat o kotouč.
31:28'
Výtisk s pomocí Zdráhala dostal puk do pásma k Petersovi a oba střídají.
30:45'
Krenželok v rychlosti nahodil puk za hostující klec.
30:00'
Piráti se dostali také do pásma, od modré pálil Štich, ale jen do brusle spoluhráče u branky. Vítkovičtí uklidňují hru.
29:35'
Domácí v pásmu, Lev se rozpřáhl od kruhu, ale Peters měl dost času se na tvrdou střelu připravit.
29:29'
Nepřesné rozehrávky mění rychle směr hry z jedné na druhou.
28:54'
Vítkovičtí se propracovali do pásma, ale Peters mohl být pro tentokrát v klidu.
28:29'
Dudův pokus od kruhu končí v Bartošákově lapačce, který neměl v úmyslu už rozehrát, přesto to Duda ještě u branky zkusil. Následuje komerční přestávka.
28:03'
Piráti střeží střední pásmo, domácí se snaží rozehrát.
27:42'
Stránský si objel vítkovickou branku, ale přihrál spoluhráčům znovu až od modré.
27:26'
27:08'
Vhazuje se ve středním pásmu, domácí byli vykázáni pro přihrávku rukou.
26:46'
Peters byl mimo branku, zastupoval ho jeden ze spoluhráčů, domácí se snažili dopravit kotouč do opuštěné klece, ale nedařilo se, následný závar ukončuje sudí, který ztratil přehled o pozici kotouče.
26:40'
Duda se vrací do hry, Chomutov je však stále oslaben.
26:29'
Květoňova střela se odrazila jen do bránícího hráče.
26:20'
Hostující gólman skryl kotouč v lapačce a vynutil si přerušení hry.
26:11'
Domácí jsou usazeni u Peterse, Lev od modré, ale ani Tybor u branky jej neprostřelili.
25:26'
Hosté jdou do tří, Flemming se provinil podrážením.
25:23'
25:12'
Vantuch se postavil přímo před Bartošáka, čímž mu znemožnil výhled, Koblasa si nabruslil k brance zprava, ale přestřelil.
25:01'
Vhazování u Peterse.
24:57'
Zdráhal dostal u modré přihrávku, ač tísněn, přesunoval se rychle k brance, ale zakončení mu soupeř už nedovolil.
24:40'
Síly na ledě srovnává Duda, který je vyloučen za vysokou hůl.
24:11'
Pirátům se ani napodruhé nepodařilo usadit v pásmu, domácí mohou být v klidu.
23:23'
Za pozdní dohrání je vyloučen domácí Krenželok.
23:10'
Zašlápnutý puk se podařilo poměrně brzy vydolovat hostům, ale daleko se nedostali.
22:49'
Vantuch vjel do ofsajdu, hra je přerušena. Hostující bek si ale potřebuje vyřešit nějaké účty s domácím Krenželokem, takže je u mantinelu menší strkanice.
22:42'
Špatná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Pirátů.
22:17'
Dlouho nechali sudí bojovat o zašlápnutý puk u mantinelu, hra je teď přerušena.
21:56'
Domácí se stále drží v pásmu, ale Peters moc práce nemá.
21:16'
Vítkovická hra v útoku je neuspořádaná, Peters nemá větší problémy se střelami z dálky.
20:36'
Bartošák si povyjel k vyhozenému puku a posílá hru do bezpečnějších vod.
20:10'
Vítkovice musejí bránit své území a dostat puk pod kontrolu.
20:01'
Po první třetině je stav vyrovnaný, vítkovičtí pěkným sólem Baláže otevřeli skóre, ale ještě před první sirénou bylo srovnáno zásluhou Stránského. Hraje se hokej na obě strany, z Pirátů srší sebevědomí, ale ani domácí jim nechtějí dát nic zadarmo. Po přestávce se k nám určitě vraťte, zápas bude ještě určitě hodně zajímavý.
1/3 – 10:14
Další třetina začne přibližně v 16:51.
20:00'
19:53'
19:42'
Dietz vystřelil na branku, nikdo se ale k dorážce nedostal.
19:26'
Valachova střela od modré mířila mimo.
18'
Jan Stránský využil zadovku Vantucha a vyrovnal na 1:1
18:57'
Domácí rychle střídají, hosté se vracejí pro puk je své brance.
18:34'
Piráti se usadili v pásmu, skákavý puk z hole Janka dokázal Bartošák zkrotit.
18:07'
Vítkovičtí posílají puk k Petersovi.
17:53'
Za sekání je vyloučen domácí Schleiss.
17:11'
Je vyrovnáno!! Hosté si najeli do pásma, Vantuch se dostal až k brance, těsně před ní poslal zadovkou puk na JANA STRÁNSKÉHO, kterého už nikdo nehlídal – 1:1. Asistence: Lukáš Vantuch, Jaroslav Mrázek.
16:47'
Vítkovice v pásmu, nejprve od modré pálil Baranka, který sestřelil jednoho z protivníků, následně to zkoušel Hrbas, ale klubko hráčů neprostřelil.
16:11'
Menší závar u Bartošáka, ale vítkovičtí si nakonec přece jen dokázali poradit.
15:24'
Hned po vhazování u hostující branky se puk dostal k Romanovi, který si vybruslil přes brankoviště k opačné tyči, ale puk do branky nezavěsil.
14:55'
Pytlík rozehrával do pásma, ale u modré bylo trochu přehuštěno.
14:41'
Domácí se dostávali do zajímavé akce, kterou však ukončil ofsajd. Následuje komerční přestávka.
14:21'
Útočící strany se neustále a pravidelně střídají.
13:50'
Vítkovice v pásmu, Lev zkusil vystřelit z první, ale jen do Petersových betonů.
13:11'
Šidlík poslal žabičkou puk do rohu k Petersovi.
12:45'
Hostující gólman rozehrává zpoza své klece.
12:09'
Vítkovičtí se rozjeli do pásma, Roman chtěl zadovkou najít Hrbase, ale tomu se do cesty postavil Flemming.
11:42'
Bartošák toho asi moc neviděl, ale souhra první chomutovské lajny končí mezi jeho betony.
11:29'
Domácí rozvážně rozehrávají z pásma.
11:04'
Ač tísněn, stačil ještě Kucsera plácnout do puku a vyslat ho do Peterse.
10:35'
Pěkná akce domácího útoku, Kucsera našel u branky Baláže, Peters si ale tyč uhlídal.
09:52'
Dej vystartoval do pásma na dlouhou přihrávku, hostující hráč si ale také zasprintoval vjel mu do cesty.
09:22'
09:09'
Vítkovičtí budou muset rozehrát od Bartošáka.
08:40'
Piráti dostali puk z pásma a střeží už to střední.
08:24'
Petersova hůl skončila za brankou, několik střel domácích ale stačil s pomocí spoluhráčů ustát.
08:06'
Roman si vybruslil do kruhu, ale pálil jen na gólmanovo rameno.
07:49'
Domácí jsou usazeni v pásmu, ale nestřílejí.
07:22'
Po komerční přestávce na trestnou lavici usedne hostující Štich, který se dopustil držení.
6'
Jozef Baláž se protáhl hostující obranou a překonal Peterse, 1:0
06:00'
Vítkovičtí využili protiútoku, Stránský vyslal do sóla JOZEFA BALÁŽE, který se protáhl mezi dva hráče a prostřelil Peterse – 1:0. Asistence: Šimon Stránský.
05:49'
Marjamäki se prosmýkl kolem brankoviště, ale puk nedokázal umístit.
05:06'
Hra v útočném pásmu Pirátů, ti naopak prostor pro střelu mají, hledají však skulinku do Bartošákovy klece.
04:24'
Vítkovičtí se drží v pásmu, hosté jim ale nenechávají ani kousek prostoru.
04:07'
Od modré pálil Jank, ale jeho dělovka končí na zadním mantinelu.
03:53'
Oba týmy střídají, rozehrávat budou domácí.
03:26'
Domácí se drží v pásmu, Šidlík si vybruslil mezi kruhy, kde bylo pusto prázdno, dostal přesnou přihrávku, ale minul.
02:45'
Bartošákova náruč tlumí pokus Sklenáře.
02:27'
Svoboda se dostal ke kotouči, nahrál do pásma Růžičku, ale ten nebyl v dobré pozici.
02:03'
Bude se vhazovat ve středním pásmu, Vítkovice zastavil ofsajd.
01:41'
Výtisk rozehrává od Bartošáka, ale jde to ztuha.
01:11'
Také Bartošák je teď ve střehu, Piráti se drží kolem jeho klece.
00:47'
Peters si připisuje první vážný zásah po kombinaci druhé formace.
00:26'
Piráti se dostávali do protiútoku, ale zastavil je ofsajd.
00:08'
Domácí se hned po vhazování přesunuli za hostující klec.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (C), D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý – Dej, Lev (A), Schleiss – O. Roman, Tybor, Szturc (A) – Š. Stránský, P. Zdráhal, Kucsera – Pytlík, Baláž, Toman.

Piráti Chomutov: Peters (Š. Lukeš) – Jank, Flemming, Dietz, Mrázek, Štich, Valach, Blaha – Sklenář (A), V. Růžička, T. Svoboda (C) – Tomica, Klhůfek, Duda – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Koblasa, Hanták, J. Havel.

Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Hlavatý, Tošenovjan.
Předchozí vzájemné utkání se odehrálo na ledě Pirátů, Vítkovice v něm vyhrály těsně 3:2 a to i přesto, že Chomutov vítkovické přestřílel 40:20. Po nevydařeném utkání ve Zlíně si budou chtít domácí napravit reputaci i chuť, Piráti se zase rádi svezou na vlně nadšení z výhry nad Spartou. Rozhodně se tedy máme na co těšit.
Vítkovičtí se po reprezentační přestávce představili na ledě Zlína, kde se jim však nepodařilo překonat Sedláčka a do Ostravy si přivezli prohru 0:3. To naopak Chomutov zaskočil na svém ledě Spartu, která přece jen přijela do Rocknet arény jako favorit, ale nakonec musela sklonit hlavu před zlepšenou hrou Pirátů, kteří zvítězili 5:0.
Lídrem Chomutova je s třinácti kanadskými body útočník Vladimír Růžička (5+8). Nejlepším bekem s osmi body je Ronald Knot (3+5). Ve statistice Radegast indexu je nejúspěšnějším obránce Bohumil Jank s šestapadesáti body. Dvaadvacet trestných minut si zatím připsal útočník Dávid Skokan. Nejvíce prostoru na ledě dostává obránce Ronald Knot s průměrem času na zápas 22:52 minut. Mezi tři tyče Pirátů se postavili už čtyři gólmani, poslední tři utkání ale odchytal Justin William Peters s průměrem 1,31 a úspěšností 95,40 %.
Kanadské bodování Vítkovic vede se čtrnácti body útočník Ondřej Roman (5+9), nejlepším střelcem je ale se sedmi góly Radoslav Tybor (7+3). Nejlepším obráncem je se šesti body Petr Šidlík (1+5), který je zároveň se čtyřiadvaceti trestnými minutami nejtrestanějším hráčem týmu. Ve statistice Radegast indexu vede se 106 body obránce Jan Výtisk, který vede v této kategorii také celou tabulku extraligy. Nejvytíženějším hráčem je obránce Marek Hrbas s průměrem času na zápas 21:32 minut. Jasnou brankářskou jedničkou týmu je Patrik Bartošák s jednou vychytanou nulou, průměrem 1,99 a úspěšností 94,04 %.
Vítkovicím patří v neúplné tabulce 6. místo, s bilancí 9-1-2-6 a aktivním skóre 42:41 si připsaly 31 bodů. Na posledním místě v tabulce jsou Piráti, s bilancí 4-0-2-12 a pasivním skóre 39:60 jim patří 14 bodů.
Ve dvacátém kole se Vítkovice představí po reprezentační přestávce na svém ledě a vyzvou k boji o další tři body do tabulky tým Chomutova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.