Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji krásný zbytek dnešního dne.
Dnešní utkání je u konce. Piráti poprvé v baráži vyhrávají na domácím ledě za tři body a hned v tomto stylu. Piráti nasázeli do sítě českobudějovického Motoru hned sedm branek a rozhodli o tom, že právě oni nebudou hrát extraligu příští rok. Dvě branky dal David Květoň. Po jedné brance přidali Šulák, Hovorka, Račuk, Gajovský a Lukáš Květoň. Piráti tedy udělali velmi důležitý krok za postupem do extraligy.
60:00
59:48
Hosté se sice prodírali před branku Kopřivy, ale tam se jim nepovedlo zakončit.
59:28
Minimálně ještě jednou se bude vhazovat před Bláhou, neboť jeho spoluhráči vyhodili na zakázané uvolnění.
59:00
SD ARÉNA aplauje chomutovských hráčům, kteří dohrávají třetí třetinu.
58:29
Na druhé straně to zkouší Motoro, ale chomutovská obrana jim nic nedovoluje.
58:00
Hra se přesunula do poslední dvouminutovky. V útočném pásmu je domácí Chomutov.
57:50
57:45
V závěru oslabení se ale směrem dopředu vydali Piráti, kteří kombinovali, ale nevystřelili.
57:16
České Budějovice se dostali do útočného pásma a snaží se kombinovat a zaznamenat alespoň ještě jednu branku.
56:44
Skvělou přihrávku na levý kruh dostával Josef Straka, který tvrdou střelou Kopřivu nepřekonává!
56:26
56:07
Domácí hrají hodně v pohodě, nikam se neženou a utkání si užívají.
55:50
Síly na ledě se vyrovnají, neboť na trestnou lavici odjíždí Jan Rutta, který fauloval jednoho z hostů.
55:09
Od modré čáry nahazoval na branku Jiří Drtina a trajektorii puku chtěl ještě změnit Bryan McGregor, ale Bláha byl pozorný.
54:40
Duškovi se nepovedla přihrávka a Motoru se povedlo vyhodit puk ze svého pásma.
54:26
Vladimír Růžička byl faulován Jakubem Suchánkem, jenž putuje na trestnou lavici. Provinil se nedovoleným bráněním.
54:18
V útočném pásmu to zkoušeli hosté, ale jejich snaha byla opravdu zoufalá.
53:28
Marek Hovorka posílal puk před branku, kde jej ale nikdo z jeho spoluhráčů nepřetavil v branku.
52:49
Piráti se vzápětí hnali dopředu, ale tam se jim nepovedlo ohrozit branku Bláhy.
52:21
Piráti právě vstřelili branku!
A chomutovšt hokejisté dávají svou sedmou branku v utkání. Nejsem si jistý, ale v novém formátu baráže to bude nejspíše největší výhra! Bryan McGregor poslal puk před branku na osamoceného LUKÁŠE KVĚTONĚ, který dává branku! Asistence: Bryan McGregor, Antonín Dušek
51:46
Motor sehrál zatím nejlepší přesilovku v utkání, ale branku se jim vstřelit nepovedlo.
51:46
51:11
Jiří Drtina vysunul Marka Hovorku, jenž vystřelil skvělou ránu, ale lapačku Bláhy jen o pár centimetrů přestřelil!
50:26
Puk se objevil před Romanem Vráblíkem, jenž byl před Kopřivou. Bekhendem ale chomutovského brankáře trestuhodně neprostřeluje!
49:46
Na trestnou lavici putuje Milan Toman, jenž se provinil poměrně zbytečným hákovaním.
49:31
Roman Vráblík, stojící na modré čáře trefil jen před ním bránícího Bryana McGregora.
49:16
Z levé strany nahazoval puk na branku Daniel Boháč, ale žádný z hráčů puk netečoval, a tak skončil v držení Kopřivy.
48:53
Následně se ale domácí hokejisté nedomluvili, a tak rozhodčí píská zakázané uvolnění.
48:38
Piráti kombinují opět na své polovině a pomalu se dostávají do útočného pásma.
48:32
Po souboji na modré čáře hostů byl puk vyhozen mezi českobudějovické hráče. Následuje komerční přestávka.
48:06
Puk se nyní nachází za brankou Miroslava Kopřivy, kombinují tam totiž domácí hráči.
47:40
Hra se nyní spíše odehrává ve středním pásmu. Piráti již nikam nespěchají.
47:02
Antonín Dušek se vydal dopředu, kde šetřil čas a kombinoval se svými spoluhráči.
45:52
Miroslav Kopřiva byl nyn pozorný proti dvěma nebezpečným dorážkám Jakuba Doktora a Daniela Boháče!
45:41
Před branku se prodíral Martin Semrád, který ale zblízkosti netrefuje branku.
45:15
Následně z pravé strany nebezpečně střílel Jan Rutta, který ovšem trefil jen dobře postaveného Bláhu.
45:03
Piráti předvedli velice dobrou rozehrávku, které ale chyběla finální střela.
44:38
Kopřiva musel zasahovat proti střele Dušana Žovince, který ale na chomutovského brankáře nevyzrál.
44:01
43:37
Následně se Piráti dostávali do přečíslení čtyř proti jednomu ve vlastním oslabení! Akce byla nakonec zakončena přihrávkou do mezikruží. Jeden z domácích ale puk ztratil.
43:20
České Budějovice se musí vracet do svého pásma, neboť puk ztratili.
42:57
Do zajímavé akce se dostávali i českobudějovičtí, kteří ale ztroskotali na pozorném Kopřivovi.
42:16
V útočném pásmu se domácí dokonce dostali ke střele, která byla ovšem zblokovaná.
42:05
Domácí puk ale svižně odpravují ze své třetiny.
42:01
Martin Šagát odjížděl střídat, neboť ztratil hokejku a rozhodčí bude vylučovat za příliš mnoho hráčů na ledě.
41:16
Domácí hrají za svojí brankou a je na nich vidět hlad po brankách.
40:36
Piráti i hned v úvodu třetí třetiny dávají šestou branku! Nikola Gajovský posunul puk na DAVIDA KVĚTONĚ, jenž udělal kličku a bekhendem poslal puk mezi betony Ondřeje Bláhy! Asistence: Nikola Gajovský, Brett Skinner.
40:06
Vhazování vyhráli Piráti a puk se objevil až za jejich brankou, kam jej postrčil Kopřiva.
40:01
Na ledě jsou i domácí Piráti, kteří jsou blízko důležité výhře.
Na led chomutovské arény vjeli hosté, kteří v chomutovské SD ARÉNĚ hrají letos naposledy.
Další třetina začne přibližně v 19:07.
Piráti ve druhé třetině přidali další dvě branky, a tak před třetí třetinou jednoznačně vedou. České Budějovice v této části hry nic nepředvedly a Piráti stříleli branky. V sedmadvacáté minutě se prosadil Marek Račuk, jehož pět minut na to napodobil Nikola Gajovský. Po této brance hosté střídali brankáře, Gábu nahradil Bláha, který možná chvilkami působil nejistě,
40:00
39:46
Bryan McGregor vjel aktivně do útočné třetině, kde objel branku, přihrál spoluhráči a ušetřil tak drahocenný čas.
39:26
Piráti hru kontrolují a pro jistotu posílají puk jen za branku Ondřeje Bláhy.
39:00
Rozeběhla se poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:27
Třetina se spíše dohrává. Piráti nikam nespěchají a hosté jsou nejspíše bez větších sil.
37:58
Piráti hrají aktivně v útočném pásmu, ačkoliv jim to hosté usnadňují.
37:06
Před branku Bláhy se prodíral Ondřej Kaše, jehož nahození nejistě chytil Ondřej Bláha.
36:31
David Květoň, stojící v mezikruží posouval puk na lépe postaveného Antonína Duška, jenž branku přestřelil.
35:57
Vladimír Růžička poslal puk do útočné třetiny, kde se o něm měli domácí hráči poprat, ale aktivněji nyní zahráli hosté.
35:33
Chomutovské fanoušky dnešní utkání hodně baví, což dávají najevo v komerční přestávce.
35:25
Následně se Piráti nedomluvili a je z toho zakázané uvolnění.
35:14
Štěpán Hřebejk přenechal puk na Marka Hovorku, který ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
34:24
Puk se na chvilku objevil v chomutovské třetině, ale tam se českobudějovičtí nemohou prosadit.
33:50
Milan Toman posílal puk na přední tyč, kde se jej snažil tečovat Marek Račuk, ale jeho pokus skončil nad brankou.
32:54
Pohledným hitem u mantinelu se představil jeden z hráčů Motoru. Hra pokračuje.
32:22
České Budějovice jen nahodily puk a šly střídat. Takto je to snad celou třetinu.
31:48
Piráti jsou po vstřelené brance opět u puku. Ve své třetině kombinují.
31:31
Motor střídá brankaře, místo Gáby se do branky postavil Ondřej Bláha.
31:31
Tato přesilovka je opravdu bleskově využita! Skvělý pas před branku dostal NIKOLA GAJOVSKÝ, jenž přesnou ranou překonává Davida Gábu, jenž jde nejspíše střídat! Asistence: Marek Hovorka, Štěpán Hřebejk
31:17
Potrestána je hráčská lavice Motoru za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Marek Vaniš.
31:17
David Květoň ujel po pravé straně, odkud ale jen o milimetry míjí brankovou konstrukci.
31:01
Vladimír Růžička dostával puk do jízdy, ale nositel slavného jména spíše upřednostil střídání.
30:27
Budějovice opět vyhodili až na Kopřivu, odkud se domácí opět ženou dopředu.
29:50
Zaplněný stadion žene svůj celek směrem dopředu.
29:23
Motor se ovšem nyní dostal do útočného pásma, ale tam se mu nepovedlo nic vytvořit.
28:45
České Budějovice jen vyhazují a čekají, co Piráti udělají.
28:16
Domácí mají skvělý pohyb v útočném pásmu. Utkání skvěle kontrolují.
27:47
Nyní se puk ocitl v hledišti, a tak se bude po komerční přestávce vhazovat ve středním pásmu.
27:27
Piráti byli aktivní za brankou Gáby, kde to ale perfektně vyřešila obrana.
26:27
Piráti i nadále aktivní na ledě a Motor nejspíše přichází o poslední šanci v baráži.
26:02
Tak to byla opravdu pohledná akce chomutovských mladíků. Roman Chlouba posílal puk před branku, kde byl volný MAREK RAČUK, jenž z otočky a po zemi dává svou první branku v baráži! Asistence: Roman Chlouba, Martin Šagát
25:42
Motor se osvobodil jen pomocí vyhození z kterého je zakázané uvolnění.
25:27
O puk se bojuje za brankou Davida Gáby. Svádí se tu urputný souboj, ale rozhodčí stále puk vidí.
25:05
Piráti jsou i nadále aktivnějším celkem na ledě. Motor je pod obrovským tlakem.
24:34
Následně dostával puk před branku Martin Rýgl, jehož pokus šel jen těsně vedle!
24:29
23:46
Na pravé straně se ke střele odhodlal Marek Hovorka, ale jeho pokus do protipohybu netrefil branku.
23:34
Piráti kombinují, ale všemu chybá důležitá střela, která by ohrozila Gábu.
22:29
Vyloučen je Václav Pašek za sevření puku.
22:29
Do slibné šance se dostával na druhé straně i Lukáš Květoň, který ovšem nadvakrát neuspěl.
21:38
Do slibné šance se hnali hosté, ale tam je zastavila pozorná chomutovská obrana.
20:21
Ke střele se odhodlal Ján Mucha, jehož střelu ovšem vyrazil Kopřiva levým betonem.
20:05
Buly vyhráli hosté, kteří kombinují v obraně a následně se chystají do útoku.
20:01
Hosté začnou přesilovou hru, která bude trvat ještě sedmatřicet sekund.
Na led chomutovské SD ARÉNY se vracejí hosté z Českých Budějovic. Za pár sekund je následovali Piráti.
Další třetina začne přibližně v 18:21.
Je za námi pohledná první třetina, kterou ovládli Piráti. Do vedení šli ale hosté, kteří využili nedisciplinovasti domácí obrany. Piráti ovšem branka nezaskočila a nadále tlačili. V šesté minutě vyrovnal chomutovský obránce Libor Šulák, jenž těžil z přihrávky Duška. V následující minutě hráli budějovičtí přesilovku, kterou potrestal domácí Marek Hovorka. Aktivita domácích byla dokonce přetavena ve třetí branku, kterou vstřelil David Květoň. Stav po první třetině je tedy příznivější pro domácí hokejisty.
20:00
19:56
Na Kopřivu mířila střela z levé strany a následně i dorážka. S obojím si domácí brankář poradil.
19:42
Motor se v útoku nadějně zformuloval, a tak se v následujících sekundách budou snažit snížit.
19:18
Tomáš Nouza se odhodlal ke střele, která ale skončila mimo tři tyče, a tak se dopředu opět ženou domácí.
18:50
Jan Rutta se zmocnil puku, následně jej poslal Hovorkovi, jenž zkušeně šetří časem.
18:38
Jednoho z pronikajícíh hostujících útočících hráčů fauloval Martin Šagát, jenž dostává dvouminutový trest.
18:23
Piráti vepředu nic nevymysleli, a tak se museli bránit, ale Kopřiva si pro puk sám dojel a hru přerušil.
18:08
Motor musel jen vyhodit na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Gáby.
17:43
Před brankou byl volný David Květoň, jehož první střelu chytiů Gába. Následná dorážka se mu nepovedla, neboť mu byl odebrán puk.
17:29
Aktivní chomutovský mladík Ondřej Kaše vjel do pásma, kde bude kombinovat se svými spoluhráči.
16:47
Rozhodčí se zdá být v pořádku a hra pokračuje, Vhazovalo se v útočné třetině Motoru, ale hra se i hned přesunula před Gábu.
16:28
Rozhodčí přerušil hru, neboť jeden z rozhodčí je otřesen v rohu u chomutovské branky.
16:03
Piráti hrají v naprosté pohodě a ještě je k tomu žene domácí publikum.
15:27
14:49
Hosté se následně dostali do útočného pásma, kde se jim dařilo zdržet Piráty.
14:27
Vladimír Růžička posílal puk na osamoceného Ondřeje Kašeho, jenž z blízkosti neprostřeluje Gábu!
14:14
Piráti byli v zajímavé kombinaci, ale přesně v ten moment rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.
13:44
Hosté se osvobozují. Piráti musejí do útočného pásma až od své branky.
13:27
I hned po vypršení Tomanova trestu vyslal Skinner do protiútoku Antonína Duška, který vystřelil, ale byl u toho faulován. Dušan Žovinec dostává dvouminutový trest za sekání.
13:20
12:55
Následně Piráti vyhodili a protože na Gábu dotíral Ondřej Kaše, musel tento brankář puk podržet.
12:29
Motor se dostal do útočné třetiny, kde ale puk rychle ztratil, a tak mohou domácí vyhodit.
11:55
V oslabení opět zahrozili domácí Piráti. Štěpán Hřebejk si najížděl před branku, kde ale střelou po zemi netrefuje branku!
11:27
Následně se hosté dostali do ofsajdu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
11:20
Potrestán je chomutovský obránce Milan Toman, jenž se provinil hrou vysokou holí.
10:48
Chvíli se hrálo na polovině Pirátů, ale poté vyvezl puk Roman Chlouba, jenž střílel do betonů Gáby.
09:57
Od modré čáry pálil jeden z budějovických obránců, který ovšem příliš Kopřivu neohrozil.
09:32
Tlak Pirátů pokračoval. Milan Toman dostával puk před branku, kde na něj ale nedosáhl. Vzrůstem malý obránce si ale pro něj dojel za branku, odkud jej poslal na volného DAVIDA KVĚTONĚ, jenž dává čtvrtou branku střetnutí! Asistence: Milan Toman
09:08
Nebezpečnou střelu vyslal Ondřej Kaše. Davidu Gábovi dokonce puk upadl, ale nakonec skončil jen těsně vedle branky.
08:47
Vhazuje se po pravici Davida Gáby, který byl donucen k dalšímu zákroku.
08:19
08:02
Piráti se následně dostali do útoku, kde šetří cenný čas. Tato přesilovka je pro Motor velice špatná.
07:42
Na chvilku se puk objevil v brankovišti, kde asi dvě sekundy ležel, ale nic vážného z toho nakonec nebylo.
07:17
České Budějovice se dostali do útočného pásma, kde jejich přesilovka pokračuje. Miroslav Kopřiva byl donucen k zákroku.
06:47
Nyní se to ovšem daří. MAREK HOVORKA dostal puk od Martina Rýgla a pelášil na Gábu. Nejdříve domácí útočnk naznačil a poté poslal puk přesně za záda budějovického brankáře, a to po zemi! Asistence: Martin Rýgl
06:24
I hned po buly vyrazil dopředu Marek Hovorka, kterému se ale nepovedlo zakončit.
06:19
Piráti po vstřelené brance faulovali. Ve středním pásmu byl jeden z hráčů podražen, viníkem je Roman Chlouba.
05:35
Pár sekund po skončení přesilové hry se Piráti prosazují! Nejdříve domácí pelášili do přečíslení dvou na jednoho, které nevyšlo. Následně se ale puk dostal za branku, kde byl Antonín Dušek, jenž našel najíždějícho LIBORA ŠULÁKA, který vyrovnal! Asistence: Bryan McGregor
05:09
04:52
Nebezpečně před branku pelášil Bryan McGregor, ale jeho pokus byl chycen brankářem Gábou.
04:19
Před branku Gáby si najel David Květoň, kterému se ale nepovedlo prostřelil budějovického brankáře.
03:49
Následně Piráti přišli dvakrát o útočné pásmo, které jen těžko získávají.
03:18
Od modré čáry pálil Marek Hovorka, ale jeho střela trefila hostujícího bránícího hráče.
03:09
Pronikající domácí hráč byl podražen, následuje první přesilová hra utkání. Vyloučen je Emil Švec.
02:37
Následovala další střela chomutovských, ale nyní Gábu příliš neohrozila.
02:02
Po buly střílel Roman Chlouba, ale jeho střela byla ztečována do ochranné sítě.
02:00
Piráti se odhodlali ke střele z levé strany, konkrétně to byl Antonín Dušek, jehož pokus ale Gába chytá.
01:02
České Budějovice právě vstřelily branku!
Celé brance předcházela špatná rozehrávka Vladimíra Růžičky na Ondřeje Kašeho. Od modré čáry vypálil David Kuchejda, jehož střelu vyrazil Kopřiva na hokejku TOMÁŠE NOUZY, jenž otevírá skóre! Asistence: David Kuchejda, Roman Vráblík
00:18
První střelu vyslal Marek Hovorka, který z mezikruží pálil nad branku Gáby.
00:05
Úvodní buly utkání vyhráli domácí Piráti, kteří se i hned vydali dopředu.
00:01
Na ledě jsou i domácí Piráti, které vítá poměrně zaplněný stadion.
Na led chomutovské arény přijíždějí hosté z Českých Budějovic, kteří dnes hrají o poslední naději.
Dobrý podvečer z chomutovské SD ARÉNY přeji všem fanouškům hokeje. Baráž o extraligu jde do tuhého, České Budějovice musí vyhrát za tři body a doufat, že Slavia bude ztrácet. Domácí Piráti mohou dnešním utkáním odskočit. Od minulého utkání udělal domácí trenér změnu na postu útočníka. David Kämpf je zraněn a nemůže nastoupit do dnešního utkání. Hosté budou dnes postrádat Trummera.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Šulák, Toman – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – Květoň D., V. Růžička, Kaše O. – McGregor, Dušek, Květoň L. – Račuk, Chlouba, Šagát – Veselý

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Žovinec, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Semrád, Mucha, D. Růžička – Švihálek, Pajič, Přibyl – Kuchejda, Straka, Nouza – Boháč, Rob, Vaniš – Pašek, Švec, Marek – Doktor

Rozhodčí: Hodek, Šindler – Lhotský, Tošenovjan.
Aktuální podoba barážové tabulky

1. Piráti Chomutov – 16 bodů, skóre 26:17
2. HC Olomouc – 16 bodů, skóre 23:20
3. HC Slavia Praha – 14 bodů, skóre 16:15
4. ČEZ Motor ČB – 8 bodů, skóre 17:30
Jak je vidět, z dosavadních sedmi utkání se hned šestkrát radovali Piráti. Na druhou stranu dlužno dodat, že Chomutovští prozatím v baráži na svém ledě nevyhráli za tři body.

11. České Budějovice- Chomutov – 3:2sn
HC Motor České Budějovice jsou v tabulce na poslední, čtvrté pozici se ziskem osmi bodů a jejich šance na postup do extraligy je již pouze v teoretické rovině. Hosté by potřebovali všechna následující utkání vyhrát a ani to jim nestačí na případný postup, museli by spoléhat na přesné výsledky z dalších zápasů.
Piráti Chomutov okupují aktuálně první příčku tabulky, druhá Olomouc má však pouze horší skóre. Chomutovští v minulém kole zavítali na led právě českobudějovického Motoru a výsledek hovoří za vše – vyhráli 4:0.
Dobrý podvečer, vítejte u poslední čtvrtiny baráže o extraligu. Dnes se proti sobě postaví Piráti Chomutov a HC Motor České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.