Loučíme se s vámi a přejeme příjemný zbytek večera.
ŠKO-ENERGO Aréna se otřásá v základech, tohle je druhý výmaz soupeře v pořadí, který hráči BK Mladá Boleslav dokázali. Perfektní výkon domácí tým zcela zaslouženě odměňuje tříbodovým ziskem.
60:00
59:45
Pitule zkoušel ještě srazit puk do sítě z letu.
59:15
Tribuny už skandují vestoje.
58:48
Domácí už si s Chomutovem jen hrají. Kličkovaný Kafky s Rysem nemohla k ničemu vést, ale vypadala dobře.
58:02
Domácí publikum má svého Robina Hooda. Michal Valent teď schytal dělovku do hlavy a chvíli zůstal nehybně ležet na ledě. Hrobové ticho se vzápětí změnilo v nadšený řev, když se zvedl.
57:10
Další tresty. Jiránek (MBL) dostává 2 minuty za sekání a Trefný (CHM) taktéž.
57:05
Vrbata byl ostře dohrán u hrazení, ale zvedá se. Hrdel (MBL) se ho jal bránit a odnáší to osobním trestem.
56:20
A ještě jednou vyloučení. Dneska to snad neskončí. Hřebejk (CHM) dostává 2 minuty za hákování.
56:01
Domácí fanoušci už slaví. Mohutné vlny obíhají stadionem!
55:50
Rys nebyl dost rychlý, takže se hra stěhuje zpátky před Valenta.
55:22
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Obrovské zmatky na brankovišti se snažil využít Nouza, jenže ten trefil jen tyčku. O něco později ale Hanuljak vykopl puk na LUKÁŠE PABIŠKU a ten to měl poměrně snadné. Asistence: Tomáš Nouza.
54:26
Jen pár vteřin hráli hosté v pěti. Teď odchází na trestnou lavici Bartejs (CHM), 2 minuty za podražení.
54:00
Koudelka poslal puk z rohu na brankoviště, kde číhal Jindra. Ten netrefil.
53:18
Pabiška puk zvedl až příliš.
52:21
Další vyloučení. Mikulík (MBL), Hřebejk a Šagát (oba CHM) fasují shodně 2 minuty. Přesilovka pro domácí.
52:01
Vůbec poprvé kotel začal skandovat něčí jméno a stadion doplňuje příjmení, aniž by šlo o gól. Jde z toho mráz po zádech a Michal Valent se snaží decentními pohyby lapačkou publikum krotit – jde totiž o něj.
51:51
Po srážce ve středním pásmu zůstal na ledě ležel Sikora. Naštěstí se zvedá a po svých odjíždí na střídačku.
51:11
Boleslav přestála další oslabení.
51:00
Střelu Kubinčáka už nelze nazvat ani propagační.
49:56
49:57
Jindra schytal další bolestivý zásah pukem, ale vyhodil.
49:50
Se skákavou střelou Palina se teď Valent natrápil, ale i tohle nakonec zvládl.
49:43
Střelu Důrase Valent schovává mezi betony.
49:34
Domácí se osvobozují.
49:11
Před Valentem se opět odehrávají nějaké kohoutí zápasy. Na trestnou ale putuje jen Bohunický (MBL), 2 minuty za hrubost. Takže přesilovka 4 na 3 pro hosty.
49:02
Boleslavský stadion se mohutně dožaduje "bůra".
48:32
Vrbata pálil z první a puk lízl boční síťku klece!
48:11
TOMÁŠ NOUZA svou tradiční kličkou trestné střílení proměňuje a navyšuje na 4:0. Hanuljak jen rezignovaně hledí ke stropu stadionu.
48:10
Toman udělal nejprve chybu na modré, jenže pak celou situaci sám úplně otočil a poslal do úniku Nouzu. Ten byl faulován a je nařízeno trestné střílení!
47:56
Pabiška (MBL) a Pavlas (CHM) dostávají oba po dvou minutách. Hraje se zase ve čtyřech na obou stranách.
47:15
Začíná být pomalu ale jistě jasné, že ani Chomutov nebude mít ještě udržení se v extralize jisté.
46:08
Pojkarovu střelu Hanujlak nechytil, dojíždějící Kafka ale kotouč srazil do rohu.
45:15
Hraje se v pěti na obou stranách.
45:02
Piráti se nepřestávají snažit, ale naráží do zdi.
43:50
Nepříjemnou střelu Pulpána musel Valentovi pomáhat krotit Němeček.
Vše je v opraveno a jedeme dál.
43:42
Valent hlásí nějaké problémy s ukotvením branky. Čeká nás asi menší zdržení.
43:15
Sudí se s tím nepářou. Nouza (MBL) dostává 2 minuty za sekání, Pavlas (CHM) 2 minuty za vražení.
42:55
Toman je na ledě a střílí. Mimo.
42:53
Káňa (CHM) dostává 2 + 10 minut a hosté mají po přesilovce.
42:35
Teď se ani nesešikovali.
42:18
Piráti se vždycky sešikují v pásmu, ale vzápětí udělají chybu a musí ven.
41:47
Výborný svým důrazem u mantinelu umožnil domácím vyhodit.
41:14
Bartejsova střela od modré šla vedle.
40:55
Toman (MBL) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
40:37
Pavlas do schytal od důrazného Demela, ale v rámci pravidel.
40:01
To v Boleslavi snad ještě nebylo. Boleslavští hokejisté nastupují na led a celá hala jim tleská!
Další třetina začne přibližně v 19:26.
Chomutov prožil tak trochu třetinu hrůzy. Nejprve inkasoval po dorážce Pabišky, takže jeho ztráta rázem opět narostla. A pak spálil všechno, co mohl. Hráli totiž přibližně čtyři minuty ve dvojnásobné přesilovce a neproměnili vůbec nic!
Zásahy brankářů:

Michal Valent – 13 zásahů
Miroslav Hanuljak – 6 zásahů
40:00
39:47
Koudelka, Jindra a Chaloupka ani v závěru nevynechávají střídání a jsou zase na ledě.
39:30
Chomutov dostal pořádnou ťafku. Nevyužít takových příležitostí, to by srazilo každého.
38:30
Výborný se teď hodně rozčiluje kvůli odpískanému icingu, ale není mu to nic platné. Hra je znovu u Valenta.
38:00
Bránící trojice Boleslavi teď někde na střídačce nejspíš plive plíce, ale zvládla to obdivuhodně! A fanoušci jsou v laufu!
37:21
Střela od modré trefila Koudelku a ten vzápětí vyhazuje.
36:58
Chaloupka teď taky málem vyhodil puk mimo hřiště, zachránil ho snad centimetr!
36:42
Troufnu si tvrdit, že trenéru Výbornému vůbec nešlo o nějakou taktickou poradu, jako spíš o to nechat hlavní bránící trojici vydechnout. Koudelka, Chaloupka a Jindra jsou totiž zase zpátky na ledě!
36:42
Boleslav si bere oddechový čas!
36:42
Jindra schytal po pádu bolestivé štípnutí někam do břicha.
36:22
Chaloupka s Demelem zastavili Gajovského a vzápětí vyhazují!
35:47
Valent vytěsnil nejprve střelu od modré a následné i od tyčky! Boleslavský brankář musí být zralý na ručník, ale zvládá to skvěle!
35:40
To je neuvěřitelné. Nouza (MBL) vyhodil puk přes mantinel a dostává 2 minuty za zdržování. Domácí jsou tam, kde byli!
35:35
Jenže Pitule vzápětí fauluje znovu! Tentokrát to jsou 2 minuty za hákování. Tak to jsou pořádná dramata.
35:13
A jsou na ledě!
35:10
Kasík s Pitulem už se šikují na trestné...
35:10
Hruškův pokus u tyče likviduje Valent!
35:05
Gajovský promáchl přihrávku a také nedává!
34:47
Toman vyhazuje!
34:37
Proti Důrasovi se Valent nestačil přesunout, ale Důras pálí mimo! Oba aktéři jen kroutí hlavami!
34:25
Valentovi proklouzl puk, ale v poslední chvíli jej vyrazil Chaloupka!
33:56
Tak ne! Koudelka si jen jede pro hůl a vrací se! Tak to klobouk dolů!
33:56
Valent famózním zákrokem přerušuje hru a Koudelka může z toho hororu pryč.
33:51
Obrovský závar, Boleslavští do toho popadaly jako zralé hrušky!
33:17
A aby toho nebylo málo, tak Koudelka na buly zlomil hokejku!
33:13
Hosté dostávají obrovskou šanci udělat něco s výsledkem. Rozhodčí totiž vylučuje hned dva boleslavské hráče najednou. Pitule dostává 2 minuty za držení a Kasík stejně vysoký trest za sekání.
33:10
Káňa to zkusil z voleje, Valent srazil betony.
31:59
Nedáš, dostaneš. Piráti měli spoustu šancí minimálně na snížení nepříznivého stavu, nakonec jsou to ale oni, kdo inkasuje. Mikulíkovu střelu Hanuljak jen vyrazil před sebe. Kotouč se vzápětí odkutálel k LUKÁŠI PABIŠKOVI, který jej zvedl pod víko. Asistence: Milan Mikulík, Milan Toman.
31:35
Hřebejk nastřádal cenné vteřinky, ale Boleslavští už jsou zase zpátky v útočném pásmu.
31:20
Hromas (CHM) tak nějak podivně přišpendlil hokejkou Vrbatu k zemi. Zřejmě se mu zahákla o brusli. Rozhodčí situaci řeší jako faul za 2 minuty.
30:50
Oba týmy jsou v pěti.
30:42
Kafkův únik neprošel, je z toho zakázané uvolnění.
30:16
Hosté jsou strašně zbrklí, ale Boleslavští se momentálně dostali na jejich úroveň. Troufnu si říct, že v tuhle chvíli se může stát naprosto cokoliv.
29:27
Boleslavští teď zažívají vůbec první pernější chvilky! Jenže Chomutovští pálí vedle, teď skvělé příležitosti nedokázal využít Pulpán.
28:56
Důras nezasáhl vysoko letící puk a neusměrnil jej tak do sítě. Jen kroutí hlavou.
28:50
Ta už zase ne. Vrbata (MBL) fasuje 2 minuty za krosček, Rýgl (CHM) dostává 2 minuty za držení.
28:41
28:31
Vrbata byl v dobré pozici, ale byla mu zblokována hokejka.
27:14
Dvě velké příležitosti Chomutova! Nejprve Důras nezkrotil skákavý puk do poloodkryté klece a vzápětí zaváhal na brankovišti Toman a byla z toho další polízanice.
26:41
A další strkanice a další vyloučení. Tentokrát to jsou Jindra (MBL) a Gajovský (CHM). Opět po 2 minutách za hrubost. Tentokrát už ale hrajeme ve čtyřech na obou stranách.
26:29
Bohunický (MBL) toho teď měl spoustu k vysvětlování, Sikora (CHM) mu ale očividně neměl co říct. V předchozí strkanici ale byli oba, takže je sudí posílá na trestnou ještě společně s Rysem (MBL) a Důrasem (CHM). Všichni dostávají 2 minuty za hrubost a hraje se nadále v pěti na obou stranách.
26:22
Pitule vyhrál buly a vzápětí pálil Jiránek – vedle!
26:14
Rys vypálil přes Rýgla, kterému puk prošel mezi nohama. Hanuljak naštěstí pro hosty dobře viděl a kotouč chytil.
25:22
Hřebejk se po delší době protlačil do útoku, ale dál než metr od mantinelu se stejně nedostal.
25:08
Chomutov se z vlastního pásma ne a ne dostat. Teď se vrací zpátky kvůli icingu.
24:49
Skvělé střídání boleslavské druhé formace odměňují fanoušci potleskem.
24:28
Výborný s Nouzou motají hostům hlavy!
24:06
Zády k brance Nouza tečoval puk – rovnou mezi nohy brankáře! Ten je však dal včas k sobě!
23:25
Žabka zaváhal za brankou a byly z toho slušné potíže. Nakonec skákavý puk i dvojici Chomutovských ale sám zkrotil.
22:34
Jiránek si vybruslil zpoza branky a v ostrém úhlu poslal puk brankovištěm.
22:25
Nepřesností asi i nadále uvidíme dost, tentokrát je to icing Chomutova.
21:47
Dvojitá teč dostala Piráty do útočného pásma, ale tam stál také Toman.
21:01
Nouza teď nechtěně trefil jednoho z diváků za hrazením. Boleslavský útočník se i v zápalu boje omlouvá, fanoušek musí, zdá se, na šití.
20:34
Koudelka s Demelem sprintovali napřed, ale hostující hráč vložil do přihrávky hůl.
20:08
Hanuljakovi se puk odrazil zpátky před branku a následný odraz o tyčku pro něj byl hodně nepříjemný.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:24.
Moc pohledný hokej k vidění v první třetině nebyl, hra na obou stranách byla často poměrně nepřesná. Boleslavští se ale dokázali chopit příležitostí a dát hned dva góly. Pirátům se zvlášť s přibývajícím časem očividně nedýchalo dobře a v kabině je nepochybně čeká velká diskuse.

Michal Valent – 7 zásahů
Miroslav Hanuljak – 8 zásahů
20:00
19:47
Hanuljak si teď docela dost dovolil a i se třemi Boleslavskými hráči kolem vyrazil do rohu. Naštěstí pro něj mu pomohla obrana.
19:32
Bartejsovu snahu zastavuje ofsajd. Na obou stranách je vidět poměrně dost nepřesností.
19:05
Jindra měl dost práce s útočníkem soupeře, takže se dost dobře nedíval, když přihrával na Demela. Icing.
18:42
A opět hned po buly! Tentokrát střílel Hruška! Boleslavský brankář opět pohotově zasahuje.
18:38
Icing domácích.
18:11
Podobný kousek jako gólový Mikulík zkusil po buly i Důras! Valent vyráží betonem!
18:09
Šagát to zkusil z hodně ostrého úhlu. Valent, nalepený na tyčce, puk schovává v lapačce.
17:37
Rys ve středním pásmu podklouzl, i tak ale stačil odeslat kotouč na Nouzu. Na toho se ale nalepil Bartejs.
17:22
Výborný s Nouzou jeli proti dvěma hostujícím obráncům. Ti měli spoustu práce právě s Výborným, který puk zavážel, nakonec si ale zvládli pohlídat i Nouzu.
16:55
Hruškova přihrávka nenašla adresáta.
16:31
I Valent teď raději přerušuje, nepříjemně na něj dotíral Hromas.
15:56
Rysovi utekl puk a máme tu další zakázané uvolnění.
15:38
Hanuljak raději přerušuje při sebemenším nahození. Sebevědomí teď hostům očividně schází.
15:32
Z přetahované na modré čáře je ofsajd Vrbaty.
15:10
Hruška to zkusil individuálně a je obrán Pojkarem.
14:37
Káňa si kličkou obhodil domácího beka, ale nakonec stejně skončil jen v rohu kluziště.
14:05
Sérii soubojů ve středním pásmu nakonec vyhráli domácí.
13:17
Sikora prohodil kotouč zpoza branky, jenže tam byl Pitule.
12:43
Chomutovu se puk motá pod nohama. Zatím jsou doslova bezzubí.
12:25
Vhazování se bude opakovat, Vrbata je vykázán.
12:23
Hrdel se snažil protečovat do pásma, ale nepovedlo se.
12:02
Boleslavští jsou na puku poměrně sebejistí a momentálně ovládají hru.
10:58
Koudelka vyhrál buly v útočném pásmu a poslal puk okamžitě za sebe, kde stál připravený MILAN MIKULÍK. Ten puk zvedl a přehodil přes viditelně zaskočeného Hanuljaka do sítě. Asistence: Martin Koudelka.
10:55
Střelu Bohunického z dálky Hanuljak před dojíždějícím Jiránkem raději kryje a přerušuje.
10:30
Koudelka se zapojil do hry.
10:14
Nouza našetřil vteřinky v rohu a Kasík vzápětí vyhazuje.
09:33
Chomutov zatím pokaždé vyhrál buly, ale vždycky se s kotoučem tak zamotal, že toho nedokázal využít.
09:10
Až teď Mikulík odpaluje puk.
08:51
Boleslavští teď hodně krkolomně vyhazovali a pochopitelně to nevyšlo.
08:39
Důras to zkusil od modré. Valent chytá.
08:30
Kraft teď solidně vypálil z kruhu. Jenže byl faulován, 2 minuty za hákování dostává Koudelka (MBL).
08:19
Troufnu si tvrdit, že na to, abychom spočítali střely, které šly na Valenta, bychom mnoho prstů nepotřebovali. Bůhvíjak pohledný hokej se ale nehraje.
08:08
Jiránek se hnal do útoku, ale Káňa byl rychlejší.
07:14
Hrdel se nedotkl puku, takže je z toho další icing Boleslavi.
06:45
Důras se snažil prokličkovat do útoku, ale puk si přebral Toman.
06:27
Do přihrávky na Pabišku vložil hůl Trefný.
06:20
Zakázané uvolnění Boleslavi.
06:08
Bartejs zavezl puk, ale skončil v rohu.
05:32
Střela Šagáta se od zadního mantinelu odrazila nepříjemně zpátky k Valentovi. Brankář domácích připraven.
04:51
Publikum dostalo injekci adrenalinu.
04:28
Pulpán pálil z kruhu, ale i on trefil bránícího hráče.
04:17
Nenápadné, ale účinné! Bruslařům opět vychází to, co v posledních zápasech už několikrát – střela obránce MILANA TOMANA od modré prošla vším v cestě. Asistence: David Výborný.
03:58
Chaloupka na modré trefil nejbližšího hráče před sebou.
03:42
I na druhý pokus mají Boleslavští potíže usadit se v útočném pásmu.
03:07
V samostatném úniku byl faulován Nouza. Boleslavští fanoušci i hráči se rozčilují, očividně chtějí trestné střílení. Rozhodčí ale jednoznačně kroutí hlavou, a tak Rutta (CHM) míří na trestnou za podražení.
02:50
Procházka se snažil otočit hru, ale jeho přihrávka byla nepřesná.
02:34
Už o něco slibnější kombinace domácích končí Tomanovou střelou v ochranné síti. Chomutov je v pěti.
02:04
Chomutov dobře brání, z tohohle mráčku asi nezaprší.
01:37
Boleslavští začínají z vlastního pásma, Koudelka zaváží puk.
00:58
Hanuljak byl v přesunu, Pabiška přestřelil!
00:34
Následný obrat Mikulíka doplnil o faul Lukáš Pulpán (CHM), který dostává 2 minuty za hákování.
00:20
Úvodní buly vyhráli Piráti a také se dostali do útočné třetiny, o puk ale záhy přichází.
00:01

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Nouza, Výborný, Pabiška – Kafka, Vrbata, Hrdel – Jiránek, Pitule, Rys

Piráti Chomutov: Hanuljak (Řehoř) – Trefný, Palin, Pulpán, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Stehlík, Rutta – Káňa, Hruška, Kubinčák – Hřebejk, Kraft, Šagát – Důras, Sikora, Hromas – Gajovský, Kůs, Procházka

Rozhodčí: Šindler, Lacina – Jelínek, Pešek.
Mezi Bruslařským klubem a Piráty z Chomutova zatím platí domácí neporazitelnost, ačkoliv Severočeši Boleslavským ve ŠKO-ENERGO Aréně přeci jen jeden bod sebrali, když prohráli až po samostatných nájezdech. Právě toto utkání bylo vůbec jedno z nejdramatičtějších. Zápasy na ledě Chomutova končily podstatně jednoznačněji – 2:1 a 3:1 pro domácí.
Jasné ambice ale ukazují i chomutovští Piráti, který momentálně barážovou tabulku vedou a ačkoliv ještě tak docela za vodou nejsou, jejich šance na extraligový ročník 2013/2014 jsou momentálně největší. A co zní z jejich kabiny? "Nesmíme zaváhat a udržet, co jsme získali!"
"Pokud vážně chceme spoléhat jen na sebe, musíme pořád vyhrávat." To je prohlášení, které od Mladoboleslavských hráčů momentálně lze slyšet nejčastěji. BK Mladá Boleslav totiž pořád drží naději na postup, v minulém kole na domácím kluzišti doslova vypráskal liberecké Tygry 7:0 a jasně tak dal najevo, že zbraně rozhodně neskládá a ani tak učinit nemíní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.