Co říci k dnešnímu utkání. Tvrzení o tom, že kdo prohrává, následně zápas otočí a utkání vyhraje, se dnes nepotvrdila, a soupeř ze severu Čech si tak na svůj led odváží důležitou výhru. Stav série je nyní 3:2 pro Piráty a barážová série se přesouvá do Chomutova, kde spolu oba celky změří síly v úterý 24. dubna.
Zásahy brankářů v třetí třetině: Milan Řehoř - 6 zásahů Jaroslav Hübl - 6 zásahů
60:00
59:33
Pabiška se natlačil před Řehoře a pokoušel se puk přehodit přes něj, to se mu ale nepodařilo.
58:21
Řekla bych, že celý zápas se už jen dohrává, Boleslavi chybí potřebné nasazení a chuť do hry, což se projevovalo v celém dnešním utkání.
56:55
Chomutov je na koni, třígólový náskok mu bohatě stačí a Boleslavi se nedaří dostat se do pásma.
55:41
Už je ale v pořádku na střídačce, vhazuje se ve středním pásmu.
55:41
Milan Procházka zůstává ležet na ledě po srážce s jedním z Boleslavských.
55:08
Piráti právě vstřelili branku! Tak tento gól byl již na snadě. Boleslav nedokázala soupeře vytlačit z pásma. David HRUŠKA střílí v tomto utkání svůj hattrick.
54:30
Pulpánova střela přeskočila Hüblovi hokejku.
53:44
Vyloučen boleslavský Boris Žabka za hru vysokou holí.
53:30
Za vzájemnou potyčku vyloučeni současně Štěpán Hřebejk (CHM) za držení protihráče a Martin Dudáš (MBL) za hrubost.
53:04
Hráči Boleslavi jsou hodně nervózní. Do konce třetí třetiny a možnosti případného zvratu zápasu zbývá necelých sedm minut a oni si mnoho výraznějších příležitostí nevytvořili.
51:49
Skvělá spolupráce Výborného s Balaštíkem. Prvně jmenovaný zasekl puk v levém kruhu a poslal ho ihned na svého spoluhráče, který nikým neblokován mohl zamířit a vystřelit, puk šel těsně mimo levé tyčky.
51:15
Tak konečně nějaká střela. Zdeněk Bahenský si nabruslil do pásma a na nic nečekal a poslal puk přímo na Řehoře.
50:10
Boje o puk se odehrávají za chomutovskou bránou, Boleslavským se nedaří dostat se před Řehoře.
48:58
Gortzen s Bahenským zkoušeli dotlačit puk za záda chomutovského gólmana, ten ale drží čisté konto, sic může a umí.
48:10
Řehoř se snažil rozehrát za svou bránou, upadl, ale Boleslav se v daném okamžiku s pukem před bránu dostat nedokázala.
46:53
Boleslav je v plném počtu.
46:20
Chomutov teď hodně potrápil brankáře Hübla. více jak půlminutu permanentně osřeloval boleslavskou klec.
45:05
Žabka ukořistil puk ve svém pásmu a aby zdržel chomutovskou přesilovku, zavezl jej až do pásma hostí, tam byl ale dříve Tomas, takže byl odpískán offsajd.
44:04
Boleslav vyhazuje.
43:22
Mrázkovu střelu posílá Žabkova hokejka pouze do ochranné sítě.
Dnešní utkání sleduje 3800 diváků.
42:52
Po pěkné akci Jiránka s Výborným si půjde na čtyři minuty posedět Jaroslav Balaštík, který v útočném pásmu nehezky sestřelil Lukáše Pulpána, který se zvedá z ledu jen velmi těžce.
42:19
Lapšanský vybojoval puk ve středním pásmu a uháněl s ním před Hübla, boleslavská obrana byla pohotová a celou šanci zneškodnila.
41:39
Boleslavi se vůbec nedaří přechod do útočného pásma. Chomutov si dobře hlídá modrou čáru.
40:49
Chomutovská přesilovka skončila a prakticky jen v tomto okamžiku se hosté dostali ke střele. Hübl celou situaci dobře přečetl a byl připravený.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu, kdy se hosté ze severu Čech ujali dvoubrankového vedení. Boleslav byla po inkasovaných brankách dosti opařená a těžko se dostávala do šancí. Nejvýraznější šancí domácích byla Tomasova šance, kdy se mu naskytla úplně odkrytá chomutovská brána, kterou jmenovaný hráč ale promarnil. Uvidíme, co nám přinese třetí dějství dnešní barážové bitvy. Pokud bude chtít Boleslav s nepříznivým vývojem utkání něco udělat, bude muset hodně zabrat. Třetí třetina začne přiblížně v 18:52.
Zásahy brankářů ve druhé třetině: MIlan Řehoř - 12 zásahů Jaroslav Hübl - 13 zásahů
40:00
39:55
Chomutov sice drží puk na svých holích, ale jsou za bránou, nic dalšího se tedy zřejmě už nestane.
39:25
Boleslav se osvobozuje a Chomutov musí rozehrát za svou bránou.
38:45
Vyloučen boleslavský Steven Goertzen na 2 minuty za zdržování hry.
38:37
Boleslav si nerozumí v obranném pásmu a nechává až příliš úřadovat Chomutovské.
36:05
Oba výtržníci dostávají dvě minuty za hrubost a vhazuje se ve středním pásmu. Boris Žabka navíc 2 minuty ke svému trestu. Hra pokračuje v pěti proti čtyřem.
36:05
Po Nouzově střele, pro kterou si Řehoř vyjel hodně z brány se v útočné třetině domácích strhla menší šarvátka mezi Borisem Žabkou a Petrem Macháčkem.
35:04
Současně vyloučeni boleslavský Jakub Čutta na 2 minuty za hrubost, chomutovský Seman vyloučen na 2 minuty za sekání. Pokračuje původní přesilovka domácích, hraje se tedy v pěti proti čtyřem.
35:04
Výborného prudká střela šla jen do výstroje chomutovského gólmana.
34:20
Na straně hostí je vyloučen David Havíř za držení protihráče.
33:58
Tomas přestřelil zívající prázdnou chomutovskou klec!
33:48
Řehoř zalehl slibný pokus Boleslavských. Bahenského střela ale neměla dostatečnou rychlost a šla jen po zemi
32:52
Balaštík na modré přenechal puk Goertzenovi, který měl rychlost, jeho střelu Řehoř vyrazil a na Balaštíkovu dorážku si dobře počíhal.
32:15
Jíra byl dobře rozjetý, ale Beňovič pokus chomutovského hráče dobře přečetl a celou jeho akci zlikvidoval.
31:33
Bahenského střela pouze olízla Řehořovy betony.
30:54
Chomutov se dostal do pásma a Hruška nekompromisně střílel ihned z levého kruhu, Hübl puk dobře pokryl.
30:25
Boleslav je již v plném počtu.
29:50
Hromas si s pukem sjížděl k levé tyčce Hüblovy brány, při pokusu o střelu byl ale Boleslavskými obrán o puk.
29:17
Boleslav dobře brání a Chomutov se zatím do žádné výraznější šance nedostal.
28:25
Boleslavský Zdeněk Bahenský je vyloučen na 2 minuty za krosček.
27:50
Piráti právě vstřelili branku! A Chomutovským se to opravdu podařilo. Při signalizovaném trestu nepustil Chomutov puk ze svých holí a po přihrávce Milana Procházky mířil David HRUŠKA nekompromisně k tyči. Asistence: Milan Procházka.
27:04
Lapšanský s Procházkou dokázali rozhodit obranu Středočechů a pokoušeli se v útočném pásmu o změnu skóre.
26:20
Balaštík jen nahazoval puk na bránu, nikdo z jeho spoluhráčů tam ale nestál.
26:06
Opět Nouza, tentokrát z lepší pozice, ale opět neúspěšný. Chomutovští vyhazují puk na zakázané uvolnění, vhazovat se tedy bude před Řehořem.
25:48
Nouza na modré vybojoval puk a zavezl jej do rohu a odtud se snažil vystřelit, jeho pokus směřoval la jen k levé tyčce chomutovské brány.
24:46
Výborný zavezl puk do útočného pásma a dostal se s ním až do rohu, tam se jej o něj pokoušel připravit Nikola Gajovský, ale neúspěšně. Výborný rozehrál Balaštíkovi, ten ale Řehoře příliš nepřekvapil.
23:42
Jaroslav Hübl neudržel kotouč a chomutovští hráči tak mohli dorážet. Hübl se poté dostal na zem a zalehl puk, rozhodčí odpískali konec celé akce a teprve až poté se kotouč dostal za čáru, takže gól nebyl uznán.
23:04
Boleslav se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
22:40
David Výborný dostal krásnou přihrávku na teč od Tomase, ale jen těsně Řehořovu bránu přestřelil.
22:12
A Chomutov je po vstřelené brance při chuti a drží se v soupeřově pásmu jako klíště.
21:48
Mladá Boleslav jde do čtyřech. Za nedovolené bránění je vyloučen Vojtěch Mozík.
21:24
Piráti právě vstřelili branku! Tak po velké pumelenici, která vznikla před Hüblem se dostává Chomutov do vedení. Macháček dlouho popojížděl s pukem na dostřel brány a pak puk postoupil Davidu HRUŠKOVI, který se nemýlil. Asistence: Petr Macháček.
20:40
Macháčkova střela šla jen do betonů brankáře Hübla.
20:30
Žabka teď dobře pokryl Ruttovu střelu a vyrazil mimo bránu.
20:01
První třetina nám tedy žádné góly nepřinesla, a to i přesto, že oba týmy měly možnost hrát hned několik přečíslení. Ani jeden z týmů však tuto výhodu nevyužil naplno. Na začátku třetiny měl více práce boleslavský gólman, Chomutov byl velmi dotěrný a mohlo se zdát, že nechce pustit Boleslavské k puku. Boleslavští se ale poté dostali do několika slibných šancí, žádnou z nich ale nedokázali využít. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 17:52.
Zásahy brankářů v první třetině: Milan Řehoř (CHM) - 15 zásahů Jaroslav Hübl (MBL) - 8 zásahů
20:00
19:59
S posledními vteřinami první třetiny se do útočné akce dostal ještě Zdeněk Bahenský, Chomutovští se mu snažili zabránit a on v pádu nestihl zakončit, navíc zřejmě dosti bolestivě zalehl chomutovského gólmana.
19:22
Beňovičovi sklouzl puk na modré a hra se tedy přesměrovala do střendího pásma.
18:33
Procházka se ve vlastním oslabení dostal do třetiny a čeká, až jejich oslabení skončí, s pukem na holi.
17:40
Mikulík přihrál Čuttovi, který poslal puk směrem k Bahenskému, ten ale krásnou přihrávku netrefil.
16:40
A Chomutov se bude muset znovu bránit. Na trestou míří Milan Kraft, kterého sudí vylučují za sekání.
16:40
Hosté jsou v plném počtu.
16:09
Půlminuta do konce boleslavské přesilovky. Mikulíkova střela od modré šla těsně mimo.
15:50
Nouza nastřelil jen masku brankáře Řehoře.
15:24
Boleslav je sice v pásmu, ale k výraznější střele se nedostala, Chomutov už je ve čtyřech.
14:39
Chomutov půjde do tří. Na ledě zůstal ležet boleslavský kapitán David Výborný, kterého fauloval Milan Procházka. Boleslav bude mít tedy možnost hrát 44 vteřin přesilovku pěti proti třem.
14:22
Mozíkovu střelu zblokoval mimo dostřel chomutovský hráč.
13:23
Milan Kraft vyloučen na 2 minuty za sekání.
13:05
Obrovská šance Boleslavi. Milan Mikulík ani David Výborný puk nadvakrát za Řehořova záda nedostali.
11:39
Hra dále pokračuje v pěti proti pěti.
11:39
Jedná se o Jakuba Grofa, kterého hráči a zdratovníci doprovázejí na střídačku.
11:39
Po průniku do boleslavského pásma zůstává ležet za bránou jeden z Chomutovských. Podlé mého to žádný faul nebyl, hráč zřejmě klopýtl o puk a pak celou vahou skončil na hrazení.
11:12
Před chomutovskou bránou vznikla menší potyčka po dorážce Nouzy. Rozhodčí ádné tresty neudělují.
11:08
10:38
Boleslav sevřela svého soupeře v pásmu a Mozíkova střela od modré hodně potrápila chomutovského gólmana.
10:04
Tak minuta Boleslavské přesilovky je pryč a k šanci se nedostala.
09:26
Střela Andreje Podkonického byla zblokována a letěla do ochranné sítě.
09:08
Vyloučení na straně hostí. Na dvě minuty si jde sednout Jakub Grof za nedovolené bránění a Mladá Boleslav si tak zahraje přesilovku.
09:01
Puk momentálně létá více vzduchem než aby klouzal po ledě, bojuje se především o střední pásmo.
08:14
Bahenský dojížděl puk, který mířil na Řehoře, ten ho ale pohotově schoval do lapačky a nedal mu šanci na dorážku.
07:31
Nouza s Pabiškou zavezli puk do psáma. Boleslav se tlačí do brány!
06:27
Boleslav přitlačila Chomutov "ke zdi" a úřadovala v útočném pásmu. Oproti Chomutovským to bylo ale jen na velmi malý okamžik.
05:50
Tak první výraznější akce, ke které se dostali Boleslavští. Podkonický se dostal ke střele a pálil na Řehoře.
04:35
Hübl nejistý na puku a Chomutovu se málem podařilo dostat puk za jeho záda. Naštěstí byl Rýgl pohotový a puk vyhazuje.
03:56
Puk skončil mimo led, takže se vhazuje za modrou čárou.
03:30
Jíra promáchl puk sám před Hüblem.
03:07
Boleslav zažívá krušné chvilky, Chomutov nebezpečně dotírá.
02:44
Vyloučení opět na straně Boleslavi. Dvě minuty si odsedí Mikulík za držení hole.
02:07
Boleslav vyhazuje. Chomutovští lehce dotírali, k výraznější střele se ale nedostali.
01:27
Vyloučen hráč Boleslavi Steven Goertzen na 2 minuty za vysokou hůl.
01:27
Jakub Grof přenechal puk Zdeňku Ondřejovi, ten napálil jen někoho z Boleslavských.
00:58
Opět Hřebejk! Hübl puk vyrazil před sebe a Hřebejk se k němu přihnal, byl zlikvidován boleslavskou obranou.
00:29
K odraženému kotouči se jako první dostal Štěpán Hřebejk, který zkoušel dotlačit puk za Hübla.
00:01
Oba týmy již vjíždějí na ledovou plochu, utkání začne co nevidět.
Vítáme Vás u pátého barážového utkání mezi týmy BK Mladá Boleslav a Piráty z Chomutova. Stav série je prozatím vyrovnaný 2:2, oba týmy dvakrát vyhrály a žádný z nich prozatím nemá nic jistého. Dnešní utkání nám může mnohé naznačit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.