Tipsport Extraliga - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Liberec - 21. října 2018   17:00

Vítkovice
25:54' D. Květoň (Š. Stránský, Šidlík) • 32:32' Hrbas (O. Roman) • 41:21' O. Roman (Lev) • 41:49' P. Zdráhal (Š. Stránský, D. Květoň) • 48:02' Tybor (O. Roman, Schleiss) • 51:36' Š. Stránský (P. Zdráhal)
6:4
(0:0, 2:1, 4:3)
Liberec
37:31' L. Hudáček  (M. Kvapil) • 50:36' P. Jelínek  (L. Hudáček, M. Kvapil) • 51:58' Havlín  (Lakatoš) • 57:55' P. Jelínek  (L. Hudáček, M. Kvapil)
Vítkovice
Mrkva, Kika – Gebauer, Hanzlík
Ostravar aréna
4 539 diváků
Liberec

Vítkovice - Liberec: Po přihrávce Hudáčka skóroval Petr Jelínek, 6:4

Pokud jste fanoušky Vítkovic, užijte si vítězný večer, ostatním přeji pěkný zbytek neděle a u dalších onlajnů se budu na Vás těšit – na počtenou.
Je dobojováno. Vítkovičtí po čtyřech prohrách okusili pocit vítězství, navíc proti rozjetému Liberci. K údivu fanoušků dokonce dokázali několikrát využít přesilovku a vstřelili poměrně vysoký počet gólů. Gólově nejzajímavější třetina byla až ta poslední, kdy se hráči obou týmů utrhli a vstřelili v ní hned sedm branek. Liberečtí v této poslední třetině mohutně zabrali, hlavně v její druhé polovině a v přesilovkách, prakticky se neodlepili od Bartošákovy klece, ale ten měl společně se svými spoluhráči jasný cíl, a tím byla výhra. Kdyby liberečtí zabrali podstatně dříve, mohli se teď z bodů těšit oni. Na kdyby se však nehraje , a tak tři body zůstávají zcela zaslouženě v Ostravě.

59:50'
Domácí posílají puk na opuštěnou klec, ale mimo. Will se vrací zpět na své pozici.
59:50'
Bartošák ukryl puk ve své výstroji, hra je přerušena.
59:40'
Dnešní utkání sleduje 4 539 diváků.
59:28'
Obrovský závar před domácí brankou, Bartošák však silou vůle brání svou klec.
59:07'
Ševcova střela od modré Bartošáka nepřekvapila.
58'
Po přihrávce Hudáčka skóroval Petr Jelínek, 6:4
58:45'
Will je na střídačce, hosté hrají přesilovku 6 na 4.
58:38'
Tygři v pásmu, stahují se těsně k brance.
58:18'
Vítkovičtí vyhazují puk do bezpečí.
57:55'
Liberec hraje ještě klasickou přesilovku 5 na 4.
57:55'
Liberec právě vstřelil branku!
První dobré šanci ještě Výtisk zabránil, ale po přihrávce Hudáčka skóroval PETR JELÍNEK tváří v tvář Bartošákovi – 6:4. Asistence: Libor Hudáček, Marek Kvapil.
57:50'
Ševc od modré zdatně rozděluje puky.
57:41'
Domácí budou hrát ve třech, za podrážení je potrestán Zdráhal.
57:28'
Domácí v krátkém sledu už podruhé vyhazují na Willa.
56:58'
Tygři jsou usazeni před Bartošákem.
56:49'
Domácí vyhazují a míří za pukem.
56:25'
Podrážením se provinil Baranka a bude pykat.
56:14'
Will ujíždí na střídačku, bude se vylučovat na straně Vítkovic.
55:49'
Liberečtí pokračují v dobývání vítkovické branky, Bartošákovi se o těchto chvílích bude snad ještě dlouho zdát.
55:21'
Oddechový čas pro domácí.
55:13'
Skóre se mohlo měnit ve prospěch Liberce, Bartošák byl mimo svou klec, ale Špaček ani Valský, který už zvedal ruce nad hlavu, této situace nevyužili.
55:10'
Hosté v pásmu, tlačí se do branky a domácí mají co dělat.
54:34'
Vítkovičtí vyhazují kotouče do pásma, k útoku se zatím nedostali.
54:01'
Od modré nastřelil tyč vítkovické branky Ševc.
53:30'
Bartošák má plné ruce práce, liberečtí se drží těsně u jeho branky a dotírají.
52'
Tomáš Havlín využil zakrytého výhledu Bartošáka a přesnou střelou se nemýlil, 6:3
52'
Šimon Stránský byl po rychlé výměně na konci přečíslení a zvýšil na 6:2
52:47'
Vítkovičtí se v těchto chvílích musejí bránit, po dobrém zásahu Bartošáka bude probíhat komerční přestávka.
51'
Jelínek svižnou střelou využil přesilovou hru, 5:2
51:58'
S góly se nám roztrhl pytel, Tygři znovu snižují na rozdíl tří branek, po nahrávce Lakatoše namířil puk nad lapačku vítkovického gólmana TOMÁŠ HAVLÍN – 6:3: Asistence: Dominik Lakatoš.
51:36'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Přesně po minutě hry domácí navyšují své skóre dalším pěkným gólem, Zdráhal se Stránským se dostali do situace dva na nikoho, párkrát si vyměnili puk, vyšachovali Willa a ŠIMON STRÁNSKÝ mohl poslat puk do zcela odkryté klece – 6:2. Asistence: Patrik Zdráhal.
50:36'
Tygři také využívají přesilovou hru, po nahrávce Kvapila prostřelil PETR JELÍNEK Bartošákovy betony – 5:2. Asistence: Libor Hudáček, Marek Kvapil.
50:17'
Domácí vyhazují až k Willovi.
50:10'
Středem si do pásma najel Kvapil, ale přihrávkou spoluhráče nenašel.
49:54'
Vítkovičtí drží puk ve středním pásmu.
49:32'
Šance pro hosty, za podrážení je potrestán domácí Baláž.
48:55'
Vítkovičtí přišli ve středním pásmu o kotouč, ale útok Tygrů byl bezzubý.
48:02'
Další využitá přesilovka Vítkovic, zpoza branky nahrával Roman, RADOSLAV TYBOR poslal puk za Willa – 5:1. Asistence: Ondřej Roman, Jan Schleiss.
47:52'
Domácí začali zostra, křižnou přihrávku ale Lev. neumístil.
47:30'
Za námi je komerční přestávka, Švec už sedí za katrem, dnes potřetí, tentokrát za sekání.
47:21'
Sudí má zdviženou ruku, bude se vylučovat.
46:59'
Hosté se přesnými přihrávkami dostali do pásma, ale vítkovičtí si dokázali poradit.
46:38'
Vítkovičtí střídají, budou rozehrávat od své klece.
46:23'
Baláž bojoval se Šmídem o puk u mantinelu.
46:04'
Libereckou rozehrávku narušuje Pytlík.
45:37'
Liberečtí ovládají kotouč, vítkovičtí brání svou klec na jedničku.
44:51'
Zakázané uvolnění domácích.
44:15'
Od modré střílel Ševc, ale přestřelil, puk se odráží od zadního plexiskla.
43:50'
Tygři se začínají rvát o každý kousek ledu před brankou.
43:17'
Od modré to zkoušel Derner, ale puk končí za brankou.
43:00'
Liberečtí mají puk pod kontrolou, Bartošák je ve své brance pozorný.
41:49'
Domácí využívají i tuto přesilovku – po nahrávce Stránského k tyči si PATRIK ZDRÁHAL zkušeně zpracoval puk a poslal ho ke vzdálenější tyči – 4:1. Asistence: Šimon Stránský, David Květoň.
41:21'
Domácí mají ještě přesilovku 5 na 4.
41:21'
Vítkovice využívají dvojnásobnou přesilovku po skvělé kombinaci, Lev pálil od kruhu, Will odehrál kotouč zpět ke Lvovi, ten přihrál ONDŘEJI ROMANOVI, který umístil puk za Willa – 3:1. Asistence: Jakub Lev.
41:03'
Doherty odpálil puk podél mantinelu, ale na modré byl připraven Lev a vítkovičtí zůstávají v pásmu.
40'
Pešán v návalu emocí, po skončení druhé třetiny seřval rozhodčí
40:58'
Domácí budou hrát dvojnásobnou přesilovku, u branky neudržel nervy Ševc a bude pykat za hrubost.
40:44'
Vítkovice jsou usazeny v pásmu, ale příliš nestřílejí.
40:01'
Domácí budou hrát přesilovku, za hrubost je potrestán Šmíd.
40:01'
I v této části byli domácí střelecky aktivnější, a na jejich hře to bylo znát. Ke spokojenosti svých fanoušků dokonce jako první otevřeli skóre Květoněm, následně zvýšili Hrbasem a vítkovičtí diváci se tetelili blahem. Hosté jakoby hráli nějakou dobu v útlumu, ale necelé tři minuty před koncem snižoval po krásné akci aktivní Hudáček a poté se vítkovičtí museli hodně bránit. Svůj těsný náskok se jim ale do druhé sirény podařilo udržet, tak se nechme překvapit, s čím vyrukují oba týmy po druhé přestávce.
1/3 – 13:9
2/3 – 17:10
Další třetina začne přibližně v 18:50.
Po přestávce se bude asi vylučovat, u liberecké klece se dostali do potyčky domácí Schleiss se Šmídem.
40'
40:00'
39'
Radoslav Tybor dostal přihrávku zpoza brány a zvýšil na 5:1
39:56'
Domácí drží puk co nejdál od své klece.
39:40'
Zblokovaná střela končí v ochranné síti.
39:27'
Bartošák mimo svou klec, ale hosté si toho nevšimli a zajeli s pukem za branku.
39:20'
Zakázané uvolnění Vítkovic.
39:05'
Liberečtí před domácí brankou, Lakatoš v pádu puk neumístil přesně.
38'
Hudáček s Kvapilem to sehráli skvěle a nedali Bartošákovi šanci, 2:1
38:44'
Vítkovičtí se nikam neženou, ale mají puk pod kontrolou.
37:31'
Tygři snižují na rozdíl jedné branky, Hudáček s Kvapilem se dostali do přečíslení dva na jednoho, poté, co se domácí hráč sklouzl na led si pohráli s Bartošákem a LIBOR HUDÁČEK mohl pohodlně vsunout puk do prázdné branky – 2:1. Asistence: Marek Kvapil.
37:20'
Dlouhou rozehrávku od Willa zachytil na své obranné modré Šidlík.
37:00'
Bartošák byl na protiútok hostů připraven, vhazuje se po jeho levici.
36:48'
Perfektní zákrok Willa nemění skóre.
36:39'
Od kruhu to zkusil Kucsera, ale Will byl na místě.
36:21'
Vítkovičtí v pásmu, Květoň ale mířil doprostřed branky.
36:09'
Znovu v akci Krenželok, ale Bartošák měl vše pod kontrolou.
35:53'
Havlín ani Krenželok prostor před domácí brankou nenašli.
35:30'
Liberečtí se stahují ke své brance odkud budou rozehrávat.
35:09'
Tygři se zmohli na odpor a rychle se přesunuli k Bartošákovi, pokus Kvapila byl ale nepřesný.
34:25'
Will má puk pod lapačkou, následuje komerční přestávka.
34:03'
Lev si najel zleva, ale nastřelil jen hůl Willa.
33'
Marek Hrbas zakončil rychlou kombinaci domácích, 2:0
33:49'
Domácí se dostali do situace dva na jednoho, Květoň ale nemířil dobře.
33:45'
Do hry mohou naskočit Schleiss s Dernerem.
33:24'
Vítkovičtí mají kotouč pod kontrolou.
32:32'
Domácí při hře ve čtyřech využili více prostoru lépe, MAREK HRBAS u kruhů přihrál Romanovi a pokračoval v jízdě, aby dostal puk zpět a mohl pálit do odkryté části branky – 2:0. Asistence: Ondřej Roman.
32:24'
Liberečtí se dostali do pásma, ale Bartošák zasahovat nemusel.
32:06'
Domácí v pásmu, ale nepřesní.
31:45'
Za hrubost jsou současně vyloučeni domácí Schleiss a hostující Derner. Hraje se ve čtyřech.
31:41'
Vítkovice se natlačili před Willa, Schleiss ani Lev neuspěli.
31:30'
Liberečtí mají puk pod kontrolou, oba celky střídají.
31:06'
Domácí v poklidném tempu rozehrávají od Bartošáka.
30:30'
Baláž prostrčil kotouč podél mantinelu, liberecký hráč ani nezareagoval.
30:04'
Puk končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude u Bartošáka.
29:28'
Zakázané uvolnění Liberce.
29:08'
Vítkovičtí jeli ve třech na branku, Roman měl před sebou snad půl branky odkryté, ale netrefil přihrávku spoluhráče.
28:51'
Vítkovičtí v pásmu, Roman nastřelil horní tyč Willovy klece!!
28:31'
Ševc zatlačil Lva až do rohu, kde ho zpacifikoval, hosté mohou zaútočit.
27:58'
Lenc před domácí brankou zakopl o Pytlíka, puk je na hokejkách domácích.
27:24'
Domácí gólman vytěsňuje kotouč a jeho spoluhráči mohou rozehrát do pásma.
27:07'
Hostující Krenželok se řítí za pukem, který je vyslán do rohu k Bartošákovi.
26'
David Květoň otevřel skóre utkání, 1:0
26:49'
Puk končí u libereckého gólmana, následuje komerční přestávka.
26:34'
Domácí gól nabudil a znovu okupují prostor před Willem.
26:00'
Zakázané uvolnění Tygrů.
25:54'
Vítkovicím se snaha nakonec přece jen vyplatila, po nahrávce Stránského poslal u vzdálenější tyče puk do branky DAVID KVĚTOŇ – 1:0. Asistence: Šimon Stránský, Petr Šidlík
25:46'
Domácí znovu před libereckou brankou, puk létá kolem, ale do branky se mu nechce.
25:17'
Hudáček zpoza vítkovické klece našel jen Květoně.
24:42'
Vítkovičtí bojují před Willem, Dej byl tísněn a nepodařilo se mu poslal puk do branky.
24:01'
Najman se probíjel k brance, do cesty se ,i ale postavil Výtisk, mladý útočník skončil na zadním mantinelu, od Výtiska ale pomoc odmítl.
22:41'
Baláž vystartoval do útoku, ale přihrávky se nedočkal.
22:33'
Tygři se drží v pásmu, Bartošák je pozorný.
22:08'
Lenc si nabruslil k tyči, ale puk ani napodruhé do branky neprotlačil.
21:50'
Liberečtí kombinují od své branky.
21:23'
Hudáček v další šanci zleva, ale Bartošák měl dobrý výhled.
21:09'
Hudáček měl namířeno do pásma, ale Baranka jej zbrzdil.
20:50'
Hraje se na útočné polovině Vítkovic.
20:20'
Od kruhu se napřáhl Dej, ale trefil Willovy betony.
20:08'
Domácí začínají od Bartošáka.
20:01'
Po první třetině svítí na kostce nad ledem stav 0:0 a je těžké posoudit, který z týmů může být zklamanější více. Vítkovičtí hráli dvě přesilovky a i mimo ně si dokázali připravit několik slibných šancí, žádnou však za záda pozorně chytajícího Willa nedostali. Také Liberec si připravil dobré šance a předvedl svou sílu v útoku, Bartošák je ale také ve formě a drží svůj tým v naději na úspěch. Po přestávce se k nám určitě vraťte, zápas bude jistě ještě hodně zajímavý.
1/3 – 13:9
Další třetina začne přibližně v 17:55.
20:00'
19:46'
Bartošák lapil polostřelu Dohertyho.
19:35'
Roman se dostal ve středním pásmu k puku, ujížděl sám na Willa, ale v dobré šanci přestřelil.
19:18'
Will si sjel za branku pro puk a rozehrává.
19:07'
Jelínek se tlačil k brance, ale na zádech mu visel Výtisk, hostující kapitán končí v pukem až za brankou.
18:46'
Bude se vhazovat ve středním pásmu.
18:25'
Stránský si v rohu dokázal udržet kotouč, vítkovičtí mohou v okupování útoku pokračovat.
18:05'
Hra ve středním pásmu.
17:40'
Derner se ve svém pásmu ujímá puku a přesunuje hru.
17:22'
Vítkovičtí rozehrávají od své branky.
17:06'
Do branky se tlačil Derner, ale Bartošák mu kotouč sebral.
16:57'
Liberečtí mají puk pod kontrolou, zkoušejí vyzrát na domácího gólmana.
16:17'
16:03'
Pěkná akce Zdráhala, ten si zajel až za branku, křižně nahrál na Krenželoka, ale Will byl přesně tam, kde měl být.
15:32'
Jelínek byl chvíli bez hokejky, ale domácí toho nedokázali nijak využít.
15:16'
Liberečtí brání svou obrannou modrou dobře.
14:58'
Domácí se přece jen dostali do pásma, Kucsera mířil z kruhu přímo do Willa.
14:39'
Tygři rychle posílají kotouč k Bartošákovi.
14:17'
Za hákování je vyloučen hostující Ševc.
14:00'
Před Bartošákem se objevil Valský, puk se odrazil od betonů, Valský už ale nemohl změnit směr svého pohybu a mířit do odkryté klece.
13:32'
Liberečtí se usazují v pásmu.
12:40'
Vše je jinak, Roman míří k Willovi, před brankou přihrává zpět na Tybora, ale ten míří těsně vedle!
12:17'
Vítkovičtí se v pásmu neohřáli, Doherty rozehrává liberecký útok.
12:08'
Šmíd založil útok od své klece, ale hosté se ocitají v ofsajdu. Následuje komerční přestávka.
11:48'
Domácí se do pásma nedostali, zastavuje je ofsajd. Jelínek ve stejnou chvíli naskakuje do hry.
10:14'
Roman z prostoru mezi kruhy vystřelil přímo do Willa, ten ale puk neudržel a hraje se dál.
09:57'
Kucsera napálil hráče před brankou.
09:48'
Za hákování je potrestán domácí Jelínek.
09:40'
Domácí v šesti ostřelují libereckou klec, ale zatím marně.
08:56'
Je signalizováno vyloučení hostů, Bartošák sprintuje na střídačku.
08:50'
Krenželok se dostal k brance zleva, ale nezamířil přesně.
08:09'
Před Bartošákem bylo plno, Hudáček se projel kolem branky, ale skulinku v ní nenašel.
07:48'
Hraje se v útočném pásmu Liberce.
07:07'
Lev zkusil střelu zpoza hráče, ale Will byl v pohotovosti.
07:03'
Vítkovičtí pomalu rozehrávají do středního pásma.
06:35'
Hra je vykázána do středního pásma, Špačkovo počínání bylo posouzeno jako pohyb útočícího hráče v brankovišti.
06:18'
Ordoš si to po vhazování namířil do pásma, ale Baranka mu u modré sebral kotouč a změnil směr hry.
06:10'
Vítkovičtí se dostali k puku a mířili k Willovi, Baláž jej střelou od kruhu nepřekvapil. Následuje komerční přestávka.
05:45'
Liberecká akce vypadala dobře, ale puk skončil za brankou u Výtiska.
05:29'
Domácí poslali kotouč z pásma nepřesně, je z toho zakázané uvolnění.
04:49'
Bartošák si připisuje další úspěšný zásah a domácí míří do útoku, ten však zastavuje ofsajd.
04:33'
Vítkovičtí na skok v pásmu, ale Will práci neměl.
03:51'
Do dalšího útoku se vrhl Lenc, ale Bartošák si tyč pohlídal.
03:38'
Před brankou stál Kvapil, ale puk v rychlosti neumístil přesně.
03:27'
Domácí znovu zamířili do pásma, ale puk končí na zakázaném uvolnění.
03:10'
Baranka vybojoval puk na modré, poslal jej za Willa, ale oba týmy střídají.
02:46'
Nahozený kotouč zachytil Výtisk a poslal puk do středního pásma.
02:24'
Domácí v pásmu, de la Rose se napřáhl od modré, ale zlomil hůl.
01:58'
Třetí vítkovická formace navštívila Willa v brance, ten ale příliš práce neměl.
01:23'
Liberečtí se dlouhými přihrávkami dostali do pásma, Kvapil za modrou čekal na spoluhráče a přišel o puk.
01:11'
Hudáček vystřelil před kruhy, Bartošák raději přikrývá kotouč. Bude se vhazovat po jeho pravici.
00:59'
Vítkovičtí se do pásma příliš těšili, jsou zastaveni ofsajdem.
00:37'
Lev ve svém obranném pásmu obral o kotouč Valského.
00:16'
Přesto musejí rozehrát od své klece.
00:03'
Úvodní vhazování vyhrávají hosté.
00:01'
Na vítkovické kostce je vysílaná zdravice vítkovického odchovance gólmana Mrázka, který věnoval mladým hráčům vítkovického klubu 25 gólmanských výstrojí.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (C), D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, de la Rose, Černý – Dej, Lev (A), Schleiss – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – Szturc (A), Pytlík, Baláž.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Šmíd (A), Doherty, Derner, Kolmann, Ševc, Havlín – Lakatoš, Redenbach, Valský – M. Kvapil, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – M. Zachar, Najman, D. Špaček – Chrtek.

Rozhodčí: Mrkva, Kika – Gebauer, Hanzlík.
Vítkovice si v posledních pěti zápasech připsaly jen jednu výhru, a to na ledě Chomutova (3:2), bod pak ještě získaly na svém ledě po bitvě s Kometou, o jejímž výsledku rozhodovaly až samostatné nájezdy (3:4 sn). V pátečním kole prohrály na ledě Mountfieldu, kde sice otevřeli skóre, ale nakonec si odvezly porážku 1:4. Liberečtí jsou na tom lépe, z posledních pěti zápasů vyhráli tři, v jednom zápase po prodloužení vyhráli a v dalším po prodloužení prohráli. Páteční kolo také strávili na ledě soupeře, Kometu přehráli 5:2.
Lídrem kanadského bodování Tygrů je s osmnácti body útočník Marek Kvapil (6+12), nejlepší střelec je ale Michal Bulíř se třinácti přesnými brankami (13+3). Nejúspěšnějším bekem je se sedmi body zkušený Martin Ševc (2+5). Za zlého muže týmu může být považován obránce Ladislav Šmíd s dvaatřiceti trestnými minutami. Statistice Radegast indexu dominuje s devětadvaceti body obránce Taylor Doherty. Z dvojice gólmanů je tím vytíženějším Roman Will s průměrem 2,17, úspěšností 91,79 % a jednou vychytanou nulou.
Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je se sedmi body útočník David Květoň (1+6), nejlepšími střelci jsou ale s pěti přesnými zásahy útočníci Patrik Zdráhal a Radoslav Tybor (oba 5+1). Nejlepším obráncem je se čtyřmi body zraněný Peter Trška (1+3). Nejvíce trestných minut si od sudích vykoledoval útočník Jakub Lev a to přesně 14. Jednačtyřicet bodů má v hodnocení Radegast indexu jako tradičně obránce Jan Výtisk. Všechny zápasy odchytal Patrik Bartošák, připsal si jedno čisté konto a jeho průměr obdržených branek na zápas je 1,99 a úspěšnost 94,21 %.
Vítkovicím patří ve nekompletní tabulce 8. místo, s bilancí 5-0-2-4 a pasivním skóre 23:27 jim k němu stačí 17 bodů. Naproti tomu se Liberci daří, na vedoucí Mountfield HK ztrácejí jen dva body. Bilance 7-1-1-3 a aktivní skóre 42:27 jim zajistila 24 bodů a tím i 2. místo.
Dvanácté kolo přivábí na led Ostravar arény Bílé Tygry Liberec, o body se zde budou rvát s domácími Vítkovicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.