Boleslavští se loučí se ŠKO-ENERGO Arénou za velkého aplausu a symbolickým kolečkem. Tohle je od nás pro tuto sezonu už opravdu vše a těšíme se zase v té příští. Jaká bude? To zjistíme už tento pátek!
Bez ohledu na to, jak to v pátek všechno dopadne, domácí tribuny už teď skandují vestoje a vyvolávají nadšené "Hoši, děkujem!" Není se čemu divit – po čtyřech letech nezdarů je tohle úžasný balzám.
Na Boleslavských je vidět obrovská úleva, na Valenta se sesypali jako vosy na bonbon. Svoje malé vítězství tedy Bruslaři mají – pro páteční rozhodující zápas udělali to nejvíc, co mohli. A navíc v baráži doma ani jednou neprohráli!
60:00
59:29
Boleslavští se do ničeho neženou, snaží se hlavně kontrolovat puk.
59:10
Nouz ujížděl s pukem, jenže byl podražen! 2 minuty pro Ondruška (OLO) za podražení.
58:56
Jenže už zase ne! Mikulík (MBL) dostává 2 minuty za hrubost.
58:53
Vůbec poprvé Olomoučtí uzavřeli domácí, jenže to už jsou Boleslavští v pěti.
58:20
Na buly ve středním pásmu byli opět lepší hosté.
58:20
Rozhodčí nakonec píská. Důvod je ovšem jiný, než se původně zdálo – Žabka (MBL) fasuje 10 min. OT za nesportovní chování.
58:15
Teď podobně činí Nouza.
57:58
Výborný s Kasíkem nastřádali spoustu cenných vteřin v rohu.
57:34
Pojkar drží puk. Olomoučtí se k němu zatím moc nedostali.
57:18
Také na podruhé Chaloupka vyhodil.
56:55
Olomoučtí vyhráli buly, ale Chaloupka vystihl následnou přihrávku a sprintuje s pukem pryč.
56:53
Už se to všechno šikuje v pásmu Boleslavi...
56:53
A bude to drama ještě větší! Toman (MBL) dostává 2 minuty za faul loktem.
56:19
Budou to nervy! Olomouc se rve o vyrovnání!
56:11
Do střely Kucharczyka vložili domácí hůl a puk končí v ochranné síti.
55:10
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
LUKÁŠ PABIŠKA teď vlepil své hokejce pořádnou pusu! Nepochybně si to zaslouží, protože Tomanovu střelu od modré tečovala do sítě na výbornou! Asistence: Milan Toman, Tomáš Nouza.
55:02
Bartoň (OLO) trefil hokejkou Ondřeje do obličeje a verdikt rozhodčího je jasný – 2 minuty. Možná poslední šance pro domácí?
54:40
Kafka háčkoval pásmem, ale mířil vedle!
54:20
Pro postavení hráče v brankoviště jsou Bruslaři vykázáni pryč.
53:42
A po střele Nouzy jsou v plném počtu i hosté.
52:59
52:55
Hermana Boleslavští nechali projít překvapivě daleko.
52:26
Boleslav to zkouší horem spodem, jenže aktivní je i tým z Hané.
51:42
Vyloučeni jsou Demel (MBL), Vodný a Lukáš (oba OLO). Všichni tři na 2 minuty.
51:42
Mikulík pálil zpoza hráče rovnou do Lukášovi hrudi. Za brankou Olomouce se strhla mela.
50:59
Chaloupka (MBL) se zvedá a putuje na trestnou lavici na 2 minuty za vražení. Stejně tak Selingr (OLO) putuje na trestnou lavici na 10 minut OT.
50:59
Chaloupka zůstává ležet na ledě...
50:56
Hned tři slibné střely a Lukáš měl zakrytý výhled! A opět nic z toho!
50:29
Další teč, na kterou Mikulík nedosáhl!
49:45
Valenta proti Valentovi! Olomoucký hráč poslal puk po ledě, což bylo nakonec to jediné co domácího gólmana zachránilo – tam totiž ještě dokázal natáhnout beton!
49:10
Nouza si málem utrhl ruku, jak se puk snažil odpálit i s čísi bruslí.
Dnešní utkání sleduje 3770 diváků.
49:01
Mikulík číhal na útočné modré a dostal přihrávku. Lukáš si jej ale pohlídal.
48:35
Střelu Kafky sice Lukáš neudržel, dalším hbitým pohybem ale své pochybení napravil.
47:40
Žabička Pabišky na Němečka byla až moc skákavá.
47:11
Zakázané uvolnění hostů.
46:56
Domácí publikum se snaží své hráče povzbudit. Rozhodne se ještě v základní hrací době?
46:40
Další chyba domácích a další situace dva na jednoho! Jenže Selingr posílá puk vysoko nad!
46:02
Ondřej teď dobře odbránil Ráce. Tým z Hané teď přitlačil na pilu.
45:38
Střelu Kucsery schytal Jindra.
44:59
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Spousta přihrávek chodí neadresně, nebo na brusle.
43:29
Herman mohl dávat do prázdné, protože Valent si moc vyjel proti jinému hráči hostů, od kterého očividně očekával střelu, jenže netrefil!
43:05
Pojkarovi na modré utekl puk.
43:03
Pěkné přihrávku Pabišky a Vrbaty vyústily střelou prvně zmíněného. Lukáš sklapl betony.
42:37
Demel s Mikulíkem jeli dva na jednoho. Nevymysleli to nejhůř, navíc jim tam ještě dojížděl Výborný. Jenže Olomoučtí znovu stáli přesně tam, kde potřebovali stát.
41:42
Pitule se protlačil podél mantinelu do útoku, ale hosté zase velmi rychle otáčí hru.
41:07
Diviš do útočného pásma neprokličkoval.
40:50
Teč Pabišky končí ve výstroji Lukáše.
40:17
Chaloupka trefil hráče nejblíže před sebou a Olomouc je v pěti.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:12.
Mladé Boleslavi se gólem Výborného podařilo vyrovnat a několikrát Olomouckým citelně zavařit, brankového přídavku se ale domácí publikum nedočkalo. Smeknout určitě patří teprve devatenáctiletému brankáři Lukášovi, který v této třetině vychytal úctyhodných 17 střel domácích. Mora naopak pálila na Valenta jen sedmkrát.
40:00
39:58
Chaloupka pálí těsně vedle!
39:51
Boleslavští jsou teď doslova "na prášky"! Měli spoustu prakticky tutových šancí, ale nic z toho!
39:00
Odraz o mantinel nahrál do karet Tomanovi, ale domácí obránce poslal puk jen brankovištěm.
38:36
Střela Tomana byla moc prudká, Nouza ji nedokázal zasáhnout.
38:22
Další pořádný závar a další dobrá práce olomoucké obrany i Lukáše. Pabiška jen nevěřícně kroutí hlavou.
38:11
Demel šel jako jediný do plných. Faul Lhotského (OLO) je proto poměrně zbytečný.
37:06
36:55
Proti dorážce Jindry se Lukáš na poslední chvíli přemístil! Mikulík vzápětí přestřelil!
36:40
Demel poslal puk na Výborného, jenže na brankovišti bylo opět velmi husto.
36:15
Ofsajd Boleslavi.
35:52
Ať teď, Olomouc se osvobozuje.
35:28
Kucsera přebruslil Pabišku, ale dlouho puk dál od Lukáše neudržel.
35:06
Bartoň (OLO) zahákoval Nouzu a dostává 2 minuty.
34:19
Ondruškova střela proklouzla Valentovi pod lapačkou a rozezněla tyčku!
33:59
Další vyklizení domácího pásma.
33:37
Jindra vyhodil a vzápětí i zastavil další přechod hostů do útoku.
33:23
Bohunický (MBL) dostává 2 minuty za hrubost.
33:23
Střela Kucsery z kruhu Valenta nepřekvapila.
32:56
Obě mužstva jsou v pěti.
32:34
Přihrávka Ondřeje na Kafku byla dobrá, následná střela ale šla moc vysoko.
31:33
K vidění je samá nepřesnost. Středním pásmem prochází hráči obou týmů jako s horkým bramborem.
30:56
Rozhodčí na to jdou od lesa, zase vylučuje na obou stranách. Demel (MBL) dostává 2 minuty za sekání, Kucsera (OLO) stejný trest za krosček.
30:23
Jindrova střela od modré šla vedle.
30:08
Za přihrávku rukou je Mora vykázána z pásma.
29:32
Po dlouhé době ztrácí domácí pásmo. Valent přerušuje hru.
28:30
Boleslav teď hosty pořádně tlačí, ale Olomoučtí jsou v klíčových okamžicích blíže puku.
28:11
Přihrávku Vrbaty mohl Mikulík srazit do sítě, ale netrefil!
27:45
Demel zkoušel tečovat, ale opět byl skvěle pokrytý.
26:51
Ondrušek velmi dobře pokryl a odtlačil Pabišku, který by jinak mohl dávat od prázdné!
26:24
Na druhé straně vyskočil Valentovi puk po střele Švaňhala. Jakýmkoliv dalším dorážkám činí přítrž Pojkar.
26:07
Hrdel zkoušel tečovat puk přímo před Lukášem. Ten ale odskočil jinam, než chtěl!
25:49
Jiránek sprintoval podél mantinelu, ale Ondrušek jej k ničemu nepustil.
25:21
Hlídali, hlídali, ale nakonec přeci jen neuhlídali, ačkoliv to už vypadalo, že DAVID VÝBORNÝ sám sebe vytlačí ze střeleckého úhlu. Přes ležícího Lukáše přehodil kotouč na poslední chvíli. Asistence: Lukáš Bohunický.
25:12
Rozhodčí Minář si teď přímo ze střídačky vytáhl Tomana a Vodného. S oběma hodně rázně rozmlouvá.
24:42
Vodný promarnil dobrou příležitost vyhodit, vyjel úplně na druhou stranu než puk. Boleslavským se ale stejně nedaří Lukáše přímo ohrozit.
24:15
Nahození Nouzy schovává Lukáš kdesi ve výstroji.
23:50
Střela Hermana ve vlastním oslabení nešla o moc vedle Valentovy branky.
23:12
Rozhodčí opět vylučuje na obou stranách. Mikulíkův (MBL) faul je za 2 minuty stejně jako Bartoňův (OLO) nafilmovaný pád.
23:01
Střela Chaloupky Lukášovi vypadla, ale Výborný se k dorážce stejně nedostal. Valent je zatím víceméně bez práce.
22:19
Je to zajímavé. Zatímco v minulých dvou zápasech byla čtvrtá formace Boleslavi nejslabší, dnes naopak hodně vyčnívá.
21:30
Olomoučtí si velmi dobře hlídají Výborného. Pravidelně na něm jsou nalepení i dva hráči.
21:04
Selingra zastavil ofsajd.
20:35
Individuální souboj ve středním pásmu vyhrál nad Kucserou Výborný.
20:13
Do útoku dostává Olomoucké Bartoň.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:17.
Zatím se naplňují ty z pohledu Boleslavi pesimističtější odhady. "Prvoligový hokej" prostě Bruslařskému klubu očividně nesedí, navíc hosté opravdu velmi dobře brání. A nutno uznat, že domácím dnes zatím ani nepřeje štěstěna.
Zásahy brankářů:

Michal Valent – 5 zásahů
Jan Lukáš – 10 zásahů
20:00
19:19
19:15
Koudelka v obrovské šanci! Ani nadvakrát nepřehodil Lukášův beton!
18:51
Toman si sjel na přihrávku před bránu, jenže "místo setkání" přejel!
19:14
Klobouk dolů před hosty. Jejich obranná práce je precizní a bezchybná.
17:50
Boleslavští se na každé přímé ohrožení branky strašně nadřou. Teď horko těžko udrželi puk ve třetině.
17:27
Tomanovu střelu od modré Lukáš čapá lapačkou.
17:19
Mikulík byl po buly přidržen a Ondrušek (OLO) dostává 2 minuty.
16:58
Pabiška poslal puk brankovištěm na Výborného! Přihrávka výjimečně prošla, jenže i pod holí domácího kapitána!
16:07
15:31
Ondřej (MBL) šel do brejku, jenže byl podražen Bartoň (OLO). 2 minuty ale fasují oba – boleslavský útočník za nafilmovaný pád.
15:10
Domácí zatím brání dobře, Olomouc ještě nevystřelila.
14:07
Žabka (MBL) s Hermanem (OLO) na sebe vytasili pěsti. Podstatně aktivněji si počínal domácí obránce, takže za to sklízí 2 + 2 minuty. Olomoucký hráč má jen 2 minuty.
13:55
Domácí zkouší před Lukášem málem i nemožné, ale prostor před ním je prostě neustále plný.
13:33
Střela Kucsery zpoza hráče Valenta pořádně potrápila! Puk je někde v jeho podpaží.
13:22
Nouzovi proskočil puk mezi nohama. Jinak vůbec nebyl ve špatné pozici.
12:35
Mora domácím nedovolí takřka nic. Hosté skvěle obsazují domácí, málokde vznikne nějaký prostor navíc.
11:48
Přehršel přihrávek Boleslavi a hosté jsou v pěti.
11:05
Koudelka s Jindrou si nerozuměli a Bruslaři musí zase ven.
10:40
Olomouc vyhazuje.
10:30
Teč Tomana rozezněla tyčku!
10:11
Pabiška přišel před brankovišti k puku a pálil z otočky! Vedle!
09:48
Švaňhal (OLO) to tentokrát s obranou přehnal a dostává 2 minuty za hrubost.
08:52
Olomoučtí hrají pořádně tvrdý beton. Před Lukášem se mačkají i ve čtyřech. Zároveň ale hrozí z brejků. Rašner zkoušel propálit po mumraji před Valentem vše v cestě.
07:57
Hra Boleslavi je zatím odlišná od toho, co jsme tu viděli v minulých dvou zápasech. Je tu další zakázané uvolnění.
07:03
Mikulík obdržel přihrávku zpoza branky, ale trefil nejbližšího obránce.
06:39
Střelu Lhotského ze středního pásma ukryl Valent v lapačce a vzápětí rozehrává.
06:23
Domácím nevychází ani rozehrávky. Tu Chaloupky vystihl Diviš.
05:34
Zatím se potvrzuje, že na extraligové týmy zkrátka Boleslav umí líp. Teď se jí vůbec nedaří dostat do útočného pásma.
05:04
Kafka vyrazil vpřed. Očividně počítal s přítomností Pojkara, jenže ten zůstal na modré.
04:47
Icing Boleslavi.
03:33
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté prolomili dvouzápasovou střeleckou nemohoucnost a Bruslaři právě přišli o dvouzápasové čisté skóre. Průnik JAKUBA HERMANA domácí podcenili a Valentovi puk proklouzl do sítě. Asistence: Pavel Selingr.
02:36
Ondřejovi poskočil kotouč, ale alespoň protečoval do útočné třetiny.
02:18
Hosté drží puk, ale nedaří se jim usadit v útočném pásmu.
01:40
Švaňhal se dostal asi jen metr za útočnou modrou.
01:18
Pabiška si vybruslil zpoza branky, ale kotouč se mu zamotal pod nohama.
00:55
Hosté se zapomněli s obranou a do skvělé pozice se dostal Výborný! Přestřelil!
00:22
Domácí publikum hned od začátku mohutně fandí. Na puku je ale Olomouc.
00:01
Začíná poslední zápas, který letos ŠKO-ENERGO Aréna uvidí!
Hráči obou týmů jsou na ledě. Za chvíli to vypukne!

BK Mladá Boleslav: Valent – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Nouza, Výborný, Pabiška – Kafka, Vrbata, Hrdel – Jiránek, Pitule, Ondřej

HC Olomouc: Lukáš (Kašík) – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Janáček, Valenta, Rašner, Kadela – Kucharczyk, Diviš, Selingr – Novotný, Herman, Švaňhal – Rác, Kucsera, Vodný – Lhotský, Králík, Lehečka

Rozhodčí: Polák, Minář – Barvíř, Blümel.
Realita pochopitelně může být naprosto jiná, předem ale lze očekávat mnohem větší drama v druhém barážovém zápase, ve kterém se střetnou Chomutov s Libercem. Pokud totiž Boleslavští vyhrají nad Olomoucí, právě výsledek na druhé straně barikády může do značné míry rozhodnout, o co a jak se bude hrát v pátek v posledním kole baráže.
Zatímco Středočechům jde o všechno, Olomouc už má jisté, že si extraligu příští rok nezahraje. Hráči z Hané měli na rozdíl od Středočechů dobrý vstup do baráže, jenže postupně přišla velká bodová ztráta, která se nakonec změnila v už nesmazatelnou. Olomoučtí v posledních dvou kolech nasadili větší počet juniorů a do brány postavili teprve devatenáctiletého Lukáše. Poslední dva zápasy prohráli fotbalovým výsledkem 0:1.
Mladá Boleslav má z minulých dvou domácích zápasů neuvěřitelné skóre 12:0 a jasně potvrzuje, že doma zkrátka a dobře válí. V celé barážové sérii ji o jeden jediný bod zatím připravili pouze Piráti z Chomutova a v těchto rozhodujících momentech na tom určitě Bruslařský klub nebude chtít nic měnit. Pověst hokejového mága si v posledních kolech vysloužil brankář Michal Valent, který si pochvaluje obrannou i útočnou práci celých pětek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.