To je z tohoto utkání vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou.
Chomutov si bez větších potíží v posledním střetnutí baráže pohlídal extraligu, když porazil Olomouc 4:0. I přes špatný závěr baráže však nemusí příliš smutnit ani Hanáci, kteří po celý letošní ročník nabízeli svým příznivcům atraktivní podívanou. Třeba se jim ohledně postupu do extraligy poštěstí v příští sezóně.
60:00
59:27
Celý stadion tleská ve stoje. Hostující fandové svým favoritům za udržení se v extralize, domácí Kohoutům za parádní sezónu.
58:34
Mora má po přesilovce. Za napadání si to na dvě minuty na trestnou namířil Michal Vodný.
57:41
Kohouti jsou usazeni v útočném pásmu, ale zatím nestřílí. S takovou ten čestný gól asi jen těžko dají.
56:13
Piráti jsou ve čtyřech.
56:05
Chomutov půjde na chvíli do tří! Marek Sikora vyfasoval pět minut plus trest do konce utkání za krosček.
55:33
Jergl z bezprostřední blízkosti překonal Hanuljaka, toho však zastoupili jeho spoluhráči, kteří odpálili puk do bezpečí!
54:29
Křížova střela od modré narazila do pravé tyče Hanuljakovy svatyně!
54:13
Jakub Stehlík (CHM) byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
53:37
Obě mužstva jsou v pěti.
53:27
Po delší době konečně pořádné vzrušení! Za chomutovskou bránou se do sebe pustili Brett Palin (CHM) a Lukáš Králík (OLO). Oba do sebe nemilosrdně bušili, avšak oba se také udrželi na nohách až do konce své rvačky! Oba poté dostali čtyři minuty za hrubost, Králík navíc deset minut za nesportovní chování.
52:53
Přestože se na ledě neděje nic podstatného, oba tábory fanoušků se dobře baví. Hlasitě se navzájem škádlí.
51:37
Vyloučení na obou stranách. Za hrubost byli posláni na dvě minuty na trestnou Martin Rýgl (CHM) a Jakub Herman (OLO).
51:29
Ránu Kadely od modré viděl Hanuljak naprosto v pohodě, puk tak v klidu schoval mezi své betony.
50:17
Důras mohl přidat pátou branku svého týmu, jenže zblízka nedokázal přehodit ležícího Halásze! Trefil pouze olomouckého brankáře, od něhož puk doputoval za hanáckou klec!
49:45
Šermovanou s hokejkami v obranném pásmu Olomouce vyhráli domáčtí borci, kteří následně vyvezli puk.
48:42
Gólová trefa Kůse zatím byla jediným zajímavým momentem ve třetí třetině. Hra totiž již mnoho pohledných příležitostí nenabízí.
Utkání sleduje 2024 diváků.
47:12
Hromas z pozice mezi kruhy hbitě vystřelil, Halász jeho zakončení vyrazil betony.
46:31
Olomoučtí hokejisté chvíli trápili svého soupeře v jeho obranném pásmu, nic vážného, co by ohrozilo Hanuljaka, si ale nepřichystali.
45:22
Piráti právě vstřelili branku!
Hosté mě vyvedli z omylu! Střela JAROSLAVA KŮSE z levého kruhu propadla Halászovi "teploměrem" až do brány! Asistence: Nikola Gajovský.
44:50
Zatím to vypadá, že tato třetina uteče hodně rychle. Oba týmy mají víceméně své jisté, vypadá to tedy na klidný závěr.
43:56
Trefný vysokým obloučkem od modré nahazoval puk před olomouckou svatyni, kde černou gumu však nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal tečovat.
42:32
Na začátku závěrečné dvacetiminutovky se oba týmy trošku zahřívají. Jejich útočným nápadům zatím chybí klíčová myšlenka, která by je dostala do nebezpečného zakončení.
41:13
Hostující rozehrávka byla nepřesná, kotouč odklouzal na zakázané uvolnění.
40:33
Chomutov je v pěti.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:41.
Chomutovští hokejisté už pomalu můžou začít chladit šampaňské, neboť po dvou třetinách vedou v Olomouci 3:0. Za všechny branky mohou Piráti děkovat Tomáši Káňovi, který v tomto střetnutí vstřelil za třiatřicet minut hattrick! Hanáci se sice dokáží propracovat do vyložených šancí, jejich produktivita je však žalostná. Třeba se ale v poslední části dočkají alespoň čestného gólu.
40:00
39:31
Piráti se zatím docela v pohodě brání, několikrát se jim už povedlo vyhodit kotouč až k Halászovi.
38:33
Za hákování byl dvěma minutami potrestán David Hruška (CHM).
37:52
Račuk po levé straně projel až před Halásze, kterého se následně pokusil překonat přízemní střelou mezi betony. Tento prostor si však olomoucký gólman pohlídal.
37:12
Obě mužstva jsou kompletní.
36:32
Při menším počtu hráčů na ledě toho ani jeden z celků moc nepředvedl, oba brankáři neměli mnoho práce.
35:12
Vyloučení na obou stranách. Za hrubost si dvě minuty na trestné odpočinou Jakub Stehlík (CHM) a Lukáš Kucsera (OLO). Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.
34:14
33:29
Hosté se tlačí za další trefou, Halász ale nyní několikrát podržel svůj celek!
32:37
TOMÁŠ KÁŇA zkompletoval svůj hattrick! Palinova rána od modré se odrazil od zadního mantinelu zpět před bránu, odkud puk do hanácké klece dopravil právě výše zmíněný Káňa! Asistence: Brett Palin, Lukáš Pulpán.
32:14
Situace se pro Moru komplikuje, půjde totiž do tří! Menší trest za sekání si odsedí Tomáš Valenta (OLO).
31:34
Dvě minuty za podražení vyfasoval Ondřej Švaňhal (OLO).
31:22
Kraft zpoza olomoucké svatyně nalezl před ní TOMÁŠE KÁŇU, jenž bez větších potíží přidal svou druhou trefu v utkání! Asistence: Milan Kraft, Vojtěch Kubinčák.
30:50
Důrasova střela z pravého kruhu sice proletěla nebezpečně kolem domácí klece, poté ale vyletěla podél mantinelu z chomutovského útočného pásma!
30:20
Palinovu bombu od modré zkrotil Halász do lapačky.
30:14
Radim Kucharczyk (OLO) byl odeslán na dvě minuty na trestnou za vysokou hůl.
29:19
Kucsera předložil puk do mezikruží Kucharczykovi, který měl spoustu času na zakončení! Ani on si ale neporadil s výtečným Hanuljakem!
27:57
Hromasův pokus těsně za modrou rozezvonil pravou tyč Halászovy brány!
27:35
Piráti jsou v pěti.
26:23
Vodného přízemní střela od modré byla sražena k Švaňhalovi, který měl před sebou už jen ležícího Hanuljaka! Nedokázal však zvednout kotouč, který tak nakonec zasáhl jen chomutovského brankáře!
25:35
Diviš vybruslil zpoza hostující klece až před Hanuljaka, na gólmana Pirátů ale nevyzrál!
25:15
Martin Šagát (CHM) vyfasoval dvouminutový trest za nedovolené bránění.
24:36
Po Hermanově projektilu zápěstím nenechala chomutovská obrana nic náhodě, raději vyhodil touš na zakázané uvolnění.
23:47
Na druhé straně vypálil Gajovský, domácí brankář však jeho střelu zneškodnil.
23:14
Po zaváhání hostující obrany se k zakončení procpal Rác. Hanuljak ale nedovolil, aby kotouč prošel za jeho záda.
22:05
Trefného střela zápěstím od modré si to namířila nad domácí svatyni.
20:57
Piráti výtečně napadali olomouckou rozehrávku, dokázali v útočném pásmu dostat soupeře pod tlak, puk však nakonec nevybojovali.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:47.
V úvodní třetině se hrála vyrovnaná partie, přestože Kohouti vstoupili do duelu mnohem lépe. Vytvořili si několik zajímavých akcí, ani z jedné se však neprosadili. To hosté využili hned tu svou první, kdy Káňa rychlým objetím branky překvapil Halásze. Po této trefě však obě mužstva již marně hledala recept na oba gólmana. Chomutov tak odešel do šatny s jednogólovým náskokem.
20:00
18:49
Lehečka se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Hanuljakem, naneštěstí pro domácí zasáhl břevno!
18:17
Kraft obdržel přihrávku do předbrankového prostoru, odkud ho z první napálil na Halásze! Olomoucký strážce svatyně ale vytáhl skvělý zákrok!
17:24
Švaňhalův projektil od modré sice neznamenal nějaké nepředstavitelné nebezpečí pro Hanuljaka, přesto si ho chomutovský gólman podržel na hrudi.
15:42
V posledních desítkách sekund se obě mužstva marně snaží protlačit k něčemu vážnějšímu. Když už se nějaké zakončení k brankářům dostane, jedná se spíše o propagační pokusy.
14:20
Ondruškova přízemní střela od modré o hodně minula Hanuljakovu bránu.
13:19
Chomutov je kompletní.
12:59
Pavlas vystihl Křížovu nahrávku v olomouckém útočném pásmu. Mohl tak v klidu vyhodit, což se mu i podařilo.
11:42
Švaňhal se hbitě protáhl skrze všechny čtyři bránící hráče Chomutova až před Hanuljaka, jeho následný projektil švihem však přeletěl hostující klec!
11:19
David Hruška (CHM) odjel na dvě minuty na trestnou za nedovolené bránění.
10:08
Hosté dlouho soupeři motali hlavu v jeho obranné třetině, pořádnou střelu si ale nepřipravili! Hanáci se s úlevou osvobozují!
08:45
Kraft z mezikruží prověřil domácího gólmana, ten dokázal jeho pokus vytěsnit.
08:02
Chomutov z první vážnější příležitosti skóruje! TOMÁŠ KÁŇA rychle objel olomouckou klec, a poté bekhend dokázal zasunout puk za Halásze! Asistence: David Hruška, Vojtěch Kubinčák.
07:21
Selingr při akci dvou proti dvěma zakončoval z pravého kruhu, střela však šla vysoko nad.
06:21
05:55
Veliký tlak Mory! Diviš mohl z bezprostřední blízkosti zasunout puk do odkryté svatyně, jenže bránu nakonec minul! Po něm to z těžkého úhlu zkoušel Švaňhal, ani on ale nebyl úspěšný!
04:43
Domácí hokejisté zavařili hostům před jejich klecí, kotouč avšak po několika odrazech odklouzal kousek vedle pravé Hanuljakovy tyče!
04:21
Karel Hromas (CHM) si odpyká menší trest za podražení.
03:45
Olomouci nevyšla rozehrávka, je jí tak pískán další icing.
02:47
Diviš se po náhodném odrazu dostal ke střele z mezikruží! Jeho pokus z otočky ale Hanuljak zlikvidoval!
01:59
Vodný vyhodil touš z obranného pásma přes všechny čáry. Kohouti tak nebudou moci vystřídat.
01:05
Hanáci kombinovali v útočném pásmu, dlouho se ale nemohli prosadit do zakončení. Nakonec se Janáčkovi od modré povedlo nahodit puk na soupeřovu branku, avšak kotouč byl sražen Hruškou do ochranné sítě.
00:01

HC Olomouc: Halász (Kašík) – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž, Janáček, Valenta, Rašner, Lhotský, Kadela – Kucharczyk, Diviš, Selingr – Novotný, Herman, Švaňhal – Rác, Kucsera, Vodný – Králík, Jergl A., Lehečka.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Trefný, Palin, Pulpán, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Rutta, Stehlík, Bartejs – Hromas, Kraft (C), Káňa, Račuk, Hřebejk, Kůs, Kubinčák, Hruška, Šagát, Gajovský, Důras, Sikora.

Rozhodčí: Šír, Hodek – Pouzar, Bádal.
Pirátům zatím patří první nepostupová pozice, avšak pouze kvůli horšímu skóre. Kdyby ale současná tabulka byla již konečnou, Chomutov by se radoval z návratu mezi českou hokejovou elitu. Má totiž lepší statistiku vzájemných zápasů jak s libereckými Tygry, tak s Mladou Boleslaví. Pirátům tedy stačí v utkání s Olomoucí uhrát jediný bod.
Hanáci už delší čas mají jistotu v tom, že i v příští sezóně budou hrát první ligu. Celou baráž se trápí se špatnou produktivitou, z posledních osmi zápasů uhráli pouze jediný bod. Přesto by se rádi před vlastními fanoušky rozloučili s úspěšnou sezónou vítězně.
V posledním 12. kole extraligové baráže se střetnou týmy HC Olomouc a Piráti Chomutov. Domácí jsou se šesti body na 4. pozici, hostům patří s dvaceti body 3. příčka.