Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný páteční večer.
Skončilo druhé barážové utkání, které mělo velmi hektický průběh. Obě mužstva byla vyrovnanými soupeři a nakonec zvítězili šťastnější Pražané, kteří vybojovali druhý bod až v samostatných nájezdech. V nich se stal jediným úspěšným exekutorem Tomáš Vlasák. Nájezdový specialista tedy dnes vystřelil svému týmu bonusový bod.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ VLASÁK.
Tomáš Nouza se snažil o bekhendový blafák, ale neproměnil. A domácí tak dnešní utkání prohráli.
Tomáš Vlasák je střelcem první branky, když jednoduše prostřelil Gábu mezi nohy.
Straka najížděl na Furcha pomalu, ale nakonec nedokázal zvedou puk a nájezd neproměnil.
Václav Pletka se snažil rozhýbat Gábu v brance Motoru, ale ten jeho úmysl přečetl.
Rok Pajič se pokoušel o forhendový blafák, ale byl příliš pomalý.
Jako první pojedou České Budějovice.
Samostatné nájezdy začínají.
A je tu konec prodloužení a na řadu přijdou samostatné nájezdy. Na ty si ale budeme muset chvilku počkat, protože na led vjíždí rolba, která upraví ledovou plochu.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:47
Slavia je v plném počtu.
64:36
Nouzovi se nepovedla přihrávka v útočném pásmu a Slavie znovu vyhazuje.
64:12
Růžičkova rána byla zblokovaná a Slavie vyhazuje.
64:05
Domácí jsou opět v útoku.
63:48
Nouza přišel v útočném pásmu a kotouč a Slavie vyhazuje.
63:21
Motoráci skvěle kombinovali v útočné třetině a po Růžičkově prohrávce tvrdě pálil z vrcholu levého kruhu Straka. Furch vyráží kotouč do ochranné sítě.
62:47
Domácí poslali na led to nejlepší, co mají. Pajiče s Nouzou a Strakou doplňuje jediný obránce Dan Růžička.
62:47
ČEZ Motor si bere oddechový čas!
62:47
Tak teď bude mít Motor velkou šanci na vstřelené rozhodující branky. Jan Stránský (SLA) se poroučí na trestnou lavici za podražení.
62:28
David Kuchejda se vytočil před branku a vypálil na Furcha. Ten svůj tým podržel.
61:43
Jaroslav Bednář se prosadil přes obránce a zkoušel překonat Bláhu střelou na lapačku. Naštěstí pro domácí celek ale netrefil branku.
61:03
Vráblík nabil na modré čáře Nouzovi, který pálil ze stoje a s jeho ranou neměl Furch problémy.
60:30
Kotouč mají na hokejkách domácí hráči, ale nedaří se jim prosadit se přes obranu Slavie.
60:01
Tak utkání skutečně dospělo do svého prodloužení. Českobudějovičtí nejprve inkasovali z hole Stránského, ale hned poté vyrovnání zařídil obránce Vráblík. Můžeme se těšit, co zajímavého nám v dnešním strhujícím zápase nabídne prodloužení.
60:00
59:41
Kotouč je ve středním pásmu u mantinelu, vypadá to, že se nic dalšího nestane.
59:06
Hraje se poslední minuta základní hrací doby. Hra má teď velký spád a vhazovat se bude po levici Bláhy.
58:12
České Budějovice právě vstřelily branku!
Tak branka je přeci jen uznána! Obránce ROMAN VRÁBLÍK vypálil od modré čáry, kotouč přeskočil brankáře Slavie a nakonec tedy skončil za brankovou čarou. Asistence: Tomáš Nouza.
58:12
Českobudějovičtí už se radovali z vyrovnání, ale rozhodčí nakonec ukazuje, že bude telefonovat!
57:41
Slavia právě vstřelila branku!
Pražané jdou do vedení a to je velmi smutné pro domácí tým. Stránský se dvakrát po sobě díky své obrovské rychlosti dostal do úniku. Poprvé byl faulován Suchánkem, podruhé už českobudějovické obránce přebruslil a překonal Bláhu střelou nad lapačku. Bez asistence.
56:28
Tomáš Vlasák obkroužil branku Českých Budějovic a pokoušel se překonat Bláhu náhlou střelou kolem tyče. Gólman domácího týmu puk vyráží za branku.
55:26
Martin Semrád tvrdou ranou neprostřelil brankáře Slavie.
55:00
Ve stoprocentní šanci byl Michal Švihálek! Ten dostal přesnou přihrávku před branku a Budvar aréna už byla téměř na nohou. V poslední chvíli však zasáhl betonem Dominik Furch.
54:56
Slavia Praha je v plném počtu.
54:33
Žovinec trefil svou ranou z první jen bránícího Tomáše Doležala.
53:25
Růžičkova dělovka od modré nadělala Furchovi problémy a nadzvedla českobudějovické fanoušky! Branka se však nekoná.
52:56
Vyloučeni budou po komerční pouze hosté. Jan Stránský (SLA) fauloval a jde si sednout na trestnou lavici za podražení.
52:43
Ladislav Marek se vrací na led. Je třeba říci, že Slavia sehrála přesilovou hru velmi dobře a vedoucí branka visela ve vzduchu.
51:52
Další obrovská šance Slavie a Václav Pletka v ní. Ten dostal přesnou přihrávku do mezikruží, ale bohužel pro hosty nedokázal pohotově zakončit.
50:59
Slavia je v tlaku a domácí drží skvělý brankář Bláha! Nyní se vyznamenal proti dorážce Václava Pletky, který měl stoprocentní šanci.
50:43
Ladislav Marek (CEB) odchází na trestnou lavici za vysokou hůl. Naprosto zbytečný faul oslabil domácí tým v tu nejméně vhodnou chvíli.
50:09
A je vyrovnáno! Českobudějovické duo Straka – Nouza opět zaúřadovalo. Prvně jmenovaný posílal z pravého kruhu před bránu puk TOMÁŠI NOUZOVI, který ho tečoval do protipohybu brankáře Furcha. Asistence: Josef Straka, Roman Vráblík.
49:36
Bývalý obránce Českých Budějovic Jan Novák nyní ohrožoval branku Jihočechů. Bláha byl na svém místě.
48:48
Tvrdá rána obránce Dušana Žovince zazvonila o břevno branky Slavie Praha!
48:20
Na ledě se objevuje nově složený druhý útok domácího týmu. Místo Boháče se po boku Straky s Nouzou představuje Adam Přibyl. Nyní musel Furch zasahovat proti střele Nouzy.
48:04
Jan Stránský se dostal do útočného pásma a zkusil střelu přes obránce. Bláha raději puk podržel.
47:40
Českobudějovičtí vybojovali vhazování v útočném pásmu a nyní mají čas na odpočinek při komerční přestávce.
47:17
Na Bláhu vystřelil z vrcholu levého kruhu Jaroslav Bednář, ale puk se zastavil v chumlu hráčů.
46:11
Roman Vráblík pálil z od levého mantinelu, ale Furch vyrážečkou vyrazil kotouč mimo nebezpečí.
45:31
Pletka se prohnal po pravém mantinelu a dostal se až před Bláhu, kde však ztratil rovnováhu.
44:49
Petr Punčochář vypálil na branku Slavie, ale obránce hostů puk zblokoval mimo hřiště.
44:17
Po tvrdé ráně Václava Pletky z levé strany měl Bláha velké problémy s udržením puku. Nakonec se mu to povedlo s přispěním jednoho ze spoluhráčů.
43:53
Motor byl pod tlakem a tak raději vyhodil puk ze své třetiny na zakázané uvolnění.
43:20
Pražané mají kotouč za brankou a rozjíždí svou útočnou akci.
42:17
Budějovice hrály v početní výhodě velmi dobře, ale Šulc už se vrací na led.
42:07
Žovincova rána byla tečovaná před Furchem, ale mířila těsně vedle.
41:42
Po tvrdé ráně Dana Růžičky si gólman Slavie nebyl jistý tím, že drží kotouč a tak si raději lehl na záda.
41:17
Při přesilové hře od modré tvrdě pálil Tomáš Nouza. Jeho pokus byl nadějný, ale Furch ho vyrazil.
40:46
Pěkná teč Josefa Straky nadělala Furchovi problémy.
40:17
Michal Švihálek šel do úniku a v poslední chvíli byl faulován Jakubem Šulcem (SLA). Ten je potrestán za podražení na dvě minuty.

SLA: Jaroslav Bednář – 2

Druhá třetina skončila k velké nespokojenosti domácích fanoušků 0:1. Nutno však říci, že rozhodčí zřejmě nařídil trestné střílení správně, protože domácí hráči skutečně zalehli kotouč v brankovišti a zabránili téměř jistému gólu. Motor má jednu třetinu na to, aby náskok smazal. Třetí třetina bude ještě hodně zajímavá. Sledujte dál náš on-line přenos.
40:00
39:59
Tak to je neuvěřitelné. VÁCLAV PLETKA nakonec svůj nájezd proměňuje střelou nad lapačku a druhá třetina tak neskončí bezbrankově.
39:59
Trestné střílení jede Václav Pletka.
39:59
Neuvěřitelná situace byla k vidění v Budvar aréně! Jeden z hráčů Slavie se pár sekund před koncem dostal k puku v mezikruží, položil si Bláhu a mířil do prázdné klece. V poslední chvíli však domácí zachránil skvělým brankářským zákrokem obránce Dušan Žovinec, který byl poté nucen zalehnout puk. Slávisté se vrhli do brankoviště jako supi, ale puk do brány nedotlačili. Rozhodčí nařizuje trestné střílení!
39:48
Tak hosté se ještě dostali do útočné třetiny a vhazovat se bude 12 sekund před koncem po levici gólmana Bláhy.
39:33
Motor vyhazuje a vypadá to, že i druhá třetina bude bez branek.
38:47
Jaroslav Bednář nahazoval puk do ohně před brankou a domácím zatrnulo. Naštěstí pro Motor se do puku nikdo z hráčů hostí netrefil.
38:16
Rok Pajič (CEB) dostává menší trest za tvrdý zákrok loktem. Slavia bude hrát krátce před koncem druhé periody přesilovou hru.
37:48
Motor měl velkou příležitost na otevření skóre! První řada byla v tlaku, Švihálek se nejprve pokoušel dostat puk kolem tyče do branky a Furch si musel lehnout na led. Puk se poté dostal před branku, kde na něj však nedosáhl Rok Pajič.
37:36
Tomáš Nouza dostal od Straky ideální pas, ale neměl rychlost a tak mu nezbývalo nic jiného, než vypálit. Po teči od obránce Slavie se bude vhazovat v obranné třetině hostů.
37:08
Domácí jsou v posledních minutách o něco aktivnější a Slavie raději vyhazuje kotouč na icing.
36:31
Pražané vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
35:52
Nouza se Strakou znovu operovali v útočné třetině a nakonec z toho byla rána Straky ze špatného úhlu. Kotouč vyrazil Furch mimo hřiště a hra je přerušena.
35:35
Slávistický útok zastavuje ofsajd.
35:17
Čtvrtá lajna Jihočechů nakonec zůstala na ledě a předvedla další dobré střídaní. Nakonec po Vanišově pokusu musel Furch zasahovat.
34:46
Čtvrtý útok domácího týmu vybojoval útočné pásmo a může jít střídat. Následuje komerční přestávka.
33:57
Motoru se početní výhoda nepovedla a Slavia už je v plném počtu.
33:31
Při oslabení se dostal ke střele hostující Jiří Doležal. Bláha betonem vyrazil puk do rohu.
32:46
Roman Vráblík při přesilové hře nepochopitelně trefil prvního hráče a hosté vyhazují.
31:57
Tomáš Nouza inkasoval úder holí do obličeje a Jan Stránský (SLA) bude pykat za hru vysokou holí. Domácí budou mít příležitost v přesilové hře otevřít skóre zápasu.
31:50
Po zakázaném uvolnění Slavie Praha se hra stěhuje před Furcha.
31:50
Domácí jsou v plném počtu.
30:47
Po tvrdé ráně Juraje Valacha od modré čáry je hra přerušena a vhazuje se před Bláhou.
30:09
Slávisté rozjížděli novou útočnou akci, kterou však přerušil ofsajd.
29:50
České Budějovice budou hrát v oslabení. Petr Punčochář (CEB) odchází odpykat menší trest za hru vysokou holí.
29:21
Pěkný pokus Jakub Šulce naštěstí pro České Budějovice minul branku.
29:01
Hned po buly pálil Adam Přibyl, ale i jeho střela byla zblokovaná.
28:46
Slavia Praha už hraje opět v plném počtu.
28:14
Nouza se pokoušel najít Dana Růžičku, který číhal před brankou. Obránce Motoru byl ale zablokován hráčem Slavie.
26:58
Ve vynikající šanci byl po Žovincově přihrávce Michal Švihálek! Ten dostal kotouč mezi kruhy, ale nedokázal rychlou střelou překonat Furcha.
26:46
K puku se ale náhle dostal Motor a přispěchal s protiútokem. Tomáš Nouza se dostal do dobré příležitosti, ale byl v poslední chvíli faulován. Jiří Doležal (SLA) je vyloučen za sekání.
26:28
Pražané pokračují ve svém tlaku a domácí mají co dělat s jejich útoky.
25:51
Postavení mimo hru nyní zastavuje i domácí celek.
25:26
Slavia v posledních minutách domácí přehrávala a už už se schylovalo k další šanci. Rozhodčí nakonec píská ofsajd.
24:53
Šulcův nebezpečný pokus byl velmi nebezpečný, ale Bláha ho vyrazil.
24:15
Hosté jsou v útočném pásmu a kombinují. Motor však zatím dobře brání.
23:17
Po Pletkově přihrávka zpoza branky tvrdě vypálil Antonín Růžička, při jehož pokusu fanouškům Motoru zatrnulo.
22:57
Motor nahazuje do útočného pásma a vrhá se za pukem.
22:34
Další neúspěšná nahrávka Slavie z vlastního pásma a další zakázané uvolnění.
22:07
Dan Růžička pálil od modré čáry, ale těsně minul.
21:46
Po nepřesné rozehrávce Davida Šticha se píská zakázané uvolnění.
20:49
Straka s Nouzou opět předvedli kousek ze svého umění. Druhý jmenovaný ale nedokázal protáhnout kotouč přes posledního obránce.
20:26
Domácí celek nahodil puk do útočného pásma a střídá.
20:01
První perioda skončila bezbrankově. O něco spokojenější mohou být hráči Motoru, kteří si v první třetině vyzkoušeli, že Slavia je hratelným soupeřem. Jinak byla hra v první třetině vyrovnaná a oba brankáři měli přibližně stejně práce. Uvidíme, zda se ve druhé části dočkáme prvního gólu.
20:00
19:54
Puk je za brankou Slavie a první část skončí bez branek.
19:27
Po střele Luboše Roba musel zasahovat Furch.
19:15
Běží poslední minuta první třetiny a v útoku je Slavie.
18:05
Střela Tomáše Doležala byla sražená vedle Bláhovy klece.
17:44
Slavia zakládala útok z vlastního pásma, ale nepovedla se jí rozehrávka.
16:37
Jakub Babka se dostal do zakončení na stejně starého Bláhu v brance Českých Budějovic. Brankář domácích byl úspěšnější.
15:34
Michal Švihálek dostal puk do ideální pozice, ale velmi dobře před něj padnul jeden z obránců Slavie a šanci zmařil.
14:00
Ladislav Marek nahazoval puk zpoza brány do ohně před Furchem, ale naštěstí pro hosty se kotouč odrazil na hokejky jejich mužstva.
13:36
Domácí jsou v pěti.
12:27
Slavia už je ale zpátky v útoku a tvrdou ránu Šticha teď obětavě zablokoval jeden z hráčů Motoru.
12:01
Jaroslav Bednář ztratil puk v útočném pásmu a domácí vyhazují.
11:36
Potrestán bude domácí tým a Slavia si také vyzkouší přesilovou hru. Dan Růžička (CEB) je potrestán za držení hole.
10:55
Před Furcha se snažil kolem pravé tyče probít Michal Švihálek, ale brankář Slavie mu kotouč vypíchl.
10:30
Před brankovištěm měl puk Marek Tomica, ale jeho pokus včas zblokoval Tomáš Nouza.
09:59
Domácí mladíci dobře napadají a Slavia má s jejich nepříjemným forchekingem problémy.
09:18
Nadvakrát pálil na Bláhu Jiří Doležal, ale domácí tým situaci vyřešil úspěšně.
08:31
Od modré vypálil Roman Vráblík a jeho rána byla opravdu nebezpečná. Dominik Furch střelu vyrazil do ochranné sítě.
08:11
Nahození od modré Pavla Kolaříka vyrazil Bláha betonem.
07:57
Teď se do sebe u domácí branky pustili Martin Semrád s Jiřím Doležalem. Domácí tým si dobře zjednává respekt před svým brankovištěm.
07:32
Ondřej Bláha raději přikryl puk před dotírajícím Tomášem Doležalem, který těsně před ním přibrzdil. To se samozřejmě nelíbilo hráčům Motoru.
06:57
Josef Straka našel pěknou přihrávkou Daniela Boháče, který však nedokázal vypálil bez přípravy a Furch se už stihl proti jeho střele přemístit.
06:36
Motor vyhodil kotouč na icing.
06:27
Delší dobu se o kotouč prali hráči obou mužstev u střídačky domácího týmu. Nakonec puk vypadl ze hřiště a následuje komerční přestávka.
05:54
Hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
05:36
Slavia hraje v plném počtu.
04:49
Po Žovincově nabídce mohl dorážet Kuchejda, ale obránce Slavie Praha ho včas odstavil. Další pěkná šance domácího týmu.
04:34
Dalším, kdo prověřil Furcha, byl obránce Dan Růžička. Jeho střela už však brankáři hostů takové problémy nenadělala.
03:53
Skvělá šance v podání Českých Budějovic! Kotouč putoval po ose Straka – Rob – Nouza a posledně jmenovaný dostal ideální přihrávku mezi kruhy. Jeho pohotová rána vyděsila fanoušky Slavie.
03:36
Máme tu první vyloučení a na trestnou lavici míří hosté. Ronald Knot (SLA) dostává menší trest za hákování.
03:08
Hosté předvedli pěknou akci. Unikajícího Bednáře totiž nedostatečně u mantinelu dohrál Pašek a puk putoval k Tomicovi, který nabil Pavlu Kolaříkovi. Jeho rána byla nebezpečná, ale Bláha ji nepropustil.
02:35
Domácí získali útočné pásmo díky teči ze středního pásma. Furcha raději skákavý puk přikryl.
01:59
Martin Semrád se dral po pravém mantinelu a nakonec se dostal před Furcha. Jeho pokus však brankář Slavie pokryl.
01:15
Slávisté jsou aktivnější a kombinují v útočné třetině. Pavel Kolařík obkoužil branku a prověřil Bláhu.
00:33
První střelu na branku si nakonec na druhé straně připsal David Kuchejda. Furch raději podržel kotouč.
00:20
Hosté se hned po úvodní buly vrhli do útoku, ale nedostali se k zakončení.
00:01
A už přichází. HC Slavia Praha v čele s Dominikem Furchem už je také na ledové ploše.
Českobudějovičtí už jsou nastoupeni na modré čáře a čeká se na hostující mužstvo.
V dresu domácího týmu se dnes opět objeví Marek Vaniš, který v úvodním utkání baráže nenastoupil. V sestavě však překvapivě nebude hrát po boky svých klasických parťáků Roba s Přibylem, ale nastupovat bude až ve čtvrté řadě.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, D. Růžička, Semrád, Škopek – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Boháč – Marek, Rob, Přibyl – Vaniš, Trummer, Pašek – Švec

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Valach, Šulc, A. Růžička, Štich, Knot, Kolařík, Drahorád, Novák – Sklenář, Bednář, Tomica – Stránský, T. Doležal, Pletka – Holec, Vlasák, J. Doležal – Babka, Andres, Poletín

Rozhodčí: Hribik, Hejduk – Barvíř, Blümel.
Vítáme vás u on-line přenosu ze druhého barážového utkání mezi Českými Budějovicemi a Slavií Praha. Oba celky se spolu střetnou v letošní sezóně vůbec poprvé. Tradiční účastníci extraligy spolu nyní v baráži bojují o účast v nejvyšší soutěži. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Jihočeši v prvním utkání baráže neuspěli. Na ledě Olomouce však Českobudějovičtí nepředvedli špatný výkon a dokázali, že se s extraligovými celky směle mohou měřit. Motor navíc poženou dopředu fantastičtí fanoušci, kteří přijdou do Budvar arény opět v maximálním možném počtu.

HC SLAVIA PRAHA
Nejhorší extraligový tým letošního ročníku vstoupil do baráže vítězně. Na svém ledě jednoznačně přestřílel Chomutov a vyhrál 2:1. Slávisté určitě budou chtít urvat body i na jihu Čech a jsou mírným favoritem zápasu. Zajímavostí utkání je, že za Pražany nastoupí zkušený Václav Pletka, který nastupoval po boku Prospala s Dvořákem v sezóně 2004-05, kdy pomáhal Českým Budějovicím k návratu mezi elitu.