Tímto se s vámi loučíme a budeme se na vás opět těšit u některého ze zápasů Pirátů Chomutov!
Dnešní utkání končí až po samostatných nájezdech, kde si pro bod navíc došli domácí Piráti, kteří si připisují první body do tabulky. Olomouc zde hrála vyrovnanou bitvu, ale domácí si bod navíc asi více zasloužili.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov.
Autorem vítězné branky je BRYAN MCGREGOR, jenž zajišťuje bod navíc Pirátům!
K druhému nájezdu se rozjel Ondřej Kaše, jenž bekhendem dává branku na 2:0!
Rostislav Marosz na hranici brankoviště přibrzdil a Kopřiva je opět úspěšný.
Bryan McGregor se rozjel po pravé straně a nad beton překonává Trvaje!
Jakub Matai se snažil rozpohybovat Kopřivu, který se nedal!
Samostatné nájezdy začínají.
Sledovali jsme svižné prodloužení, ve kterém si hosté vypracovali jednu dobrou příležitost, ale Miroslav Kopřiva vytáhl skvělý zákrok. Uvidíme, jak dopadnou samostatné nájezdy, které začnou hned po krátké úpravě ledu.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:07
Střela hostů byla zablokována domácími obránci.
63:30
Kämpfovi najížděl David Květoň, kterému ale nakonec nedokázal předat puk, neboť jej zachytil olomoucký obránce.
63:00
Do konce prodloužení zbývají pouhé dvě minuty.
62:21
Antonín Dušek posílal puk na najíždějícího Rýgla, jehož rána byla zablokována bránícími kohouty.
61:20
Dopředu se dostali Piráti. Jiří Drtina měl dvě šance. Poprvé mu byla zablokována hokejka, podruhé branku netrefil.
61:08
Sám před brankou se ocitl Radim Kucharczyk, který se snažil vymíchat brankáře,což se mu ale nepovedlo!
60:30
Hraje se za brankou Olomouce, kde si kohouti vyměňují puk.
60:01
Skončila třetí třetina po které je stav stále nerozhodný. Oba týmy totiž daly dvě branky, a tak uvidíme první prodloužení letošní baráže. Na 2:1 dal Antonín Dušek, ale z diskutabilní přesilovky se prosadili hosté, a tak jdeme do prodloužení!
60:00
59:41
Od modré čáry vypálil Martin Rýgl, ale jeho nebezpečný pokus Trvaj chytá do lapačky.
59:31
Do útočné třetiny se dostal David Květoň, jehož pokus z hranice kruhů vyrazil Jiří Trvaj, který zareagoval na poslední chvíli.
58:48
David Škůrek vypálil na branku, ale Kopřiva puk vyráží.
58:36
Domácí hráči se dostali do dalšího ofsajdu, který je posouzený jako úmyslný.
58:24
Po teči chomutovského hráče se puk objevil v ochranné síti.
58:09
Z pravé strany vystřelil Matěj Pekr, jehož pokus mířil do hrudi brankáře, jenž nadvakrát dostal puk pod kontrolu.
58:00
V čase, kdy do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
57:47
Chomutov se dostal do ofsajdu, který vrací hru do středního pásma.
57:10
Poté, co Kaše a Kämpf drželi puk v útočném pásmu se hra přesunula do středního pásma.
56:15
Piráti si nyní nevědějí rady s rozehrávkou a puk ztrácejí.
55:03
Hosté se drželi v útoku, ale nakonec je zradila špatná přihrávka Jakuba Mataie.
54:30
Olomouc právě vstřelila branku!
Mora využívá početní výhodu. Střelu Ondrůšky vyrazil Miroslav Kopřiva na hůl JIŘÍHO ŘÍPY, který opět vyrovnává stav duelu. Asistence: Jiří Ondrůšek, David Škůrek.
54:13
Před branku se prokličkoval Rostislav Marosz, jenž ale branku trestuhodně netrefil.
53:55
Další útok Mory zastavuje hvizd sudího, jenž viděl ofsajd. Hra se vrátí do středního pásma.
53:40
Piráti vyhráli buly, k puku se dostal Brett SKinner, jenž objel branku a puk vyhodil mimo nebezpečí.
53:36
Na trestnou lavici již usedá Jiří Drtina, který si pomohl nedovoleným bránění.
53:36
Jan Knotek šel z levé strany na branku Chomutova, ale po střele byl faulován a Olomouc bude hrát přesilovou hru.
53:26
K další ráně se odhodlal Jiří Drtina, jenž ale branku minul, a tak do útoku vyráží hosté.
52:52
52:45
Skinner poslal křížnou přihrávku na Ruttu, jenž trefil jen boční síť Trvajovi branky!
52:03
Jan Rutta si dvakrát vyměnil puk s Nikolou Gajovským, ale prvně jmenovaný našel jen lapačku brankáře.
51:46
Růžička poslal puk na hokejku Jana Rutty, jenž tvrdě vypáli, ale projektil byl tečován do ochranné sítě.
51:41
Jenže chomutovští hokejisté již opět kombinují v útočné třetině.
51:19
Olomouc vybojoval černou gumu u zadního mantinelu a vyhazuje přes všechny čáry.
51:02
Milan Toman se dostal ke střele. Neposedný puk poskakoval po Trvajovi, ale nakonec neskončil za jeho zády.
50:52
Chomutov má možnost navýšit vedení! Na trestnou lavici za podražení usedá hostující Dávid Buc.
50:14
Piráti právě vstřelili branku!
I hned po skončení přesilovky vidíme vedoucí branku zápasu! Lukáš Květoň najel do útočného pásma, kde si počkal na nájezd ANTONÍNA DUŠKA, jenž si puk popotáhl a krásnou střelou nad rameno dává branku! Asistence: Lukáš Květoň
49:44
49:10
Cenný čas v oslabení ušetřil Jan Rutta, jenž projel do pásma, kde byla jeho střela tečována do ochranné sítě.
49:00
Jeden z hostujících hráčů udělal na útočné modré čáře kličku, s čímž nepočítali spoluhráči, kteří se dostali do ofsajdu.
48:37
Na levé straně se ke dvěma střelám dostali hosté, ale ani jedna ze střel Kopřivu příliš neohrozila.
48:10
Ondřej Kaše bojoval u mantinelu a díky němu se Piráti osvobozují.
47:53
Hanáci vyhráli vhazování a kombinují u mantinelu.
47:44
Na trestnou lavici putuje domácí David Květoň, jenž se provinil hákováním.
47:30
Do útoku se po delší době dostali kohouti. Vše byla zakončeno lehkou střelou Radka Dlouhého, která pro Kopřivu byla snadným soustem.
47:09
Piráti drží Olomouc pod tlakem, ale střelu Antonína Duška zlikvidoval hostující brankář.
46:50
Bryan McGregor přihrával na modrou čáru, kde stál Antonín Dušek. Chomutovský útočník vyslal ránu po zemi, ale ta skončila jen těsně mimo tři tyče.
46:25
Ze středního pásma vyslal tvrdou střelu Brett Skinner, jehož pokus na dvakrát končí pod lapačkou Jiřího Trvaje.
46:01
David Kämpf přenechával puk najíždějícímu Šagátovi, který ale trefil jen bránícího hráče.
45:39
Rozhodčí na ledovou plochu pouštějí všechny hráče, aby se udrželi v tempu a jeden z hlavních sudích volá videorozhodčímu, aby zjistil kolek sekund navíc uteklo.
V Chomutově unikla časomíra o devětadvacet sekund, a tak tuto situaci řeší rozhodčí dnešního utkání.
Dnešní utkání sleduje 4791 diváků.
45:27
I podruhé se Piráti dostali do ofsajdu, předtím jim chyběla střela k útočném snažení.
44:48
Po nepřesné přihrávce se k puku dostává hostující obránce, jenž vyhazuje.
44:33
Po dlouhé snaze dostat se do útoku Piráti dostali do ofsajdu, následuje vhazování ve středním pásmu.
43:56
Další tvrdou ranou se prezentoval Martin Rýgl, jehož první pokus zastavil bránící hráč a druhá střela chomutovského obránce mířila mimo tři tyče.
43:39
Vyloučen je hostující Jiří Ondrušek za hákování.
43:39
Od modré čáry vystřelil Jan Rutta, jehož pokus mířil přesně do středu branky, kde je připravený Jiří Trvaj.
43:08
Bryan McGregor objížděl branku, kde byla ale faulován. Piráti mají výhodu.
42:46
42:24
Piráti hodně stříleli, jedna ze střel skončila dokonce na tyčce Trvajovi branky!
42:08
Z levého kruhu vystřelil Marek Hovorka, jehož tvrdá střela zaduněla pouze o zadní mantinel.
41:56
Do pásma vjel Nikola Gajovský, jenž ale zblízkosti netrefuje branku Trvaje!
41:09
Nyní se kohoutům povedlo vyhodit puk z vlastního obranného pásma.
41:04
Domácí kombinují v útočné třetině, ale jejich střela od modré čáry není přesná.
40:46
Za brankou Trvaje byl faulován Marek Račuk. Na trestnou lavici putuje David Škůrek.
40:12
Hned v úvodu třetí části měl hodně práce domácí brankář, který se štěstím vykopl tečovanou střelu.
40:05
Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hosté, jenž ihned vyrazili dopředu.
40:01
Na ledě již krouží celky obou týmů, třetí třetina začne za pár sekund. Dočkáme se prodloužení?
Další třetina začne přibližně v 19:13.
Skončila druhá třetina dnešního utkání po které stále není rozhodnuto, a tak se ve třetí třetině máme na co těšit. Skóre otevřel po necelé půl hodině Vladimír Růžička. Poté měli domácí další velikou šanci, kterou nevyužili a trestali hosté. V přesilovkové kombinaci se prosadil Radek Dlouhý, a proto je stav po druhé třetině nerozhodný.
40:00
39:50
39:36
Čárový sudí viděl ofsajd, který přesouvá hru do středního pásma.
39:28
Marek Hovorka to zkusil od modré čáry. Nejproduktivnější domácí hráč v základní části ale branku netrefuje.
38:50
Milan Toman přenechal puk najíždějícímu spoluhráči, který ale trefil jen obětavě padajícího obránce.
38:32
Milan Toman našel mezi kruhy Vladimíra Růžičku, jehož pokus z dobré pozice letěl jen nad branku Olomouce.
38:02
Do protiútoku se vydali hosté, ale nakonec to skončilo jen střelou mimo branku Kopřivy.
37:50
Marek Račuk byl za brankou soupře faulován. Na trestnou lavici putuje Jan Jaroměřský.
37:30
Piráti kombinují na své polovině, nyní jsou to právě oni, kdo je pánem na ledě.
36:41
Do samostatného úniku se dostal David Kämpf, který se proháčkoval mezi obránci, ale následný blafák již nestihl poslat za Trvaje!
35:49
Z levé strany najížděl do pásma Tomas Sinisalo, jehož pokus byl vyražen před Davida Květoně, kterému ale puk odehrál jeden z obránců Olomouce.
34:43
Piráti se při přechodu do útoku provinili ofsajdem, Vhazovat se bude ve středním pásmu.
34:28
Domácí dlouho kombinovali v útočné třetině, ale do šance na překonání Trvaje se nedostali.
33:48
Střela Jana Jaroměřského od modré čáry byla zablokována. Dopředu vyrážejí domácí hráči.
33:32
Piráti se dostali do ofsajdu, hra se po komerční pauze přesune do středního pásma.
33:02
Mora kombinuje v obrané třetině, jelikož nemá možnost přihrát do středního pásma.
32:05
Hosté pět sekund před koncem přesilové hry srovnávají! Pavel Patera přihrával před branku, kde našel volného RADKA DLOUHÉHO, jenž nadvakrát překonal Kopřivu! Asistence: Pavel Patera
31:07
Přihrávku do prostoru mezi kruhy dostal Marek Laš, který střelou mezi betony Kopřivu nepřekonává!
30:38
Chomutovští obránci vyhodili puk mimo ohrožení své branky, a tak se hosté musejí pro puk vracet.
30:23
Olomouc vyhrála vhazovaní a dlouho kombinovala v otočném pásmu, ale následná střela byla sražená do ochranné sítě.
30:10
Nikola Gajovský je poslán na trestnou lavici, neboť se provinil faulem za brankou soupeře.
29:53
Domácí jeli tři na dva obránce, jenže v dobré příležitosti celou akci překombinovali a Ondřej Kaše již nestihl dopravit černou gumu do opuštěné klece!
29:16
Čtvrtá lajna Pirátů odvedla práci, která jim je přidělena, tedy držet puk v útočném pásmu a odjela střídat.
28:38
Radim Kucharczyk se prodral do útočného pásma, odkud z pravé strany střílel na Kopřivy, jenž byl ale připraven.
28:20
Domácí využívají početní výhodu! Od modré čáry nahodil puk na branku Martin Rýgl, jehož pokus mezi kruhy tečoval VLADIMÍR RŮŽIČKA, který trefil Jiřího Trvaje, od jehož zad se kotouč dostal za brankovou čáru. Asistence: Martin Rýgl.
27:54
Chomutovským se v přesilovce absolutně nedaří a puk je neustále mimo pásmo.
27:01
Hanáci se dostali ke kotouči, který vybojovali u modré čáry a rychle vyhazují.
26:47
Martin Vyrůbalík je vyloučen na dvě minuty za držení.
26:45
Martin Šagát poslal puk na volného Davida Kämpfa, jenž vymíchal brankáře, ale zasunout puk za jeho záda se mu nepovedlo!
26:33
Další nepřesná přihrávka hostů a další zakázané uvolnění.
25:55
Střela od modré čáry končí v moci domácího brankáře, který hru přerušuje.
25:37
Stále sledujeme hodně opatrnou hru, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.
24:59
Martin Šagát přihrával před branku, kde se k puku nedostal David Kämpf, jehož odstavil obránce.
24:49
Chomutovští byli v blízkosti Trvajovi branky, ale ke střele nedošlo, a to se jevilo jako chyba.
24:33
Hosté si nedokázali přihrát a puk skončil za brankou Pirátů, což resultuje v zakázané uvolnění.
24:10
Dlouhý dělal kličku do středu, kde ale ztratil puk, a tak jsou u něj domácí hráči.
23:54
Marek Račuk neměl rychlost, a tak zvolil pouze nahození za branku soupeře.
22:48
Jakub Matai se dostával ke střele z pravé strany, odkud ale branku vůbec netrefil.
22:32
Od levého mantinelu vystřelil Milan Toman, jehož pokus mířil mezi betony Jiřího Trvaje, který ho schoval pod betony.
21:48
David Květoň se mohl dostat ke střele, to by ale nemohl být sražen na zem. U puku hosté.
21:35
21:02
Piráti pouze nahazují puk za branku soupeře, kde bude první obránce.
20:43
Ke střele přes obránce se dostal Rác, který ale branku netrefil.
20:06
Jakub Matai je na ledě.
20:01
Na led se vrací kohouti z Olomouce. Ihned za nimi přijíždějí domácí hráči.
Další třetina začne přibližně v 18:19.
Je za námi úvodní třeti barážového utkání mezi Chomutovem a Olomoucí. Jak už to v této části sezóny bývá zvykem, utkání je hodně opatrné. K největší šanci se dostala dvojice Rutta – McGregor, ale ani jeden z těchto hráčů pozorného Trvaje nepřekonal.
20:00
19:48
Z hranice pravého kruhu vystřelil Marek Hovorka, který svým pokusem trefuje prvního bránícího hráče.
19:36
David Kämpf byl v obranném pásmu faulován. Rostislav Marosz je vyloučen za podražení.
19:27
Domácí tým má signalizovanou výhodu.
19:00
Rozeběhla se poslední minuta první třetiny.
18:55
Chomutovským utekl puk, což musel kompenzovat svým faulem Jan Rutta (CHM), jenž dostává dvě minuty.
18:52
Po chybě domácí obrany se k puku dostal jeden z hostujících hráčů, jehož pokus domácí brankář vyrazil před sebe a následně kotouč i odpálil.
18:36
Pirátům se zatím nepovedlo udržet se v útočném pásmu.
18:06
Jakub Matai (OLO) je vyloučen na dvě minuty za faul kolenem.
17:58
Martin Šagát našel za sebou Ondřeje Kašeho, jehož střela skončila těsně nad brankou a arénou to pouze zahučelo!
17:14
Jeden z chomutovských najel do útočného pásma, ale branku z velmi dobré pozice netrefil.
16:58
Chomutov byl nyní aktivní v útočném pásmu, ale branku se mu nepovedlo vstřelit.
16:23
Obrovská šance Pirátů! Nejdříve z prostoru mezi kruhy střílel Jan Rutta, který trefil Trvaje. Následná dorážka McGregora přes obranný val neprošla!
15:07
Vladimír Růžička poslal puk na modrou čáru na najíždějícího Martina Rýgla, jenž trefuje jen Trvaje!
14:50
Kotouč se odrazil k Vladimíru Růžičkovi, jehož tvrdá rána po ledě končí vedle brány.
14:24
Ke střele se chystal Jaroměřský, ale jeho pokus byl zastaven obětavým Gajovským.
13:34
Od modré čáry vystřelil Ivan Majeský, který trefuje McGregora, od něhož jde kotouč do ochranné sítě.
13:28
Do rychlého úniku se dostal Jan Knotek, jenž ale na dlouhou hůl nakonec puk neusměrnil za záda Kopřivy.
13:13
Domácí hráč se dostal ke střele, kterou trefuje pouze obětavého obránce. Puk se odrazil na modrou čáru, kde byl Milan Toman, ale jeho pokus letěl těsně vedle brány.
12:21
Z pravé strany to zkoušel Pavel Patera, který ovšem netrefuje branku.
11:48
Chomutov posunul kotouč do středního pásma, ale soupeř mu ho rychle vrátil.
11:21
Antonín Dušek připravil palebnou pozici pro Bretta Skinnera, jenž střelou na zadní tyč netrefuje branku.
10:19
Milan Toman projel až do útočné třetiny, odkud střelou zápěstím trefuje boční síť.
10:00
Miroslav Kopřiva se opřel o svou branku, která se dostala do netradičního postavení, a tak se přerušuje.
09:55
09:26
Olomoučtí neudrželi puk v útočném pásmu, následně se píská jejich ofsajd.
08:56
Martin Rýgl dostal puk za modrou čáru, ale jeden z hostů se s ním vrátil do třetiny, a tak je pískán ofsajd.
08:24
Piráti vybojovali puk u mantinelu a následně ho posílají do bezpečné vzdálenosti.
08:06
Jiří Ondrušek nezachytl přihrávku na modré čáre, a tak si můžou domácí hráči oddechnout.
07:55
Pronikajícího Marosze fauloval Milan Toman (CHM), jenž inkasuje dvouminutový trest za nedovolené bránění.
06:59
Domácí hráči se špatně domluvili a kotouč končí na zakázaném uvolnění, hra se přesouvá před Kopřivu.
06:21
Nahození Jana Rutty vyrazil hostující brankář k mantinelu.
06:09
Z pravého kruhu střílel jeden z chomutovských a jeho pokus skončil jen na levém betonu Trvaje.
05:10
Od modré čáry vyslal tvrdou ránu Milan Toman, jehož projektil projektil kolem tyče.
05:01
Lukáš Květoň vjel do pásma, ale jeho střela byla zablokována bránícími hráči.
04:06
Po nepřesně přihrávce přišli Piráti o kotouč, jelikož ta našla pouze obránce.
03:47
03:22
I nyní Piráti vyhazují a kontrolují hru v oslabení.
03:17
Nahození ze středního pásma vyráží Miroslav Kopřiva.
02:55
Domácí se osvobozují a střídají.
02:21
Matěj Pekr se dostal ke střele poté, co se domácí nedomluvili. Kopřiva byl ovšem připraven.
01:47
Za hákování je vyloučen domácí Milan Toman.
01:17
Z levé strany vystřelil Jiří Ondrušek, jehož pokus končí v moci domácího gólmana.
00:38
Následně se do útoku dostali hosté, ale ti byli o puk obrány.
00:26
Nikola Gajovský nahodil puk za branku, kde je první jeden z obránců.
00:05
Úvodní buly vyhráli hráči domácího celku, který s ním kombinují.
00:01
V chomutovské SD ARÉNĚ probíhávzpomínka na bývalého reprezentačního brankáře Josefa Mikoláše, jenž minulý týden zemřel.
A na ledě máme i hráče Pirátů Chomutov. Utkání nám začne za malou chviličku!
Na led chomutovské SD ARÉNY vjíždějí hosté z Olomouce, za pár chvilek je budou následovat i domácí.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Šulák, Toman, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Sikora – D. Květoň, Růžička, Sinisalo – O. Kaše, Kämpf, Šagát – McGregor, Dušek, L. Květoň

HC Olomouc: Trvaj (Urbisch) – Majeský, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, Jaroměřský, Rašner – Buc, Knotek, Laš – Kucharczyk, Marosz, Řípa – Pekr, Herman, Matai – Jergl, Patera, Dlouhý

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Blaha, Špůr.
Doufáme, že vás bude duel v naší společnosti bavit a příjemně si ho užijete.
Oba celky si před letošní baráží vyměnily pozice! Zatímco Chomutov se chce vrátit mezi extraligovou smetánku, tak Olomouc by se chtěla v nejvyšší soutěži udržet. Jak duel dopadne začneme odtajňovat v 17 hodin 30 minut.
Vzájemné zápasy z loňské baráže

Olomouc – Chomutov 2:3 po prodl.
Chomutov – Olomouc 1:3
Olomouc – Chomutov 3:2
Chomutov – Olomouc 3:1
Piráti Chomutov

Zatímco Olomouc si vyzkoušela extraligu, tak Chomutov bojoval v první lize, kterou s obrovským náskokem vyhrál a zvládl také play-off, v němž vyřadil Ústí nad Labem a jihlavskou Duklu. Piráti se již před sezónou netajili tím, že se chtějí vrátit mezi extraligovou elitu, ale v této době je čeká poslední, a to nejtěžší krok.

První duel v baráži

Severočechům se vstup do soutěže moc nepodařil, když v prvním utkání nestačil jen těsně na pražskou Slavii, s níž prohráli 1:2. Ovšem Piráti byli v duelu lepším týme, ale nedokázali potrestat přesilové hry, které rozhodly o vítězství Pražanů.
HC Olomouc

Olomouc vstoupila do první extraligové sezóny velmi dobře, když se v první polovině základní části držela v horní polovině tabulky, ale ve druhé části se Kohoutům moc nedařilo a následoval sešupl tabulkou, což nakonec znamenalo až bitvu o baráž.

Ovšem do baráže vstoupit tým z Hané nejlépe možným způsobem, když si na vlastním ledě poradil s Motorem České Budějovice 4:2.
Vítáme vás u dnešního duelu, v němž se představí Piráti Chomutov, kteří vyzvou HC Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.