Tipsport Extraliga - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Třinec - 19. prosince 2018   17:30

Zlín
24:06' Nosek (Lakatoš) • 53:34' Lakatoš (Freibergs, Herman)
2:3
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Třinec
39:08' Martin Růžička  (Gernát, Mikulík) • 49:17' Gernát  (Polanský, Krajíček) • 60:54' Martin Růžička  (Krajíček)
Zlín
J. Sedláček (Štůrala) – Žižka, Nosek, Řezníček, Freibergs, Gazda, Zbořil, Valenta – Fryšara, Fořt, J. Ondráček – Popelka, Kubiš, Honejsek – Lakatoš, E. Kulda, Poletín – P. Sedláček, Herman, Okál.
Hejduk, Petružálek – Hlavatý, Tošenovjan
Zimní stadion Luďka Čajky
Třinec
Hrubec (Kváča) – Krajíček, D. Musil, Roth, Matyáš, Gernát, Galvinš, Kundrátek – Chmielewski, Svačina, Dravecký – Polanský, Martin Růžička, O. Kovařčík – Mikulík, Novotný, Marcinko – Roberts Bukarts, Adamský, Hrňa.

Zlín - Třinec: Nedáš, dostaneš! Druhá branka v zápase Růžičky rozhoduje prodloužení, 2:3

Skóre otevřel ve druhé třetině David Nosek ranou z pravé strany. Třinec ovšem dokázal otočit. Nejdříve se těsně před koncem prostřední části prosadil Martin Růžička, ve třetí třetině pak na 2:1 upravil Martin Gernát. Vedení Ocelářů trvalo jen čtyři minuty, než srovnal svou první brankou ve zlínském dresu Dominik Lakatoš. V prodloužení rozhodl hned v první minutě po velké šanci Lakatoše svou druhou brankou v zápase Martin Růžička.
Třinec si ze zlínského ledu odváží díky gólu v prodloužení dva body. Sledovali jsme velmi atraktivní střetnutí, které přineslo hokej v dobrém tempu a šance na obou stranách.
60:54'
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté zlomili utkání po necelé minutě prodloužení. Po Lakatošově šanci unikl na druhé straně MARTIN RŮŽIČKA, který si položil Sedláčka a jako pravák udělal kličku do bekhendu na levou stranu a dostal puk přes brankářův beton. Asistence: Lukáš Krajíček.
60:38'
Dominik Lakatoš unikl obraně, udělal krátký pohyb a nečekaně zakončil, za Hrubcem opět zazvonila tyč.
60:27'
Dobrá kombinace Třineckých skončila povedenou nahrávkou na Růžičku, ale ten minul puk.
60:01'
Dramatická třetí třetina vyplynula v prodloužení. Sledujeme opravdu atraktivní utkání v dobrém tempu, takže je na co se těšit.
60:00'
59:48'
Puk je za Sedláčkovou brankou a nikam už se spěchat nebude. Čeká nás prodloužení.
59:22'
Oddechový čas pro domácí.
59:06'
Třinečtí se po delší době dostali do útočné třetiny a dlouhou kombinaci zakončila střela Gernáta ze strany, kterou Sedláček pokryl.
58:18'
Stále se hraje v útočném pásmu domácích, ale Oceláři je vytlačují ze střeleckých pozic do rohů tak, že k větším šancím v posledních minutách nedochází.
57:47'
Zlín má dlouhý tlak poté, co dokázal vyrovnat. Hrubec ovšem velmi dobře odolává, má dnes prostě dobrý den.
56:37'
První formace domácím uzamkla Oceláře v obranné třetině, ale Hrubec dokázal předvést řadu jistých zákroků a podržet obranu.
55:36'
Popelka se natlačil do brankoviště, kam se k němu dostal puk a domácí forvard jej tečoval tak, že Hrubec musel vytáhnout rameno hodně vysoko, aby udržel vyrovnané skóre.
54'
Je vyrovnáno! Odkrytou hostující branku trefuje Lakatoš, 2:2
54:16'
Šimonu Hrubcovi vypadl z výstroje tečovaný puk a Kubiš s Ondráčkem se jako buldoci vrhli za pukem, aby jej dostrkali za brankovou čáru. To se jim ale nepovedlo, třinecký brankář byl pohotový a puk skryl někde pod výstrojí.
53:34'
Zlín právě vstřelil branku!
Domácí srovnávají na 2:2 díky využité přesilovce a podobně jako na druhé straně to byla velmi pohledná akce. Na jejím konci Freibergs v pádu přisunul puk před bránu neobsazenému DOMINIKU LAKATOŠOVI, který trefil odkrytou bránu.
53:08'
Přesilovka Zlína trvá, ale Třinci se daří držet žluto-modré mimo střelecké pozice.
52:30'
Domácí jsou v plném počtu a hra pokračuje jejich přesilovkou.
51:59'
Dobře rozjetou třineckou akci přerušil faul Polanského mimo hru – menší trest za nedovolené bránění.
51:22'
Třinec sebevědomě kombinuje v útočném pásmu. Jediný pokus Růžičky ze strany byl ale sražen mimo.
50'
Oceláři se ujímají vedení! Po svižné kombinaci se prosazuje Gernát, 1:2
50:30'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jiří Ondráček – 2 min., hrubost).
50:09'
Domácí se okamžitě vrhli na útočení, ale Poletín se před Hrubce neprobil.
49:17'
Hosté otáčí skóre utkání po pohledné a svižné kombinaci. Krajíček přenechal za modrou Polanskému, který prudkým nahozením poslal puk na Sedláčka, před kterým puk jemně tečoval MARTIN GERNÁT. Asistence: Jiří Polanský a Lukáš Krajíček.
48:03'
Těsně mimo mířil prudkou ranou Zbořil.
47:49'
Rychlou pasáž hry se šancemi na obou stranách ukončilo až Galvinšovo vyhození přes všechny čáry.
46:29'
Třinec déle než minutu svíral Zlín v obranné třetině a Mikulík provětral Sedláčkův beton. Nakonec se domácí osovobodili a mohou střídat.
45:24'
Prudká rána Růžičky mířila mimo branku a Sedláček si mohl vydechnout. Tlak hostů pokračuje.
43:44'
Dlouhý tlak zakončil prudkou ranou z pravé strany Valenta, ale jeho pokus jen zazvonil na tyč za Hrubcem a zamířil ven z branky.
43:00'
Lakatoš se dostal k dobré střele ze strany a Hrubec musel předvést pohotový zákrok a puk vytěsnit mimo tři tyče.
42:19'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Erik Hrňa – 2 min., držení).
42:05'
Sedláček musel předvést řadu zákroků proti velmi aktivnímu Hrňovi, který z levého kruhu několikrát po sobě nebezpečně vystřelil.
40'
Oceláři srovnávají! Prudkou přihrávku usměrnil za domácího brankáře Růžička, 1:1
40:40'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jakub Herman – 2 min., hrubost).
40:01'
Ve druhé třetině se divák konečně dočkal gólů. Velké šance na obou stranách vyústily v góly. Skóre otevřel bombou od modré David Nosek. Domácí doplatili na neefektivitu v zakončení a vedení nezvýšili. Na druhé straně to ovšem dlouho vypadalo s produktivitou podobně, až se konečně prosadil Martin Růžička a vyrovnal na aktuálních 1:1.
40'
40:00'
39:31'
Na druhé straně mohl vyrovnat nejdřív Ondráček a po něm Fořt, ale vynikající Hrubec předvedl dva pohotové zákroky a skóre se nemění.
39:08'
Hosté si za aktivitu v poslední minutách zasloužili gól, a ten přišel. MARTIN RŮŽIČKA dostal prostor u Sedláčkovy levé tyčky a prudkou přihrávku zkušeně usměrnil za domácího brankáře. Asistence: Martin Gernát, Milan Mikulík.
38:59'
Třinecký tlak v útočné třetině pokračuje.
37:43'
Třinečtí měli na hokejce vyrovnání. Nejdřív pláchl díky škobrtnutí obránce Svačina, ale sám Sedláčka nepřekonal a zlínský brankář si poradil i s dorážkou Polanského, který měl velkou část branky odkrytou.
37:16'
Ze strany se o střelu pokoušel Polanský a puk zůstával ještě volný před brankou, ale padající Okál v souboji s třineckým hráčem vysadil branku z jejího postavení.
37:03'
Směrem ke konci druhé třetiny se třinecká aktivita zvyšuje.
36:21'
Na druhé straně využil mezery v obraně Hrňa a pronikl až k Sedláčkovi, který zasáhl ramenem a poradil si i s následnou dorážkou ze záporného úhlu.
35:53'
Zbořil se dostal k odraženému puku a tvrdě vypálil, ovšem Krajíček mu ránu zblokoval a zachránil tak Hrubce od jedovatého projektilu.
34:01'
Po zákroku Sedláčka došlo k šarvátce za zlínskou kasou, ale tu rychle uhasili rozhodčí.
33:49'
Před brankou Sedláčka se zjevil Mikulík. Už mohl střílet z dobré pozice, ale ještě hledal úplně volného Bukartse, ovšem přihrávku překazil obětavý Zbořil.
33:10'
Třineckým se podařilo vymanit z tlaku a Zlín musel vyhodit na zakázané uvlnění. Následný pokus Matyáše po buly má ve výstroji Sedláček.
32:05'
Po delší době měl práci Sedláček, který musel reagovat na prudkou ránu Svačiny a jen se štěstím vyrazil puk od ochranné sítě.
31:10'
Ondráček z levého kruhu těsně přestřelil Hrubcovu branku a puk odrazem o mantinel poslal vpřed Třinecké.
30:31'
Ševci skřípli hotsy v jejich obranném pásmu, ale Hrubec předvádí skvělé zákroky drží svůj tým na dosah jedné branky.
29:33'
Domácí dokázali vyslat na Hrubce řadu střel, ale třinecký brankář přečkal i druhou přesilovku a Třinec je v plném počtu.
28:50'
Okálovu prudkou ránu z vrcholku kruhu zltumil ve výstroji Hrubec.
28:01'
Hrubec, jak se říká, čaruje. Fočt těsně před ním odkázal tečovat ránu od modré a dostal se i k dorážce, ale třinecký gólman se v brankovišti mrskal jak rybička a uchránit svůj tým od inkasování další branky.
27:22'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ondřej Kovařčík – 2 min., držení).
27:00'
Domácí opět přitlačili na pilu, ale zatím je Hrubec velmi úspěšný v likvidování jejich střel.
25'
Berani jdou do vedení! Trefil se Nosek, 1:0
25:08'
Řezníček mohl záhy zvýšit na 2:0 po přihrávce od Kuldy. Byl ve velmi dobré pozici, ale střelu na lapačku Hrubec chytil a poradil si i s dorážkou Poletína.
24:06'
Domácí jdou do vedení. DAVID NOSEK se dostal k puku, který se přičiněním Lakatoše vykutálel ze skrumáže a tvrdou ranou do horní poloviny branky zaskočil Hrubce. Asistence: Dominik Lakatoš.
23:36'
Kubiš se dostal do útočné třetiny, ale byl u přechodu v ofsajdu, a tak je hra přerušena.
22:52'
Freibergs se s dávkou štěstí dostal k puku a málem prostřelil Hrubce, který se roztáhl u své pravé tyče a veškeré mezírky utěsnil.
22:02'
Boj se odehrává především ve středním pásmu a ani jedna ze stran se zatím nedostala od zákroku Sedláčka znovu do šance.
21:11'
O první střelu druhé třetiny se postaral ex-zlínský hráč ve službách Třince Bukarts, ale mířil do klína Sedláčka, který puk nevypustil.
20:01'
Zápas začal opatrně, ale ve druhé polovině úvodní třetiny měly oba týmy nějaké brankové příležitosti. Nejblíže skórování byl v závěru Martin Růžička, ale na odkrytou bránu nemířil přesně.
20:00'
19:47'
Na druhé straně dvakrát tečoval před Hrubem puk Fořt, ale ani tady gól nepadl.
18:40'
Tutovku neproměnil Martin Růžička. Hrňa obkroužil zlínskou branku, vyřadil ze hry oba bránící hráče a předložil puk Růžičkovi do jeho typické pozice na kruhu. Ten pálil z první na úplně odkrytou bránu, ale puk netrefil ideálně a minul. Největší šance první třetiny zůstala bez využití.
18:01'
Kovařčík tečoval puk před Sedláčkem a ještě se oháněl po dorážce. Měl teď v prosotru před brankovištěm hodně prostoru. Tohle zaváhání zlínské obrany Třinec nevyužil.
17:31'
Herman vybídl k šanci Okála, ale toho velmi dobře odstínil Roth a vpřed spěchá Třinec.
17:00'
Ofsajd zastavil další útok Zlína.
16:41'
Po Noskově bekhendovém nahození se před Hrubcem odehrála krátká strkanice, ale nešlo o nic dramatického. Může se opět hrát.
14:21'
Dravecký se pokusil proniknout po straně, ale zasekl se kousek za útočnou modrou a o puk přišel.
13:01'
Hosté už jsou kompletní a podařilo se jim přerušit hru v útočném pásmu. Domácí tlak díky přesilovce narostl a došlo i na brankové příležitosti. Zatím je ale stav stále 0:0.
12:22'
Okál našel výborně Gazdu před brankářem Třince, ale ten nezasáhl puk a přesouvající se Hrubec si tak mohl vydechnout. Tohle byla velká šance.
11:47'
Freibergs našel od modré připraveného Okála, ale jeho střela bez přípravy mířila těsně nad branku Hrubce.
11:05'
Po dlouhé kombinaci vystřelil po přihrávce od Ondráčka prudce Valenta, Hrubec puk vyrazil, ale Kubiš ho nepřekonal.
10:04'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomáš Kundrátek – 2 min., podrážení).
09:42'
V závěru přesilovky se povedlo Třinci usadit v útočném pásmu a provětrat i betony Sedláčka po ostřé ráně Kundrátka. Brankář ovšem jeho pokusu odolal.
08:13'
Zatím se Třinci nepodařilo usadit v útočném pásmu, naopak Okál s Lakatošem šetří čas v útočné třetině.
07:32'
Domácí se rychle osvobodili a rovnou jdou střídat. Mezitím Bukarts, Růžička a Hrňa rozjíždějí útočnou akci.
07:22'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Ralfs Freibergs – 2 min., podrážení).
07:01'
Domácí zastavil ofsajd. Zatím jsou mírně aktivnější než Třinec, ale vyloženou gólovou šanci jsme neviděli ani na jedné straně.
06:16'
Kombinace po ose Ondráček – Kubiš skončila střelou druhého jmenovaného bez přípravy, ale zkušený hráč v domácím dresu mířil mimo.
05:36'
Řezníček stihl nahodit do útočného pásma, ale rozhodčí signalizují ofsajd, a tak budou muset Zlínští třetinu vyklidit.
04:38'
Bukarts dostal puk v útočné třetině, ale nestihl si ho nachystat ke střele tak, aby prověřil řádně Sedláčkovu pozornost.
04:05'
Zlínští hokejisté se na chvíli usadili v útočné třetině, ale nepodařilo se jim výrazněji ohrozit Hrubce.
03:16'
Ondráček šikovně našel pasem od mantinelu ve slušné pozici obránce Zbořila, ale ten si střelu dlouho rovnal a Hrubec neměl s likvidací jeho pokusu potíže.
02:29'
Rozehrávka nenašla na červené Kuldu a puk končí na zakázaném uvolnění.
01:44'
Poprvé se do útočné třetiny dostali na delší dobu Oceláři. Ovšem Gernátovu střelu dokázal Sedláček bez větších potíží srazit do strany.
00:26'
Fořt se obtočil kolem brány a dokázal před bránou najít osamoceného Kubiše, ale tomu se nepodařilo zasáhnout prudkou nabídku.
00:01'

PSG Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Žižka, Nosek, Řezníček, Freibergs, Gazda, Zbořil, Valenta – Kubiš, Fořt, J. Ondráček – Herman, Lakatoš, Okál – P. Sedláček, Fryšara, Honejsek – Kulda, Popelka, Poletín.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kváča) – Krajíček, D. Musil, Roth, Matyáš, Gernát, Galvinš, Kundrátek – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Mikulík, Roberts Bukarts – Dravecký, Novotný, Chmielewski..
Vedoucí extraligový tým z Třince se představí ve Zlíně, kde v 1. kole ztratil body a rovněž i odveta na ledě Ocelářů vyšla lépe Beranům. Třinec, jenž před reprezentační pauzou sbíral vítězství jako na běžícím páse, se už ale musí obejít bez hlavního trenéra Václava Varadi, který odcestoval s reprezentační dvacítkou na světový šampionát do Kanady. Tým tak povedou asistenti Marek Zadina a Jiří Raszka.

Berani jsou momentálně na deváté příčce našlapané tabulky se ziskem osmatřiceti bodů. Zlínu se vyprázdnila marodka, a proti Ocelářům tak nastoupí v kompletní sestavě. Zajímavý duel to opět bude pro Robertse Bukartse, který po třech letech ve Zlíně přestoupil právě do Třince.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.