Tímto se s vámi loučím a budu se na vás těšit u některého dalšího zápasu Pirátů Chomutov.
Dnešní duel rozhodlo až prodloužení, kdy se Chomutov dostal k přesilové hře, kterou tvrdou ranou využil Milan Toman, a tak si domácí připsali další dva body a České Budějovice čekají na svou první výhru v baráži.
64:12
Piráti právě vstřelili branku!
A je rozhodnuto! Marek Hovorka našel u modré čáry MILANA TOMANA, který si s kotoučem sjel na hranici levého kruhy a tvrdou ranou zajišťuje domácím bod navíc. Asistence: Marek Hovorka.
63:45
Vladimír Růžička ztratil puk a hosté se osvobozují.
63:35
Piráti vyhráli vhazování a kombinují před brankou soupeře.
63:32
Oddechový čas pro domácí.
63:32
Nikola Gajovský byl podražený a je tu další přesilová hra Chomutova! Na trestnou lavici již odjíždí Martin Semrád.
63:00
Hrají se poslední dvě minuty prodloužení.
62:31
Ondřej Kaše našel zpoza branky Davida Kämpfa, jenž střelou z první orazítkoval tyč!
61:14
Přihrávku Marka Hovorky zachytil jeden z obránců, ale následná hra se přesunula před branku Chomutova, kde přišla nepřesná střela.
60:49
Motor drží puk za vlastní brankou a střídá se.
60:30
Od modré čáry vystřelil Jiří Drtina, jehož pokus byl sražený mimo tři tyče.
60:06
Severočeši vyhráli vhazování a mají právo prvního útoku.
60:01
Další třetina začne přibližně v 19:49.
Po šedesáti minutách jsme vítěze nenašli, a tak bude muset rozhodnou prodloužení popřípadě samostatné nájezdy. Ve třetí části byli lepší domácí Piráti, kteří nedokázali proměnit hromadu šancí. Motor se téměř celou třetinu bránil a zabral až v posledních minutách, kdy se dostal k několika střelám, které většinou lítaly vedle brány.
60:00
59:10
Z ostrého úhlu vystřelil Adam Přibyl, jehož rána domácího brankáře nemohla překvapit.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:31
Miroslav Hanuljak zachytil puk, který posunul na spoluhráče a vidíme další vyhození.
57:15
Čárový rozhodčí viděl ofsajd a vykazuje Chomutov do středního pásma.
56:40
Z hranice pravého kruhu vystřelil Jakub Suchánek, jehož pokus mířil pouze nad bránu a následně domácí vyhazují.
56:09
Jenže střela od modré čáry nebyla přesná a domácí vyhazují.
55:53
Motor vyhrál vhazovaní a kombinuje před brankou soupeře.
55:52
Následně je vyloučen Jan Rutta za vražení na hrazení. Dostává trest na dvě + deset minut.
55:21
Od modré čáry vystřelil Jan Rutta, jehož pokus vyrazil Gába, ale k dorážce se dostal Růžička, ale také on černou gumu do branky nedostal!
54:40
Opět mezi kruhy kličkoval Martin Rýgl, ale jeho pokus po ledě se jen těsně nedostal do brány!
54:01
Z mezikruží vystřelil Martin Rýgl, ale jeho pokusu chybělo několik centimetrů.
53:48
Další trest pro České Budějovice, za podražení dostává dvě minuty Petr Punčochář.
53:20
Nahození ze středního pásma schoval pod svou výstroj David Gába, jenž přerušuje hru.
Dnešní utkání sleduje 3879 diváků.
52:59
Registrujeme zakázané uvolnění Severočechů, hra se opět vrátí před brankáře Chomutova.
52:43
Chomutov se dostal do ofsajdu, který je posouzený jako úmyslný a hra se stěhuje před Hanuljaka.
52:39
52:12
České Budějovice ušetřily několik cenných vteřin .
51:53
Motor vybojoval kotouč u mantinelu a dostal ho do střední třetiny.
50:58
Ondřej Kaše našel na brankovišti Davida Květoně, jehož pokus míří do tyče!
50:39
Severočeši vyhráli vhazování a kombinují před brankou Českých Budějovic.
50:37
Po komerční přestávce bude hrát Chomutov další přesilovou hru! Na trestnou lavici usedne Roman Vráblík, jenž úmyslně vyhodil puk mimo hrací plochu.
49:57
Milan Toman přenechal puk na Marka Hovorku, jehož střela orazítkovala horní tyč branky!
49:13
Domácí hráči mají černou gumu u svého brankáře a střídají.
48:15
Ondřej Kaše nahodil puk na branku soupeře, ale hostující brankář neměl potíže a stihl rozehrát.
47:32
Severočeši se brání skvěle a dostali hru opět do středního pásma.
47:27
Domácí dokázali vyhodit na střídačku hostů, a tak se hra vrací před Miroslava Hanuljaka.
47:03
Piráti dostali černou gumu do středního pásma a čekají na vlastní modré čáře.
46:34
Piráti ujeli do brejku. Gajovský byl před brankou, odkud posouval puk na střed najíždějícímu Hovorkovi, jehož pokus skvěle chytil Gába!
46:22
Za sekání odchází na trestnou lavici Jan Rutta, který se po odpískání ohnal po brankáři.
46:22
Závar před brankou Motoru řeší David Gába, který odolal několika dorážkám a drží svůj tým.
46:03
Od modré čáry vystřelil Vladimír Růžička, jehož pokus byl před brankou zastavený, ale následná dorážka po ledě trefuje pouze beton gólmana.
45:31
Motor je ve čtyřech, ale domácí stále kombinují před brankou Českých Budějovic.
44:55
Ke střele se odhodlal David Květoň, ale Gába kotouč vyráží.
44:51
Domácí kombinují před brankou soupeře.
44:36
Za hru vysokou holí putuje na trestnou lavici Adam Přibyl Chomutov si zahraje 48 sekund dvojnásobnou početní přesilovou hru.
44:10
Miroslav Hanuljak nemusel ani zasahovat, jelikož Tomáši Nouzovi sjel kotouč z hole a zamířil jen k zadnímu mantinelu!
44:10
Milan Toman si pomohl hákováním a Tomáš Nouza pojede trestné střílení!
43:24
Motor vyhrál vhazování a posílá puk za branku domácího mužstva.
43:24
Velký tlak chomutovských musel utnout Daniel Boháč, jenž je potrestán za hákování.
43:22
Od modré čáry vystřelil Jan Rutta, do jehož pokusu vložil hůl jeden z domácích útočníků, ale David Gába černou gumu dokázal v poslední moment vyrazit.
42:34
Před brankou byl úplně sám Lukáš Květoň, jehož střela z první se jen těsně nedostala do branky!
41:55
Domácí jeli tři na jedno a neskutečný sprint předvedl Milan Toman, k jehož přihrávce se jen těsně nedostal spoluhráč.
41:15
Od modré čáry nahazoval puk Martin Rýgl, který trefil pouze obránce před brankou.
40:35
Kotouč mířil mezi kruhy, kde na něj nedosáhl David Kämpf, ale Piráti jsou stále u černé gumy.
40:12
Jenže jejich nahození mířilo jen do rohu, kde se k puku dostali domácí.
40:05
Úvodní vhazování vyhrál hostující centr, a tak právo prvního útoku mají hosté.
40:01
Na led chomutovské SD ARÉNY vjeli jako první hosté, které pár sekund na to následují domácí.
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Jestli v první periodě byli nedisciplinovaní Piráti, tak v té druhé to bylo přesně na opak. Domácí využili dvě příležitosti, a tak je stav 3:3. České Budějovice v prostřední dvacetiminutovce vyslaly na Miroslava Hanuljaka pouze dvě střely, takže vyrovnání bylo zasloužené. Nejhorším momentem byl faul Václava Paška, jenž tvrdě sestřelil Štěpána Hřebejka, který se dlouho sbíral z ledu a nevypadalo to s ním vůbec dobře Chomutovský bojovník se po střetu oklepal a znovu zasáhl do hry. Uvidíme, co nám nabídne další část hry.
40:00
39:42
Antonín Dušek našel najetého Lukáše Květoně, jehož pokus nebyl přesný.
39:23
Ovšem hra se rychle přesunula před braku Českých Budějovic, ale kombinace v rohu k šanci nevedla.
39:04
Nikola Gajovský zalehl touš u mantinelu a Chomutov je z útočné třetiny vykázán.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:50
38:23
Piráti kombinují v útočné třetině, ale zatím nevystřelili.
37:53
Skinner poslal kotouč před branku, ale jeho nabídku na teč nikdo ze spoluhráčů nevyužil, a tak je puk v moci hostujícího gólmana.
37:27
David Květoň si najel před branku a ač byl tísněn, tak dokázal zakončit jen těsně vedle branky.
37:15
České Budějovice vyhazují přes všechny čáry a jdou střídat.
36:59
Tomáš Nouza poslal čistě na led Milana Tomana, jenž následně přihrál svému spoluhráči rukou.
36:49
Za hru vysokou holí dostává dvě minuty Adam Přibyl, jenž dává domácím další šanci ke skórování.
36:39
Zmatky v rozehrávce Motoru řeší David Gába, jenž přerušuje hru. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po pravé ruce hostujícího gólmana.
35:57
Po nepřesné přihrávce končí kotouč na zakázaném uvolněním, hra se přesune před branku Chomutova.
35:25
České Budějovice se nemohou vymanit ze své třetiny, ale po chvíli volí jen vyhození černé gumu do středního pásma.
34:49
34:35
Motor vyhazuje a spěchá vystřídat.
34:05
Na levou stranu dostal puk Marek Hovorka, jehož pokus z první vyrazil David Gába.
33:51
Kombinace domácího týmu pokračuje a Piráti mačkají soupeře jako citrón.
33:23
Jan Rutta to zkusil od modré čáry a konstrukci přestřelil jen o pár centimetrů.
32:45
Chomutov se hnal do další nadějné šance, ale Nikola Gajovský byl v ofsajdu.
32:31
Chomutov využívá dvojnásobnou početní výhodu a je vyrovnáno! Domácí dlouho kombinovali až Vladimír Růžička našel na modré čáře DAVIDA KVĚTONĚ, jehož pokus končí v brance. David Gába s tímto pokusem nemohl nic dělat, jelikož mu clonil domácí hráč. Asistence: Vladimír Růžička.
32:13
Marek Hovorka dostal černou gumu na pravý vrchol kruhu, ale hostující brankář vyráží.
31:50
Nikola Gajovský dostal kotouč vedle brány, ale z úhlu nezamířil přesně.
31:30
Mezi kruhy dostal černou gumu McGregor, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel.
31:11
Z hranice levého kruhu vystřelil Marek Hovorka, jehož pokus chytil se štěstím David Gába!
Chomutovské publikum si žádá branku v síti Českých Budějovic.
30:48
Jakub Suchánek vyhodil puk mimo led, Chomutov bude hrát dvě minuty přesilovku pěti proti třem.
30:36
Od modré čáry vystřelil Martin Rýgl, jehož pokus byl tečovaný jen těsně mimo branku!
30:10
Chomutov kombinuje před brankou soupeře, ale žádná střela se zatím neujala.
29:49
Za zásah do oblasti hlavu a krku je vyloučen Václav Pašek na pět minut plus do konce utkání. Pětiminutový trest odsedí Emil Švec
Štěpán Hřebejk ukazuje srdce bojovníka a za doprovodu lékaře a spoluhráče míří na střídačku, i když je silně otřesený!
29:49
Tvrdý hit inkasoval Štěpán Hřebejk, který inkasoval úder na hlavu a na ledovou plochu míří záchranná služba!
29:35
Nahození od modré čáry končí v lapačce Miroslava Hanuljaka, který hru raději přerušuje.
28:57
Marek Račuk vystřelil z hranice pravého kruhy, ale černá guma mu sjela a Motor je v plném počtu.
28:26
Milan Toman našel mezi kruhy osamoceného Davida Květoně, jehož pokus mířil do prvního bránícího hráče.
28:00
Kotouč je opět u branky Chomutova a Piráti musejí přijít s dalším útokem.
27:37
Od modré vystřelil Brett Skinner, jehož pokus byl tečovaný mimo a následně Motor vyhazuje.
27:18
Domácí opět kombinují před brankou soupeře, ale na střelu stále čekáme.
26:56
Je tu šance na vyrovnání! Dvě minuty dostává Adam Přibyl, který se provinil sekáním.
26:38
Nahození Motoru se dostalo až na druhou stranu, kde puk vybojoval jeden z domácích.
26:05
Po zásahu brankáře Českých Budějovic následuje reklamní přestávka.
25:37
Veliká šance domácích! Kämpf přenechal puk Marku Račukovi, jehož první ránu Gába vyrazil, tou druhou odkrytou branku trestuhodně přestřelil!
25:16
Po inkasové brance se do útoku dostali hosté, ale domácí jejich aktivitu přežili.
25:01
Také Chomutov využívá početní výhodu! VLADIMÍR RŮŽIČKA získal puk v rohu kluziště a dostal se s ním až k modré čáře, odkud vystřelil a dostává černou gumu do branky. Asistence: Ondřej Kaše.
24:43
Domácí centr vyhrál vhazování a Piráti kombinují před brankou soupeře.
24:37
Dvě minuty za podražení dostává Martin Semrád, jenž Chomutovu nabízí šanci na snížení.
24:20
Piráti jsou opět aktivnější a snaží se o snížení, ale obrana soupeře je zatím proti.
23:18
Z levé strany vystřelil Jan Rutta, jehož pokus vyrazil brankář a další střela z druhé strany končí na zadním mantinelu.
22:24
David Kämpf posunul hru do středního pásma, ale puk se rychle vrátil před branku Chomutova, kde do ní zasáhl Miroslav Hanuljak, jenž spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
21:52
Martin Rýgl se snažil o rozehrávku, ale neměl kotouč komu dát, a tak dělá ještě jeden oblouček zpátky ke svému brankáři.
21:08
Od modré čáry vystřelil domácí kapitán, na jehož pokus byl připravená David Gába.
21:00
Jenže hostům se nepodařila rozehrávka, a tak kotouč končí na zakázaném uvolnění.
20:49
Motor má černou gumu za vlastní brankou a oba celky střídají.
20:33
Z ostrého úhlu vystřelil Rok Pajič, jehož pokus mířil jen vedle domácí klece.
20:01
Do branky Chomutova přichází Miroslav Hanuljak, jenž vystřídal svého kolegu!
Aktéři se vracejí na ledovou plochu! Jako první přišli rozhodčí, kteří si od domácího publika vysloužili pískot.
Další třetina začne přibližně v 18:24.
První třetina je minulostí a vyhrály jí České Budějovice, které na nevstoupily do utkání dobře a rychle prohrávaly. Ovšem Motor svému soupeři ukázal, jak se hrají přesilové hry a dokázal stav duelu otočit na svou stranu. Piráti se musejí vyhnout trestům, aby mohli s duelem něco udělat. Času jim na to zbývá hodně a uvidíme, co nám nabídne další dvacetiminutovka.
20:00
19:54
České Budějovice právě vstřelily branku!
Domácí dostávají lekci z přesilových her. Ján Mucha svou střelou trefil domácího hráče, jenž zůstal ležet na hrací ploše a následně chyběl svým spoluhráčům. Hostující obránce u mantinelu našel Tomáše Nouzu, jenž posla černou gumu mezi kruhy, kde byl osamocený ROMAN VRÁBLÍK, který bekhendovou střelu překonává Kopřivu potřetí. Asistence: Tomáš Nouza, Ján Mucha.
19:25
Střelu od modré čáry srazil Marek Hovorka, tak nešťastně, že se musel činit Miroslav Kopřiva.
19:00
Do konce první periody zbývá pouhá minuty a ve stejném čase Chomutov vyhazuje.
18:51
Za vražení na hrazení dostává dvě minuty Marek Račuk a domácí se tedy budou opět bránit nebezpečné přesilové hře Motoru.
18:18
Střela od modré čáry končí v moci domácího brankáře, který dává spoluhráčům šanci na vystřídání.
18:05
Hosté se opět usadili před brankou Chomutova a kombinují.
17:22
Motor využívá i dvojnásobnou přesilovou hru! Josef Straka našel najetého TOMÁŠE NOUZU, jehož tvrdá rána z první končí v horním rohu branky. Miroslav Kopřiva neměl proti tomuto pokusu nejmenší šanci. Asistence: Josef Straka, Luboš Rob.
16:54
Piráti vyhráli vhazovaní a vyhazují černou gumu za branku Českých Budějovic.
16:51
Dalším domácím vyloučeným hráčem je David Květoň, jenž vrazil na hrazení soupeře.
16:19
Motor má další signalizovanou početní výhodu a Piráti budou hrát ve třech!
16:01
Dalším vyloučeným je Štěpán Hřebejk, jenž si pomohl podražením.
15:19
Před branku Chomutova pronikal opět David Kuchejda, ale nyní se mu nepovedlo Kopřivu překonat, neboť jeho klička nebyla dokončena.
14:57
Motor využívá první přesilovou hru! Rok Pajič našel najetého DAVIDA KUCHEJDU, jehož pokus z pravého kruhu zamířil přesně do horní části branky a máme vyrovnáno. Asistence: Rok Pajič, Petr Punčochář.
14:40
Milan Toman podrazil pronikajícího hráče hostů. Přesilovka pro Motor.
14:22
Šikovné nahození od mantinelu zvolil Marek Račuk, jehož pokus pustil na branku jeden z jeho spoluhráčů, ale David Gába byl připravený zasáhnout.
13:47
České Budějovice potřebovaly vystřídat, a tak zvolil šikovná nahození, které se zastaví v útočné třetině.
13:19
Ozývají se fanoušci Motoru, který přijelo na sever Čech několik desítek.
13:02
Opět máme přerušeno, protože Jan Rutta inkasoval ránu pukem do obličeje, ale je v pořádku.
12:53
Hra nám moc nepokročila, jelikož domácí Piráti se dostali do ofsajdové pozice.
12:46
Hostující útočník zašlápl kotouč u mantinelu a hra je přerušená. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve střední třetině.
12:16
Situaci dva na dva zakončil Luboš Rob nepřesnou střelou, která zaduněla pouze o zadní mantinel.
11:54
Oba celky hrají v plném počtu.
11:27
Přihrávka chomutovského obránce končí na hokejce jednoho z hostů.
11:08
Hosté vyslali střelecký pokus, který byl sražený do ochranné sítě a bude se vhazoval po levé ruce domácího gólmana.
10:35
Domácí se dostali do přečíslení, ale celou situaci špatně vyhodnotili a ke střele se nedostali.
10:03
Puk před branku dostal David Květoň, jehož pokus končí v moci českobudějovického brankáře.
09:53
Bude se hrát ve čtyřech! Po dalším vhazování si pomohl podražením Josef Straka, jenž již sedí na trestné lavici.
09:49
Štěpán Hřebejk byl podražený, ale píšťalky sudích mlčí. Následně je hra přerušená, jelikož domácí hráč měl puk pod tělem.
09:43
Následně se provinil stejný hráč podražením, a proto uvidíme první přesilovou hru Motoru.
09:34
Bryan McGregor vystřelil z levé strany a mířil na zadní horní roh branky, ovšem Gába vytáhl výborný zákrok!
09:07
Nahození Milana Tomana od modrá čáry vyrazil hostující brankář k mantinelu.
08:29
Branku obkroužil Luboš Rob, který v ideální moment posílal puk před branku, ale ten byl ztečován domácími obránci mimo z pásma.
07:55
Piráti stále u puku, hosty naprosto k ničemu nepouštějí a zatím dominují.
07:42
Výbornou práci předvedl Nikola Gajovský, který objel branku z hranice brankoviště vystřelil přes obránce, ale jeho pokus vyrazil David Gába jen vedle sebe, kde byl připravený ŠTĚPÁN HŘEBEJK, jemuž nedělalo dopravit černou gumu za brankovou čáru. Asistence: Nikola Gajovský, Jan Rutta.
07:23
Jaroslav Koma nahodil puk za branku, kde ho zastavil obránce!
07:16
Sledujeme také první ofsajd, do něhož se dostali domácí hráči. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
06:53
Domácí hráči jsou v úvodu utkání aktivnější a Motor se trpělivě brání.
06:21
Dalším pokusem se prezentoval Martin Rýgl, jehož pokus byl mezi kruhy tečovaný, ale puk se mezi tři tyče nevešel.
05:37
Od modré čáry vystřelil Martin Rýgl, ale Gába kotouč vyrazil na hůl Vladimíra Růžičky, jehož pokus byl sražený nad bránu.
05:16
Jihočeši se osvobodili a jdou střídat. Budeme sledovat další útočnou akci domácího celku.
04:41
Od modré čáry vystřelil nepřesně Marek Hovorka, jehož pokus se odrazil od zadního mantinelu ke Gajovskému, jehož nahození před branku zlikvidoval gólman!
04:30
Severočeši vyhráli vhazování a usadili se v útočné třetině.
04:27
Za hru vysokou holí putuje na trestnou lavici Ján Mucha, jenž nabízí pirátům první početní výhodu.
04:21
Registrujeme první zakázané uvolnění, hra se vrátí před branku Českých Budějovic.
04:03
Od modré čáry nahodil puk na branku Milan Toman, ale jeho nahození postrádalo přesnost.
03:32
Z pravé strany se prezentoval střelou přes obránce David Květoň, jehož pokus vyrazil hostující brankář.
03:08
Motor se zabydlel v útočné třetině, kde po chvíli prohrál souboj u mantinelu.
02:38
Oba týmy potřebují vystřídat a kotouč mají na hokejkách hostující obránci.
02:17
Motor vyhazuje přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se pískat nebude.
01:52
Z levé strany vystřelil Luboš Rob, na jehož pokus si počkal domácí brankář, jenž se nenechal překvapit.
01:17
Z mezikruží se o střelu pokusil David Květoň, jehož pokus je zastavený prvním bránícím hráčem.
01:01
Kopřiva zachytil za vlastní brankou nahození soupeře a domácí přijdou s dalším útokem.
00:42
Piráti jsou za vlastní brankou a snaží se o další útok.
00:13
Jenže Motor si puku dlouho neužil a už ho mají domácí, kteří také nedokázali zakončit.
00:05
Úvodní vhazování vyhrál hostující centr, jenž dává svému týmu právo prvního útoku.
00:01
Oba celky se pozdravily na modrých čarách, za pár okamžiků začne samotný duel.
Ti vjíždějí na ledovou plochu z tradiční hlavy maskota severočeského klubu.
Na hrací plochu přichází Motor České Budějovice a už se čeká pouze na domácí Piráty!
SD ARÉNA potemněla a začíná tradiční show před samotným duelem. Napětí v aréně houstne a diváci se těší na další hokejovou bitvu.
Na ledové ploše už se prohánějí rozhodčí a čeká se na aktéry dnešního duelu.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Skinner, Rutta, Drtina (C), Rýgl, Šulák, Toman, Koma, Bartejs – Hovorka (A), Gajovský, Hřebejk (A) – D. Květoň, Růžička, O. Kaše – Račuk, Kämpf, Sinisalo – McGregor, Dušek, L. Květoň.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád, Škopek – Marek, Pajič (A), Švihálek – Nouza (A), Straka (C), Kuchejda – Vaniš, Rob, Přibyl – Pašek, Trummer, Boháč – Švec.

Rozhodčí: Úlehla, Fraňo – Komárek, Ondráček.
Ještě jednou vás vítám u dnešního barážového duelu, nyní už z chomutovské SD ARÉNY. Na ledové ploše právě probíhá tradiční rozbruslení a za několik minut vám představím soupisky obou týmů.
Pokud máte zajímavé postřehy nebo fotky z utkání, tak se o ně podělte na sociální síti twitter. Do svého tweetu zadejte #CHOvCEB a nejzajímavější z nich se objeví v našem onlajn přenosu.

Piráti Chomutov

Miroslav Kopřiva – 180 odchytané minut, 2 vítězství, 5 inkasovaných branek, 91,8% úspěšnost zákroků

ČEZ Motor České Budějovice

Ondřej Bláha – 172 odchytaných minut, 0 vítězství, 10 inkasovaných branek, 90,29% úspěšnost zákroků
David Gába – 14 odchytaných minut, 0 vítězství, 0 inkasovaných branek, 100% úspěšnost zákroků